Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czyli twoim zdaniem warto brać jednak 260x? Mógłbym wtedy sobie wrócić do takich gier jak wiedźmin 2, dishonored, ac 3 i wiele innych które widnieją u mnie tylko na kartce? (mowa tu oczywiście również o fajnych ustawieniach graficznych typu high). Nadrobiłbym trochę tytułów a nowy komp najwyżej siadłby za rok/dwa chociaż trochę dziwnie brzmi 9 letni komputer...

Edit: Trochę ogranicza mnie też win xp, ale nie chcę się bawić ze zmianą systemu. Win 7/10 dopiero na nowym więc niektóre gry z miejsca odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc po kolei, na szybko z twojej listy:
Wiedźmin 2 - o ile zadowalają cię okolice 30 klatek to 1920x1080 + wysokie detale, kilka rzeczy wypadałoby jednak wsadzić na średnie.
AC:3 - nawet Czwórka powinna chodzić znośnie w niskich detalach. Trójka powinna być grywalna w wysokich ale raczej bez wygładzania krawędzi.
Uwaga - to są wyniki dość orientacyjne, potencjalnie żeby takie były musiałbyś podkręcić CPU do 3.8-4.0 GHz. Tym niemniej nawet na niepodkręconym obie te gry ruszą i jak się pobawisz suwakami to średnio-wysokie powinny być w twoim zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 18:32, ziptofaf napisał:

/.../



Ok czas podjąć w takim razie ostateczną decyzję. Przy nie podkręcanym procku wciąż warto 260x? Jeżeli tak to teraz tylko kwestia modelu. Z początku myślałem nad modelem z 2 wiatrakami http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-r7260x-oc-2gd5-661289/ ale znalazłem sporo negatywnych opinii o tym asusie więc może po prostu msi http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dvi-i-dp-box-r7-260x-2gd5-ocv1-659691/ ?

Edit: Rozumiem również, że warto dać te 70 zł więcej i mieć zamiast 1gb ramu --> 2 gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Im taniej, tym lepiej! A nie żadne 500 zł za 260X, toż to absurd by był.
http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-r7-260x-royal-queen-2gb-gddr5-128bit-dp-hdmi-2xdvi-cgax-r726x6a-717340/

Od Club3D miałem R9 280X, na wykonanie narzekać nie mogłem. Zresztą te karty i tak są małe, na co im dwa wentylatory, to przecież je poniżej 100W prądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wielkie dzięki za pomoc, skuszę się pewnie na ten model chociaż o firmie pierwszy raz słyszę. Tak myślę, że i tak prawdopodobnie będę miał chęć na zakup nowego kompa w tym roku ale przynajmniej w starym będzie dobra grafika z gwarancją więc brat będzie zadowolony a i ja jeszcze z miesiąc/dwa skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 19:35, leven napisał:

Taki GTX750 2GB byłby OK


GTX 750 miałby sens gdyby była to wersja TI. Wersja bez TI jest wyraźnie wolniejsza od 260X. Wersja TI jest porównywalna z 260X ale wyraźnie droższa. Reasumując, 260X to idealna opcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za sugestię!

Kannx---> Ok, to poskładaj, albo powiedz co nie tak? Według mnie tamta cena jest niezła, biorąc pod uwagę że dostajesz monitor i myszkę i klawiaturę i w sumie niezły całkiem sprzęcior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze jedno- na jednej stronie mam opcję poskładania kompa i mogę sobie wybrać grafikę- są do wyboru w podobnej cenie np. karty gforce gtx 750 Ti 2gb i gtx 960 2gb oraz gforce gtx 960 4 gb ramu za dopłatą 40 funtów. Która się opłaca najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To nie ma być komp do nałogowego grania więc 2GB GTX960 będzie w sam raz. DUŻO szybszy od 750Ti a wersja 4GB co prawda przydaje się np. w Shadows of Mordor/Lords of the Fallen w ultra detalach ale ponownie, wydaje mi się to niepotrzebne biorąc pod uwagę zastosowania tego PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam płytę główną GA-Z97X-Gaming, ma ona 3 wejścia na wentylatory do obudowy. Dwa już zużyłem na przedni i tylni wiatrak. Chciałbym jeszcze zamontować wiatraki na górze obudowy(2x) oraz z boku(2x) czy są dostępne złodziejki tzn. przy wpięciu do 1 gniazda można zamontować 2 wiatraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 22:35, Doreczek napisał:

Hej. Mam płytę główną GA-Z97X-Gaming, ma ona 3 wejścia na wentylatory do obudowy. Dwa
już zużyłem na przedni i tylni wiatrak. Chciałbym jeszcze zamontować wiatraki na górze
obudowy(2x) oraz z boku(2x) czy są dostępne złodziejki tzn. przy wpięciu do 1 gniazda
można zamontować 2 wiatraki?

