Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2016 o 16:13, Snafu napisał:

A właśnie, a propos tych wszechpotężnych nowych kart od Nvidii, możesz podlinkować jakiś
test? Bo z tego co widziałem, to wszystkie pokazują różnicę jedynie na wirtualnej rzeczywistości,
co średnio mnie interesuje.


Wiarygodne testy będą po premierze, na razie to wróżenie z fusów. Ale pewne jest, że 1080 jak 1070 będą bardzo szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili obawiałbym się kupowania używek choćby GTX980Ti - wydatek spory, a podejrzewam, że z każdym kolejnym wydanym sterownikiem wydajność GTX9xx będzie spadać - podobnie jak miała sie sytuacja z serią GTX7xx.

Zresztą, z niecierpliwością czekam na jutrzejsze testy, żeby dowiedzieć się o ile GTX1080 będzie szybszy od 980Ti, bo pod względem ceny dużo tańszy raczej nie będzie (obawiam się poziomu 2800 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 16:13, Snafu napisał:

A właśnie, a propos tych wszechpotężnych nowych kart od Nvidii, możesz podlinkować jakiś
test?

Jakbym ci podlinkował dziś test to Nvidia walnęłaby karę za złamanie NDA w wysokości większej niż śmiertelnicy potrafią sobie wyobrazić. Musisz wytrzymać do jutra (a i to tylko dla 1080tki, embargo 1070tki upływa nieco później :P).

Na razie jedynym co można zobaczyć jest:
http://pclab.pl/news69590.html < GTX1080 w Ashes of Singularity wyprzedza Titan X.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1080_wyniki_wydajnosci_w_3dmark_i_specyfikacja < i 3D Mark.

@pawbuk
A to spoiler niewielki - w dniu premiery te karty będą miejscami droższe od 980ti. W Szwecji 800€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Ja akurat nie na moc patrzę a na jakość wykonania. Zasiłki SilentiumPC Supremo to produkcja
firmy Sirfa, Enduro CHYBA też. To naprawdę dobry sprzęt o wystarczającej jakości także
do podkręcania ale jednak o oczko słabszy niż EVGA Supernova GQ. Jakby się pojawił lepszy
zasilacz 550W w tej samej cenie to właśnie taki bym brał a nie pchał się w 650W. Ale
że alternatywy dosłownie nie istnieją (najbliższy cenowo jest... Corsair CX650M a to
ciężko nazwać dobrym zasilaczem) zaś lepsze Corsair RM550x oraz EVGA G2 550 przekraczają
budżet 400 zł (co już ciężko uzasadnić bo trzeba by ciąć na innych częściach) to na razie
wsadzam GQ. Tym niemniej to nie jest tak że Enduro jest zasilaczem złym, wręcz przeciwnie.

Mhm, rozumiem, czyli koniec końców lepiej brać EVGA 650GQ?

Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Różnica w wydajności między i5-6500 a i5-6600 wynosi bodajże 7.5%. Zazwyczaj niezauważalna.
Różnica między Xeonem E3 (swoją drogą - wówczas MUSISZ zmienić płytę główną na ten model który podawałem w
drugim zestawie, to nie ruszy na jakiejkolwiek z chipsetem B150) a i5-6500 jest już nieco wyższa. W grach minimalnie
(z 8-12%), w aplikacjach profesjonalnych potrafi sięgnąć 30%.

Ok ale gdyby faktycznie czekać na GTX1070 to warto byłoby już brać tego Xeona żeby wykorzystać moc tej karty, czy i5-6500 nadal by wystarczył? A może w takim przypadku trzeba patrzeć na jakiś jeszcze inny model?

Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Ech, pamiętaj że za niecałe 20 dni na rynek wchodzi GTX1070. Zapowiadana cena to 1700-1800
zł a wydajność bliska 980Ti... więc o dobre 30-40% wyższa od R9 390. Warto też spojrzeć
na rynek używanych 980Ti - tu i teraz za poniżej 2000 zł dostaniesz taką kartę a to prawdziwy
potwór.
Więc branie PC-ta na już naprawdę zaboli. Nie to że R9 390 jest układem złym ale te ostatnie
3 tygodnie cierpliwości dadzą ci o wiele wyższą wydajność. Czy to poprzez rynek używek
który zaraz zostanie wręcz zalany kartami obecnej generacji czy bezpośrednio dzięki nowym
kartom.

Tak wiem, i cały czas mu to powtarzam xD Może gdy zobaczy twoją odpowiedź zdecyduje się jednak poczekać. Ja sam planuję upgrade ale dopiero gdzieś w okolicy świąt, może trochę wcześniej, jak już powychodzą nowe GTXy i Radki i ceny się uspokoją. Za mój obecny sprzęt tak czy inaczej kokosów nie wyciągnę xD

Dnia 16.05.2016 o 14:06, ziptofaf napisał:

Od lat jest ten sam niezmienny - W3FHN58JFW.

Wielkie dzięki, nie zapisałem go sobie gdy go kiedyś podawałeś ;]

Ah i jeszcze jedno - ten zestaw za 3600 zakupił też swego czasu mój kuzyn gdy mu go pokazałem i jest jak na razie super zadowolony. Dziki Gon podobno śmiga mu na max bez zająknięcia. Czego chcieć więcej? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 18:33, ziptofaf napisał:

A to spoiler niewielki - w dniu premiery te karty będą miejscami droższe od 980ti. W
Szwecji 800?.


U nas referenty pewnie z 3200 zł będą kosztować, ja myślałem raczej o tańczych niereferentach. Generalnie cena topowych kart jest już taka, że dwie konsole sobie za to można kupić :D a w grach i tak grafika jest często na pecetach przycinana.
Na razie sprzedaję GTX970 i poważnie będę musial się zastanowić czy kupować nową kartę w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 18:59, pawbuk napisał:

U nas referenty pewnie z 3200 zł będą kosztować, ja myślałem raczej o tańczych niereferentach.
Generalnie cena topowych kart jest już taka, że dwie konsole sobie za to można kupić
:D a w grach i tak grafika jest często na pecetach przycinana.

Na pc jest przycinana? Wydawało mi się, że zawsze było (i jest) odwrotnie. Ostatnio nawet łapałem się za głowę widząc różnicę w ARK na PC i XboxOne https://www.youtube.com/watch?v=b7HMEQUGows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 19:32, Kosmitus napisał:

Na pc jest przycinana? Wydawało mi się, że zawsze było (i jest) odwrotnie. Ostatnio nawet
łapałem się za głowę widząc różnicę w ARK na PC i XboxOne https://www.youtube.com/watch?v=b7HMEQUGows


Rzeczywiście, dziwnie to zabrzmiało :D Chodziło mi raczej o częste dzialanie deweloperów, w wyniku którego gra na pecetach nie wygląda zauważalnie lepiej niz na konsolach, żeby różnica nie była zbyt duża :D
Po prostu, nie wykorzystują mocy wspólczesnych pecetów, żeby nie drażnic użytkownikow konsol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 19:40, pawbuk napisał:

Rzeczywiście, dziwnie to zabrzmiało :D Chodziło mi raczej o częste dzialanie deweloperów,
w wyniku którego gra na pecetach nie wygląda zauważalnie lepiej niz na konsolach, żeby
różnica nie była zbyt duża :D
Po prostu, nie wykorzystują mocy współczesnych pecetów, żeby nie drażnić użytkowników
konsol :)

