Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Idealnie. Dwukolorowo ale bez pstrokacizny. Podświetlone, ale bez efektu neonu remizowego (dobre te wentylatory!). I jeszcze przekładki na kablach dla równego ułożenia. Jak dla mnie Zen osiągnięty :)

Ech teraz ja muszę wrzucić mojego Brudusa ;) Ale uczynię to jutro, bo już późno. Jak się nazywają te ''układacze'' do kabli i gdzie takie można kupić? Chyba zamieszczałeś coś o nich ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 23:46, KannX napisał:

Idealnie. Dwukolorowo ale bez pstrokacizny. Podświetlone, ale bez efektu neonu remizowego
(dobre te wentylatory!). I jeszcze przekładki na kablach dla równego ułożenia. Jak dla
mnie Zen osiągnięty :)


Tak mi się spodobały , że chyba wymienię dwa pozostałe wentylatory w budzie ;D
Jednak miałem dzisiaj przez nie zawał, oczywiście wynikający z mojego niedopatrzenia :D Po zamianie wentyli coś tam zmieniałem w programie Corsair Link i pewnie przez przypadek przypisałem regulator obrotów wentyli do temperatury pompy, a nie procesora :D
Nie zauważyłem tego (zresztą, przez długi czas potem nie mogłem dojść o co chodzi i co jest nie tak) i odpaliłem Battlefronta - o dziwo przez chyba godzine wszystko było w porządku, aż nie zachcialo mi się wyjść do pulpitu. Nagle BSoD i koniec :D Pomyślałem, a pewnie niedopracowany ten Battlefront (i rzeczywiście, wychodzenie z gry jest totalnie skopane). No więc włączam kompa - niby wszystko ruszyło, ale obrazu nie ma. Pierwsze skojarzenie - grafika :D Ale patrzę na wyświetlacz błędów POST - jakiś problem z ładowaniem pamięci procka. No dobra, to resetujemy płytę. Jednak dalej to samo. Kolejny reset, potem odłączenie od prądu, i kolejne próby. Ale, ale - przy panelu tylnym MOBO coś się świeci! Wtedy palnąłem się w czoło - no tak, mam tam przycisk Clear CMOS. Ooo, JEEEST, komp odpalił :D
Podejrzewam, że podkręcony procek po prostu się trochę zagrzał i stąd te problemy. Zresztą, okazało się, że wentylatory kręciły się na minimum :D
Jednak dzięki temu kilka rzeczy posprawdzałem, nieco lepiej dobrałem napięcie procka, pozmieniałem sporo ustawień Corsair Linka :D
Teraz jeszcze zachodzę w głowę jak sprawić, żeby przyciski na płycie głównej mi się świeciły cały czas - najdziwniejsze, że akurat jak komp nie odpalał, to wtedy ślicznie świeciły na czerwono :D

Dnia 20.11.2015 o 23:46, KannX napisał:

Ech teraz ja muszę wrzucić mojego Brudusa ;) Ale uczynię to jutro, bo już późno. Jak
się nazywają te ''układacze'' do kabli i gdzie takie można kupić? Chyba zamieszczałeś
coś o nich ale nie pamiętam.


Czekam, czekam na Twojego Brudusa ;)
A tu masz klamry do kabli:
http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/pl/47-klamry-do-kabli
Ideałem byłyby te anodowane, ale są trudniejsze do założenia - przewleka sie przez nie kable, a nie chce mi się w to bawić ;) Najłatwiejsze do założenia są grzebienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 00:02, pawbuk napisał:

Podejrzewam, że podkręcony procek po prostu się trochę zagrzał i stąd te problemy. Zresztą,
okazało się, że wentylatory kręciły się na minimum :D


Najważniejsze, że wszystko całe. Zresztą jak się coś zepsuje a następnie naprawi, to satysfakcja większa niż jakby działało bezbłędnie od początku :)

Dnia 21.11.2015 o 00:02, pawbuk napisał:

