Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2016 o 23:54, ziptofaf napisał:

Masz dysk twardy najbardziej awaryjnej ze wszystkich
firm (ostatnio dostali za swoje dyski pozew sądowy bo 33% modeli 3TB padało zanim w ogóle
minęła gwarancja),


Oj przesadzasz już z tymi dyskami, zgodnie z tym newsem: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/awaryjnosc_hdd_najlepiej_wypada_hgst_najgorzej_wd sytuacja się zmieniła do tej sprzed roku diametralnie. Wtedy to WD był liderem a Seagate był na końcu teraz to WD wypadło najgorzej. Inna sprawa, że firma ta używa dysków twardych dużo mocniej niż przeciętny użytkownik więc i ich awaryjność jest sporo wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 00:39, Nufiko napisał:

Oj przesadzasz już z tymi dyskami, zgodnie z tym newsem: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/awaryjnosc_hdd_najlepiej_wypada_hgst_najgorzej_wd
sytuacja się zmieniła do tej sprzed roku diametralnie. Wtedy to WD był liderem a Seagate
był na końcu teraz to WD wypadło najgorzej. Inna sprawa, że firma ta używa dysków twardych
dużo mocniej niż przeciętny użytkownik więc i ich awaryjność jest sporo wyższa.


Na podstawie tych danych trochę ciężko wnioskować coś o WD, bo ich dysków było stosunkowo niewiele, jednak dobrze widać różnicę pomiędzy HGST, a Seagatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf

Dzięki za kod, skorzystam jak będe kupować :).
Co do karty to chodziło mi o to, że im mocniejsza tym lepiej pod względem jakości grafiki.
Co do przewagi Radka, to nie wiem jak to jest ale benchmark zupełnie inaczej pokazuje, która karta jest lepsza :).
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-390x-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

Tomb Raider - 3fps więcej w GTX 970
Battlefield - 2fps więcej w 970
Crisis 3 po równo.

O dysku twardym czytałem, że ponoć najszybszy, miałem podobne zdanie o Seagate jak ty, ale myślałem, że skoro ludzie się nim jarają, to jednak coś wiedzą :P. W takim razie wybiorę WD Blue, bo jest w tej samej cenie? On mi chyba nie wybuchnie? :D

Skoro zasilacz to kupa gruzu to w takim razie wezmę polecanego przez ciebie http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-500w-80plus-bronze-bn223-585606/

Dzięki za porady odnośnie procka, obadam mocniej temat.

Odnośnie twoich ostatnich porad, to w takim razie wezmę 970 od MSI, skoro jest sporo lepsza od tej, którą wybrałem.
Widziałem też inną kartę od MSI, 100 zł droższą i z tego co widzę, to jedyne czym się różni od tej twojej za 1500 to kilka bajerów, które nie wiem, czy są w ogóle warte wyższej ceny:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf

Dzięki za kod, skorzystam jak będe kupować :).
Co do karty to chodziło mi o to, że im mocniejsza tym lepiej pod względem jakości grafiki.
Co do przewagi Radka, to nie wiem jak to jest ale benchmark zupełnie inaczej pokazuje, która karta jest lepsza :).
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-390x-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

Tomb Raider - 3fps więcej w GTX 970
Battlefield - 2fps więcej w 970
Crisis 3 po równo.

O dysku twardym czytałem, że ponoć najszybszy, miałem podobne zdanie o Seagate jak ty, ale myślałem, że skoro ludzie się nim jarają, to jednak coś wiedzą :P. W takim razie wybiorę WD Blue, bo jest w tej samej cenie? On mi chyba nie wybuchnie? :D

Skoro zasilacz to kupa gruzu to w takim razie wezmę polecanego przez ciebie http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-500w-80plus-bronze-bn223-585606/

Dzięki za porady odnośnie procka, obadam mocniej temat.

Odnośnie twoich ostatnich porad, to w takim razie wezmę 970 od MSI, skoro jest sporo lepsza od tej, którą wybrałem.
Widziałem też inną kartę od MSI, 100 zł droższą i z tego co widzę, to jedyne czym się różni od tej twojej za 1500 to kilka bajerów, które nie wiem, czy są w ogóle warte wyższej ceny:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 17:36, piotkkk napisał:

Co do przewagi Radka, to nie wiem jak to jest ale benchmark zupełnie inaczej pokazuje,
która karta jest lepsza :).
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-390x-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming


Bez wątpienia Radeon R9 390 jest bardziej przyszłościową kartą od GTX970 - jest lepiej przystosowany do DX12 i do wysokich rozdzielczości. GTX970 zrobił furorę w okolicach swojej premiery, czyli 1,5 roku temu :D Teraz to bardzo przeciętna karta, w dodatku zbyt wysoko wyceniona. W tym momencie na pewno bym jej nie polecił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 17:36, piotkkk napisał:

Tomb Raider - 3fps więcej w GTX 970
Battlefield - 2fps więcej w 970
Crisis 3 po równo.


