Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dobrze by było, bo brak ofensywy ze strony AMD nikomu nie będzie na rękę. Szczególni gdy NV za jakiś czas przyprawi rynek Ti, co w sumie jest nieuniknione. Szkoda tylko, że strategia czerwonych opiera się na walce tylko w tym segmencie rynku - mam nadzieję, że do końca roku pojawi się coś konkretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lejesz miód na moje serce. Jakby tak było to właśnie znalazłem brakujący 1000 zł do mojego nowego zestawu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2016 o 19:56, ziptofaf napisał:

> Rozwiązałem ten problem wyłączając hibernację ;) Urok taniego zasilacza.

Wystarczyło spytać. Zasilacz nie w pełni zgodny z Haswellami. Rozwiązanie? Zahaczyć BIOS
i wyłączyć stany energetyczne C6 i C7. I już by działało poprawnie.


Znalazłem opcje, wyłączyłem, dam znać przy okazji czy komp się budzi :) Dzięki.

Dnia 23.05.2016 o 19:56, ziptofaf napisał:

To już wiemy co AMD potraktowało jako "mainstream". I trzeba przyznać że Nvidii się to
nie spodoba bo po kupować 1070tkę za 2400 zł jeśli możesz dostać o 10% wolniejszego R9
480X za połowę tej ceny :D


Byłoby cudownie. A czy taka karta nada się do grania w 2560x1440? W sumie jeśli to będzie 10% mniej od 980Ti to powinna. Bo mnie tylko i wyłącznie taka "przesiadka" interesuje :) W 1080p 970 spisuje się świetnie. Trzymam kciuki za AMD i ich Polarisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2016 o 00:54, KannX napisał:

Byłoby cudownie. A czy taka karta nada się do grania w 2560x1440? W sumie jeśli to będzie
10% mniej od 980Ti to powinna. Bo mnie tylko i wyłącznie taka "przesiadka" interesuje
:) W 1080p 970 spisuje się świetnie. Trzymam kciuki za AMD i ich Polarisa.


W sumie dobre pytanie. Osobiście sądzę że niestety potencjał rozbudowy komputera który już teraz ma 970tkę/980tkę do R9 480X (bazując oczywiście tylko na tym teście a 3D Mark ''11 to tylko DX11, cholera jedna wie jak ta karta rzeczywiście się skaluje w DX12, może się okazać że dorównuje 980Ti... ale to spekulacje więc na razie opieram się tylko na tym) jest niewielki i średnio opłacalny.

To bardzo dobry współczynnik cena/wydajność dla osób składających nowe PC''ty bądź posiadających kartę sprzed 2 generacji (bądź nie high-endowe modele z obecnej - np. ja jako posiadacz R9 280X jestem zdecydowanie zainteresowany bo to będzie dopłata 500-600 zł za 50% wzrost mocy obliczeniowej). Ale jednak jeszcze nie to na co powinieneś czekać jeśli chcesz Ultra w rozdzielczościach powyżej FullHD a już teraz masz mocną kartę. Jako samo AMD napisało - to jest mainstream, a nie high-end. Jasne że ten mainstream pozwoli ci pograć w 2560x1440 w Wiedźmina 3 w pełnym Ultra ale będą to okolice 30-40 klatek a nie 60+ więc podejrzewam że osobiście byś się rozczarował.

Dla entuzjastów to będzie dopiero listopadowa AMD Vega. A wiadomo o dwóch chipach na niej opartych - jeden to najprawdopodobniej następca R9 390 (więc można zakładać wydajność w okolicach 1070tki/1080tki - i to właśnie jest w co powinieneś celować jeśli chcesz mieć w pełni płynne 1440p) a drugi, Vega 11, to monstrualnie wielki potwór (i następca Fury oraz konkurent 1080Ti/Titana):
http://www.fudzilla.com/news/graphics/40662-amd-allegedly-pulls-vega-launch-forward
6144 jednostek strumieniowych + 16GB HBM2. Tak dla porównania - Fury X ma ich 4096. R9 480X ma ich 2304 (zaś R9 390 2560 a skoro jest wolniejszy od 480X to wiadomo tyle że te w nowej architekturze są wydajniejsze o kilkanaście procent). W sumie do tej pory AMD tylko raz w całej historii wydało dużą kartę (przy okazji Fury) więc mieli okazję by zdobyć nieco doświadczenia w tej kwestii (akurat potężne jednordzeniowe GPU od zawsze były domeną Nvidii - Titany). Innymi słowy - mówimy o karcie ponad 2,5x większej od R9 480X i niewiele mniejszej od 2xGTX1080. I to dopiero jest sprzęt dla ludzi których interesuje VR i 4k.

