Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pierwsza opcja:
https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-45-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-667851/

Monitor typowo do gier FPS. 1920x1080, 144hz, reakcja 1ms. Matryca TN, w tej cenie nic lepszego nie ma.

Druga opcja:
https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu

Budżetowy monitor do gier z rozdziałką 2560x1440, 60hz, reakcja 4ms. Matryca IPS, polecają go do gier, do filmów również będzie dobry ze względu na lepsze kąty widzenia od TN. W tej cenie również nic lepszego nie ma :)

Polecałbym kupić tego Acera, sam się do niego przymierzam. Następnie sprzedać GTX 970 (np. na Allegro) i kupić 1070 po premierze. I będzie bajka. Ja planuję zrobić dokładnie to co napisałem :) Łącznie cała operacja powinna zamknąć się w kwocie 2000-2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2016 o 12:56, lis_23 napisał:

Jak na razie, te karty nie różnią się niczym i ja wolałbym jednak poczekać na modele
niereferencyjne z autorskim chłodzeniem i może po OC.


To długo czekać nie będziesz:
http://videocardz.com/59778/gigabyte-teases-geforce-gtx-1080-xtreme-gaming

Bo takie wychodzą też już w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło z tymi Founder''s Edition :) Okazało się, że to najzwyklejsze referenty o 100$ droższe od wersji niereferencyjnych. 100 dolców dopłacamy za to, że możemy mieć je jako pierwsi. Nierefy tak jak pisze Ziptofaf pojawią się niecały miesiąc później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to było w przypadku serii 900, ale ja mojego Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming WindForce x 3 zakupiłem w połowie października 2014 r. a nie pamiętam, kiedy była premiera normalnych wersji tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Kilka tygodni temu zacząłem nową pracę i nawet nie bardzo mam czas śledzić na bieżąco informacje o nowych kartach od nVidii i AMD. Warto wg Was sprzedać w tej chwili GTX 970 Strix, przemęczyć się jakis czas na integrze i kupic nowość? Kiedy najprawdopodobniej nowe karty trafią do sklepów? Mowi sie coś o problemach z produkcją, które wplynęłyby na ceny nowych kart i ich dostępność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2016 o 22:39, pawbuk napisał:

Panowie!
Kilka tygodni temu zacząłem nową pracę i nawet nie bardzo mam czas śledzić na bieżąco
informacje o nowych kartach od nVidii i AMD. Warto wg Was sprzedać w tej chwili GTX 970
Strix, przemęczyć się jakis czas na integrze i kupic nowość? Kiedy najprawdopodobniej
nowe karty trafią do sklepów? Mowi sie coś o problemach z produkcją, które wplynęłyby
na ceny nowych kart i ich dostępność?


Jak pisał Ziptofaf, za miesiąc wychodzi GTX 1070 I 1080. Ten drugi ma mieć moc dwóch GTX 980 w SLI, oprócz tego obie karty będą miały aż 8GB VRAMu. Moim zdaniem, warto i jeśli mi się uda, sprzedam w czerwcu swojego GTX 980 i zakupię GTX 1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2016 o 23:02, lis_23 napisał:

Jak pisał Ziptofaf, za miesiąc wychodzi GTX 1070 I 1080. Ten drugi ma mieć moc
dwóch GTX 980 w SLI, oprócz tego obie karty będą miały aż 8GB VRAMu. Moim zdaniem, warto
i jeśli mi się uda, sprzedam w czerwcu swojego GTX 980 i zakupię GTX 1080.


Wydajność 2x GTX980 w SLI to on będzie mieć raczej po potężnym podkręceniu i to ręcznym bo żaden producent ci aż tak karty nie podbije fabrycznie :P

A sprzedać to pewnie lepiej PRZED czerwcem bo jak już te karty się pokażą to ceny pójdą w dół jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2016 o 22:39, pawbuk napisał:

Panowie!
Kilka tygodni temu zacząłem nową pracę i nawet nie bardzo mam czas śledzić na bieżąco
informacje o nowych kartach od nVidii i AMD. Warto wg Was sprzedać w tej chwili GTX 970
Strix, przemęczyć się jakis czas na integrze i kupic nowość? Kiedy najprawdopodobniej
nowe karty trafią do sklepów? Mowi sie coś o problemach z produkcją, które wplynęłyby
na ceny nowych kart i ich dostępność?


