Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2015 o 21:44, ruden napisał:

Fajnie ze nie będę musiał zmieniać zasilacza. A co myślisz o kartach gtx 970 ale zotaca.
Widziałem gdzieś test i dobrze sobie radziła, podobnie palit. Ale jakoś nie mam zaufania
do tych firm. Zawsze miałem coś z MSI albo ASUS lub Gigabyte. W sumie Gigabyte mnie rozczarował
glosnoscia chłodzenia i wszędzie piszą że ich gtx 970 też jest głośny więc odpada.


Tak Zotac jak i Palit to uznane marki niczym nie ustępujące konkurencji. A czasem nawet lepsze - jak ktoś specjalizuje się TYLKO w kartach graficznych to nierzadko może przebijać oferty firm typu Asus który robi wszystko od kart sieciowych po GPU... zresztą to właśnie Asus miał poważną wtopę z R9 280X - powykręcali karty do oporu, radiatorów na pamięci nie założyli więc wyraźny procent R9 280X DirectCU Asusa jest skopanych i wali artefaktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmm... w sumie mniej niż konsola.
Dla wysokich detali:
R9 280X - ok. 1000 zł
Corsair CX600M - 290 zł
I dokupić 4GB RAM''u - jakieś 160 zł

To zapewni ci płynność w wysokich detalach (które ogółem są już nieco ładniejsze niż konsole). Ale ale! Ultra też jest możliwe i to niewiele drożej! Po prostu zamiast R9 280X musi się pojawić R9 290 (dostępny od 1300 zł za wersję niereferencyjną) bądź GTX970 (tutaj ceny to będą okolice 1400-1450 zł za wersje niereferencyjne).

Jedna uwaga - pamiętaj że Wiedźmin 3 działa tylko na 64-bitowych systemach operacyjnych. A czasem sklepy jeszcze wsadzają jakieś 32-bitówki które powinny przestać być sprzedawane już 5 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 21:29, Shinigami napisał:

Szukam jakieś małej zgrabnej budy oraz w miarę dobrego zasilacza pod MSI A55M-P33 z zatoką
na DVD + HDD, może ktoś ma z takimi maluchami doświadczenie. Pewnie uda się zmieścić
w 200-300zł.


Eee, toż to micro-atx a nie maluch, całkiem pokaźne toto :P Biorąc pod uwagę jednak że to dość wiekowa płyta to pewnie grać na tym za bardzo nie zamierzasz? Czyli raczej więcej niż te 300-350W ci niepotrzebne (a pewnie starczyłoby znacznie mniej)?

http://www.morele.net/zasilacz-silverstone-strider-sfx-80plus-bronze-300w-sst-st30sf-614308/
Silverstone SFX 300W, można go normalnie podłączyć do obudów które mają standard ATX. Półpasywny - wentylator nie zaczyna pracować poniżej 150W obciążenia.
Całkiem niezły jest też Fortron Hexa:
http://www.morele.net/zasilacz-fortron-hexa-400w-80plus-box-he-400-640976/
Polecić mogę też tańszego Enermaxa (który jest klasą samą w sobie bo ma własne fabryki i zazwyczaj nie korzysta z rebrandowanej chińszczyzny):
http://www.morele.net/zasilacz-enermax-triathlor-eco-80-plus-bronze-modularny-350w-etl350awt-m-633322/

Radzę za to unikać dziwnych wynalazków kosztujących poniżej 140 zł, niezależnie od tego jaki masz pobór mocy. Samemu się wkopałem w miniPC-cie w taniego Chiefteca i całość mi przez to (a to jedyne źródło dźwięku w całej obudowie - procesor chłodzony pasywnie i dysk SSD) pracowała subiektywnie głośniej niż normalny gamingowy PC.

Zaś co do obudów właśnie - Zalman T3 albo T4 może? SilentiumPC Brutus Q20... to tyle z tych tańszych co mi przychodzi do głowy. Takie estetyczne to od 200 zł w górę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki biurowy antyk, zasilacz padł, buda się sypie, a do przeglądania internetu czy pisania więcej nie trzeba.

