Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

@ KannX & ziptofaf
Dzięki wielkie za szybką reakcję i bardzo klarowną pomoc :) Ciekawych rzeczy sie dowiedziałem o Xeonie, którego pewnie nigdy bym nie wziął pod uwagę, gdybym samodzielnie składał zestaw. Skoro to będzie hulało lepiej niż z i5, to świetnie -kolega będzie bardziej zadowolony.

PS: Zapytam jeszcze Was tylko czy orientujecie się jakie stanowisko obiera morele.net w sprawie składania zestawu komputerowego u nich? Znalazłem jakiś cennik, ale ciekawi mnie czy dotyczy on podzespołów zakupionych poza sklepem, czy to wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2016 o 22:47, ziptofaf napisał:

Nie przesadzajmy że zniszczył, twój nie był zły :P Tak naprawdę niepotrzebnie próbowałeś
tylko upychać tego Pure Power 9 - ten zasilacz to jednak tylko 80Plus Silver i jeszcze
sporo mu brakuje do EVGA GS/GQ że o Corsair RMx/Seasonic SSR/EVGA G2 nie wspomnę... a
cenowo coś za bardzo do nich podchodzi.


Dzięki :) A Pure Power 9 jest faktycznie zbyt drogi do tego co oferuje, szczególnie że za 30zł więcej można mieć takie cacko od EVGA jakie podałeś.

Dobra opcja z tym Xeonem. Praktycznie to samo, tylko iGPU nie ma. Przemyślę to przy następnej przesiadce na nową platformę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 o 18:11, ziptofaf napisał:

i5-6600k + SilentiumPC Fortis 3, Samsung EVO lub Crucial MX200 - 250-500GB, zasilacz
- EVGA Supernova GQ 650, Corsair RM550x (zakładam że jak kupujesz płytę pod OC to będziesz
podkręcać więc zasilacz lepiej żeby był z górnej półki), RAM - w sumie cokolwiek o częstotliwości
wyższej niż 2400 MHz przy opóźnieniach nie wyższych niż 15.

No i rzecz najważniejsze - karta graficzna. Z nowych układów warto zerknąć na R9 390
(w wersji Sapphire Nitro zwłaszcza). Aleee... jeśli nie przeszkadza ci Allegro to w tej
chwili trwa wysyp 980Ti i to bardzo często w zasadzie pełną gwarancją (z uwagi na to
że za niecałe 3 tygodnie wychodzą nowe karty), da się taką dostać już od 2000 zł. A to
bardzo ale to bardzo potężna zabawka:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_gtx_980_ti_lightning_karta_graficzna_dla_hardcorowcow?page=0,5

No i właśnie jeśli masz możliwość przeczekania tych 3 tygodni to pojawią się nowe układy.
Które zapewne sprawią że 980Ti spadnie cenowo jeszcze niżej albo że trochę oszczędzisz
bo w pierwszym bodajże tygodniu czerwca wychodzi GTX1070 a Nvidia twierdzi że jest toto
szybsze od 980Ti i że będzie kosztować poniżej 2000.


A co myślisz o i7 6700K? Cenowo źle nie wypada. Pasowałby do całej reszty?
I takie małe, lamerskie pytanko. Czym się różni CL 15 od np CL 9? Im większa liczba na końcu tym gorzej? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? CL odpowiada za prędkość odczytu, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 09:30, green1992 napisał:

A co myślisz o i7 6700K? Cenowo źle nie wypada. Pasowałby do całej reszty?
I takie małe, lamerskie pytanko. Czym się różni CL 15 od np CL 9? Im większa liczba na
końcu tym gorzej? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? CL odpowiada za prędkość odczytu, czy tak?


Im większa liczba megaherców - tym lepiej. Im niższe CL (opóźnienie w dostępie w nanosekundach) tym lepiej. Ale nie porównuj DDR3 z DDR4 pod tym względem bo ci wyjdą bzdury, to się ocenia tylko wewnątrz tej samej rodziny (czyli DDR4 2133 MHz CL13 jest lepsze niż DDR4 CL15).