TL;DR

Zakładając że obecne opublikowane wyniki nie zakłamują rzeczywistości:

1080p ale masz niski budżet - R9 470 (zalecana dla osób z niskim budżetem bądź mających obecnie karty pokroju GTX950/750Ti).
1080p pełne ultra - R9 480/480X (zalecana przesiadka dla osób do GTX''a 960/R9 380 włącznie, jak masz coś mocniejszego to spasuj. Będzie się dało na tym pograć w 1440p ale to jeszcze nie pełna płynność). Pewnie do tej samej kategorii dołączy GTX1060.
1440p pełne ultra - R9 490/490X/GTX1070/GTX1080 (zalecana przesiadka dla osób z GTX''ami 970/980. Niezalecane dla osób mających 980Ti/Fury bo różnica wydajności nie uzasadnia cenowej).
4k/VR - wychodzące za parę miesięcy GTX1080Ti/R9 Fury 2 (zalecana przesiadka dla osób z 980Ti/Fury X)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeogromną ilość informacji. To jak na razie czekam na GTX 1070 i Polarisa 10 i zobaczymy. Z drugiej strony jakbym nie chciał czekać na Vegę, to mógłbym kupić np. 2 Polarisy i zrobić Crossfire :) Ale tylko jeśli cena dwóch kart nie przekraczałaby 2500zł. Jeśli 1070 będzie kosztował jakoś 2000-2400zł to byłoby to opłacalne, tylko nie wiem jak się skaluje CF. Ale wtedy wypadałoby kupić jakiś monitor z Freesync, a takowe są drogie powyżej 2000zł, więc ogólnie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do ziptofaf- mianowicie chodzi mi o te zasilacze EVGA GQ. W Morele.net są w sumie dwa rodzaje i praktycznie są takie same. Chyba jedyna różnica to kod producenta- jeden kończy się na V2, a drugi V1.
Jak to jest różnica w sumie? Który lepiej wziąć? Podsyłam linki:
https://www.morele.net/zasilacz-evga-650w-supernova-650gq-210-gq-0650-v1-828127/
https://www.morele.net/zasilacz-evga-650w-supernova-650gq-210-gq-0650-v2-835331/

Drugie pytanie- ogólne. Trochę mi się udzielił szał na nowe karty graficzne. No i zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić swojej MSI GTX 970 Gaming 4G na jakiegoś GTX 980TI. W sumie na allegro dałoby radę kupić za ok. 2000 zł jeszcze na gwarancji. Co Wy na to?
Na pewno już zmienię zasilacz- na ten EVGA (tylko muszę jeszcze wybrać czy V1 czy V2). Obecnie mam XFX Core 550W.
Poza tym mam procek i5 2500K płytę ASRock (nie pamiętam już modelu), 8 gb ram (2 x 4 GB 2133 MHz), do tego 2 dyski jeden ssd 250 GB oraz zwykły WD 1 TB. Procek mam podkręcony do 4,5 Ghz i chłodzenie SilentiumPC Grandis. Obudowa Zalman Z3 Plus.
Tak się zastanawiam czy już nie pora na zmianę procesora, ale trochę by mi to pokrzyżowało szyki, bo myślałem głównie o grafice. No, ale póki co proszę o propozycje. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 08:11, ruden napisał:

Mam jeszcze pytanie do ziptofaf- mianowicie chodzi mi o te zasilacze EVGA GQ. W Morele.net
są w sumie dwa rodzaje i praktycznie są takie same. Chyba jedyna różnica to kod producenta-
jeden kończy się na V2, a drugi V1.
Jak to jest różnica w sumie? Który lepiej wziąć? Podsyłam linki:
https://www.morele.net/zasilacz-evga-650w-supernova-650gq-210-gq-0650-v1-828127/
https://www.morele.net/zasilacz-evga-650w-supernova-650gq-210-gq-0650-v2-835331/

Żaden z powyższych. One są dobre za poniżej 400 zł. Ale jak już dochodzą do 421 zł to w tej samej cenie masz Corsair RM550x (i odrobinę droższy 650x) oraz SuperFlower Leadex Gold 550 ( https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-gold-550w-sf-550f14mg-752008/). Oba o klasę wyżej niż GQ (a mocy i tak nadto).

