Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2015 o 19:28, ziptofaf napisał:

> Normalnie wziął bym i7 6700K, ale związku z słabą jego dostępnością zastanawiam
się nad
> i7 6700 lub i7 4790K. Jak już mam coś kupować to chcę podzespoły z górnej półki
żeby
> uzyskać jak najwięcej fps. GTX 970 G1 wymieniłbym w przyszłym roku przykładowo.



Ok czyli i7 6700, a do tego chcę dobrać Kingston 8GB 2666MHz HyperX Fury Black CL15. Dzięki za pomoc. Powiedz mi tylko jeszcze, które chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224 czy SilentiumPC Fortis 3 HE1425?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 19:35, Javier66 napisał:

Ok czyli i7 6700, a do tego chcę dobrać Kingston 8GB 2666MHz HyperX Fury Black CL15.
Dzięki za pomoc. Powiedz mi tylko jeszcze, które chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224
czy SilentiumPC Fortis 3 HE1425?


Fera jest większa. Fortisa bierzesz gdy w obudowie jest mało miejsca. Przy zbliżonej cenie lepiej wziąć Ferę2, zapewni lepszą temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ziptofaf Powiedz mi jeszcze jedną kwestię. Czy rzeczywiście najlepiej teraz brać Skylake? Mam już zamówienie złożone, został tylko przelew. Gdzieś zacząłem czytać, że niby to takie pole testowe Intela i że skylake<marwel więc zastanawiam się nad tym moim i5 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 22:06, Nightdew napisał:

@Ziptofaf Powiedz mi jeszcze jedną kwestię. Czy rzeczywiście najlepiej teraz brać Skylake?
Mam już zamówienie złożone, został tylko przelew. Gdzieś zacząłem czytać, że niby to
takie pole testowe Intela i że skylake<marwel więc zastanawiam się nad tym moim i5
6600.


Nie wiem co to jest ten Marwel. Wiem że kolejną rodziną Intela po Skylake będzie Kaby Lake (wyjdą gdzieś pod koniec 2016 zapewne) oraz Cannonlake (nie wcześniej niż za 2 lata).

Ale ogólnie rzecz biorąc - polem testowym toto nie jest. Zresztą - czy Intel na przestrzeni ostatnich 6 lat choć raz ryzykował i wydawał coś niestabilnego? No dobra, raz, przy okazji... Haswelli. Okazało się że nie lubią się z jedną funkcją która może być wykorzystywana w obliczeniach profesjonalnych. Proces 14nm został najpierw przetestowany przy okazji premiery Broadwelli. Skylake są już drugą w nim rodziną. Przy okazji dodano nieco nowych bajerów - nowa podstawka + pamięci DDR4 to spory skok technologiczny... ale co najważniejsze - te procki są po prostu szybsze niż ich poprzednicy żrąc przy tym mniej prądu.

Nie ma powodów by się nie przesiadać. Jeśli Skylake''a zaś nie chcesz (choć ja nie widziałem niczego co wykazywałoby by były z nim jakiekolwiek problemy) to jedyną alternatywą w twoim budżecie zaś jest czekać rok na AMD Zen i Intel Kaby Lake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 22:17, ziptofaf napisał:

> @Ziptofaf Powiedz mi jeszcze jedną kwestię. Czy rzeczywiście najlepiej teraz brać
Skylake?
> Mam już zamówienie złożone, został tylko przelew. Gdzieś zacząłem czytać, że niby
to
> takie pole testowe Intela i że skylake<marwel więc zastanawiam się nad tym moim
i5
> 6600.

Nie wiem co to jest ten Marwel. Wiem że kolejną rodziną Intela po Skylake będzie Kaby
Lake (wyjdą gdzieś pod koniec 2016 zapewne) oraz Cannonlake (nie wcześniej niż za 2 lata).


Ale ogólnie rzecz biorąc - polem testowym toto nie jest. Zresztą - czy Intel na przestrzeni
ostatnich 6 lat choć raz ryzykował i wydawał coś niestabilnego? No dobra, raz, przy okazji...
Haswelli. Okazało się że nie lubią się z jedną funkcją która może być wykorzystywana
w obliczeniach profesjonalnych. Proces 14nm został najpierw przetestowany przy okazji
premiery Broadwelli. Skylake są już drugą w nim rodziną. Przy okazji dodano nieco nowych
bajerów - nowa podstawka + pamięci DDR4 to spory skok technologiczny... ale co najważniejsze
- te procki są po prostu szybsze niż ich poprzednicy żrąc przy tym mniej prądu.

