Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tak sobie myślę o chłodzeniu w Fury X. Patrząc na strukturę pcb i tego, że rdzeń i pamięć są na jednym ''kwadraciku'', zastanawiam się czy nie można by zrobić wersji chłodzonej ''normalnie''. Normalny radiator i dwa wentylatory - jeden na rdzeń a drugi na sekcję zasilania. Ciekawe czy by to przeszło? Może któryś z producentów tak zrobi, to obniżyłoby koszta produkcji. Tyle przemyśleń :)

EDIT: Może Arctic zrobi nowe Accelero specjalnie pod tego Radka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 13:26, KannX napisał:

Normalny radiator i dwa wentylatory - jeden na rdzeń a drugi na sekcję
zasilania. Ciekawe czy by to przeszło? Może któryś z producentów tak zrobi, to obniżyłoby
koszta produkcji. Tyle przemyśleń :)

To się wówczas nie Fury X a Fury będzie nazywać :P
Zaś czy zrobią - prawdę mówiąc wątpię. Podstawowym celem chłodzenia niereferencyjnego są lepsze wyniki niż domyślne. Tutaj byłoby głośniej i goręcej. Cena w zasadzie by nie spadła bo zaprojektowanie chłodzenia i wykonanie odpowiedniej ilości sztuk wcale nie jest takie proste. A tak to AMD daje ci gotowe rozwiązanie, nie musisz osobno nic produkować.

Nie powiem, chciałbym żeby Fury X był o tą stówę czy dwie tańszy bo wówczas nie musiałby bezpośrednio konkurować z 980Ti. Ma szereg zalet stawiających go nad nim (przez które pewnie samemu w tej klasie cenowej bym go ostatecznie wybrał) ale nadal przegrywa pod kątem czystej wydajności w 1080 i 1440p. No i jeszcze nie za bardzo da się go podkręcać, nie można napięć zasilających zmieniać... a chętnie bym spróbował, zapas mocy to tam powinien być dość wysoki :P
Ale taki ruch musiałby zostać wykonany przez samo AMD a nie poszczególnych dystrybutorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się block wodny do Fury X: http://www.guru3d.com/news-story/ek-fc-r9-fury-x-a-amd-radeon-r9-fury-(x)-full-cover-water-block.html

I teraz sobie myślę, jakbym miał na zbyciu jakieś 6k zł, to bym zrobił mega pudełeczko do grania. Raijintek Metis/SilentiumPC Q50, do niego jakiś chłodny Broadwell i Corsair H80 (mieści się). Połączyłbym wszystko w jeden obieg - chłodnica wyjściami przewodów do góry, jeden przewód do karty, a drugi z karty do ''przylgi'' na procesorze (logo byłoby do góry nogami ;)). Ciekawe czy taki Corsair schłodziłby kartę i procesor? A dalej to zasilacz SFX i Evo 850, ale to wiadomo :) To byłoby arcydzieło na miarę Rasy Panów. Tylko że nie mam 6k zł ;)

Fotka przykładowa

20150629145949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 15:07, KannX napisał:

I teraz sobie myślę, jakbym miał na zbyciu jakieś 6k zł, to bym zrobił mega pudełeczko
do grania. Raijintek Metis/SilentiumPC Q50, do niego jakiś chłodny Broadwell i Corsair
H80 (mieści się). Połączyłbym wszystko w jeden obieg - chłodnica wyjściami przewodów
do góry, jeden przewód do karty, a drugi z karty do ''przylgi'' na procesorze (logo byłoby
do góry nogami ;)). Ciekawe czy taki Corsair schłodziłby kartę i procesor? A dalej to
zasilacz SFX i Evo 850, ale to wiadomo :) To byłoby arcydzieło na miarę Rasy Panów. Tylko
że nie mam 6k zł ;)


Eee, 6k do tego? :P Też nie przesadzajmy - bierzesz swój obecny PC. Dorzucasz dobrą płytę pod miniITX po uprzednim sprzedaniu swojej obecnej. Dopłacisz z 50-100 zł powiedzmy.
Teraz kupić kartę (Fury bądź Fury Nano), twój zasilacz może zostać (bo do takiego SilentiumPC Q50 spokojnie wchodzi pełnowymiarowy). I przygotować sobie własny system wodnego chłodzenia - dwa bloki wodne na CPU + GPU - jakieś 400 zł. Wszystkie węże, pompki, zbiornik wyrównawczy, płyn chłodzący, wydajna i cicha chłodnica - jakieś 450 zł.

