Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2015 o 22:21, leven napisał:

Już pewnie zdecydowałęś, ale spytam, bo mnie ciekawość zżera :P


Kto pyta, nie błądzi;)

Dnia 07.05.2015 o 22:21, leven napisał:

Kupileś kartę z OLX ?


Tak, bo była w tym samym mieście co mieszkam;)

Dnia 07.05.2015 o 22:21, leven napisał:

Ile masz na nową kartę i w co żonka pyka, bo to ma znaczenie.


Jak najmniej, retro erpegi (Gothici, Morrowind - "Rajzeny u Skajrimi" to za nowoczesne są;p)

Dnia 07.05.2015 o 22:21, leven napisał:

Ten AMD 5750 jest słabiutki w DX11, a to teraz standard.

No i jak masz procesor AMD, to lepiej karty od Nvidii - mniejszy narzut sterownika na
CPU w przypadku sterowników Nvidii.


To komputer i tak głównie do pracy, a do grania okazjonalnie. Kupiłem bo karta faktycznie nowa, jeszcze cene stargowałem, a bez problemu skyrima (jakby jednak sie przekonala) na tym odpaliłem;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 22:19, leven napisał:

> Tak musi

Eee... potrafisz napisać więcej, niż jedno proste zdanie ? XD

Napisz, czy pasuje Tobie taka koncepcja ulepszenia obecnego zestawu:

Sprzedajesz obeną grafikę i pamięci na Allegro.

Kupujesz:

RAM: http://allegro.pl/nowa-pamiec-crucial-ddr-3-2x4gb-8gb-dual-ballistix-i5304476923.html

GPU: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-750-ti-oc-2gb-ddr5-lowprofile-i5328785208.html

Nie musisz wymieniać zasilacza.

GTX750Ti nie wymaga dodatkowego wtyku zasilania PEG i jest w formacie "nisko-profilowa".

Budżet jest w Twoim zasięgu.

Wydajność takiej konfiguracji w porównaniu do obecnego, wyrwie Ci włosy z klaty XD

Pograsz płynnie nawet w GTA5 - wiem, bo sam mam GTX750Ti :P


Naprawde super zestaw i bardzo się cieszę :D Tylko jest jeden problem 750tka zwykła jak i ta niskoprofilowa wejdzie mi do obudowy ale nie przejdzie mi przez tą kratkę z tyłu, wiec musisz mi doliczyc jeszcze jakąś fajną w miarę tanią obudowę. :/ Jak się bawic to się bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 23:29, Ichvander napisał:

?? Odkrecasz bok obudowy i masz dostep do wszystkiego. Czy czegos nie rozumiem?

Wszystko gra za szybko wpadłem w panikę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się co dzisiaj do mnie przyszło :D kolejne 4GB pamięci operacyjnej i trzy przedłużki w oplotach :) w zeszłym roku bawiłem się we własnoręczne robienie kabli z oplotami, ale jednak wyglądaly znacznie gorzej niż te. Gdyby ktoś był zainteresowany takimi przedlużkami lub oplotem kabli zasilacza, to polecam firmę Bit-tech - po 3 dniach od zamówienia kable mam już w domu :)

20150508175831

20150508175846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 17:58, pawbuk napisał:

Pochwalę się co dzisiaj do mnie przyszło :D kolejne 4GB pamięci operacyjnej i trzy przedłużki
w oplotach :) w zeszłym roku bawiłem się we własnoręczne robienie kabli z oplotami, ale
jednak wyglądaly znacznie gorzej niż te. Gdyby ktoś był zainteresowany takimi przedlużkami
lub oplotem kabli zasilacza, to polecam firmę Bit-tech - po 3 dniach od zamówienia kable
mam już w domu :)



Tzn. dokupiłeś 4 moduł pamięci ?

Pytam, bo dual ma swoje zalety.

Też mam Vengance :P

Ładne oploty, też jestem estetą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 18:40, leven napisał:

Tzn. dokupiłeś 4 moduł pamięci ?


Trzeci moduł pamięci :) Czwartego pewnie już nie dokupię, nie widzę potrzeby, szybciej przejdę po prostu na DDR4 :) Ostatnio pamięci znacznie staniały, więc stwierdziłem, że kupię ;)

Dnia 08.05.2015 o 18:40, leven napisał:

Też mam Vengance :P


Kupowałem prawie 3 lata temu 2x8GB, wyglądają naprawdę bardzo ładnie ;) Do dwóch czerwonych doszła teraz jedna czarna, ładnie się uzupelniają :)

Dnia 08.05.2015 o 18:40, leven napisał:


Ładne oploty, też jestem estetą :)


