Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2015 o 20:32, KannX napisał:

Aha czyli Corsair VS 550 jest zły. A niby bestseller na morelach :<


Ot, nie należy ufać opiniom ogółu (wyjaśniłem post wyżej - bardzo niewiele osób ma sprzęt który zauważa zakłócenia generowane przez zasilacz - wszystkie płyty Asusa skądinąd na to reagują - oraz w ogóle taki PC który ten zasilacz obciąża na powyżej 50%).

Zasilacz swoje kosztuje i tyle, to nie jest część na którą wydasz mniej niż 200 zł poza bardzo specyficznymi zastosowaniami (aka PC''ty o poborze TDP nieprzekraczającym 100W). Moja reguła brzmi prosto: 400-450W - okolice 200 zł. 500W - okolice 250 zł. 600-650W - okolice 310-350 zł. 750W+ - 500+ zł (jak realnie potrzebujesz zasilacza o tak dużej mocy to rozsądek podpowiada Corsairy RM, Fractal Design Newtony i Tesle, wyższe modele Seasonica oraz EVGA Supernova). Można tu i tam nieco oszczędzić - np. w zasadzie wszystkie zasilacze produkowane przez Seasonica są dobre (od niego swoje zasiłki bierze chociażby XFX oraz Enermax w droższych seriach), podobnie Super Flower (mało znana marka w Polsce ale oferują naprawdę świetne zasilacze) sam produkuje swoje zasilacze i chłamu pod swoją nazwą nie wydaje.

A jak kasy nie masz na dobry nowy produkt to idziesz na Allegro i kupujesz używkę. Nadal są jeszcze ludzie sprzedający swoje dawne koparki bitcoinów a tam się wsadzało potwornie mocne zasilacze 80Plus Platinum często... które teraz dostaniesz za połowę ceny a rok pracy przy pełnym obciążeniu to dla nich nic. Jak na szybko sprawdziłem to widzę choćby Newtona R3 za 50 zł na jakiejś aukcji. Drożej niż 100-130 nie pójdzie bo mało znana u nas marka. A warty 400 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 20:32, KannX napisał:

Aha czyli Corsair VS 550 jest zły. A niby bestseller na morelach :<


Jeśli ktoś nie obciąża zasilacza, to czego by tam nie wsadził, to będzie (wg niego) dobrze działało :D Mam w domu w jednym kompie Modecom Feel III 400W - działa dobrze od 7 lat :D Jednak czy to oznacza, że obecnie do mojego kompa za 5000 zł bym wsadził ten zasilacz? :D
Ludzie bardzo częśto polecaja totalny chłam, bo np nie mają żadnego porównania :) Pracowałem w sklepie ze sprzętem elektronicznym, więc wiem jak szczątkowa jest wiedza ludzi - często byli zadowoleni z czegoś, co prawie w rękach się rozpadało. Masowo kupowali chińskie telefony (absolutnie nie twierdzę, że wszystkie chińczyki są tandetne - choćby takie Meizu robi świetne telefony) za 400 zł (i później przynosili równie masowo reklamować), bo szwagier miał taki sam i polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co piszecie. Szkoda, że niektórzy producenci mają w swojej ofercie serie sprzętu od bardzo dobrych po kompletny chłam (jak seria VS Corsaira).

I jeszcze coś ciekawego zauważyłem. Patrzyłem na zasilacze pasywne od Seasonica. I ich model 520W jest identyczny z modelem Silverstone NightJar 520. A właściwie to na odwrót. Ten Silverstone to Seasonic, tylko kolor inny :)

Tutaj podobna sytuacja, Silverstone i Chieftec w formacie SFX:
http://www.sweclockers.com/test/20036-chieftec-sfx-500gd-c-och-silverstone-sx500-lg-formfaktorn-sfx-l-anlander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli dojrzewać (hyhy, lepiej późno niż wcale) do zakupu karty dźwiękowej. Celuję w raczej niedrogi sprzęt (do 30 zł) i mam dwie opcje do wyboru:
-kupić teraz kartę, a za jakiś czas porządne słuchawki
-poczekać i kupić od razu komplet.

