Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

do -> morthi - 7900 gt masz juz za ok 1200 zl;

do kamiloos - masz tą samą obudowę co ja :D - nie miałes problemu ze sróbkami wystającymi spod panelu usb/audio na górze obudowy?
mi opocharatały dvd jak montowałem

do clegan - jak kupowałem sprzet pod s939 to kupiłem 4 x 512 - było taniej niz 2x 1gb i miały mbniejsze opóźnienia (a raczej wiecej nie bede montował); no ale to były DDR a nie DDR2 i było to jakies 9 m-cy temu

a co do monitora - to fakt''; tez bralem sprzet pod PS''a i monitor jest najsłabszym ogniwem zestawu (choć brałem dobrego starego CRT 19'''')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:22, Martimat napisał:

do clegan - jak kupowałem sprzet pod s939 to kupiłem 4 x 512 - było taniej niz 2x 1gb i miały
mbniejsze opóźnienia (a raczej wiecej nie bede montował); no ale to były DDR a nie DDR2 i było
to jakies 9 m-cy temu


1gb ddr2 jest w porównywalnej cenie do 2x 512 - różnice niewielkie; poza tym trzeba będzie więcej ramu w niedalekiej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w sumie 2 gb, a zanim bedę czuł potrzebe 4 gb albo trzech - to zmienie plyte glowna i z nia pamiec + procesor: dobrze planowałem przyszłą rozbudowę spoko; ze 2 (nawet 3) lata bede mial przecietny sprzet - a "ponad" norme nie trzeba mi nic - nowosci sa zadrogie; grafe tylko zmienie

acha - jak procek pod "ps cs2" to 2 rdzeniowy - ps wykorzystuje to w 100% sa patrze i smiga wtedy o wiele lepiej (szczególnie jesli robi się coś na plikach raw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:51, Martimat napisał:

mam w sumie 2 gb, a zanim bedę czuł potrzebe 4 gb albo trzech - to zmienie plyte glowna i
z nia pamiec + procesor: dobrze planowałem przyszłą rozbudowę spoko; ze 2 (nawet 3) lata bede
mial przecietny sprzet - a "ponad" norme nie trzeba mi nic - nowosci sa zadrogie; grafe tylko
zmienie

Ale ja pisałem o konfigu Galadina - teraz nie opłaca się iśc w kierunku 2x512 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:24, Kamiloos napisał:

Po wielu bojach zakupilem kompa :-) Kupilem:

procek: Athlon 64 FX 3500
plyta glowna: MSI K9N Platinum
karta graficzna: Winfast GF 7900GT 256Mb
pamieci: Geil DDR2 1024 MB/ 667 (Dual 2x 512),4-4-4-12
hdd: Seagate 250 GB, 8MB, Sata II
obudowa: Modecom Step 207
zasilacz: Chieftec GPS 450W

Zaplacilem za to 2963 zl :-)

I Oblvion kula na bardzo wysokich detalach :D


Powiedziałbym że za taki sprzęt tanio, nawret bardzo. Trafiłeś na świetną okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tylko to co widac, monitor mam ze starego sprzetu, 2 nagrywarki tez. Co do srubek - nie wiem - calosc zlozyli mi tam gdzie kupilem kompa :-) Karta kosztowala dokladnie 1125 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:48, Clegan napisał:

To pisz , że ma byc do użytku domowego - bo żeś pojechał z tą obróbką. Tak w ogłe to widzę,
że raczej to komp do gier ma być.


Dlaczego odrazu do gier? :/ To że chcę dobrą kartę graficzną nie znaczy że do gier. (chociaż naprawdę muszę zagrać w BFME 2!)

Dnia 05.08.2006 o 18:48, Clegan napisał:

1. tego proca bym nie brał, albo bierzesz 3000+ i kręcisz [jak potrzeba] albo 2 rdzenie;


Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie - różnica w cenie nie jest tak duża jak przy 2 rdzeniowych. A już teraz wiem że kupuję dopiero zimą więc Core 2 Duo stanieje.

Dnia 05.08.2006 o 18:48, Clegan napisał:

2. źle dobrany ram - albo 2x2gb albo 1x1gb i kiedyś dokupujesz drugą - 1gb to jest teraz standard,
ale już nie na długo [gry mają coraz większe wymagania], poza tym nie kingston jak już napisano
wyżej - spokojnie coś tańszego [np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29659].


Już zmieniłem na GR. Pozatym wszyscy mówią że Dual 2x512 lepszy niż 1x1024. I komu ufać? No i nie chcę wydawać na ram jak za 1/3 całego kompa. :) 1024 wystarczy na jakiś czas. Przerzucam się z 512 sdr więc będzie duuuuuża różnica. ;)

Dnia 05.08.2006 o 18:48, Clegan napisał:

Jeszcze co do obróbki - nie zdziw sie że jak w druku wyjdą Ci inne kolory niż na monitorze.


Od 3 lat z ojcem robimy i wywołujemy zdjęcia i już mamy w tym doświadczenie. W monitorze chodziło o możliwość pracy w wysokich rozdzielczościach, wysokim odświeżaniu i jak najwierniejszych kolorach, czego LCD nie gwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 23:16, Galadin napisał:

> To pisz , że ma byc do użytku domowego - bo żeś pojechał z tą obróbką. Tak w ogłe to widzę,

> że raczej to komp do gier ma być.

Dlaczego odrazu do gier? :/ To że chcę dobrą kartę graficzną nie znaczy że do gier. (chociaż
naprawdę muszę zagrać w BFME 2!)

Dlatego, że jak sie kupuje kompa to bierze sie wg tego co najbardziej wymagającego będziesz na nim robił - a największe wymagania mają gry a nie obróbka zdjęć - nie licząc właściwego odwzorowania kolorów.