Dnia 25.05.2016 o 08:11, ruden napisał:

Drugie pytanie- ogólne. Trochę mi się udzielił szał na nowe karty graficzne. No i zacząłem
się zastanawiać czy nie zmienić swojej MSI GTX 970 Gaming 4G na jakiegoś GTX 980TI. W
sumie na allegro dałoby radę kupić za ok. 2000 zł jeszcze na gwarancji. Co Wy na to?


Wydajność bliska 1080tce a cena o ponad połowę niższa więc pewnie warto. PurePC zresztą robił taki test (referencyjny 1080 vs obecne wysoko taktowane 980Ti):
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_vs_gtx_980_ti_oc_ktory_lepszy?page=0,6

Ale na twoim miejscu bym jeszcze z tydzień-dwa zaczekał. Bo pojawią się recenzje 1070tki w których dościga ona 980Ti (a to że pewnie przegra z podkręconymi wersjami jest nieistotne, ceny i tak polecą w dół), no i AMD jeszcze trochę podkopie pozycje tych kart z pomocą R9 480X (jakby nie patrzeć - 900-1200 zł za coś co ma 80-85% wydajności 980Ti trochę psuje opłacalność GeForce''a).

Dnia 25.05.2016 o 08:11, ruden napisał:

Poza tym mam procek i5 2500K płytę ASRock (nie pamiętam już modelu), 8 gb ram (2 x 4
GB 2133 MHz), do tego 2 dyski jeden ssd 250 GB oraz zwykły WD 1 TB. Procek mam podkręcony
do 4,5 Ghz i chłodzenie SilentiumPC Grandis. Obudowa Zalman Z3 Plus.
Tak się zastanawiam czy już nie pora na zmianę procesora, ale trochę by mi to pokrzyżowało
szyki, bo myślałem głównie o grafice. No, ale póki co proszę o propozycje. Dzięki i pozdrawiam


Jedynym krokiem naprzód względem podkręconego i5-2500k przy kupowaniu nowego sprzętu jest i7-6700k/i5-6600k/i7-5820k. A co się z tym wiąże - płyta główna za 500 zł wzwyż (albo i 900 wzwyż jeśli myśleć o 5820k) i pamięci DDR4. Spore koszta i nie wiem jak z opłacalnością. Chyba że korzystać z Allegro - najlepsze płyty pod Z87 to wydatek do 450 zł a już w okolicach 300 można dostać coś co się nadaje do OC. Zaś używany 4670k, ciągle z gwarancją, to wydatek w okolicach 850 zł (i wtedy nie musisz wymieniać jeszcze RAMu). Opcją byłby również używany 4770k. Więc sprzedałbyś to co masz obecnie i dopłacił ok. 500 zł. Czy jest to warte ok. 30% wzrostu wydajności to ci jednak nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 08:33, ziptofaf napisał:

Żaden z powyższych. One są dobre za poniżej 400 zł. Ale jak już dochodzą do 421 zł to
w tej samej cenie masz Corsair RM550x (i odrobinę droższy 650x) oraz SuperFlower Leadex
Gold 550 ( https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-gold-550w-sf-550f14mg-752008/).
Oba o klasę wyżej niż GQ (a mocy i tak nadto).

Czyli w sumie nie ma sensu inwestować w te 650W? Nawet jakbym kręcił w przyszłości inny procek oraz kartę graficzną (ale oczywiście po rozbudowach- np. tych co mi zaproponowałeś). A jak ten SuperFlower sprawuje się jeśli chodzi o kulturę pracy- bo absolutnie nie akceptuję drgań czy hałasu wentylatorów :)

Dnia 25.05.2016 o 08:33, ziptofaf napisał:

Wydajność bliska 1080tce a cena o ponad połowę niższa więc pewnie warto. PurePC zresztą
robił taki test (referencyjny 1080 vs obecne wysoko taktowane 980Ti):
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_vs_gtx_980_ti_oc_ktory_lepszy?page=0,6

Ale na twoim miejscu bym jeszcze z tydzień-dwa zaczekał. Bo pojawią się recenzje 1070tki
w których dościga ona 980Ti (a to że pewnie przegra z podkręconymi wersjami jest nieistotne,
ceny i tak polecą w dół), no i AMD jeszcze trochę podkopie pozycje tych kart z pomocą
R9 480X (jakby nie patrzeć - 900-1200 zł za coś co ma 80-85% wydajności 980Ti trochę
psuje opłacalność GeForce''a).

