Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pytałem o klawiaturę, ale zapomniałem o jeszcze jednym "sprzęcie" - podkładka pod mysz. Ambaras w tym, że ja toleruję tylko te z podpórkami pod nadgarstek, a z tego co widziałem i widzę większość podkładek ma tak małe oparcia, że raptem pół mojego nadgarstka leży tam gdzie powinna. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany pasty w leciwym HD 5850, w końcu jest jakiś filmik, który pokazał mi dlaczego nie dałem rady ściągnąć obudowy. Czytałem kiedyś, że oprócz pasty trzeba wymienić termopady, tylko pytanie czy trzeba to zrobić i czy jeśli tego nie zrobię aż tak to będzie odczuwalne?

Dodatkowo mam jeszcze z kartą taki problem, że wentylator, póki jest zimna karta chałasuje, ale jak się rozgrzeje to przestaje chałasować.

W idle 55 stopni ma aktualnie (wnetylatory auto), [Referent]

Edit: Pastę tak samo jak na CPU nakładać, czy trzeba rozprowadzić?[ I to ziarnko miało być grochu czy mniejsze?(np.?)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 12:45, wilqu94 napisał:

Edit: Pastę tak samo jak na CPU nakładać, czy trzeba rozprowadzić?[ I to ziarnko miało
być grochu czy mniejsze?(np.?)]


Nakładanie tylko i wyłącznie Kentucky Way!
https://www.youtube.com/watch?v=TnyoJtv9Cx0

A tak serio, to ziarnko grochu (może ciut mniejsze) i równomiernie docisnąć. Najlepsza metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 16:32, KannX napisał:

A tak serio, to ziarnko grochu (może ciut mniejsze) i równomiernie docisnąć. Najlepsza
metoda.


Zależy od pasty prawdę mówiąc. Niektóre zdecydowanie należy rozprowadzać pędzelkiem i nawet nie myśleć o ich dociskaniu. Przykładem takiej pasty byłby Coollabolatory Liquid Pro ( http://pclab.pl/art24195-4.html < to też chyba jedyna pasta z bezpośrednim podajnikiem do własnego krwioobiegu :P) - spróbuj to docisnąć a ci wyskoczy z procesora prosto na płytę główną. A to jest ciekły metal i będziesz mieć jazdę bez trzymanki jak ci popływa po mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 19:21, ziptofaf napisał:

spróbuj to docisnąć a ci wyskoczy z procesora prosto na
płytę główną. A to jest ciekły metal i będziesz mieć jazdę bez trzymanki jak ci popływa
po mobo.


Matko, toż to główna składowa Terminatora T1000 z którym walczył Arnold ;) Swoją drogą jakby tak przyszła policja i zrobiła przeszukanie, to by na pewno pomyśleli, że to jakiś zrobiony domowym sposobem narkotyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho:
http://wccftech.com/amd-radeon-300-series-pricing-confirmed-aggressive/
http://wccftech.com/amd-radeon-300-series-eu-pricing-leaked-sapphire-msi-gigabyte-graphics-cards/
http://wccftech.com/amd-radeon-r9-fury-x-confirmed-official-marketing-material-card-4096bit-wide-memory-interface-hbm/

Mo to mamy cennik wszystkiego poza Fury (których ceny pojawią się za 2 dni). Za ciekawie toto nie wygląda biorąc pod uwagę że to w większości podkręcone karciochy z poprzedniej generacji (fakt że podkręcone całkiem solidnie).
Ogółem cena 390 i 390X wydaje mi się ponurym żartem chyba że AMD przygotowało im drastycznie poprawione sterowniki. W przeciwnym razie GTX970/GTX980 będą wiodły prym z uwagi na zdecydowanie niższe TDP, niższą cenę tego pierwszego i nieco wyższą wydajność.

Ogółem z tego co patrzę to R9 390 względem 290tki oferuje:
- dodatkowe 4GB pamięci
- 70 megaherców na rdzeniu w wersji referencyjnej (z 6% poprawa)
- 250(1000) megaherców na pamięciach (15% poprawa).

Na oko za mało by dorównać Nvidii.
Ciekawiej wygląda R9 380 w wersjach 2 i 4GB - one już standardowo wyprzedzały GTX''y 960. Tutaj mamy zaś wersje o 10% szybsze na rdzeniu. Z jakimikolwiek poprawkami po stronie software''u będzie więc realna konkurencja.

Niżej mi się nie chce patrzeć, za dużo odgrzewanych kotletów (choć miło że dorzucają 4GB pamięci nawet do rodziny R7).

