Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2015 o 21:20, pawbuk napisał:

Ja zawsze miałem dostarczane razem z obudową. Zazwyczaj dostaje sie cały woreczek różnych
śrubek, nie ma wśród nich tych właściwych? A mozę są gdzieś już wkręcone?

W ogóle nie ma żadnego woreczka ze śrubkami. Ta obudowa ma taką otwieraną klapkę do mocowania dysku twardego, też nie ma śrubki żeby ją zamknąć, nie ma śrubki do przykręcenia karty graficznej... Wkręcone są jedynie te, które trzymają obudowę w kupie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 21:41, ManweKallahan napisał:

W ogóle nie ma żadnego woreczka ze śrubkami. Ta obudowa ma taką otwieraną klapkę do mocowania
dysku twardego, też nie ma śrubki żeby ją zamknąć, nie ma śrubki do przykręcenia karty
graficznej... Wkręcone są jedynie te, które trzymają obudowę w kupie :/


Jakieś pudełko albo woreczek ze śrubkami powinny być. W takim razie zgłoś to do sprzedawcy, nie ma co czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko było włożone do pudełeczka i zamocowane w kieszeni na dysk twardy. Jeśli nie masz kompletnie niczego, trzeba się zgłosić do sprzedawcy, bo za wiele bez tego nie wykombinujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przymierzam się do wymiany paru podzespołów w moim komputerze i głównie chciałbym uzyskać opinie odnośnie płyty głównej oraz ramu.

Mój aktualny komp:
Płyta: GA-Z77-D3H Gigabyte
Ram: 16 Gb Kingston 1600 Mhz
Procek: i5 2500k
Karta: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming

Procek na pewno chcę wymienić na i7 6700k.

Natomiast co do płyty to zastanawiam się nad:

http://www.x-kom.pl/p/252360-plyta-glowna-socket-1151-msi-z170a-gaming-m5-z170-3xpci-e-ddr4.html#
lub
http://www.x-kom.pl/p/252941-plyta-glowna-socket-1151-asus-z170-pro-gaming-z170-3xpci-e-ddr4.html

Ram:
http://www.x-kom.pl/p/252860-pamiec-ddr4-g-skill-8gb-2666mhz-ripjaws-4-red-cl15-2x4096.html
lub
http://www.x-kom.pl/p/254683-pamiec-ddr4-kingston-8gb-2666mhz-hyperx-fury-black-cl15-2x4096.html

I teraz moje pytanie. Czy Asus oraz Kingstony wystarczą pod i7 6700k czy lepiej jednak dopłacić i wziąć MSI wraz z G.Skill?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy. O ile wystarcza ci podkręcenie do okolic 4.8 GHz (zakładając wodne chłodzenie) to Asus jest okej. Jeśli planujesz ciekły azot bądź pracę poza obudową i myślisz o biciu rekordów to MSI. Ale nie ten który wybrałeś a z serii MPower. Bądź Asus Maximus VIII.

Co do RAM''u- parametry oba mają identyczne i zachowają się w komputerze dokładnie tak samo oferując identyczną wydajność.

Ale tak radzę tylko zauważyć że 6700k jest sprzedawany bez boxowego chłodzenia. Więc dorzuć 100 zł np. na SilentiumPC Fera 2 bądź jeśli szukasz czegoś potężnego - SilentiumPC Grandis (ok. 180 zł) bądź Cryorig H5A Universal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 13:06, ziptofaf napisał:

Zależy. O ile wystarcza ci podkręcenie do okolic 4.8 GHz (zakładając wodne chłodzenie)
to Asus jest okej. Jeśli planujesz ciekły azot bądź pracę poza obudową i myślisz o biciu
rekordów to MSI. Ale nie ten który wybrałeś a z serii MPower. Bądź Asus Maximus VIII.


Co do RAM''u- parametry oba mają identyczne i zachowają się w komputerze dokładnie tak
samo oferując identyczną wydajność.

Ale tak radzę tylko zauważyć że 6700k jest sprzedawany bez boxowego chłodzenia. Więc
dorzuć 100 zł np. na SilentiumPC Fera 2 bądź jeśli szukasz czegoś potężnego - SilentiumPC
Grandis (ok. 180 zł) bądź Cryorig H5A Universal.


Co do chłodzenia to miałem własnie brać wspomnianego SilentiumPC Fera 2. Natomiast nie planuje kręcić ogólnie procesora bo przy 6700k w grach raczej różnica w fps będzie i tak mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 13:25, Javier66 napisał:

Co do chłodzenia to miałem własnie brać wspomnianego SilentiumPC Fera 2. Natomiast nie
planuje kręcić ogólnie procesora bo przy 6700k w grach raczej różnica w fps będzie i
tak mała.