Dnia 05.08.2006 o 23:16, Galadin napisał:

A już teraz wiem że kupuję dopiero zimą więc Core 2 Duo stanieje.

To składanie teraz konfigu jest bez sensu.
Co do kupowania conore - piszesz, że od paru lat sie zajmujesz obróbką zdjęć - odpowiedz sobie na pytanie czy w tym co robisz trzeba dużej mocy obliczeniowej. Bo jeśli nie to kupowanie conore jest bez sensu.

Dnia 05.08.2006 o 23:16, Galadin napisał:

Już zmieniłem na GR. Pozatym wszyscy mówią że Dual 2x512 lepszy niż 1x1024. I komu ufać? No
i nie chcę wydawać na ram jak za 1/3 całego kompa. :) 1024 wystarczy na jakiś czas. Przerzucam
się z 512 sdr więc będzie duuuuuża różnica. ;)

Niby lepszy, ale w czym to zobaczysz ? W obróbce 2D ? - nie sądzę. Chociaż jeśli nie masz zamiaru modernizować sprzętu przez parę lat to 2x512 będzie ok.

Dnia 05.08.2006 o 23:16, Galadin napisał:

Od 3 lat z ojcem robimy i wywołujemy zdjęcia i już mamy w tym doświadczenie. W monitorze chodziło
o możliwość pracy w wysokich rozdzielczościach, wysokim odświeżaniu i jak najwierniejszych
kolorach, czego LCD nie gwarantuje.

Zagapiłem się i myślałem że lcd LG kupujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 23:43, Clegan napisał:

Dlatego, że jak sie kupuje kompa to bierze sie wg tego co najbardziej wymagającego będziesz
na nim robił - a największe wymagania mają gry a nie obróbka zdjęć - nie licząc właściwego
odwzorowania kolorów.


No wiesz, ale prócz pracy chciałbym sobie coś odpalić na maxa, jakąś strategię lub strzelanke na medium żeby dało się pograć. ;)

Dnia 05.08.2006 o 23:43, Clegan napisał:

To składanie teraz konfigu jest bez sensu.
Co do kupowania conore - piszesz, że od paru lat sie zajmujesz obróbką zdjęć - odpowiedz sobie
na pytanie czy w tym co robisz trzeba dużej mocy obliczeniowej. Bo jeśli nie to kupowanie conore
jest bez sensu.


W tej chwili najsłabszy C2D kosztuje +-200 więcej od Pentium D 930 lub Pentium 4 631. X2 AMD w tych samych cenach są. Wiem że teraz planować to bezsens, ale muszę mieć jakąś orientację. Pozatym trzeba myśleś przyszłościowo - nie chce żeby za rok wyszedł jakiś programik do grafy który chodzi 100% lepiej na dwurdzeniówkach a ja wtopiłem kase w jednordzeniówke. Lekko teraz przesadzam. ;)

Dnia 05.08.2006 o 23:43, Clegan napisał:

Niby lepszy, ale w czym to zobaczysz ? W obróbce 2D ? - nie sądzę. Chociaż jeśli nie masz zamiaru
modernizować sprzętu przez parę lat to 2x512 będzie ok.


Więc się dowiedziałem że DC jest lepsze. Teraz kupię 2x512 667, za jakiś dłuższy czas 2x1024 lub 2x2048 800.

A i jeszcze jedno - jest polska wersja Windy XP 64bit? Bo z angielskim to tak nieswojo się jedzie windą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 00:13, RobeN napisał:

Polską to będziesz miał 64bitową Vistę ;)


Za 2 lata? ;) Pozatym zanim Vista będzie tak stabilna jak XP teraz (znając Microsoft) to znowu trzeba poczekać kolejne 2 lata i tak w kółko bo wyjdzie Viena itd... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy.
Mam nadzieję, że z premierą wyjdą w okolicach Wielkiej Nocy.

Poza tym 64bit XP nie jest do końca 64bit. Programów 64bit też nie ma a gier to już w ogóle. No i ze sterkami jest problem, bo powstają powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 00:20, RobeN napisał:

Poza tym 64bit XP nie jest do końca 64bit. Programów 64bit też nie ma a gier to już w ogóle.
No i ze sterkami jest problem, bo powstają powoli.


Gdzieś czytałem, że nowe karty graficzne ze sterownikami 64 bit na win 64 bit działają szybciej-lepiej. Prawda to?
No ale nie ma się pewnie co rzucać na te 64. I tak nadal jade na orginalnym XP z SP1 - SP2 się chrzanił na moim starym rzęchu więc zrezygnowałem z update`owania windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gier 64 bit nie ma dużo - ale taki FarCry (oficjalnego patcha trzeba tylko) to pokazuje różnicę w jakości (choćby przejżystość widoku na dalekie odległości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 00:15, Galadin napisał:

> Polską to będziesz miał 64bitową Vistę ;)

Za 2 lata? ;) Pozatym zanim Vista będzie tak stabilna jak XP teraz (znając Microsoft) to znowu
trzeba poczekać kolejne 2 lata i tak w kółko bo wyjdzie Viena itd... ;)

Trzeba będzie czekać na serivce pack 5 :)
Od intela teraz opłaca sie brać już tylko conore [Pen. D ani 4 nie bierz przy obecnych cenach x2]; poza tym przesadzasz z tym programem pod 2 rdzenie - w grafice 2D ?

Oczywiście że 2x512 będzie chodziło szybciej - ale bez przesady i blokujesz sobie 1 slot ramu. A skoro bierzesz am2 to raczej myślisz o modernizacji.
Co do kupowania na zimę to radzę nie kupowac na gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się