Pewnie że tak, kwestia paru złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy buda nie ma wlasnych zlaczy na wentylatory (i np. posiada kontroler obrotow). Wtedy wszystko pod jednego molexa mozna podpiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 11:13, kindziukxxx napisał:

Cześć potrzebny komputer na komunię, budżet 2300zł.
potrzebne wszystko poza OS, czyli buda monitor klawa i myszka.
by dało się w coś pograć.


http://www.morele.net/inventory/info/PkyhH/ (bez myszki i klawiatury)
Jeśli możesz przekroczyć budżet o jakieś 100 zł to takie coś. R7 260X + i3-4170. Wydajność wystarczająca do płynnej rozgrywki w Wiedźmina 3 w niskich detalach, z niektórymi ficzerami ustawionymi na średnie.
Jeśli taka dopłata w grę nie wchodzi - zmień procesor na G3420. Fakt że zmniejszy to wydajność całej maszyny i to dość drastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 11:37, karolekx23x napisał:

Kto mi złozy kompa pod wiedzmina 3 tak abym pogral bez problemu nie musi byc to ultra
w miare tak abym nie wydal sporo kasy ?


To najpierw zdefiniuj swoje wymagania. Jak nie ultra to co - low żeby tylko dało się grać, medium czy high (które jest porównywalne z jakością PS4)?

Do absolutnego minimum - G3420 + R7 260X. 30 klatek na sekundę w low będzie. Cały PC oparty na czymś takim to wydatek koło 1600 zł.
Do uczciwego medium z niektórymi ficzerami w high - i3 4150/4170 + R9 270X. Cena PC-ta rośnie nam do jakichś 2200-2300 zł.
High? i3-4150/4170 + GTX960. Kolejne 2 stówki wyżej.
Ultra które jest grywalne? W przypadku jeśli korzystasz z Allegro i możesz sobie pozwolić na używanego R9 290 za ok. 950 zł to sumarycznie (przydałby się też Core i5, nawet najtańszy) dobijesz do okolic 3000. W przypadku gdy wszystko ma być nowe - ok. 3500.
Ultra (50+ fps w każdym miejscu) - i5 4690 + GeForce GTX980. Jakieś 4600 zł.
Ultra + PC MasterRace (60+ fps w każdym miejscu, potencjalnie nawet z włączonym Nvidia Hairworks, rozdzielczość powyżej FullHD) - i7 4790K + 2x GTX970. Jakieś 6000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minumum lub srednie
Wielkie dzieki bo co zrobiłes wyjasnilo mi wszystko co chce zrobic i jaki budzet jest potrzebny mam kompa ogolnie ale nie wiem czy da sie z niego cos zrobic porzytecznego
procek amd 4 rdzeniowy 965
radeon 5850
4 gb ram
plyta glowna gigabyte ma77ot-es3
zasilacz 400 W 0CZ
system windows 7 home premium 32 bit

Wiec powiedz mi na ta chwile nowy komp zlozony czy upgrade tego co posiadam jaki koszt i co wymienic itd
Nie ufam uzywkom wiec wolalbym nowe podzespoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ogółem, da się co nieco zrobić z tym co masz. Phenom II X4 965 można połączyć z całkiem niezłymi wynikami do GTX''a 960. Na przykład takim:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-oc-2gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5t-oc-713411/
Procesor będzie w wielu tytułach znacząco ograniczać tę kartę ale w Wiedźminie 3 taka kombinacja powinna wystarczyć by pograć w średnio-wysokich detalach z zachowaniem 35+ fps.
A, poza tym wypadałoby dokupić RAM''u. Z tego co widzę twoja płyta obsługuje pamięci DDR3, tym niemniej radzę otworzyć obudowę i zobaczyć czy masz 2x2GB (bo masz tylko 2 sloty łącznie) czy 1x4GB. Tak czy siak jednak, wystarczy dokupić zwykłą kostkę 4GB. Może być taka:
http://www.morele.net/pamiec-goodram-play-4gb-1600mhz-ddr3-cl9-gy1600d364l9s-4g-662885/

Wówczas na papierze spełniasz w całości wymagania minimalne co do procesora i pamięci RAM a w przypadku karty do wysokich detali. A, jeszcze jedna bardzo istotna uwaga - Wiedźmin 3 NIE CHODZI na systemach 32-bitowych (które zresztą i tak obsługują max. 4GB RAM''u czyli za mało dla Wiedźmina). W ogóle. Więc przesiadka na 8.1 64-bit będzie konieczna. Nie wliczam tego w koszta na razie.

Tym niemniej - zasilacz jakiś masz, obudowę i dysk twardy też. 4GB RAM''u nawet są na start. Więc w budżecie w okolicach 2000-2200 zł można zrobić porządną modernizację. I przez porządną mam na myśli...
http://puu.sh/hXpB2/89fdad52b2.png
Zmiana procesora, karty graficznej, dorzucenie 4GB RAM''u i nowa płyta główna. Wydajność? Wiedźmin 3 w Ultra. Płynne ultra. GTX970 ma bardzo niskie wymagania co do zasilacza więc OCZ 400W powinien wystarczyć całemu zestawowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się