Co do 6700k - jak cię stać to jak najbardziej, to fajny procek. Tylko że drogi i pamiętaj - to karta graficzna jest naprawdę ważna. Jeśli masz stanąć przed wyborem - i7-6700k + GTX 970/R9 390 a i5-6600k + 980Ti/GTX1070 to naprawdę nie ma co się zastanawiać, to drugie będzie o połowę szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

GTX 970 idzie już oficjalnie na sprzedaż, zdjęcia i filmiki porobiłem, wymontowałem go już z obudowy. Teraz zastanawiam sie jak najlepiej go sprzedać - czy wg Was opłaca się go wystawić na allegro na licytację bez ceny minimalnej?
Niestety, nie mam na allegro żadnych komentarzy za sprzedaż, bo do tej pory po prostu zazwyczaj rzeczy sprzedawałem znajomym i rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 11:43, pawbuk napisał:

Teraz zastanawiam sie jak najlepiej go sprzedać - czy wg Was opłaca się
go wystawić na allegro na licytację bez ceny minimalnej?
Niestety, nie mam na allegro żadnych komentarzy za sprzedaż, bo do tej pory po prostu
zazwyczaj rzeczy sprzedawałem znajomym i rodzinie.


Sprzęt wszelaki sprzedaję właśnie bez ceny minimalnej od złotówki. Wtedy najwięcej osób przyciąga taka oferta. Tytuł aukcji zawsze piszę wielkimi literami i zawieram w nim "BCM". W opisie aukcji dobrze też napisać coś w stylu "Za ile wylicytujesz, za tyle bierzesz". Wystaw aukcję na 9 lub 14 dni, lepiej na 14 i tak aby kończyła się w sobotę lub niedzielę w późnych godzinach wieczornych (czyli wystawiasz w weekend). Ja dodatkowo ustalam jakiś limit od którego daję darmową wysyłkę, to również przyciąga ludzi i chętniej licytują :) Myślę, że przy Twoim wypasionym Strixie można by dać darmową wysyłkę od 900zł.

Takie są moje doświadczenia sprzedażowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 13:36, KannX napisał:

Takie są moje doświadczenia sprzedażowe :)


Dzięki za opinię :)

Pewnie zastosuję się do Twoich rad, chciałbym uzyskać na moją kartę przynajmniej 1000 zł, może się uda :D
Na razie karta wymontowana i wsadzona do pudełka - na ponad miesiac ograniczam granie do minimum, przyda mi sie to :D

Nagrałem też filmik z moim Strixem w trakcie pracy - myślisz, że warto go zlinkować w aukcji?

https://youtu.be/NQq6HHM9Mas

Zdjecia też juz porobione, w sumie nawet nieźle wyszły ;)

20160514134757625

20160514134758515

20160514134759296

20160514134817406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 13:48, pawbuk napisał:

Nagrałem też filmik z moim Strixem w trakcie pracy - myślisz, że warto go zlinkować w
aukcji?

https://youtu.be/NQq6HHM9Mas

Zdjecia też juz porobione, w sumie nawet nieźle wyszły ;)


Zdecydowanie warto. Ja przy sprzedaży 750Ti dodałem filmik jak ta karta działa z i3 w Wiedźminie 3. Chciałem pokazać, że można mieć na niej detale "konsolowe" przy zdecydowanie większej ilości fpsów :) Każdy filmik i link dodany do opisu jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 11:41, ziptofaf napisał:

Im większa liczba megaherców - tym lepiej. Im niższe CL (opóźnienie w dostępie
w nanosekundach) tym lepiej. [...]


CL to nie jest opóźnienie w ns a w cyklach zegara. CL 15 mówi, że pamięć potrzebuje 15 cyklów zegara od żądania dostępu do danych do wystawienia ich na szynę. Tak więc CL 15 dla pamięci 2400MHz nie jest tym samym co CL 15 dla pamięci pracujących z zegarem 1800MHz (dla tych pierwszych czas dostępu do danych wynosi 6,25 ns a dla drugich 8,3 ns).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 17:15, KannX napisał:

Zdecydowanie warto. Ja przy sprzedaży 750Ti dodałem filmik jak ta karta działa z i3 w
Wiedźminie 3. Chciałem pokazać, że można mieć na niej detale "konsolowe" przy zdecydowanie
większej ilości fpsów :) Każdy filmik i link dodany do opisu jest dobry :)


Wczoraj o godz. 23 wystawiłem kartę na Allegro, na 14 dni (teraz trochę żałuję, że nie na tydzień, ale co zrobić), bez ceny minimalnej i ceny "Kup teraz" - na razie jest 400 zł, ale na pewno pójdzie w górę. Wczoraj taki sam model poszedł za 1200 zł, ale ja bym chciał przebić 1000 zł. W sumie uaktywniłem na allegro jakąś zniżkę na wystawianie aukcji, powinno być taniej. Nie ustawiałem żadnych wyróżnień i innych, ogłosilem sie tylko na kilku forach, że sprzedaję :)

Nie wstawiam tu linka do aukcji, bo nie wiem jak by modkowie zareagowali :D

Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2016 o 13:20, TigerXP napisał:

Tutaj wystaw, kto wie moze ktos z forum sie skusi.


