Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2015 o 17:27, Outlander-pro napisał:

No myślę, że mnie przekonaliście do tej koncepcji by złożyć coś niezgorszego ale bez
grafy, aby ją ewentualnie dokupić w przyszłości. Jak widzę pawbuk proponujesz coś bardzo
zbliżonego do ziptofafa, ale jak mówisz, że zestaw oparty na nowych procesorach i DDR4,
zatem jak wnioskuję bardziej przyszłościowe to będzie? + poprawka odnośnie dysku i zasilacz
BeQuiet zaproponowany przez Zipa - chyba rzeczywiście to brzmi nieźle :) Jeszcze w takim
razie dorzucę sobie do tego napęd optyczny, starą obudowę pewnie sprzedam, może uda się
opchnąć też grafę (jakiś geforce 450 gts tam siedzi jeśli się nie mylę) i się uzbiera
na coś nowego. Chyba że jeszcze jakieś uwagi jeszcze do tego zestawu? Pawbuk, ziptofaf?
:)


Myślę, że w tym budżecie ciężko byłoby coś zmienić :) Procesor już i3 (choć najtańsza), więc wydajnościowo powinien sobie poradzić z większością gier na rynku - wydajność zestawu w grach będzie zależeć od karty graficznej, którą wybierzesz. 8 GB pamięci operacyjnej i dysk SSD natomiast powinny zapewnić płynność w codziennych zastosowaniach. Zawsze też będziesz mógł w przyszłości dokupić kolejną kość pamięci lub większy dysk SSD ;)
Przed zamówieniem wrzuć tutaj jeszcze koszyk, sprawdzimy czy wszystko ok ;)

Dnia 19.12.2015 o 17:27, Outlander-pro napisał:

A bo widzę, że chwilowo w xkomie nie mają tej płyty głównej, będę musiał do nich zagadać
czy będzie dostawa, ew. jakiś zamiennik na już istnieje?


http://www.x-kom.pl/p/267365-plyta-glowna-socket-1151-msi-b150m-pro-vd-b150-pci-e-ddr4.html

Dnia 19.12.2015 o 17:27, Outlander-pro napisał:

I pytanie odnośnie używanych windowsów jak polecacie:


Ja kupiłem na aukcjach tego użytkownika:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38786416&search_scope=user&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=seller-more&bi_c=Product

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 17:27, Outlander-pro napisał:

No myślę, że mnie przekonaliście do tej koncepcji by złożyć coś niezgorszego ale bez
grafy, aby ją ewentualnie dokupić w przyszłości. Jak widzę pawbuk proponujesz coś bardzo
zbliżonego do ziptofafa, ale jak mówisz, że zestaw oparty na nowych procesorach i DDR4,
zatem jak wnioskuję bardziej przyszłościowe to będzie?
:)

Ej no, nie będzie "bardziej przyszłościowy"! Przecież proponowałem dwa zestawy, ten drugi już nastawiony na wydajność

http://www.morele.net/inventory/info/EN4m8K/ (tu miał być i3-6100 a nie i3-6100T).

Pawbuk poleca tak naprawdę to samo tylko wsadził tańszą płytę główną o ile pamiętam, za to nieco lepszej jakości dysk SSD. Ale platforma ta sama i najnowsza.

Dnia 19.12.2015 o 17:27, Outlander-pro napisał:

A bo widzę, że chwilowo w xkomie nie mają tej płyty głównej, będę musiał do nich zagadać
czy będzie dostawa, ew. jakiś zamiennik na już istnieje?

Spójrz na koszyczek który zrobiłem wcześniej - ten model jest w porządku. Z nieco tańszych alternatyw - ta wygląda w porządku: http://www.x-kom.pl/p/265332-plyta-glowna-socket-1151-msi-h110m-pro-vd-h110-pci-e-ddr4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 19:33, ziptofaf napisał:

Ej no, nie będzie "bardziej przyszłościowy"! Przecież proponowałem dwa zestawy, ten drugi
już nastawiony na wydajność

Spokojnie, właśnie o tym Twoim zestawie mówię :) Tylko cytuję pawbuka, że on niby Twoją propozycję lekko usprawnił. Przynajmniej tak twierdzi :P Nie porównywałem skrupulatnie jeszcze tych dwóch, zbliżonych propozycji, choć ta pawbukowa jest chyba troszkę tańsza ;)

EDIT: a dobra, widzę już o co chodzi, no to rzeczywiście to prawie takie same zestawy, haha :D

Dnia 19.12.2015 o 19:33, ziptofaf napisał:

Spójrz na koszyczek który zrobiłem wcześniej - ten model jest w porządku. Z nieco tańszych
alternatyw - ta wygląda w porządku: http://www.x-kom.pl/p/265332-plyta-glowna-socket-1151-msi-h110m-pro-vd-h110-pci-e-ddr4.html


Dzięki za pomoc, zapewne wybiorę jeden z tych dwóch zestawów, które dla mnie wykminiliście ;)
Jeszcze się pewnie z tym "prześpię" :)

Dam znać na co się zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Potrzebuję od naszych ekspertów dwóch porad, jedna związana z kartą graficzną, czyli coś relatywnie prostego dla naszych speców, a druga trochę cięższa, bo chodzi o... fotel.

