Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2015 o 17:14, KannX napisał:

Widzę, że planujesz modyfikacje na potworną skalę :)


To jest raczej powolna, ale ciągła zmiana :D Co jakiś czas dokupuję nową częśc, raz do roku zmieniam coś więcej :D W tym jak na razie kupiłem dysk SSD, nowy monitor, obudowę i chłodzenie wodne, w zeszłym doszedł zasilacz i bawiłem się w oplatanie kabli :)
Myślę nad tym, czy by nie zrobić jakiegoś większego projektu, ale zobaczę jak będzie z kasą :D W każdym razie pewne pomysły chodzą mi po głowie ;)

Dnia 24.08.2015 o 17:14, KannX napisał:

Napisz jak się spisuje ten dwupak wentylatorów Corsaira. To co mam fabrycznie na H60
to niezbyt dobry wentyl (kiedyś wymienię). Nawet z samymi przedłużkami kabli już jest
pięknie, ale skoro chcesz iść na całość i robić od A do Z to powodzenia :)


Przedłużki są ok, ale nie mieszczą mi się zbytnio w obudowie :D Być może dam do oplecenia kable zasilacza, a przedłużki sprzedam albo coś z nimi pokombinuję :D

Tak swoją drogą, w ciągu roku komputer przeszedł naprawdę sporą metamorfozę:

20150825161546

20150825161609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 01:06, pawbuk napisał:

To nie wszyscy śpią ze swoimi komputerami?!?!?!?!


Możesz to uznać za coś dziwnego, ale podobno to prawda! Wiem, to pewnie jakieś zaburzenie.

W każdym razie, jak możesz daj znać ile płaciłeś za oplot tych kabli (rozumiem, że do tego dochodzi jeszcze koszt wysyłki w dwie strony) ładnie to wygląda, może się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 16:32, Shinigami napisał:

W każdym razie, jak możesz daj znać ile płaciłeś za oplot tych kabli (rozumiem, że do
tego dochodzi jeszcze koszt wysyłki w dwie strony) ładnie to wygląda, może się skuszę.


Koszt tych 3 przedłużek (ATX 24 pin, EPS 8 pin, PCI-E 8 pin) wyniósł 115 zł, oplecenie kabli zasilacza powinno wyjść podobnie. Jednak do tego dochodzą 4 kable SATA (15 zł za sztukę) oraz przedłużki kabli AUDIO oraz USB 2.0 (po 20 zł za sztukę), a pewnie jeszcze wentylatory (14 zł za sztukę). Niestety, modding komputera to dość droga zabawa, choć znam znacznie kosztowniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie kusisz człowieku :) Jeśli pojutrze Nano okaże się drogie i wolniejsze od 970, to kupuję 970 (już nie mogę na 750ti) i przy okazji zmienię budę na coś jeszcze mniejszego od Aerocool QS-200. Teraz na Morelach mają ładnego Asusa 970 Mini za 1389zł. I nawet backplate ma. Pascale i cała reszta dopiero za pół roku, a grać się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nad jaką budą myślałeś? Coś pod mATX? SPC ma fajne te mniejsze budy - jakość nawet nie najgorsza ;)
Co do GTX970 - po ponad 10 miesiącach od premiery nadal niereferenty są w cenie premierowej :D Dla mnie to tylko dobrze - ewentualnie drożej sprzedam swojego Strixa :D Taka sytuacja to z jednej strony to wynik kursów walutowych, z drugiej monopolu Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytasz mi w myślach. Jakiegoś SPC wezmę, prawdopodobnie Brutusa S30 :) Jest baardzo mały (jak na standardowe komponenty), wszystko wchodzi i ma możliwość upchania zbędnych kabli za płytą główną. Patrzyłem i moją obecną konfigurację można będzie pięknie ułożyć (te wstrętne kable zasilające będą ukryte), a Corsaira H60 dać na przód.

A co do kart, to Asus 970 Mini od czasu premiery staniał ponad 100zł, więc jest dobrze. Nvidia jest niezwykle sprytna, bo robienie SLI z ich najnowszych GTX 950 jest kompletnie bez sensu. Najtańsze są za 700zł, a razy 2 to nadal nieco drożej niż 970. I jeszcze tylko 2gb pamięci. Wersje 4gb, które na pewno się pojawią będą pewnie o 150zł droższe, a za kwotę prawie 1800zł można kupić jakiegoś Strixa :) Czasy jak ludzie ''masowo'' robili SLI z 760-tek minęły bezpowrotnie :) Co innego jakbym np. dostał od cioci takiego 950, to wtedy bym sobie dokupił drugiego, ale kupno dwóch jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 17:43, KannX napisał:

Ale mnie kusisz człowieku :) Jeśli pojutrze Nano okaże się drogie i wolniejsze od 970,
to kupuję 970 (już nie mogę na 750ti) i przy okazji zmienię budę na coś jeszcze mniejszego