Kto wie, wystawiłem :D

Teraz czeka mnie długotrwałe wyczekiwanie na nowe karty z nadzieją, że ceny nie będą zabójcze ;D W dodatku nadal nie wiadomo do końca co z niereferentami i kiedy sie pojawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2016 o 13:36, pawbuk napisał:

Teraz czeka mnie długotrwałe wyczekiwanie na nowe karty z nadzieją, że ceny nie będą
zabójcze ;D W dodatku nadal nie wiadomo do końca co z niereferentami i kiedy sie pojawią
:)


No właśnie właśnie. Ja sprzedam mojego 970 jak kupię nową kartę, czy to od AMD czy od nVidii :) Nie jestem aż tak silny aby trwać ponad miesiąc na integrze. Życzę wytrwałości i cierpliwości :)

Obmyśliłem też nieco ulepszony setup jak wstawię nową grafę. Aktualnie jest tak jak na zdjęciu na dole. Schludnie i bez rewelacji. Przy wymianie grafy w miejsce Corsaira H60 zakładam półpasywnego Arctica i32, a na front pójdzie ultra cichy Noiseblocker eLoop (8.5 decybela przy max 800rpm). Kupiłem go jakiś rok temu za 40zł na Morelach. Zaraz po kupnie się pokapowali i cena wróciła do 80zł, więc dobry deal :) Ogólnie będzie mega cicho, bo zasilacz ma wstawionego wentylator BeQuieta.

20160515140450687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 o 17:37, ziptofaf napisał:

Oraz naprawdę dobry zasilacz. Nie jakiś budżetowy szajs - modularny, japońskie kondensatory,
5 lat gwarancji, 80Plus Gold. Starczy na ten PC i jeszcze na 2 kolejne rozbudowy... albo
i dłużej. Ot, kosztuje swoje ale jest o klasę lepszy niż konkurencyjne produkty za mniej
niż 400 zł.


A ja mam pytanie o ten zasilacz- czy jest on porównywany z goldami od Bequiet, Corsair RM, Antec lub Fractal?
Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu polecałeś chyba ty ten zestaw komuś w tym temacie https://www.morele.net/inventory/info/fnxKCL/
Na dzień dzisiejszy co byłoby do zmiany w tym przedziale cenowym?

Widzę że parę postów wyżej w tym zestawie https://www.morele.net/inventory/info/EDTYWB/ polecasz minimalnie droższy ale mocniejszy zasilacz, więc to byłaby pewnie pierwsza zmiana?
Procesor też widzę jest droższy, ale jeśli byłoby to uzasadnione może dałoby się nieco naciągnąć budżet. SSD na razie nie jest brany pod uwagę.
Oczywiście ja wiem że nowe karty i w ogóle, ale komputer ma być dla brata i on chce go mieć na już ;p
Ach, i czy masz może jeszcze ten kod na darmowe złożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 10:53, ruden napisał:

A ja mam pytanie o ten zasilacz- czy jest on porównywany z goldami od Bequiet, Corsair
RM, Antec lub Fractal?
Z góry dzięki za odpowiedź


EVGA GQ jest lepsza od Corsairów RM i 95% wszystkich zasilaczy Fractali oraz Be-Quieta. Wyjątki - Corsair RMx i RMi są lepsze (ich odpowiedniki to EVGA G2, za to "zwykły" RM jest w stosunku do GQ kupą szajsu), Fractal Design Newton (te z 80Plus Plat), Be-Quiet Dark Power P10 i P11 (Straight Power przegrywa w testach ripple).

Ogółem serie G2, P2 i T2 są najlepszymi od EVGA bo robi je SuperFlower i są to rebrandowane Leadexy (które są nie bez powodu uznawane za jedne z najlepszych zasilaczy na świecie). GQ to produkcja FSP - nieco gorsza ale nadal godna polecenia.

Co do Anteca - a tu zależy co do którego porównywać. GQ jest obiektywnie lepszy od True Power Classic ale niekoniecznie od Antec Edge.

