Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2015 o 18:31, bVarador napisał:

Thrustmaster T.Flight Hotas X lub T.1600M. Pierwszy jeśli zależy ci na oddzielnej przepustnicy,
drugi ma lepsze potencjometry.


Ten drugi chyba bardziej by mi odpowiadał.
Dziękować za propozycje! ;>

Dziw aż, że sprawa która wydawała mi się trudniejsza niż router rozwiązała się szybciej.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 12:32, Nephren-Ka napisał:

Raczej nie potrzebuję nic rozbudowanego, wszystko na czym mi zależy to wi-fi w promieniu
max 30 metrów.

Rozsądne minimum: TP-Link Archer C2. Zalecany TP-Link Archer C5.
Wbrew pozorom 30 metrów przez jakąś ścianę po drodze to całkiem sporo i potrzebne ci coś o przynajmniej 2 antenach. Samemu mam Archera C5 i mam pełen zasięg 5 metrów nad routerem przez ścianę, w całym budynku też jest nieźle (będzie z 40 metrów miejscami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 11:51, ziptofaf napisał:

Rozsądne minimum: TP-Link Archer C2. Zalecany TP-Link Archer C5.
Wbrew pozorom 30 metrów przez jakąś ścianę po drodze to całkiem sporo i potrzebne ci
coś o przynajmniej 2 antenach. Samemu mam Archera C5 i mam pełen zasięg 5 metrów nad
routerem przez ścianę, w całym budynku też jest nieźle (będzie z 40 metrów miejscami).


Nie potrzebuję nic wielkiego więc chyba zadowolę się tym pierwszym. Główny cel to w sumie jeden duży pokój gdzie sieć będzie mi zawsze potrzebna, inne pomieszczenia i teren wokoło domu z altaną to tak bardzo opcjonalnie, więc jak tam sieć nie dotrze wielkiej straty nie będzie.
Z drugiej strony dom jest konstrukcją drewnianą, i poza zimą praktycznie pootwierane jest wszystko na oścież, więc są spore szanse że sieć sobie poradzi.

Podziękować! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten archer to może być trochę przestrzał i przepłacanie za niepotrzebne technologie. Sam mam TP-Linka WR1043v2 i bez trudu przebija się przez 2 ściany z żelbetu na odległości ok 10 metrów (w sumie nie testowałem dalej). W drewnianym domu ściany nie powinny stawiać prawie żadnego oporu (no chyba że na drodze będzie stała np lodówka), więc z dużym prawdopodobieństwem obejmiesz zasięgiem całe podwórko, a jeśli nie zależy ci na obsłudze AC to będzie nawet działa lepiej niż ten archer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 21:15, rob006 napisał:

Ten archer to może być trochę przestrzał i przepłacanie za niepotrzebne technologie.
Sam mam TP-Linka WR1043v2 i bez trudu przebija się przez 2 ściany z żelbetu na odległości
ok 10 metrów (w sumie nie testowałem dalej). W drewnianym domu ściany nie powinny stawiać
prawie żadnego oporu (no chyba że na drodze będzie stała np lodówka), więc z dużym prawdopodobieństwem
obejmiesz zasięgiem całe podwórko, a jeśli nie zależy ci na obsłudze AC to będzie nawet
działa lepiej niż ten archer.


Cena się wiele nie różni, a Archer(C2) chyba nowszy(i ładniej wygląda).;p

Ale dzięki za zainteresowanie, alternatywy w wyborze zawsze mile widziane.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 21:32, Nephren-Ka napisał:

Cena się wiele nie różni, a Archer(C2) chyba nowszy(i ładniej wygląda).;p


Może i nowszy i ładniejszy, ale poza obsługą AC jest po prostu gorszy. Gorszy procesor, mniej anten, słabsze wsparcie dla alternatywnego softu. Jeśli nie zależy ci na AC, tzn nie masz urządzeń wspierających ten standard, to na ten moment TP-WR1043 może być lepszym wyborem. Ale wybór należy do ciebie, w zasadzie do domowych zastosowań oba routery powinny być dobre, więc równie dobrze możesz wybrać ładniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pokrótce:

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: 3000 zł.
Sprzęt będzie służył do: głównie do grania.
Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem: nic
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ? Nie.
Jestem Absolutnym Fanboyem: Nie jestem fanboyem, liczy się dla mnie wydajność. Ale mimo to napiszę, że w przypadku kart graficznych to ociupinkę jestem bardziej za Nvidia.

