Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2015 o 16:16, pawbuk napisał:

RAZEM: 1100 zł


Ej no, źle liczysz :P Obudowę i cooler tak czy siak musisz kupić. NZXT S340 nie jest przy tym nawet jakoś wybitnie droga - jakby ktoś chciał po prostu zbliżonych temperatur i miał gdzieś wygląd to mówimy o mniej więcej poziomie Gladiusa za ok. 220. Zaś dobry cooler CPU to też i niższe temperatury, H100i oferuje zaś wydajność zbliżoną do Dark Rock 3 więc tak naprawdę "przepłacasz" 100 zł (a czasem i mniej bo latem wodne i tak góruje). Więc tak naprawdę koszty bonusowe to okolice niecałych 400 zł.

Dnia 22.11.2015 o 16:16, pawbuk napisał:

Jeśli bym chciał to wszystko porządnie zwodować, to musiałbym doliczyć do tego jeszcze
z 1500 zł.

Masz na myśli budowę systemu samemu od podstaw? Bo tutaj w zasadzie ma górnego limitu i 1500 to takie minimum :D

Tak przypomnę że pełny własny system składa się z:
- rezerwuaru (od 200 zł)
- złączek i węży (spokojnie przekroczysz 130 zł a czasem będzie dosłownie 2x tyle jak zechcesz swoje węże opleść)
- chłodnicy (i to więcej niż jednej czasem, po 350 zł sztuka)
- pompki (200-300 zł za samą pompkę, z 500 jeśli chcesz taką zintegrowaną z rezerwuarem)
- płynu (50-100 zł za litr)
- bloków wodnych na to co chcemy zwodować (po 4 stówy za taki na GPU i od 200 zł za CPU)
- łącznika żeby móc podłączyć więcej bloków wodnych niż 1 (ok. 80 zł)

Fakt że to wydatek w większości jednorazowy. Blok wodny na CPU jest w miarę uniwersalny i tak naprawdę jedynym kosztem dodanym jest to że musisz doliczać do każdej karty graficznej którą kupisz 400 zł na blok do niej (choć stary można potem odsprzedać, ze 100-150 za niego dostaniesz).

Ogółem budowanie własnego systemu wodnego to fajna zabawa choć przyznam że nigdy nie odważyłem się tego robić całkowicie samemu bez nadzoru. Tym niemniej - gdy ludzie narzekali na to że 2x HD4850 grzeją się im do 110C a ja w tym czasie miałem w domowym komputerze 50 po dziś dzień mnie rozbawia. Choć niestety mój własny budżet jest obecnie za mały by sobie pozwolić na taki wydatek we własnym PC''cie i muszę się obecnie zadowolić plebejskim powietrzem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 21:25, ziptofaf napisał:

Ej no, źle liczysz :P Obudowę i cooler tak czy siak musisz kupić. NZXT S340 nie jest
przy tym nawet jakoś wybitnie droga - jakby ktoś chciał po prostu zbliżonych temperatur
i miał gdzieś wygląd to mówimy o mniej więcej poziomie Gladiusa za ok. 220. Zaś dobry
cooler CPU to też i niższe temperatury, H100i oferuje zaś wydajność zbliżoną do Dark
Rock 3 więc tak naprawdę "przepłacasz" 100 zł (a czasem i mniej bo latem wodne i tak
góruje). Więc tak naprawdę koszty bonusowe to okolice niecałych 400 zł.