Nano będzie drogie. Karta posiada poprawiony współczynnik perf/wat i jest kilka procent wydajniejsza od układu opartego na Hawaii(nie wiem którego, zapewne 290x). Celowałbym w 2100 tak, aby nie robiło konkurencji Rebrandeonom i "w miarę" konkurowało z GTX980

Jeśli bawisz się w używki to sensownie idzie dostać r9 290(x) z chłodzeniem referencyjnym i dokupić Arctic Cooling Accelero Xtreme III(lub IV). Sam zamieniłem MSI 970 na r9 290X. Jak uporam się z obroną pracy zabieram się za zabawę wraz ze zmianą BIOSu

W przypadku skrzynek polecam zapoznać się z wątkiem na reddicie https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2msl9g/discussion_2015_case_guide_pt_1_new_mitx_and_matx
Wiele ciekawych rozwiązań do zastanowienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 00:46, Niewiernus napisał:

Nano będzie drogie. Karta posiada poprawiony współczynnik perf/wat i jest kilka procent
wydajniejsza od układu opartego na Hawaii(nie wiem którego, zapewne 290x). Celowałbym
w 2100 tak, aby nie robiło konkurencji Rebrandeonom i "w miarę" konkurowało z GTX980


Już podali ceny Nano. 649$ i nawet backplate''a nie ma... To ja podziękuję i kupuję Asusa 970 Mini.

Dnia 27.08.2015 o 00:46, Niewiernus napisał:

W przypadku skrzynek polecam zapoznać się z wątkiem na reddicie https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2msl9g/discussion_2015_case_guide_pt_1_new_mitx_and_matx
Wiele ciekawych rozwiązań do zastanowienia się.


Dzięki, przeglądnę ten artykuł.

EDIT: Bitfenix Pandora jest boska, ale niestety droga. Arcydzieło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 14:34, KannX napisał:

Już podali ceny Nano. 649$ i nawet backplate''a nie ma... To ja podziękuję i kupuję
Asusa 970 Mini.

Titan X też backplate''a nie ma a kosztował 1350 dolców na premierę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 15:16, Henrar napisał:

Titan X też backplate''a nie ma a kosztował 1350 dolców na premierę ;)


A to przepraszam :) Myślałem, że przy drogich kartach backplate to standard. Mój stary GTX 260 na referencyjnym chłodzeniu miał backplate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 18:07, KannX napisał:

A to przepraszam :) Myślałem, że przy drogich kartach backplate to standard. Mój stary
GTX 260 na referencyjnym chłodzeniu miał backplate.


Backplate generalnie ma usztywniać karty, ale służy bardziej obecnie jako element estetyczny (może jeszcze nieco chroni kartę) :D Zresztą zobacz sobie jak mój Strix się wygina, a backplate oczywiście ma. I nie jest to wina obudowy albo źle osadzonej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 18:07, KannX napisał:

A to przepraszam :) Myślałem, że przy drogich kartach backplate to standard.

Przy niereferentach (a i to nie wszystkich) tak.

Dnia 27.08.2015 o 18:07, KannX napisał:

Mój stary GTX 260 na referencyjnym chłodzeniu miał backplate.

Kup sobie sensowną budę to dostajesz lepsze rzeczy niż backplate czasem (można też sobie zbudować takie samemu):
http://puu.sh/jQMYQ/024d80c559.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio dowiedziałem się że wyszły nowe procesory i w związku z tym chciałbym złożyć takowy zestaw komputerowy właśnie na nim oparty. Znalazła by się jakaś dobra dusza i podała mi propozycję zestawu.
Oto moje wymagania:
-komputer (sama buda) do 3800 zł,
-komputer będzie używany głównie do grania w najnowsze gry,
-w przyszłości także podkręciłbym procesor
-chciałbym też prosić o podanie proponowanych do niego peryferiów typu: myszka, klawiatura, drukarka (najlepiej laserowa kolor)
-chciałbym także o podanie propozycji co do monitora (chciałbym 27")

Czekam na propozycję i dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 22:48, Sauers napisał:

Witam,

Ostatnio dowiedziałem się że wyszły nowe procesory i w związku z tym chciałbym złożyć
takowy zestaw komputerowy właśnie na nim oparty.

Za 3800 się nie da zbudować czegoś co spełni twoje wymagania. Nowe procki to jednak na razie tylko high-end. Podobnie 27" ekran oznacza najprawdopodobniej 1440p a to też wymaga odpowiednio większych nakładów finansowych na kartę graficzną (przy okazji jest segmentem w którym R9 390 radzi sobie dużo lepiej od najpopularniejszego GTX'a 970). Kombinacja obu czynników wywinduje ogólną cenę znacząco wyżej (a i tak uciąłem stówkę na płycie głównej więc nie jestem pewny co do podkręcalności na tej konkretnej, takie naprawdę dobre to 600 zł wzwyż choć pewnie źle nie będzie, 4.2-4.3 GHz na pewno wyciśniesz):

http://www.morele.net/inventory/info/XLZlw9/

Ogółem to potężna maszyna do grania.

