Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2015 o 11:51, Honou napisał:

Spóźniłem się z edycja a miałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Okazało się że większość
danych kolega trzyma na dysku zewnętrznym, nie potrzebuje więc żadnego dodatkowego miejsca
na dysku talerzowym i 250GB SSD spokojnie mu wystarczy ( i wyjdzie jakieś 100 zł taniej
niż combo SSD+HDD). Myślałem jeszcze jednak o dyskach M2, cenowo wyszłoby tak samo jak
teraz http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx200-250gb-sata3-ct250mx200ssd4-712719/.

Dysk na M.2 jak najbardziej może być. Płyta takie złącze ma.

Co do pytania numer 2 - jeśli RAM działa jako 2400 MHz CL14 to na 99% będzie również działać jako 2133 MHz CL13. Więc na jedno wyjdzie i można śmiało brać tańsze kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa bądź netbooka do pracy przy montażu dźwięku i bardziej tradycyjnego użytkowania. Ważne, żeby program Adobe Audition w najnowszej wersji chodził bez zarzutów. Największą uwagę przykładam do procesora, pamięci ram i dysku.
Za sprzęt jestem w stanie zapłacić do 2000zł. Nigdy nie byłem fanem komputerów przenośnych i temat jest mi dość obcy. Proszę o pomoc przy wyborze odpowiedniego modelu. Komputer może być używany, więc cena jest elastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 15:03, gerwi123 napisał:

Cześć, chciałbym kupić kompa do grania w ETS 2 w granicach 1200-1600 zł. Da radę coś
wykombinować?



Baaaardzo ciezko. Na moim sprzecie (i5 4690k i R9 290) gra potrafila przycinac jak porabana. A po dodaniu paru modow to ledwo 30 klatek wyciagala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam nadzieje, ze to dobry temat. Otoz kupilam sobie sklada z takich oto czesci:

Intel Core i7-6700 3.4GHz Quad-Core Processor
ASRock H170M-ITX/DL Mini ITX LGA1151 Motherboard
Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2666 Memory
Samsung 850 EVO-Series 500GB 2.5" Solid State Drive
EVGA GeForce GTX 980 Ti 6GB Superclocked ACX 2.0+ Video Card
Silverstone Sugo SG13B Mini ITX Tower Case
XFX XTR 550W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
Microsoft Windows 10 Home OEM (64-bit)

Od samego poczatku ciagle wysypwaly sie rozne BSODy (Memory_Management; Faulty hardware corrupted page; irql not less or equal) niestety nie znam sie w zadnym stopniu na komputerach, wiec mialam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2015 o 00:24, THEREDBASTILLION napisał:

Czesc! Mam nadzieje, ze to dobry temat. Otoz kupilam sobie sklada z takich oto czesci:

Intel Core i7-6700 3.4GHz Quad-Core Processor
ASRock H170M-ITX/DL Mini ITX LGA1151 Motherboard
Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2666 Memory
Samsung 850 EVO-Series 500GB 2.5" Solid State Drive
EVGA GeForce GTX 980 Ti 6GB Superclocked ACX 2.0+ Video Card
Silverstone Sugo SG13B Mini ITX Tower Case
XFX XTR 550W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
Microsoft Windows 10 Home OEM (64-bit)

Od samego poczatku ciagle wysypwaly sie rozne BSODy (Memory_Management; Faulty hardware
corrupted page; irql not less or equal) niestety nie znam sie w zadnym stopniu na komputerach,
wiec mialam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomoc :)


Sama pewnie nie skladalas kompa ;) kupowalas jako uzywany zestaw? Czy, jako nowy, w jakims sklepie i tam Ci go zlozono od razu?

I w sumie ten temat bylby chyba bardziej odpowiedni ;) -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=39166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2015 o 00:24, THEREDBASTILLION napisał:

Od samego poczatku ciagle wysypwaly sie rozne BSODy (Memory_Management; Faulty hardware
corrupted page; irql not less or equal) niestety nie znam sie w zadnym stopniu na komputerach,
wiec mialam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomoc :)


W pierwszej kolejności zacząłbym od sprawdzenia kości pamięci - wyciągasz jedną, sprawdzasz czy wszystko ok - jesli tak, to masz winowajcę, kości zwracasz albo na gwarancję; jeśli nadal są problemy, to zamieniasz kości i sprawdzasz tą drugą. Jeśli nadal będzie źle, to będziemy kombinowali dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 18:09, Ichvander napisał:

> a do 2000 zł da rade coś złożyć dla ETS2?