Tylko co teraz zrobić z moją kartą- jak poczekam, to pewnie jej cena poleci na łeb na szyję, poniżej 1000 zł. To jest mój największy dylemat- czy sprzedać teraz, czy poczekać i sprzedać taniej. Raczej słabo widzę 2-3 tygodnie bez karty :)

Dnia 25.05.2016 o 08:33, ziptofaf napisał:

Jedynym krokiem naprzód względem podkręconego i5-2500k przy kupowaniu nowego sprzętu
jest i7-6700k/i5-6600k/i7-5820k. A co się z tym wiąże - płyta główna za 500 zł wzwyż
(albo i 900 wzwyż jeśli myśleć o 5820k) i pamięci DDR4. Spore koszta i nie wiem jak z
opłacalnością. Chyba że korzystać z Allegro - najlepsze płyty pod Z87 to wydatek do 450
zł a już w okolicach 300 można dostać coś co się nadaje do OC. Zaś używany 4670k, ciągle
z gwarancją, to wydatek w okolicach 850 zł (i wtedy nie musisz wymieniać jeszcze RAMu).
Opcją byłby również używany 4770k. Więc sprzedałbyś to co masz obecnie i dopłacił ok.
500 zł. Czy jest to warte ok. 30% wzrostu wydajności to ci jednak nie powiem.

Jest to dla mnie niesamowite, że procek sprzed 5 lat ciągle daje radę. Kupowałem go w listopadzie 2011 r.- wtedy też mi doradziłeś ten procek i jeszcze raz Ci za to dziękuję. Niesamowite jest również to, że ten 2500k ciągle trzyma cenę. Od lat praktycznie kosztuje te 500-600 zł. W takim wypadku odpuszczę sobie jeszcze wymianę procesora, płyty głównej i pamięci- nie zamierzam tracić kilka tysięcy, a do procesorów z allegro jakoś nie mam zaufania.
Swoją drogą całkiem niedawno była tutaj mowa o chłodzeniu i wpasowywaniu Ramu z radiatorami pod te chłodzenie. Mam dosłownie UPCHNIĘTE ramy G.Skill RipjawsX pod Grandisa- powiem szczerze, że jak montowałem całość, to mi trochę rura zmiękła- myślałem, że nie wejdzie. Ale jakoś to spasowałem :DDD

Jeszcze pytanie- niedawno pytałem o monitor, z uwagi na fakt, że obecny 24 cale iiyama mi szwankuje. Pomyślałem sobie, że może z wymianą grafiki przesiadłbym się na wyższą rozdzielczość- czy przy założeniu, że zmienię kartę na 1070 lub 980ti- z pozostałymi podzespołami wg Ciebie byłoby to wykonalne. Nie ukrywam, że lubię grać na najwyższych i średnie detale całkowicie nie wchodzą w grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 09:43, ruden napisał:

Jeszcze pytanie- niedawno pytałem o monitor, z uwagi na fakt, że obecny 24 cale iiyama
mi szwankuje. Pomyślałem sobie, że może z wymianą grafiki przesiadłbym się na wyższą
rozdzielczość- czy przy założeniu, że zmienię kartę na 1070 lub 980ti- z pozostałymi
podzespołami wg Ciebie byłoby to wykonalne. Nie ukrywam, że lubię grać na najwyższych
i średnie detale całkowicie nie wchodzą w grę :)


To jesteś dokładnie w takiej sytuacji jak ja :) Też mnie interesuje przejście z 1080p na 1440p. Do prawdopodobnego GTX 1070 dobieram taki oto monitor:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu?gclid=CPSh1MTz9MwCFaLacgod0NAA2A

2560x1440, matryca IPS, reakcja 4ms. Odświeżanie niestety tylko 60hz, ale w tej cenie nie ma się czegoś lepszego spodziewać. Zresztą odświeżanie można sobie podkręcić do co namniej 75hz i wtedy jest już bardzo przyzwoicie.

