Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

>> Pamięci DDR4 to do swojego PC-ta nie włożysz, chyba że młotkiem. Fakt, RAM nie jest nadmiernie

Dnia 07.05.2016 o 21:41, ziptofaf napisał:

drogi ale też naprawdę nie ma sensu pakować się w więcej niż te 16GB - Catalyst zużywa
realnie do 10GB i jest to na razie maks. Jak zacznie brakować to dopiero jest sens dokupować
więcej. Inna sprawa że do tego czasu pewnie przerzucisz się już na jakiegoś Intel Kaby
Lake, AMD Zen czy Broadwell-E a one wszystkie chcą DDR4. Więc nie ma już szczególnego
sensu rozbudowywać zestawu z DDR3.


Z tym DDR4 to jest jakoś słabo, bo oferuje identyczną wydajność jak DDR3. A co do ilości ramu, to mam 8gb i będę testował działanie jeśli jakaś gra w zalecanych będzie miała 16gb. Obstawiam, że żadna w miarę dobrze zrobiona produkcja nie łyknie więcej niż 8 i te "zalecenia" są na wyrost :)

A przy okazji zmiany karty graficznej mam zamiar wywalić chłodzenie wodne (Corsair H60) i zastąpić je jakąś dobrą i cichą wieżą. Prawdopodobnie będzie to Arctic i32, bo jest on półpasywny. I grafę też wezmę jakąś półpasywną i jedynym głośnym elementem w idlu będzie zasilacz. Ale też nie do końca, bo wymieniłem w nim wentylator na BeQuiet Pure Wings. Więc ogólne będzie bardzo cicho :)

A właśnie, co do monitora to planuję kupić jakiś z rozdziałką 2560x1440. Wypatrzyłem taki: http://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.KG7AA.002

W Polszy kosztuje 1299zł, wszędzie go polecają, że świetna budżetówka z IPSem i rozdziałką 2K. Nic lepszego do 1500zł nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2016 o 23:24, KannX napisał:

Z tym DDR4 to jest jakoś słabo, bo oferuje identyczną wydajność jak DDR3. A co do ilości
ramu, to mam 8gb i będę testował działanie jeśli jakaś gra w zalecanych będzie miała
16gb. Obstawiam, że żadna w miarę dobrze zrobiona produkcja nie łyknie więcej niż 8 i
te "zalecenia" są na wyrost :)

A przy okazji zmiany karty graficznej mam zamiar wywalić chłodzenie wodne (Corsair H60)
i zastąpić je jakąś dobrą i cichą wieżą. Prawdopodobnie będzie to Arctic i32, bo jest
on półpasywny. I grafę też wezmę jakąś półpasywną i jedynym głośnym elementem w idlu
będzie zasilacz. Ale też nie do końca, bo wymieniłem w nim wentylator na BeQuiet Pure
Wings. Więc ogólne będzie bardzo cicho :)

A właśnie, co do monitora to planuję kupić jakiś z rozdziałką 2560x1440. Wypatrzyłem
taki: http://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.KG7AA.002

W Polszy kosztuje 1299zł, wszędzie go polecają, że świetna budżetówka z IPSem i rozdziałką
2K. Nic lepszego do 1500zł nie znalazłem.


Wygląda w porządku. Szkoda że jeszcze nie 144 Hz albo chociaż obsługa FreeSync ale cóż, o takie rzeczy trudno w tej cenie. Osobiście zerknąłbym jeszcze na BenQ GW2765HT bo ma 27" a nie 25 i się mieści w twoim budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh, gram nie pozwolił mi wyedytować poprzedniego posta żeby odpowiedzieć na resztę i muszę to zrobić jeszcze raz w osobnym...

Dnia 07.05.2016 o 23:24, KannX napisał:

Z tym DDR4 to jest jakoś słabo, bo oferuje identyczną wydajność jak DDR3.

Wydajność w zasadzie identyczna, i owszem. Ale pojemność i ceny już nie. Tu i teraz da się kupić 1x16GB a docelowo można upchnąć 32GB w jednej kości. No i DDR4 będzie tanieć a DDR3 pod koniec roku zacznie drożeć.