Strzelal bym w cos takiego-> http://www.morele.net/inventory/info/2zNV3x/

Nie bardzo widze, na czym uciac jeszcze, by zmiescic sie w 2000... poczekaj jeszcze na
zestawy od innych ;) moze cos lepszego zloza.


cena może być, a poszedłby ten ETS 2 na najwyższych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2015 o 09:11, gerwi123 napisał:

cena może być, a poszedłby ten ETS 2 na najwyższych? :)


Na najwyższych - zapomnij. Będzie dało się grać na niskich-średnich z zachowaniem jako takiej płynności. Ale do najwyższych to musiałbyś dołożyć drugie tyle. I nawet nie kpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2015 o 14:47, gerwi123 napisał:

to wtedy do ETS 2 wszystkie podzespoły wymienić na lepsze? karta graficzna 4GB?


Musiałbyś zmienić 3 rzeczy.
- Procesor na coś typu Core i5 4590
- Kartę graficzną na Radeona R9 290 bądź GTX''a 970 bądź Radeona R9 390.
- I zasilacz na odpowiednio mocniejszy, np. SilentiumPC Supremo M1 550

Wtedy będzie płynnie w maksymalnych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pomału rozglądać się za jakimś monitorem do kompa, który miałby zastąpić już nieco wysłużony LG IPS226V-PN.
Jakby nie patrzeć będzie on służył głównie do grania(bo do standardowego słuchania muzyki nie potrzebowałbym nic zmieniać; nie bawię się też w jakieś bardziej zaawansowane graficznie rzeczy), Nie chcę wychodzić poza 1920x1080, ale też zależałoby mi żeby przekątna ekranu była większa niż w tym LG który mam teraz(te 21,5 cala było totalna pomyłką...). Nie gram w żadne gry w których mile widziane byłoby wyższe odświeżanie(chyba że to robi lepszy efekt we wszystkim xd). Budżet do 1k.
Widziałem niedawno że była tu prezentowana fajna Iiyama, ale miała wbudowane głośniki co jest mi zupełnie zbędne.
Jakieś pomysły? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2015 o 18:14, Nephren-Ka napisał:

Widziałem niedawno że była tu prezentowana fajna Iiyama, ale miała wbudowane głośniki
co jest mi zupełnie zbędne.


Głośniki możesz przecież bez problemu wyłączyć :) Fajna ta Iiyama, zamawiałem ostatnio zestaw z nią dla kolegi. Sam posiadam takiego Asusa http://www.morele.net/monitor-asus-mx239h-539875/ i sobie chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 01:10, Honou napisał:

Głośniki możesz przecież bez problemu wyłączyć :) Fajna ta Iiyama, zamawiałem ostatnio
zestaw z nią dla kolegi. Sam posiadam takiego Asusa http://www.morele.net/monitor-asus-mx239h-539875/
i sobie chwalę


Ładny ten Asus, nie powiem(bo o reszcie parametrów nie mam za bardzo pojęcia). Ale cali mało.;p Będę raczej celował w 24.
Co do głośników to opcja wyłączenia ich to wiadoma sprawa. Myślałem po prostu że można dostać monitor o tak samo dobrych parametrach bez nich, i byłby on dzięki temu w jakimś stopniu tańszy.
Dzięki za zainteresowanie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Potrzeba mi złożyć komputer dla rodziców, bo stary 8 letni sprzęt już odmawia posłuszeństwa.
Komputer będzie przede wszystkim do pracy biurowej, internetu, czasem do obejrzenia filmów full HD oraz do pasjansa :D Powinien starczyć na kolejne 8 lat.