W wolnym czasie znalazłem sobie dwa zestawy:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2015?page=0,13 (wiem, że nie ma obudowy)
oraz
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_371&products_id=37633
Może któryś z tych zestawów jest dobry. A jak nie, to czekam na propozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie kupuj teraz niczego chyba że twój obecny PC właśnie pada. Z bardzo prostego powodu - 5 sierpnia ma miejsce premiera Intel Skylake (rodzina 6xxx). Czyli zupełnie nowe procesory wymagające nowych płyt głównych oraz pamięci DDR4. Jest więc spora szansa że albo zbije to cenę obecnych układów albo dostaniesz dużo nowocześniejszą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że bliższego kontaktu z komputerami nie miałem już dobrych kilka lat, więc nie orientuję się w obecnych trendach, możliwościach etc.

Tak czy siak! Być może zbyt optymistycznie podchodze do tematu, ale chciałbym kupić laptopa do grania (nie przecierajcie oczu!). Wymagania są proste: w komfortowych warunkach ma na nim śmigać najnowszy Wiedźmin i GTA V. Reszta, tzn. gry, które mają wyjść w najbliższej przyszłości mnie nie interesują. Laptopa poza graniem w wyżej wymieniony gry zamierzam używać do pracy, przeglądania internetu, oglądania filmów itp. - raczej standard. Optymistyczną perspektywą byłoby wydanie na to cudo maksymalnie 3000 zł. Ma to sens? Z góry dzięki za ewentualne rady i propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 14:43, evilemot napisał:

Cześć!


Laptop za 3k do takich gier myślę, że to średni pomysł chyba, że zadowala Cię granie na minimalnych detalach
przy gorącej obudowie. Nie jest to zbyt komfortowe.

Jeden z nielicznych laptopów który jako tako uciągnąłby wyżej wymienione gry przy tym budżecie to będzie Lenovo y50-70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Krótka piłka - nie ma. Wiedźmin 3 ma naprawdę wysokie wymagania sprzętowe i żeby śmigał to potrzebujesz laptopa z kartą graficzną klasy GTX970M. Czyli taki za jakieś 5000 zł. Przy lapku za 4000 (takim z GTX860M) gra będzie w miarę płynna w minimalnych detalach i FullHD (zakładam wymagające obszary a nie youtubowe "testy" robione na samym początku gry gdzie jest 2 przeciwników). Zaś przy 3000... do GTA V się nada. Wiedźmin 3 pozostanie niegrywalny nawet w najniższych.

W twoim budżecie jedyną opcją jest albo PS4 i jakiś netbook albo PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2015 o 15:04, ziptofaf napisał:

Krótka piłka - nie ma.


Ja osobiście grałem w wieśka na Lenovo y580 i7 gtx660m 8gb ram na minimalnych szło spokojnie ugrać płynnie + laptop podłączony pod hdmi do TV więc nie musiałem dotykać lapka tylko grałem na padzie :P Ale to opcja z braku łaku i nie polecam kupować lapka za 3k żeby się tak bawić tylko tak jak piszesz ziptofaf kupić konsole lub pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi. Będę zmuszony zrezygnować w takim razie z dopisku "do (nowych) gier", (jednocześnie z nich do końca nie rezygnując, bo męcze ostatnio CS:GO, a na moim PC mam poniżej 100 klatek/s...) i skupić się na zależności cena/jakość. Tak pomiędzy 2500 a 3000zł znalazłaby się jakaś fajna propozycja? Chyba, że spełnienie moich marzeń mógłbym osiągnąć przy niższej kwocie, to chętnie wysłucham dobrych rad. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 19:04, Andrzej15 napisał:

Czyli do kiedy wstrzymać się z kupnem kompa?

Przynajmniej do okolic 10-15 sierpnia, tak żeby pokazały się pierwsze testy najnowszych procesorów Intela a w sklepach zagościły pierwsze egzemplarze tych procesorów i płyt głównych do nich. Chyba że naprawdę potrzebujesz nowej maszyny teraz. Jest spora szansa że ostatecznie tego 10 sierpnia kupisz to samo co kupiłbyś teraz (na początek wychodzą tylko najmocniejsze egzemplarze z rodzin Core i5/Core i7 a same kości DDR4 są wyraźnie droższe niż DDR3) ale istnieje prawdopodobieństwo że spadną ceny bądź różnica w wydajności okaże się tak wysoka że zdecydowanie warto będzie dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skądinąd - są już pierwsze testy wydajnościowe Skylake''ów.

http://pclab.pl/news64891.html
6400T, zegary od 2.2 do 2.8 GHz (średnio w aplikacjach wykorzystujących 100% mocy CPU będą to okolice 2.4).

Wynik w Cinebench R15 (CPU) jest niewiele niższy niż niepodkręconego i5-4670. Taktowanego o gigaherc wyżej. Ciekawe ale...