Dnia 07.05.2016 o 23:24, KannX napisał:

A co do ilości
ramu, to mam 8gb i będę testował działanie jeśli jakaś gra w zalecanych będzie miała
16gb. Obstawiam, że żadna w miarę dobrze zrobiona produkcja nie łyknie więcej niż 8 i
te "zalecenia" są na wyrost :)

Taka półprawda. Niedawno mówiono że 1GB VRAM starczy do wszystkiego, potem że 2GB a obecnie GTX970 i jego 3.5GB VRAM są wartością niepokojąco niską (zresztą Nvidia się nawet nie bawiła w 4GB i nawet do 1070tki wsadziła od razu 8).

To samo tyczy się RAM''u - wcześniej czy później 16GB i więcej będzie bardzo użyteczne. Ale nie ma sensu kupować tego na zapas w kilogramach.

Dnia 07.05.2016 o 23:24, KannX napisał:

A przy okazji zmiany karty graficznej mam zamiar wywalić chłodzenie wodne (Corsair H60)
i zastąpić je jakąś dobrą i cichą wieżą. Prawdopodobnie będzie to Arctic i32, bo jest
on półpasywny.

Ja ostatnio u siebie instalowałem Fortisa 3, całkiem miły cooler. Podkręconego i5-5675c utrzymuje w zimnych temperaturach i w zasadzie to się nie obraca (z 500 obrotów). No i 10x lepszy montaż niż Spartan Pro który chyba został stworzony z myślą o zniszczeniu płyty głównej (zaciski ala AMD tylko wymagające 5x więcej siły niż tamte, cała płyta główna się wyginała... a zdjęcie tego jest jeszcze gorsze).

Popularnym wyborem w niższym budżecie ostatnio jest też Cryorig H7.

Dnia 07.05.2016 o 23:24, KannX napisał:

I grafę też wezmę jakąś półpasywną i jedynym głośnym elementem w idlu
będzie zasilacz. Ale też nie do końca, bo wymieniłem w nim wentylator na BeQuiet Pure
Wings. Więc ogólne będzie bardzo cicho :)


Zawsze można też kiedyś wziąć coś tego typu:
https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-golden-silent-80plus-gold-bezglosny-430w-sf-430p14fg-626358/

Choć w sumie każdy dobrej klasy zasilacz (paradoksalnie poza Be Quietami bo te w zamian używają lepszych jakościowo wentylatorów więc też jest cicho) jest obecnie pasywny do 40% obciążenia a te najlepsze do 60%. Więc w sumie na jedno wychodzi czy wziąłbyś taki czy np. 550W EVGA P2/SuperFlower Leadex Platinum 550.

Ale fakt, za ciszę się niestety płaci. No i czasem masz pecha i już sobie kupisz pasywne chłodzenie na CPU, wymienisz wentylator w procku i zrobisz co się da by wyciszyć dźwięk zasilacza, dobierzesz SSD-ka... a tu się okazuje że masz piszczące cewki na GPU które doprowadzają wręcz do szału :P Na to swoją drogą pomaga lepszy zasilacz - jeśli masz bardzo niskie wartości ripple to zazwyczaj piszczenie opada do w zasadzie niezauważalnych wartości (choć niestety całkowicie go nie wyeliminujesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2016 o 11:51, ziptofaf napisał:

Argh, gram nie pozwolił mi wyedytować poprzedniego posta żeby odpowiedzieć na resztę
i muszę to zrobić jeszcze raz w osobnym...


Wiem to boli, też tak mam ;)

Dnia 08.05.2016 o 11:51, ziptofaf napisał:

Ja ostatnio u siebie instalowałem Fortisa 3, całkiem miły cooler. Podkręconego i5-5675c
utrzymuje w zimnych temperaturach i w zasadzie to się nie obraca (z 500 obrotów). No
i 10x lepszy montaż niż Spartan Pro który chyba został stworzony z myślą o zniszczeniu
płyty głównej (zaciski ala AMD tylko wymagające 5x więcej siły niż tamte, cała płyta
główna się wyginała... a zdjęcie tego jest jeszcze gorsze).