Sprzedawać w sumie możesz w ciągu najbliższego tygodnia-dwóch. 1080tka pokaże się pod koniec maja i na żadne problemy się nie zapowiada, już wszyscy producenci GPU pokazali swoje modele (na razie różniące się tylko kształtem pudła).

1070tka wychodzi tydzień po niej o ile kojarzę. Mniej więcej w tym samym okresie mają wyjść karty AMD (oficjalna premiera na ich prezentacji bodajże 30 maja, wcześniej żadnych testów nie będzie).

A tak - embargo na testy 1080tki mijają bodajże 17 o godzinie 20. Więc wówczas będzie można zobaczyć co te karty naprawdę potrafią i to jest też taki ostatni dzwonek na sprzedaż obecnego sprzętu po dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Pomagam złożyć znajomemu nowy komputer, który ma posłużyć do gier przez jak najdłuższy okres czasu. Wymyśliłem coś takiego:

Płyta Główna: Asus H170-PRO DDR4
Procesor: Intel Skylake-S Core i5-6600K QuadCore 64 Bit 3.5GHz Lga1151 BOX
Cooler CPU: SilentiumPC Grandis XE1236
Pamięć RAM: Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13 Low Voltage DDR4
SSD: Kingston SSD HyperX Fury 240GB (500MB/500MB)
HDD: już ma.
Grafika: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming (256-bit) (PCI-E)
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modularne kable 630W 80+ Bronze 140mm
Obudowa: Zalman Z11 Neo Black
Monitor: LG 24" LED 24MP67VQ-P HDMI DVI FullHD Matryca IPS

Taki zestaw wyniesie go w jednym z Krakowskich sklepów 5360PLN. To również raczej górna granica budżetu jakim owy kolega dysponuje. Zdaję sobie sprawę, że wnet mają odbyć się premiery nowych kart graficznych, ale komp potrzebny jest mu "na już", więc jakiekolwiek czekanie odpada. Sprzęt używany również nie jest brany przez niego pod uwagę, więc nie będę go na siłę namawiał :P Proszę Was o opinię na temat powyższej konfiguracji z ewentualnymi wskazówkami co można w nim dopieścić :)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co podałeś, to zła konfiguracja. Podkręcalny procesor wzięty do płyty która nie oferuje podkręcania i zbyt szybki ram, którego ta płyta nie obsługuje. Proponuję coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/s9yDEp/

Wszystko lepiej dobrane. Razem 3850zł bez monitora. Komputer szybki i bardzo cichy.

Na monitorach niezbyt się znam, ale jeśli kolega lubi gry FPS i inne "szybkie" tytuły, to mógłby wziąć taki model:
https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-45-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-667851/

Łącznie byłoby 5000zł.

Ma ktoś lepsze pomysły? :)

PS. Tak wstrętnej obudowy jak Zalman Z11 Neo to dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 o 00:34, ziptofaf napisał:


Wydajność 2x GTX980 w SLI to on będzie mieć raczej po potężnym podkręceniu i to ręcznym
bo żaden producent ci aż tak karty nie podbije fabrycznie :P


Hmmm ... to już sam nie wiem, czy nie lepiej poczekać na GTX 1080 TI, czy brać 1080? Zobaczymy tego 17 maja, co i jak i co ta karta potrafi i o ile jest mocniejsza od 980 tki. Na pewno zrobi jednak różnice w najnowszych i w nadchodzących tytułach.
Drugą sprawą jest DX12 i jak ta karta go wykorzysta 9 bo seria 900 ma z tym problem ), ale ja cały czas obawiam się przejścia na W10 - boję się problemów po aktualizacji z siódemki do dziesiątki i problemów z tym sklepem Microsoftu, na który jesteśmy skazani ... ale to już temat na inny wątek.

