Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2016 o 15:38, ziptofaf napisał:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_pascal_karta_graficzna_nowej_generacji

A tu coś polskiego. Ogółem - bez OC mamy wydajność porównywalną z 980 w SLI (zależnie
od gry, ogółem jednak nieco wolniejszy). Po OC rozjeżdża wszystko.

Tylko te 3599 zł.... Za 2-3 tygodnie pojawią się niereferenty i te będą dostępne od
3000 ale wariant początkowy jest nieco za drogi.

Kurka, liczyłem, że wersja Gigabyte WindForce x3 będzie mnie kosztować ok. 3 tys. zł, a tu goła wersja ma kosztować aż 3600 zł? To o ile wzrośnie jeszcze cena takiego niereferenta od Gigabyte? 300 zł?
Nie wiem, czy to jest opłacalne, przechodzić z GTX 980 na 1080 - choć wzrost wydajności jest spory - 40% w FHD względem GTX 980. GTX 980 kosztował mnie 2700 zł, a jego następca ma kosztować aż 4000 zł?
O co chodzi z tym podkręcaniem? Nigdy nie podkręcałem karty graficznej, chodzi o jakieś zmiany w MSI Afterbunner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 17:27, lis_23 napisał:

Kurka, liczyłem, że wersja Gigabyte WindForce x3 będzie mnie kosztować ok. 3 tys. zł,
a tu goła wersja ma kosztować aż 3600 zł? To o ile wzrośnie jeszcze cena takiego niereferenta
od Gigabyte? 300 zł?


Pogubiłeś się. Referenty są droższe o 100$. Niereferenty będą tańsze i będą kosztować 3000zł. Taki paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył na forum PCLab, że nagle w tych najnowszych testach GTX980Ti zauważalnie spowolnił w stosunku do testów premierowych przez co wypada znacznie gorzej w porównaniu do GTX1080 :D Ciezko uwierzyć, żeby to reszta platformy testowej spowolniła, więc co w takim razie? System, miejsca testowe, sterowniki? Jeśli to ostatnie, to tylko potwierdza jak sterownikami dobija sie starsze generacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do samej nowej karty graficznej - wydajnościowo wypada fantastycznie, ale cenowo to jakaś masakra :D Wiadomo oczywiście, że edycja FE to ta droższa, ale wygląda na to, że i niereferenty będą szły po 3 tys. zł, a to już bardzo wysoki poziom. Wersja Ti w takim razie po prawie 4 tys?
Zastanawia mnie też ten przelicznik dolara na złotego, bo po uwzględnieniu VAT-u nadal wychodzi ponad 4 zł za dolara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 17:27, lis_23 napisał:

Kurka, liczyłem, że wersja Gigabyte WindForce x3 będzie mnie kosztować ok. 3 tys. zł,
a tu goła wersja ma kosztować aż 3600 zł? To o ile wzrośnie jeszcze cena takiego niereferenta
od Gigabyte? 300 zł?

Niereferent kosztować będzie tyle samo bądź mniej. To co recenzowano to tzw. Founders Edition o 100$ droższy od najtańszych wariantów. W skrócie - nie ma w niej nic specjalnego ale za to mają mieć gwarantowaną dostępność itp. Ot, taki chwyt marketingowy Nvidii żeby nachapać trochę pieniążków.

Takie "prawdziwe" niereferencyjne 1080tki wyjdą w połowie czerwca. Ceny zresztą jeszcze spadną.

Dnia 17.05.2016 o 17:27, lis_23 napisał:

Nie wiem, czy to jest opłacalne, przechodzić z GTX 980 na 1080 - choć wzrost wydajności
jest spory - 40% w FHD względem GTX 980. GTX 980 kosztował mnie 2700 zł, a jego następca
ma kosztować aż 4000 zł?


4000 to 1080Ti. Albo i 3000. Na razie Nvidia może sobie wstawiać absolutnie dowolne ceny 1080tki bo to ich najszybsza karta a konkurencji nie ma. Ale że planowany 1080Ti wyjdzie pod koniec 2016 a w tym samym okresie pokaże się też AMD Vega 10 (która sama w sobie będzie potworem zjadającym 1080tkę na śniadanie...) to nie zdziwiłbym się gdyby do tego czasu ceny 1080tki spadły do okolic 2.5 tysiąca a 1080Ti kosztował tyle samo co zwykły 1080 teraz.