W tym temacie rzadko pojawiają się jakieś pytania albo posty dotyczące wizualnego moddingu komputerów, dlatego stwierdzilem, że wrzucę. Zwłaszcza, że oploty są genialnie wykonane :)
Sam robiłem w zeszłym roku czerwone oploty VGA, ale zmieniłem zasilacz, kartę graficzną i tamte kable poszly do komputera brata ;) A ja zostalem bez oplotow w budzie, trzeba było coś z tym zrobić :)
Teraz jeszcze trzeba kupić jakąś porządną obudowę, bo mój SPC Regnum to już złom - nie działa regulator obrotów, zacina się przycisk POWER (działa tylko dzięki moim modyfikacjom :D ), wyrwane jest jedno złącze USB, zepsuły się już 3 wentylatory oryginalne, a buda w dodatku ma mało miejsca z tyłu przez co nie ma jak uporządkować kabli :)
Bardzo podoba mi się NZXT H440 ( https://www.nzxt.com/product/detail/143-h440-performance-mid-tower.html ) w kolorze czarno-czerwonym, ale cięzko w Polsce jest go dostać. Pisałem do Komputronika i powinien dojść pod koniec maja, ale kurs dolara i tak znacznie zwiększył cenę.
Chyba, że kojarzycie jakąś inną obudowę z w miarę prostym designem, zamkniętą "piwnicą" i oknem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 19:36, pawbuk napisał:

Chyba, że kojarzycie jakąś inną obudowę z w miarę prostym designem, zamkniętą "piwnicą"
i oknem?


http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-2xusb-3-0-z-oknem-czarna-fd-ca-def-r5-bk-w-690824/
O taka (jest też wersja biała)? :P Nieco starsza R4 powinna być do wyrwania za jakieś 100 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 21:28, ziptofaf napisał:

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-2xusb-3-0-z-oknem-czarna-fd-ca-def-r5-bk-w-690824/
O taka (jest też wersja biała)? :P Nieco starsza R4 powinna być do wyrwania za jakieś
100 zł taniej.


Powiem szczerze, przez długi czas bylem przekonany, że moją następną obudową będzie R4 z oknem :D Potem, jak weszła na rynek, R5. A nastepnie zobaczylem NZXT H440 i się zakochałem :D
A tak bardziej serio - niestety, w R4 czy R5 musiałbym dorobić piwnicę, a i tak nie wyszła by tak ładnie jak w NZXT. Porządne obudowy, cięzkie, dobrze wyciszone. Szkoda tylko, że w czarnych wersjach wentylatory mają białe śmigła, trzeba by przemalować. Zastanawiam się też nad Phanteks Enthoo Pro ( http://phanteks.com/Enthoo-Pro.html ), tylko od razu trzeba doliczyć koszt wentylatorów z przodu :)
Swoją drogą, ostatnio pomalowałem mojego Macho HR-02 farbami akrylowymi modelarskimi i tak się zastanawiam na ile są to farby przeznaczone do takich rzeczy :D
W każdym razie Define R5 i R4 nadal pozostają w orbicie moich zainteresowań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

od wujka dostalem MSI X58 Platinium, (chyba, na 90%) i7 960 i 3GB 1033 RAM. Dostalem, bo jemu cos sie komp psul, poszedl z tym do serwisu i powiedzieli mu, ze przegrzewa sie mostek na plycie. Wiec stwierdzil, ze wymieni i plyte i proca i ramy.. ale mniejsza. Jesli udaloby mi sie wyeliminowac efekt rzekomego przegrzewania sie plyty to ten zestaw jest cos wart? Np. w polaczeniu z radkami 290/290x albo gtxem 970?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 22:50, Ichvander napisał:

Witam ponownie,

od wujka dostalem MSI X58 Platinium, (chyba, na 90%) i7 960 i 3GB 1033 RAM. Dostalem,
bo jemu cos sie komp psul, poszedl z tym do serwisu i powiedzieli mu, ze przegrzewa sie
mostek na plycie. Wiec stwierdzil, ze wymieni i plyte i proca i ramy.. ale mniejsza.
Jesli udaloby mi sie wyeliminowac efekt rzekomego przegrzewania sie plyty to ten zestaw
jest cos wart? Np. w polaczeniu z radkami 290/290x albo gtxem 970?


Wymieniłeś pastę/termopad pod SB/NB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, ze nic jeszcze z tym nie robilem ;) na razie lezy na biurku i dalej sie zastanawiam, czy sprzedac wszystko (mobo, proc, ramy), czy zainwestowac w prezent dla brata wrzucajac grafe, dysk itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 22:50, Ichvander napisał:

od wujka dostalem MSI X58 Platinium, (chyba, na 90%) i7 960 i 3GB 1033 RAM. Dostalem,
bo jemu cos sie komp psul, poszedl z tym do serwisu i powiedzieli mu, ze przegrzewa sie
mostek na plycie. Wiec stwierdzil, ze wymieni i plyte i proca i ramy.. ale mniejsza.
Jesli udaloby mi sie wyeliminowac efekt rzekomego przegrzewania sie plyty to ten zestaw
jest cos wart? Np. w polaczeniu z radkami 290/290x albo gtxem 970?


