Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2015 o 19:02, Abi_Dalzim napisał:

monitor (jakaś 19),

Eee, 19"? Nie zmieścisz nic większego? Bo jednak dzisiaj dla PC-tów standardem jest już chociaż 22" i FullHD.

Dnia 01.08.2015 o 19:02, Abi_Dalzim napisał:

system operacyjny (to chyba nie ma znaczenia czy 7 czy 8 bo i tak się zupgradeuje za darmo do 10).

Nie, nie, to ma znaczenie :P Kupując bezpośrednio Windows 10 dostajesz unikatowy klucz i potem możesz toto łatwo przeinstalować np. po zmianie płyty głównej. Kupując 7/8 a potem upgrade''ując do 10tki jest trochę trudniej bo ta aktualizacja do 10tki nie daje unikatowego klucza. Aka jeśli za półtora roku padnie ci płyta główna to legalnie zainstalujesz tylko 7/8 bez możliwości upgrade''u po raz drugi.

Dnia 01.08.2015 o 19:02, Abi_Dalzim napisał:

EDIT: Aha, kasa to jakieś 3 - 3,5 tyś.

Szybciej niż za tydzień nie dostaniesz dobrej porady w tym wątku - za kilka dni wychodzą nowe procesory Intela. Mogę ci coś na siłę zbudować teraz ale chyba lepiej dostać nową platformę która będzie się nadawała jeszcze kiedyś do upgrade''u zamiast czegoś co już w dniu zakupu jest o generację starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 19:10, ziptofaf napisał:

Eee, 19"? Nie zmieścisz nic większego? Bo jednak dzisiaj dla PC-tów standardem jest już chociaż 22" i FullHD.

Teraz mam 10-letnią (ponad) 17-kę i jakoś daje radę :) Ale chyba masz rację - 22 chyba będzie lepiej.

Dnia 01.08.2015 o 19:10, ziptofaf napisał:

dostajesz unikatowy klucz

O tym nie wiedziałem, dzięki.

Dnia 01.08.2015 o 19:10, ziptofaf napisał:

Szybciej niż za tydzień nie dostaniesz dobrej porady w tym wątku

Zgłoszę się za tydzień w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Poleciłby mi ktoś jak najlepszy dysk SSD do kwoty 230zł (wraz z przesyłką)? Pojemność najlepiej od 120-128gb. Oczywiście w grę wchodzą wszystkie sklepy typu allegro, xkom, agito, morele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że masz tak sztywny próg. Dokładając 40 zł do limitu masz praktycznie bezkonkurencyjnego w tej klasie cenowej Samsunga 850 EVO. W końcu to sprzęt na lata. Z tego co widzę dają na niego nawet 60 miesięcy gwarancji :P

http://www.agito.pl/dysk-samsung-ssd850-evo-mz-75e120b-2-5-120gb-sata-600-mz-75e120b-eu/pd/D4J9BMBBM/?utm_source=zanox&utm_medium=feed&utm_campaign=zanox_wszystkie&utm_content=11186641&zanpid=2063314863996089344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 12:30, pawbuk napisał:

Jak ktoś chce sobie zrobić jakieś maleństwo na mini ITX to idealna sprawa :D Natomiast
do większych bud na pewno wolalbym coś większego ;)


Jeśli AMD nie dowali kosmicznej ceny (400-450$ powinno być ok), a wydajność będzie na poziomie Radeona 290/390 to będzie super karcioszka. W tym miesiącu się dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 15:35, KannX napisał:

Jeśli AMD nie dowali kosmicznej ceny (400-450$ powinno być ok), a wydajność będzie na
poziomie Radeona 290/390 to będzie super karcioszka. W tym miesiącu się dowiemy :)


Pamiętaj że 450$ to na nasze z 2000 zł :P

Za to w międzyczasie - zostało tylko 12 godzin do zniesienia embarga na recenzje Skylake''ów, wszystkie większe portale już mają testy i tylko czekają ;P Intel nawet z cenami nie przegina, 6600k zgodnie z oficjalnym cennikiem jest tańszy od 4690K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 15:40, ziptofaf napisał:

Pamiętaj że 450$ to na nasze z 2000 zł :P


Dlatego liczę, że będzie jednak kosztował bliżej 400$ niż 450 ;)

Dnia 04.08.2015 o 15:40, ziptofaf napisał:

Intel nawet z cenami nie
przegina, 6600k zgodnie z oficjalnym cennikiem jest tańszy od 4690K.


