Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Znalazłem takie oferty, kolejno i3, i5:

http://allegro.pl/intel-core-i3-4130-3-4-ghz-box-new-gw-36mc-i5597647453.html

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-4460-4-x-3-20ghz-6mb-box-fv-i5598270118.html

W obu cena niższa od tej z owocowego sklepu lekko o 100 zł. Tę i5 mógłbym nawet odebrać osobiście, bo mieszkam niedaleko. Warto się tym zainteresować czy to zbyt piękne, żeby było prawdziwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli te procki jakoś przewozili przez granicę bez płacenia cła to ta cena ma uzasadnienie. Bądź jeśli chcą skusić do siebie klientów w jakiejś akcji promocyjnej. W przeciwnym razie ciężko, chyba nawet Action (jedna z największych hurtowni w Polsce) ma nieco wyższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 10:51, KannX napisał:

Jak będę składał nowego kompa za parę lat, to zamiast normalnego SSD wsadzę taki właśnie
dysk m.2 512GB (może będą większe?).

Na pewno będą większe, bo to cacko od Samsunga nie wykorzystuje ich kości 3D NAND, tylko zwykłe, co powoduje ograniczenie pojemności dysku.

Dnia 12.08.2015 o 10:51, KannX napisał:

Fajna sprawa, mniej kabli i lepsza wentylacja w obudowie :)

Kabli mniej, aczkolwiek u mnie np. ten dysk znalazłby się bardzo blisko karty graficznej, co raczej nie wpłynęłoby dobrze na niego (zakładając, że w ogóle by u mnie działał, a ta wersja akurat nie wejdzie, bo mam starsze złącze m.2). Kolejna sprawa - wrzucenie takiego dysku powoduje wyłączenie jednego slotu PCI, bo jest on z nim dzielony. O takich rzeczach, jak zajęcie linii PCI przez dysk chyba nie muszę przypominać.

Na nowych płytach jest jeszcze jedno złącze m.2, które może służyć do wrzucenia karty sieciowej WiFi. Żeby było śmiesznie, włączenie tego złącza powoduje wyłączenie USB3.0 na przednim panelu (i to nie tylko u mnie, to się tyczy wszystkich obecnie produkowanych płyt). Kto to wymyślił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zbieram się do upgrade''u komputera. Planowany jest może na przyszły rok.
Obecny zestaw:
Core i7 860
12 GB
GTX 560 1GB
Dyski talerzowe
Zasilacz 750W Corsair

W większości zajmuje się obróbką zdjęć, grafiką 3D - wizualizacje, grami w przyszłości stawiam na takie tytuły jak:
Total War: Warhammer
Act of Aggression
The Settlers: Kingdoms of Anteria
SpellForce 3
The Guild 3
Cossacks III
Assassin''s Creed: Syndicate
Anno 2205 - na tę chwilę najważniejsza pozycja

W tym roku chciałbym zmienić kartę graficzną i być może dysk twardy (na SSD) bo ten już siada. Aby nie kupować wszystkiego w jednym roku. Tu pojawia się dylemat GTX960 vs GTX970 4GB i jak bardzo będą ograniczone te karty przez mój dotychczasowy sprzęt? Oraz jaki dysk SSD tak na system i najważniejsze programy >80GB.

Bardzo proszę o pomoc,
Pozdrawiam,
Konrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... akurat karty graficznej to ty w tym roku ju nie zmieniaj. Chyba że MUSISZ.
Powód? Za kilka miesięcy pojawi się Nvidia Pascal i AMD Arctic Islands. Skok z 28 nm do 16. Najmocniejsze karty które pojawią się wówczas mają mieć po 17 miliardów tranzystorów i 32GB pamięci HBM2.

Innymi słowy - istnieje szansa że w tej samej kwocie w jakiej teraz kupiłbyś GTX''a 970 już niedługo dostaniesz coś o wydajności 980Ti.

Więc jeśli nie spieszy ci się z ulepszaniem sprzętu to obecnie nie jest to najlepszy moment na zaczęcie od grafiki. Za to są już najnowsze procki Intela i to takie które się naprawdę dobrze nadają do pracy w Photoshopie i grafice 3D.

