Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2016 o 17:13, Nikopolidis napisał:

Tak jak piszesz, chętnie poczekam troszkę na jakieś alternatywne zestawy, a jeśli taki
się nie pojawi, to zamówię zdecydowanie te gabaryty ;)


A najkorzystniej byłoby, gdybyś poczekał jeszcze 1-2 miesiące do premiery nowych kart od nVidii i AMD. Ponoć mają pojawić się już w czerwcu. Szczególnie ciekawa byłaby dla Ciebie oferta od AMD, które jako pierwsze ma zamiar wypuścić karty ze średniej półki. Jest duże prawdopodobieństwo, że za cenę Radeona 380 dostałbyś coś nowszego, mocniejszego i mniej głodnego energii :)

No chyba że upgrade to dla Ciebie rzecz bardzo nagląca i nie możesz już dłużej czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2016 o 17:13, Nikopolidis napisał:

Tak jak piszesz, chętnie poczekam troszkę na jakieś alternatywne zestawy, a jeśli taki
się nie pojawi, to zamówię zdecydowanie te gabaryty ;)


Jako że nie pojawiły się żadne alternatywy, to wymyśliłem drugi zestaw, tym razem Intel + nVidia.

http://www.morele.net/inventory/info/Xy0pMP/

Przyzwoita płyta główna obsługująca najnowsze procesory, do tego najnowszy procesor Skylake, 8gb ramu DDR4 i dobra karta graficzna. Karta jest porównywalna z tamtym Radeonem 380. Ogólnie rzecz biorąc jest to znaacznie lepszy zestaw, zaledwie o 80zł droższy od poprzedniego. Owszem jest mniej ramu, ale tak naprawdę żadna gra nie wykorzystuje więcej jak 8gb. A różnica między AMD 8350 i i5-6400 jest kolosalna, na korzyść i5. Chłodzenie boxowe, ale procesor jest niepodkręcalny, więc będzie chłodny i cichy na tym co dają.

A jeśli wolisz kartę graficzną od AMD, to możesz spokojnie wziąć tamtego Radeona 380, jest o 50zł droższy od GTX 960.

Zagrasz na tym sprzęcie w każdą najnowszą grę w wysokich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 19:08, KannX napisał:

&


Olaboga! Wszystko pięknie, dziękuję jak najbardziej za zestawy, ale obaj chyba zapomnieliśmy o dysku twardym, a takowego też potrzebuję, bo na czymś ten system musi stać. Więc w tej kwocie miło by było zmieścić jeszcze jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 19:41, Nikopolidis napisał:

Olaboga! Wszystko pięknie, dziękuję jak najbardziej za zestawy, ale obaj chyba zapomnieliśmy
o dysku twardym, a takowego też potrzebuję, bo na czymś ten system musi stać. Więc w
tej kwocie miło by było zmieścić jeszcze jego.


Mówisz masz ;)

http://www.morele.net/inventory/info/ccOMMN/

Oszczędziłem na płycie głównej, ma coprawda tylko 2 sloty na ram, ale masz jedną kostkę 8gb, więc w przyszłości można dokupić drugą i będzie 16 :) Karta graficzna 960 4gb od Gigabyte''a, nadal bardzo dobra. Razem 2227zł. Musisz dorzuć te 27zł, w przeciwnym razie weź GTX 960 z 2gb pamięci na pokładzie. Ale nie zalecałbym tego, bo nowsze gry lubią sobie 3gb łyknąć i lepiej mieć 4 w zapasie.

Konfiguracja tak samo dobra jak poprzednie, tylko że z dyskiem 1TB. Nic więcej z tej kwoty już nie wycisnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 20:51, Nikopolidis napisał:

Jesteś wielki! ;) Poszło zamówienie. Na efekty trzeba będzie poczekać.


Wyszedł z tej kwoty zaskakująco mocny zestaw :) Będziesz zaskoczony jak to dobrze chodzi. Napisz koniecznie jak już wszystko złożysz i przetestujesz. Jak coś będzie nie do końca działało to pisz, postaram się pomóc, ale myślę że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak swoją drogą:
http://www.game-debate.com/news/?news=20006&graphics=Radeon%20R9%20490X%208GB&title=AMD%20Polaris%2010%20GPU%20Reportedly%20Offers%20Near%20980%20Ti%20Performance%20For%20300%20USD