To zdajesz sobie w takim razie sprawę że możesz oszczędzić dużo pieniędzy? i7-6700 (bez K) oraz jakaś sensowna płyta pod H170 (bądź nawet coś tańszego pod Z170, typu MSI Z170A Krait ale nie widzę takiej potrzeby) to jakieś 400 zł mniej a wydajność identyczna o ile nie planujesz podkręcania. Jeśli nie podkręcasz, to np. taka płyta jest bardzo dobrze wykonana:
www.morele.net/plyta-glowna-msi-h170-gaming-m3-h170-ddr4-sata3-usb3-1-atx-h170-gaming-m3-768059/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 13:52, ziptofaf napisał:

> Co do chłodzenia to miałem własnie brać wspomnianego SilentiumPC Fera 2. Natomiast
nie
> planuje kręcić ogólnie procesora bo przy 6700k w grach raczej różnica w fps będzie
i
> tak mała.

To zdajesz sobie w takim razie sprawę że możesz oszczędzić dużo pieniędzy? i7-6700 (bez
K) oraz jakaś sensowna płyta pod H170 (bądź nawet coś tańszego pod Z170, typu MSI Z170A
Krait ale nie widzę takiej potrzeby) to jakieś 400 zł mniej a wydajność identyczna o
ile nie planujesz podkręcania. Jeśli nie podkręcasz, to np. taka płyta jest bardzo dobrze
wykonana:
www.morele.net/plyta-glowna-msi-h170-gaming-m3-h170-ddr4-sata3-usb3-1-atx-h170-gaming-m3-768059/


Ok, dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej,
> pytanko czy da się coś jeszcze zmienić/wycisnąć z tego zestawu:
> E8400@ 4Ghz, 6GB RAM, 250 GTS 512MB Gainwarda, mobo Asus 5PQ SE. Windows 10
> Jeśli tak to co i ile by kosztowało

jesli o UP chodzi to strzelalbym w 750Ti

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=gtx+750ti&search_scope=category-4312&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-ele-1-3-0907

poza tym, raczej srednio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej,
> pytanko czy da się coś jeszcze zmienić/wycisnąć z tego zestawu:
> E8400@ 4Ghz, 6GB RAM, 250 GTS 512MB Gainwarda, mobo Asus 5PQ SE. Windows 10
> Jeśli tak to co i ile by kosztowało

Jakiś R7 250/250X/260 zapewniłby całkiem spory skok wydajności (o ile niepotrzebny ci Wiedźmak czy AC: Unity to nowe tytuły będą chodzić płynnie). Choć powoli radziłbym myśleć o kompleksowej rozbudowie w przyszłości, twój procesor dużo więcej niż budżetowego GPU już sensownie nie obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/komputer-aopen-c2d-2x2-1ghz-2gb-80gb-mediacenter-i5695757537.html

Dźwignąć dźwignie. Sam procek jest okej (fakt że to 7 letnia jednostka, nie nastawiałbym się na jej długie i szczęśliwe życie). No i nie wiem jak z całą resztą. Z góry załóż że dysk twardy z odzysku który pracował z 20 tysięcy godzin, brak danych co do zasilacza, nie za bardzo widzę też sens w tworzeniu HTPC bez napędu optycznego (ani nawet miejsca na niego).

Tak od siebie doradziłbym wydać nieco więcej bo z 450 zł i samemu sobie zbudować coś z używanych części. Jakiś Pentium G3220 (a ten procek i jego iGPU wystarczają do filmów w FullHD bez wysiłku) + płytka główna pod niego to wydatek z 200 zł jak kupujesz używane (samemu za tyle próbuję opchnąć G3220 + Asusa H81M Plus). 2GB nowego DDR3 to 60 zł. Do tego jakiś Fortron 300-350W (byleby nie regenerowany, upolujesz za poniżej 50 zł). Zostaje dysk twardy (200 zł za nowy o sensownej pojemności, z 50-100 za używany) i buda (do stówki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje dwóch laptopów:
-do 2500zł na szybko. Do zadań biurowych, ew. jakieś filmy + cs.


-do 4000zł do zastanowienia. Programowanie, czytanie, oglądanie filmów. Czasem jakieś gierki, raczej starsze.
Czy rynek laptopów zmienia się tak samo szybko jak rynek PC ?
Co myślicie o MACACH? Nie chodzi mi tu o biadolenie"Nie,kupuj maca, bo nie" albo " Na windowsie odpalisz więcej programów", mam okazję kupić http://ispot.pl/macbook-pro/apple-macbook-pro-13-calowy-retina-core-i5-27ghz-8gb-128gb-iris,id-73511 za około 4300 zł lub http://ispot.pl/macbook-pro/apple-macbook-pro-13-calowy-retina-core-i5-27ghz-8gb-128gb-iris,id-73511 za 3600 zł. Z tego co miałem okazję popracować na MACu air, wydaję się intuicyjny, chociaż pierwsze kroki były okropne. Słyszałem od posiadaczy, że są bardzo wygodne w użytkowaniu, LEKKIE, idealne do pracy i noszenia na uczelnie. To jest coś co najbardziej kieruje mnie w stronę apple. Czas pracy na jednym ładowaniu i waga.
A może lepiej kupić jakiegoś laptopa + SSD i tam postawić linuxa ?

Będę bardzo wdzięczny za szybą odpowiedź, przynajmniej na temat lapka do 2.5k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 17:24, oskiiq napisał:

Witam. Potrzebuje dwóch laptopów:
-do 2500zł na szybko. Do zadań biurowych, ew. jakieś filmy + cs.