Zresztą - jak sam zauważyłeś - za 980tkę płaciłeś 2700. Teraz za tyle samo jest 980Ti zaś zwykła 980tka spadła poniżej 2000.

A czy warto zmieniać to już kwestia otwarta - jak ci gry tną i jesteś niezadowolonych z tego jak działają to tak. A jak nie to osobiście nie widzę takiej potrzeby. Samemu osobiście pewnie się szarpnę na 1070tkę, 980Ti lub R9 480/490, zależy które zaoferuje najwyższą wydajność w okolicach 2000 zł. Zwłaszcza że 1070tka ma już potwierdzoną specyfikację techniczną i ucięto tylko 20% tego co jest w 1080tce + zmieniono pamięć na GDDR5. Co nadal oznacza że ma wydajność niereferencyjnego Titan X-a.

Dnia 17.05.2016 o 17:27, lis_23 napisał:

O co chodzi z tym podkręcaniem? Nigdy nie podkręcałem karty graficznej, chodzi o jakieś
zmiany w MSI Afterbunner?


Tak. Podkręcanie karty graficznej swoją drogą opłaca się o wiele bardziej niż procesora w większości przypadków. Prostsze i oferuje znacznie większy zysk wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję pomocy przy złożeniu kompa - nie jestem laikiem komputerowym, ale na konkretnych parametrach podzespołów się za bardzo nie znam, zwłaszcza żeby to tak dopasować by ze sobą współgrało...

Planuję przezaczyć ok. 4k na nowy zestaw. Mam monitor, dysk ssd 128 gb, myszkę i klawiaturę. No i system - Windows 7 Pro.

Komp będzie do gier (Witcher 3, GTA V itd, więc troche bardziej wymagające), multimediów, ale chciałbym również postawić sobie laboratorium do nauki Windows Server 2012 (Hyper-V + 3-4 serwery).

Czytam, że wchodzą nowe karty, i będzie obniżka obecnych - czy to tylko dotyczy kart żywanych z Allegro itd cz sklepowe nówki też ? Nie jestem fanem aukcji... Zwłaszcze, że wolałbym mieć już zestaw złożony w sklepie na miejscu. Stąd prośba.. w miarę możliwości żeby części wybrane były z jednego żródła - chyba że ewidentnie gdzie indziej jest taniej.

W każdym razie mogę poczekać miesiąc, dwa czekając na lekkie obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 20:58, Zbyhoo napisał:

W każdym razie mogę poczekać miesiąc, dwa czekając na lekkie obniżki.


Poczekaj lepiej a premierę GTX 1070 (miesiąc może dwa zanim trafi do Polski). Wtedy będzie można złożyć coś rewelacyjnego z tą kartą. Szczególnie, że dysponujesz bardzo dużą kwotą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo... jak da się złożyć dobry zesaw za troche mniej to też dobrze ! Wcale nie muszę wydać calych 4k na siłę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 21:21, Zbyhoo napisał:

Noo... jak da się złożyć dobry zesaw za troche mniej to też dobrze ! Wcale nie muszę
wydać calych 4k na siłę :)


Tak jak pisze KannX, warto poczekać, bo np taki GTX980Ti na pewno będzie musiał zostać nieco przeceniony, żeby pozbyć się jego zapasów, podobnie sprawa sie będzie pewnie miała z GTX980 i GTX970. A jeśli chodzi o GTX1070 - karta powinna się mniej więcej zrównywać z GTX980Ti, Titanem X w cenie ok 2 tys. zł, więc może udałoby się ją zmieścić w Twoim budżecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

Zastanawia mnie też ten przelicznik dolara na złotego, bo po uwzględnieniu VAT-u nadal
wychodzi ponad 4 zł za dolara :D


W takich przypadkach dolar raczej przeliczany jest 1:1 do euro(stąd właśnie twierdzenie że ceny skaczą z powodu zmian wartości dolara są IMO błędne), potem na inne waluty, dlatego wychodzi taka cena. Podobnasytuacja jest min. z konsolami.