Pamiętam jak instalowałem stockowe chłodzenie do Athlona 2400. Trzeba było podważyć śrubokrętem metalową "łapkę" i złapać ją o taki jakby haczyk :) Mało zawału nie dostałem, myślałem że płyta się złamie.

Dnia 08.05.2016 o 11:51, ziptofaf napisał:


Dobra propozycja, XFX ma podobny model tylko 460 watowy w takiej samej cenie. Zawsze to 30W do przodu ;) Ale na razie mój średnio-słaby Chieftec działa bez zarzutu, więc nie będę zmieniał.

Dnia 08.05.2016 o 11:51, ziptofaf napisał:

Ale fakt, za ciszę się niestety płaci. No i czasem masz pecha i już sobie kupisz pasywne
chłodzenie na CPU, wymienisz wentylator w procku i zrobisz co się da by wyciszyć dźwięk
zasilacza, dobierzesz SSD-ka... a tu się okazuje że masz piszczące cewki na GPU które
doprowadzają wręcz do szału :P


U mnie z wyłączonym Vsynciem cewki w 970 wyją jak szalone, głównie w menu głównym różnych gier, bo tam na ogól nie ma limitu klatek. Dlatego włączyłem sobie Vsync i ustawiłem limit do 120fps i jest o niebo lepiej. Czasem piszczą, ale mniej i nie jest to uciążliwe.

Dnia 08.05.2016 o 11:51, ziptofaf napisał:

Na to swoją drogą pomaga lepszy zasilacz - jeśli masz
bardzo niskie wartości ripple to zazwyczaj piszczenie opada do w zasadzie niezauważalnych
wartości (choć niestety całkowicie go nie wyeliminujesz).


Czytałem, że BeQuiety zupełnie nie piszczą, więc jak będę zmieniał to na Pure Powera 9. Świetny cichy wentylator, płaskie kable, 80+ Silver i ogólnie bajka w dobrej cenie. Dali radę z nowymi wersjami, poprawili wszystkie wady poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2016 o 16:15, KannX napisał:

Pamiętam jak instalowałem stockowe chłodzenie do Athlona 2400. Trzeba było podważyć śrubokrętem
metalową "łapkę" i złapać ją o taki jakby haczyk :) Mało zawału nie dostałem, myślałem
że płyta się złamie.

Oj tak, te wspaniałe systemy chłodzenia. AMD co gorsza nawet nie zamierza go znacząco zmieniać. Tyle dobrego że większość producentów w lepszych modelach się już przerzuciło na systemy śrubkowe. Tutaj co prawda można przeklinać na instalację backplate''a i to że jakąś śrubkę ciężko dokręcić ale nie robisz przynajmniej krzywdy płycie głównej.

Dnia 08.05.2016 o 16:15, KannX napisał:

Dobra propozycja, XFX ma podobny model tylko 460 watowy w takiej samej cenie. Zawsze
to 30W do przodu ;) Ale na razie mój średnio-słaby Chieftec działa bez zarzutu, więc
nie będę zmieniał.

O, i to 80Plus Platinum ten XFX, no no. To nawet lepszy niż SuperFlower Golden Silent.

Dnia 08.05.2016 o 16:15, KannX napisał:

U mnie z wyłączonym Vsynciem cewki w 970 wyją jak szalone, głównie w menu głównym różnych
gier, bo tam na ogól nie ma limitu klatek.

Dam ci taką poradę, niektórym pomaga. Włączasz menu główne w jakimś tytule gdzie te cewki są najgłośniejsze. I zostawiasz je włączone na parę godzin. Ponoć piszczenie cewek po tym znacząco słabnie.

Dnia 08.05.2016 o 16:15, KannX napisał:

Czytałem, że BeQuiety zupełnie nie piszczą, więc jak będę zmieniał to na Pure Powera
9. Świetny cichy wentylator, płaskie kable, 80+ Silver i ogólnie bajka w dobrej cenie.
Dali radę z nowymi wersjami, poprawili wszystkie wady poprzednika.