W każdym razie potrzebuje jeden slot na napęd DVD, co powiesz o takim połączeniu:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s20-pure-black-bt-s20-660805/
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-7-300w-bn140-80-bronze-bn140-539938/

Z tego co pamiętam siedzi tam A6-3xxx + 4GB RAM, więc 300W raczej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 23:40, ziptofaf napisał:

/.../

Jeśli chodzi o r9 290 to prawda że lepiej kupić z dwoma wiatraczkami? Czytałem, że szybko się przegrzewa i robi dużo hałasu z 1. Jeśli mógłbyś wysłać link do tej karty, to bym był bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 00:29, Kamilson914 napisał:

Jeśli chodzi o r9 290 to prawda że lepiej kupić z dwoma wiatraczkami? Czytałem, że szybko
się przegrzewa i robi dużo hałasu z 1. Jeśli mógłbyś wysłać link do tej karty, to bym
był bardzo wdzięczny :)


http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-290-windforce-3x-4096-mb-ddr5-gv-r929oc-4gd-621430/
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-290-tri-x-oc-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-lite-11227-13-20g-718795/
http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-290-947m-dd-4096-mb-ddr5-r9-290a-edfd-626618/
Któryś z tych.

Choć tak wspomnę że prawdopodobnie warto zaczekać jeszcze 20-30 dni z zakupami na pojawienie się Radeonów R9 3xx (chyba że Wiedźmin już kusi niemiłosiernie). Nie wiadomo w sumie jak to będzie z ich wydajnością (AMD ma ponoć w swoich fabrykach karty które są szybsze niż Titan X ale ma też sporo odgrzewanych kotletów, co najwyżej lekko podkręconych) ale tak czy siak jest spora szansa że w tej samej cenie dostaniesz coś szybszego niż 290tka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 23:40, ziptofaf napisał:

bądź GTX970 (tutaj ceny to będą okolice 1400-1450 zł za wersje niereferencyjne).


Tak tylko pytam- czy masz jakiś zaufany sklep, gdzie te GTX970 byłyby w tej cenie 1400-1450. Bo tak przeglądam i w sumie z tych tańszych to widziałem tylko Palit. A nie ukrywam, że mnie zauroczył trochę MSI (wcześniej miałem GTX 560 TI z MSI i byłem mile nim zaskoczony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,musze sprzedać PC i kupić laptopa,chciałbym prosić o wycenę pc i pomoc przy wyborze laptopa.PC :
Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3)
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz
Pamięć GoodRam DDR3 8 GB PC1333
Karta Asus R9 270 DirectCU 2 OC kupiona w tym roku
Napęd Asus 24x SATA (DRW-24B3ST/BLK
Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+
Dysk SSD OCZ Agility3 Series 60GB SATA3 2.5''''
Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'''', 500GB, SATA/600, 64MB cache
Obudowa Zalman Z11 PLUS - USB3.0 - CZARNA
System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM
Monitor LG Flatron W2261V
Klawiatura A4 Tech X-Slim KV-300H kupiona w tym roku
głośniki Creativ Gigaworks T20 series 2

Laptop do 2500 +/- 200 zł do internetu filmow przeglądania zdjęć i czasem Diablo 3,matryca 17-17,9 ".Myślałem nad firma Dell lub Asus.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 12:17, ruden napisał:

> bądź GTX970 (tutaj ceny to będą okolice 1400-1450 zł za wersje niereferencyjne).


Tak tylko pytam- czy masz jakiś zaufany sklep, gdzie te GTX970 byłyby w tej cenie 1400-1450.
Bo tak przeglądam i w sumie z tych tańszych to widziałem tylko Palit. A nie ukrywam,
że mnie zauroczył trochę MSI (wcześniej miałem GTX 560 TI z MSI i byłem mile nim zaskoczony).


morele.net jest duży i ma stosunkowo niskie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Ja wiele potrafię zrozumieć ale... czemu ty chcesz nawet głośniki sprzedać? Te laptopowe to jest zazwyczaj paskudny szajs...