@ziptofaf
Czekam i na nowe karty AMD i na GTX 1060, nie śpieszno mi z wymianą karty póki co :P Zobaczymy co pokażą te nowości i czy stosunek ceny do wydajności będzie korzystny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 22:11, Snafu napisał:

W takich przypadkach dolar raczej przeliczany jest 1:1 do euro(stąd właśnie twierdzenie
że ceny skaczą z powodu zmian wartości dolara są IMO błędne), potem na inne waluty, dlatego
wychodzi taka cena. Podobnasytuacja jest min. z konsolami.


No właśnie interesuje mnie jak wyglądają te wszelkie rozliczenia i od kogo Polskie sklepy kupują te karty - podejrzewam, że są to jakieś zachodnioeuropejskie hurtownie, skoro ceny przeliczane z euro :D
Niestety, kurs euro to jakaś kpina w ostatnim czasie, ale nie chcę tu wchodzić w polityczne i makroekonomiczne dyskusje :D

Co do tych nowych kart to niestety mam dylemat :D 1,5 roku temu wiedziałem, że stać mnie maksymalnie na GTX970, a i to było sporo. Teraz jednak byłbym w stanie pozwolić sobie na zakup GTX1080 (i tak bym brał na raty), ale rozsądek podpowiada, że nie jest to opłacalna opcja, bo pewnie znacznie tańszy (o jakieś 800 - 1000 zł) GTX 1070 pewnie będzie jedynie o 25% mniej wydajny i w dodatku wolniej straci na wartości. No nic, mam jeszcze czas do namysłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2016 o 21:42, pawbuk napisał:

Tak jak pisze KannX, warto poczekać, bo np taki GTX980Ti na pewno będzie musiał zostać
nieco przeceniony, żeby pozbyć się jego zapasów, podobnie sprawa sie będzie pewnie miała
z GTX980 i GTX970.


Niby można by chapnąć jakiegoś 980Ti z wyprzedaży, tylko jak zwykle u nVidii może być problem ze sztucznym zaniżaniem wydajności poprzez sterowniki (jak to było z GTX 780). Więc moim zdaniem lepiej kupić produkt najnowszy i nieco dopłacić (myślę, że dopłaty do 1070 względem 980Ti będzie jakieś 200zł) i cieszyć się znaaacznie dłużej pełnym wsparciem sterowników.

I dobrze piszesz w kolejnym poście o opłacalności 1080 względem 1070. Będzie pewnie tak jak z 970, którą brała większość ludzi i nie dopłacali do 980. Tam chyba też było jakieś 25% różnicy w wydajności niewarte 800zł dopłaty :)

Ogólnie fajnie się dzieje, pokładam też pewne nadzieje w Polaris 10, ale zbytnio się na te karty nie nakręcam. Ale wydajność pomiędzy 980 a 980Ti w cenie 300$ byłaby cudowna i jest nawet troszkę prawdopodobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opłacalność, to znów będzie podobnie jak z GTX970 i 980 - za 25% wyższą wydajność dopłacasz 50% ceny, przy GTX1080Ti bedzie pewnie dopłata 100% (względem 1070) za 50% lepszą wydajność :D problem jest tylko taki, że te droższe karty bardziej tracą na wartości. W tej chwili GTX970 używany za ok 1000 - 1100 zł jest dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurtownie albo dystrybutorzy. Chyba każdy większy koncern IT ma swoją europejską siedzibę. Kurs dolara ma chyba najmniejsze znaczenie na wpływ ceny, tak mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2016 o 20:42, ziptofaf napisał:


Takie "prawdziwe" niereferencyjne 1080tki wyjdą w połowie czerwca. Ceny zresztą jeszcze
spadną.

To ciekawe zagranie, że potencjalnie lepsze wersje będą tańsze.

Dnia 17.05.2016 o 20:42, ziptofaf napisał:


Dnia 17.05.2016 o 20:42, ziptofaf napisał:


Zresztą - jak sam zauważyłeś - za 980tkę płaciłeś 2700. Teraz za tyle samo jest 980Ti
zaś zwykła 980tka spadła poniżej 2000.

A czy warto zmieniać to już kwestia otwarta - jak ci gry tną i jesteś niezadowolonych
z tego jak działają to tak. A jak nie to osobiście nie widzę takiej potrzeby. Samemu
osobiście pewnie się szarpnę na 1070tkę, 980Ti lub R9 480/490, zależy które zaoferuje
najwyższą wydajność w okolicach 2000 zł. Zwłaszcza że 1070tka ma już potwierdzoną specyfikację
techniczną i ucięto tylko 20% tego co jest w 1080tce + zmieniono pamięć na GDDR5. Co
nadal oznacza że ma wydajność niereferencyjnego Titan X-a.


