Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2015 o 21:43, ziptofaf napisał:

> A ten BX100 jest lepszy? Bo gdzieś widziałem, że nadal polecają tego MX100
http://pclab.pl/art58237-20.html
Sam zobacz.
Średnia wydajność:
MX 100 256 GB: 104%
BX 100 250GB: 107.3%

Niewiele ale nieco szybszy.

Ok, dzięki- a do tego tańszy, to już w ogóle super.
A kojarzysz sklep x-kom.pl robiłeś u nich kiedyś zakupy.
Mam wrażenie, że czasami u nich można się odnośnie cen trochę dogadać, no ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale przyszło mj jeszcze kilka pytań na myśl. Chciałem do mojej obudowy SilentumPC 410 Brutus dokupić dwa wentylatorki 120 mm, no i myślałem o tych najtańszych za 19 zł- mistral lub zefir. Czy słychać różnicę od tych 4-krotnie droższych. Obecnie w mojej obudowie najbardziej hałasuje fabryczny wiatrak od i5 2500k, więc nie odczułem, aby 2 wiatraki zawarte fabrycznie w obudowie jakoś źle chodziły.
Druga sprawa czy te chłodzenie SilentiumPC Grandis zmieści mi się w tej obudowie? No i czy jest w miarę ciche- wolę trochę dołożyć i mieć cicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 21:52, ruden napisał:

A kojarzysz sklep x-kom.pl robiłeś u nich kiedyś zakupy.

Kojarzyć kojarzę. Z tego co widzę nawet robiłem u nich jakieś zakupy w 2012 (mniej więcej na 2.5 tysiaka) - i jako że nie pamiętam o tym zamówieniu nic więcej to znaczy że nie zawiedli i dostarczyli mi sprzęt tak jak powinni.

Dnia 26.05.2015 o 21:52, ruden napisał:

Mam wrażenie, że czasami u nich można się odnośnie cen trochę dogadać, no ale zobaczymy.

Na zbyt duże możliwości negocjacji cen bym nie liczył - tego rodzaju sklepy mają miejscami naprawdę niską marżę (rzędu 5-6 zł gdy kupujesz np. 4GB kostkę RAM''u za 150).

Co do budy - ja tam różnicy nie słyszałem między takimi za 20 a takimi za 40. Byleby brać jak najwolniejsze a nie jakieś małe wirniki z 4000 rpm.
Co do chłodzenia - a tutaj to musiałbyś zmierzyć czy ci wejdzie. Pewnie tak ale najlepiej samemu sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym X-komie proponują mi wymianę obudowy na taką jak ta:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m25-pure-black-bt-m25-usb-3-0-spc106-647845/
Obecnie mam brutusa 410 i nie uśmiecha mi się trochę jej wymieniać.
Tylko pytanie- co myślicie o tej obudowie- czy może być? Bo w ostateczności byłbym skłonny nawet ją wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... brak konkurencji i kosmiczne ceny Nvidii.

Taki 750ti kosztuje dzisiaj więcej, niż w dniu premiery !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, jak opuszczą gardę jeszcze bardziej to rzeczywiście czeka ich nokaut. Cóż, dolar wysoko, konkurencji brak - ceny końcowe będą nieciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 11:53, ziptofaf napisał:

Bye bye AMD:
http://pclab.pl/news63978.html [ciach]


Czekam i czekam, a tu takie kwiatki... Co oni tam w ogóle robią w tm AMD? nVidia zapobiegawczo wypuściła nowego Titana, a tych pajaców stać jedynie na odgrzewanie kotletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 13:20, leven napisał:

No właśnie... brak konkurencji i kosmiczne ceny Nvidii.

Taki 750ti kosztuje dzisiaj więcej, niż w dniu premiery !

Słowo-klucz: dolar.

Nvidia nie podwyższyła ceny 750ti ;)

A AMD jest po części samo sobie winne, po części winne jest TSMC, które nie wyrobiło z 20 nanometrami, które mogłoby uratować prądożernego i niewydajnego w porównaniu do Maxwella GCNa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 13:49, KannX napisał:

Czekam i czekam, a tu takie kwiatki... Co oni tam w ogóle robią w tm AMD? nVidia zapobiegawczo
wypuściła nowego Titana, a tych pajaców stać jedynie na odgrzewanie kotletów.


Akurat na Titana to AMD MA odpowiedź. Fiji prawdopodobnie go zje.

Problemem za to są wszystkie inne karty - po części możliwe że zawinili dostawcy pamięci HBM (choć naprawdę nie chce mi się wierzyć że nie można zrobić wersji wykastrowanej z pamięciami GDDR5), po części samo TSMC jak zauważył Henrar. Tym niemniej faktem jest że za dużo tutaj odgrzewanych kotletów i naprawdę nie widzę jak AMD chce nawiązać walkę z Nvidią w tym momencie. Jasne, w DX12 najnowsze Radeony są szybkie, 290tki potrafią wyprzedzać 970tki... ale nadal na gwałt potrzebne są nowe sterowniki i jeśli coś z tych kart ma wyjść to muszą je wyraźnie obniżać cenowo oraz zapewnić im wyższą wydajność (tutaj w sumie jest szansa na sukces w okolicach cenowych GTX''a 970 - 390tki mają mieć 8GB pamięci taktowanych dużo wyżej niż 290 - może i będzie żarło toto prądu ale jeśli wyprzedzi konkurencję to może to być udany układ) - 290 jako 380X, 290X jako 390.