Co do karty graficznej to dużo rozwodzić się nie będę. Obecnie mam GTXa 760, szukam czegoś mocniejszego, mam maksymalnie 2000zł, ale prawdopodobnie rozsądniejsze będą karty ciut słabszego, ok. 1500zł. Preferuję Nvidię, no chyba że AMD ma coś dużo lepszego w tej samej cenie i nie grzeje jak piec zimą.

A co do drugiej sprawy to trochę bardziej skomplikowane :D

Wczoraj mój 5 letni fotel rozleciał się, 2 nóżki się wyłamały, więc generalnie raczej słabo, a potrzebuję czegoś w miarę wygodnego. Budżet nieduży, bo ok. 500zł. W tych tematach jestem kompletnie zielony, więc krótka argumentacja byłaby świetna. Nie musi być stricte "gejmingowy".
Szybka edycja: wpadło mi w oko coś takiego: http://www.ceneo.pl/24725574

Dzięki, ciao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 10:00, Hummer napisał:

Hej.

Potrzebuję od naszych ekspertów dwóch porad, jedna związana z kartą graficzną, czyli
coś relatywnie prostego dla naszych speców, a druga trochę cięższa, bo chodzi o... fotel.

Co do karty graficznej to dużo rozwodzić się nie będę. Obecnie mam GTXa 760, szukam czegoś
mocniejszego, mam maksymalnie 2000zł, ale prawdopodobnie rozsądniejsze będą karty ciut
słabszego, ok. 1500zł. Preferuję Nvidię, no chyba że AMD ma coś dużo lepszego w tej samej
cenie i nie grzeje jak piec zimą.


Jeżeli idzie o kartę graficzną i preferujesz Nvidię to w takiej lub podobnej cenie możesz brać GTX 970 - ważne jest, jaki Masz sprzęt i czy nie będzie on ograniczał takiej karty? Podaj pozostałe podzespoły kompa i niech specjaliści się wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie powinien ograniczać kart z tego segmentu cenowego, jednak moim zdaniem przede wszystkim powinieneś wymienić zasilacz - seria VS Corsaira to tani budżetowiec. ziptofaf chyba miał jakiegoś VSa i , delikatnie mowiąc, nie był nim zachwycony :D

Coś takiego powinno wystarczyć:
http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

Choć z tych dwóch większe zaufanie mam do XFX :)

Jeśli rzeczywiście potrzebujesz nowej karty juz w tej chwili, to masz do wyboru dwie:

Nvidia:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-970-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n970ixoc-4gd-694686/

AMD:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390-gaming-g1-8192-mb-gddr5-512-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-gv-r939g1-gaming-8gd-751573/

Z tych dwóch Radeon będzie na pewno bardziej przyszłościowy, choć ma większy pobór energii (jednak grzejnikiem bym go chyba nie nazwał).
Prawda jest jednak taka, że w tej chwili w ogóle nie opłaca się kupować nowej karty graficznej w tym segmencie cenowym - wyobraź sobie, że ja w październiku zeszłego roku kupowałem GTX970 w tej samej cenie. A przecież wydajność nie wzrosła :D
Warto poczekać do drugiej połowy przyszłego roku i za te same pieniądze (1500 zł) kupić coś z 25% (a może nawet więcej) wydajniejszego. ziptofaf przewiduje nawet, że za 1500 - 1700 zł dostaniesz coś o wydajności GTX980Ti - wg mnie możliwe tylko i wyłącznie wtedy, jeśli AMD pozostanie w grze i również zaprezentuje coś godnego uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 12:08, pawbuk napisał:

Procesor nie powinien ograniczać kart z tego segmentu cenowego, jednak moim zdaniem przede
wszystkim powinieneś wymienić zasilacz - seria VS Corsaira to tani budżetowiec. ziptofaf
chyba miał jakiegoś VSa i , delikatnie mowiąc, nie był nim zachwycony :D