Dnia 27.08.2015 o 22:48, Sauers napisał:

-komputer (sama buda) do 3800 zł,

Nie da się w oparciu o nową platformę Intela. Da się na starszej + wybierając części których nie da się podkręcać.

Dnia 27.08.2015 o 22:48, Sauers napisał:

-komputer będzie używany głównie do grania w najnowsze gry,

Wiedźmin 3 w Ultra i 1440p jest na tym grywalny więc nie będziesz mieć powodów do narzekania.

Dnia 27.08.2015 o 22:48, Sauers napisał:

-w przyszłości także podkręciłbym procesor

Da się zrobić. Choć nie wiem jak wysoko.

Dnia 27.08.2015 o 22:48, Sauers napisał:

drukarka (najlepiej laserowa kolor)
-chciałbym także o podanie propozycji co do monitora (chciałbym 27")

To musisz wybrać jedno z 3:
- Proporcje 21:9 czy 16:9 (porównanie tutaj: http://pclab.pl/art65401.html)
- Czyste 1440p + FreeSync - czyli podwyższona płynność, zero screen tearingu czy mikroprzycięć.
- Czyste 1440p + 144 Hz - czyli podwojona prędkość, tu możesz zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości:
http://pclab.pl/art58968-5.html

Wbrew pozorom - opcja ostatnia ci się nie przyda nadmiernie, 144 Hz + 1440p jest mordercze dla sprzętu, może taki za 6000 by podołał w większości gier. Jest jeszcze kombinacja FreeSync + 144 Hz + 1440p ale na to cię nie stać chyba że masz odłożone powyżej 2000. Więc w zasadzie pytanie brzmi czy wolisz większe proporcje ekranu czy wyższą płynność. Tu masz wyjaśnienie jak działa FreeSync i dlaczego powinieneś się nim zainteresować:
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_freesync_review_with_the_acer_xb270hu_monitor,2.html

I tak, od razu uprzedzę - dobry monitorek o tej przekątnej przekracza 1000 zł. Chyba że chcesz brać jakieś 27" + FullHD ale wtedy równie dobrze może być dowolny 22" bo jakościowo lepiej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 22:33, ziptofaf napisał:

Kup sobie sensowną budę to dostajesz lepsze rzeczy niż backplate czasem (można też sobie
zbudować takie samemu):
http://puu.sh/jQMYQ/024d80c559.jpg


Stosuję się do Twojej zasady. Mocny sprzęt upychamy do jak najtańszej budy :) Ale patent z suwnicą wentylatora zmyślny.

Mam pytanie. Czy dyski lepiej umieścić pod napędem DVD (u góry), czy na dole obudowy? Dałem fotkę miejsca na dole. Na dole podłączyłbym dyski krótkimi kabelkami do płyty. W obu przypadkach będę modził kable zasilające. Na dole dyski chyba będą się bardziej kurzyły.

A z Nano to AMD pojechało. Specyfikacja piękna, ale cena zaporowa 649 dolarów, czyli na nasze 3000zł :) Zamówiłem już inne tańsze specjały, jak przyjdą za tydzień to się pochwalę.

20150828003017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota: do 2000 zł
Sprzęt: do grania
Perfyeria: w cenę podaną wyżej (2000zł) wchodzi tylko komputer, reszte rzeczy takich jak myszka, monitor itd. już sam sobie załatwię.

Nie mam żadnych faworytów jeśli chodzi podzespoły, ale zawsze mi sie wydawało, że np. Intel jest lepszy od AMD, tak samo Nvidia GeForce, lepsza niż AMD Radeon. Ale zaufam wam! Wybierzcie mi coś dobrego, jeżeli cena jest zbyt niska, to piszcie; może uda się załatwić finanse. :P

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie czy pc''ta można przewozić gdy np: jedziemy gdzieś na kilka miesięcy?
Pytam bo gdzieś przeczytałem że może ulec uszkodzeniu podczas podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 15:53, Zekzt napisał:

650 USD nawet gdyby dolar stał po 4zl nie wyjdzie ci 3000 PLN.


Ceny w dolarach są bez podatku. W Polsce po doliczeniu podatku i ''podatku od nowości'' wychodzi 3000zł :) Tak jest z Fury X (cena jak za Nano), niektóre sklepy maja go nawet za 3200zł.

Szkoda że takie drogie to Nano, tyle się człowiek naczekał, a teraz musi kupić coś innego :)

Pawel5235 Dla bezpieczeństwa podczas przewozu PCta wypiąłbym kartę graficzną i wiózł osobno. Jak masz wysoki cooler na procku (np. Fera), to również bym go na wszelki wypadek zdemontował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

2 tysiaki mówisz. Da się zrobić:
http://www.morele.net/inventory/info/MEZf3X/

W sumie całkiem miły zestawik do grania. Do Wiedźmina 3 nieco za słaby ale do innych tytułów już starcza. Gdyby jednak istniała taka możliwość to za 150 zł więcej masz GTX''a 950: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-oc-gv-n950oc-2gd-707402/

PS Jak podasz kod promocyjny W3FHN58JFW to montaż masz za złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się