Jest wart - procesor to jest prawie poziom i5 2500K, może nieco slabszy, natomiast to jest już w miarę wysoka półka. Do tego jakaś niezła karta graficzna - może nie GTX970, ale 960, Radek 280X i śmignie :) dołoźyć pamieci operacyjnej i będzie w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 00:08, Ichvander napisał:

Napisalem, ze nic jeszcze z tym nie robilem ;) na razie lezy na biurku i dalej sie zastanawiam,
czy sprzedac wszystko (mobo, proc, ramy), czy zainwestowac w prezent dla brata wrzucajac
grafe, dysk itp.


No napisałeś...

Siedzisz nad sprzętem i patrzysz na niego jak szpak w kość XD

"Coś" się przegrzewa... warto by przynajmniej zdemontować chłodzenia z mosków ?

To jest Platinum z miedzią na SB/NB i Mosfet, a nie goła baba, która sama się ubierze XD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany karty graficznej, może ktoś doradzi :)
Posiadam obecnie:
Intel Core i-5 2500k
Płyta główna Gigabyte Z68X-UD3-b3
8 gb ram
Windows 7
Zotac GTX 560 ti AMP
Przymierzam się do kupna którejś z kart z serii GTX 970, i zastanawiam się czy obecny procek nie ograniczy mocno karty graficznej, no i czy złącze PCI express 2.0 w płycie głównej nie wpłynie bardzo na kartę graficzną.

Inną sprawą jest wybór, któregoś z modeli, mam na oku Asus GTX970 DC2 Strix 4GB ( http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx970-dc2-strix-4gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-strix-gtx970-dc2-4gd5-730061/) lub Gigabyte GeForce GTX 970 OC ( http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/). Jak myślicie, który byłby lepszy? Ważne jest dla mnie dobre chłodzenie, po 4 latach z patelnią zotaca nie chce popełnić błędu i kupić kartę, która osiąga luzem ponad 80 stopni celcjusza :P (a wartość ta zbliża się często do 90).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../


Strix fajny, no i to Asus, a nie jakiś wynaalzek :)

PCI-E 2.0 i 3.0... niestety SB nie wspirea 3.0 - piszą, że nowe Z68 GEN 3.0 wspierają SB (na Helu chyba).

Co innego, gdybyś tam zamontował IB I5/I7.


Zasilacz jest porządny, to i dwie takie karty z zapasem pociągnie.

GTX 970 ma TDP ~ 160 Wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 19:16, leven napisał:

PCI-E 2.0 i 3.0... niestety SB nie wspirea 3.0 - piszą, że nowe Z68 GEN 3.0 wspierają
SB (na Helu chyba).

Co innego, gdybyś tam zamontował IB I5/I7.


Mógłbyś wytłumaczyć tą część, na tyle nie siedzę w tych klockach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podkręcisz procka, to spokojnie GTX970 możesz brać :) Szczerze polecam Strixa - temperatury w idlu dośc wysokie, ale to półpasywne chłodzenie, więc wentylatory włączają się dopiero po przekroczeniu pewnej temperatury.
Świetne rozwiązanie - choćby dlatego, że znacznie mniej kurzu zbiera się na karcie. No i niesamowicie ciche - karta przez większość czasu jest po prostu niesłyszalna.
Inną sprawą jest to, że teraz w ogóle nie opłaca się kupować podzespołów - wysoki kurs dolara w stosunku do złotego spowodowal wzrost cen, staniały chyba tylko pamięci. Więc Strixa kupowalem ponad 100 zl taniej w październiku niż jest teraz. Druga sprawa, piszczące cewki. Najlepiej kupuj kartę przez internet, żebyś mógł ją spokojnie zwrócić. Miałem klienta, który chyba z 20 GTX970 kupił, różnych firm, zostawił sobie tylko 4 :D W reszcie piszczały cewki. Przez pewien czas chodziły słuchy, że problem ten ominął Strixy, ale okazało się, że jednak nie, to ogólny problem z serią GTX970 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 19:26, KamyK_84 napisał:

Mógłbyś wytłumaczyć tą część, na tyle nie siedzę w tych klockach :P


Chodzi o to że PCI-E 3.0 mógłbyś mieć gdybyś zamontował nowszy procesor. Inna sprawa że nie ma to znaczenia:
http://www.hardocp.com/article/2012/07/18/pci_express_20_vs_30_gpu_gaming_performance_review/5#.VU5C7OSsX0o

Różnice w klatkach na sekundę, jeśli już jakieś są to będą w granicach błędu pomiarowego. Pewne zmiany na minus to można dostrzec dopiero przy konfiguracjach MultiGPU - większość płyt głównych nie ma dwóch złącz PCI-E x16 i druga karta często chodzi w trybie x4 (bądź obie chodzą jako x8) ale nawet tam nie jest to olbrzymi spadek wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się