Delikatnie mówiąc. Ostatnio spotkałem kogoś innego z VS-em 550 i wysłał mi screenshot z OCCT bo mówił że mu komputer nieźle działa i nie wie dlaczego uważam je za shit:
http://imgur.com/Dmc9OUf

Ach, te "stabilne napięcia". Sobie spadną do 11.2, potem podskoczą do 11.8, znowu sobie spadną do 11.3... Jakość wykonania pierwszorzędna! :P

Nie powiem, po wpadkach jakich samemu doświadczyłem z Korsarzami jestem już spaczony i nie wkładam zasilaczy poniżej 200 zł do niczego co buduję (i mam pewną awersję do tej marki - wiem że RMx, RMi, AX, AXi są świetne ale jak w podobnej cenie to wsadzę produkt SuperFlowera, EVGA czy Seasonica bo jak u nich kupię tani zasilacz to nie wywali mi komputera w powietrze). A najchętniej widzę 80Plus Gold, pełną modularność i 5+ lat gwarancji jeśli to ma być do grania - wolę uciąć komuś budżet na budę czy wybrać o 100 MHz wolniejszy procesor a w zamian znaleźć kilkadziesiąt dodatkowych złotych na zasilacz.

Dnia 20.12.2015 o 12:08, pawbuk napisał:

Choć z tych dwóch większe zaufanie mam do XFX :)

XFX tak (o ile kojarzę ten model korzysta z któregoś ze starszych produktów Seasonica więc na pewno jest bezpieczny w użyciu). Thermaltake Smart SE nie. To jak przejście z deszczu pod rynnę. Choć osobiście wolałbym pójść do okienka numer 3:
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-10-500w-bn234-665990/
http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-80-plus-gold-550-watt-220-g2-0550-y2-757740/

Wyraźnie droższe ale kupujesz go sobie raz i masz spokój na najbliższe 10 lat z zasilaczem, SuperNova zresztą ma 7 lat gwarancji. Jest też SilentiumPC Enduro FM1 ale kosztuje z 30 zł mniej od Be Quieta a jednak Sirfie ufam mniej niż zmodyfikowanymi robionymi na zamówienie produktom od FSP.

Zaś co do GPU - nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby produkt za 1500-1700 zł wyprzedzał taki za tysiaków 3. Przypomnę tylko że GTX 970 jest wydajniejszy od 780Ti w nowych grach. A 780Ti by właśnie 3 tysie kosztował gdyby wydano go przy obecnym kursie dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 22:08, ziptofaf napisał:

Wyraźnie droższe ale kupujesz go sobie raz i masz spokój na najbliższe 10 lat z zasilaczem,
SuperNova zresztą ma 7 lat gwarancji. Jest też SilentiumPC Enduro FM1 ale kosztuje z
30 zł mniej od Be Quieta a jednak Sirfie ufam mniej niż zmodyfikowanymi robionymi na
zamówienie produktom od FSP.


ziptofaf - ja doskonale sobie zdaję sprawę, że te zasiłki od EVGA czy BeQuieta to top level, ale generalnie staram się nikogo ceną nie szokować :D Jeśli ma zasilacz za 180 zł, to zaproponuję najtańszy przyzwoity, a taki jest ten XFX. Sam wywaliłem 370 zł na zasilacz 1,5 roku temu, a pewnie teraz bym kupił coś znacznie droższego (bo ta moja EVGA nie jest zła, ale są lepsze :D ), ale nie każdy potrzebuje tak dobrych jednostek. Zwłaszcza, że wiele osób ma słabe zasilacze, które wiele lat podziałają. Sam mam w domu 8 letniego Feela III 400W, który nadal spokojnie działa, niedawno sprzedałem koledze w zestawie również 8 letniego Feela III 300W i też było z nim wszystko w porządku. Czasem ciężko kogoś przekonać do wydania 400 zł na element, który wydajności nie poprawia (wiem, że są wyjątki, ale generalizuję) :D

Dnia 20.12.2015 o 22:08, ziptofaf napisał:

Zaś co do GPU - nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby produkt za 1500-1700 zł wyprzedzał
taki za tysiaków 3. Przypomnę tylko że GTX 970 jest wydajniejszy od 780Ti w nowych grach.
A 780Ti by właśnie 3 tysie kosztował gdyby wydano go przy obecnym kursie dolara.