Czyli koszt GPU + 850-900 zł + 50-100 zł. Tadam! Kilka lat temu nawet potrafiłbym zaproponować poszczególne części do budowy własnego systemu chłodzenia cieczą ale już wypadłem z obiegu. Faktycznie jednak przy dobrym systemie można było chłodzić 2-3 części naraz (choć chłodnica musi być wówczas dość duża i powinna być osobno już poza obudową, rozsądek podpowiada też by to rozwiązać tak by płyn schłodzić i po procesorze i po wizycie w GPU). Do 6k nawet nie podchodzisz choćbyś nawet Fury X wybierał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 17:20, maniekk napisał:

Tak z ciekawości, do czego używasz swoich Titan X''ów? Do obliczeń, czy czegoś innego?

Głównie do grania w 1440p i frameracie wyższym niż 60FPS, z obliczeniami w CUDA dałem sobie ostatnio spokój, aczkolwiek planuję do tego wrócić.

Spoiler

Tak przy okazji Titan X-y nie nadają się do obliczeń, bo są tak samo wykastrowane z FP64 jak inne GeForce''y. Poprzednie Titany nie były, dlatego były kartami półprofesjonalnymi
http://images.anandtech.com/graphs/graph9059/72530.png
W obliczeniach FP64 Titan X jest nawet za... GeForcem 580.

W FP32 wymiatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 16:58, ziptofaf napisał:

Eee, 6k do tego? :P Też nie przesadzajmy - bierzesz swój obecny PC. Dorzucasz dobrą płytę
pod miniITX po uprzednim sprzedaniu swojej obecnej. Dopłacisz z 50-100 zł powiedzmy.


[...]

Hmm, jak kupię Nano to pomyślę :) W sumie to masz rację - karta + mniejsza płyta, Corsair H60 i zasilacz (modularny) by został. No może Goodrama 120 na Evo 850 500gb bym wymienił. Jak będę przechodził na Windows 10, to pomyślę nad miniaturyzacją, bo to strasznie fajne jest :)

Q50/Metis ma jeden minus. Brak zatoki na napęd optyczny. A z mojej obserwacji (zdjęciowej ;)) wynika, że zmieściłby się tam napęd slim z laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 18:31, Henrar napisał:

Spoiler

Tak przy okazji Titan X-y nie nadają się do obliczeń, bo są tak samo wykastrowane
z FP64 jak inne GeForce''y. Poprzednie Titany nie były, dlatego były kartami półprofesjonalnymi
http://images.anandtech.com/graphs/graph9059/72530.png
W obliczeniach FP64 Titan X jest nawet za... GeForcem 580.

W FP32 wymiatają.



Ech, ten problem dotyczy też ostatnio Radeonów. AMD od dawna miało śliczne przeliczniki typu 1/4 i 1/8 w kartach domowych, liczyłem na podobny w Fury X. W połączeniu z pamięciami HBM mogło być tak pięknie. A tu... 1/16. Titany miały 1/3, Titan X ma 1/32. I równie dobrze do obliczeń mogę zostać przy R9 280X (ba, żadna nowsza karta mu nie dorównuje :P). A szkoda bo to oznacza że jeśli chcę czegoś do obliczeń GPU to tak naprawdę tylko Quadro/FirePro, Nvidia z AMD robią wszystko by przypadkiem nawet jednego teraflopa nie zyskać na domowej karcie. A w międzyczasie ich karty specjalistyczne już mają 1/2 względem Floata i lada moment dobiją do 3 Tflopsów. Fakt że kosztują po 12000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ziptolaf, wybrałem opcję 1 polecaną przez Ciebie dużo wcześniej, tylko z dyskiem SSD z drugiej ;) Czekam na zamówienie. Zdam relacje jak już dostanę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 21:43, ziptofaf napisał:

Nvidia z AMD robią wszystko by przypadkiem nawet jednego teraflopa nie

Przeciętny gracz ma na to wylane. Ich interesuje wydajność w grach/pobór prądu.
A tylko tak im to zapewnią :) AMD nie miało nawet innego wyjścia... i dalej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 07:04, LaplaceNoMa napisał:

Przeciętny gracz ma na to wylane. Ich interesuje wydajność w grach/pobór prądu.