Czy w tym pierwszym przypadku ma to w ogóle sens przy słuchawkach PHILIPS Hi-Fi SHP2000? Jeśli tak, to mógłby ktoś jakieś ciekawe dźwiękówki (koniecznie wewnętrzne, na PCI) polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 20:58, Kadaj napisał:

Zaczynam powoli dojrzewać (hyhy, lepiej późno niż wcale) do zakupu karty dźwiękowej.
Celuję w raczej niedrogi sprzęt (do 30 zł) i mam dwie opcje do wyboru:

Um hum, zabrakło ci zera? :P Bo za 30 to nie dostaniesz nic, integra lepsza. Od 100 w ogóle można myśleć o dźwiękówce. Za 200-300 są już dobre produkty.

Dnia 09.11.2015 o 20:58, Kadaj napisał:

Czy w tym pierwszym przypadku ma to w ogóle sens przy słuchawkach PHILIPS Hi-Fi SHP2000?

Śmiem twierdzić że nie. Philips robi niezłe słuchawki ale takie za 5 dyszek to jednak nic ciekawego i różnica nawet jeśli będzie to nieznaczna.

Dnia 09.11.2015 o 20:58, Kadaj napisał:

Jeśli tak, to mógłby ktoś jakieś ciekawe dźwiękówki (koniecznie wewnętrzne, na PCI) polecić?

Zerknij tutaj:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/
Do wyboru różne modele a że to audiofilska strona to tamtejsze opinie będą dla ciebie bardziej przydatne niż nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Sound Blastera X-Fi Xtreme Gamer za 60,50zł z wysyłką na OLX. Myślę że poniżej tego nie ma sensu schodzić.
Ziptofaf podał link do kart dźwiękowych, to ja podrzucę do słuchawek, skoro też się zastanawiasz :)
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Zamówiłem Superlux HMC631 :)

Edit: Dlaczego jak klikam odpowiedź na dany post, to potem w moim nie jest zaznaczone że odpowiadam? Pisałem do Kadaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 20:56, KannX napisał:

A to ciekawe co piszecie. Szkoda, że niektórzy producenci mają w swojej ofercie serie
sprzętu od bardzo dobrych po kompletny chłam (jak seria VS Corsaira).

To dotyczy prawie każdego producenta. Wyjątkiem od reguły i to bardzo rzadkim jest sytuacja odwrotna.

Dnia 09.11.2015 o 20:56, KannX napisał:

I jeszcze coś ciekawego zauważyłem. Patrzyłem na zasilacze pasywne od Seasonica. I ich
model 520W jest identyczny z modelem Silverstone NightJar 520. A właściwie to na odwrót.
Ten Silverstone to Seasonic, tylko kolor inny :)


Bo ogółem producentów zasilaczy jest bardzo niewielu. Zwłaszcza takich którzy robią dobry sprzęt:
Delta Electronics, Seasonic, FSP, Flextronics, Channel Well (niektóre), Sirfa (niektóre), Super Flower, Enermax, Enhance, Andyson. I to w zasadzie tyle. Dlatego zresztą zasilacze Super Flowera, Seasonica i Enermaxa uchodzą za zazwyczaj bardzo udane produkty - sami je produkują od podstaw i zazwyczaj korzystają przy tym z japońskich kondensatorów oraz wysokiej jakości filtrów.

W przypadku wszystkich pozostałych firm bywa różnie - Corsair korzysta z produktów Channel Well w tańszych produktach (o różnej jakości - te w RM''ach i CS''ach są okej. Te w VS''ach to najtańsze wersje) oraz Seasonica/Flextronica w droższych (serie AX, AXi, RMi, RMx).

Zasilacze EVGA to w większości Super Flower i Seasonic (dlatego zresztą ich seria Supernova zbiera jedne z najlepszych opinii w internecie - elektronika od naprawdę dobrych producentów i to nie oparta na ich tańszych produktach).
XFX to w zasadzie tylko Seasonic.

SilentiumPC korzysta z oferty firmy Sirfa w droższych produktach (Supremo, Enduro) ale za Vero odpowiada Guangzhou AOJIE (i już wiesz dlaczego każę się od tego trzymać z daleka).

Niemieckie Be Quiety korzystają z elektroniki FPS oraz Seasonica (nie jestem pewny jak jest z serią L8 jednak). FSP zazwyczaj zna się na rzeczy, Seasonic zna się zawsze - więc i ich zasilacze można śmiało polecać.