Nie ma powodów by się nie przesiadać. Jeśli Skylake''a zaś nie chcesz (choć ja nie widziałem
niczego co wykazywałoby by były z nim jakiekolwiek problemy) to jedyną alternatywą w
twoim budżecie zaś jest czekać rok na AMD Zen i Intel Kaby Lake.


Myślałem o czym innym, pisałem co innego. Miało być oczywiście Broadwell>Skylake :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 22:21, Nightdew napisał:

Myślałem o czym innym, pisałem co innego. Miało być oczywiście Broadwell>Skylake :)


Mam i5-5675c czyli Brodwella. I widzę kilka ale:

a) Na PC''ty istnieją tylko i5-5675c oraz i7-5775c. Spójrz sobie na ich ceny ;P
b) Działają tylko na płytach Z97/H97. Z zaleceniem na ten pierwszy bo mają odblokowany mnożnik.
c) Nie są co prawda wolniejsze od Skylake''ów ale niekoniecznie są od nich szybsze. i5-6600k odpowiada wydajnością i5-5675c w grach będąc szybszym w aplikacjach profesjonalnych.
d) Skylake jest na nowszej podstawce - obsługa DDR4, nowszych dysków M.2, USB3.1, więcej linii PCI-E.
e) Zaletą Broadwella jest zintegrowany układ graficzny, Intel Iris Pro 6200 znany również jako GT3e. To na chwilę obecną najszybszy iGPU jaki istnieje. Tylko że o ile ja mam zastosowania dla zintegrowanego iGPU o całkiem przyzwoitej mocy obliczeniowej (dość często pracuję na dwóch systemach operacyjnych naraz) o tyle nie jestem pewny czy ty również odczuwasz potrzebę jego posiadania.

No, laptopowe Skylake będą miały układ GT4e, o 50% szybszy od Iris Pro 6200 (aka - iGPU zintegrowane z procesorem doścignie dedykowane mid-endowe karty typu GTX750/R7 265). PC-towe nie, te mają tylko GT2.

Ogólnie rzecz biorąc - ja trochę osobiście żałuję że wybrałem i5-5675c zamiast zaczekać miesiąc na i5-6600k. I to mimo że było to uzasadnione i pozwalało mi oszczędzić dodatkowych 400 zł na RAM (za to patrzę sobie teraz na takiego Samsunga Pro 950 czy najnowsze SSDki Intela i już wiem że ich sobie nie podłączę łatwo bo bezproblemowo chodzą tylko na płytach głównych H170/Z170). Ale ty budujesz zupełnie nową maszynę więc zdecydowanie bierz najnowszy procesor, Broadwell ci niepotrzebny. Oszczędzisz sobie kosztów w przyszłości i dostajesz nieco nowszą platformę.

No chyba że uznajesz że jednak koniecznie i5-5675c, to wtedy chętnie się wymienię - jak mi w zamian dasz 8GB DDR4 + 6600k + MSI Z170 Krait Gaming (darmową mychę wartą ok. 90 zł jaką teraz do niej dają możesz sobie zostawić) to oddam i5-5675c, 12GB DDR3 + Asusa Z97 Pro Gamer i nawet stówkę dorzucę (od razu uprzedzę - średnio dobra transakcja dla ciebie) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /.../

Prawda jest taka, że po prostu chyba za bardzo przeżywam, ale wiadomo jak to jest przy wydawaniu takiej kasy. Tak naprawdę jak teraz zrobię przesiadkę z mojego 7 letniego kompa to i tak opadnie mi kopara, a pewnie przy moim monitorze w sporej części sprzęt będzie narazie nie wykorzystany :) Zamówienie opłacone, jak złoże i zainstaluje system to pewnie pod koniec tygodnia pochwale się wrażeniami. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 23:04, Nightdew napisał:

Prawda jest taka, że po prostu chyba za bardzo przeżywam, ale wiadomo jak to jest przy
wydawaniu takiej kasy. Tak naprawdę jak teraz zrobię przesiadkę z mojego 7 letniego kompa
to i tak opadnie mi kopara, a pewnie przy moim monitorze w sporej części sprzęt będzie
narazie nie wykorzystany :) Zamówienie opłacone, jak złoże i zainstaluje system to pewnie
pod koniec tygodnia pochwale się wrażeniami. Jeszcze raz dzięki za pomoc.