Tu masz porządną recenzję modelu GQ:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 12:49, Kosmitus napisał:

Jakiś czas temu polecałeś chyba ty ten zestaw komuś w tym temacie https://www.morele.net/inventory/info/fnxKCL/
Na dzień dzisiejszy co byłoby do zmiany w tym przedziale cenowym?

W sumie... nic. To nadal dobry zestaw.

Dnia 16.05.2016 o 12:49, Kosmitus napisał:

Widzę że parę postów wyżej w tym zestawie https://www.morele.net/inventory/info/EDTYWB/
polecasz minimalnie droższy ale mocniejszy zasilacz, więc to byłaby pewnie pierwsza zmiana?

Ja akurat nie na moc patrzę a na jakość wykonania. Zasiłki SilentiumPC Supremo to produkcja firmy Sirfa, Enduro CHYBA też. To naprawdę dobry sprzęt o wystarczającej jakości także do podkręcania ale jednak o oczko słabszy niż EVGA Supernova GQ. Jakby się pojawił lepszy zasilacz 550W w tej samej cenie to właśnie taki bym brał a nie pchał się w 650W. Ale że alternatywy dosłownie nie istnieją (najbliższy cenowo jest... Corsair CX650M a to ciężko nazwać dobrym zasilaczem) zaś lepsze Corsair RM550x oraz EVGA G2 550 przekraczają budżet 400 zł (co już ciężko uzasadnić bo trzeba by ciąć na innych częściach) to na razie wsadzam GQ. Tym niemniej to nie jest tak że Enduro jest zasilaczem złym, wręcz przeciwnie.

Dnia 16.05.2016 o 12:49, Kosmitus napisał:

Procesor też widzę jest droższy, ale jeśli byłoby to uzasadnione może dałoby się nieco
naciągnąć budżet. SSD na razie nie jest brany pod uwagę.

Różnica w wydajności między i5-6500 a i5-6600 wynosi bodajże 7.5%. Zazwyczaj niezauważalna.

Dnia 16.05.2016 o 12:49, Kosmitus napisał:

Oczywiście ja wiem że nowe karty i w ogóle, ale komputer ma być dla brata i on chce go
mieć na już ;p


Ech, pamiętaj że za niecałe 20 dni na rynek wchodzi GTX1070. Zapowiadana cena to 1700-1800 zł a wydajność bliska 980Ti... więc o dobre 30-40% wyższa od R9 390. Warto też spojrzeć na rynek używanych 980Ti - tu i teraz za poniżej 2000 zł dostaniesz taką kartę a to prawdziwy potwór.

Więc branie PC-ta na już naprawdę zaboli. Nie to że R9 390 jest układem złym ale te ostatnie 3 tygodnie cierpliwości dadzą ci o wiele wyższą wydajność. Czy to poprzez rynek używek który zaraz zostanie wręcz zalany kartami obecnej generacji czy bezpośrednio dzięki nowym kartom.

Dnia 16.05.2016 o 12:49, Kosmitus napisał:

Ach, i czy masz może jeszcze ten kod na darmowe złożenie?

Od lat jest ten sam niezmienny - W3FHN58JFW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Różnica w wydajności między i5-6500 a i5-6600 wynosi bodajże 7.5%. Zazwyczaj niezauważalna.


Bueh, znowu czas na edycję mi minął...

Różnica między Xeonem E3 (swoją drogą - wówczas MUSISZ zmienić płytę główną na ten model który podawałem w drugim zestawie, to nie ruszy na jakiejkolwiek z chipsetem B150) a i5-6500 jest już nieco wyższa. W grach minimalnie (z 8-12%), w aplikacjach profesjonalnych potrafi sięgnąć 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2016 o 13:36, pawbuk napisał:

Kto wie, wystawiłem :D

Teraz pół forum będzie się przyglądać za ile sprzedasz. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Ech, pamiętaj że za niecałe 20 dni na rynek wchodzi GTX1070. Zapowiadana cena to 1700-1800
zł a wydajność bliska 980Ti... więc o dobre 30-40% wyższa od R9 390. Warto też spojrzeć
na rynek używanych 980Ti - tu i teraz za poniżej 2000 zł dostaniesz taką kartę a to prawdziwy
potwór.


A właśnie, a propos tych wszechpotężnych nowych kart od Nvidii, możesz podlinkować jakiś test? Bo z tego co widziałem, to wszystkie pokazują różnicę jedynie na wirtualnej rzeczywistości, co średnio mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się