W takich przypadkach mamy moderów ;] Heh, jakiś czas temu chciałem pograć w zmodowanego Silent Hunter 3. Fani wydali swego rodzaju supermod z okazji 10 lecia gry. Zmienili grę nie do poznania ale sprawiając przy okazji że z moim Radkiem 6850 musiałem się obejść smakiem (gdyby to zoptymalizowali pewnie byłoby nieco lepiej ale cóż) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do zmiany komputera, powoli klaruje mi się zestaw i jak już będę dokładnie wiedział czego chcę, to zapewne zapytam o opinię. Teraz mam bardzo proste pytanie: Czy dysk SSD o pojemności 128GB jest wystarczający? Komputer będzie działał pod Win 10. Wiem, że pytanie może się wydawać głupie, ale nie mam pojęcia ile miejsca jest obecnie wskazane na system, bo mój stary komputer jest postawiony na Win XP i obecnie na partycji systemowej mam zajęte 30GB z czego system to ok. 7GB, a reszta to parę programów i głównie save''y z gier w dokumentach :P Do SSD planuję dołożyć 1TB lub 2TB HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to kilkanaście godzin, wytrzymam i zobaczymy czy rzeczywiście będą to takie potworki :) Chociaż sam celuję raczej w niższą półkę cenową, czyli coś pokroju GTX 1060, jeśli stosunek cena/wydajność będzie korzystny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 20:54, Damlon napisał:

Zabieram się do zmiany komputera, powoli klaruje mi się zestaw i jak już będę dokładnie
wiedział czego chcę, to zapewne zapytam o opinię. Teraz mam bardzo proste pytanie: Czy
dysk SSD o pojemności 128GB jest wystarczający? Komputer będzie działał pod Win 10. Wiem,
że pytanie może się wydawać głupie, ale nie mam pojęcia ile miejsca jest obecnie wskazane
na system, bo mój stary komputer jest postawiony na Win XP i obecnie na partycji systemowej
mam zajęte 30GB z czego system to ok. 7GB, a reszta to parę programów i głównie save''y
z gier w dokumentach :P Do SSD planuję dołożyć 1TB lub 2TB HDD


Wg mnie 128GB jest wystarczające, o ile oczywiście nie zamierzasz tam instalować większej ilości gier. System i podstawowe programy nie powinny zająć więcej niż 30GB, choć z czasem pojemność ta nieco rośnie w miarę zapełniania systemu różnym syfem :D warto jednak od razu pomyśleć nad dyskiem 250GB, który cechuje się także większą trwałością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 20:57, Snafu napisał:

W zasadzie to kilkanaście godzin, wytrzymam i zobaczymy czy rzeczywiście będą to takie
potworki :)

17 godzin i 8 minut w chwili gdy piszę tego posta. Więc fakt, już niedługo. Ale to będzie tylko 1080tka.

Dnia 16.05.2016 o 20:57, Snafu napisał:

Chociaż sam celuję raczej w niższą półkę cenową, czyli coś pokroju GTX 1060,
jeśli stosunek cena/wydajność będzie korzystny,


To znaczy że celujesz w karty AMD - R9 480 lub 470. Te akurat wyjdą 1 czerwca. Nvidia prawdopodobnie najpierw wyda 1080 i 1070 a potem 1080Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf

Procesora, płyty i musisz dokupić chłodzenie bo odblokowane procki są sprzedawane bez niego.
https://www.morele.net/inventory/info/B5eLr8/

^ O takie coś przykładowo - płyta główna która pozwala na stabilne 4.5 GHz, niezłe chłodzenie no i sam 6600k.

Można też pomyśleć o czymś takim:
https://www.morele.net/inventory/info/bVmycW/
Wówczas OC nie masz ale w zamian dostajesz Core i7 (Xeon E3 to dosłownie Core i7-6700, tylko o 100 MHz niżej taktowany i pozbawiony układu graficznego).



jakieś 200 zł różnicy a która opcja jest bardziej przyszłościowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 12:04, Zand79 napisał:

sorry czas na edycje minął ... a jak się ma wydajnościowo podkręcony i5 6600K do takiego
Xeona?