Hm. Taka dosyć istotna porada - płyty pod Skylake''a nie lubią się z instalatorem Windowsa 7 (bardzo nie lubią się z instalatorem USB, odrobinę nie lubią się z instalatorem z płyty).

Jest na to rozwiązanie:
ftp://europe.asrock.com/Manual/H170M%20Pro4.pdf
(strona 40 zgodnie z instrukcją).

W skrócie:

"You only have an ODD
(For Intel Skylake platforms only):
If there is an optical disc drive but no PS/2 ports on your computer, please enable the “PS/2
Simulator” option in UEFI SETUP UTILITY > Advanced > USB Coniguration, which
allows the USB port to function as a PS/2 port, and then you can install the Windows® 7
OS. Please set PS/S Simulator back to disabled ater the installation."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jako że zostało już postanowione, że nowy komputer zostanie kupiony, proszę Panów, którzy się znają o pomoc i zaproponowanie zestawu najbardziej optymalnego. Wiem, że podobno teraz się nie opłaca, no ale decyzja już podjęta.
Komputer ma być tylko i wyłącznie do gier w najwyższych ustawieniach, jestem fanatycznym graczem, a nie profesjonalistą. Zależy mi na maksymalnej płynności przy 1080p. Budżet-do 7 k. To ma być komputer na dobrych parę lat, więc pragnę uwzględnić przy zakupie najnowsze i najbardziej perspektywiczne technologie.

Jedna rzecz, na którą szczególnie zwracam uwagę, to poziom hałasu podczas grania. Całe życie miałem karty graficzne od Gainwarda i jakkolwiek były niezawodne, hałasowały bardziej niż odkurzacz-nigdy więcej. Chciałbym coś, co pracuje kulturalnie.
Peryferia i monitor mam, kwota jest przeznaczona na samą skrzynkę.
Byłbym wdzięczny za pomoc w złożeniu komputera : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2015 o 23:18, ziptofaf napisał:

Hm. Taka dosyć istotna porada - płyty pod Skylake''a nie lubią się z instalatorem Windowsa
7 (bardzo nie lubią się z instalatorem USB, odrobinę nie lubią się z instalatorem z płyty).



Prawdopodobnie będę decydował się na win 10, dobry kolega studiuje na aghu i jako student ma dostęp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 23:30, PrinceLaCroix napisał:

Jedna rzecz, na którą szczególnie zwracam uwagę, to poziom hałasu podczas grania. Całe
życie miałem karty graficzne od Gainwarda i jakkolwiek były niezawodne, hałasowały bardziej
niż odkurzacz-nigdy więcej. Chciałbym coś, co pracuje kulturalnie.

http://www.morele.net/inventory/info/IkCTiy/
No to proszę :P

W roli głównej - i5-6600k (myślałem nad 6700k ale przy obecnej cenie wsadzić się tego nie da bez cięć gdzie indziej). Połączony z dobrą płytą główną i wielgachnym system chłodzenia (prosta zasada - im większe tym cichsze :P) więc jeśli kiedyś okaże się za wolny - 4.5 GHz osiągniesz na pewno.

Punktem drugim zestawu jest AMD Fury X. Jeden powód dla którego właśnie ona została wybrana:
Fabryczne wodne chłodzenie. Chcesz ciszy? To właśnie ją dostałeś. I chłodu - pod pełnym obciążeniem Fury X nie przekracza 55 stopni.

Alternatywą jest 980Ti. Wybór który również ma sens - na chwilę obecną to szybsza karta w 1080p (choć w miarę jak rozdzielczość idzie w górę a gry robią się coraz bardziej wymagające to słupki się wyrównują - w 4k te karty są już sobie absolutnie równorzędne). Jakoś tak wolę jednak wskazywać na Fury z uwagi na ostatnie wtopy Nvidii w najnowszych grach korzystających z najnowszego DX12:
http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/sites/3/2015/08/Review-chart-template-final-full-width-3.0011-980x720.png

Bo jak się okazuje że R9 290X dogania w tym środowisku 980Ti, potem jeszcze wychodzi na jaw że karty Nvidii w ogóle nie wspierają jednej funkcji mimo info że nie będzie z tym problemu... to jakoś preferuję produkt firmy która sobie nie robi jaj ze swoich użytkowników.