Jednak dzięki temu kilka rzeczy posprawdzałem, nieco lepiej dobrałem napięcie procka,
pozmieniałem sporo ustawień Corsair Linka :D


Ja po zmianie wentylatora z przodu na cudownie cichego Thermalrighta również pobawiłem się napięciem. Teraz mam 4.4 przy 1.15V. Wcześniej chyba miałem 4.5 przy 1.25V. Różnica w wydajności żadna, a temperatury niższe o kilka stopni :)

Dnia 21.11.2015 o 00:02, pawbuk napisał:

Teraz jeszcze zachodzę w głowę jak sprawić, żeby przyciski na płycie głównej mi się świeciły
cały czas - najdziwniejsze, że akurat jak komp nie odpalał, to wtedy ślicznie świeciły
na czerwono :D


Nic nie podpowiem, bo ja takich ekskluziwów nie mam ;) Żałuję, że nie mam przycisku clear cmos, to bardzo przydatna sprawa.

Te klamerki co dałeś linka są fajne i tanie na dodatek. Zapiszę sobie linka i jak będę robił coś nowego to kupię "grzebienie", bo najprostsze w instalacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 00:57, KannX napisał:

Najważniejsze, że wszystko całe. Zresztą jak się coś zepsuje a następnie naprawi, to
satysfakcja większa niż jakby działało bezbłędnie od początku :)


Oj tak, ulga była :D Nie mam teraz kasy i ochoty zmieniać procka, zresztą chyba nie bardzo miałbym na co ;D Pewnie bym sobie kupił jakiegoś tymczasowego i3 pod moją podstawkę i z tym jakoś dociągnął do przyszłego roku :)
Na całe szczęście nie muszę się tym teraz przejmować ;)
W sumie tak się teraz zastanawiam jak jest z awaryjnością procesorów - wydaje mi się, że ludziom znacznie częsciej padają mobasy i karty graficzne (no i oczywiście zasilacze i dyski twarde), a procki się trzymają :D Mi jeszcze żaden nigdy (odpukać ) nie padł :D

Dnia 21.11.2015 o 00:57, KannX napisał:

Ja po zmianie wentylatora z przodu na cudownie cichego Thermalrighta również pobawiłem
się napięciem. Teraz mam 4.4 przy 1.15V. Wcześniej chyba miałem 4.5 przy 1.25V. Różnica
w wydajności żadna, a temperatury niższe o kilka stopni :)


U mnie jest 4,3 GHz na 1,15V. Teoretycznie mógłbym dociągnąć do 4,5 GHz (próbowałem kiedyś), ale temperatury idą w górę o ponad 10 stopni w stosunku do tego, co mam teraz. Dla mnie gra niewarta świeczki :D
A te nowe wentyle w porównaniu do standardowych Corsaira o niebo lepsze - przy 1500 obrotów mam niższe temperatury niż przy 2300 obr/min Corsaira - no i oczywiście są znacznie bardziej ciche i wyglądają obłędnie. Tak więc wydałem ponad 100 zł, ale było warto :)
Jednak tak ogólnie to mnie te temperatury nie zadowalają - stosunkowo niskie napięcie, a w Intel Burn Test wygrzewa mi procka do 73 stopni ;/

Dnia 21.11.2015 o 00:57, KannX napisał:

Nic nie podpowiem, bo ja takich ekskluziwów nie mam ;) Żałuję, że nie mam przycisku clear
cmos, to bardzo przydatna sprawa.


Teoretycznie podobnie chyba działa wyjęcie bateryjki :D

Dnia 21.11.2015 o 00:57, KannX napisał:

Te klamerki co dałeś linka są fajne i tanie na dodatek. Zapiszę sobie linka i jak będę
robił coś nowego to kupię "grzebienie", bo najprostsze w instalacji :)