Oczywiście że tak. Po części przynajmniej - w chwili obecnej nie opłaca się przez to przerzucać niektórych obliczeń z CPU na GPU bo ten pierwszy zrobi to dużo szybciej i prościej. Gdyby GPU ogółem oferowały większą wydajność w tym zakresie to stawałyby się realnym zagrożeniem dla typowych procesorów - najszybsze domowe CPU dobijają do 300 Gflops. Obecne GPU, nawet tak wykastrowane jak Titan X potrafią mieć więcej ale problem polega na tym że w przypadku CPU te 300 Gflops masz rozbite na 6-8 rdzeni. W przypadku GPU (to pewne uproszczenie) - tak na kilka tysięcy. Więc się nie opłaca. Dopiero wartości kilkunastokrotnie wyższe oznaczają że to jest warte dodatkowej pracy. Co potencjalnie dawałoby nam lepszej jakości efekty w grach bo można np. pomyśleć o symulacji AI z użyciem GPU.

Dnia 01.07.2015 o 07:04, LaplaceNoMa napisał:

A tylko tak im to zapewnią :) AMD nie miało nawet innego wyjścia... i dalej nie ma


Akurat jedno nie wiąże się z drugim - układy FirePro i Quadro w swoich wnętrznościach mają 99% tego co znamy z Maxwelli/Hawaii i pewnie lada moment Fiji. Jedynym co je naprawdę odróżnia to sterowniki. Dlatego obaj producenci jak najbardziej mieli i mają możliwość sprawienia by ich domowe karty w obliczeniach doganiały potężne FirePro za 12k zł. Dlatego zresztą w swoim czasie Radeony były tak popularne w kopaniu kryptowalut.

Zresztą akurat karty graficzne do gier mają sterowniki najbardziej podłego sortu. To obecnie bardziej zbiór hacków i sztuczek programistycznych pod konkretną produkcję aniżeli w pełni użyteczne narzędzie. Dlatego zresztą ostatnimi czasy każda większa premiera gry = niedziałające SLI/Crossfire, po drodze pojawiają się artefakty, większe i mniejsze i czekasz tylko na dedykowaną twojej grze wersję sterowników. A starsze karty, zwłaszcza z obozu Nvidii, nagle doznają spadku wydajności w najnowszych produkcjach (khe khe, GTX 770 już nawet nie wygrywa z GTX''em 960... ba, 780tka ostatnimi czasy potrafi nie wyrabiać podczas gdy średnio o 10% szybszy w dniu premiery GTX970 wyciąga 2x tyle klatek :D). Magia!
Choć obecnie ta magia jest przynajmniej mniej wyraźna niż w czasach 3D Marka ''03 i ''05. Pamiętam takie wspaniałe sterowniki Nvidii które w jednym z benchmarków podbijały wydajność o kilkadziesiąt procent. A jak? A co tam, 10 metrowy smok po prostu ZNIKNĄŁ z ekranu :D

Ot, czysta wydajność najnowszych układów > wszystko... co kończy się różnie. Po obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowego dysku wewnętrzengo. Talerzowy wystarczy. Ma mi służyć jedynie jako bank danych. Przydałyby się 2 TB i chciałbym wydać ok. 200 zł. Aczkolwiek, jeśli nie mam szans w tej cenie na przyzwoity dysk, też prosiłbym o taką informację. Sprawdzałem chociażby agito i tam bym znalazł w okolicach 230 zł, ale nie wiem jak z jakością takiego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 12:19, ziptofaf napisał:

Dlatego zresztą w swoim czasie Radeony były tak popularne w kopaniu kryptowalut.