Masz rację ;) Jednak te części doliczyłem, bo wcześniej posiadałem już obudowę i cooler. Na Regnuma po 3 latach nie mogłem już jednak patrzeć, a Macho mi przeszkadzało ze względu na swoje rozmiary i wkurzającą instalację ;) Jeśli ktoś składa komputer od nowa, to te dodatkowe koszty "wyglądu" będą mniejsze, tak spokojnie licząc o 400 zł ;)
S340 nie jest drogą obudową, bo też nie jest jakoś specjalnie duża ani dobrze wyposażona - ot, prosta, acz elegancka buda :D Szkoda tylko, że nie dali szyby, bo pleksi strasznie się rysuje :/

Dnia 22.11.2015 o 21:25, ziptofaf napisał:

Masz na myśli budowę systemu samemu od podstaw? Bo tutaj w zasadzie ma górnego limitu
i 1500 to takie minimum :D


Za 1100 zł można już mieć chłodzenie procesora, za gdzieś 1500 zł jeszcze z kartą graficzną, choć oczywiście to taki zestaw podstawowy ;) Za coś lepiej wyglądającego i wydajniejszego wyjdzie przynajmniej z 500 zł drożej. EK wypuszcza nawet takie różne zestawy jeśli ktoś boi się samodzielnie coś dobrać :D
Ja na razie wybrałem AIO, z trzech powodów - nie stać mnie w tej chwili na pełny system LC, lepiej wygląda niż chłodzenie powietrzne, zajmuje znacznie mniej miejsca i nie ogranicza dostępu do płyty głównej :)
Natomiast jeśli dojdzie w przyszłym roku jakaś kasa, to kto wie czy jednak nie zdecyduję się LC. Priorytetem jednak nie będzie - do wymiany pewnie pójdzie CPU+MOBO+RAM+GPU :D

Dnia 22.11.2015 o 21:25, ziptofaf napisał:

Fakt że to wydatek w większości jednorazowy. Blok wodny na CPU jest w miarę uniwersalny
i tak naprawdę jedynym kosztem dodanym jest to że musisz doliczać do każdej karty graficznej
którą kupisz 400 zł na blok do niej (choć stary można potem odsprzedać, ze 100-150 za
niego dostaniesz).


Procesor na pewno opłaca się zwodować (jeśli chodzi o temperatury i głośność), z kartą graficzną jest różnie. Teoretycznie u mnie przez większość czasu karta graficzna działa w trybie pasywnym, w związku z czym jest całkowicie niesłyszalna (cewki mi nie piszczą ;D ). Pewnie jednak gdybym miał jakiegoś Gigabyte''a. to chętnie bym kartę uciszył :D No i to kilkaset złotych do każdej nowej karty...tanio nie jest ;D

Dnia 22.11.2015 o 21:25, ziptofaf napisał:

Ogółem budowanie własnego systemu wodnego to fajna zabawa choć przyznam że nigdy nie
odważyłem się tego robić całkowicie samemu bez nadzoru. Tym niemniej - gdy ludzie narzekali
na to że 2x HD4850 grzeją się im do 110C a ja w tym czasie miałem w domowym komputerze
50 po dziś dzień mnie rozbawia. Choć niestety mój własny budżet jest obecnie za mały
by sobie pozwolić na taki wydatek we własnym PC''cie i muszę się obecnie zadowolić plebejskim
powietrzem :P


Powietrze jest po prostu najbezpieczniejsze - na pewno nic nie wycieknie, trudno też cokolwiek uszkodzić. Jest też z 5 razy tańsze, a wydajność tych topowych układów nie jest aż tak niska w porównaniu nawet do stosunkowo rozbudowanych zestawów LC. W LC tyle kasy płaci się głównie dla świetnego wyglądu - niektóre płyny z podświetleniem wyglądają naprawdę fenomenalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC pojawiła się recenzja SilentiumPC Pax M70, pierwszej wyciszanej obudowy od tej polskiej firmy:

http://www.purepc.pl/obudowy/silentiumpc_pax_m70_test_wyciszonej_obudowy_miditower

Jest naprawdę dobrze, choć mi brakuje na pewno okna, albo chociaż panelu bocznego z oknem do dokupienia. Tacka na płytę glówną mogłaby być też mniej podziurawiona, a na przepustach założone gumowe osłonki - nieco by to poprawiło wygląd wnętrza (choc bez okna i tak nie ma to specjalnego znaczenia). Podobno jednak jakość nie odbiega bardzo od Fractali, a dodatkowo Pax oferuje zamykaną piwnicę, na co od dawna czekam u Szwedów ;D
Jeśli komuś podba się styl oferowany przez Fractal Design, a nie chce zbyt przepłacać, to Pax M70 wydaje się naprawdę świetnym wyborem ;)
Mam tylko nadzieję, że poprawiono regulatory obrotów, które kiedyś w wyrobach SPC padały na potęgę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 17:49, pawbuk napisał:

Na PurePC pojawiła się recenzja SilentiumPC Pax M70, pierwszej wyciszanej obudowy od
tej polskiej firmy:


[ciach!]

