Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2015 o 17:55, pawbuk napisał:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zasilacze-polecane.html

Czyżby polecali Twoją ulubioną serię zasilaczy Corsaira? :D



...Tak VS jak i CXM? Nieźle. To już wiem jakiej strony nie odwiedzać.

Zwłaszcza że:

http://linustechtips.com/main/topic/108284-huge-list-of-failure-rates-on-pc-components-french-but-i-translated-nearly-everything/

- 4,86% Cougar ST-350
- 4,76% Corsair CX600 V2
- 4,46% Thermaltake SP-550MPCBEU
- 4,19% Corsair CX500 V2
- 4,13% Cooler Master Silent Pro M2 850

Lista najbardziej awaryjnego chłamu skompilowana przez duży francuski sklep, z 30 października 2013 (we Francji nie mają łatwo dostępnej serii VS).

Choć już tak poważnie - 90% witryn nie potrafi oceniać zasilaczy. Dobrym miejscem jest jonnyguru bo jak tamtejszy redaktor zabiera się za test zasilacza to nie musi go potem zwracać. Więc całość rozkłada sobie na czynniki pierwsze, sprawdza jakość kondensatorów i lutowania, poza tym robi pełne testy tak w niskiej jak i wysokiej temperaturze otoczenia.
I gdy czytamy tak napisaną recenzję:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=416
To wychodzi na to że Corsair CX750M jest kupą szajsu która wyłącza się już przy 600W - bo 42C to dla tego zasilacza za gorąco, on tak pracować nie będzie. A że czasem latem temperatura otoczenia wynosi 35 stopni więc ten wspaniały zasilacz po prostu będzie resetować ci komputer w tym okresie gdy spróbujesz przekroczyć 400-450W.

A VS pewnego dnia spali komuś komputer bo na każde 30W obciążenia zaniża napięcie o 0.1V... w tym momencie się już pisze "w tej klasie cenowej nie możemy polecać żadnego zasilacza - to krytyczny komponent twojego PC-ta i dobranie modelu bez wystarczającego kompletu filtrów może doprowadzić do uszkodzenia wszystkich komponentów". A potem ludzie to czytają, kupują takiego VSa (i to nie w wersji 350W a 550-650W bo w końcu Corsair), łączą go z jakimś GTX''em 970 / R9 390... i jak mają farta to komputer wyłącza się co 15 minut. Jak nie mają bo płyta główna nie posiada zabezpieczenia przed niebezpiecznie niskimi napięciami to pewnego dnia poczują swąd. Nie potrafię nawet zrozumieć jak należy testować Corsaira VS żeby dojść do wniosku iż to dobry zasilacz.

Bo jeśli u mnie w domowych warunkach napięcia skakały sobie o pół wolta w dół a nawet nie dobijałem do 350W (bo dobra, ile może jeść G3220 + R9 280X w WoWie?) to jak jakakolwiek platforma testowa z prawdziwego zdarzenia nie wykazała takich anomalii?

Nie ukrywam, samemu jeszcze do 10. będę jechać na swoim CX'ie bo głupi byłem i szitowatego Corsaira wymieniłem na mniej szitowatego ale nadal szitowatego - brak kasy na coś lepszego niestety. Ale w planach mam normalny zasilacz typu Leadex 650 albo Dark Power 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 20:33, ziptofaf napisał:

...Tak VS jak i CXM? Nieźle. To już wiem jakiej strony nie odwiedzać.


Lista zaczyna się naprawdę nieźle :D I oprócz tych Corsairów w sumie zbytnio nie ma sie do czego przyczepić. Oczywiście, czy rzeczywiście są to najlepsze zasilacze w danych segmentach cenowych? Niekoniecznie. Jednak większość to naprawdę bardzo udane konstrukcje.
Najtrudniejszy jest segment najtańszy, bo są tam prawdziwe perełki, ale jest też masa chłamu. Powyżej 400 zł większość zasilaczy to konstrukcje przynajmniej przyzwoite, które kompa raczej nie spalą. Nawet jednak jak kogoś nie stać, to do 180 zł znajdzie przyzwoity zasilacz, trzeba tylko dobrze poszukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ogólnie to zasilacze Corsaira należy brać dopiero od modeli RM?

