Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2015 o 13:45, KannX napisał:

Biorąc obudowę SilentiumPC Brutus S20 zamiast Zalmana i kartę graficzną Gigabyte 380
G1 oszczędzisz w sumie 50zł. A zawsze lepiej mieć 50zł w kieszeni niż nie mieć :)


W zeszlym roku składałem bratu kompa w tej obudowie - naprawdę niepozorna, ale też ma dośc niewiele miejsca w środku :D Ledwo udało mi się zmieścić napęd DVD, a i tak dziwnie wystaje (zasilacz na górze, musi być krótki). Gdyby nie modularna budowa zasilacza, to pewnie bym napędu nie wcisnął. Tak samo ledwie udało mi się podłączyć wewnętrzne złącze USB 3.0, a i tak dotyka przedniego wentylatora ;)
Więc obudowa fajna, tania, ale trzeba uważać z doborem podzespołow. Mój obecny zasilacz raczej w ogóle by do niej nie wszedł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Z tym procesorem, to 200 zł nie majątek, a lepiej mieć i5 niż i3, tak mi się przynajmniej wydaje. W każdym razie dzięki za pomoc, wkrótce komputer pojawi się u mnie w domu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 15:04, pawbuk napisał:

Więc obudowa fajna, tania, ale trzeba uważać z doborem podzespołow. Mój obecny zasilacz
raczej w ogóle by do niej nie wszedł :D

Dnia 06.08.2015 o 15:04, pawbuk napisał:

Więc obudowa fajna, tania, ale trzeba uważać z doborem podzespołow. Mój obecny zasilacz
raczej w ogóle by do niej nie wszedł :D


Ja od czasu jak sam składam komputery to biorę tylko modularne zasilacze, bo zawsze się wszystko zmieści. No i wszelakie przekładanie kabli jest ułatwione, bo zawsze można coś szybko wypiąć i pociągnąć inaczej :) A obudowa ma faktycznie małą głębokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 15:53, KannX napisał:

Ja od czasu jak sam składam komputery to biorę tylko modularne zasilacze, bo zawsze się
wszystko zmieści. No i wszelakie przekładanie kabli jest ułatwione, bo zawsze można coś
szybko wypiąć i pociągnąć inaczej :) A obudowa ma faktycznie małą głębokość.


Wcześniej miałem częściowo modularny, teraz już w pelni modularny ;) Mam porządek w kablach, nie osadza mi się na nich tyle kurzu, a dla mnie to istotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 16:23, pawbuk napisał:

Wcześniej miałem częściowo modularny, teraz już w pelni modularny ;) Mam porządek w kablach,
nie osadza mi się na nich tyle kurzu, a dla mnie to istotne :)


Tak ma być! :) Ale osobiście uważam, że w pełni modularny to przesada. W pełni modularnym są odczepiane kable płyty głównej i procesroa, które i tak zawsze muszą być podłączone :) Ale fakt, na pewno ułatwia to instalacje. Popatrzyłem w necie ten Twój zasilacz - piękny jest i dobry, faktycznie długi. Mój Chieftec A80 750W przy nim to jak Maluch przy Mercedesie, ale nie narzekam bo działa aż miło i rok temu trafił się najtaniej w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 16:52, KannX napisał:

Tak ma być! :) Ale osobiście uważam, że w pełni modularny to przesada. W pełni modularnym
są odczepiane kable płyty głównej i procesroa, które i tak zawsze muszą być podłączone
:) Ale fakt, na pewno ułatwia to instalacje. Popatrzyłem w necie ten Twój zasilacz -
piękny jest i dobry, faktycznie długi. Mój Chieftec A80 750W przy nim to jak Maluch przy
Mercedesie, ale nie narzekam bo działa aż miło i rok temu trafił się najtaniej w Polsce


Jeśli chce się oplatać kable, to w pelni modularny zasilacz może się przydać ;) W dodatku wybierałem taki, który posłuży długie lata i da radę nawet dwóm kartom graficznym (zresztą, przez pewien czas były dwie) - moim zdaniem wybrałem idealnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 16:52, KannX napisał:

W pełni modularnym są odczepiane kable płyty głównej i procesroa, które i tak zawsze muszą być podłączone :)

Różnicę tobie to zrobi jeszcze w momencie jak będziesz chciał np. go wyjąć bez przeciągniętych przez całą obudowę kabli, bo np. po dwóch latach się w końcu kurzem uwalił xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poszukuję słuchawek dla graczy, może ktoś coś podpowie i jeszcze jedno pytanie: czy warto inwestować w słuchawki z dźwiękiem 7.1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 17:18, Mefisto napisał:

Witam,
Poszukuję słuchawek dla graczy, może ktoś coś podpowie i jeszcze jedno pytanie: czy warto
inwestować w słuchawki z dźwiękiem 7.1 ?


Pierwsza podpowiedź - nie szukaj słuchawek dla graczy.
I odpowiedź na pytanie - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem, że kiedyś też tak się przejechałem na słuchawkach dla graczy - kupiłem Steelseries Siberia V2. Nie byly jakoś bardzo drogie, ale jednak trochę kosztowały. Są wygodne, to prawda, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, to moje obecne Superluxy HD681 EVO za 130 zł wypadają dużo lepiej. Oczywiście spore znaczenie ma też źródło dźwięku. Ile zamierzasz przeznaczyć na słuchawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 19:43, Mefisto napisał:

tak ze 300zł nie więcej.


Zależy Ci na wbudowanym mikrofonie, czy też może być on doczepiany (np. do ubrania)? Ponieważ często te najlepsze pod względem jakości dźwięku słuchawki mikrofonów nie posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 20:01, pawbuk napisał:

> tak ze 300zł nie więcej.

Zależy Ci na wbudowanym mikrofonie, czy też może być on doczepiany (np. do ubrania)?
Ponieważ często te najlepsze pod względem jakości dźwięku słuchawki mikrofonów nie posiadają.

bez mikrofonu, ale z drugiej strony może być i odczepiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 20:34, Mefisto napisał:

bez mikrofonu, ale z drugiej strony może być i odczepiany.


Zobacz sobie w takim razie te zestawienia:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
http://www.audiofanatyk.pl/archiwalny-polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Do 300 zł najlepszym wyborem będą chyba słuchawki Superlux HMC631, które posiadają także wbudowany mikrofon :)
Jeśli chodzi ogólnie o Superluxa, to obawiałem się jak będzie z jakością tych "chińczyków", ale byly to obawy całkowicie nieuzasadnione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany pewnie setki razy, więc na start spytamn w ten sposób:

Komp dla gracza za 2400zł. Szarzować, bo już chcę, czy poczekać? Z tego co widzę jak co jakiś czas do was zaglądam w tym temacie to ponoć wypada poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 23:09, Mefisto napisał:

Wcześniej miałem Razer Carcharias - ciekawi mnie jak wypadną te słuchawki przy nich...


Nie mam pojęcia, natomiast nie jestem ogólnie fanem Razera - może i robi dobry sprzęt, ale zdecydowanie zbyt drogo go wycenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 23:09, Mefisto napisał:

Wcześniej miałem Razer Carcharias - ciekawi mnie jak wypadną te słuchawki przy nich...


Przesiadałem się z Carchariasów na HMC-631. Takie absolutnie pierwsze wrażenie - aaaa, ale to grzeje uszyyyy. Po kilku dniach przywykłem a same słuchawki też trochę się poluzowały.

Jakość dźwięku jest albo porównywalna jeśli masz badziewną kartę dźwiękową albo zupełnie inna i absolutnie masakrująca Carchariasy jeśli masz wysokiej klasy integrę typu Realtek ALC1150 ze wzmacniaczem bądź jakąkolwiek dedykowaną kartę typu Xonar DX.

Choć nadal daleko im do niedostępnych już antycznych Sennheiserów HD555. Jeśli ktoś lubi nieco ciemniejsze basowe tony to HMC-631 są świetne ale jeśli preferujesz wokal, tony średnie i analityczność to znalazłyby się lepsze alternatywy, choćby od AKG - z otwartymi słuchawkami na tym polu się nie da wygrać a HMC631 są jednak zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się