Ogólnie obudowa jest dobra. Trochi droga, bo za podobną cenę można ugryźć Nanoxie Deep Silence. I nie widzę sensu robienia piwnicy na zasilacz gdy obudowa nie ma okna. Jakby boczek był cały oszklony to piwnica miałaby rację bytu :)

Ale AMD dojechało z cenami nowego Radeona 380X. Najtańszy kosztuje ok. 1150zł, a najdroższe ponad 1300zł. Niebezpiecznie blisko najtańszych GTXów 970, z którymi konkurować nie mają czym.

Ciekawe czy Sapphire pokaże klasę i zrobi 380X w formacie ITX, tak jak poprzednie z 280/380. To byłaby niezła rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 21:08, KannX napisał:

Ogólnie obudowa jest dobra. Trochi droga, bo za podobną cenę można ugryźć Nanoxie Deep
Silence. I nie widzę sensu robienia piwnicy na zasilacz gdy obudowa nie ma okna. Jakby
boczek był cały oszklony to piwnica miałaby rację bytu :)


No niestety, znów pokpili sprawę z oknem, a tu by się wręcz prosiło, bo wnętrze dość ciekawie zaprojektowane ;) Zresztą, jak kiedyś chciałem kupić panel boczny z oknem do Regnuma, to też nie było jak dostać - widać nie chcą kasy od użytkowników ;D
Z tego co widzę, to Nanoxia wyjdzie nieco drożej i chyba mniej mi się podoba, choć o jakości i rozplanowaniu się nie wypowiem, bo nigdy jakoś tymi obudowami się nie interesowałem :D
Natomiast od dawna widziałem worklogi z pewną obudową i w sumie dzisiaj dopiero zorientowałem się jaka to jest:
http://www.morele.net/obudowa-parvum-systems-s2-0-czarno-czerwony-z-oknem-s2-0-bk-rd-633505/
Cena odstraszająca, ale wygląda zacnie :D

Dnia 23.11.2015 o 21:08, KannX napisał:

Ale AMD dojechało z cenami nowego Radeona 380X. Najtańszy kosztuje ok. 1150zł, a najdroższe
ponad 1300zł. Niebezpiecznie blisko najtańszych GTXów 970, z którymi konkurować nie mają
czym.


Podejrzewam, że ceny niedługo po premierze spadną, klienci nie są głupi :D

Dnia 23.11.2015 o 21:08, KannX napisał:

Ciekawe czy Sapphire pokaże klasę i zrobi 380X w formacie ITX, tak jak poprzednie z 280/380.
To byłaby niezła rzecz.


Te małe karty są naprawdę ciekawe, ale jednak wolę te długaśne, z przynajmniej dwoma wentylatorami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 22:23, pawbuk napisał:

Natomiast od dawna widziałem worklogi z pewną obudową i w sumie dzisiaj dopiero zorientowałem
się jaka to jest:
http://www.morele.net/obudowa-parvum-systems-s2-0-czarno-czerwony-z-oknem-s2-0-bk-rd-633505/
Cena odstraszająca, ale wygląda zacnie :D