I to jest w sumie bardzo dobre pytanie. Najbliższym odpowiednikiem i5-6600k jaki znam jest posiadany przeze mnie i5-5675c. I nawet po podkręceniu do 4.2 GHz zaledwie dogania i7-3770k w Cinebenchu. Tylko że taka sytuacja ma miejsce rzadko, dopiero przy wykorzystaniu wszystkich rdzeni na maksa. Bo w większości gier to właśnie podkręcony i5 wyprzedzi Xeona i to miejscami nawet dość znacząco.

Więc ciężko jednoznacznie określić "co jest lepsze". W grach pod DX12 nie powinno mieć to znaczenia (bo tam to i Core i3 wydaje się wystarczać), w tych pod DX11 ogółem wygra i5 (poza wyjątkami typu Watch Dogs/Max Payne/Crysis 3). W zastosowaniach profesjonalnych raczej stawiałbym na Xeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 17.05.2016 o 14:31, ziptofaf napisał:

I to jest w sumie bardzo dobre pytanie. Najbliższym odpowiednikiem i5-6600k jaki znam
jest posiadany przeze mnie i5-5675c. I nawet po podkręceniu do 4.2 GHz zaledwie dogania
i7-3770k w Cinebenchu. Tylko że taka sytuacja ma miejsce rzadko, dopiero przy wykorzystaniu
wszystkich rdzeni na maksa. Bo w większości gier to właśnie podkręcony i5 wyprzedzi Xeona
i to miejscami nawet dość znacząco.

Jakiś wielkich zastosowań profesjonalnych nie planuje, więc ostatnie zdanie z cytatu delikatnie przechyla wskazówkę w stronę I5. A czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, która z tych dwóch płyt (Asusa pod i5 czy Gigabyta pod Xeona) daje większe możliwości ewentualnego upgradu komputera w przyszłości? chciałbym uniknąć sytuacji w której kolejne pomysły zmiany np. procesora na mocniejszy bedą wymuszały również zmianę płyty i reszty podzespołów ;D czy np. płyta po Xeona umożliwia jakiekolwiek OC w przyszłości (oczywiście po zmianie procesora). Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_pascal_karta_graficzna_nowej_generacji

A tu coś polskiego. Ogółem - bez OC mamy wydajność porównywalną z 980 w SLI (zależnie od gry, ogółem jednak nieco wolniejszy). Po OC rozjeżdża wszystko.

Tylko te 3599 zł.... Za 2-3 tygodnie pojawią się niereferenty i te będą dostępne od 3000 ale wariant początkowy jest nieco za drogi.

Za to 980Ti właśnie zaczęły na Allegro spadać poniżej 2000 :D A to i tak kwota zawyżona bo patrząc po liczbach jakie wyciąga 1080 to 1070 nadal będzie od niego wydajniejszy przy cenie 2400 w dniu premiery i 2000 kilka tygodni później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 15:38, ziptofaf napisał:

Za to 980Ti właśnie zaczęły na Allegro spadać poniżej 2000 :D A to i tak kwota zawyżona
bo patrząc po liczbach jakie wyciąga 1080 to 1070 nadal będzie od niego wydajniejszy
przy cenie 2400 w dniu premiery i 2000 kilka tygodni później.


Tak samo obstawiam. Ale 2000zł za następce 970 to trochę drogo. Może Polaris 10 od AMD pozytywnie zaskoczy i wtedy nVidia zejdzie nieco z ceny 1070. Ech jakby tak dostać coś o wydajność 980Ti w cenie 300$ :)

I wielka szkoda, że nikt nie porównał 1080 z Radeonem Pro Duo. Jak dla mnie ten Radek to jakaś porażka, głównie cenowa. 2xNano w cenie 3 Nano :) I nie wiem po co tej karcie aż 3 wtyczki 8-pin skoro ma max TDP 350W, dwie by wystarczyły z nawiązką 25W.

Reasumując, niczego nie sprzedaję i czekam cierpliwie na 1070 i Polarisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się