A jak się moda na kopanie skończyła to radeony zawalają magazyny ;p
Coś za coś ;p

Dnia 01.07.2015 o 12:19, ziptofaf napisał:

kurat jedno nie wiąże się z drugim - układy FirePro i Quadro w swoich wnętrznościach mają 99%
tego co znamy z Maxwelli/Hawaii i pewnie lada moment Fiji

Może tak, może nie. Jeżeli interesują mnie tylko gry, to pewnie olałbym obliczenia i wolał chłodniejsza/bardziej wydajniejsza karte niż uniwersalna. Inna sprawa, że nie miałbym nic przeciw aby jakos konwertować filmy przy użyciu 7970, czy r9 290.

Dnia 01.07.2015 o 12:19, ziptofaf napisał:

i czekasz tylko na dedykowaną twojej grze wersję sterowników. A starsze karty, zwłaszcza
z obozu Nvidii, nagle doznają spadku wydajności w najnowszych produkcjach (khe khe, GTX
770 już nawet nie wygrywa z GTX''em 960... ba, 780tka ostatnimi czasy potrafi nie wyrabiać
podczas gdy średnio o 10% szybszy w dniu premiery GTX970 wyciąga 2x tyle klatek :D).
Magia!

Nie wydaje mi się. Zobacz na wynik R 285 we wiedźminie 3. Podobnie wystrzelił.
Jak zmniejszyłem teselację do 8x (poradnik od AMD, czy skąd tam)
To mi wydajność wypierdzieliła w kosmos. Jak w novigradzie miałem 30fps. Po zmianie teselacji miałem 60 :)
Możesz sprawdzić jak masz możliwość. Wydaje mi się, że to przez nadmiar teselacji.
A Maxwelle, czy GCN 1.2 miały być lepsze w tym wypadku.

Dnia 01.07.2015 o 12:19, ziptofaf napisał:

Ot, czysta wydajność najnowszych układów > wszystko... co kończy się różnie. Po obu
stronach.

Zawsze są jakieś problemy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 23:35, LaplaceNoMa napisał:

A jak się moda na kopanie skończyła to radeony zawalają magazyny ;p

Nie tyle moda co opłacalność. Pojawiły się dedykowane koparki które osiągają ten sam poziom wydajności przy 10x niższym poborze energii. Fakt że osoby które wybrały dobry moment nie narzekały - przy 2x R9 280X i 1x R9 290 w pewnym momencie miałem na czysto jakieś 40 zł dziennie (a jak się miało farta i trafiło w dogecoin na samym początku grudnia by sprzedać je pod koniec tego miesiąca to przy 3 GPU za łącznie 4000 zł odrabiałeś ich koszt w 25 dni).

Dnia 02.07.2015 o 23:35, LaplaceNoMa napisał:

Może tak, może nie. Jeżeli interesują mnie tylko gry, to pewnie olałbym obliczenia i
wolał chłodniejsza/bardziej wydajniejsza karte niż uniwersalna.

Nie ma związku. FirePro/Quadro w grach sprawują się identycznie co ich domowe odpowiedniki, żrą też tyle samo prądu. Ot, to jest po prostu sposób na wyciśnięcie dodatkowej kasy przez Nvidię/AMD bo zapewne zauważyli że wielu osobom nie opłaca się kupować do czystych obliczeń ich profesjonalnych GPU i szybko zaczęli ucinać.

Dnia 02.07.2015 o 23:35, LaplaceNoMa napisał:

Inna sprawa, że nie miałbym
nic przeciw aby jakos konwertować filmy przy użyciu 7970, czy r9 290.

To akurat się da. Jest takie coś jak AMD Drag''n''Drop Converter. Sporo innych konwerterów też potrafi wykorzystywać GPU dowolnej firmy. Jedno z zadań które nie wymaga nadmiernej precyzji.

Dnia 02.07.2015 o 23:35, LaplaceNoMa napisał:

Możesz sprawdzić jak masz możliwość. Wydaje mi się, że to przez nadmiar teselacji.
A Maxwelle, czy GCN 1.2 miały być lepsze w tym wypadku.