Trochę jak jakiś stylowy mebel wygląda. A layout ma jak Corsair Carbide 240:
http://www.corsair.com/en/carbide-series-air-240-high-airflow-micro-atx-and-mini-itx-pc-case
Szkoda tylko, że ten Corsair jest taki szpetny. Jakby nie mogli go całego gładkiego zrobić, tylko połowa w "żebrach". Jeśli chodzi o design to najbardziej podobają mi się obudowy Fractala:
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-804
Tylko trochę sztucznie i niepotrzebnie ją powiększyli dając zasilacz poziomo zamiast pionowo jak u Corsaira. Ale i tak jest piękna :)

Dnia 23.11.2015 o 22:23, pawbuk napisał:

Te małe karty są naprawdę ciekawe, ale jednak wolę te długaśne, z przynajmniej dwoma
wentylatorami :D


Są na pewno cichsze pod obciążeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję komputera do zadań biurowych, głównie pracy w środowisku CAD (bez obróbki 3D albo w bardzo ograniczonym zakresie). Warunkiem koniecznym jest obsługa HDMI, poza tym zdaje się na wasze doświadczenie, potrzebna jest kompletna skrzynka łącznie z napędem optycznym i systemem operacyjnym. Chodzi o to czy dałoby radę złożyć coś sensownego w cenie około 1600-1800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2015 o 11:01, sajmonL napisał:

Witam, potrzebuję komputera do zadań biurowych, głównie pracy w środowisku CAD (bez obróbki
3D albo w bardzo ograniczonym zakresie). Warunkiem koniecznym jest obsługa HDMI, poza
tym zdaje się na wasze doświadczenie, potrzebna jest kompletna skrzynka łącznie z napędem
optycznym i systemem operacyjnym. Chodzi o to czy dałoby radę złożyć coś sensownego w
cenie około 1600-1800zł.


Nie jest to dużo, ale postaram się coś zaproponować :) System operacyjny można spokojnie kupić na Allegro, za mniej więcej 100 zł, więc tego już nie uwzględniam dalej ;) Zostaje więc ok 1700 zł.

Procesor:
http://www.x-kom.pl/p/262626-procesor-core-i3-1151-intel-i3-6100-370ghz-3mb-box.html 569 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vdh-779411/ 319 zł

Pamieć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-8gb-2133mhz-ddr4-cl16-ct8g4dfd8213-659260/ 204 zł

Dysk:
http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata3-mz-75e250b-eu-701416/ 345 zł

Napęd:
http://www.morele.net/naped-samsung-sh-224fb-sh-224fb-bebe-nastepca-modelu-sh-224db-bebe-740494/ 49 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/ 164 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s30-pure-black-bt-s30-660804/ 95 zł

RAZEM: 1750 zł (plus system)

Niestety, nieco przekroczyłem budżet, ale miałem dobre intencje ;D Na pewno ten procesor powinien zostać - wysoka częstotliwość rdzenia daje mu naprawdę satysfakcjonującą wydajność, choć oczywiście to tylko 2 rdzenie fizyczne (4 wątki), więc pewne ograniczenia będzie miał. Jednak to na niego spadnie główny ciężar obliczeń, wieć tutaj bym nie oszczędzał. Płyta główna najtańsza nie jest, ale wspiera już pamięci DDR4, więc jest bardziej przyszłościowa - poza tym ma już wyjścia na USB 3.1, więc w przyszłości możesz na niej oprzeć upgrade komputera.
Do tego 8GB pamięci operacyjnej - jesli chodzi o mnie, to bym nawet dał 12GB, ale budżet juz nie pozwalał. W każdym razie w przyszłości warto dołożyć nawet kolejną kość 8GB.
Jeśli chodzi o dysk, to postawiłem już na SSD - droższy, mniejsza pojemność, ale na pewno da kopa całemu zestawowi. Zwykły HDD robiłby za wąskie gardło, tu już tego problemu nie będzie.
Do tego starałem się dobrać zasilacz, który pozwoli w przyszłości na rozbudowę zestawu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2015 o 00:31, KannX napisał:

Trochę jak jakiś stylowy mebel wygląda. A layout ma jak Corsair Carbide 240:
http://www.corsair.com/en/carbide-series-air-240-high-airflow-micro-atx-and-mini-itx-pc-case
Szkoda tylko, że ten Corsair jest taki szpetny. Jakby nie mogli go całego gładkiego zrobić,
tylko połowa w "żebrach".


