Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2015 o 23:23, ziptofaf napisał:

naprawdę liczę na to że Zen da mi 8 rdzeni bez konieczności
płacenia 1000 zł za samą płytę).


Też pokładam pewne nadzieje w Zenach. Jak im się te procki udadzą, to chętnie zmienię platformę :) Oczywiście jeśli będą ok. 2x szybsze od tego co mam teraz. W sumie do końca 2016 mają dużo czasu.

Dnia 13.11.2015 o 23:23, ziptofaf napisał:

Choć tamten przypadek jest szczególny bo komuś było szkoda $20 na taką śliczną powłokę
ochronną w sprayu:
http://www.swiftech.com/conformalcoating-12ozspraycan.aspx

Pokrywasz tym płytę główną i masz mniej więcej takie efekty:
https://www.youtube.com/watch?v=8l2wpaM_oc8


Nieamowite! Nawet nie wiedziałem o czymś takim.
Ale tak ogólnie, to więcej wodnego chłodzenia nie kupuję. Owszem wydajne, ale po pewnym czasie (w moim przypadku 2 lata) robi się głośne i jest ryzyko wycieku. A dobra wież jak zaczyna buczeć, to wymieniamy wentylator i spokój na następne parę lat.

Dnia 13.11.2015 o 23:23, ziptofaf napisał:

Macho? Powątpiewam patrząc na Q50. Aż linijką zmierzyłem ją z zewnątrz i wyszło mi tak
pi razy drzwi 19 cm (z tym że liczone od zewnątrz więc odlicz z 2 cm). Baaaaaardzo na
styk by wchodził ten Macho :P


Ereboss wchodzi, Macho też powinien, a że na styk to już inna historia ;)

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/831917d1434294915-graka-fuer-kuehles-itx-system-b.jpg

A apropos styk. Raijintek STYX. Spuchnięty Metis/Q50. Wchodzi do niego płyta mATX i 2 karty. Umiejscowienie zasilacz jak w Metisie. Bardzo fajna!

http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=26

Dnia 13.11.2015 o 23:23, ziptofaf napisał:

No, można też nie wybierać obudowy z oknem. Bo to tak naprawdę w miniITX''ach jest fatalnym
pomysłem - kabli nie da się poprowadzić tyłem i wychodzi ci straszliwy syf którego lepiej
NIE oglądać.


http://s1149.photobucket.com/user/H8Dakilla/media/WP_20141120_13_08_40_Pro__highres_zpsac8e8b20.jpg.html

Najlepiej złożony Metis jakiego znalazłem. Kluczem do sukcesu jest modularne i płaskie okablowanie. I nawet zestaw wodujący jest ;) Z zasilaczem SFX byłoby jest ładniej/łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:56, ziptofaf napisał:

Po prostu uznałem że przy okazji jak już zestaw ma kosztować tyle i tyle to mogę przy
okazji spędzić dodatkową minutę na dobraniu kolorystycznie pasujących elementów.


Do budy z oknem warto :D Jednak najwięcej moim zdaniem i tak dają oplatane kable, uwielbiam je :D

Dnia 13.11.2015 o 17:56, ziptofaf napisał:

Dziś właśnie pojawił się Fractal Design Define R4 Black z oknem. I łącznie dwie godziny
rozmieszczałem kable i części w środku.


Ja to mam taki syf w piwnicy, że ledwo domykam tylną ściankę :D Za dużo kabli tam mam, a obudowa dość mała. Dobrze, że wszystko jest zabudowane i przez okno tego nie widać. Oplatane przedłużki są śliczne, ale więcej miejsca na nie potrzeba.

Dnia 13.11.2015 o 17:56, ziptofaf napisał:

Mi osobiście podoba się nowy czarno-żółty styl Asrocka (zwłaszcza że Sapphire ma świetnie
pasujący do niego system chłodzenia Tri-X w R9 390 i Fury). Biało czerwone płyty Gigabyte''a
może i byłyby ładne gdyby nie to że w 80% nadal są czarne:


Czarno-żółty styl Asrock stosuje już od jakiegoś czasu - bardzo fajnie to wygląda, o ile dobierze się odpowiednie pamięci i chłodzenie ;) Ja na razie preferuję styl czarno-czerwony, ładnie to wychodzi :)

Dnia 13.11.2015 o 17:56, ziptofaf napisał:

Hm, ja myślałem osobiście o lekkim podświetleniu na rogach samego okna u siebie. Ot,
tak żeby dyskretnie podkreślić całość. Ale też mi się z tym nie spieszy, mój cel jakim
jest czarno-czerwony build bardzo łatwo zmasakrować nadmiarem oświetlenia i innego syfu,
to ma być dyskretna czerwień!