Tym niemniej - jak umiejętnie to sprzedasz to powinieneś dostać za całość dość dużo by opłacić całego notebooka w całości i jeszcze coś ci zostanie - celowałbym osobiście w 2500-2700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre i tanie głośniczki do laptopa to Logitech Z120. Kosztują 50 złoty, ładnie grają i są zasilane z jednego portu USB, więc można je bezproblemowo zabrać gdzie chcesz. To chyba najlepiej grające głośniki zasilane z USB jakie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do polecanych - zależy. Każdy producent ma kilka serii z których zawsze przynajmniej część to szajs ale zazwyczaj ma też w ofercie kilka ciekawszych modeli. Ja osobiście unikam wszystkiego co ma w nazwie Lenovo - jeśli na mniej więcej 10000-20000 nowych notebooków (fakt, z serii średnich a nie biznesowych) od nich masz dobre 2000 wkurzonych użytkowników to już wiesz że nie jest to dobra marka :P

Jak na razie przydałoby się abyś nieco bardziej sprecyzował wymagania. Które na razie są z lekka nietypowe więc upewnię się że tego właśnie chcesz: 17-17.9" to są już zazwyczaj duże notebooki których się nie transportuje. Jeśli chcesz się z nim ruszyć raz na 3-4 tygodnie - do pociągu i z powrotem - to okej. Ale nie jest już to coś co można bezpiecznie zabierać na uczelnię/do pracy. Bo po prostu się rozpadnie i to dość szybko. Zwłaszcza że w podanej przez ciebie klasie cenowej nie dostaniesz jeszcze niczego z pełnoprawnym dyskiem SSD ani notebooków z serii biznesowej które są wytrzymałe.

Poza tym dochodzi też sam problem z wydajnością. 17.3" to zazwyczaj FullHD (czasem 1600x900). Dla twojego PC-ta (któremu pewnie i Wiedźmin 3 niestraszny w nieco niższych detalach) nic takiego. Ale notebook z GT840M to już trochę inna kategoria:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html (wyniki z gier na dole)
Ogólnie rzecz biorąc względem R9 270 jest to GPU trzykrotnie wolniejsze. Aż więc boli że dobrej klasy PC-ta zmieniasz na notebooka. Co jednocześnie oznacza że jeśli twoje wymagania są ograniczone do Diablo 3 - to okej. Ale jeśli myślisz o nowszych produkcjach to radzę po pierwsze zejść do 15" (z uwagi na niższą rozdzielczość a więc i niższe wymagania co do sprzętu) jak i dorzucić przynajmniej kolejne 500-600 zł na coś z GTX''em 850.

Tym niemniej twoje obecne wymagania (czyli niemobilnego notebooka do Diablo 3) spełnia np.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12691795#techniczne
Core i3 5005U, Geforce 820M, 8GB RAM''u, 500GB dysk.

To co sobie wstępnie znalazłeś też wygląda całkiem nieźle na papierze choć jest oczywiście odpowiednio droższe.

Zaś głośniki to bym sobie zostawił własne, te które masz to naprawdę solidna półka cenowa i brzmią DUŻO lepiej niż notebookowe pierdziawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzieki za wyczerpujacą odpowiedź i poświęcony czas.Laptop nie będzie przemieszczany poza obręb mieszkania,głośniki zostwię jak radzisz,co do matrycy to oglądałem kilka laptopów i te poniżej 17" wydają mi się jakieś takie małe.Wierz mi że zmiana pc na lapka boli mnie bardzo ale niestety jestem zmuszony,chodzi głównie o miejsce i czas na granie (dziecko w drodze:) ).Jeszcze raz dzieki za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi wreszcie ta karta którą polecaliście http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-r7-260x-royal-queen-2gb-gddr5-128bit-dp-hdmi-2xdvi-cgax-r726x6a-717340/ i jeszcze mam 2 szybkie pytanka. Widzę wsparcie od 600 W. Uciągnie mój chieftec 550 W? Sterowniki z płytki niby bez wsparcia dla win xp, ale nie powinno być problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 20:20, Nightdew napisał:

i jeszcze mam 2 szybkie pytanka. Widzę wsparcie od 600 W. Uciągnie mój chieftec 550 W?
Sterowniki z płytki niby bez wsparcia dla win xp, ale nie powinno być problemu?


Ktoś się musiał pomylić. Tę kartę spokojnie uciągnie nawet 400-watowy Codegen (jeśli nie wiesz co to Codegen, to sprawdź na Nonsensopedii :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do zasilacza - pewnie, nawet 300W model, byleby markowy, starczy.

Co do sterowników - o ile kojarzę to jeszcze się da. Będzie oczywiście bez wsparcia dla DX11, poza tym chyba wyszły tylko dla Win XP 32-bit. Jeśli masz 64-bitową wersję to może być ciężko. Proponuję poszukać właściwej wersji na stronie producenta karty a jeśli tam nie będzie to u AMD.
Ogólnie rzecz biorąc - poluj na najnowszą dostępną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się