Pamiętaj że Pure Power 9 to tylko entry-level od Be Quieta i nie aż tak wybitny. Warto zawsze zerknąć na alternatywy - za 420 zł jest w końcu Leadex Gold 550 a za 404 Corsair RM550X. Corsair CS też zły nie jest a za 350 zł masz 550W.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że EVGA G2 750 na pewno nie piszczy ale to akurat normalne w tej klasie cenowej. Ani w ogóle nie wydaje jakichkolwiek innych odgłosów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2016 o 23:29, Aivon9821 napisał:

A wiec tak ,ocencie mi karte graficzna gt730 2gb,podobno tania a wszystko wchodzi ladnie


Jeśli przez wszystko masz na myśli Sapera bądź gry do 2009 roku włącznie to tak, wszystko.

Recenzji tej konkretnej karty za dużo nie ma bo to sprzęt biurowy ale z tego co znalazłem na szybko:
http://www.pcadvisor.co.uk/review/graphics-cards-pc-upgrades/radeon-r7-240-vs-geforce-gt-730-review-3597245/
W minimalnych detalach mamy:
22 klatki w Bioshock Infinite
34 w Metro Last Light
W Stalkerze poniżej 30
Crysis 3 spada poniżej 20.

A to nie są nowe gry.

Ogólnie rzecz biorąc, zerknij sobie na to:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gt-740-r7-250-r7-250x-r7-260-tanie-granie-w-full-hd/strona/22730.html

I teraz podziel wszystkie wyniki przez 2 w stosunku do GT740 bo taki właśnie jest GT730. Ot, jak pisałem - karta biurowa. W sumie chyba szybciej chodzą gry jeśli w ogóle nie podłączysz żadnej grafiki i jedziesz na zintegrowanym układzie.

Więc radziłbym przemyśleć co kupujesz - komputer czy kupę gruzu? Bo ja potrafię zrozumieć kombinację Core i5 + GT730 w jednej tylko sytuacji - gdy nie planujesz grać a budujesz tanią stację roboczą do obliczeń, programowania itp.

Ogólnie rzecz biorąc do twoich celów o jakich pisałeś (GTAV) to potrzeba czegoś wielokrotnie mocniejszego:
http://pclab.pl/art57777-9.html - z tego co widzę GT740 w normalnych detalach wyciska 33-45 klatek. Ponownie - podziel to dosłownie przez 2. I na taką "płynność" się nastaw w bardziej wymagających obszarach.

I tak przy okazji to jeszcze przepłaciłeś - R7 250X jest w okolicach 350 zł a jest ponad 2x szybszy. No i gdybyś się wstrzymał 3 tygodnie to wychodzą zupełnie nowe karty graficzne co oznacza że używane układy zjadą w dół jak diabli. I przy odrobinie szczęścia byś w okolicach 400 zł dostał GTX'a 750Ti albo nawet 950 czy też używanego R9 270...

Ot, na twoim miejscu bym tą 730tkę oddał, dozbierał 100 zł i zapolował na Allegro za 3 tygodnie na coś fajnego. Albo od razu kupił R7 250X/GTX'a 750 jeśli czekanie nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2016 o 19:45, ziptofaf napisał:

O, i to 80Plus Platinum ten XFX, no no. To nawet lepszy niż SuperFlower Golden Silent.


Tak mi coś świtało apropos tego XFXa i jest to rebrand Seasonica. Dokładnie te same wnętrzności co Seasonic, nawet kable takie same. Tylko cena o 75zł niższa :)

Dnia 08.05.2016 o 19:45, ziptofaf napisał:

Dam ci taką poradę, niektórym pomaga. Włączasz menu główne w jakimś tytule gdzie te cewki
są najgłośniejsze. I zostawiasz je włączone na parę godzin. Ponoć piszczenie cewek po
tym znacząco słabnie.


Kurcze spróbuję, mega ciekawy pomysł :) W Snajperze 2 mam największe wycie, to ją tam zostawię niech się wykrzyczy.