Tylko że jest równie duża szansa na to że AMD co najwyżej lekko podkręci te karty, wypuści tylko jako odrobinę niższy numer (czyli 360 zamiast 260X/370 zamiast 270X) a sterowniki okażą się nieudane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 09:42, ruden napisał:

W tym X-komie proponują mi wymianę obudowy na taką jak ta:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m25-pure-black-bt-m25-usb-3-0-spc106-647845/
Obecnie mam brutusa 410 i nie uśmiecha mi się trochę jej wymieniać.
Tylko pytanie- co myślicie o tej obudowie- czy może być? Bo w ostateczności byłbym skłonny
nawet ją wymienić.


Bardzo fajna obudowa, choć obecna cena jest dość wysoka (ta obudowa bywała już w X-Komie tańsza o kilkanaście złotych) ;)
Co do samego sklepu - naprawdę bardzo dobra jakość obsługi klienta. Wiem o tym najlepiej, bo sam tam pracowałem i wiem jakie jest podejście kierownictwa do jakości obsługi klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 11:53, ziptofaf napisał:

O ile nie zamierzają podkręcić wszystkiego jak leci o 20+% względem poprzedników to właśnie
zapewnili Nvidii monopol.


Nowe karty od AMD miały nieco uratować im tyłki, bo ostatnio praktycznie Nvidia nie ma konkurencji - mocniejsze karty, lepsze sterowniki, dodatkowe gry (W3 i Batman) :) Mialem nadzieję na spadek cen (konkurencja by je wymusiła), a tak to niedługo Nvidia będzie miała na rynku dla graczy taką pozycję jak Intel - oczywiście dla nas jest to skrajnie niekorzystne.
Quo Vadis AMD? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytałem wszystko na spokojnie raz jeszcze :) W sumie jakby było tak jak piszesz, czyli odświeżony i znacznie przyspieszony R290X w cenie GTX 970 to faktycznie byłoby fajnie.

A co jest nie tak z aktualnymi sterownikami AMD? Bo poruszyłeś tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem jeszcze o obudowie Zalman z3 plus. Bo skoro miałbym wymienić obudowę, to może coś takiego? No chyba że macie inne propozycje. O Zalmanie pomyślałem bo ma od razu 4 wiatraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 14:21, KannX napisał:

Ok, przeczytałem wszystko na spokojnie raz jeszcze :) W sumie jakby było tak jak piszesz,
czyli odświeżony i znacznie przyspieszony R290X w cenie GTX 970 to faktycznie byłoby
fajnie.

Cóż, mnie osobiście najbardziej interesuje Fuji albo 8GB R9 390X. Byleby ich wydajność była tego warta - wciąż jeszcze się łudzę że ich nie pogrzało do tego stopnia by jedyny zupełnie nowy układ w ich ofercie miał kosztować 4000 zł. I, choć wiem że prawie nie ma to szans, chciałbym żeby zrobili pewną reewaluację cen - wsadźcie tego R9 390X za 1900 zł a Fuji za 2500. Wtedy to wszystko ma sens...

Tylko że AMD często ma fajne pomysły których po prostu w ogóle nie rozwija. AM1? Platforma dla małych komputerków, o wydajności wystarczającej dla typowych użytkowników i płyty pod Mini-ITX za 140 zł? Nawet jest wsparcie dla Windowsa XP. Super!
Zero promocji, zero nowych CPU, płyt głównych pojawiło się 6 na krzyż. A teraz tych minikomputerów sprzedaje się 10x więcej niż gdy AMD wypuszczało AM1. Więc już się nawet nie łudzę - nawet jeśli mają w łapkach dobry układ to nie potrafią zrobić z niego użytku.

Dnia 27.05.2015 o 14:21, KannX napisał:

A co jest nie tak z aktualnymi sterownikami AMD? Bo poruszyłeś tę kwestię.

Stopień w jakim obciążają CPU. W swoim czasie AMD próbowało to kontrować wypuszczając Mantle. Nvidia z kolei po prostu poprawiła własne sterowniki.

Ot, R9 290X potrafi wyprzedzać GTX''y 970 i zbliżać się do 980tek... jeśli przypadkiem masz podkręconego do 6 GHz Core i3. Sterowniki Nvidii o wiele bardziej równomiernie rozkładają swoje obciążenie - a łatwiej mieć 4x 3 GHz aniżeli 2x 6 GHz. O tyle to ciekawe iż w testach czysto obliczeniowych (np. kryptografii) R9 290 od zawsze plasował się wyżej niż wszystkie GTX''y 780/970 itd. Dlatego zresztą były tak masowo skupywane do kopania bitcoinów. Ale cóż, w samych grach ich wydajność po prostu nie powala, karta prawie nigdy nie pokazuje pełni swojej mocy. Dopiero DX12 coś tutaj naprawia ale jeszcze zaczekamy na jego premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 14:43, ruden napisał:

A myślałem jeszcze o obudowie Zalman z3 plus. Bo skoro miałbym wymienić obudowę, to może
coś takiego? No chyba że macie inne propozycje. O Zalmanie pomyślałem bo ma od razu 4
wiatraki.


Też bardzo dobra i popularna obudowa ;) Musisz wybrać, która Ci się bardziej podoba ;) W Zalmanie warto od razu przełożyć wentylator z góry na przód (wtedy 2 z przodu, jeden z tyłu, jeden z góry) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wole nie kupować sobie karty graficznej i tak dalej. Bo jak już kupie to wtedy bd tylko grał w wieska xD A jeszcze przydałoby się poprawić oceny :) Więc po 22 czerwca mam zamiar zakupić. I wtedy gdzie mam szukać tej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się