Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2015 o 18:59, ziptofaf napisał:

> jakiś 144hz za ponad 1000zł :)

Gdyby one tylko tyle kosztowały to bym już dawno sobie sprawił. Ale ostatnio samemu poluję
na drugi monitor - chcę FreeSync, 144 Hz i 1440p (ot, tak żeby mieć spokój w tym aspekcie
na długo). Nie wiem czy w dwóch tysiącach się zmieszczę.


Mnie tam taki wystarczy: http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24GM77
Kosztuje 1169zł i nie tanieje zupełnie od kilku (nastu?) miesięcy.

Dnia 12.12.2015 o 18:59, ziptofaf napisał:

Ogółem trudny wybór - Intel i AMD korzystają
z FreeSync, Nvidia z G-Sync a nowe karty graficzne za 5-6 miesięcy i zgaduj zgadula do
której platformy bardziej chcesz się przywiązać na stałe :P


To się nie ma co spieszyć :)

A taka ciekawostka. Wyłączyłem sobie antialiasing w Tomb Raiderze. Nie dlatego że zwalniało, ale dlatego że jakiekolwiek ustawienie (zarówno FXAA jak i Supersampling) rozmywało obraz i tekstury. To ja już wolę mieć gdzieniegdzie schodki niż 'mydło' na całym ekranie. Multisamplingu TR nie obsługuje, próbowałem się bawić nVidia Inspectorem, ale nic nie wskórałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 19:16, KannX napisał:

A taka ciekawostka. Wyłączyłem sobie antialiasing w Tomb Raiderze. Nie dlatego że zwalniało,
ale dlatego że jakiekolwiek ustawienie (zarówno FXAA jak i Supersampling) rozmywało obraz
i tekstury. To ja już wolę mieć gdzieniegdzie schodki niż ''mydło'' na całym ekranie. Multisamplingu
TR nie obsługuje, próbowałem się bawić nVidia Inspectorem, ale nic nie wskórałem.


Nie wiem jak tam z GeForce''ami ale na Radeonach jest taka fajna funkcja - VSR. Masz monitor 1920x1080. Włączasz VSR. I dostajesz 2560x1440 pomniejszone do 1920x1080 - i masz najlepszy rodzaj wygładzania krawędzi, SSAA :P Bez mydła!

Zaś co do monitorka - 144 Hz to ja jak najbardziej chcę ale 1080p to dla mnie już nieco za mało. I w tym momencie cena rośnie dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 20:59, ziptofaf napisał:

Nie wiem jak tam z GeForce''ami ale na Radeonach jest taka fajna funkcja - VSR.


Próbowałem :) U nVidii nazywa się to DSR. Tylko że... też jest niewyraźnie, jakkolwiek nie ustawiłbym opcji wygładzania. Serio. Ta opcja ponoć jest dobra do gier z niską jakością tekstur i wtedy faktycznie grafika wygląda lepiej, ale w TR znowu robi się mydło i mniejszy kontrast jest widoczny nawet przy pomnożeniu rozdziałki x4. Jakoś to przeżyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dysku przenośnego o rozmiarze jednego terabajta. Będzie robił za magazyn, tj. będą się na nim znajdować wszelakie multimedia, obrazy płyt czy kopie zapasowe. Tuszę, iż komfortowe oglądanie filmu bezpośrednio z takiego dysku nie stanowi problemu? Ważniejsza od szybkości jest dla mnie wytrzymałość - chciałbym, aby sprzęt służył mi przez długi czas. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwus,
Jaką kartę graficzną polecicie w okolicy 900zł? Do tej pory zawsze miałem Radeony (obecnie HD7770), tym razem chciałbym dać szansę Nvidii (no chyba że AMD ma o wiele lepszą ofertę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 22:47, Maciejas napisał:

Serwus,
Jaką kartę graficzną polecicie w okolicy 900zł? Do tej pory zawsze miałem Radeony (obecnie
HD7770), tym razem chciałbym dać szansę Nvidii (no chyba że AMD ma o wiele lepszą ofertę).