I też lubię grać na maxa (na aktualnym 970 wszystko śmiga w 1080p), więc jak robić upgrade to przemyślany i z ''przytupem'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba mi ostatnio odpisywałeś i chyba najbardziej mi przeszkadzało oświeżanie- bo z jednej strony fajnie, że IPS, na pewno dobre kąty widzenia. Fajnie że czas 4 ms- jest szansa, że nie będzie smużył. Ale kurde te odświeżanie. A są w ogóle monitory w jakieś rozsądnej w miarę cenie o podobnych parametrach, ale lepszym odświeżaniu? Myślałem również, że skoro większa rozdzielczość, to w ogóle większa przekątna by się przydała- może 27 cali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 09:43, ruden napisał:

Czyli w sumie nie ma sensu inwestować w te 650W? Nawet jakbym kręcił w przyszłości inny
procek oraz kartę graficzną (ale oczywiście po rozbudowach- np. tych co mi zaproponowałeś).
A jak ten SuperFlower sprawuje się jeśli chodzi o kulturę pracy- bo absolutnie nie akceptuję
drgań czy hałasu wentylatorów :)


Leadex Gold jest pasywny do 40% obciążenia. Czyli model 550W generuje 0 obrotów o ile nie włączysz gry. Co do kultury pracy - jest okej. Osobiście mam EVGA G2 750 (czyli tak naprawdę SuperFlower Leadex Gold 750 w innej obudowie) i mój zasilacz nie włączył się jeszcze nigdy mimo podkręcenia CPU i GPU. Ale nawet przy działających wentylatorach głośność jest... cóż, dokładnie taka jak innych zasilaczy wyższej klasy, na pewno nie będzie to najgłośniejsza część twojego PC-ta. Ot, słychać że sobie coś tam wieje ale nic strasznego.

Ale jeśli uważasz że jakiekolwiek obroty wentylatorów są w ogóle nieakceptowalne to spójrz na klasę wyżej - EVGA P2, SuperFlower Leadex Platinum oraz Be Quiet Dark Power 11. Pierwsze dwa są pasywne do 60% obciążenia (a twój PC nawet po OC nie dobije wyżej niż do 420-430W), Be-Quiet zaś korzysta z najlepszych jakościowo wentylatorów spotykanych w zasilaczach (ja z odległości 10cm nie potrafię usłyszeć Pure Wings a właśnie taki jest zamontowany w co lepszych Be Quietach).

Dnia 25.05.2016 o 09:43, ruden napisał:

Tylko co teraz zrobić z moją kartą- jak poczekam, to pewnie jej cena poleci na łeb na
szyję, poniżej 1000 zł. To jest mój największy dylemat- czy sprzedać teraz, czy poczekać
i sprzedać taniej. Raczej słabo widzę 2-3 tygodnie bez karty :)

A tutaj ci niestety nie doradzę. Bo jeśli masz 970tkę to za dwa tygodnie to ona nie będzie warta nawet 900 zł - wyprzedza ją nawet R9 480 (i to nie X) więc karta o której mówi się że będzie kosztowała $200-229 (a więc na nasze okolice 850 zł).

Dnia 25.05.2016 o 09:43, ruden napisał:

Jest to dla mnie niesamowite, że procek sprzed 5 lat ciągle daje radę.

Nie no, sam w sobie nie daje. Jednak z 3.3 GHz zrobiłeś z niego 4.5 :P Ot, dowód na to jak bardzo można podbić żywotność mając wysoki potencjał podkręcania. Choć podejrzewam że w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy się trochę zmieni - wyjście 6 i 8-rdzeniowych AMD Zen + powszechniejsze wykorzystanie DX12 (który wręcz prosi o procesory mające więcej niż 4 wątki - podkręcony i7-4790 pod DX11 w najnowszym Warhammerze sprawia że spadasz do 20 klatek...) może sprawić że wreszcie zacznie się opłacać robić gry dla których zwykłe czterordzeniowce sprzed kilku generacji nie wystarczą.

Ot, na razie gry w zdecydowanej większości potrzebują mocnej grafiki a nie procesora. Poza paroma wyjątkami typu WoW, Arma III, Starcraft 2, Civ 5 i ww. Total War Warhammer - bo te akurat dosłownie ZAWSZE ogranicza procesor chyba że masz kartę maksymalnie klasy GTX'a 960.