Póki co złożyłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/SGo9cP/ (monitor i reszta peryferiów będzie ze starego kompa).
Jeśli chodzi o procesor to pewnie by starczył Intel Pentium G3250, ale i3 chyba ma większe szanse i lekki zapas mocy na te zakładane 8 lat.
Karty graficznej nie potrzeba i integra starczy. Pamięci RAM raczej więcej nie będzie trzeba.
Napęd optyczny prawdopodobnie przeniosę ze starego kompa jeśli był na SATA.
Nie wiem czy płyta główna jest jakościowo dobra, tu poleciałem po kosztach. Slotów PCI ma mało, ale nie przewiduję, że więcej będzie potrzebne. Choć nie widzę czy ta płyta ma jakieś wyjścia USB do podpięcia pod panel przedni... Jak jest lepsza alternatywa to mogę zmienić na nieco droższą. Może http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-s1150-h81-2ddr3-usb3-hd-dvi-ds-box-h81m-605249/ to lepsze?

Dysk twardy postanowiłem dać SSD. Może to przerost formy nad treścią w tym przypadku, ale dużo przestrzeni rodzicom raczej nie trzeba, a pewnie i tak dołożę 500GB ze starego kompa jeśli to dysk nie jest przyczyną kłopotów. Poza tym niech zobaczą co to znaczy nie zamulający przy najprostszych czynnościach komputer :D
400W zasilacz chyba starczy do tego sprzętu z dużym zapasem mocy, porządna marka i z tego co widzę zgodność pełna z procesorem, więc kłopotów nie powinien sprawiać.

Największą zagwozdkę mam z obudową. Chciałbym kupić jak najmniejszą, w miarę cichą oraz dobrze by było aby miała filtry przeciwkurzowe, bo rodzice raczej do środka kompa nie zaglądają i go nie będą czyścić od wewnątrz z kurzu. Obowiązkowo musi obudowa mieć gniazda USB i wyjścia na mikrofon, słuchawki. Niestety jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniej. Ostatecznie może wezmę obudowę ze starego kompa, ale jest ona duża, brzydka i wpada w wibracje...

Chciałbym aby całość zmieściła się w cenie do 1500 zł. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 10:55, mad_cinus napisał:

Chciałbym aby całość zmieściła się w cenie do 1500 zł. Jakieś porady?


Procesor może być, płyta główna też ;) Pamięć operacyjną bym od razu rozszerzył do 8GB, daje to naprawdę sporo ;) Dysk SSD naprawdę da kopa, powinien też parę ładnych lat wytrzymać :) Zasilacz ma naprawdę w tym przypadku sporą rezerwę mocy, tutaj nawet 300W by w zupelności wystarczyło ;)
Jeśli chodzi o obudowę, to polecałbym:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s20-pure-black-bt-s20-660805/ 99 zł

i wtedy bym też zmienił plytę główna na:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-dualddr3-1600-sata3-dvi-d-sub-matx-b85m-dgs-660976/

z wewnętrznym wyjściem USB 3.0 na obudowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Zamierzam ulepszyć swój 4-letni komputer i potrzebuję rady. Myślałem nad kupnem nowej karty graficznej geforce''a GTX 970, może od MSI, procesora Intel i5-4690 i płyty głównej AsRock H97 Pro4. Teraz mam pytanie: czy ten zestaw jest kompatybilny? Czy potrzebuje jeszcze coś wymienić(zestaw obecnego komputera poniżej)? Czy może uważacie, że powinienem kupić coś innego? Mam do dyspozycji 3 tyś., ale jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę wyłożyć trochę więcej :) Te 3 tyś. przeznaczone są na te 3 części, więc jeżeli przydadzą się np. nowe karty RAM to kupię to co będzie trzeba. Chciałbym, aby ten komputer posłużył mi do grania na najbliższe, przynajmniej, 3 lata. :) Z góry dziękuję za pomoc ;)

Mój obecny komputer:
- procesor AMD FX 6-Core Black Edition FX-6100 3.3GHz
- płyta główna ASUS MB Sc AM3+ M5A97 PRO, AMD 970, 4xDDR3
- karta graficzna Radeon HD6870 GIGABYTE 1024MB DDR5/256bit
- pamięć RAM Patriot 8GB DDR3 1600 Viper II Sector5 CL8-8-8
- zasilacz Toughpower XT new 575W 80+ Bronze Modular
- dyski twarde: Corsair SSD Force Series 60GB i SATA 500 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się