Dnia 08.05.2016 o 19:45, ziptofaf napisał:

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że EVGA G2 750 na pewno nie piszczy ale to akurat
normalne w tej klasie cenowej. Ani w ogóle nie wydaje jakichkolwiek innych odgłosów :P


Owszem, mój poczciwy przejściowy GTX 750Ti również milczał jak grób :)

A co uważasz na temat najnowszego Radeona Pro Duo? Co do wydajności to jest to 160% Nano w cenie trzech Nano :) Dziwna sprawa, po takim układzie spodziewałbym się skalowania rzędu 180%, może sterowniki niedopracowane? A cena 1500$ jest przegięta. I coś czuję, że w grach GTX 1080 ją pokona bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>

Dnia 07.05.2016 o 21:41, ziptofaf napisał:

Coolery fabryczne się trochę poprawiają z generacji na generację a GTX 570 jednak żarł
tych watów 220 czyli sporo więcej niż GTX1080. Zaś ta droższa wersja od Nvidii tylko
WYGLĄDA jak fabryczny cooler - w środku jest komora parowa, taka sama jak w najlepszych
chłodzeniach Sapphire''a:
http://www.sapphiretech.com/catapage_tech.asp?cataid=195&lang=eng
Więc nie musisz nadmiernie czekać na niereferenty. Chyba że z uwagi na wygląd bo fakt,
zbyt pięknie ten 1080 nie wygląda.

Jeżeli to fabryczne chłodzenie będzie tak dobre, to czemu nie? Na wygląd nie patrzę, bo to i tak będzie w środku w budzie, ale od ponad dwóch lat mam zaufanie do Gigabyte Wind Force i wolałbym zakupić taką właśnie wersję.

Dnia 07.05.2016 o 21:41, ziptofaf napisał:

Aż tyle? To co ty za wersję chcesz, chłodzonego wodą 1080? :P 3000 to już zasięg 1080Ti
i jakieś AMD Fury 2 a nie zwykłej 1080tki. Tak ogółem to radzę też zerknąć w kierunku
używanych 980Ti bo być może za miesiąc-dwa niewielkim kosztem uzyskasz wydajność równą
1070tce.

Wiesz, GTX 980 kosztował mnie 2700 zł i wątpię, żeby jego następca był tańszy, więc obstawiam ok. 300 zł.

Dnia 07.05.2016 o 21:41, ziptofaf napisał:


Pamięci DDR4 to do swojego PC-ta nie włożysz, chyba że młotkiem. Fakt, RAM nie jest nadmiernie
drogi ale też naprawdę nie ma sensu pakować się w więcej niż te 16GB - Catalyst zużywa
realnie do 10GB i jest to na razie maks. Jak zacznie brakować to dopiero jest sens dokupować
więcej. Inna sprawa że do tego czasu pewnie przerzucisz się już na jakiegoś Intel Kaby
Lake, AMD Zen czy Broadwell-E a one wszystkie chcą DDR4. Więc nie ma już szczególnego
sensu rozbudowywać zestawu z DDR3.


Nie mówiłem o DDR4, tylko o DDR3 ;)
Szczerze? Przez najbliższe lata nie zamierzam zmieniać sprzętu ( poza grafiką ): procesor mam dobry 9 nivy wychodzą nowe Intele, ale Sam pisałeś, że procki rozwijają się w tempie 10-20% na generacje, więc chyba nie warto ). pamięci dużo, więc wystarczy tylko karta - zwłaszcza, że nie zamierzam grać w wyższej rozdziałce niż FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2016 o 01:52, lis_23 napisał:

Jeżeli to fabryczne chłodzenie będzie tak dobre, to czemu nie? Na wygląd nie patrzę,
bo to i tak będzie w środku w budzie, ale od ponad dwóch lat mam zaufanie do Gigabyte
Wind Force i wolałbym zakupić taką właśnie wersję.