Obyś miał rację :D Tylko muszę znaleźć dobry moment na sprzedaż mojego GTX970, żeby cena zanadto nie spadla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakieś 2 tygodnie temu w jednym z moich komputerów stacjonarnych niesamowicie zaczął mi hałasować zasilacz, prawdopodobnie też on jest winą uszkodzenia karty graficznej, która postanowiła sobie zrobić wolne na amen. Zasilacz ten prawdopodobnie należy do "czarnej listy zasilaczy", gdyż komputer z nim został kupiony jako typowy komputer na allegro.
Wymieniłem kartę graficzną na zapasową którą miałem - Radeona HD 6850 i aktualnie jest to prawdopodobnie najbardziej wymagający podzespół w komputerze, gdyż był on kupiony za dosyć niską cenę a jego przeznaczeniem jest wyłącznie praca biurowa, czasem facebook i filmy w HD.

Otóż jak widać, owy zasilacz chciałbym wymienić nie bez powodu, ale też zależy mi na tym, aby należał on do tej "białej listy zasilaczy" a jednocześnie aby jego cena nie była wysoka. Nie wiem jaki pobór mocy wystarczy, wiec to zostawiam do waszej oceny, napiszę tylko, że komputer posiada jeden napęd sata, jeden dysk sata, dwie kości ramu 2gb, procesor intela z boxowym chłodzeniem i ową kartę graficzną. Aktualnie niestety nie pamiętam jakie ma wejścia zasilania na płytę główną, ale wydaje mi się, że większość zasilaczy ma taką 4-pinową doczepkę, więc to załatwiałoby tą kwestię. Fajnie by było jakby miał jeszcze 6-pinowe wejście na zasilanie owej karty graficznej, ale jeśli mieć nie będzie, to posiadam przejściówkę z molexów. Nie wiem, czy jest to istotna informacja, obudowa tego komputera ma miejsce na zamontowania zasilacza w jej górnej, a nie dolnej części.

Polecicie coś? Najlepiej parę modelów, gdyż zależy mi na szybkim kupnie, a różnie to bywa z dostępnością w sklepach.
Przypominam, że będzie on służyć jedynie pracy biurowej, pod internet i czasem filmy HD, ale też, że zależy mi na długowieczności tego zasilacza oraz niskiej cenie.

Dzięki, za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:02, DuuDFat napisał:

Przypominam, że będzie on służyć jedynie pracy biurowej, pod internet i czasem filmy
HD, ale też, że zależy mi na długowieczności tego zasilacza oraz niskiej cenie.


I widzisz, właśnie dałeś szereg sprzecznych wymogów. Kiedy mówisz o komputerze biurowym to normalnie miałbyś na myśli maszynę o TDP rzędu 50-70W. HD 6850 może nie jest szczególnie wydajny jak na dzisiejsze czasy ale pojeść prądu sobie potrafi - 2 gniazdka 6-pinowe jednak ma więc pewnie zbliża się do 160-170W.

Drugim sprzecznym wymogiem jest "długowieczność zasilacza" oraz "niska cena".

Biorąc pod uwagę że w twoim PC-cie leżą starszej generacji części które zapewne wcale nie są energooszczędne to obawiam się że rozsądek nakazuje wybrać model o mocy w okolicach 400W. A takim najtańszym zasilaczem o tej mocy który uczciwie mogę polecić jest Be Quiet L8:

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-400w-80plus-bronze-bn222-585605/

Dostępny od ręki w zasadzie wszędzie. Niemiecka uznana marka - cenią się ale też w zamian dają dobrze działający sprzęt który nie zawodzi.
Alternatywami dla niego mogą być Super Flower Amazon:
http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-amazon-80plus-bronze-450w-sf-450p14he-623751/
bądź
http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-s12ii-520-317917/
Seasonic Evo

Tak Seasonic jak i SuperFlower są uznawane za najlepsze marki na świecie jeśli chodzi o zasilacze i raczej nie wydają syfu (dlatego zresztą ceny ich zasilaczy się od okolic 200 zaczynają i tylko idą w górę).

Jeśli liczyłeś na to że dostaniesz propozycję za mniej niż 2 stówki to niestety cię rozczaruję. Bo dopiero od tej kwoty zaczyna się bezpieczny w użyciu sprzęt z wyższej półki a nie kupa gruzu.

Skądinąd, taka rada - jeśli dany zasilacz nie ma wtyczki 6-pinowej to znaczy że należy go zmienić a nie korzystać z przejściówki. Bo takich złącz nie mają tylko:
a) bardzo stare zasilacze nieprzystosowane do obciążenia na linii 12V
b) bardzo kiepskie zasilacze nieprzystosowane do obsługi komputera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:20, pawbuk napisał:

Jeśli szukasz czegoś poniżej 200 zł, to możesz wziąć:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/


Widzę dwa problemy z tym modelem. Tylko jedna wtyczka 6 pin a HD6850 chce dwóch. A jakoś nie ufam przejściówkom, już widziałem wcześniej takie spalone na węgiel.