Jeśli już GPU chcesz kupować to na Allegro za grosze idzie dostać R9 280X a to karta szybsza od 960tki.


To teraz idziemy dalej. Dysk twardy. Jeśli już to raczej 120-128 GB a zalecane 250 - wtedy mieści się już na tym sporo.
Możliwości kilka, zależnie od budżetu - GoodRAM C40 (wolniejszy od pozostałych na liście ale też bardzo tani w wersji 120GB), Crucial MX200, Samsung Evo 850 (5 lat gwarancji, zwiększona wytrzymałość względem innych SSD''ków), Crucial BX100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

no to ok. :) Generalnie jakoś specjalni mi się z niczym nie spieszy
A jak nie kupuje karty grafiki no to można kupić porządniejszy dysk.

Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości będę kupował nowy procesor (+ płytę główną). Obecnie jestem posiadaczem Athlona II X4 651 Quad-Core 3.00 GHz oraz grafikę GeForce GTX 760 2 GB. I tu powstaje pytanie. Jak bardzo nowy procesor wpłynie na wydajność w grach, jeżeli chcę kupić Core i5 lub i7 za 1000 - 1300 zł? Czy to prawda, że GeForce''y osiągają lepsze wyniki z procesorami od Intela niż AMD, bo gdzieś wyczytałem taką informację? Od razu wspomnę, że chcę kupić porządny procesor, już pod nową grafikę (najprawdopodobniej GTX 980Ti), którego zamierzam kupić do półtora roku. Jeżeli ktoś bardzo dobrze zna się na procesorach, będę wdzięczny za polecenie najlepszego procesora w tym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zależy od gry. W większości zauważysz wzrost rzędu 10-25%. W takich typu Starcraft 2 pewnie i 100%.

Gdybyś miał dajmy na to już teraz 980Ti to byłoby to 100-200%.

Tylko jeśli już - najpierw procesor w twoim przypadku, potem GPU. Powód bardzo prosty - w 2016 wychodzą potężne GPU. A nowe procki JUŻ wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 18:06, ziptofaf napisał:

Zależy od gry. W większości zauważysz wzrost rzędu 10-25%. W takich typu Starcraft 2
pewnie i 100%.


To o wiele więcej, niż przypuszczałem.

Dnia 13.08.2015 o 18:06, ziptofaf napisał:

Gdybyś miał dajmy na to już teraz 980Ti to byłoby to 100-200%.


980Ti swoje kosztuje, a nie ma sensu wkładać takiej karty do kompa z takim procesorem, jaki mam teraz.

Dnia 13.08.2015 o 18:06, ziptofaf napisał:

Tylko jeśli już - najpierw procesor w twoim przypadku, potem GPU. Powód bardzo prosty
- w 2016 wychodzą potężne GPU. A nowe procki JUŻ wyszły.


Tylko, że te nowe procki nie są dla mnie, bo płyty główne pod nie nie obsługują DDR3, a nie widzi mi się inwestowanie kolejnych 500 zł, żeby mieć 16 GB ramu, dlatego procki bodajże 7 generacji odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł ten moment w moim życiu, w którym zabiorę głos w niniejszym wątku. Przyjmuję postawę proszącą, gdyż potrzebuję opinii i doradztwa wykwalifikowanych specjalistów - czyli Was.