Dnia 12.05.2016 o 00:34, ziptofaf napisał:

A sprzedać to pewnie lepiej PRZED czerwcem bo jak już te karty się pokażą to ceny pójdą


Niestety, ja nie chcę zostać bez karty, bo:

a: - nie wiem, czy uda mi się w ogóle zdobyć kasę na kartę

b; - jeśli się uda, to i tak obecną zostawię w rozliczeniu. Mimo wszystko postaram się wybadać, ile dostałbym za nią teraz, a ile po premierze nowych kart.

Dnia 12.05.2016 o 00:34, ziptofaf napisał:

w dół jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2016 o 11:45, AL_PB napisał:

Z góry dzięki i pozdrawiam.


A ja za to zaproponuję takie coś:

https://www.morele.net/inventory/info/EDTYWB/

I po kolei:

Procesor na pierwszy rzut oka nieco nietypowy bo zwie się Xeon E3-1230V5 i jest jednostką serwerową. W praktyce jednak jest to po prostu Core i7 6700, po prostu pozbawiony układu graficznego i nieco niżej taktowany. Ale nadal o poziom wyżej niż dowolny Core i5. Poza tym dorzuciłem płytę główna która go obsłuży. Fabryczne chłodzenie choć jak się uprzeć to można wymienić na inne.

Idziemy dalej - 16GB RAMu, nawet całkiem niezłego. R9 390 Nitro - karta po prostu szybsza od dowolnej 970tki i O WIELE bardziej przyszłościowa (a nie zabawa w 3.5 GB VRAM i niedziałającą obsługę niektórych funkcji DX12... no i bądźmy szczerzy, Nvidia właśnie wydaje nowe karty więc 9xx będzie mieć gdzieś - to samo zresztą miało miejsce w poprzedniej generacji, GeForce 7xx ma już zerowe wsparcie sterowników. U AMD zaś tego problemu nie ma), test tutaj:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_sapphire_r9_380_r9_390_r9_fury_nitro_radeony_lepszego_sortu?page=0,7

Poza tym dobrej jakości monitor (24" żeby starczyło na inne części) - fajna matryca, niezły czas reakcji, dobre odwzorowanie kolorów.

Oraz naprawdę dobry zasilacz. Nie jakiś budżetowy szajs - modularny, japońskie kondensatory, 5 lat gwarancji, 80Plus Gold. Starczy na ten PC i jeszcze na 2 kolejne rozbudowy... albo i dłużej. Ot, kosztuje swoje ale jest o klasę lepszy niż konkurencyjne produkty za mniej niż 400 zł.

Jak masz jeszcze jakieś środki do wydania to warto by tylko pomyśleć o dodatkowym 1TB HDD lub 500GB SSD zamiast 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem płytę główną Gigabyte Z170 gaming K3 z socket''em 1151. Jakie podzespoły polecacie (tak do 4-5 tys. zł) Wliczając w to również napędy, dyski i pamięć ram :) W obudowę już się wyposażyłem wcześniej - Zalman Z11 Neo - ale to mało istotne.

Zależy mi na dobrej wydajności w grach.

20160512175947859

20160512180005625

20160512180019109

20160512180106812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2016 o 18:02, green1992 napisał:

Witam!

Zakupiłem płytę główną Gigabyte Z170 gaming K3 z socket''em 1151. Jakie podzespoły polecacie
(tak do 4-5 tys. zł) Wliczając w to również napędy, dyski i pamięć ram :) W obudowę już
się wyposażyłem wcześniej - Zalman Z11 Neo - ale to mało istotne.

Zależy mi na dobrej wydajności w grach.


i5-6600k + SilentiumPC Fortis 3, Samsung EVO lub Crucial MX200 - 250-500GB, zasilacz - EVGA Supernova GQ 650, Corsair RM550x (zakładam że jak kupujesz płytę pod OC to będziesz podkręcać więc zasilacz lepiej żeby był z górnej półki), RAM - w sumie cokolwiek o częstotliwości wyższej niż 2400 MHz przy opóźnieniach nie wyższych niż 15.