A mi się nawet ten Corsair podoba - widziałem fajne worklogi na nim oparte :D Nawet przez chwilę o nim myślałem przy wyborze budy, ale pod biurko zdecydowanie bardziej mi pasują Towery ;)

Dnia 24.11.2015 o 00:31, KannX napisał:

Jeśli chodzi o design to najbardziej podobają mi się obudowy Fractala:
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-804
Tylko trochę sztucznie i niepotrzebnie ją powiększyli dając zasilacz poziomo zamiast
pionowo jak u Corsaira. Ale i tak jest piękna :)


Fractal robi rzeczywiście bardzo proste i eleganckie obudowy, choć w przypadku tego Node''a mogliby go nieco odchudzić, właśnie poprzez pionowy zasilacz.

Dnia 24.11.2015 o 00:31, KannX napisał:

Są na pewno cichsze pod obciążeniem :)


Są świetnie do ITXów, ale w dużej budzie wyglądałyby komicznie :D Choć gdybym chciał się zdecydować na pełne LC, to musiałbym nad taką kartą pomyśleć, bo mój Strix zajmuje sporo miejsca.
Pamiętam jeszcze te 3 slotowe konstrukcje Asusa przy GTX580 :D
https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/ENGTX580_DCII2DIS1536MD5/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z szybkim pytaniem tutaj zawitałem. Mianowicie chodzi o pamięć RAM.
Aktualnie jestem w posiadaniu Patriot Sector5 VIPER II DDR3 2x2GB 1333mhz no i chciałbym coś do tego dołożyć. Przykładowo wrzuciłbym sobie do tego PDP Patriot 4096MB 1333MHz Signature Line CL9. I teraz kwestia tego czy a) jest to możliwe (kwestia napięcia, nie wiem nie znam się); b) czy będzie to opłacalne czy przykładowo wyrzucić to co mam i kupić 2x4GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2015 o 12:09, pawbuk napisał:

Niestety, nieco przekroczyłem budżet, ale miałem dobre intencje ;D Na pewno ten procesor
powinien zostać - wysoka częstotliwość rdzenia daje mu naprawdę satysfakcjonującą wydajność,
choć oczywiście to tylko 2 rdzenie fizyczne (4 wątki), więc pewne ograniczenia będzie
miał. Jednak to na niego spadnie główny ciężar obliczeń, wieć tutaj bym nie oszczędzał.
Płyta główna najtańsza nie jest, ale wspiera już pamięci DDR4, więc jest bardziej przyszłościowa
- poza tym ma już wyjścia na USB 3.1, więc w przyszłości możesz na niej oprzeć upgrade
komputera.
Do tego 8GB pamięci operacyjnej - jesli chodzi o mnie, to bym nawet dał 12GB, ale budżet
juz nie pozwalał. W każdym razie w przyszłości warto dołożyć nawet kolejną kość 8GB.
Jeśli chodzi o dysk, to postawiłem już na SSD - droższy, mniejsza pojemność, ale na pewno
da kopa całemu zestawowi. Zwykły HDD robiłby za wąskie gardło, tu już tego problemu nie
będzie.
Do tego starałem się dobrać zasilacz, który pozwoli w przyszłości na rozbudowę zestawu
;)


Dziękuję bardzo za ciekawą propozycję, teraz pozostaje tylko zamawiać sprzęt i do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 01:51, loytar napisał:

Witam. Z szybkim pytaniem tutaj zawitałem. Mianowicie chodzi o pamięć RAM.
Aktualnie jestem w posiadaniu Patriot Sector5 VIPER II DDR3 2x2GB 1333mhz no i chciałbym
coś do tego dołożyć. Przykładowo wrzuciłbym sobie do tego PDP Patriot 4096MB 1333MHz
Signature Line CL9. I teraz kwestia tego czy a) jest to możliwe (kwestia napięcia, nie
wiem nie znam się); b) czy będzie to opłacalne czy przykładowo wyrzucić to co mam i kupić
2x4GB?