Rzecz jest prosta - chcę kupić komputer. Chyba najlepiej i najłatwiej będzie, gdy przejdę do sedna

Main Quest:
- Komputer ma służyć głównie do grania, dość intensywnego;

Misje poboczne:
- Sporadycznie będzie wykonywana prosta i masowa obróbka zdjęć;
- Jeszcze rzadziej będzie mi potrzebny do prostego montażu filmów, ale w wysokiej rozdzielczości. Żadne cuda na kiju, drobne korekty kolorystyczne, wstawki, może raz na rok After Effect pójdzie w ruch;
- Planuję (dla zabawy, ale też z ciekawości) wykorzystać komputer do streamowania w serwisie Twitch. Wiem, że w dużej mierze jakość i jazda zależą również od łącza, ale podaję to, żebyście mieli szerszą wizję;
- Chciałbym, żeby był cichy. Wiadomo, że w stresie sprzęt zachowuje się różnie, ale kombajn nie wchodzi w grę;
- Peryferie typu mysz, klawiatura, monitor - tym nie należy się martwić, są skompletowane, czekają;
- Nigdy nie bawiłem się w dodatki typu hardkorowa karta dźwiękowa, czy inne fanaberie, ale jeśli uznacie, że to rzecz przydatna, bez szemrania przyjmę. Dodać mogę tylko, że z dźwiękowych rzeczy korzystam jedynie przy muzyce, czasem montażu i słuchaniu kroków w Counter-Strike (można się śmiać lub nienawidzić, takie są realia :P)

Preferencje i uprzedzenia:
- W zasadzie żadnych. Jeśli to pomoże w ewentualnym doradztwie, zacząłem ufać procesorom Intela. Dawniej całe życie jechałem na AMD, ale po przerzuceniu się na wcześniej wspomniany, jakoś lepiej mi się pracuje;
- Odnośnie kart graficznych również nie mam uprzedzeń. Chcę jedynie, żeby byłą wydajna, w miarę możliwości nie ciągnęła miliarda watów prądu i nie zmuszała do zakupu dousznych zatyczek;
- Mimo powolnego zanikania zapotrzebowania na tego typu sprzęt, planuję umieścić napęd optyczny. Może być najtańszy, będzie służył do sporadycznego nagrywania zdjęć, filmików lub tego typu banałów;
- Zainteresowałem się tematem dysków SSD i stwierdzam, że "chcem to". Oczywiście służyć będzie do plików systemowych oraz pojedynczych przypadków potrzeby zwiększenia wydajności. Dodatkowo przyda się zwyły HDD, najlepiej w okolicach 1-1,5 TB;
- Aktualnie pracuję na Windows 7 i jestem bardzo zadowolony, niech tak zostanie (co nie znaczy, że nie jestem otwarty na racjonalne argumenty na temat nowszych systemów);

Pomówmy o pieniądzach:
- Planuję na CAŁOŚĆ przeznaczyć 4000zł (słownie: cztery tysiące złotych);
- W całości zawiera się: SPRZĘT, MONTAŻ tegoż, opcjonalnie instalacja systemu (warunek niekonieczny, ale mile widziany)
- I NAJWAŻNIEJSZE - doskonale wiem, że orientujecie się w różnego rodzaju serwisach internetowych oferujących wszystko, co napisałem powyżej. Aby szczęście osiągnęło zenit, chciałbym, aby wszystkie powyższe zachcianki miały możliwość opłat w RATACH.

P.S. Dopisek do preferencji i uprzedzeń. Skonsultowałem z kilkoma osobami sprawę sklepu morele. W kilku przypadkach okazuje się, że ów serwis (podobno) przy montażu paprze sprawę lub dorzuca wnętrze z innego komputera, który nie poszedł. Dodatkowo możliwe, że coś szwankuje z ewentualną gwarancją.

I to tyle. Bardzo Was proszę o pomoc. Będę bardziej niż wdzięczny :) W razie potrzeby odpowiedzi na nurtujące Was pytania, jestem dostępny.

Pozdrawiam i thank you from the mountain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę i5, pojechałem i przed chwilą zamontowałem. A tu bum, czarny ekran i pupa. Po zmianie na celerona znowu odżywa. Reset płyty głównej nic nie daje. Trochę się irytuję, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 19:16, rozkosz napisał:

Kupiłem tę i5, pojechałem i przed chwilą zamontowałem. A tu bum, czarny ekran i pupa.
Po zmianie na celerona znowu odżywa. Reset płyty głównej nic nie daje. Trochę się irytuję,
co zrobić?