Ten zasilacz akurat jest na wyprzedaży w morele a że to 650W i to 80Plus Gold to grzechem nie wziąć, seria Tesli od Fractal Design to naprawdę świetne zasilacze (jedyną wadą jest brak modularnego okablowania). Bez problemu utrzyma cały twój zestaw oferując przynajmniej 200W zapasu.

Poza tym 250GB dysk SSD oraz 1TB HDD, w obu przypadkach są to wytrzymałe i polecane modele.

I na zakończenie imho bardzo estetyczna biała obudowa, tak aby komponować się z resztą PC''ta. Którego części zostały zresztą wybrane nieprzypadkowo jeśli chodzi o kolorystykę - płyta główna jest biała, RAM jest czarny. Karta graficzna poza jednym czerwonym napisem również nie odstaje od czarnego koloru. Ot, biało czarny zestaw gdzie wszystko jest ze sobą skomponowane. Bo przy twoim budżecie na takie detale warto zwracać uwagę :P


I to jest zestaw za tysiaków blisko 7. Ale mam też niezbyt miłą nowinę - 90-95% tej wydajności można zyskać za jakieś 5400 zł. Wchodzenie w absolutny high-end się niezbyt opłaca i powyżej progu 5000 zyski wydajności są już bardzo mało widoczne (kolejny rzeczywiście widoczny skok wydajności - choć tylko w 4k - względem tego co ci zbudowałem byłby w okolicach 9000 - 2x AMD Fury zamiast 1x Fury X). Ale cóż, chcesz za 7 to będzie za 7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo!
A powiedz, nie ma strachu przy kupowaniu Radeonów? Całe życie unikałem ich jak ognia, były problemy ze sterownikami i wiele gier nie działało odpowiednio. Za takie pieniądze nie jest to niepotrzebne podejmowanie ryzyka?
I pytanko odnośnie moreli-naprawdę polecasz ten sklep? Boję się internetowych sklepów o tyle, że jak coś nie zostanie dobrze złożone/podzespół nie zadziała, to będą problemy z kurierami itp. Naprawdę pracują tam profesjonalni goście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 00:17, PrinceLaCroix napisał:

Dziękuję bardzo!
A powiedz, nie ma strachu przy kupowaniu Radeonów? Całe życie unikałem ich jak ognia,
były problemy ze sterownikami i wiele gier nie działało odpowiednio. Za takie pieniądze
nie jest to niepotrzebne podejmowanie ryzyka?

Czasy w których to Nvidia miała lepsze sterowniki minęły. Częściowo przez to że AMD naprawdę się postarało w ostatnich latach i przy okazji premiery Windowsa 10 można było choćby zobaczyć 10-15% wzrost fps''ów w niektórych grach.
Częściowo zaś dlatego że co jak co ale sterowniki NVIDII akurat pod Windowsem 10 (a tak naprawdę tylko ten system się liczy kiedy mówisz o NAJNOWSZYCH grach - tylko on bowiem wspiera DirectX12 i choćby nowy Fable na niczym starszym nie ruszy) są powszechnie uważane za kupę gruzu i jest z nimi co najmniej tyle samo problemów co z Radeonami jeśli nie więcej (jak masz PRAWDZIWEGO pecha to dopiero na GeForce''ach zobaczysz co znaczy problemy ze sterownikami gdy ci wywala system operacyjny co 15 minut :P).
Oczywiście - Radeony bez wad nie są. O ile mi wiadomo R9 390 i 390X nie lubiły się pod Windowsem 10 z GTAV.

W praktyce - w 99.9% przypadków problemów nie będziesz mieć z produktem żadnej z tych firm. W przypadku 0.01% - masz 10 dni od momentu zakupu sprzętu na jego oddanie bez podania przyczyny. I wtedy zamieniasz z Fury X na 980Ti lub odwrotnie.

Dnia 03.11.2015 o 00:17, PrinceLaCroix napisał:

I pytanko odnośnie moreli-naprawdę polecasz ten sklep?

Hm. Kupowałem tam łącznie za skromne 10000 zł mniej więcej. Z gwarancji korzystałem raz, obyło się bez większych problemów.

