Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2015 o 09:40, SplitGrave napisał:

Który system najlepiej sprawdziłby się na netbooku z procesorem AMD C-70, 4GB ramu i
kartą HD7920?


IMHO bierz 64 bitowy. Będzie lepszy, szybszy, no i w pełni wykorzystasz te 4 GB RAMu. W systemie 32 bitowym można mieć maksymalnie 4 GB pamięci (po zsumowaniu operacyjnej i pamięci karty graficznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach. Właśnie wróciłem do domu (1000km po Polsce) i mogę spokojnie zamieścić post:

Zamierzam ruszyć ze streamem, ale nie chcę od razu ładować dużo pieniędzy. Jak ktoś trafnie napisał jak się stream rozkręci i przyniesie dochody, to wówczas można pomyśleć o modernizacji.
Bardzo bym prosił o zestaw do 3000 pln bez monitora i dysków HDD i SDD, które dwa miesiące temu wymieniłem.
Dziękuję i pozdrawiam

Kolega ziptofaf doradził taki zestaw:

Ale tak bardzo wstępnie:
http://www.morele.net/inventory/info/T4NsbL/

Najtańszy z nowych Core i5, R9 380 w wersji 4GB, 16GB RAM''u, markowy 550W zasilacz. To niezła platforma którą można w przyszłości rozbudować choć już standardowo jest wystarczająco wydajna by większość gier chodziła w mieszance wysokich i najwyższych detali. Do streamowania oraz edycji wideo też nada się całkiem nieźle - po to zresztą jest tu więcej niż zwykle w tej klasie cenowej pamięci RAM.


Ktoś coś doda, zmieni, przytaknie?
btw, obecnie w budzie mam OCZ http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modxstream-pro-500w-modularny-sli-psu-ocz500mxsp-eu-209575/

Kupować nowy czy ten jeszcze do czegoś się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie zmieniał zasilacza, to za zaoszczędzone pieniądze mógłby dołożyć do GTXa 970, który jest znacznie szybszy od Radosława 380. Czy to dobry pomysł?

Tutaj jest mega okazyjny 970 od EVGA:
http://www.komputronik.pl/product/244276/Elektronika/Części_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SC_GAMING_ACX_2_0.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej :-)
chciałbym nieco unowocześnić swój komputer, żeby bardziej sprzyjał współczesnym grą (bo pierwotnie komputer nie był do tego przewidziany :P ), jego obecne parametry to:
System: Windows 10 Pro (64-bitowy sys. operacyjny, procesor x64)
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-4570 CPU @ 3,20GHz 3,20GHz
RAM: 4,00 GB
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4600
500 GB dysku (HDD)


Na chwilę obecną mogę na taką operacje przeznaczyć około 1000 złoty.
Oprócz tego mam starą kartę graficzną: Asus EN9600GT, z tym, że to już lata temu ja kupowałem do starego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 20:29, Randone napisał:

Ok, powiedzmy, że biorę GTX 970.
Reszta podzespołów bez zmian?
Płyta?


Na Twoim miejscu jednak bym zmienił zasilacz - GTX970 bym na pewno pod ten zasilacz, który obecnie masz nie podpiął :D
Już choćby ten XFX:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/
będzie dobrym wyborem za w miarę niewielkie pieniądze ;) Na pewno sprawdzi się duzo lepiej niz ten OCZ :)
Reszta podzespołów ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem monitora.
Moim ideałem byłby monitor przynajmniej 27 cali, rozdziałka większa niż full hd, matryca IPS lub coś lepszego/porównywalnego, obracany ekran i freesync/gsync. Niestety w cenie jaką zakładam (~1500 zł) obecnie nie ma chyba nic takiego :(
W 2016 roku zamierzam też wymienić kartę graficzną na jakąś nowszą jeśli wyjdzie coś z HBM2. Kwestia tego czy to będzie GeForce czy Radeon trudna do przewidzenia choć większe szanse są na to, że to będzie Radeon, bo monitory z g-sync są dla mnie chyba nieosiągalne. Z drugiej strony free-sync chyba też póki co prezentuje się gorzej niż g-sync, więc nie wiem czy warto póki co w to inwestować. Jednak monitor muszę kupić jeszcze w styczniu lub najpóźniej w lutym, więc muszę tu trochę w ciemno wybierać.
Najbliżej tego byłby chyba ten monitor http://www.morele.net/monitor-benq-gw2765ht-667852/ znajdzie się coś lepszego w tym zakresie? Jedyna wada to brak free-sync/g-sync.