Spróbuj po prostu białego, punktowego oświetlenia w rogach obudowy - gdzieś coś takiego widziałem i prezentowało się bardzo dobrze.
A tak ogólnie to wrzuć fotki swojego zestawu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, czy nowe podzespoły komputerowe są w jakiś sposób testowane po wyprodukowaniu(względnie czy jest to jakoś zawarte w samym procesie produkcji). Coś jak przy produkcji samochodów, które jakieś tam fabryczne testy przechodzą zanim trafią do potencjalnych klientów. Czy też może prosto z taśmy produkcyjnej do pudełek?;s

A przy okazji druga sprawa - w przypadku podłączenie nowego monitora warto coś w nim konfigurować? Coś gdzieś kiedyś czytałem, że kalibracja(kolorów? czy jakoś tak) polepsza jakość wyświetlania obrazu.
Polecana tu kilka razy Iiyama X2483HSU-B1 właśnie stoi na moim biurku i zastanawiam się czy warto coś grzebać w ustawieniach, czy zostawić bez ruszania czegokolwiek.
Skądinąd to widzę że fajnie się rozwija technologia LCD, ten nowy ma przekątną ekranu większa o 2 i 5 cala niż moje stare LG, a jest znaaaacznie lżejszy(a i system zasilania jakiś inny, bo kabel jak główny zasilający przy PC i prosto do gniazda idący, bez żadnych zasilaczy leżących na ziemi ;s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 02:57, Nephren-Ka napisał:

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, czy nowe podzespoły komputerowe są w jakiś
sposób testowane po wyprodukowaniu(względnie czy jest to jakoś zawarte w samym procesie
produkcji). Coś jak przy produkcji samochodów, które jakieś tam fabryczne testy
przechodzą zanim trafią do potencjalnych klientów. Czy też może prosto z taśmy produkcyjnej
do pudełek?;s

Przechodzą testy. Więcej nawet - spora część odpadków też idzie na sprzedaż. Procesor nie chce chodzić na 3.6 GHz ale jest stabilny na 3.1? To sprzedamy go jako i5-6400 a nie i5-6600. Niedziałające jednostki cieniujące w Fury X? No to wsadzamy mu chłodzenie powietrzne zamiast wodnego i dajemy znaczek Fury. Oczywiście zawsze jest też nieco odpadków całkowitych, te idą do kosza. Jest ich zaskakująco dużo prawdę mówiąc. W przeszłości zdarzało się już iż komuś udało się odkupić taką paczkę z kilkudziesięcioma niezbyt sprawnymi CPU dosłownie za grosze (koszt produkcji samego pojedynczego procka to dosłownie kilka $) - zawsze udawało się znaleźć kilka takich które jednak działały.

Dnia 14.11.2015 o 02:57, Nephren-Ka napisał:

A przy okazji druga sprawa - w przypadku podłączenie nowego monitora warto coś w nim
konfigurować? Coś gdzieś kiedyś czytałem, że kalibracja(kolorów? czy jakoś tak) polepsza
jakość wyświetlania obrazu.

Kalibracja wyraźnie poprawia jakość kolorów, i owszem. Ale jest jedno ale - tego się dokonuje kalibratorem żeby mieć dobre efekty. Który sam w sobie kosztuje z 3 stówy za model podstawowy. Tu przykład jak się to robi:
https://www.youtube.com/watch?v=qroE7-wYz44

Podpowiem jednak - jak chcesz się w to pobawić to poszukaj w okolicy jakiejś drukarni czy punktu DTP. Tam kalibrator na pewno mają i chętnie się podzielą za jakąś opłatą rzędu 50-100 zł.

Dnia 14.11.2015 o 02:57, Nephren-Ka napisał:

Skądinąd to widzę że fajnie się rozwija technologia LCD, ten nowy ma przekątną ekranu
większa o 2 i 5 cala niż moje stare LG, a jest znaaaacznie lżejszy(a i system zasilania
jakiś inny, bo kabel jak główny zasilający przy PC i prosto do gniazda idący, bez żadnych
zasilaczy leżących na ziemi ;s).