Dnia 03.11.2015 o 00:17, PrinceLaCroix napisał:

Boję się internetowych sklepów
o tyle, że jak coś nie zostanie dobrze złożone/podzespół nie zadziała, to będą problemy
z kurierami itp. Naprawdę pracują tam profesjonalni goście?


Zasada numer jeden brzmi - ZAWSZE w obecności kuriera otwieramy paczkę i patrzymy czy nie jest wgnieciona itd. Jak kupisz PC''ta w morele ze złożeniem u nich to oni naprawdę dobrze, wręcz pancernie to pakują ale nic nie uchroni PC''ta przed sortownią gdzie kurierzy rzucają tymi paczkami gdzie popadnie. I o ile do tej zasady się zastosujesz - problemu nie będzie. Jeśli kurier ci powie że się spieszy to twoim zadaniem jest mieć go głęboko gdzieś i i tak to zrobić.

Poza tym morele jest bardzo dużym sklepem i co za tym idzie - nie tylko przez kuriera można u nich odbierać:
http://www.morele.net/info/netpunkt/
Jeśli mieszkasz w którejś z tych lokalizacji to możesz w ich miejscowych punktach.

Dam ci od razu podpowiedź co do moreli:
Wsadzasz do koszyczka to:
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
I teraz uwaga, podanie kodu promocyjnego W3FHN58JFW sprawia że montaż masz za darmo. Ot, taki miły bonus.

Zaś jeśli uważasz internetowe sklepy za zbyt ryzykowne to zawsze jest komputronik. O ile zamawiasz u nich przez internet (ale z odbiorem w lokalnym sklepie) to ceny są całkiem sensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 00:17, PrinceLaCroix napisał:

ciach


Ha!

Wyszło mi coś lepszego niż wcześniej!

http://www.morele.net/inventory/info/kYcWlx/

Co prawda pojawiła się tańsza o 5 stów karta graficzna pozbawiona wodnego chłodzenia (i inny układ chłodzenia to jedyne co zauważysz - w grach na jedno wyjdzie, zresztą Fury daje się odblokować do poziomu Fury X) i nieco brzydsza obudowa.
Ale! Tutaj jest nie i5-6600k, oj nie. To jest i7-5820k. Sześciordzeniowy potwór z odblokowanym mnożnikiem. Standardowo jego wydajność bywa różna - są gry w których zeżre wszystko włącznie z i7-6700k. Czasem przegrywa z 4790. Ale po pierwsze - podkręca się świetnie. Po drugie - podkręcone do 4.2 GHz (a da się wyżej) 6 rdzeni to wydajność która naprawdę wystarcza do każdego możliwego celu. Po trzecie - nawet całkowicie niepodkręcony w najmniej sprzyjających mu warunkach ma moc w zasadzie równą i7-4770.

Imho, to lepszy zestaw niż ten z Fury X. Bo powyżej 2.5 tysiaka na kartę graficzną skoki wydajności robią się w zasadzie niezauważalne. Ale dodatkowe kilkaset złotych na procesor to już inna sprawa - na chwilę obecną nawet najnowszy i7-6700k nie jest szybszy od 5820k - fizyczne 6 rdzeni to potężna rzecz. Jest to też seria dla entuzjastów od Intela - dlatego choćby płyta główna jest tak DROOOOOOGA. Ale jak chcesz czystej mocy to właśnie tego zestawu potrzebujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh @Ziptofaf jednak nie dam Ci jeszcze spokoju... :P Już gdy miałem klikać zapłać, zrobiłem szybką analizę i zawahałem się przy płycie głównej. Stwierdziłem, że przy białej obudowie i karcie z odcieniami czerwonego może by lepiej wymienić to co mam http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h170m-pro4-h170-dualddr4-2133-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-matx-h170m-pro4-770222/ na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h170-gaming-m3-h170-ddr4-sata3-usb3-1-atx-h170-gaming-m3-768059/. Tylko zastanawia mnie ta jedna dość negatywna opinia tego msi. Myślisz, że zostać przy tym co mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 10:17, Nightdew napisał:

Ehh @Ziptofaf jednak nie dam Ci jeszcze spokoju... :P Już gdy miałem klikać zapłać, zrobiłem
szybką analizę i zawahałem się przy płycie głównej. Stwierdziłem, że przy białej obudowie
i karcie z odcieniami czerwonego może by lepiej wymienić to co mam http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h170m-pro4-h170-dualddr4-2133-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-matx-h170m-pro4-770222/
na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h170-gaming-m3-h170-ddr4-sata3-usb3-1-atx-h170-gaming-m3-768059/.
Tylko zastanawia mnie ta jedna dość negatywna opinia tego msi. Myślisz, że zostać przy
tym co mam?