Potrzebny Ci od razu z systemem jakimś, czy masz własny? Standardowe 15,6", czy mozę mniej albo więcej? ;) Preferencje dotyczące matrycy (matowa, błyszcząca) masz jakieś?
Kilka moich propozycji (bez systemu):

http://www.x-kom.pl/p/258468-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i5-4210u-8gb-240-dvd-rw-gf840m.html

Najbardziej uniwersalny z zaproponowanych - może nie najmocniejszy procesor, ale za to 8Gb pamięci operacyjnej, dysk SSD oraz przyzwoita karta graficzna.

http://www.x-kom.pl/p/238536-notebook-laptop-15-6-dell-vostro-3558-i5-5200u-8gb-128-500-dvd-rw.html

Nowszy procesor, również 8GB pamięci operacyjnej, dysk SSD (choć o połowę mniejszy), za to tylko zintegrowana karta graficzna. Jakość Della i 36 miesięcy gwarancji.

http://www.x-kom.pl/p/250950-notebook-laptop-15-6-asus-r556lj-xo605d-8-i5-5200u-8gb-128ssd-dvd-gf920.html

Podobna specyfika do Della, dodatkowo dedykowana karta graficzna.

Tak na szybko to tyle - do pracy biurowej, oglądania filmów i CSa niczego mocniejszego nie potrzebujesz. Jesli chodzi o procesor, to wystarczy niskonapięciowy i5, 8GB pamięci operacyjnej to już nawet z pewnym zapasem, a dysk SSD da lapkowi "kopa" - nie wrocisz już do tradycyjnych HDD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę o pomoc. Poszukuję dwóch wariantów laptopa - jednego do 2 tysięcy złotych, takiego tylko i wyłącznie do Internetu oraz drobnych prac na studia. Zastanawiam się też nad droższym (3 tysiące maks), który pociągnie jakieś gry typu fifa 16. Nie znam się zupełnie na częściach zamieszczanych w laptopach dlatego poszukuję pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem :)
Lapek do 4 k bez systemu, ale potrzebuje HDMI. Ten do 2.5 jest mi potrzebny z systemem.
Dysk SSD jak najbardziej na tak. Nigdy nie miałem matowej matrycy, ale słyszałem, że dużo lepiej się z niej czyta, więc też jestem na za :). Rozmiar standardowy 15.6 myślę, że będzie spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujesz lapka z systemem, to coś takiego (tylko o 100 zl przekroczony budżet):

http://www.x-kom.pl/p/250955-notebook-laptop-15-6-asus-r556lj-xo605h-8-i5-5200u-8gb-128ssd-dvd-win8-gf920.html

Z podobnymi parametrami pokazuje się też zawsze mnóstwo różnych Lenovo serii B lub G, ale od tego trzymałbym się daleko, naprawdę ;)

Jeśli chodzi o laptopa do 4000 zł, to tutaj wybór jest już znacznie większy :) Jak dobrze Cię zrozumiałem, to tutaj możę być nawet 13" - w tej cenie na pewno warto zastanowić się nad:

http://www.x-kom.pl/p/245250-ultrabook-13-3-asus-zenbook-ux303la-i7-5500u-8gb-240-750gb.html

Równie dobrze wykonany, co MacBook, ale nawet lżeszy, no i bez problemu zainstalujesz Windowsa :D
Jeśli chodzi o produkty Apple - ja je bardzo cenię za design, wykonanie oraz trwałość, ale jakoś nie potrafię się przekonać do systemu Mac OS (OS X). Wg mnie dużo lepszy jest mobilny iOS. Mam MacBooka Air i iPada, z tego pierwszego korzystam bardzo rzadko, z iPada bardzo często :)
Choć gdybym teraz wybieral tablet, to pewnie bym pomyślał o MS Surface - generalnie bardzo podoba mi się Windows 10 i synchronizacja wszystkich urządzeń z Windows na jednym koncie MS.
Ale wracając do Zenbooka - niezły procesor (choć oczywiście niskonapięciowy), 8 GB pamieci operacyjnej (jest też opcja 12GB, też warto pomyśleć), dość spory dysk SSD - na pewno trwały i lekki sprzęt do przenoszenia ;) Gdybym potrzebowal lapka 13", to w pierwszej kolejności bym pomyślal o Zenbooku - jak pracowalem w sklepie, to dużo tego sprzedawaliśmy i klienci byli naprawdę zadowoleni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 19:12, Plamciak napisał:

Bardzo proszę o pomoc. Poszukuję dwóch wariantów laptopa - jednego do 2 tysięcy złotych,
takiego tylko i wyłącznie do Internetu oraz drobnych prac na studia. Zastanawiam się
też nad droższym (3 tysiące maks), który pociągnie jakieś gry typu fifa 16. Nie znam
się zupełnie na częściach zamieszczanych w laptopach dlatego poszukuję pomocy.


Podstawowe pytania - jaka wielkość (13, 14, 15, 17 cali?), jaka matryca (matowa, błyszcząca), z systemem czy bez? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się