Skądinąd - sam FSP u nas znany jest jako Fortron :P Ogółem u nich sprawa przedstawia się tak - dobre są serie Aurum. Ale sporo ich zasiłek to modele dość przeciętne, zresztą cudów od takich za 100 zł nie należy oczekiwać (choć Fortron za 100 zł to i tak elektronika o klasę lepsza niż jakieś śmieci typu Logic)

Super Flower i Seasonic oczywiście sami produkują swoje zasiłki. Zazwyczaj nie ma tam wtop a droższe produkty obu firm uważane są za jedne z najlepszych zasilaczy na rynku. Przykładowo - 450W Super Flower Golden Green jest prawdopodobnie najlepszym 450W zasilaczem w ogóle - równiutkie 450W na linii 12V a to w zasadzie nieosiągalne w zasilaczach o niskiej mocy (co w praktyce oznacza że ich 450W zasilacz przewyższa realną mocą i sprawnością większość zasiłek 500W :P).

Enermax również robi swoje własne zasiłki i raczej się na nich NIE przejedziesz. Odstają nieco od jakości Seasonica/Super Flowera ale to nadal dobry sprzęt który można śmiało polecać.

Fractale są różne. Część to Seasonic/Sirfa, część to ATNG (o dziwo właśnie Newton R3 się zalicza do tej kategorii. Choć tutaj choć OEM raczej nieznany to projekt musiał być na zamówienie bo to naprawdę dobry zasilacz: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=339, zresztą zgodności z 80Plus PLATINUM to za nic by nie dostali :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 21:23, ziptofaf napisał:

Um hum, zabrakło ci zera? :P

Uciekło. Już nie złapię, czas edycji się skończył. : <

Dnia 09.11.2015 o 21:23, ziptofaf napisał:

Śmiem twierdzić że nie. Philips robi niezłe słuchawki ale takie za 5 dyszek to jednak
nic ciekawego i różnica nawet jeśli będzie to nieznaczna.

Ok, czyli jednak lepiej poczekać. ^^


@destro177
Jak dla mnie ustojstwa z mikrofonem zdecydowanie odpadaja, ale link się przyda. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach, wszystko przeczytane. Swego czasu patrzyłem na różne ciekawostki zasilaczowe i wyszukałem 2 ciekawe. Pierwszy to Fortron o którym pisałeś. Zasilacz Flex ATX malutki, o mocy... 500W PLATINUM :D
http://www.fsp-group.com.tw/index.php?do=proinfo&id=2351

I drugi ciekawy, Seasonic TFX (dziwny format do jakiegoś nabiurkowca) 350W GOLD, modularny, półpasywny!
http://seasonic.com/product/tfx-350/

Na tej 350-tce to już coś konkretnego możnaby postawić, szczególnie że ma kabelek PCIE. Koniec ciekawostek :)

Ciekawe czy kiedyś wyjdą zasilacze SFX w pełni pasywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 22:28, KannX napisał:

Ciach, wszystko przeczytane. Swego czasu patrzyłem na różne ciekawostki zasilaczowe i
wyszukałem 2 ciekawe. Pierwszy to Fortron o którym pisałeś. Zasilacz Flex ATX malutki,
o mocy... 500W PLATINUM :D
http://www.fsp-group.com.tw/index.php?do=proinfo&id=2351

To bardziej do serwerów imho.

Dnia 09.11.2015 o 22:28, KannX napisał:

I drugi ciekawy, Seasonic TFX (dziwny format do jakiegoś nabiurkowca) 350W GOLD, modularny,
półpasywny!
http://seasonic.com/product/tfx-350/

Dziwny jak dziwny. Ostatnio popyt na małe komputerki jest dość duży. A TFX nie jest aż tak niepopularny, ujrzysz go w całkiem niezłej ilości obudów, tu jakiś przykład:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811108095
A tu mała lista:
http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?f=15&t=64026

Dnia 09.11.2015 o 22:28, KannX napisał:

Ciekawe czy kiedyś wyjdą zasilacze SFX w pełni pasywne?


Raczej nie. Ale dam ci taką poradę - do PC''ta można zastosować zasilacz laptopowy.
Taka jeszcze większa porada:
http://cdn.stardot.com.au/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/i/picopsu-150-xt_150w_24p_mini-itx_power_supply_12v_in.jpg
To trzymasz wewnątrz PC-ta.
http://www.mini-box.com/19v-6-3A-120-Watt-AC-DC-Power-Adapter
A to na zewnątrz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

850 cebulionów za r9 290 z roczną gwarancją? Najprawdopodobniej z maszynki do kopania. Warto czy raczej już za bardzo wysłużona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem dysk SSD i wczoraj go odpakowałem. Na pudełku nie ma żadnej dokładniej nazwy oprócz napisów "SanDisk Solid State Drive 128GB 2,5" SATA 6GB/s". Wygląda on dokładnie tak:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/81hDMqd2KFL._SL1500_.jpg

Włożyłem go do netbooka Acer Aspire One D270. Niestety netbook potrafi się zawiesić w różnych momentach bez większego powodu. Myszka działa wtedy normalnie i można ją poruszać, ale obraz jest zamrożony i nie można na nic kliknąć. Pomaga jedynie wyłączenie netbooka przyciskiem zasilania. Po powrocie do starego dysku HDD wszystko działa bez problemu.