Myślę że płyta jest okej. Ale twój komputer właśnie zaczął mieć wszystkie kolory tęczy - trochę bieli, trochę czerni, trochę pomarańczu na karcie graficznej, biało-czarny RAM, trochę żółtej barwy zasilacza....

Spróbuję ci jakoś skoordynować te kolory w jakiś konkretny PC.

Czerń+żółć:
http://www.morele.net/inventory/info/jJa68V/
Czerń+czerwień:
http://www.morele.net/inventory/info/u22FCp/ (choć RAM i zasilacz mają na sobie białe napisy niestety)

Myślałem jak ci tu zrobić biało-czarny zestaw ale choć o RAM nietrudno (ten sam co w linku wyżej), podobnie o zasilacz (Fractal Design Tesla) czy obudowę (Zalman Z3 White) o tyle płyta główna w tym kolorze jest dość droga:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-krait-gaming-intel-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-707419/

Choć jako przedstawiciel rodziny Z170 i płyt gamingowych oferuje więcej niż modele pod H170 jeśli chodzi o oprogramowanie i "bajery" (ale to jest tak czy siak spora dopłata by mieć biały kolor PC'ta):
http://www.msi.com/product/motherboard/Z170-KRAIT-GAMING.html#hero-specification


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2015 o 10:37, ziptofaf napisał:

/.../


Wielkie dzięki za porady. Z czystej ciekawości, dlaczego płyty Asrock mają małe emblematy AMD na płycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 11:29, Nightdew napisał:

Wielkie dzięki za porady. Z czystej ciekawości, dlaczego płyty Asrock mają małe emblematy
AMD na płycie?


Bo obsługują Crossfire jak sądzę. Niektóre mają też znaczek Nvidii - wtedy obsługują i SLI, i Crossfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. Szczerze mówiąc pierwszy zestaw wydaje mi się fajniejszy z tego względu, że i tak nigdy niczego nie będę podkręcał. Nie znam się na tym, boję się kombinować, to nie dla mnie. Zbyt bardzo podjarałeś mnie pierwszą obudową i grafiką : dd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 15:43, PrinceLaCroix napisał:

Dziękuję serdecznie. Szczerze mówiąc pierwszy zestaw wydaje mi się fajniejszy z tego
względu, że i tak nigdy niczego nie będę podkręcał. Nie znam się na tym, boję się kombinować,
to nie dla mnie. Zbyt bardzo podjarałeś mnie pierwszą obudową i grafiką : dd.


Pamiętaj że wydajnościowo różnica między Fury a Fury X jest cokolwiek nieznaczna:
https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_Fury_Tri-X_OC/6.html (nieco przestarzały test, obecnie Fury X jest już równy mocą 980Ti w 1440p i w zasadzie wyrównuje w 1080, choć proporcje Fury do Fury X pozostają niezmienione:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/3r2m51/fury_x_are_now_as_fast_as_gtx_980ti_in_1080p1440p/ )

Ogółem pod kątem czystej wydajności w grach oba PC''ty tak czy siak z naddatkiem spełnią wszystkie twoje oczekiwania. Osobiście polecałbym ci drugi - bo nawet jeśli nie podkręcasz dziś to nic nie tracisz. Ale jeśli kiedyś uznasz że masz za mało mocy to zamiast wymieniać pół PC''ta wystarczy podkręcić procesor (a 5820k z uwagi na 6 rdzeni potrafi wyprzedzić wszystkie procesory konsumenckie po podkręceniu i to dość znacząco :P).

Jeśli uważasz że kultura pracy jest dla ciebie jednak krytyczna to Fury X będzie lepszym wyborem - mimo wszystko blok wodny na karcie graficznej zapewnia ciszę i chłód raczej niespotykany w rozwiązaniach powietrznych. Choć to nie jest tak że Fury który wstawiłem do drugiego zestawu (to jest niereferencyjny Tri-X, najnowszy system chłodzenia Sapphire'a) jest kartą głośną:
https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_Fury_Tri-X_OC/29.html < tu masz wyniki głośności
https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_Fury_Tri-X_OC/30.html < i podsumowanie wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się