Hmm i pomyśleć, że ten mój 'nie-do-końca-dobry' Chieftec CTG 750W (675@12V) działał stabilnie w największe upały przy ostrych wielogodzinnych sesjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 21:03, KannX napisał:

Czyli tak ogólnie to zasilacze Corsaira należy brać dopiero od modeli RM?


RMx, RMi, AX, AXi, HX, HXi. Model RM jest okej ale często w podobnej cenie znajdziesz lepszy produkt.

Dnia 07.12.2015 o 21:03, KannX napisał:

Hmm i pomyśleć, że ten mój ''nie-do-końca-dobry'' Chieftec CTG 750W (675@12V) działał stabilnie
w największe upały przy ostrych wielogodzinnych sesjach :)


Jak łączysz go z PC-tem który używa 300W mocy to byłoby dziwne gdyby było inaczej :P Teraz dociąż go na 670W w ten największy upał i zobacz jak się zachowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 21:03, KannX napisał:

Czyli tak ogólnie to zasilacze Corsaira należy brać dopiero od modeli RM?


CS też nie jest zły ;) Myślę jednak, że większość osób nawet z tymi tańszymi Corsairami nie będzie miała większych problemów - w końcu ile osób przez lata jedzie na Feelach od Modecoma i nic złego sie nie stało? ;D

Nie uwierzysz co kupiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 21:34, pawbuk napisał:

Nie uwierzysz co kupiłem ;)


Zgaduję, że coś upiększającego obudowę :) Ciekaw jestem, weź powiedź. Idę teraz grać w Tomb Raidera, jak wrócę to odpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 21:50, KannX napisał:

Zgaduję, że coś upiększającego obudowę :) Ciekaw jestem, weź powiedź. Idę teraz grać
w Tomb Raidera, jak wrócę to odpiszę.


Nie zgadłeś ;)

20151207221407828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 22:14, pawbuk napisał:

Nie zgadłeś ;)


O, Rajintek Metis? Widzę że ostatnio wszyscy tutaj sobie sprawiają PC''ty w formacie MiniITX :P Tylko mam zagwozdkę - co planujesz wsadzić do jego wnętrza? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 22:14, pawbuk napisał:

Nie zgadłeś ;)


Haha! Wspaniały wybór. Jaki jest odcień tej czerwieni? Taki bardziej idący w brąz czy bardziej krwisty? Życzę powodzenia w układaniu kabli :)

A co do wsadzania komponentów to pamiętaj, że tam się mieści GTX 980 Ti :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 22:33, ziptofaf napisał:

O, Rajintek Metis? Widzę że ostatnio wszyscy tutaj sobie sprawiają PC''ty w formacie
MiniITX :P Tylko mam zagwozdkę - co planujesz wsadzić do jego wnętrza? :P


Toż mam tę samą zagwozdkę :D Wszystko będzie zależało od tego, do kogo ostatecznie ta obudowa trafi - do matki, czy do narzeczonej :D
Jeśli do matki, to będzie tam wszystko najtańsze - jakieś Pentium (tylko nie wiem czy pod podstawkę 1150, czy pod 1151), tania płyta główna (choć chciałbym już DDR4), 8 GB najtańszego ramu, dysk SSD, tani zasilacz.
Pewnie coś takiego:
http://www.morele.net/inventory/info/makGZY/

Jeśli to będzie dla narzeczonej, to zacznie się zabawa, pewnie z rok mi to zajmie :D Obudowa przejdzie matamorfozę - zostanie oklejona białą folią (szczotkowane aluminium lub perłowa - coś z folii samochodowych), dostanie metalowe znaczki (mam już nawet pomysł), grawer na oknie, oplecione kable... Choć podzespoły nie będą pewnie najmocniejsze - max jakis i3, 8GB ramu, tania karta graficzna :D