W sumie to mają lepszą ofertę.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380-4-gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938wf2-4gd-771560/

4GB R9 380.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,6

Tu starcie z GTX''em 960. Nie ma gry w której R9 380 przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mniej więcej od roku mam coś takiego:
http://www.x-kom.pl/p/105797-dysk-twardy-zewnetrzny-samsung-1tb-m3-portable-25-czarny-usb-30.html

Z dyskami twardymi jest trochę tak, że jak padną, to padną :D Istotne dokumenty mam zazwyczaj w kilku miejscach jednocześnie - w chmurze, na dysku twardym w kompie i na zewnętrznym :)

Jeśli chodzi o trwałość to najlepiej wypadało zawsze Hitachi, ciut gorzej WD, a najgorzej Seagate. Tylko to dotyczyło wewnętrznych dysków, nie wiem jakie technologie te firmy stosują w zewnętrznych, nieco przecież mniejszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim chciałem się zapytać czy ktoś z was kupował może podzespoły na newegg?
Jeśli tak to czy do obecnej ceny (podawanej w karcie produktu po przełączeniu na nasz kraj) trzeba by doliczyć nasz podatek i ile kosztowałaby dostawa do Polski?
Edit: Okej sorki za spam właśnie sprawdziłem to było zbyt piękne aby było prawdziwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim,

jakiś czas temu komp postanowił zmienić się w warzywo (słychać było wiatraczki, niby chodził ale na ekranie nic się nie pokazywało). Po podmianie zasilacza okazało się, że smiga, lecz zasilacz nie był mój, tak więc musiałem odczekać aż zakupiłem własny. Dziś już z nowym zasilaczem (SilentiumPC Vero 600W) uruchamia się poprawnie, jednakże nie bootuje mi się system. Moja konfiguracja to:

Phenom II 965 bez OC
Płyta główna: ASUSD M4A87TD EVO
6GB RAM ( 4GB Kingston HyperX Genesis, 2GB Kingstos HyperX)
Grafika Gigabyte GTX 460.

Praktycznie nic nie było dłubane w podstespołach przez czas w którym komputer czekał na wskrzeszenie. Po zamontowaniu zasilacza spotkała mnie niemiła niespodzianka objawiająca się brakiem możliwości zbootowania systemu z dysku. Komputer normalnie wstaje, ram czyta w całości, ale nie bootuje systemu wyrzucając informacje o braku bootowalnego dysku.

Dodam, że przy starcie kompa świeci się dioda DRAM obok przycisku MemOK (światłem ciągłym, przez jakieś 2 sekundy), ale głośniczek na płycie głównej wydaje tylko jeden krótki pisk, więc chyba wszystko jest si. Po wyciągnieciu RAMu pipczy całkiem zacną melodię a dioda DRAM nie gaśnie, bo sprawdzałem.

Co więc mogę zrobić, aby zbootowac system z dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 20:12, fenr1r napisał:

BIOS widzi dysk? Sprawdź kable od dysku czy są dobrze wpięte.


BIOS widzi wszystkie trzy dyski (tyle mam fizycznie HDD), sprawdzałem również inne konfiguracje kolejności dysków oraz czy coś się zmienia gdy podpięty jest tylko ten z Windowsem. Nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 20:30, TrynTryn napisał:

Chłopaki szybkie pytanko. Nie wiem gdzie zapytać więc tu pytam. Fajny laptop do 2k ?


Do czego ma być? Z systemem czy bez? Matryca matowa czy błyszcząca? Ile cali? Często przenoszony, czy raczej domowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 20:44, TrynTryn napisał:

Uniwersalny/z systemem/matowa/15.6/często przenoszony.


W takim razie proponowałbym tego Asusa:
http://www.x-kom.pl/p/250566-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo568d-8-i3-5005u-8gb-1tb-dvd-gf920.html

lub tego Della:
http://www.x-kom.pl/p/250566-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo568d-8-i3-5005u-8gb-1tb-dvd-gf920.html

Jeśli chodzi o system, to w tej chwili można kupić za 150 zł na Allegro, więc w sumie nie ma sensu kupować od razu z laptopem. Na korzyśc Asusa na pewno przemawia niższa waga i procesor nowszej generacji, na korzyść Della dysk SSD i dłuższa gwarancja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się