Ja osobiście najbardziej lubię GeForce''y od EVGA. Jest opcja StepUp w ciągu 90 dni od zakupu (więc za niewielką dopłatą można wziąć lepszą karciochę, np. przesiąść się z 1070tki do 1080tki albo 1080ti jakby miała się pokazać we wrześniu), dobre warunki gwarancyjne i naprawdę przyzwoite chłodzenie. Gigabyte WindForce paradoksalnie jest jedną z najniżej podkręconych 980tek (za to już G1 Gaming wręcz przeciwnie).

Dnia 09.05.2016 o 01:52, lis_23 napisał:

Wiesz, GTX 980 kosztował mnie 2700 zł i wątpię, żeby jego następca był tańszy, więc obstawiam
ok. 300 zł.


A bo kupowałeś gdy ich ceny były wręcz szczytowe. Bezpośrednio w dniu premiery Gigabyte GeForce GTX980 G1 Gaming kosztował 2400 a referencyjną wersję można było wyrwać za ok. 2300. Fakt - chwilę później skończyły się zapasy magazynowe i ceny podskoczyły ale też nie przesadzajmy.

Fakt, GTX1080 ma nieco wyższe MSRP i jak będziesz zwlekać oraz koniecznie kupował w Polsce a nie np. w Niemczech to i 3000 zapłacisz. Ale w dniu premiery powinno się udać w okolicach 2500-2600.

Dnia 09.05.2016 o 01:52, lis_23 napisał:

Szczerze? Przez najbliższe lata nie zamierzam zmieniać sprzętu ( poza grafiką ): procesor
mam dobry 9 nivy wychodzą nowe Intele, ale Sam pisałeś, że procki rozwijają się w tempie
10-20% na generacje, więc chyba nie warto ). pamięci dużo, więc wystarczy tylko karta
- zwłaszcza, że nie zamierzam grać w wyższej rozdziałce niż FHD.


15% tutaj, 15% w kolejnej iteracji i już się robi 30% :P Zdecydowanie nie opłaca się wymieniać procesora co generację. Co dwie można już to rozważyć a co trzy już w sumie wymiana ma sens. I to zakładając platformy konsumenckie Intela. A że pod koniec roku pokaże się 6 i 8-rdzeniowy AMD Zen zaś Intel szykuje 6-10-rdzeniowego Core i7 z rodziny Broadwell-E to ten skok potrafi być całkiem wyraźny względem typowego czterordzeniowca. Inna sprawa że gry zasadniczo nie wymagają jeszcze takich procesorów i tak realnie to byle i3 starcza w sumie do każdej produkcji na świecie w Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czy w związku z pojawieniem się informacji o nowych kartach pokusilibyście się o złożenie zestawu tak w przedziale 3500-4000 PLN? (załóżmy że ze starego kompa nic nie zostaje to w razie potrzeb będzie na czym przyoszczędzić) :D komp do grania. Jakieś porady kiedy kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2016 o 08:55, Zand79 napisał:

Witam,
czy w związku z pojawieniem się informacji o nowych kartach pokusilibyście się o złożenie
zestawu tak w przedziale 3500-4000 PLN? (załóżmy że ze starego kompa nic nie zostaje
to w razie potrzeb będzie na czym przyoszczędzić) :D komp do grania. Jakieś porady kiedy
kupować?


http://www.morele.net/inventory/info/VAQ0Pb/

Kupować możesz nawet teraz. Jako że tak naprawdę nikt nie jest pewny do końca jakie będą ceny i wydajność nowych kart (bo zaprezentowano tak naprawdę tylko jedną, o drugiej wspomniano a AMD dopiero pod koniec miesiąca pokaże swoje) to części wybierałem tak by na pewno starczyło na coś mocnego i zostaje ponad 2000 przygotowane na grafikę.