I to jest to o czym wspominałem post wcześniej - spójrz KIEDY te testy były robione. Karty graficzne (albo raczej - ich sterowniki) się zmieniają. W dniu premiery GTX 970 był wolniejszy od 780Ti - teraz często zaś go wyprzedza. HD 7970 początkowo był zaledwie rywalem dla GTX''a 670. A teraz okazuje się mocniejszy od 760tki, 770tki oraz nawet 960tki. Podobnie jest w przypadku R9 3xx - najnowsze testy pokazują iż one wolniejsze od 970tek na pewno nie są.
Poza tym 4 gry to żadne porównanie - szukaj takich gdzie tych gier jest 15+, masz pełne info co do testowych lokalizacji i używanej konfiguracji (dobrym przykładem jest choćby Wiedźmin 3 i "youtubowe" testy - ludzie pokazują jak to im super płynnie chodzi w wysokich detalach na jakichś laptopowych układach graficznych. Tylko że co już wie nie każdy toto iż w większości są to testy robione na początku gry a nie w miastach czy podczas deszczu gdzie ilość klatek spada ci trzykrotnie) i to w różnych rozdzielczościach (bo wydajność w 1080p powoli przestaje się liczyć i każda karta powyżej 1000 zł zapewnia płynność w zasadzie każdej grze i lepiej patrzeć na wyniki w 1440p). Ot, raz lepszy będzie jeden układ a raz drugi i potrzeba dobrych kilkunastu gier by móc ocenić średnią. Bo jakbym po prostu użył samego Ashes of Singularity to wyszłoby na to że KAŻDY GeForce poza 980Ti i Titanem X to gruz. Ale jakbym w zamian użył Fallouta 4 to GeForce za 1500 zł potrafi wyprzedzać Radeona za 2100... ot, poszukaj sobie recenzji gdzie gier jest dużo i najlepiej wykonanych stosunkowo niedawno. Ja nie mówię że R9 390 jest ZAWSZE lepszy - może się okazać że spojrzysz na 2-3 portale z testami i wyjdzie ci że w grach W KTÓRE TY GRASZ to GeForce zazwyczaj wygrywa. Ot, do F4 lepsza jest Nvidia ale już do Tomb Raidera - AMD.

A tak - benchmarkowy test porównuje kartę referencyjną z podkręconą fabrycznie... co nie ma sensu. Albo porównujesz referent vs referent albo podkręcony vs podkręcony.

Dnia 29.02.2016 o 17:36, piotkkk napisał:

Odnośnie twoich ostatnich porad, to w takim razie wezmę 970 od MSI, skoro jest sporo
lepsza od tej, którą wybrałem.
Widziałem też inną kartę od MSI, 100 zł droższą i z tego co widzę, to jedyne czym się
różni od tej twojej za 1500 to kilka bajerów, które nie wiem, czy są w ogóle warte wyższej
ceny:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/


100 zł za dodatkowe 0.5% wydajności :P Moim zdaniem jakikolwiek GTX 970 za więcej niż 1450 zł już jest nieopłacalny. A już na pewno nie taki za ponad 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 20:37, KannX napisał:

Niepodkręcony, ale za to z backplatem. Poza tym można sobie podkręcić samemu :)


Mam takiego i ma jedną wadę moim zdaniem jest głośny pod dużym obciążeniem, ale za to w spoczynku jest zupełnie niesłyszalny, bo wentylatory nie pracują. Także propozycja ciekawa ale nie dla tych którzy cenią ciszę. No i jest dość krótki więc się mieści w obudowach mITX (nie wszystkich, ale u mnie się zmieścił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz zostawić kartę którą kupisz na dłużej, nie pakuj się teraz w 970 - to dość kiepska inwestycja. 390 jest zdecydowanie bardziej przyszłościowym wyborem - widać to po grach korzystających z DX12, oczywiście jeżeli jesteś gotowy na prawie dwukrotnie większy pobór prądu, nieco wyższe temperatury co pośrednio przełoży się także na kulturę pracy - szczególnie przy wyborze czegoś z głośnym chłodzeniem.