A bo ta iiyama to jeden z najnowszych modeli tego producenta (do sprzedaży wszedł chyba 5 miesięcy temu) i nie jest to też budżetówka. Spora część dzisiejszych w miarę nowych monitorów jeszcze zasilacz ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 01:21, pawbuk napisał:

Do budy z oknem warto :D Jednak najwięcej moim zdaniem i tak dają oplatane kable, uwielbiam
je :D

Na razie mam Corsaira CX600M a tam oplotu niestety nie ma (tylko na 24-pinowym kablu). O ile kojarzę to dopiero modele typu RM750x i AX od Corsaira oferują fabryczny oplot. No, jeszcze EVGA Supernova pewnie i nieco droższe modularne modele Seasonica czy też Super Flowera. No i właśnie zasiłki od samego Fractala. Będę musiał o tym ostatnim zresztą pomyśleć bo widzę 800W Newtona R3 za 469 zł więc taniej niż Supernova 650. Ale bez pośpiechu - mój Corsair CX600M jest odrobinę budżetową jednostką ale też nie katuję go niczym energożernym. No i wymiana zasilacza to niestety nie kwestia 15 minut a godziny w moim przypadku już by była, pochowanie kabli, otwarcie obudowy z obu stron itd jednak już trochę trwa. No i jednak blisko 5 stów to jednak na drzewie nie rośnie.

Dnia 14.11.2015 o 01:21, pawbuk napisał:

Czarno-żółty styl Asrock stosuje już od jakiegoś czasu - bardzo fajnie to wygląda, o
ile dobierze się odpowiednie pamięci i chłodzenie ;) Ja na razie preferuję styl czarno-czerwony,
ładnie to wychodzi :)

A temu nie zaprzeczę. Skądinąd - czerwona krecha Asusa w jego wyższych modelach oddzielająca sekcję audio naprawdę ładnie wygląda:
http://www.pctekindia.com/Reviews/Z97PROGAMER/Compo_10f.jpg

Dnia 14.11.2015 o 01:21, pawbuk napisał:

Spróbuj po prostu białego, punktowego oświetlenia w rogach obudowy - gdzieś coś takiego
widziałem i prezentowało się bardzo dobrze.

Biel hmmmm... myślałem raczej o małej listwie led czy dwóch wzdłuż okna. Ale fakt, to mogłoby mi za bardzo walić po oczach.

Dnia 14.11.2015 o 01:21, pawbuk napisał:

A tak ogólnie to wrzuć fotki swojego zestawu :)

Nie mam za bardzo czym się chwalić jeszcze :P Ot, PC jak to PC tylko w dużej skrzynce. Nadal razi różnymi kolorami tęczy (a przynajmniej będzie jak zdobędę dodatkowe oświetlenie do środka bo na razie przez okno tylko lekko świecącą płytę główną widać).

W sumie też szkoda że Fractal nie zdecydował się na dodanie klatki na zasilacz jaką można zobaczyć chociażby w Paxie. Tak to jednak wychodzące z niego kable widać. Choć może we własnym zakresie wsadzę i wkręcę tam jakąś małą metalową ściankę żeby zasilacza nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

Na razie mam Corsaira CX600M a tam oplotu niestety nie ma (tylko na 24-pinowym kablu).
O ile kojarzę to dopiero modele typu RM750x i AX od Corsaira oferują fabryczny oplot.
No, jeszcze EVGA Supernova pewnie i nieco droższe modularne modele Seasonica czy też
Super Flowera. No i właśnie zasiłki od samego Fractala. Będę musiał o tym ostatnim zresztą
pomyśleć bo widzę 800W Newtona R3 za 469 zł więc taniej niż Supernova 650. Ale bez pośpiechu
- mój Corsair CX600M jest odrobinę budżetową jednostką ale też nie katuję go niczym energożernym.


Ale takich rzeczy chyba żaden zasilacz seryjnie nie gwarantuje:
http://www.corsair.com/en/professional-individually-sleeved-dc-cable-kit-type-3-generation-2-red
Oczywiście to gotowy zestaw, w Polsce bit-tech robi ślicznie oploty na kablach, które im wyślesz i wychodzi znacznie taniej ;) zwłaszcza, że rzadko korzysta się ze wszystkich kabli zasilacza. Ja w swoim mam chyba 5 wiązek PCI-E, korzystam z jednej :D
Z tego co widzę, to ten Newton nawet w pełni modularny nie jest, bleee :D

Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

No i wymiana zasilacza to niestety nie kwestia 15 minut a godziny w moim przypadku już
by była, pochowanie kabli, otwarcie obudowy z obu stron itd jednak już trochę trwa. No
i jednak blisko 5 stów to jednak na drzewie nie rośnie.