Drugim wariantem jest kupno jakiegoś monitora 29 calowego ultrapanoramicznego. Tu też chyba ceny nieco znośniejsze jak przy tym monitorze: http://www.morele.net/monitor-lg-29um67-p-45-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-740439/ no i gwarancja lepsza. Brak tylko mi tu obracania ekranu.
A może mocniej nadszarpnąć budżet i zainwestować w 34 cale? http://www.morele.net/monitor-lg-34um67-p-764840/ o ile wielkość pikseli nie będzie mi jakoś przeszkadzać...
Warto wziąć któryś z tych LG czy może zna ktoś coś lepszego w tych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 20:48, Dawidoskar napisał:

Na chwilę obecną mogę na taką operacje przeznaczyć około 1000 złoty.
Oprócz tego mam starą kartę graficzną: Asus EN9600GT, z tym, że to już lata temu
ja kupowałem do starego kompa.


W takim razie na pewno dokup kolejną kość 4GB pamięci operacyjnej (najlepiej taką samą jaką już posiadasz - koszt ok 100 zł)) i do tego kartę graficzną:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx960-4-gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n960oc-4gd-758802/ 929 zł
Wyjdzie Ci trochę ponad 1000 zł za te dwie rzeczy, a zestaw już spokojnie będzie się nadawał do gier. Np do Wiedźmina 3 w FullHD na High w 30 kl/s :)

Na koniec jeszcze takie pytanie:
Jaki masz dokładnie model zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 12:07, pawbuk napisał:

A do czego głównie będzie ten monitor używany? :D


W zasadzie do wszystkiego: filmy, gry, praca :P

Ogólnie zależy mi na:
- lepszej jakości obrazu i lepszych kątach widzenia niż na moim obecnym 23 calowym monitorze z matrycą TN,
- sporej powierzchni użytkowej, na obecnym monitorze często mi brak miejsca gdy potrzebuję widzieć jak najwięcej rzeczy naraz (stary monitor pozostanie jako pomocniczy), więc chce coś więcej niż full HD,
- częściej oglądam seriale niż filmy, więc teoretycznie ratio monitora 16:9 i 27 cali byłoby lepsze, jednak kiedyś i tak kupię sobie co najmniej 40 calowy telewizor, więc w tym kontekście czy to będzie utrapanorama czy zwykła nie będzie miało dla mnie większego znaczenia,
- nie gram w gry typu CS gdzie im więcej FPSów tym lepiej, obecnie najczęściej gram w Guild Wars 2 lub Civilisation V, więc nie potrzeba mi 144Hz za to większe pole widzenia mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie generalnie polecam 21:9 :D Sam mam od kilku miesięcy LG 29UB65-P i jestem bardzo zadowolony ;) Monitor z regulowaną wysokością, pivotem - IPS, dobre kąty widzenia, świetne kolory, ogromny obszar roboczy :) W tej chwili jednak bym się zastanowił nad modelem 34 calowym :D
Jeśli ktoś pracuje na kilku programach jednocześnie, to 21:9 jest na pewno dla niego ;) Gry też na tym fantastycznie wyglądaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 12:39, pawbuk napisał:

W takim razie generalnie polecam 21:9 :D Sam mam od kilku miesięcy LG 29UB65-P i jestem
bardzo zadowolony ;)