Jaką masz płytę główną - dokładny model.
Z ogólnych rzeczy, zaktualizuj BIOS stary nie koniecznie obsługuje nowe procesory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 19:16, rozkosz napisał:

Kupiłem tę i5, pojechałem i przed chwilą zamontowałem. A tu bum, czarny ekran i pupa.
Po zmianie na celerona znowu odżywa. Reset płyty głównej nic nie daje. Trochę się irytuję,
co zrobić?


5 minut i problem rozwiązany.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4669#ov (radzę się upewnić czy to dokładnie to co masz)
Download type: BIOS
Bierzesz wersję F6.

Jeśli wiesz jak zaktualizować BIOS spod pendrive''a czy w inny sposób to robisz to tak. W przeciwnym razie potrzebujesz APP Center (powinien być dodany do twojej płyty głównej, jeśli nie to jest do pobrania na stronie którą podałem). Stamtąd aktualizacja BIOSu to jedno kliknięcie w Live Update bodajże:

http://www.gigabyte.com/MicroSite/369/images/app-center.html

Uwaga - przy aktualizacji BIOS''u upewnij się że nie masz włączonego niczego innego i że zaraz ci nie odłączą prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

Main Quest:
- Komputer ma służyć głównie do grania, dość intensywnego;

Żaden problem w tym budżecie.

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

Misje poboczne:
- Sporadycznie będzie wykonywana prosta i masowa obróbka zdjęć;

Tym bardziej żaden problem.

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

- Planuję (dla zabawy, ale też z ciekawości) wykorzystać komputer do streamowania w serwisie
Twitch. Wiem, że w dużej mierze jakość i jazda zależą również od łącza, ale podaję to,
żebyście mieli szerszą wizję;

Wszystkie procesory Intela mają wbudowaną kartę graficzną. Słabą bo słabą (z pewnymi wyjątkami) ale wspiera Intel QuickSync - czyli można sobie spokojnie streamować korzystając z jej mocy obliczeniowej podczas gdy procesor i główna karta graficzna zajmują się graniem.

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

Preferencje i uprzedzenia:

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

- Mimo powolnego zanikania zapotrzebowania na tego typu sprzęt, planuję umieścić napęd
optyczny. Może być najtańszy, będzie służył do sporadycznego nagrywania zdjęć, filmików
lub tego typu banałów;

Potrzebny ci nowy czy możesz przenieść jakiś z obecnego komputera?

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

- Zainteresowałem się tematem dysków SSD i stwierdzam, że "chcem to". Oczywiście służyć
będzie do plików systemowych oraz pojedynczych przypadków potrzeby zwiększenia wydajności.

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

- Aktualnie pracuję na Windows 7 i jestem bardzo zadowolony, niech tak zostanie (co nie
znaczy, że nie jestem otwarty na racjonalne argumenty na temat nowszych systemów);

Ostatnimi czasy Microsoft nie może w Europie blokować przeinstalowywania systemu na inne płyty główne co go strasznie smuci. Ciebie pewnie nieco mniej bo oznacza to że możesz to po prostu przenieść na nowy komputer. Oraz co jeszcze milsze - masz możliwość darmowej modernizacji do Windows 10. Który to system bardzo lubi się z najnowszymi grami i procesorami (są tytuły gdzie widać 20% wzrost wydajności względem Windows 7).

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

- I NAJWAŻNIEJSZE - doskonale wiem, że orientujecie się w różnego rodzaju serwisach internetowych
oferujących wszystko, co napisałem powyżej. Aby szczęście osiągnęło zenit, chciałbym,
aby wszystkie powyższe zachcianki miały możliwość opłat w RATACH.

Dnia 13.08.2015 o 19:15, Tuchaczevsky napisał:

Pozdrawiam i thank you from the mountain


Widzę dwie opcje:
Ceny na razie z morele (bo łatwo mi się z nich korzysta), jest sporo sklepów które oferują te same modele bądź lepsze zamienniki.