Dnia 25.05.2016 o 09:43, ruden napisał:

Jeszcze pytanie- niedawno pytałem o monitor, z uwagi na fakt, że obecny 24 cale iiyama
mi szwankuje. Pomyślałem sobie, że może z wymianą grafiki przesiadłbym się na wyższą
rozdzielczość- czy przy założeniu, że zmienię kartę na 1070 lub 980ti- z pozostałymi
podzespołami wg Ciebie byłoby to wykonalne. Nie ukrywam, że lubię grać na najwyższych
i średnie detale całkowicie nie wchodzą w grę :)


Jak najbardziej. 980Ti jest już i tak za mocną kartą do FullHD (chyba że celujesz w ponad 100 klatek na sekundę). Tylko radzę się przygotować na koszta bo niezłe monitory 1440p (matrycą IPS) to kosztują z 2000 zł. A jak jeszcze chcesz 144 Hz to koszta rosną wyżej. Fakt że to zakup który potem starcza na wiele długich lat ale i tak uderza w kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 12:39, ruden napisał:

No właśnie chyba mi ostatnio odpisywałeś i chyba najbardziej mi przeszkadzało oświeżanie-
bo z jednej strony fajnie, że IPS, na pewno dobre kąty widzenia. Fajnie że czas 4 ms-
jest szansa, że nie będzie smużył. Ale kurde te odświeżanie. A są w ogóle monitory w
jakieś rozsądnej w miarę cenie o podobnych parametrach, ale lepszym odświeżaniu? Myślałem
również, że skoro większa rozdzielczość, to w ogóle większa przekątna by się przydała-
może 27 cali?


No widzisz, ja mam tę sytuację, że aktualnie jadę na starej Samsungowej 19". Ogólnie strasznie jest marna, więc wymiana na cokolwiek z matrycą IPS i wyższą rozdziałką będzie rajskim posunięciem :)

Dla Ciebie dobrym wyborem byłby taki Asus:
http://www.agito.pl/monitor-asus-27-led-ips-mg279q/pd/DLDLCMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11856877

27 cali, 2560x1080, IPS, 144hz. Tylko wtedy cena idzie 2x w górę :) Jest jeszcze Acer XB270HU i ten ma G-Sync, ale kosztuje 2999zł. Z tego co się orientuję nie ma nic tańszego o takich parametrach. Za 144hz trzeba słono płacić.

Ja sobie założyłem, że więcej jak 2 tysiaki na monitor nie wydam, więc raczej pozostanę przy tamtym budżetowym Acerze co podawałem wcześniej :)

Tutaj masz takowe monitory o tych parametrach:
https://www.morele.net/komputery/monitory-i-projektory/monitory-led-lcd-523/,,,,,,,,,,28249O898185,30331O996297/1/#product_list


OOOO jaki znalazłem: https://www.morele.net/monitor-asus-pb278qr-710826/

Może taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 12:57, KannX napisał:

27 cali, 2560x1080, IPS, 144hz. Tylko wtedy cena idzie 2x w górę :) Jest jeszcze Acer
XB270HU i ten ma G-Sync, ale kosztuje 2999zł. Z tego co się orientuję nie ma nic tańszego

A ja widzę za 2699zł z darmową dostawą w paru sklepach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 17:13, Kosmitus napisał:

A ja widzę za 2699zł z darmową dostawą w paru sklepach ;]


Faktycznie, źle mi się napisało. Co nie zmienia faktu, że 2699zł to też kupa kasy :) Ale jak na takie parametry to chyba wart swej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 19:06, KannX napisał:

Faktycznie, źle mi się napisało. Co nie zmienia faktu, że 2699zł to też kupa kasy :)
Ale jak na takie parametry to chyba wart swej ceny.

Sam na niego zerkałem, ale jak na razie zobaczymy jak pójdzie z upgradem za parę miesięcy i budżetem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą dysku oraz obudowy w moim komputerze. Proszę was radę.
- Aktualnie posiadam jeden z dysków WD Green 3,5 cal o pojemności 1TB, myślałem na wymianie go na SSD o przedziale miejsca 240-250GB.
- Posiadam również zewnętrzny dysk WD Elements 3,5 cal 2,5TB. Jeśli zmieniłbym mój dysk stacjonarny na SSD, to chciałbym zapakować oba dyski do nowej zewnętrznej obudowy na usb (o ile istnieje kieszeń na dwa dyski 3,5 z własnym zasilaniem).
- Cały mój komputer mieści się w starej obudowie Modecom Harry, jednakże po parunastu latach już się trochę wysłużyła i wygląda niemalże fatalnie. Chciałbym wymienić obudowę głównie ze względu na estetykę, gdyż nie jestem wymagającym graczem i temperatury nawet w aktualnej obudowie, stoją na dobrym poziomie. Najbardziej podoba mi się typ case''a w którym klapa zasłania cały przedni panel, a boki obudowy nie mają wytłoczeń (np: SilentiumPC Pax M70, seria Fractal Define). Rozmiar aktualnej obudowy w której się wszystko mieści: ok. H420xL470xB180.