Gry się nie tną, niby - ale, taki '' Wiedźmin 3 " z modami i na uber potrafi lekko chrupnąć, TESV z najlepszym ENB i na modach ( tekstury 2K, 4K ) ma tylko 20 kl/s ( może na GTX 1080 będzie z 40? ;) ), a 4GB VRAM to już trochę za mało.
Teraz zastanawiam się tylko: GTX 1080 czy 1080TI? Skoro już wydawać 3 tys. na kartę, to nie lepiej pójść już na całość i trochę dopłacić do jeszcze lepszej karty?
Powraca jednak sens, gdyż już GTX 1080 jest ponoć ograniczany przez procesor:
" W rozdzielczości Full HD nawet najszybszy dostępny procesor, czyli używany przez nas model Core i7-6700K przetaktowany do 4700 MHz, nie pozwala rozwinąć nowemu GeForce''owi skrzydeł. "
a ja mam tylko I7-4790K, więc nie wiem, czy jest sens pakować się w TI.

Dnia 17.05.2016 o 20:42, ziptofaf napisał:

> O co chodzi z tym podkręcaniem? Nigdy nie podkręcałem karty graficznej, chodzi o
jakieś
> zmiany w MSI Afterbunner?

Tak. Podkręcanie karty graficznej swoją drogą opłaca się o wiele bardziej niż procesora
w większości przypadków. Prostsze i oferuje znacznie większy zysk wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2016 o 11:22, lis_23 napisał:

Gry się nie tną, niby - ale, taki '' Wiedźmin 3 " z modami i na uber potrafi lekko chrupnąć,
TESV z najlepszym ENB i na modach ( tekstury 2K, 4K ) ma tylko 20 kl/s ( może na GTX
1080 będzie z 40? ;) ), a 4GB VRAM to już trochę za mało.


Za mało do czego, zauważyłeś żeby jakaś gra zapchała ci pełne 4GB? Bo ja tak. I było to GTA V w maksymalnych detalach i 3840x2160 (podchodziło pod 5.5GB). Tylko że już w 2560x1440 to już 3GB starcza... 4k to jednak 8.2 mln pikseli, dokładnie 4x więcej niż FullHD. Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim będziesz potrzebować takiej ilości pamięci w niższych rozdzielczościach.

Dnia 18.05.2016 o 11:22, lis_23 napisał:

Teraz zastanawiam się tylko: GTX 1080 czy 1080TI? Skoro już wydawać 3 tys. na kartę,
to nie lepiej pójść już na całość i trochę dopłacić do jeszcze lepszej karty?


Moim zdaniem nie. Należy ocenić swoje wymagania co do gier i płynności/detali które cię interesują. Nie ma po co wydawać średniej krajowej na kartę jeśli jedynym co cię interesuje jest FullHD, tutaj to i R9 390 starcza w 95% przypadków. Zwłaszcza że najszybszy sprzęt najszybciej też traci na wartości.

Dnia 18.05.2016 o 11:22, lis_23 napisał:

a ja mam tylko I7-4790K, więc nie wiem, czy jest sens pakować się w TI.

Jak podkręcisz do 4.5 to tak. Na domyślnych zegarach - w grach korzystających z DX12 jak najbardziej (a tych się będzie robić coraz więcej). W tych starszych korzystających z DX11 bądź źle wykorzystujących wielordzeniowe procesory - nie bo nawet najlepszy procesor będzie całkiem wyraźnie ograniczać taką kartę.

Inna sprawa iż w ogóle kwestia "ograniczania karty przez procesor" nie jest czymś co można opisać jednym słowem. Bo jaki jest procesor który w Starcrafcie 2 nie będzie ograniczać GTX''a 970 na niektórych mapach? Nie ma takiego, może podkręcony na ciekłym azocie 6700k jeszcze. A to stara gra przecież zaś GPU nawet nie z górnej półki.
Jednocześnie jednak taki Wiedźmin 3 zadowala się byle Core i3 - wsadzenie lepszego procka istotnie może podbić maksymalną liczbę klatek ale minimalna w zasadzie nie wzrasta. I tutaj to i5-4570 pewnie by wystarczył dla 1080tki.