Moja 970 działa stabilnie @1505/+grosze na pamięciach które się nie kręcą, więc nie jest najgorzej, szczególnie, że testy wykonywane są na znacznie niższych zegarach - mimo wszystko - kolejna generacja karta za kilka miesięcy i tak zrobi na rynku niezłe zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś z Was jakieś kontrolery (pady) do PC, które miałyby więcej przycisków niż standardowy kontroler od Xbox''a 360? Np. żeby zamiast czterech klawiszy z prawej strony było ich 6, ale pad nadal miał 4 triggery. Są w ogóle takie ustrojstwa, bo jakoś nie mogę znaleźć. Znalazłem jedynie pada od Atari Jaguar, ale on nie pasuje do PC (żart) :)

Chociaż w sumie można do pada X360 podłączyć chatpada i wtedy można by na tym grać nawet we Flight Simulatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest Steam Controller z dwoma touchpadami i dwoma przyciskami od spodu. Xbox Elite ma 4 dodatkowe łopatki od spodu. DS4 ma touchpada z prawym i lewym klikiem.

W przypadku DS4 jeżeli korzystasz z DS4 Windows to teoretycznie możesz przypisywać różne funkcje do przycisków, a nawet z tego co widzę tworzyć makra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem się w wiele testów r9 390 vs gtx 970 i owszem, są spore różnice, ale głównie na rozdziałkach powyżej full HD. Przez 90 proc czasu będę grać na full HD, gdzie mimo wszystko dalej gtx 970 wygrywa z radeonem o kilka (czasem do 10) fpsów. Oprócz tego martwi mnie prądożerność 390. Kartę graficzną i tak pewnie wymienię po 2 latach, czy coś takiego, więc nie muszę się martwić, że 4gb pamięci w karcie mi nie wystarczy na przyszłość. W każdym razie dzięki bardzo za porady, sporo się dowiedziałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym Ci podziękować za wszystkie rady. Udało mi się dorwać na Allegro i7 3770 za 850 zł i teraz przymierzam się do karty graficznej. Uznałem, że wolę kupić nową, ponieważ akurat z kartami może bywać różnie (często trafiają się wypalone itp.). Już chciałem zamawiać
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380x-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938xg1-gaming-4gd-815131/
ale na horyzoncie pojawiła się promocja xkoma na GTX970:
http://www.x-kom.pl/l/iem-2016-asus/
Przy całej swojej sympatii do Radeonów to myślę, że obok takiej okazji nie można przejść obojętnie. Teraz moje pytanie, czy opłaca się brać tego GTX dopłacając te 200zł czy pozostać przy Radeonie? Dzięki Bogu, że ten GTX jest zasilany przez 8 pinów więc mój http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-700w-80-sli-psu-120mm-ocz700sxs2-eu-318603/ powinien wyrobić (chociaż tutaj też bym zasięgnął Twojej rady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2016 o 22:35, Saref napisał:

ale na horyzoncie pojawiła się promocja xkoma na GTX970:


A przeczytałeś że ta promocja będzie działała na stanowiskach X-kom, które będą na IEM ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2016 o 13:20, Saref napisał:

Tak, przeczytałem :P, akurat mam blisko więc mógłbym się wybrać.



To fajnie masz :) Ja bym musiał dyrdać z Warszawy a jeszcze nie miałbym pewności czy by coś zostało, ale fakt cena kusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawia mnie - na jakim sprzecie -karty graficzne, procesory- studia robia gry czy je testuja?*(Zdawalo mi sie, ze jest jakas nic porozumienia miedzy producentami kart a studami robiacymi gry? ) Czy jakies studia beda brac pod uwage, ze duzo osob ma 970 przez nieokreslony czas i przecietnego nabywce moze nie obchodzic, ze karta jest 3,5+0,5 czy ma "problem" z DX12, a winą obdarzy tworce gry, bo niedopasowal gry pod wiekszosc(glosna wiekszosc) Co to bedzie w przyszlosci, skoro Nvidia za pomoca serii 9xx czy 970 - a moze za pomoca HYPE i innych procedur marketingowych- wytworzyla marke, co moze sprzedawac slaby czy sredni towar, a AMD w oczach zwyklego konsumenta, moze byc spotrzegany tak jak wybor pomiedzy windowsem a linuxem, gdzie N to W, a A to L ? Co z tego, ze lepsza jakosciowo/technoligicznie, skoro amd ma "opinie" jaka ma u "glosnej wiekszosci"??


Znajac progi cenowe amd to jaka cene moze miec ta nowa karta? I skad pewnosc, ze nie bedzie numerow jak u Nviidii, jak 3,5+0,5 czy trzymania rynku jak pozne wypuszczanie 970, czy 960 by brac 980-drozszy model.
Od kiedy wiadomo o nowych kartach amd? Bo z 9-10 miesiecy jakos chyba malo kto zastanawial sie nad odpowiedzia czerwonych.
I u AMD jest mocno źle skoro sa dostawca czesci do obecnych konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś, że twórcy gier dysponują prototypami przyszłych kart graficznych, dostarczanymi przez Nvidię i AMD, ale ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się