No i 300W na linii 12V...

Tak przypomnę:

http://pclab.pl/art43608-10.html

Taka zasiłka by jak najbardziej pasowała gdyby to był komputer naprawdę biurowy a nie taki z mimo wszystko high-endową kartą graficzną sprzed kilku lat i pewnie jakąś starszą Core i5tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:26, ziptofaf napisał:

Widzę dwa problemy z tym modelem. Tylko jedna wtyczka 6 pin a HD6850 chce dwóch. A jakoś
nie ufam przejściówkom, już widziałem wcześniej takie spalone na węgiel.


Tylko w tak niskiej cenie niczego innego nie polecę :D

Dnia 21.12.2015 o 01:26, ziptofaf napisał:

No i 300W na linii 12V...


Da radę, to Seasonic ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:28, pawbuk napisał:

Tylko w tak niskiej cenie niczego innego nie polecę :D


A tu się zgodzę, to jest absolutne minimum które nie wysadzi komputera w powietrze. Tylko że wypadałoby się pozbyć tego krówska jakim jest HD6850 bo inaczej może być ciężko temu zasilaczowi...

Dnia 21.12.2015 o 01:28, pawbuk napisał:

Da radę, to Seasonic ;D


Może nie pokładajmy aż takiej wiary w Seasonica że jego budżetowe zasilacze potrafią pracować na granicy możliwości tabliczki znamionowej :D

Choć tak poważniej już - za mniej niż 200 to bym poszedł na Allegro.

Z tego co widzę idzie nawet znaleźć coś sensownego:
http://allegro.pl/zasilacz-corsair-tx750-80-plus-bronze-moc-gw-i5869677891.html
http://allegro.pl/be-quiet-pure-power-l8-600w-cisza-i5856387619.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:33, ziptofaf napisał:

Może nie pokładajmy aż takiej wiary w Seasonica że jego budżetowe zasilacze potrafią
pracować na granicy możliwości tabliczki znamionowej :D


Tylko zobacz sobie platformę testową, na której uzyskali to 280W :D Zastanawia mnie też co to dla nich Obciążenie - benchmarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:50, pawbuk napisał:

Tylko zobacz sobie platformę testową, na której uzyskali to 280W :D Zastanawia mnie też
co to dla nich Obciążenie - benchmarki?


Gry. Ostatnio używają Watch Dogs, kiedyś chyba Crysisa 3, jeszcze wcześniej (bodajże) Crysis 2. Jakby używać syntetycznych benchmarków to by do 350 dobijał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 01:26, ziptofaf napisał:

Widzę dwa problemy z tym modelem. Tylko jedna wtyczka 6 pin a HD6850 chce dwóch. A jakoś
nie ufam przejściówkom, już widziałem wcześniej takie spalone na węgiel.


Niekoniecznie, niedawno naoglądałem się bardzo dokładnie swojego HD6850(by Sapphire) i jest tam miejsce tylko na jedną wtykę 6 pin.;p

Skądinąd, to właśnie owa karta na emeryturę się wybrała(na integrze żadnych problemów nie mam, a nie sądzę żeby w jakikolwiek sposób uszkodził się port PCI czy cokolwiek innego na płycie głównej), więc pewnie za miesiąc będę się prosił o jakieś porady w kwestii zakupu czegoś ciekawego w przedziale cenowym do 1k.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 11:11, Nephren-Ka napisał:

Skądinąd, to właśnie owa karta na emeryturę się wybrała(na integrze żadnych problemów
nie mam, a nie sądzę żeby w jakikolwiek sposób uszkodził się port PCI czy cokolwiek innego
na płycie głównej), więc pewnie za miesiąc będę się prosił o jakieś porady w kwestii
zakupu czegoś ciekawego w przedziale cenowym do 1k.;s


O, jak chcesz czegoś do 1k to i tak nie minie cię zakup markowego zasilacza o mocy nie mniejszej niż 450W. Więc 3-4 stówy na zasilacz wydasz czy tego chcesz czy nie (no, można wydać nieco mniej jak się zaprzeć, 500W Be Quiet L8 to chyba coś koło 250) :D

EDIT

Chociaż nieeeee, aaa, odpowiadam komu innemu. Jak kojarzę to ty akurat o zasilacz tutaj pytałeś wcześniej i chyba wybrałeś RMx albo EVGA G2... to co innego, za 7-10 lat dopiero masz czym się przejmować :P

Na chwilę obecną do tysiaka najlepszym wyborem byłby albo 4GB nowy R9 380 albo używany R9 290.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się