Wszystko zależy od konkretnej gry, rozdzielczości, posiadanego sprzętu a nawet obszaru testowego. Ze 100% dokładnością to można powiedzieć że FX-4150 ogranicza R9 390X w Dark Soulsie 3. Ale w przypadku i7-4790K to już zupełnie inna para kaloszy.


Moim skromnym zdaniem - kupno karty na zasadzie "bo chcę mieć najlepszy" co prawda potrafię zrozumieć bo mi też zdarzają się dziwne zakupy ale zazwyczaj się nie opłaca.

Zwłaszcza że jeśli chodzi o wydajność/zł to GTX1080 oferuje taki sam przelicznik na razie co nowy 980Ti. Co jest niezłe ale jednak nie wybitne. Naprawdę dobra karta dla ludzi o sporych portfelach którzy celują w 1440p-4k. Ale dla pozostałych overkill. To samo pewnie będzie tyczyć się wersji Ti. Biorąc pod uwagę iż ta karta ma rywalizować z Vega 10 to wiadomym jest że będzie mieć 12-16GB HBM2 i pewnie tyle samo tranzystorów co Pascal GP100. W sam raz do 4k. Do 1440p w sumie też. Straszliwa przesada do 1080p (chyba że celujesz w 144 Hz ale do tego to chyba lepiej 2 takie karty albo chociaż 2x 1080). Lepiej zaczekać aż pojawią się ciekawsze cenowo opcje aniżeli pchać się w ultra high-end na którym Nvidia zarabia najwięcej a ty dostajesz najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2016 o 12:26, ziptofaf napisał:


Za mało do czego, zauważyłeś żeby jakaś gra zapchała ci pełne 4GB? Bo ja tak. I było
to GTA V w maksymalnych detalach i 3840x2160 (podchodziło pod 5.5GB). Tylko że już w
2560x1440 to już 3GB starcza... 4k to jednak 8.2 mln pikseli, dokładnie 4x więcej niż
FullHD. Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim będziesz potrzebować takiej ilości pamięci
w niższych rozdzielczościach.


Jak już wyżej pisałem; mody i tekstury w 2K i 4K. W większość gier ma na premierę słabej jakości tekstury, które z czasem są wymieniane przez moderów i tutaj te 8GB VRAMu może się przydać.

Dnia 18.05.2016 o 12:26, ziptofaf napisał:


Moim zdaniem nie. Należy ocenić swoje wymagania co do gier i płynności/detali które cię
interesują. Nie ma po co wydawać średniej krajowej na kartę jeśli jedynym co cię interesuje
jest FullHD, tutaj to i R9 390 starcza w 95% przypadków. Zwłaszcza że najszybszy sprzęt
najszybciej też traci na wartości.

Jak podkręcisz do 4.5 to tak. Na domyślnych zegarach - w grach korzystających z DX12
jak najbardziej (a tych się będzie robić coraz więcej). W tych starszych korzystających
z DX11 bądź źle wykorzystujących wielordzeniowe procesory - nie bo nawet najlepszy procesor
będzie całkiem wyraźnie ograniczać taką kartę.

Podkręcać chyba nie trzeba, bo on ma turbo 4,5, więc w razie potrzeby sam się powinien przestawić, a po przygodach z podkręconym I5-2500K i blue screenach, nie mam już ochoty bawić się w podkręcanie procka.
Cały czas obawiam się też przesiadki na W10 - ponoć do tej pory ludziom sypią się sterowniki po kolejnych aktualizacjach systemu ...
Niby GTX 980 wystarcza, ale, jak pisałem, zmodowany TESV ma tylko 20 kl/s, a i " Ryse Son of Rome " potrafi troszkę szarpać. Myślisz, że GTX 1080TI będzie aż tak potężny jak piszesz? " 12-16GB HBM2 " - czy piszesz to o nowych kartach AMD? W sumie, GTx 1080 ma dawać 40% wzrost wydajności względem GTX 980, więc to chyba sporo, a 1080TI będzie jeszcze mocniejszy.
Co do procesorów to na forum PCLab piszą, że do GTX 1080 najlepiej mieć sześciordzeniowego Intela i podają taką taki wykres:

https://cms-images.idgesg.net/images/article/2016/02/dx12_cpu_ashes_of_the_singularity_beta_2_average_cpu_frame_rate_high_quality_19x10-100647718-orig.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2016 o 13:01, lis_23 napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka: w takim " Wiedźminie 3 " w FHD na uber ( bez kłaków ), średnia
ilość kl/s wzrasta o 100%: z 36 do 66 kl/s.

http://i.imgur.com/lHdqKog.jpg


Ekhem, to jest 83% a nie 100. 100% to by było gdyby tych klatek się zrobiło 72.