Tak do końca bym temu nie wierzył (przecieki AMD pokazywały w końcu że Fury X wyprzedzał 980Ti o dobre 15% a w rzeczywistości o tyle z nim przegrywał w rozdzielczościach poniżej 4k :P) ale jeśli jest w tym ziarnko prawdy to może być ciekawie. Bo to oznacza wydajność 980Ti w cenie 970tki. Widać mainstream dla AMD istotnie oznacza więcej niż tylko R7 360 i sięga aż do R9 390.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

No bajecznie by było jakby za 300$ była karta o wydajności 980Ti, na nasze by było pewnie ok. 1500-1600zł. A właśnie, za kilka miesięcy będę kupował nowy monitor, jakiś z matrycą IPS i rozdziałką 2560x1440. Będę też musiał wymienić kartę graficzną. Coś o wydajności 980Ti będzie dobre do takiej rozdzielczości? Zawsze mógłbym Radeona Nano kupić, bo kosztuje już od 2200zł, tylko pamięci ma trochę mało, przydałoby się chyba 6gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zwrócić się z pytaniem ws. zestawu podzespołów składającego się z płyty głównej, procesora i pamięci ram. W głównej mierze sprzęt byłby wykorzystywany do grania, miałby również służyć co najmniej 2/3 lata. Budżet to maksymalnie 2200 zł. Myślałem nad i5 6600, ponieważ nie będę podkręcał oraz dwoma kośćmi ramu 8 GB DDR4 2400 Mhz lub 2800 Mhz CL14. Problem mam z doborem płyty głównej, najtańsza oparta na chipsecie Z170 byłaby to ASRock Pro 4S, ale nie wiem czy nie warto byłoby wziąć jakąś lepszą, niewiele droższą. A może też rozważyć opcję: ramy DDR4 2133 Mhz i tańsza płyta główna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podkręcasz procesora, to nie ma potrzeby kupowania płyty z chipsetem Z170. Zamiast tego możesz wziąć tańszą na chipsecie B150 np. taką:
https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b150m-d3h-b150-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-771598/

Do tego taka kostka ramu:
https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-16gb-2133mhz-cl14-hx421c14fb-16-869020/

I procesor taki jak napisałeś. I gra gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2016 o 20:52, Kaskaderos napisał:


Ta płyta ma nieco gorsze audio, ale ogólnie nie jest zła. Możesz taką wziąć :) A Radeon będzie działał bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 19:08, KannX napisał:


Sprzęt przyszedł, wszystko już podłączone. Tylko znów mam problem. Mój monitor ma wejście tylko VGA, a na GTX 960 są tylko HDMI i DVI. Da się jakoś to pominąć? Jakieś przejściówki? Jeśli tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2016 o 19:26, Nikopolidis napisał:

Da się jakoś to pominąć? Jakieś przejściówki?
Jeśli tak to jakie?


http://www.morele.net/gembird-adapter-dvi-a-vga-24m-15f-a-dvi-vga-267788/

Nie pytałem, bo byłem pewny, że już wszyscy na świecie mają monitory z wejściem DVI :) Przykręcasz to do karty graficznej i normalnie podłączasz kabel VGA.

Niekoniecznie musisz zamawiać z Moreli. Takie adaptery powinny być w większości sklepów komputerowych, więc najpierw bym się przeszedł po sklepach :)

A jak bardzo chcesz sprawdzić, czy sprzęt działa, to się podepnij kablem pod płytę główną, jest na niej wyjście VGA. Procesor ma zintegrowaną kartę graficzną - słabą ale ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2016 o 19:41, KannX napisał:


Nie pytałem, bo byłem pewny, że już wszyscy na świecie mają monitory z wejściem DVI :)

Haha. Jasne, rozumiem :D

Dnia 29.04.2016 o 19:41, KannX napisał:

Przykręcasz to do karty graficznej i normalnie podłączasz kabel VGA.

Dnia 29.04.2016 o 19:41, KannX napisał:

Niekoniecznie musisz zamawiać z Moreli. Takie adaptery powinny być w większości sklepów
komputerowych, więc najpierw bym się przeszedł po sklepach :)

I właśnie taki mam zamiar, zaraz skoczę po coś takiego do stacjonarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w PC ram Kingston HyperX DDR3 2x4GB KHX16C9T2K2/8X, chciałem zwiększyć pamięć do 16 giga. Czy są jakieś kości 2x4GB, które mógłbym dołączyć do obecnych czy lepiej kupić inne, 2x8GB? Model mojej płyty głównej to ASRock P67 Pro. Cena łączna do 400zł, aczkolwiek dobrze by było gdyby obyło się bez konieczności kupna 2x8GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się