Czyli wychodzi na to że Nvidia i AMD się ogółem dogadały by zmienić rynek - niby high-end i prawie high-end pozostał (GTX970/R9 390, GTX980/R9 390X) ale zamiast się w tym punkcie kończyć to pojawiły się 980Ti/Titan X, Fury X/Fury. I to te karty dostają najnowsze technologie i wyraźnie wyższą wydajność. Nie powiem żeby mi się to podobało. W najlepszym wypadku - zgodnie z pierwszymi testami ( http://wccftech.com/amd-radeon-fury-x-fiji-based-graphics-cards-synthetic-benchmarks-revealed/) to wiemy tyle że Fury X w pewnym stopniu wyprzedza GTX''a 980Ti (który kosztuje u nas powyżej 3100...) - to dostaniemy nieco słabszego Fury (bez iksa) w okolicach 2400-2600 zł co jest nawet znośne jeśli w zamian zeżre 980tkę.

Cóż, teraz zaczekać z tydzień na pierwsze testy w grach i zobaczymy jak prezentują się te karciochy. Ja tam chętnie sobie Fury przygarnę z uwagi na absurdalnie wielką szynę i pamięci HBM, wygląda na fajną kartę do obliczeń (choć niestety tylko 4GB pamięci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

I po tym co przeczytałem idę sobie kupić... nowy rower ;) Nie no żartuję, coś z tych Radeonów wybiorę. Tylko to trochę dziwne, że karty mają kosztować mniej w dolarach od euro. Ktoś się chyba pomylił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 00:21, KannX napisał:

I po tym co przeczytałem idę sobie kupić... nowy rower ;) Nie no żartuję, coś z tych
Radeonów wybiorę. Tylko to trochę dziwne, że karty mają kosztować mniej w dolarach od
euro. Ktoś się chyba pomylił?


Nie pomylił. Dla USA podaje się cenę bez podatku (bo te są różne dla każdego stanu itd), w EU te wartości są w większości z już wliczonym podatkiem (+/- 1-2%). To że w sklepie w USA masz więc napisane 439.99$ nie oznacza że tyle zapłacisz, sobie jeszcze doliczysz całkiem wyraźny procent (który sprawi że wyjdzie ci tyle samo co nam w Euro ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 00:58, Oloninho napisał:

Czy wyjście tych nowych kart spowoduje w najbliższym czasie obniżkę na GTXy?

Cóż, wiadomo że już spowodowało jedną obniżkę - Nvidia wypuściła GTX''a 980Ti który zastępuje Titan X oferując w zasadzie identyczną wydajność kosztując 1200 zł mniej. I był to prawdopodobnie manewr skierowany na mającego się pokazać lada moment Radeona Fury X bo innego wyjaśnienia nie ma.

Z innych promocji jakie potencjalnie mogą się pokazać - nie widzę bezpośredniego zagrożenia dla GTX''a 970 i 980. R9 390 i 390X w najlepszym razie zrównają się z nimi wydajnością ale nadal dostaną po tyłku z uwagi na pobór mocy. Więc w segmencie 1400-2100 zł na zmiany nie licz chyba że rzędu 30-50 zł.

Nieco niżej może być ciekawiej - GTX960 ma jako zaletę niskie TDP ale będzie odstawać od R9 380. Tutaj może Nvidia uzna że być może warto zmniejszyć cenę tej karty.

A jeszcze niżej - nie mam pojęcia.

Ogólnie rzecz biorąc jeśli moje przypuszczenie co do ceny Radeona Fury się sprawdzi (i zostanie ulokowany pomiędzy GTX''em 980 a 980Ti podczas gdy Fury X nawiąże bezpośrednią walkę z 980Ti) to istnieje szansa że Nvidia obniży cenę 980tki (którą Fury zje) bądź wprowadzi własny konkurencyjny produkt w zakresie 2400-2800 zł. Ale przy poprzedniej generacji do tego nie doszło i R9 290 pozostał jedynym rozsądnym produktem w segmencie 1400-1800 zł aż do premiery 970tki, Nvidii nie opłacało się bowiem robić niczego między 770 a 780.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogatszy o wiedzę z Twojego posta, doszedłem do wniosku, że chyba poczekam aż GTXy 980 stanieją do poziomu 1800zł. Już teraz można kupić Zotaca za 2079zł na Morelach. GTXa 970 już nie chcę - chciałbym coś mocniejszego, skoro czekam na nowe karty już pół roku (ale 750Ti daje radę) ;) Jak to wszystko przeczytałem, to wynika że z Radeonów godny uwagi jest jedynie Fury.