W bit-techu zamawiałem też kable w oplotach - najpopularniejszy sprzedawca tego typu rzeczy na polskiej scenie moderskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,zamówienie z GTX 950 udało się zrealizować :)
Ostatnia rzecz, która mam do wymiany w PC, to dysk :) aktualnie mam starego Hitachi 320 GB, która działa już wooolnoo :)
Teraz pytanie brzmi, czy lepiej kupić całkowicie nowy HDD, czy kupić SSD ze 120 GB do tego Hitachi (wiadomo, że na ssd zainst. system, oraz najważniejsze gry/programy)
No i oczywiście polećcie mi jakiś dysk :) do 300 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 11:06, Bralo napisał:

Ostatnia rzecz, która mam do wymiany w PC, to dysk :) aktualnie mam starego Hitachi
320 GB, która działa już wooolnoo :)
Teraz pytanie brzmi, czy lepiej kupić całkowicie nowy HDD, czy kupić SSD ze 120 GB do
tego Hitachi (wiadomo, że na ssd zainst. system, oraz najważniejsze gry/programy)
No i oczywiście polećcie mi jakiś dysk :) do 300 zł :)


Wszystko zależy od tego ile miejsca na dysku potrzebujesz ;) Są osoby, którym i 3TB nie wystarczają, ale jest wiele takich, którym dysk 120GB spokojnie by wystarczył ;)
W tej chwili warto już kupić dysk SSD - komfort pracy znacząco wzrasta, system i programy ładują sie znacznie szybciej :) Jednak 120GB to trochę mało, warto by dopłacić i brać już 250GB.
W tej chwili Samsung jest w naprawdę bardzo dobrej cenie:
http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata3-mz-75e250b-eu-701416/
Na Twoim miejscu bym dopłacił te 50 zł i go brał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 12:08, pawbuk napisał:

Na Twoim miejscu bym dopłacił te 50 zł i go brał ;)


Właśnie obecnie mam 320 GB dysk i zawsze wolnego miejsca ze 180 GB :) wiec taki 250 w zupełności mi wystarcza a i tak zostawię sobie tego starocia na jakieś duperele jak by miało miejsca zabraknąć :) dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na Brudusa :) W środku ascetycznie ale estetycznie. Ogólnie rzecz biorąc mam połowę tego co Ty. Radiator na froncie mniejszy o połowę od Twojego, karta graficzna również mniejsza prawie o połowę :) Brudus w formacie microatx jest mniejszy od większości itx towerów. Zacna buda.

Aby zainstalować tego wielkiego Thermalrighta na froncie musiałem kupić dłuższe śruby i nakrętki w sklepie metalowym. Średnica śrub Corsaira to 3.5mm z jakimś dziwnym gwintem. Kupiłem więc długie śruby 3mm i nakrętki i świetnie się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 13:58, KannX napisał:

Dobra, czas na Brudusa :) W środku ascetycznie ale estetycznie. Ogólnie rzecz biorąc
mam połowę tego co Ty. Radiator na froncie mniejszy o połowę od Twojego, karta graficzna
również mniejsza prawie o połowę :) Brudus w formacie microatx jest mniejszy od większości
itx towerów. Zacna buda.


Która to obudowa? Nie mogę dojść po tych zdjęciach ;)
Natomiast taka prostota i ascetyzm bardzo mi się podobają :) Kolorystycznie też dobrane - czarno - czerwony motyw ;) Fajnie wygląda kabel zasilający do karty graficznej, taki lekko zapleciony :D Oczywiście oplecione kable ATX 24 pin by poprawiły jeszcze wygląd ;)
Widzę, że wentylator chłodnicy masz ustawiony w konfiguracji PULL - ten wentylator lepiej tak pracuje, czy nie było miejsca? ;)
Wrzuć jeszcze zdjęcia całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 16:02, pawbuk napisał:

Która to obudowa? Nie mogę dojść po tych zdjęciach ;)


Brutus S30. Usunąłem pionową ściankę do montażu dysków SSD. Dyski są pod napędem DVD.