3D Mark ''06 i ''11 pokazują o wiele mniej interesujące liczby - wynik na poziomie 5047 (w ''06) stawia go nieco poniżej 2500K. Dla porównania - i7-4790 wyciska w tym teście okolice 7900. 3570K to blisko 7000. Co oznacza że przy 50% wyższym zegarze (aka okolice 3.5-3.9 GHz) i5-6xxx powinien dobijać do mniej więcej tego samego wyniku co i7-4770. Bez rewelacji.
Te liczby wydają się powtarzać przy okazji 3D Marka ''11 - 5422 Physics Score.

Za to pojawia się sporo ciekawych informacji dotyczących podkręcania tych procków - ponoć 6700K daje się podkręcać na powietrzu do 5.2 GHz.

Jeśli to wszystko się potwierdzi w wersjach finalnych to znaczy że poważnie nie doceniłem Intela a i5-6600K stanie się najbardziej opłacalnym CPU na najbliższe kilka lat o ile umiemy podkręcać. Fakt że bez OC ich opłacalność drastycznie spada i okaże się niewiele wyższa niż Broadwelle.

Tak czy siak - warto się wstrzymać z jakimikolwiek daleko idącymi zmianami w swoich komputerach do daty premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 15:45, evilemot napisał:

Dzięki panowie za odpowiedzi.


Jedynym "gejmingowym" laptopem w podobnym przedziale cenowym do twojego będzie Lenovo Y50 który zależnie od konfiguracji oscyluje w granicach 3200 do nawet ponad 4000. Jest to jeden z najlepszych laptopów w stosunku cena-wydajność. Na twoim miejscu albo brałbym ten żeby w coś pograć albo żaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 19:55, MadoY napisał:

Jedynym "gejmingowym" laptopem w podobnym przedziale cenowym do twojego będzie Lenovo
Y50 który zależnie od konfiguracji oscyluje w granicach 3200 do nawet ponad 4000. Jest
to jeden z najlepszych laptopów w stosunku cena-wydajność. Na twoim miejscu albo brałbym
ten żeby w coś pograć albo żaden


Ech, jeśli coś wydaje się dziwnie tanie w stosunku do konkurencyjnych produktów to dlatego że jest w tym haczyk. A haczyk w Lenovo Y50 jest jeden ale dość istotny.
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html

"Pomimo świetnych parametrów w specyfikacji w praktyce wydajność procesora jest znacząco niższa od oczekiwanej. (...) Ja jednak zwrócę uwagę także na sekcją zasilania. Podczas maksymalnego obciążenia następuje widoczne rozładowywanie akumulatora. Po godzinie pracy aplikacji Prime95 i FurMark stan naładowania baterii spadł o 20% i to pomimo teoretycznie mocnego zasilacza."

Całość po prostu bardzo wyraźnie się przegrzewa i teoretycznie wysoka moc obliczeniowa nigdy nie może być osiągnięta - tak CPU jak i GPU nierzadko muszą zwalniać. Jakość wykonania jest przeciętna, zresztą faktem jest że tańsze Lenovo są ponadprzeciętnie awaryjne (piszę z całkiem niezłego doświadczenia bo mówię o skali ok. 15000 zakupionych sztuk z czego na gwarancji skończyło dobre kilka tysiaków w ciągu pierwszych 2 lat).

Więc szukanie gamingowego laptopa nie mając na to budżetu sprawia jedynie że kończysz z nieco wyższą wydajnością ale znacząco niższą przydatnością sprzętu jako notebook...a jeśli to ma być przenoszone raz na X miesięcy (bo to jednak nie jest seria biznesowa której wstrząsy niestraszne a wszędobylski plastik i tani HDD mobilnego życia nie ułatwiają) to równie dobrze można wsadzić PC-ta do obudowy miniITX, też się zmieści w plecaku. Więc chyba lepiej nie brać "żadnego" i wcelować w jakiś tańszy model biznesowy typu:
http://www.x-kom.pl/p/224973-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5749-i7-5500u-8gb-256-1000-gf840m.html#
http://www.x-kom.pl/p/242262-notebook-laptop-17-3-hp-probook-470-g2-i7-5500u-8gb-240-dvd-rw.html#

Na bateriach trzyma długo, jest dysk SSD więc ryzyko utraty danych odpowiednio niższe, wydajność, jakkolwiek niższa, nadal wystarcza do całkiem niezłej ilości gier ( http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-840M.105909.0.html - gry na samym dole).

Ot, desktop replacementy mają sens jeśli cię na takiego stać a to oznacza znacząco wyższy budżet. Chyba że lubisz się bawić w wysyłanie sprzętu na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mialbym prosbe o to, byscie podrzucili jakis config kompa tak do 2,5-3k PLN. Przeznaczenie głównie gry, choc z deczka jeszcze UE4/Unity. Bez monitora/myszy/klawiatury/hdd(potrzebny za to jakis dobry SSD do ~128-256 GB do postawienia systemu i innych takich). Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się