EDIT: Chociaż wedle cennika R390 'bez X' od Gigabyte'a za 420€ wygląda całkiem kusząco... To w sumie mógłby być taki Radek, albo GTX 980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może nie do końca ten temat ale czy jest coś takiego jak gumowe "nóżki'' które przykleja się pod nóżki komputera żeby wytłumić drgania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 18:52, Hubi_Koshi napisał:

To może nie do końca ten temat ale czy jest coś takiego jak gumowe "nóżki'' które przykleja
się pod nóżki komputera żeby wytłumić drgania?

Spotkałem się z takim zestawem przeznaczonym dla switcha, choć ten w drgania raczej nie wpada. Podejrzewam, że stosowne akcesoria dasz radę nabyć w sklepie z art. budowlanymi, a szczególnie z akcesoriami do wykańczania mieszkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O!
http://wccftech.com/amd-radeon-r9-fury-r9-nano-fury-unveiled-fiji-gpu-based-hbm-powered-649-priced-small-form-factor-powerhouse/
Jest i cennik!

Dobra wiadomość numer 1 - czyli Fiji się jednak da skalować w dół! R9 Nano, połowa wydajności 290x i połowa jego rozmiaru. Śmiesznie toto wygląda ale nie powiem, do jakiegoś mini PC-ta to może być cokolwiek ciekawy wybór, ta malutka kostka prawdopodobnie zrówna się z GTX''ami 960 2GB/R9 280... Czyli można liczyć na to że w niedalekiej przyszłości pojawią się również nieco większe warianty.

Dobra wiadomość numer 2 - AMD jednak nie powaliło z ceną! Przypomnę - cena bazowa GTX''a 980Ti to 799$. Na nasze jakieś 3200 zł. Tutaj mamy odpowiednio 649$ za Fury X i 549$ za Fury! Co w praktyce (cena MSRP jest zazwyczaj zawyżona ale nie wlicza podatku) oznacza że realnie możemy liczyć na jego pojawienie się w okolicach 2400-2500 zł. No to nie zbankrutuję, 2 stówki względem 980tki mogę dołożyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 19:38, ziptofaf napisał:

[...] R9 Nano, połowa wydajności
290x i połowa jego rozmiaru. Śmiesznie toto wygląda ale nie powiem, do jakiegoś mini
PC-ta to może być cokolwiek ciekawy wybór, ta malutka kostka prawdopodobnie zrówna się
z GTX''ami 960 2GB/R9 280... Czyli można liczyć na to że w niedalekiej przyszłości pojawią
się również nieco większe warianty.


Eee, nadal trochę słabo. W tak małej wersji nVidia ma potężne 970-tki. Ale ogólnie propsy dla AMD, bo to chyba ich pierwsza mocna karta w tym formacie.

Dnia 16.06.2015 o 19:38, ziptofaf napisał:

Dobra wiadomość numer 2 - AMD jednak nie powaliło z ceną!


No i tutaj jest naprawdę grubo :) Czyli Fury X będzie odpowiednikiem 980Ti w niższej cenie? No i to chłodzenie wodne... cisza i wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 23:24, KannX napisał:

Eee, nadal trochę słabo. W tak małej wersji nVidia ma potężne 970-tki. Ale ogólnie propsy
dla AMD, bo to chyba ich pierwsza mocna karta w tym formacie.

Geforce''y są akurat nieco dłuższe :P

Dnia 16.06.2015 o 23:24, KannX napisał:

No i tutaj jest naprawdę grubo :) Czyli Fury X będzie odpowiednikiem 980Ti w niższej
cenie? No i to chłodzenie wodne... cisza i wydajność.

Nie licz nadmiernie na to że będzie odpowiednikiem 980Ti - AMD nie robi kart taniej jeśli nie musi :P Jestem prawie pewny że gdyby nie 980Ti to by go wycenili o 100$ wyżej, bliżej Titana X. Ale skoro cenę obniżyli w trybie natychmiastowym to znaczy że mowa o karcie prawdopodobnie minimalnie słabszej od 980Ti (choć w benchmarkach niby wygrywa a gierki puszczane na streamie AMD w rozdzielczościach typu 4-5K też działały całkiem płynnie).

Mnie osobiście interesuje bardziej zwykły Fury - gdyby nie kurs dolara to byłby dostępny za 2000-2100 zł. Więc liczę na to że do lipca gdy będzie jego premiera (szkoda że Fury X już za tydzień ale Fury dopiero za 3) kurs jeszcze odrobinę spadnie i za 2200-2400 zł dostanę coś pomiędzy GTX''em 980 a 980Ti. Więc teraz tylko sprzedać obecne GPU, zaczekać z 2-3 tygodnie męcząc się na integrze i dorzucić 1200 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się