Dnia 21.11.2015 o 16:02, pawbuk napisał:

Natomiast taka prostota i ascetyzm bardzo mi się podobają :) Kolorystycznie też dobrane
- czarno - czerwony motyw ;) Fajnie wygląda kabel zasilający do karty graficznej, taki
lekko zapleciony :D Oczywiście oplecione kable ATX 24 pin by poprawiły jeszcze wygląd
;)


Z kablem PCIE jakoś tak samo wyszło, że się zakręcił. A opleciona reszta będzie, ale w następnym komputerze ;)

Dnia 21.11.2015 o 16:02, pawbuk napisał:

Widzę, że wentylator chłodnicy masz ustawiony w konfiguracji PULL - ten wentylator lepiej
tak pracuje, czy nie było miejsca? ;)


Wentylator 140mm dmucha na chłodnicę. Nie było innej opcji, bo jest on większy od chłodnicy i zawadzałby o jej górne przewody.

Dnia 21.11.2015 o 16:02, pawbuk napisał:

Wrzuć jeszcze zdjęcia całości :)


Niestety nie mogę, bo już wsadziłem kompa do biurka. Wygląda zupełnie standardowo i niepozornie jak S30 :) Wszystko co było ciekawe do pokazania jest na tych dwóch zdjęciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 16:47, KannX napisał:

Brutus S30. Usunąłem pionową ściankę do montażu dysków SSD. Dyski są pod napędem DVD.


No właśnie zastanawiałem się czy to S20 czy S30, bo są podobne ;) Mojemu bratu składałem komputer na S20, trochę ciasno było :D S30 jest chyba ciut dłuższa, pewnie nieco łatwiej tam ustawić zasilacz i napęd, bo ja wpychałem napęd na siłę, i tak lekko wystaje ;) Fajne jest to, że można te dyski pod kartą graficzną ustawić, choć w zamian dostajemy zasilacz na górze ;) Z jednej strony łatwiej podłączyć zasilacz z krótkimi kablami, ale z drugiej wentylator PSU pobiera cieple powietrze znad procesora.

Dnia 21.11.2015 o 16:47, KannX napisał:

Z kablem PCIE jakoś tak samo wyszło, że się zakręcił. A opleciona reszta będzie, ale
w następnym komputerze ;)


A jaki to planujesz następny komputer? ;) ITX? ;D

Dnia 21.11.2015 o 16:47, KannX napisał:

Wentylator 140mm dmucha na chłodnicę. Nie było innej opcji, bo jest on większy od chłodnicy
i zawadzałby o jej górne przewody.


A tak, nie zauważyłem, że jest odwrócony ;) W sumie niezły pomysł, 140 na pewno jest bardziej wydajna i przedmucha lepiej tę chłodnicę ;)

Dnia 21.11.2015 o 16:47, KannX napisał:

Niestety nie mogę, bo już wsadziłem kompa do biurka. Wygląda zupełnie standardowo i niepozornie
jak S30 :) Wszystko co było ciekawe do pokazania jest na tych dwóch zdjęciach :)


No spoko, choć lubię oglądać zdjęcia różnych komputerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 17:16, pawbuk napisał:

No właśnie zastanawiałem się czy to S20 czy S30, bo są podobne ;) Mojemu bratu składałem
komputer na S20, trochę ciasno było :D S30 jest chyba ciut dłuższa, pewnie nieco łatwiej
tam ustawić zasilacz i napęd, bo ja wpychałem napęd na siłę, i tak lekko wystaje ;)


Początkowo chciałem przekładać wszystko właśnie do S20, ale okazało się że szeroka płyta micro atx będzie przysłaniać dziury na kable z prawej strony. No i musiałem pójść w S30, ale jestem bardzo zadowolony, bo lepiej się już tego wszystkiego chyba nie da upakować :)

Dnia 21.11.2015 o 17:16, pawbuk napisał:

A jaki to planujesz następny komputer? ;) ITX? ;D


Zdecydowanie tak. Abo Fractal Design Node 202, albo Raijintek Metis w jakimś ładnym kolorze (zielony jest śliczny). Te obudowy podobają mi się najbardziej. Lubię upychać :) Jeśli będzie Metis to wezmę do niego zasilacz Silverstone SFX-L + kable w oplocie do grafy i dysków i będzie idealnie poskładany mały komputerek (24pin i EPS zostawię standardowe płaskie, bo ich nie będzie widać). Silverstone jest o tyle fajną firmą, że do ich zasilaczy można kupować osobne kable wedle potrzeb. Kable krótkie, kable płaskie i kable oplecione. Do wyboru i nawet do koloru, pod warunkiem że jest to kolor czarny lub czerwony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak tutaj wygląda sytuacja z "legalnością" wrzucania linków do konkretnych sklepów, także zapytam po prostu: czy laptop HP 250 G3 N2840 4GB 500GB W8.1 za 970 złotych to rozsądny zakup? Czy też może w tej cenie (raczej więcej niż ten tysiąc bym nie chciał wydać) da się dostać coś lepszego? Laptop będzie służył przede wszystkim do przeglądania internetu i rozmawiania przez Skype, także wielkich wymagań dotyczących podzespołów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 17:52, matiz123 napisał:

Nie wiem, jak tutaj wygląda sytuacja z "legalnością" wrzucania linków do konkretnych
sklepów, także zapytam po prostu: czy laptop HP 250 G3 N2840 4GB 500GB W8.1 za 970 złotych
to rozsądny zakup? Czy też może w tej cenie (raczej więcej niż ten tysiąc bym nie chciał
wydać) da się dostać coś lepszego? Laptop będzie służył przede wszystkim do przeglądania
internetu i rozmawiania przez Skype, także wielkich wymagań dotyczących podzespołów nie
mam.


Jeśli przez przeglądanie internetu masz na myśli 2-3 zakładki naraz maks (i żadnego YouTube''a w wyżej niż 480p) oraz wywalisz tego Windowsa by zastąpić go jakimś Kubuntu to się nada. W przeciwnym razie zostają albo używki albo dozbieranie nieco większej sumy.

Minimum które ma sens to raczej takie coś:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/13597403#techniczne
Tu masz wydajność procka:
http://pclab.pl/temat/AMD.A6-6310.Beema.test,60341
Tak o 50% mocniejszy od N2840, dużo lepsze jest też iGPU. Fakt, to jest bez systemu operacyjnego. Ale Linux jest rzeczą darmową a przeglądarka chodzi na nim tak samo co na Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie zastanowię się nad tym laptopem, może się skuszę na tego, który podałeś. Zresztą teraz chyba ten cały czarny piątek ma być, może się trafi jakaś fajna okazja.
A jakby co - te Windowsy 10 na Allegro za nieco ponad 100 złotych można bezpiecznie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 17:43, KannX napisał:

Początkowo chciałem przekładać wszystko właśnie do S20, ale okazało się że szeroka płyta
micro atx będzie przysłaniać dziury na kable z prawej strony. No i musiałem pójść w S30,
ale jestem bardzo zadowolony, bo lepiej się już tego wszystkiego chyba nie da upakować
:)


Mi się z wyglądu zdecydowanie bardziej podoba S20, ale niestety jest mniejsza i ciężko coś tam upchać :D W każdym razie nie narzekam, w S340 wszystko się ładnie mieści i w dodatku jest znacznie mniejsza niż inne obudowy Mid Tower. Pamiętam, że jak ostatnio szukałem obudowy, to podobała mi sie też Pandora http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/pandora-window/
od BitFenixa - niestety, mieściły się tam płyty główne tylko mATX. Jednak kilka dni temu BitFenix pokazał wersję ATX Pandory:
http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/pandora-atx/
Uwielbiam taką prostotę kształtów, teraz poważnie bym się zastanowił nad wyborem ;) Uwielbiam te zamknięte piwnice ;)

Dnia 21.11.2015 o 17:43, KannX napisał:

Zdecydowanie tak. Abo Fractal Design Node 202, albo Raijintek Metis w jakimś ładnym kolorze
(zielony jest śliczny). Te obudowy podobają mi się najbardziej. Lubię upychać :) Jeśli
będzie Metis to wezmę do niego zasilacz Silverstone SFX-L + kable w oplocie do grafy
i dysków i będzie idealnie poskładany mały komputerek (24pin i EPS zostawię standardowe
płaskie, bo ich nie będzie widać). Silverstone jest o tyle fajną firmą, że do ich zasilaczy
można kupować osobne kable wedle potrzeb. Kable krótkie, kable płaskie i kable oplecione.
Do wyboru i nawet do koloru, pod warunkiem że jest to kolor czarny lub czerwony :)


Mi się bardziej z tych dwóch podoba Raijintek - te satynowe kolory i okno robią wrażenie i naprawdę można coś ciekawego z tego zrobić ;) No i zaskakująco jest tani :D Muszę się nad nim zastanowić jak mojej mamie będę w najbliższym czasie komputer składał ;)

A jeśli chodzi o mnie, to zamówiłem kolejne dwa czerwone Riingi :D Zastąpią mi te wentylatory FN V2 od NZXT - wreszcie będzie wszystko dobrane kolorystycznie ;) W czwartek powinny też dojść trytytki, sanki do dysków SSD i oplecione SATA, tak więc w weekend pewnie kolejne zdjęcia i to będzie wersja 0.9 mojego komputera :D Do wersji 1.0 będzie brakowało oplecionych przedłużek kabli POWER/RESET/HDD/LED :D Zastanawiałem się też nad oplotami na SATA zasilające, ale chyba sobie daruję - i tak ich nie widać, a koszt znaczący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:23, pawbuk napisał:

Pamiętam, że jak ostatnio
szukałem obudowy, to podobała mi sie też Pandora http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/pandora-window/
od BitFenixa - niestety, mieściły się tam płyty główne tylko mATX. Jednak kilka dni temu
BitFenix pokazał wersję ATX Pandory:
http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/pandora-atx/
Uwielbiam taką prostotę kształtów, teraz poważnie bym się zastanowił nad wyborem ;) Uwielbiam
te zamknięte piwnice ;)


Pandora jest piękna i świetnie pomyślana! Chociaż wersja micro atx jest dosyć ciasna jeśli chodzi o kable i wchodzi do niej cooler cpu o wysokości max 125mm. Ja natomiast czekam na jej wersję ITX:
http://img.clubic.com/07398729-photo-bitfenix-pandora.jpg
Jak wyjdzie, to porzucam Metisa na rzecz tego micro towera :)

Dnia 22.11.2015 o 11:23, pawbuk napisał:

Mi się bardziej z tych dwóch podoba Raijintek - te satynowe kolory i okno robią wrażenie
i naprawdę można coś ciekawego z tego zrobić ;) No i zaskakująco jest tani :D Muszę się
nad nim zastanowić jak mojej mamie będę w najbliższym czasie komputer składał ;)


Na Metisie fajne htpc wychodzą i nie tylko :)

Dnia 22.11.2015 o 11:23, pawbuk napisał:


A jeśli chodzi o mnie, to zamówiłem kolejne dwa czerwone Riingi :D Zastąpią mi te wentylatory
FN V2 od NZXT - wreszcie będzie wszystko dobrane kolorystycznie ;) W czwartek powinny
też dojść trytytki, sanki do dysków SSD i oplecione SATA, tak więc w weekend pewnie kolejne
zdjęcia i to będzie wersja 0.9 mojego komputera :D Do wersji 1.0 będzie brakowało oplecionych
przedłużek kabli POWER/RESET/HDD/LED :D Zastanawiałem się też nad oplotami na SATA zasilające,
ale chyba sobie daruję - i tak ich nie widać, a koszt znaczący ;)


Strasznie grubo idziesz, ale popieram to w pełni. Jak się ma coś dobrego i ładnego to miło się to dopracowuje i każda niedoróbka nabiera znaczenia, gdy dąży się do perfekcji. Mnie też denerwują te kolorowe końcówki POWER/RESET/HDD/LED! jakby nie mogli robić wszystkich kabelków czarnych. I kolorowe badziewie jest nawet w najdroższych obudowach. Można to ładnie okleić taśmą izolacyjną (dobra jest Tesa), ale takie kable w oplotach to byłoby coś! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 15:29, KannX napisał:

Pandora jest piękna i świetnie pomyślana! Chociaż wersja micro atx jest dosyć ciasna
jeśli chodzi o kable i wchodzi do niej cooler cpu o wysokości max 125mm. Ja natomiast
czekam na jej wersję ITX:
http://img.clubic.com/07398729-photo-bitfenix-pandora.jpg
Jak wyjdzie, to porzucam Metisa na rzecz tego micro towera :)


To mi sie Metis chyba bardziej podoba jako ITX :) Pandora jest wyższa i to mi psuje efekt takiej malutkiej obudowy ;) Choć do microATX jest jak znalazł ;) Oczywiście, do każdego formatu płyty glównej mam nieco inne preferencje jeśli chodzi o obudowy, choć generalnie lubię prostotę ;) Jakieś dwa lata temu poważnie myślałem o Define R4, jednak ostatecznie brak zamkniętej piwnicy mnie zniechęcił. Przypadkiem kiedyś zobaczyłem NZXT H440 i naprawdę się na nią napaliłem :D Ostatecznie jednak o 200 zł niższa cena i równie znakomity wygląd zadecydowały o wyborze NZXT S340 :D Okazało się nawet, że wersja czerwono-czarna jest jeszcze lrpsza niż sama czarna z powodu matowego wykończenia ;)

Dnia 22.11.2015 o 15:29, KannX napisał:

Na Metisie fajne htpc wychodzą i nie tylko :)


Patrzyłem na różne komputery złożone w Metisie i jest naprawdę fajnie ;) Oczywiście, o ostatecznym wyglądzie decyduje też płyta główna - niektóre mają tak paskudne kolory i wykończenie, że potrafią zepsuć cały efekt. Teraz np bym Z77 Extreme 4 na pewno nie wybrał - brązowe PCB i złote wykończenie nijak nie pasują do czerwono - czarnej koncepcji :)

Dnia 22.11.2015 o 15:29, KannX napisał:

Strasznie grubo idziesz, ale popieram to w pełni. Jak się ma coś dobrego i ładnego to
miło się to dopracowuje i każda niedoróbka nabiera znaczenia, gdy dąży się do perfekcji.
Mnie też denerwują te kolorowe końcówki POWER/RESET/HDD/LED! jakby nie mogli robić wszystkich
kabelków czarnych. I kolorowe badziewie jest nawet w najdroższych obudowach. Można to
ładnie okleić taśmą izolacyjną (dobra jest Tesa), ale takie kable w oplotach to byłoby
coś! :)


Jeśli bym podliczył koszty, to wyszło byś coś takiego (to dla tych, którzy zastanawiają się czy takie modyfikacje są drogie):
- obudowa NZXT S340 - 350 zł (teraz kosztuje 390 zł :D )
- cooler CPU - używany Corsair H100i - 360 zł
- wentylatory - 4x Thermaltake Riing 12 - 210 zł
- kable:
- oplatane ATX 24 pin, EPS 8 pin, PCI-E 8 pin z klamrami - 120 zł
- oplatane przedłużki USB 2.0 i AUDIO - 40 zł
- 3x oplatane kable SATA - 30 zł
RAZEM: 1100 zł
No, w sumie sam nie zdawałem sobie sprawy, że tyle to wszystko kosztowało :D W sumie cały mój zestaw komputerowy z peryferiami kosztował mnie do tej pory 8000 zł :D Rzeczywiście, dość sporo :/
Jeśli bym chciał to wszystko porządnie zwodować, to musiałbym doliczyć do tego jeszcze z 1500 zł.
Więc to raczej sztuka dla sztuki, lepiej od tego wszystkiego komputer działać nie będzie :D Natomiast jeśli ktoś chce, żeby skrzyneczka przy biurku cieszyła oko, to polecam, efekt jest niesamowity :D No i można się pochwalić gościom, bo rzadko ktoś coś takiego wcześniej widział ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się