Teoretycznie powinny ze sobą działać, ale w przypadku pamięci czasem 2+2 nie równa się 4 :D Dokupiłem kiedyś pamięć o dokładnie takich samych parametrach i niby wszystko działało, ale uniemożliwiało mi to w jakiś sposób podkręcanie procesora ;D Natomiast generalnie nie powinno być problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 11:15, pawbuk napisał:

Teoretycznie powinny ze sobą działać, ale w przypadku pamięci czasem 2+2 nie równa się
4 :D Dokupiłem kiedyś pamięć o dokładnie takich samych parametrach i niby wszystko działało,
ale uniemożliwiało mi to w jakiś sposób podkręcanie procesora ;D Natomiast generalnie
nie powinno być problemów :D


Ja akurat w takie rzeczy się nie bawię, zależy mi tylko na tym abym po uruchomieniu chrome nie zżerało mi 50% ram i przy graniu przykładowo w gw2 90%+. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Chrome... zainstaluje FF albo cokolwiek innego. Chrome tak ma. U mojej dziewczyny nonstop używał 50% procesora, zamieniła go na FF i jest zadowolona, a komp działa prawidłowo.

Co do RAM, teoretycznie będzie wszystko działać, ale optymalnie byłoby dołożyć 2x2GB kości tego samego modelu co już masz zamiast jedną 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 12:59, fenr1r napisał:

Co do Chrome... zainstaluje FF albo cokolwiek innego. Chrome tak ma. U mojej dziewczyny
nonstop używał 50% procesora, zamieniła go na FF i jest zadowolona, a komp działa prawidłowo.

Tak, ja sobie zdaje z tego sprawę, zrobię to jak będę kompa czyścił całkowicie, bo na razie jestem za bardzo przyzwyczajony do chrome.

Dnia 25.11.2015 o 12:59, fenr1r napisał:

Co do RAM, teoretycznie będzie wszystko działać, ale optymalnie byłoby dołożyć 2x2GB
kości tego samego modelu co już masz zamiast jedną 4GB.

Też myślałem, że będzie to najlepsze rozwiązanie, ale nigdzie już nie mogę znaleźć tych kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chce złożyć PC za 4-5 tysiąca (sama skrzynka) i będzie kupował 1-2 części na miesiąc. Jakieś propozycje? Brać i5 6600 czy może coś starszego? I czy i7 się opłaca. Nie zakładam możliwości podkręcania. Gtx 960 czy Gtx 670?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez sensu. Z czasem komponenty mogą stanieć albo mogą pojawić się nowe, lepsze podzespoły, a to co się już kupiło będzie leżeć bezużytecznie. Lepiej wziąć kredyt i kupić wszytko na raz, a najlepiej poczekać aż uzbiera się całą sumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A taką obudowę ultra mini widziałeś? Wchodzi płyta ITX, zasilacz SFX i pełnowymiarowa karta graficzna - ideał :)

http://hardforum.com/showthread.php?t=1799326

Na razie nie jest dostępna w sprzedaży, ale za-rok-może-dwa powinna być :) Lepsza od Metisa. Lepiej się tego wszystkiego już nie da upakować. Idealnym coolerem do tej budki będzie Noctua L9i z wentylatorem o standardowej grubości 25mm, zamiast 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 14:05, Fanagir napisał:

Znajomy chce złożyć PC za 4-5 tysiąca (sama skrzynka) i będzie kupował 1-2 części na
miesiąc. Jakieś propozycje? Brać i5 6600 czy może coś starszego? I czy i7 się opłaca.
Nie zakładam możliwości podkręcania. Gtx 960 czy Gtx 670?


A do czego ten sprzęt będzie używany? ;) Bo od tego głownie zależy co tam powinno się znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się