No i rzecz najważniejsze - karta graficzna. Z nowych układów warto zerknąć na R9 390 (w wersji Sapphire Nitro zwłaszcza). Aleee... jeśli nie przeszkadza ci Allegro to w tej chwili trwa wysyp 980Ti i to bardzo często w zasadzie pełną gwarancją (z uwagi na to że za niecałe 3 tygodnie wychodzą nowe karty), da się taką dostać już od 2000 zł. A to bardzo ale to bardzo potężna zabawka:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_gtx_980_ti_lightning_karta_graficzna_dla_hardcorowcow?page=0,5

No i właśnie jeśli masz możliwość przeczekania tych 3 tygodni to pojawią się nowe układy. Które zapewne sprawią że 980Ti spadnie cenowo jeszcze niżej albo że trochę oszczędzisz bo w pierwszym bodajże tygodniu czerwca wychodzi GTX1070 a Nvidia twierdzi że jest toto szybsze od 980Ti i że będzie kosztować poniżej 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf zniszczył moją konfigurację, więc niech Twój kolega bierze to co on podaje :) Mistrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2016 o 18:35, KannX napisał:

Ziptofaf zniszczył moją konfigurację, więc niech Twój kolega bierze to co on podaje :)
Mistrz.


Nie przesadzajmy że zniszczył, twój nie był zły :P Tak naprawdę niepotrzebnie próbowałeś tylko upychać tego Pure Power 9 - ten zasilacz to jednak tylko 80Plus Silver i jeszcze sporo mu brakuje do EVGA GS/GQ że o Corsair RMx/Seasonic SSR/EVGA G2 nie wspomnę... a cenowo coś za bardzo do nich podchodzi. Gdyby to był Straight Power 10 w podobnej cenie to wtedy jak najbardziej. Albo PowerZone który na papierze to 80Plus Bronze a w praktyce podchodzi pod Gold (i o ile kojarzę tu już nie brakuje japońskich kondensatorów a Pure Power coś się nimi nie chwali). Paradoksalnie gdybyś wsadził Pure Power 8 500W (bo tańszy o połowę) to wyszedłby lepszy zestaw - nieco słabszy zasilacz ale 970tka nic mocnego i tak nie wymaga a stosunek cena/wydajność rośnie.

Do i5-6600 nie mam nic do zarzucenia, w zamian mogłeś upchnąć lepszy monitor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf
Zaproponowałeś taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/VAQ0Pb/
@KannX podpowiedział do tego dwie małe zmiany
dzięki Wam obu

ale mam jeszcze jedno pytanie (ponoć kto pyta nie błądzi ;) a jakby taki zestaw wyglądał gdyby uwzględnić możliwość podkręcenia procesora. Ile trzeba by dopłacić do takiego zestawu? Zmiana procesora i płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2016 o 11:28, Zand79 napisał:

ale mam jeszcze jedno pytanie (ponoć kto pyta nie błądzi ;) a jakby taki zestaw wyglądał
gdyby uwzględnić możliwość podkręcenia procesora. Ile trzeba by dopłacić do takiego zestawu?
Zmiana procesora i płyty?


Procesora, płyty i musisz dokupić chłodzenie bo odblokowane procki są sprzedawane bez niego.
https://www.morele.net/inventory/info/B5eLr8/

^ O takie coś przykładowo - płyta główna która pozwala na stabilne 4.5 GHz, niezłe chłodzenie no i sam 6600k.

Można też pomyśleć o czymś takim:
https://www.morele.net/inventory/info/bVmycW/
Wówczas OC nie masz ale w zamian dostajesz Core i7 (Xeon E3 to dosłownie Core i7-6700, tylko o 100 MHz niżej taktowany i pozbawiony układu graficznego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się