Ekstremalna:
http://www.morele.net/inventory/info/r5QEMW/
Najnowszy i5-6600k, potężnie chłodzony GTX 970, SSD + HDD, 550W zasilacz z naprawdę wysokiej półki. Całkiem niezłe chłodzenie procesora. Do tego pamięci DDR4 i niereferencyjne chłodzenie. Coś czego szybko na pewno nie będziesz chciał szybko zmieniać ale jednocześnie jeśli uznasz że upgrade by się przydał to jesteś w najlepszej możliwej sytuacji - pamięci DDR4 będą miały użytek aż do 2020 roku, procesor można podkręcić spokojnie do 4.5 GHz. To potężna machina która poradzi sobie z każdą grą w FullHD. Więc masz spokój na najbliższe 4-5 lat zanim przyjdzie pora na kolejną wymianę procesora.

Pora oszczędzić:
http://www.morele.net/inventory/info/1ji0LP/

Miejsce 6600k zostało zastąpione przez i5-4690. Tego już podkręcać się nie da. Całość na platformie H97. Odrobinkę gorsza obudowa i pamięci DDR3 bo tylko takie pasują. Reszta bez zmian. Tu i teraz wydajnościowo w grach tracisz 0%.

Jednak jakbyś kiedyś wymieniał np. kartę graficzną to różnicę dostrzeżesz:
http://pclab.pl/art65154-14.html

Zwłaszcza że 6600k się podkręca:
http://pclab.pl/art65154-26.html

A zwykły 4690 już nie.

Dodajmy - prawdopodobnie ceny tego lepszego zestawu sobie nieco spadną w ciągu 2-3 tygodni - pojawiają się bardziej budżetowe płyty główne, same sklepy też doliczają sobie podatek od "nowości". Więc jest spora szansa że o tą stówkę spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 18:18, Kraju napisał:

To o wiele więcej, niż przypuszczałem.

Ot, procki AMD są dość słabe. Zwłaszcza NIE gamingowe modele.
Zresztą sam zobacz wyniki w Starcrafcie 2 (przy GTX 980Ti):

http://pclab.pl/art65154-18.html < ogółem warto zerknąć na całość by ocenić co ci jest w ogóle potrzebne.

I to przy FX-8350 i 9590, najszybszych modelach AMD, twój jest tak o połowę słabszy.

Dnia 13.08.2015 o 18:18, Kraju napisał:

980Ti swoje kosztuje, a nie ma sensu wkładać takiej karty do kompa z takim procesorem,
jaki mam teraz.


980Ti kosztuje dużo tu i teraz. Ale w pierwszej połowie 2016 roku pokażą się Nvidia Pascal i AMD Arctic Islands a to oznacza długo oczekiwany zjazd z 28 nm... i to od razu do 16. Co oznacza że wydajność 980Ti w cenie 970/980 i niższym poborze energii jest całkiem prawdopodobna.

Dnia 13.08.2015 o 18:18, Kraju napisał:

Tylko, że te nowe procki nie są dla mnie, bo płyty główne pod nie nie obsługują DDR3,
a nie widzi mi się inwestowanie kolejnych 500 zł, żeby mieć 16 GB ramu, dlatego procki
bodajże 7 generacji odpadają.

Tak prawdę mówiąc to obsługują.
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-p-d3-707318/

Zwykłe złącze DDR3. Co prawda nie jest to najlepsza płyta pod Skylake''a (nie obiecuję że będzie się toto podkręcać wybitnie) ale nie oznacza to że będzie wolne. Intel twierdził że na DDR3 się nie da, producenci płyt głównych sprawdzili i stwierdzili że w sumie żaden problem, byleby więcej niż 1.65V nie było.