Jeśli rzeczywiście spinasz wszystko trytytkami i ładnie układasz, to mnóstwo czasu zajmuje wymiana zasilacza.

Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

A temu nie zaprzeczę. Skądinąd - czerwona krecha Asusa w jego wyższych modelach oddzielająca
sekcję audio naprawdę ładnie wygląda:
http://www.pctekindia.com/Reviews/Z97PROGAMER/Compo_10f.jpg


Ooo, tego nie widziałem jeszcze :D Na moją kolorystykę jak znalazł ;D

Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

Biel hmmmm... myślałem raczej o małej listwie led czy dwóch wzdłuż okna. Ale fakt, to
mogłoby mi za bardzo walić po oczach.


Dyskretna listwa led w kolorze białym też pewnie by ładnie wyglądała. Z czerwonym światłem trzeba obchodzić się ostrożnie - pozmienia totalnie kolory w obudowie i efekt może być inny od zamierzonego. Chyba najciekawsze są listwy led, którym można kolor zmieniać, np. pilotem.

Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

W sumie też szkoda że Fractal nie zdecydował się na dodanie klatki na zasilacz jaką można
zobaczyć chociażby w Paxie. Tak to jednak wychodzące z niego kable widać. Choć może we
własnym zakresie wsadzę i wkręcę tam jakąś małą metalową ściankę żeby zasilacza nie było
widać.


Ładną klatkę można zrobić z pleksi i obkleić folią karbonową - tanie, szybkie do wykonania, a wygląda świetnie ;) Oczywiście jeśli masz dostęp do warsztatu, to możesz z blach zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Oczywiście to gotowy zestaw, w Polsce bit-tech robi ślicznie oploty na kablach, które
im wyślesz i wychodzi znacznie taniej ;)

Z ciekawości - znacznie taniej znaczy ile?

Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Z tego co widzę, to ten Newton nawet w pełni modularny nie jest, bleee :D


Jedynymi niemodularnymi kablami są 24 pin do płyty głównej, 4+4 dla procka i bodajże 2x 6+2 pin. A że akurat mają czarny oplot to problemu mi to nie robi - akurat takiego potrzebuję :P

Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Jeśli rzeczywiście spinasz wszystko trytytkami i ładnie układasz, to mnóstwo czasu zajmuje
wymiana zasilacza.


Aż tak mi się nie chciało żeby to jeszcze spinać (zresztą nie miałem nawet czym :P) - i tak kable które mam w CX600M są dość krótkie i ledwo sięgały od tyłu do niektórych wtyczek. Spięte mam te pochodzące od samej obudowy - wentylatory, porty USB, audio itd.

Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Ooo, tego nie widziałem jeszcze :D Na moją kolorystykę jak znalazł ;D

Asusowe Maximusy i Pro Gaming mają tego typu bajery :P Zawsze jest też MSI Z170A Gaming Pro który ma grubą świecącą krechę w dowolnym chyba kolorze ale śmiem twierdzić że to dyskretne oświetlenie Asusa przoduje.

Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Chyba najciekawsze są listwy led, którym można kolor zmieniać,
np. pilotem.


Ale są też dość drogie. Będę musiał popatrzeć po jakichś forach moderskich czego się obecnie używa do rozjaśnienia wnętrza skrzynki.

Dnia 14.11.2015 o 10:44, pawbuk napisał:

Ładną klatkę można zrobić z pleksi i obkleić folią karbonową - tanie, szybkie do wykonania,
a wygląda świetnie ;) Oczywiście jeśli masz dostęp do warsztatu, to możesz z blach zrobić
:)


Z tego co właśnie patrzę:
http://www.all4store.pl/q/?keywords=stojak%20pleksi
To nawet nie muszę tego składać samemu. Kształt już jest, tylko dokupić trochę folii. Z 3 dyszki mi wyjdzie a taka kwota jest już jak najbardziej akceptowalna :P Ot, potem tylko przywiercić (albo wręcz przykleić tylko wtedy muszę wybrać jakiś klej któremu niestraszne letnie temperatury) do obudowy. Więc dzięki za podsunięcie pomysłu. Skądinąd - zasilacze ATX powinny być tej samej grubości, no nie? Mogą być dłuższe ale nie szersze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Z ciekawości - znacznie taniej znaczy ile?