@KannX
Na razie tylko kupilem tę obudowę na Allegro - muszę ją jeszcze odebrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 15:39, Snafu napisał:

KannX, Pawbuk
Dzięki! Chyba zaszaleję i pokuszę się na tego BeQuiet''a :D


Akurat na dniach podrożał do 319zł w tym sklepie. A skoro już jesteśmy przy 319zł to jakbyś dołożył 20zł to miałbyś wtedy wersję 630W prawdopodobnie na całe życie:

http://proline.pl/?p=BQT+L8-CM+630W&ceneo_spo=true

Wysyłka z Proline za darmo.

Tylko nie wiem, czy za 319-339zł nie ma innych podobnych/lepszych zasilaczy. W zasilaczu BeQuieta na pewno zachwyci Cię cisza, a i ''wnętrzności'' też ma dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 17:36, KannX napisał:

Tylko nie wiem, czy za 319-339zł nie ma innych podobnych/lepszych zasilaczy. W zasilaczu
BeQuieta na pewno zachwyci Cię cisza, a i ''wnętrzności'' też ma dobre.


Za 339 zł masz już Super Flower Golden Green.

http://www.komputronik.pl/product/271571/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Super_Flower_zasilacz_Golden_Green_HX_80_Plus_Gold_550W.html

5 lat gwarancji, 80Plus Gold, jeden z najbardziej uznanych producentów zasiłek na świecie (co by nie mówić - to właśnie Super Flower produkuje dla EVGA ich serię G2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toście mi teraz namieszali :P Będę się musiał jeszcze trochę zastanowić, choć nie wiem czy póki co zostać przy Vero L1 500W i kupić SSDka Samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 19:43, Snafu napisał:

Toście mi teraz namieszali :P Będę się musiał jeszcze trochę zastanowić, choć nie wiem
czy póki co zostać przy Vero L1 500W i kupić SSDka Samsunga.


Ja bym na pewno zmienił dla bezpieczeństwa zasilacz - zbyt wiele przyjmowałem na gwarancję komputerów ze spalonym zasilaczem od SPC (nie mówię oczywiście o Supremo, bo to zupełnie inna liga), żebym mógł te tańsze serie komukolwiek polecać :D
Jest też sporo porządnych zasilaczy w przedziale 200 - 300 zł, możesz połączyć jakoś zakup zasilacza z zakupem SSDka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do modernizacji starego komputera.
Przez ostatnie lata korzystalem tylko z platformy laptop. Wpadl w me rece ostatnio taki zestaw :
plyta Asus P5N-D
Intel® Core™2 Duo Processor E8400
pamieci 8 GB
zasilacz HIPER Type M HPU-4M630 630W
i wadliwa GTX 260

Co polecacie by zastapic GTX 260 tak do 300 zł. Nie wiem czy dobrze porownywalem karty do 300 zl ze stara 260siatka ale 260 bije karty do 300 zl na leb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła przesyłka z bit-techu - oplecione kable i trochę skladnikow do stworzenia własnych kabli :D
Udało mi sie też pomalować Plastidipem dwa dyski SSD - oba poszły już do środka ;) Trochę pracy przede mną, ale zaczyna nabierać to kształtów :D

20151208233326484

2015120823333462

20151208233355750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 21:17, mavors1944 napisał:

Co polecacie by zastapic GTX 260 tak do 300 zł. Nie wiem czy dobrze porownywalem karty
do 300 zl ze stara 260siatka ale 260 bije karty do 300 zl na leb.


Za 300zł nic nie polecamy :) Ceny Radeona 260 zaczynają się od 500zł. Za ok. 350zł kupisz Radeona 250, ale to jest bardzo słaba karta.

Może trafisz jakąś używkę Radeona 260 na Allegro za 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł nic nowego sensownego nie dostaniesz :) poszukaj na olx czy allegro używanej gtx 560ti , do 300 zł powinno coś być ;)
Sorki ze nie dałem odpowiedzi na odpowiedniego posta ale pisze z telefonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się