Jest też i5-4690K, w połączeniu z AsRock Z97 Killer i niezłym chłodzeniem mimo tego że pochodzi z poprzedniej generacji to nadal wydajnościowo jest nielichą bestią (fakt że kolejny upgrade oznacza że do wymiany idzie wszystko). Istnieje też i5-5675c którego mam u siebie obecnie w PC-cie - wydajnościowo wyprzedza 4690k (w grach będąc niemal równym 6600k) mimo niższego zegara i poboru energii. To taki ukryty zawodnik od Intela - nigdzie się nim nie chwalił bo przypadkiem wyszła mu za wysoka wydajność i 6600k nie wygląda tak pięknie na jego tle (fakt że podkręca się przeciętnie i jest o te 50 zł za drogi) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 20:33, ziptofaf napisał:

Ot, procki AMD są dość słabe. Zwłaszcza NIE gamingowe modele.
Zresztą sam zobacz wyniki w Starcrafcie 2 (przy GTX 980Ti):


Co jest powodem aż tak strasznych różnic w wydajności? Bo w niektórych grach wydajność AMD jest mniejsza o połowę, w innych w dobrych kilkadziesiąt procent.

Dnia 13.08.2015 o 20:33, ziptofaf napisał:

980Ti kosztuje dużo tu i teraz. Ale w pierwszej połowie 2016 roku pokażą się Nvidia Pascal
i AMD Arctic Islands a to oznacza długo oczekiwany zjazd z 28 nm... i to od razu do 16.
Co oznacza że wydajność 980Ti w cenie 970/980 i niższym poborze energii jest całkiem
prawdopodobna.


Ech chyba się na to Nano nie doczekam i poczekam na te nowe cuda do 2016 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 21:17, KannX napisał:

Co jest powodem aż tak strasznych różnic w wydajności? Bo w niektórych grach wydajność
AMD jest mniejsza o połowę, w innych w dobrych kilkadziesiąt procent.


Procesory AMD są mało wydajne w porównaniu do Intela (bardzo słabe IPC), dodatkowo ich architektura modułowa nie pomaga w wydajności wielordzeniowej. Na deser kompilatory głównie kompilują pod Intele a nie AMD.
No i nie każda gra obciąża procesor w równym stopniu, niektóre bardziej zależą od procesora inne mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 21:17, KannX napisał:

Co jest powodem aż tak strasznych różnic w wydajności? Bo w niektórych grach wydajność
AMD jest mniejsza o połowę, w innych w dobrych kilkadziesiąt procent.


Procesory AMD to jednostki (w przypadku FX-8xxx i 9xxx) o 4 jednostkach do obliczeń na ułamkach i 8 na liczbach całkowitych. Dlatego skądinąd one nie są ośmiordzeniowe a ośmiomodułowe. Tak czy siak oznacza to tyle że najwyższą wydajność osiągną w grach które wykorzystują 8 wątków i które jednocześnie nie korzystają nadmiernie z ułamków.

Starcraft 2 jest bardzo zależny od procesora ale jednocześnie korzysta tylko z 2 rdzeni. A tutaj procki AMD radzą sobie bardzo ale to bardzo źle. Ot, główna wada FX''ów, polegają na tym by producenci gier implementowali wielowątkowość i to dobrze. A twórcy gier mają to zazwyczaj gdzieś.

Nie pomaga to że architektura FX''ów pochodzi z roku 2011. Tylko je podokręcali w ostatnich modelach. Więc potrzebują bardzo wysokich zegarów żeby w ogóle zbliżyć się do procesorów Intela w większości gier.

Dnia 13.08.2015 o 21:17, KannX napisał:

Ech chyba się na to Nano nie doczekam i poczekam na te nowe cuda do 2016 :)

Ja tam też w ogóle się nie spieszę. Tak spojrzałem ile musiałbym wydać na GPU żeby płynnie pograć w powyżej FullHD. Potem zerknąłem do portfela. I teraz czekam na kolejną generację GPU. Fury wygląda jeszcze ciekawie z uwagi na możliwość odblokowania go do poziomu Fury X ale to nadal jest 590€ które musiałbym wydać. Trochę za dużo. Zwłaszcza że już do listy życzeń dołączyły ostatnio AKG Q701/Beyerdynamics Custom One Pro oraz Kraken X61/Fractal Design S36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracać szczególną uwagę przy porównaniach procesorów? Bo rozumiem, że częstotliwość taktowania zegara to nie wszystko.

Co to za nowa generacja GPU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się