Wszystko zależy od tego ile kabli masz do oplecenia - pewnie koło 200 - 250 zł. Do tego dochodzą jeszcze klamry - kilkanaście złotych :D Natomiast możesz wybrać kolor oplotu każdego pojedynczego kabelka - ja mam naprzemiennie czarno - czerwone, wygląda to świetnie ;)

Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Jedynymi niemodularnymi kablami są 24 pin do płyty głównej, 4+4 dla procka i bodajże
2x 6+2 pin. A że akurat mają czarny oplot to problemu mi to nie robi - akurat takiego
potrzebuję :P


Jakoś nie jestem przekonany :D A gdybym nie miał oplatać kabli, to świetnie wyglądają te płaskie kable od zasilaczy Corsaira - widziałem trochę zestawów z nimi i naprawdę nie można narzekać na estetykę ;)

Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Aż tak mi się nie chciało żeby to jeszcze spinać (zresztą nie miałem nawet czym :P)
- i tak kable które mam w CX600M są dość krótkie i ledwo sięgały od tyłu do niektórych
wtyczek. Spięte mam te pochodzące od samej obudowy - wentylatory, porty USB, audio itd.


Ja mam trochę kabli pospinanych, bo inaczej bym nie domknął tylnej ścianki - S340 ma dość mało miejsca za tacką plyty glównej. Choć i tak to jest zrobione na szybcika - kiedyś sobie zamówię więcej trytytek i zrobię to jak należy ;)

Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Asusowe Maximusy i Pro Gaming mają tego typu bajery :P Zawsze jest też MSI Z170A Gaming
Pro który ma grubą świecącą krechę w dowolnym chyba kolorze ale śmiem twierdzić że to
dyskretne oświetlenie Asusa przoduje.


To mi się patent Asusa bardziej podoba ;D Podświetlenie musi być dość dyskretne, żeby nie waliło po oczach :) U mnie w tej chwili pali się tylko dioda karty graficznej i blok CPU od Corsaira H100i

Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Ale są też dość drogie. Będę musiał popatrzeć po jakichś forach moderskich czego się
obecnie używa do rozjaśnienia wnętrza skrzynki.


Bez przesady, na allegro można dostać za kilkadziesiąt złotych ;)

Dnia 14.11.2015 o 11:16, ziptofaf napisał:

Z tego co właśnie patrzę:
http://www.all4store.pl/q/?keywords=stojak%20pleksi
To nawet nie muszę tego składać samemu. Kształt już jest, tylko dokupić trochę folii.
Z 3 dyszki mi wyjdzie a taka kwota jest już jak najbardziej akceptowalna :P Ot, potem
tylko przywiercić (albo wręcz przykleić tylko wtedy muszę wybrać jakiś klej któremu niestraszne
letnie temperatury) do obudowy. Więc dzięki za podsunięcie pomysłu. Skądinąd - zasilacze
ATX powinny być tej samej grubości, no nie? Mogą być dłuższe ale nie szersze?


Tak, szerokości powinny być dokładnie tej samej (15 cm) :) Klatka naprawdę robi porządek w obudowie - nie muszę się teraz przejmować syfem w kablach :D
Szkoda tylko, że jeszcze nikt nie wymyślil jakiegoś systemu odprowadzania kurzu z obudowy - byłbym za to naprawdę sporo zapłacić :D Właśnie zajrzałem do budy - gruba warstwa kurzu, a wszystkie wentylatory mam wywiewowe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2015 o 08:45, ziptofaf napisał:

A temu nie zaprzeczę. Skądinąd - czerwona krecha Asusa w jego wyższych modelach oddzielająca
sekcję audio naprawdę ładnie wygląda:
http://www.pctekindia.com/Reviews/Z97PROGAMER/Compo_10f.jpg


Wygląda fajnie, efekt jest dyskretny i w dolnym rogu ścieżka lekko podświetla płytę, ale ja tego praktycznie nie widzę (szczególnie, że oprócz grafiki mam jeszcze jedną kartę na dolnym slocie). Może jakby postawić budę na biurku bokiem, ale ja akurat nie potrzebuje żeby mi wentylator huczał prosto w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić nową zasiłkę, przymierzam się do enermax revolution x''t jednak nie jestem pewnien czy brać wersje 530 czy 730w

obecne bebechy to

i5 4670
gtx 770
2x4GB RAM
dysk ssd
dysk hdd

wiem że spokojnie wystarczy wersja 530w ale może znowu 730w będzie działać ciszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 02:02, FAILoZOFF napisał:

zamierzam kupić nową zasiłkę, przymierzam się do enermax revolution x''t jednak nie jestem
pewnien czy brać wersje 530 czy 730w

A może żaden z nich? :P
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=372

To nie jest jakiś powalający zasilacz jak na tę klasę cenową. Z tego co widzę model 530W kosztuje 390 zł a 730W 462.