Wymagania co do cen: dysk - 300zł, kieszeń - jak najniższa. Jeśli chodzi o obudowę, nie narzucam granicy, ponieważ będę też szukał w używanych. Z moich obserwacji nie każda marka projektuje i wprowadza obudowy tego typu do obiegu, więc jeśli mogę was prosić, to chciałbym poznać nazwy samych marek bądź modeli, a nie konkretne oferty.
Jako ciekawostka, dodam, że prawdopodobnie posta by nie było gdybym dobrze spojrzał na godzinę zakończenia aukcji na allegro, bo kupiłbym wtedy używaną obudowę Fractal Define R2 w doskonałym stanie za ok. 110zł, no ale cóż.

Z góry dziękuję wam za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 09:34, DuuDFat napisał:

- Aktualnie posiadam jeden z dysków WD Green 3,5 cal o pojemności 1TB, myślałem na wymianie
go na SSD o przedziale miejsca 240-250GB.


Samsung Evo 850, Crucial MX200 - jeśli chcesz po prostu szybkiego i nowoczesnego dysku.
Sandisk Ultra i Sandisk Plus jak masz nieco niższy budżet. W sumie też GoodRAM C100.

Dnia 26.05.2016 o 09:34, DuuDFat napisał:

- Posiadam również zewnętrzny dysk WD Elements 3,5 cal 2,5TB. Jeśli zmieniłbym mój dysk
stacjonarny na SSD, to chciałbym zapakować oba dyski do nowej zewnętrznej obudowy na
usb (o ile istnieje kieszeń na dwa dyski 3,5 z własnym zasilaniem).

W życiu takiej nie widziałem więc nie pomogę.

Dnia 26.05.2016 o 09:34, DuuDFat napisał:

- Cały mój komputer mieści się w starej obudowie Modecom Harry, jednakże po parunastu
latach już się trochę wysłużyła i wygląda niemalże fatalnie. Chciałbym wymienić obudowę
głównie ze względu na estetykę, gdyż nie jestem wymagającym graczem i temperatury nawet
w aktualnej obudowie, stoją na dobrym poziomie. Najbardziej podoba mi się typ case''a
w którym klapa zasłania cały przedni panel, a boki obudowy nie mają wytłoczeń (np: SilentiumPC
Pax M70, seria Fractal Define). Rozmiar aktualnej obudowy w której się wszystko mieści:
ok. H420xL470xB180.

Sporo możliwości:
NZXT S340 (ta nie ma jednak miejsca na napędy optyczne)
Cała rodzina Fractal Design Define (poza S który nie ma miejsca na napędy optyczne)
SilentiumPC Pax M70
Być może przypasuje ci również Corsair Air a już na pewno Corsair Carbide 400C i 400Q
Z opcji tańszych - Zalman R1
Wszystkie produkty Nanoxia Deep Silence
Antec Performance P100

Dnia 26.05.2016 o 09:34, DuuDFat napisał:

Jako ciekawostka, dodam, że prawdopodobnie posta by nie było gdybym dobrze spojrzał na
godzinę zakończenia aukcji na allegro, bo kupiłbym wtedy używaną obudowę Fractal Define
R2 w doskonałym stanie za ok. 110zł, no ale cóż.

Używane obudowy są bardzo fajną sprawą. Samemu sobie Define R4 Black Pearl z oknem za niecałe 250 zł wyhaczyłem. Biorąc pod uwagę że nowa podchodziła pod 450 to zdecydowanie było warto :P

I tak swoją drogą, jak pisałeś o R2 za 110 zł to ja widzę R3 za 119 na Allegro, nawet w niezłym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpierw dziękuję bardzo za szybko i rzetelną odpowiedź :)

Dnia 26.05.2016 o 09:54, ziptofaf napisał:

Samsung Evo 850, Crucial MX200 - jeśli chcesz po prostu szybkiego i nowoczesnego dysku.