Jeśli znajdzie się coś fajnego za 1500 zł to bierzesz taką i dokładasz SSD. Jeśli tylko 1070tka będzie realną opcją wśród nowych kart i będzie kosztować 1700-1800 - też starczy. A gdyby okazało się że 1070tka jest wolniejsza niż zapowiadano to na Allegro jest 980Ti z gwarancją od 2000 zł dostępny od ręki (i ceny tego modelu pewnie jeszcze nieco spadną). Więc tak czy siak wychodzi potężny PC (można by tylko pomyśleć o zmianie procka na i5-6600 bo te dodatkowe 200 MHz może się przydać). Z myślą o tym ostatnim zresztą jest Corsair RM550X - nowe karty graficzne nie powinny ciągnąć aż tak dużo prądu i pewnie i Be Quiet Pure Power L9 500 spokojnie starczy. Ale że ten model aż tak drogi nie jest (a ma 10 lat gwarancji...) i oferuje naprawdę wysoką jakość wykonania to jego wzięcie tak czy siak marnotrawstwem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybko odpowiedź. Kurde jakieś to bidne wyszło ;( bez ssd, skromna płyta. Zbieram dalej (może te 500 jeszcze wycisnę na procka i ssdka) i zaczekam na potwierdzenie cen i wydajności i karty od AMD. Aż tak mi się nie śpieszy.
Ps. a podpowiesz mi może czy do proponowanej przez Ciebie obudowy wejdzie Radeon 6950 (Asusa) który jest dość dużą kartą? Stary sprzęt oddaje dalej w używanie ale obudowy bym podmienił i zostawił sobie Lancoola K62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2016 o 12:09, Zand79 napisał:

Ps. a podpowiesz mi może czy do proponowanej przez Ciebie obudowy wejdzie Radeon 6950
(Asusa) który jest dość dużą kartą? Stary sprzęt oddaje dalej w używanie ale obudowy
bym podmienił i zostawił sobie Lancoola K62


Do płyty głównej warto dopłacić 10zł i wziąć taki model:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

Różni się tym, że MSI ma 6 portów USB z tyłu zamiast 4. Warto mieć więcej :)

Radeon 6950 ma 27cm długości i wejdzie do Brutusa S30. Brutusik obsługuje karty do 30.5cm, więc nawet zapas będzie :) To jest bardzo fajna obudowa, mam taką. Możliwości konfiguracji i układania kabli są świetne.

EDIT: I znalazłem idealny ram do tej płyty, 10zł tańszy (H110 obsługują ram 2133mhz), więc cenę za całość masz bez zmian :)
http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Gigabyte WindForce paradoksalnie jest jedną z najniżej
> podkręconych 980tek (za to już G1 Gaming wręcz przeciwnie).
>
Ja mam właśnie G1 Gaming i w takiej wersji chciałbym zakupić nowego GeForce.


>
> Fakt, GTX1080 ma nieco wyższe MSRP i jak będziesz zwlekać oraz koniecznie kupował w Polsce
> a nie np. w Niemczech to i 3000 zapłacisz. Ale w dniu premiery powinno się udać w okolicach
> 2500-2600.
>

>
> 15% tutaj, 15% w kolejnej iteracji i już się robi 30% :P Zdecydowanie nie opłaca się
> wymieniać procesora co generację. Co dwie można już to rozważyć a co trzy już w sumie
> wymiana ma sens. I to zakładając platformy konsumenckie Intela. A że pod koniec roku
> pokaże się 6 i 8-rdzeniowy AMD Zen zaś Intel szykuje 6-10-rdzeniowego Core i7 z rodziny
> Broadwell-E to ten skok potrafi być całkiem wyraźny względem typowego czterordzeniowca.
> Inna sprawa że gry zasadniczo nie wymagają jeszcze takich procesorów i tak realnie to
> byle i3 starcza w sumie do każdej produkcji na świecie w Ultra.

No właśnie, na razie gry nie potrzebują mocniejszych procesorów, a ja i tak mam jeden z lepszych, więc na razie wystarczy. Jak wymagania w tym zakresie się zwiększą to się pomyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2016 o 12:09, Zand79 napisał:

dzięki za szybko odpowiedź. Kurde jakieś to bidne wyszło ;(
bez ssd

Tak prawdę mówiąc - SSD na 90% się zmieści w budżecie. Ale wolałem po prostu zachować jak najwięcej kasy na GPU. Bo pewności co do tego co dostaniesz w czerwcu nie ma - teoretycznie o ile kurs dolara nie trzaśnie nagle to spokojnie starczy na 1070tkę i SSDka.