Za 469 zł dorwiesz Newtona R3 800:
http://www.morele.net/zasilacz-fractal-design-newton-r3-800w-fd-psu-nt3b-800w-613076/
Certyfikat 80Plus Platinum a nie Gold, bardzo dobra jakość wykonania, może pracować w trybie półpasywnym (co przy twojej specyfikacji PC''ta oznacza że nigdy go nie usłyszysz). Recenzja nieco wyższego (1000W) modelu tutaj:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=339atng

Zaś w okolicach 395-400 jest Supernova G2:
http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-80-plus-gold-550-watt-220-g2-0550-y2-757740/
I recenzja:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=429

Enermax robi świetne zasilacze ale trochę za wysoko się za nie ceni. Ot, można znaleźć lepszą ofertę.

Dnia 16.11.2015 o 02:02, FAILoZOFF napisał:

wiem że spokojnie wystarczy wersja 530w ale może znowu 730w będzie działać ciszej?

Newton R3 800W będzie niesłyszalny w twoim PC''cie bo nie przekraczasz 350W. Supernova G2 swój wentylator co prawda włączy ale zdecydowanie nie zalicza się do głośnych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 20:56, FAILoZOFF napisał:

Sądzisz że ta cena jest realna patrząc po innych aukcjach?
http://allegro.pl/zasilacz-psu-fractal-design-newton-r3-1000w-czarny-i5728703381.html


Patrzysz na model 1000W a nie 800W. A 1000W rzeczywiście jest drogie i poniżej 6 stów raczej byś nie trafił. 470 za model 800W brzmi jednak całkiem sensownie. Mimo wszystko fabryka z której usług korzysta Fractal to jednak nie Seasonic czy Super Flower (które są klasą samą w sobie) więc ich ceny są nieco niższe.

Fakt, morele czasem ma śmieszne wtopy i sprzedają coś poniżej wartości. Dzień PO twoim zakupie ta kwota nagle wraca do normalnego poziomu ale tobie wysyłają po starej cenie.

Swoją drogą - nie potrafię zrozumieć po co w ogóle korzystać z Allegro przy kupowaniu NOWYCH części. Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami zazwyczaj jest tam drożej niż w dużych hurtowniach i sklepach pokroju morele czy agito :P A te >nieliczne wyjątki< to tak naprawdę resztki magazynowe bądź w jakimś stopniu wybrakowane produkty pochodzące z ww. sklepów. To świetne miejsce gdy polujesz na używki ale zaskakująco drogie jeśli chodzi o nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 21:03, Javier66 napisał:

Które pamięci DDR 4 lepiej wziąć? Różnica w grach między nimi będzie duża?


Różnica w grach między nimi będzie nieistniejąca. Obie to w zasadzie topowe kości i nawiasem mówiąc są drogie jak diabli.

Osobiście proponowałbym wręcz byś wydał mniej i wziął np. takie:
http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-8gb-2666mhz-cl15-czarne-hx426c15fb-8-768447/

Tu zaś konkretne wyniki różnych kości:
http://pclab.pl/art65002-4.html

Ot, nie brać najgorszego chłamu pokroju 2133 MHz CL15 ale nic się nie stanie jeśli wybierzesz DDR4-2666 CL15 zamiast DDR4-3000 kosztujące o stówę drożej. I dostępne tylko w pakietach po 2 co ogranicza potencjalne możliwości rozbudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ciszy Newtona to nie byłbym taki pewny :) Ma on tryb półpasywny wentylatora, ale przeczytaj jeden z komentarzy z Moreli:
http://www.morele.net/zasilacz-fractal-design-newton-r3-800w-fd-psu-nt3b-800w-613076/

Mega ciche są zasilacze Be Quiet. Nie są półpasywne jak Newton, ale to prawdopodobnie najcichsze zasilacze w których wentylator ''mieli'' nonstop.