Nie znam się na dyskach, ale skoro polecasz, to prawdopodobnie zakupię Crucial''a. Nówka na allegro chodzi w okolicach 340zł, wiec 4 dyszki do góry to nieduży wydatek.

Dnia 26.05.2016 o 09:54, ziptofaf napisał:

W życiu takiej nie widziałem więc nie pomogę.

No właśnie pomyślałem, że to może być wymysł mojej bujnej fantazji, wiec pewnie dokupię dodatkową obudowę 3,5 cala do dysku zewnętrznego. Ewentualnie jak znajdę odrobinę wolnego czasu, to sam zaprojektuję i wydrukuję. Dostęp do drukarki mam, CADy znam, z elektroniką ktoś pomoże.

Dnia 26.05.2016 o 09:54, ziptofaf napisał:

NZXT S340 (ta nie ma jednak miejsca na napędy optyczne)
Cała rodzina Fractal Design Define (poza S który nie ma miejsca na napędy optyczne)
SilentiumPC Pax M70
Być może przypasuje ci również Corsair Air a już na pewno Corsair Carbide 400C i 400Q
Z opcji tańszych - Zalman R1
Wszystkie produkty Nanoxia Deep Silence
Antec Performance P100

Z tych pozycji designem najbardziej pasują mi obudowy Fractal Design Define i Nanoxia Deep Silence, niestety większość nie na mój budżet, biorąc pod uwagę jedynie wymóg estetyki. Najwięcej za obudowę dałbym ok. 200zł, więc poszperam jeszcze na Allegro szukając okazji.

Dnia 26.05.2016 o 09:54, ziptofaf napisał:

I tak swoją drogą, jak pisałeś o R2 za 110 zł to ja widzę R3 za 119 na Allegro

Jest ta R3, ale mocno porysowana, do tego z wyłamanym małym elementem, jedna z bocznych ścianek też wygląda na wygiętą, ale nie wiem czy to nie kwestia odbicia. Od wielu lat komputer trzymam na biurku, więc się nie rysuje, a jak już pisałem, cenię sobie estetykę. Swoją drogą mam wrażenie, że lakiery do obudów zaniżyły swoją jakość w przeciągu ostatnich lat, bo jak mój stary Modecom Harry może wyglądać fatalnie po parudziesięciu latach, to mimo wszystko ścianki boczne ma w lepszym stanie od tej R3.
Żałuję, że nie udało mi się kupić tej R2, bo jej stan był niemalże idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 12:44, DuuDFat napisał:

No właśnie pomyślałem, że to może być wymysł mojej bujnej fantazji, wiec pewnie dokupię
dodatkową obudowę 3,5 cala do dysku zewnętrznego. Ewentualnie jak znajdę odrobinę wolnego
czasu, to sam zaprojektuję i wydrukuję. Dostęp do drukarki mam, CADy znam, z elektroniką
ktoś pomoże.


Może pomyśl o serwerze NAS, z dwoma slotami na dyski :D Oczywiście to dość droga opcja, ale używane za mniej niż 400 zł da sie znaleźć :D A mozliwośći takie coś ma ogromne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 13:21, pawbuk napisał:

Może pomyśl o serwerze NAS, z dwoma slotami na dyski :D Oczywiście to dość droga opcja,
ale używane za mniej niż 400 zł da sie znaleźć :D A mozliwośći takie coś ma ogromne ;)


Myślałem. NAS to świetna opcja, znajomy ma i wychwala jak się da. Jednakże to droga inwestycja, bo pomijając sam serwer, trzeba jeszcze dokupić dyski. WD Red niestety nie są zbyt tanie, a stawiając na swoich dyskach, straciłbym wiele miejsca.
Pewnie kiedyś się za to zabiorę jak zacznie już krytycznie brakować mi miejsca na dyskach, ale to jeszcze sporo czasu. Wtedy też pewnie ze względu na oszczędności i zamiłowanie do majsterkowania, postawie jakiś darmowy NAS na Dell''u USFF czy innym komputerku ;)

Swoją drogą jako ciekawostka, dodam, że znalazłem to czego szukałem, ale pewnie i tak nie kupię:
http://allegro.pl/obudowa-unitek-usb-3-0-esata-dwa-dyski-sata-raid-i6000725313.html
http://allegro.pl/a12-obudowa-zewnetrzna-do-dyskow-sata-2x-6tb-hdd-i6217356593.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się