Dnia 09.05.2016 o 12:09, Zand79 napisał:

skromna płyta.

A potrzebna ci lepsza? :P Tak poważnie pytam - kontroler RAID pewnie zbyteczny, 1GB LAN Realteka wystarcza większości osób, więcej niż 4 dysków nie masz, do 24GB RAM''u wepchniesz (8GB w jednej kości teraz i możesz w przyszłości dorzucić jedną 16GB). Jasne że można co nieco tutaj dodać ale nie ma co świrować, płytę się wybiera zależnie od potrzeb a te paradoksalnie są zazwyczaj zaspokajane nawet przez tanie modele.

Dnia 09.05.2016 o 12:09, Zand79 napisał:

Zbieram dalej (może te 500 jeszcze wycisnę na procka i ssdka) i zaczekam na potwierdzenie cen
i wydajności i karty od AMD. Aż tak mi się nie śpieszy.

To tutaj jest już w sumie potwierdzone info - prezentacja AMD będzie 31. maja.

Dnia 09.05.2016 o 12:09, Zand79 napisał:

Ps. a podpowiesz mi może czy do proponowanej przez Ciebie obudowy wejdzie Radeon 6950
(Asusa) który jest dość dużą kartą?

Sensowne obudowy MicroATX są wystarczająco duże dla każdej pojedynczej karty graficznej. Czasem trzeba tylko się pozbyć jednej klatki na dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam prośbę- otóż psuje mi się monitor iiyama 24 cale (nie pamiętam jaki typ, ale kupiony w listopadzie 2011 r.- pamiętam, że specjalnie składałem wtedy cały zestaw pod Skyrima). Niby normalnie wszystko wyświetla, ale wyłącza się- np. po 20-30 minutach użytkowania. Odkryłem, że należy mu odłączyć zasilanie na kilka minut i potem podłączyć i w miarę normalnie chodzi. Tylko niestety ostatnio zaczyna to postępować, bo potrafi się wyłączyć kilka razy pod rząd. Ogółem spasowałem i podjąłem decyzję, że kupuję nowy monitor.
I teraz moja prośba. Mam procek i5 2500k podkręcony do 4,5 Ghz, 8 GB Ram, Dysk magazyn 1 TB i systemowy SSD 250 GB, do tego karta graficzna MSI GTX 970 Gaming 4G, zasilacz XFX 550W.
Chciałbym kupić monitor typowo do gier z dość szybkim czasem reakcji- widziałem, że ta moja iiyama czasami smużyła, co mnie trochę irytowało. Szczególnie w szybkich rozgrywkach gdzieś na multi. Dość istotne są dla mnie kąty widzenia- czasami lubię obejrzeć jakiś film- wiecie o co chodzi- szczególnie jak się ogląda w kilka osób. Oczywiście dobre odwzorowanie kolorów. Wielkość jaka mnie interesuje- to na pewno co najmniej 24 cale. Ale może być większy, tylko mam obawy, że mój konfig nie udźwignie wyższej rozdzielczości w grach (oczywiście chodzi mi o dość wysokie detale- nie urządza mnie granie na średnich lub niskich). Obecnie we wszystko mogę pykać na wysokich detalach lub na najwyższych- i bardzo sobie to cenię. Stąd raczej mam obawy, aby zwiększać rozdzielczość- no, ale może mnie przekonacie- ale to od razu proszę o sugestie odnośnie ewentualnego upgradu kompa. Pivot nie jest mi w sumie potrzebny, głośniki wbudowane- również raczej zbędne. Nad częstotliwością odświeżania nigdy się nie zastanawiałem- raczej nie miałem okazji porównywać poszczególnych częstotliwości, więc nie mam świadomości jakie są różnice.
Cena? W rozsądnych granicach raczej nie odgrywa roli- proszę o propozycje z różnych półek cenowych- potem sobie to zweryfikuję i przekalkuluję ile chcę wydać. Mówiąc rozsądnie oczywiście mam na myśli, że kwoty rzędu 3000-5000 zł odpadają, bo wolałbym kupić nowe podzespoły do mojej budy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się