W sumie też możliwe. Chociaż obstawiam że to jest już kombinacja dwóch czynników - tak teselacji jak gorszego wsparcia driverów dla starszych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie po 3 latach grania na laptopie nadchodzi pora kupna prawdziwego kompa do grania. Budżet 4000-4500zł. Główne zastosowanie to właśnie gry, ogólnie będzie służył tylko i wyłącznie do rozrywki, bo do pracy zostawię sobie laptopa. Najlepiej z zestawem Intel + nVidia, ofc dysk SSD na system i do tego jakiś zwykły HDD na inne dane. Niestety też musi mieć odbiornik wifi, bo router mam po drugiej stronie mieszkania i ciągnięcie kabla to byłoby dość spore przedsięwzięcie, którego nie wiem, czy się podejmę. Nie wiem, może teraz już takie odbiorniki są wbudowane w płytę główną? ;p Czy trzeba coś dokupić? Za parę lat może coś bym podkręcał, gdy przestanie wyrabiać, więc to ew. też można uwzględnić dobierając podzespoły, acz jeśli chodzi o dodatkowe chłodzenie itp, to już dokupowałbym później. Jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

http://www.morele.net/inventory/info/aTo7t5/

Zestaw bez możliwości podkręcania CPU, musiałem też nieco ciąć na pojemności dysku SSD. Jest dodatkowa karta WiFi pod USB (i to nawet całkiem sensowna jak na tę klasę cenową). W niektórych płytach głównych Wifi rzeczywiście jest ale zazwyczaj mowa o produktach... drogich. Miejscami bardzo drogich ;P
Głównym powodem cięć była karta graficzna. Na granicy twojego budżetu jest bowiem właśnie Gainward GTX980 Phantom (jest też odrobinę tańszy wariant za 2050 zł od tego samego producenta ale nie mogę znaleźć żadnych recenzji więc wolę jej nie wsadzać). Czyli jedyny naprawdę skuteczny sposób by zapewnić swojemu PC-towi długowieczność - wyraźnie szybszy od 970tki w połączeniu z i5-4690 na dzień dzisiejszy radzi sobie z każdą produkcją w FullHD i potencjalnie też w 1440p.

Alternatywą jest zjazd do GTX''a 970 jednak wiąże się to mniej więcej z 20-25% spadkiem wydajności (fakt że oszczędzasz wówczas jakieś 600-650 zł). Można wówczas pokusić się o procesor który da się podkręcać i płytę do niego + nieco pojemniejszy dysk SSD. Czy jest to tego warte? Zależy. Jeśli chodzi o czystą wydajność w grach - nie.

Można też po prostu zjechać z poziomu GTX''a 980 do 970tki, oszczędzasz wówczas te 650 zł. Które można zainwestować np. w jakiś ciekawszy monitor, lepsze słuchawki/kartę dźwiękową - zwłaszcza to ostatnie potrafi bardzo przyjemnie wpływać na jakość rozgrywki. Bądź nie brać nic, wtedy masz zestaw za niecałe 4 tysiaki, nadal jest wydajny.

PS Jak podasz kod promocyjny W3FHN58JFW to montaż masz za złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, ładnie to wygląda. Właśnie liczyłem, że uda się w tej cenie wcisnąć już 980 zamiast 970, którą do tej pory planowałem kupować. Dlatego też zwiększyłem swój budżet, bo jednak 20% to sporo.

Taki SSD raczej starczy, obecnie mam wydzielone 100GB na system i da się z tym żyć, choć czasem trzeba zadbać i trochę go przeczyścić. W każdym razie nie planuję nic więcej na tym dysku trzymać, no, może ew jakieś sterowniki.

Dużo więcej musiałbym dołożyć, żeby dać sobie jakieś możliwości OC? Nie chodzi mi o jakieś mocne kręcenie, bo jestem noobem w tym temacie, raczej o lekkie przedłużanie żywotności proca. ;p Monitor dopiero co kupowałem, słuchawki też, kartę dźwiękową może wyciągnę ze starego PC (Xonar DG), więc żadnych dodatkowych wydatków nie mam, sam piec.