Zaś obrazek który pokazujesz to raczej pokazuje że z tymi testami coś było nie tak i 980Ti/Titan X/980 magicznie "zwolnił" przy okazji premiery 1080tki.

Dnia 18.05.2016 o 13:01, lis_23 napisał:

Podkręcać chyba nie trzeba, bo on ma turbo 4,5, więc w razie potrzeby sam się powinien przestawić, a po przygodach z
podkręconym I5-2500K i blue screenach, nie mam już ochoty bawić się w podkręcanie procka.


Turbo 4.5 to on ma tylko przy obciążeniu jednego z rdzeni. Przy wszystkich 4 to i7-4790K raczej nie przekracza 4.1. Więc to zdecydowanie nie to samo co pełne 4.5 niezależnie od sytuacji. A i tak 4.5 GHz 4790K = 4.0 GHz i7-6700k.

Ale tak jak pisałem - kwestia wąskiego gardła danego procesora do karty graficznej nie jest czymś co można łatwo rozstrzygnąć. Jeden ci powie że ma być i7-5960X, najlepiej podkręcony do 4.5 GHz na wodzie (i nie skłamie bo takie coś rzeczywiście się przydaje gdy np. streamujesz i jednocześnie grasz w Wiedźmina 3 w 4k na 1080tce) a drugi stwierdzi że może być i i5-6600 (i znowu nie skłamie bo ten procesor okaże się wystarczający do większości gier a tam gdzie nie wystarczy nadal będzie płynnie, po prostu zamiast 80 klatek będzie 60).

Dnia 18.05.2016 o 13:01, lis_23 napisał:

Myślisz, że GTX 1080TI będzie aż tak potężny jak piszesz? " 12-16GB HBM2 " - czy piszesz to o nowych kartach
AMD?


Byłoby wyjątkowo głupie ze strony Nvidii gdyby pozwolili AMD na wydanie lepszej karty (a tu już HBM2 w ilości przekraczającej 8GB jest potwierdzone). Pascal GP100 (chip profesjonalny) ma właśnie 16GB HBM2 więc można w zasadzie tego samego oczekiwać od wersji konsumenckiej.

Zresztą na odpowiedź AMD i tak warto zaczekać - a może to ich karta będzie lepsza w progu cenowym który cię interesuje? Ostatecznie w końcu okazało się że odgrzewany kotlet aka R9 390 potrafi wyprzedzić 980tkę w najnowszych grach. Pascal też ma zresztą kilka punktów które są nieco niepokojące:
http://www.overclock-and-game.com/news/pc-gaming/46-gtx-1080-what-s-not-being-discussed

Zbytnie przywiązanie do jednej marki nie zawsze daje dobre rezultaty :P

Dnia 18.05.2016 o 13:01, lis_23 napisał:

Cały czas obawiam się też przesiadki na W10 - ponoć do tej pory ludziom sypią się sterowniki po kolejnych aktualizacjach > systemu ...


Dokładnie takim samym "zagrożeniem" jest Win7 albo 8.1. 95% osób nie ma problemów ze sterownikami niezależnie od wersji. Tylko że jak ktoś nie ma problemów to o tym przecież nie będzie pisał. Co innego jeśli ktoś problem ma - to wtedy napisze na forum jaki to Win10 zły, zepsuł mu komputer a na Siódemce to w ogóle bajka. A u kogoś innego będzie nawet odwrotnie i pod Win10 będzie okej a pod 7 źle. Tym niemniej - to jest mniejszość (i ten problem tyczy się zresztą tak AMD jak i Nvidii).

Poza tym po dokonaniu aktualizacji do 10tki możesz przez kilka dni dosłownie dwoma kliknięciami wrócić do poprzedniego systemu. A niestety jako gracz i tak na ten system jesteś skazany - bez niego nie ma bowiem DX12 a gry które się bez tego nie uruchomią bądź będą działać gorzej pojawią się szybciej niż myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się