Pewnie byłby dobry, ale w porównaniu do LG 29UM67-P jest blisko 300 zł droższy i trudniej dostępny. I chyba się skłonię ku 29UM67-P, pivota nie ma, ale szczerze mówiąc przy ultrapanoramie pivot wydaje mi się mniej wygodny niż np. przy 27". Ostatecznie mogę podstawkę kupić pod moją obecną 23" i tam używać w razie potrzeby :)
Na 34 calowy to jednak nie będę się decydował, bo ten co podałem ma jednak za niską rozdzielczość jak na jego wielkość zwłaszcza, że dosyć blisko monitora siedzę i piksele pewnie bym mógł liczyć. Gdyby w takiej cenie była rozdzielczość 3440 x 1440 to bym bez problemu dopłacił, ale w tej chwili to trzeba by było wydać koło 3000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 14:44, mad_cinus napisał:

Pewnie byłby dobry, ale w porównaniu do LG 29UM67-P jest blisko 300 zł droższy i trudniej
dostępny. I chyba się skłonię ku 29UM67-P, pivota nie ma, ale szczerze mówiąc przy ultrapanoramie
pivot wydaje mi się mniej wygodny niż np. przy 27". Ostatecznie mogę podstawkę kupić
pod moją obecną 23" i tam używać w razie potrzeby :)


Jeszcze pivota nie używałem (raz tylko go sprawdzilem jak to wygląda), natomiast bardzo przydaje się regulacja wysokości ;) Jestem bardzo zadowolony z mojego LG, zwłaszcza jak pracuję na nim :D Programy statystyczne, Word, Excel, programy graficzne - komfort jest znakomity, mogę sobie otwierać dwa programy obok siebie ;)

Dnia 30.12.2015 o 14:44, mad_cinus napisał:

Na 34 calowy to jednak nie będę się decydował, bo ten co podałem ma jednak za niską rozdzielczość
jak na jego wielkość zwłaszcza, że dosyć blisko monitora siedzę i piksele pewnie bym
mógł liczyć. Gdyby w takiej cenie była rozdzielczość 3440 x 1440 to bym bez problemu
dopłacił, ale w tej chwili to trzeba by było wydać koło 3000 zł...


Zależy kto czego oczekuje - zagęszczenie pikseli w takim 34 cale, 2560x1080 jest takie samo jak w 27 cali, 1920x1080. 29 cali (21:9) odpowiada 24 cale (16:9) w FHD ;) W porównaniu do FHD 16:9 to 21:9 nie podnosi dramatycznie wymagań dotyczących sprzętu w grach, ale 3440 x 1440 masakruje po prostu sprzęt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 15:39, KannX napisał:


W sumie nawet lepiej, choć gwarancja o rok krótsza. W morelach mi tej EVGI w ogóle nie pokazało, a firma jest naprawdę bardzo przyjazna klientom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 12:28, pawbuk napisał:

Na koniec jeszcze takie pytanie:
Jaki masz dokładnie model zasilacza?



Na dołączonym obrazku jest mój zasilacz, a dokładniej to co jest na nim naklejone.

20151230192304156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell...toto ma w ogóle wtyczkę dla GPU?

O taką: https://wiki.installgentoo.com/images/6/6d/6pin_pcie.jpg lub taką: http://puu.sh/mdVua/220a2c51c2.jpg


Bo z tego rodzaju zasilaczami nigdy nic nie wiadomo, one nierzadko mają jakieś własne dziwaczne standardy. I choć pod względem mocy nie jest najgorzej (300W to koszmarnie mało ale z tego co widzę to Dell nie oszczędzał - 80Plus Gold i sam zasilacz wyprodukowany przez Deltę więc to nie jest chłam pod względem jakości wykonania) to nie byłbym pewny czy da się do tego podłączyć kartę graficzną.

Więc radziłbym się przygotować na wydatek w wysokości od 250 zł w górę na zasilacz - co jak co ale nawet jeśli to ruszy to mając ledwie do 300W to skatujesz swój zasilacz każąc mu pracować przy 90% obciążenia po włączeniu bardziej wymagającej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 21:48, pawbuk napisał:

Pochwalę się - Metis ma teraz brata :D


Prodigy to wysoce zacna buda. Bardzo fajnie pomyślana i wykonana. I nawet można napęd optyczny wsadzić, tylko wtedy druga karta do SLI nie wejdzie :)

Aha! Widzę, że to wersja ITX. W wersji mATX napęd blokuje drugą kartę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się