Seria Pure Power zajmuje Tier 3 w rankingu zasilaczy Tomshardware, seria Straight Power to Tier 2, a Dark Power to Tier 1. Do wyboru do koloru, a wszystkie ciche. Be Quiet ma świetne wentylatory, sam zamontowałem sobie ich najtańszego Pure Wingsa w moim Chieftecu i różnica między nim a poprzednim z łożyskiem ślizgowym jest ogromna.

Minusem zasilaczy Be Quiet jest na pewno brak płaskich kabli. Jeśli znowu coś źle napisałem to proszę mnie poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 23:59, KannX napisał:

Mega ciche są zasilacze Be Quiet. Nie są półpasywne jak Newton, ale to prawdopodobnie
najcichsze zasilacze w których wentylator ''mieli'' nonstop.


Be Quiet jest wyjątkowe pod kilkoma względami. Otóż oni celowo nie dodali trybu półpasywnego. Gdy pojawiały się pierwsze zasilacze tego typu producent uznał że lepszym rozwiązaniem jest właśnie praca nad opracowaniem cichszego wentylatora.
Drugim jest fakt iż to bodajże jedyna high-endowa linia zasilaczy które mają kilka linii 12V zamiast jednej potężnej. Co przy okazji sprawia iż ich zasilacze są bardzo pożądane gdy przypadkiem masz 6 kart graficznych i kopiesz kryptowaluty. Otóż zasilacze z jedną potężną linią mają pewną wadę - w sytuacji krytycznej ich zabezpieczenie przed przeciążeniem może nie uruchomić się na czas. Mówimy o 1000W które przeleją się na twojego PCta. Auć.

W przypadku serii Be-Quieta jest z tym nieco prościej - linii jest więcej i łatwiej jest to opanować gdyby doszło do przeciążenia na jednej z nich.

Oczywiście, nie ma róży bez kolców - w większości przypadków pojedyncza linia oferuje nieco ładniejsze napięcia.

Dnia 16.11.2015 o 23:59, KannX napisał:

Seria Pure Power zajmuje Tier 3 w rankingu zasilaczy Tomshardware, seria Straight Power
to Tier 2, a Dark Power to Tier 1.

Lista Tomshardware jest dość ogólnikowa bo obejmuje głównie dane jaka firma stoi za danym zasilaczem. Dlatego przez poleceniem konkretnego modelu dałem linka do recenzji na jonnyguru:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story5&reid=339

A tam pracuje osoba NAPRAWDĘ znająca się na rzeczy. Zresztą jak wspomina sam autor:
"Oh, you have to be kidding me. It can''t be. Folks, this unit came from the factory of ATNG Power. I... had no idea they were capable of something this stable.

Man... this just comes right out of nowhere. "

Innymi słowy, seria Newton pochodzi od teoretycznie bardzo przeciętnego producenta (stąd średni wynik na liście tomshardware) ale jednocześnie te akurat zasilacze były ewidentnie produkowane na zamówienie bo we wszystkich testach radzą sobie wyśmienicie, nawet po rozkręceniu go na czynniki pierwsze nie było o co się mocno przyczepić (a naprawdę, na jonnyguru siedzą BARDZO czepialscy ludzie i 10/10 Build Quality to dostają naprawdę nieliczne zasilacze).

Ot, tomshardware jest pierwszym miejscem do odwiedzenia jeśli chcesz poznać producenta danego zasilacza i gdzie jego produkty zazwyczaj znajdują się na tierliście. Ale istnieją wyjątki i to jest jeden z nich.

Co do temperatur zaś, znowu zapraszam do recenzji:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=339

Model 1000W obciążony na 1004W dobił do maksymalnie 41 stopni. My zaś mówimy o sytuacji gdzie maksymalne TDP nie sięgnie wyżej niż 350 więc nawet 30 stopni nie przekroczy. Wyjątki oczywiście istnieją - jeśli ktoś liczy na pracę półpasywną w jakiejś budzie za 100 zł bez obiegu powietrza to nie ma cudów, jasne że to będzie się na zmianę włączało i wyłączało.


Oczywiście, nie ma co ukrywać, Be Quiet też robi naprawdę dobre zasilacze zgodnie z tym samym źródłem. Dark Power 11 nie bez powodu jest na szczycie rankingu:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=450
Spersonalizowany model od FSP, niezrównana jakość wykonania... tylko ta cena.