Wpisałem w google 6600K i mi APU od AMD wyskoczyło :) Ciekawe jak będzie z wydajnością względem 4690K? Obstawiam ciut niższą od 4690K, nieodczuwalną w grach.

Taka ciekawostka: http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-s3.html
Pasywne chłodzenie VGA. Co ciekawe, jeśli mamy wentylator na froncie obudowy, to chłodzenie daje radę nawet z GTX 960.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 20:23, KannX napisał:

Wpisałem w google 6600K i mi APU od AMD wyskoczyło :) Ciekawe jak będzie z wydajnością
względem 4690K? Obstawiam ciut niższą od 4690K, nieodczuwalną w grach.

4690K nie jest konkurencją dla 6600K. W żadnym aspekcie. Nie oznacza to że dzieli je wydajnościowa przepaść (jeszcze przez kilka godzin wolę się nie wypowiadać z konkretami, NDA wciąż trwa) ale jako całość high-endowe Haswelle ostatecznie skończą się jutro. Naprawdę nie ma już żadnego, nawet najmniejszego powodu by wybierać 4690K (chyba że wymiana RAM''u nie wchodzi w grę bo 3 stówy na 8GB DDR4 jest zbyt dużym wydatkiem).

Fakt że teoretycznie nieco tańszy 6600K jest sprzedawany tylko w wersji bez fabrycznego wentylatora więc tak czy siak musisz doliczyć jeszcze 100 zł na cooler.

Dnia 04.08.2015 o 20:23, KannX napisał:

Taka ciekawostka: http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-s3.html
Pasywne chłodzenie VGA. Co ciekawe, jeśli mamy wentylator na froncie obudowy, to chłodzenie
daje radę nawet z GTX 960.


Ech, nie jestem nadmiernym zwolennikiem pasywnego chłodzenia GPU. Moje wspomnienia z tego typu produktami to wysokie temperatury i zerowy potencjał OC. Wolę systemy pół-pasywne bądź wodę. Trochę szumu nie zaszkodzi a jak na dworze ci się zrobi 31C jak dzisiaj to przynajmniej nie boisz się o GPU które dociąga do 90 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 20:56, ziptofaf napisał:

Ech, nie jestem nadmiernym zwolennikiem pasywnego chłodzenia GPU. Moje wspomnienia z
tego typu produktami to wysokie temperatury i zerowy potencjał OC. Wolę systemy pół-pasywne
bądź wodę. Trochę szumu nie zaszkodzi a jak na dworze ci się zrobi 31C jak dzisiaj to
przynajmniej nie boisz się o GPU które dociąga do 90 :P


Mi moja 8600GT dobijała do ponad 100 stopni, i kilka lat bez problemu wytrzymała :D A jak cicho było... Na emeryturę trafiła do kompa mojej matki i tam dokonała żywota :D
Zastanawiam się teraz czy coś z tym pasywnym coolerem nie dałoby się zrobić - np użyć jako podstawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka osób na obudowę SilentiumPC Regnum L50 Pure. Kupiłem dzisiaj 3 dysk twardy, podłączyłem zasilanie i zorientowałem się, że kabel zasilający SATA nie sięga mi stacji DVD. Jest na to jakies konkretne rozwiązanie czy jestem w lekkiej dupce? Istanieje coś takiego jak przedłużka SATA, czy coś? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 13:20, Rick napisał:

Jest na to jakies konkretne rozwiązanie czy jestem w lekkiej dupce? Istnieje coś takiego jak przedłużka SATA, czy coś? :o


Przedłużka? Nie. Ale kabel SATA kupisz w wariantach 10, 20, 30,45 i nawet 50 cm.
http://www.morele.net/delock-kabel-sata-data-iii-6gb-s-50cm-z-zatrzaskami-metalowymi-82677-351702/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 13:20, Rick napisał:

Wiem, że kilka osób na obudowę SilentiumPC Regnum L50 Pure. Kupiłem dzisiaj 3 dysk twardy,
podłączyłem zasilanie i zorientowałem się, że kabel zasilający SATA nie sięga mi stacji
DVD. Jest na to jakies konkretne rozwiązanie czy jestem w lekkiej dupce? Istanieje coś
takiego jak przedłużka SATA, czy coś? :o


Chcesz jednym kablem SATA z kilkoma wyjściami zasilić dyski twarde i DVD, tak? ;) Masz już DVD w najniższej zatoce? Mam tą obudowę, w starym zasilaczu puszczałem kabel zasilający przez środek budy, bez bawienia się w wyprowadzanie go za tackę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2015 o 13:55, pawbuk napisał:

Chcesz jednym kablem SATA z kilkoma wyjściami zasilić dyski twarde i DVD, tak? ;) Masz
już DVD w najniższej zatoce? Mam tą obudowę, w starym zasilaczu puszczałem kabel zasilający
przez środek budy, bez bawienia się w wyprowadzanie go za tackę ;)


Hm, i najpierw podłączyłeś DVD i później poszedłeś na dyski, czy najpierw dyski, a potem DVD? Tak, mam w najniższej zatoce. W sumie teraz nie wiem jak koszyczki rozłożyć, bo kabel pomiędzy kolejnymi wtyczkami tworzy mi półpętlę i nie da się zamknac obudowy z drugiej strony :P Ech, będę to musiał jakoś lepiej rozplanowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 13:59, Rick napisał:

Hm, i najpierw podłączyłeś DVD i później poszedłeś na dyski, czy najpierw dyski, a potem
DVD? Tak, mam w najniższej zatoce. W sumie teraz nie wiem jak koszyczki rozłożyć, bo
kabel pomiędzy kolejnymi wtyczkami tworzy mi półpętlę i nie da się zamknac obudowy z
drugiej strony :P Ech, będę to musiał jakoś lepiej rozplanowac ;)


A nie masz w zasilaczu drugiej wiązki SATA? To by wszystko znacznie uprościło :) Może podaj jaki masz zasilacz dokładnie i coś się wymyśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są i recenzje Skylake''ów!
http://pclab.pl/art65154.html
http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie
Wyniki co prawda znałem już wczoraj ale Intelowskie NDA właśnie upłynęło i dopiero teraz wolno się wypowiadać.
A jest o czym - i5-6600K oraz i7-6700K to właśnie sprawiły że jeśli składacie nowy komputer i myśleliście o 4690K/4790K/4790/5775C to możecie je sobie darować. Skylake jest po prostu lepszy - absurdalnie wysoki potencjał OC (narzędzia wbudowane w oprogramowanie każdej lepszej płyty głównej pozwalają na automatyczny tuning do 4.9 GHz a na nieco gorszej wyciśniecie 4.7). I to przy temperaturach o 20-30C niższych niż dotychczas.

Wydajność w grach deklasuje Haswelle, zwłaszcza w takich które robią użytek ze wszystkich rdzeni:
http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie?page=0,16

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie?page=0,19

W skrócie - jeśli budujecie PC-ta za powyżej 3800 zł to zapomnijcie już o 4xxx. Dopłata 100 zł do RAM''u, 50 do płyty głównej i 50 do procesora to niewiele za realny wzrost wydajności jaki dostaniecie. Jednocześnie jednak jeśli już macie 4xxx/5xxx to zmieniać nie warto. Ewolucja (i to spora) ale nie rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się