I takie pytanie techniczne z ciekawości - czemu pamięci 1600MHz? Są szybsze, choć chyba kiedyś czytałem, że nie ma sensu ich kupować, prawda to? Czy po prostu nie mieściłyby się w budżecie?

A, i ostatnie. Chcę korzystać z dwóch kompów (laptop i PC) i podpiąć do nich jedną myszkę i klawiaturę, wykorzystując porty USB z monitora. Tyle że kabel do podłączenia huba z monitora jest jeden. Można dokupić jakiś rozgałęziacz (czy jak to zwać), do tego dwa kable USB - USB i tak to podpiąć? Czy może jakieś inne rozwiązanie?

I jeszcze co do kodu. ;p Jak długo jest ważny? Bo zamówienie będę składał dopiero jakoś pod koniec lipca/na początku sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do możliwości OC - musiałbyś zmienić płytę główną na Asrock Z97 Pro4 (a najlepiej Z97 Extreme 4 bądź Gigabyte Z97X-Gaming-5) a procesor na i5-4690K. Jakieś 250 zł dopłaty (+ chłodzenie). Całkiem sporo. Na tyle wręcz sporo że raczej się nie opłaca - za 1099 zł jest Xeon E3-1231 v3 a za 1212 jest Xeon E3-1241 v3. Oba te procesory to zasadniczo i7-4770 i i7-4790) fakt że pozbawione zintegrowanego układu graficznego), za to z niższą ceną. Można je podłączyć do normalnej płyty głównej i zasadniczo żeby dogonić takiego Xeona E3 1241 v3 to musiałbyś i5-4690K kręcić przynajmniej do 4.1-4.2 GHz.

Ot, podkręcanie ostatnimi czasy się niezbyt opłaca. Dopłata do lepszej płyty głównej, procesora z serii K i chłodzenia skutecznie sprawia że zazwyczaj lepiej po prostu wsadzić mocniejszy procesor.

Co do RAM''u:
http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8
Różnica w grach między tanimi kości a nieco tylko droższymi bywa wyraźna. Fakt że limitem chipsetów H97 jest 1600 MHz - dlatego wsadziłem takie o bardzo niskich opóźnieniach i zasadniczo powinny wydajnościowo wylądować gdzieś pomiędzy 1866 MHZ CL9-11-11-31 a 2133 MHz CL9-11-11-31.
Ot, dopłacasz z 20-30 zł względem 1333 MHz CL9 i masz o 10% wydajniejszego PC-ta :P


Zaś jeśli chodzi o hub z monitora - a tutaj to nie widzę żadnego sensownego rozwiązania. Osobiście bym po prostu postawił obudowę PC-ta na biurku i kiedy chcę z niego korzystać to podłączał sobie klawę + myszkę do panelu przedniego na obudowie. A kiedy korzystam z laptopa to podłączał je do huba na monitorze (który zawsze byłby w ten laptop wsadzony). O rozgałęziaczach USB nie słyszałem. Są niby huby ale nie rozwiązują do końca twojego problemu.

Co do kodu - w sumie ważny jest już z trzy lata i morele go dotąd nie zmieniło :P Fakt że składając zamówienie w sierpniu to radzę ponownie zahaczyć ten temat - wówczas ma miejsce premiera Intel Skylake:
http://www.pcworld.com/article/2943452/intels-first-skylake-chips-coming-in-first-week-of-august.html
A to informacja bardzo ważna dla ciebie - Intel twierdzi że te procesory będą rewolucją na miarę pierwszych Core 2 Duo. Niekoniecznie wydajnościowo (choć z uwagi na niższy proces technologiczny i potencjalne wsparcie pamięci DDR4 to 20% różnica wydajności przy tym samym zegarze brzmi całkiem prawdopodobnie) ale mnóstwo zmian choćby w samych płytach głównych - wsparcie dla USB3.1, ulepszone złącza M.2 dla ultraszybkich SSD itp.
Możliwe że opóźnisz tym sobie nieco zakup PC-ta (nie ma co liczyć na to że to się pojawi u nas w sklepach szybciej niż 10-15 sierpnia) ale prawdopodobnie dostaniesz coś o wiele ciekawszego niż 4xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się