Dnia 16.11.2015 o 23:59, KannX napisał:

Minusem zasilaczy Be Quiet jest na pewno brak płaskich kabli. Jeśli znowu coś źle napisałem
to proszę mnie poprawić :)


Z mojego doświadczenia z czasów kopania kruszców mogę powiedzieć że tak naprawdę powyżej pewnego progu nie ma szczególnego znaczenia co wybierzesz. Czy będzie to Corsair RM, Fractal Design Newton, Seasonic Snow Silent, Super Flower Leadex albo Be Quiet Dark Power - tak naprawdę każdy z nich oferuje nieprawdopodobnie wysoką jakość wykonania. Zresztą - część z nich ma 10 lat gwarancji (a żaden nie ma mniej niż lat 5) a to o czymś świadczy. W praktyce polecam wybierać taki który z jakichś przyczyn akurat jest dostępny w niezłej cenie i dla pewności zerknąć na jonnyguru przed zakupem - wszyscy bardziej uznani producenci bardzo chętnie ślą im swoje zasilacze do testów. Corsair RM1000 który na tomshardware wylądował dość nisko bo w Tier 3 u mnie trzymał 2x R9 280X oraz R9 290 naraz i robił to naprawdę stabilnie. Co zresztą dobrze pokazuje jonnyguru:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=369

Ot, jeśli jesteś gotów wydać ponad 4 stówy za zasilacz i nie patrzysz tylko na moc a oceniasz że za 400 zł dostaniesz naprawdę dobre 650W a dopiero podchodząc pod 500 zł będzie tych watów około 800 to na pewno nie dostaniesz szajsu. Co najwyżej jedynie produkt >bardzo dobry< zamiast >wybitnego<.

Oczywiście, jest też druga strona medalu. Bo są i takie zasilacze:
https://www.youtube.com/watch?v=Rgx-7SUAh98&feature=youtu.be&t=105 :P

W sumie, patrząc na takie testy nie dziwię się że mój używany VS650 za którego nie dałbym 20 zł poszedł na Allegro za 120 - może i miał problemy ze stabilnością napięć ale nie spalił się przy obciążeniu 300W...

Ot, produkty Be Quieta śmiało mogę polecić, w zasadzie wszystkie jak leci zresztą. Ale nie oznacza to że Fractale są gorsze... a za to są często tańsze u nas. We Francji polecałbym duże ilości Super Flowerów przykładowo bo choćby ich 450W Golden Green jest jednym z najtańszych modeli 80Plus Gold tam dostępnych (i tak "przy okazji" jest to jeden z najlepiej wykonanych zasilaczy o nieco niższej mocy w ogóle - a co jak co ale decyzja pt. 450W Golden Green vs Corsair CX500 jest bardzo prosta do podjęcia choć bolesna dla Corsaira :P). W Stanach EVGA jest tanie to polecam tamte. U nas niezłe ceny ma SilentiumPC w serii Supremo, świetną ofertę ma Antec z True Power Classic, Fractal Design ma serie Newton R3 i Tesla R2, obie naprawdę dobrze wykonane. Seasonic jest drogi, wyższe Corsairy RM też. Be-Quiety... umówmy się - Dark Power 11 jest potwornie wręcz drogi. Z drugiej jednak strony ten producent oferuje świetne produkty dla mniej wymagających użytkowników oraz całkiem niezły cenowo zasilaczowy mid-end. Fortron się za to nie popisuje - Aurumy są nie tylko trudno dostępne co również drogie. Enermax jako firma amerykańska też nieco za bardzo się ceni - więc go często nie proponuję. Ot, czysta ekonomia :P Tak naprawdę 99% użytkowników i tak nie zauważy co ma za zasilacz w swoim PC-cie (zakładając iż jest to zasilacz dobrej jakości) ale być może lepiej im pójdzie z zauważeniem 50 zł oszczędności. A nie są to oszczędności które ciągną za sobą nieprzyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.corsair.com/en-us/rmi-series-rm750i-750-watt-80-plus-gold-certified-fully-modular-psu

Od siebie mogę polecić tego korsarza, daje czadu - spodziewam się jednak, że teraz cena nie będzie zbyt atrakcyjna - dorwałem go za 450zł. Cichy z możliwością dowolnej konfiguracji po podpięciu kabla USB, znanego z wyższych modeli.

Zresztą wszystko masz na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się