Czy do tych dysków SSD trzeba wgrywać jakieś dodatkowe sterowniki, żeby poprawnie działały? Czy to z moim starym netbookiem jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 13:11, treek napisał:

850 cebulionów za r9 290 z roczną gwarancją? Najprawdopodobniej z maszynki do kopania.
Warto czy raczej już za bardzo wysłużona?


Już od dobrego roku nie da się kopać i mieć z tego zysków. Więc można śmiało brać jak z gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2015 o 00:27, ziptofaf napisał:

Jednocześnie jednak - dysk jest fizycznie dobrze podłączony i to nie jest tak że po prostu
wpada w wibracje bo nie wsadziłeś go do koszyka?


Po 2 dniach znowu zaczął stukać więc podłączyłem innym kablem sata i innym portem. Wtyczki zasilające zamieniłem z ssd. Dalej tak tykał. Więc już chyba nic nie mogę więcej zrobić tylko reklamować na morele? Jeżeli tak to ma ktoś doświadczenie w takich sprawach? Jak w ogóle powinienem im go odesłać tzn jak zapakować itd. W morele widzę, że mam 3 opcje i nie wiem która będzie najszybsza:
a) serwis standardowy – podstawowe zgłoszenie serwisowe
Należy wybrać je w wypadku uszkodzonego przedmiotu.
c) zwrot towaru (zwrot 14-dniowy)
Osoby fizyczne, jeśli dokonały zakupu na odległość, mają możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty zakupu.
d) reklamacja towaru
Otwiera formularz składania reklamacji. Reklamacje należy składać w przypadku
- niezgodności otrzymanego towaru z zamawianym
- stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych otrzymanego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 16:18, Nightdew napisał:

a) serwis standardowy - podstawowe zgłoszenie serwisowe
Należy wybrać je w wypadku uszkodzonego przedmiotu.


Ta opcja to chyba pasuje do twojego przypadku - dysk nie działa poprawnie.

Dnia 10.11.2015 o 16:18, Nightdew napisał:

c) zwrot towaru (zwrot 14-dniowy)
Osoby fizyczne, jeśli dokonały zakupu na odległość, mają możliwość zwrotu towaru w ciągu
14 dni od daty zakupu.


To jest zwrot nie zamienią Ci dysku na inny działający - ot wybierasz te opcję jak chcesz zwrócić którąś z zamówionych rzeczy bez podania przyczyny.

Dnia 10.11.2015 o 16:18, Nightdew napisał:

d) reklamacja towaru
Otwiera formularz składania reklamacji. Reklamacje należy składać w przypadku
- niezgodności otrzymanego towaru z zamawianym
- stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych otrzymanego towaru.


To wybierasz jakby przysłali Ci nie to co zamawiałeś bądź kurier się z paczką niedelikatnie obchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2015 o 16:30, Nufiko napisał:

Ta opcja to chyba pasuje do twojego przypadku - dysk nie działa poprawnie.


Niby tak, ale to może trochę potrwać. Tak sobie myślę, że jeżeli zależy mi na czasie to najlepiej byłoby kupić jeszcze raz ten dysk (przyszedłby w tym tygodniu) a zwracać ten co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zmianą monitora za jakiś czas na taki z 4k. Czy modele w niższej cenie są opłacalne http://www.karen.pl/product/235391/Elektronika/Peryferia_PC/Dell_P2815Q.html jak np. ten ? Czy trzeba wydać więcej by różnica była na serio powalająca?
Jak taka zmiana rozdzielczości będzie miała się do gier - w sensie, za ile najmniej trzeba byłoby kupić nowy pc(lub podrasować mój) by chodziły płynnie no ale bez fajerwerków?

Jak bardzo ta zmiana rozdzielczości wpłynie na wydajność programów przy moim obecnym komputerze? Czy w ogóle coś się zmieni ? Używam takich do projektowania:p

Mój sprzęt:
http://www.morele.net/inventory/info/ChlibW/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się