Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2016 o 12:04, ruden napisał:

Kurcze ja jakoś się nie mogę przekonać do EVGA. Dla mnie najważniejsza jest wydajność
chłodzenia i kultura pracy. A to czy w benchmarkach karta z kombajnem będzie miała 1%
większe osiągi- marginalne. Jakoś tak upodobałem sobie MSI, a Gigabyte mnie odstraszył
parę lat temu swoim windforcem na radeonie hd7950.


A ja właśnie na to patrzę a nie na zegary (bo te istotnie mam gdzieś):
http://www.tweaktown.com/reviews/7246/evga-geforce-gtx-980-ti-superclocked-acx-2-video-card-review/index10.html

980Ti od EVGA jest cichszy od większości kart o ile nie walisz wentylatorów na 100%.

No i EVGA oferuje w sumie najlepsze warunki gwarancyjne - od ręki w ich serwisie i nie robią problemów żadnych nawet jeśli spaliłbyś kartę przez OC, tylko zarejestrować kartę. Przez 90 dni od zakupu możesz też skorzystać z ich opcji Step-Up i np. wymienić 1070tkę na 1080tkę albo z referencyjnej 1080tki przejść na model lepiej chłodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 12:15, ziptofaf napisał:

A ja właśnie na to patrzę a nie na zegary (bo te istotnie mam gdzieś):
http://www.tweaktown.com/reviews/7246/evga-geforce-gtx-980-ti-superclocked-acx-2-video-card-review/index10.html

980Ti od EVGA jest cichszy od większości kart o ile nie walisz wentylatorów na 100%.


No i EVGA oferuje w sumie najlepsze warunki gwarancyjne - od ręki w ich serwisie i nie
robią problemów żadnych nawet jeśli spaliłbyś kartę przez OC, tylko zarejestrować kartę.
Przez 90 dni od zakupu możesz też skorzystać z ich opcji Step-Up i np. wymienić 1070tkę
na 1080tkę albo z referencyjnej 1080tki przejść na model lepiej chłodzony.

W sumie fajnie- wymiana 1070 na 1080, a chociaż na jakichś rozsądnych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2016 o 11:55, ziptofaf napisał:


A EVGA to gdzie?! Toż to w sumie najlepsza firma robiąca GeForce''y. I w sumie to właśnie
ich cennikiem powinieneś się kierować:


Od trzech lat mam karty Gigabyte, które są b. dobre i chłodne, więc jeśli już, chciałbym wziąć kartę tego producenta - chyba, ze inna będzie lepsza i z porównywalnym chłodzeniem. Najbardziej nie ufam firmie Gainward, gdyż ich GTX 570 strasznie się grzał i nie byłem zeń zadowolony. Najlepiej spisywał się u mnie GTX 780 OC i GTX 980 G1 Gaming - obie od Gigabyte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 12:54, ruden napisał:

W sumie fajnie - wymiana 1070 na 1080, a chociaż na jakichś rozsądnych warunkach?


Bardzo rozsądnych i EVGA tak ogółem to na tym traci finansowo, tu masz to dokładnie rozpisane:
http://eu.evga.com/support/stepup/

Ale tak pokrótce:
Kupiłeś sobie kartę za 1000 zł powiedzmy. Chcesz wymienić na taką za 2000. Odsyłasz im swoją kartę i paragon zakupu i za dopłatą tysiaka + koszt przesyłki dostajesz nową.

Dlatego zresztą ich polecam, lubię traktowanie klientów jak ludzi a nie szkodniki które trzeba tępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku pojawiły się już dwa niereferenty: ASUS GeForce ® GTX 1080 STRIX 8GB GDDR5X VR Ready i MSI GeForce ® GTX 1080 Gaming 8GB GDDR5X VR Ready - obie w cenie 3 599 zł ... masakra.

http://www.komputronik.pl/category/1099/karty-graficzne.html?sb=&sd=&sa=&category=1099&pvg=&showProducts=1&showPromoted=0&ot=27&a[507][]=88869

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 13:42, lis_23 napisał:

W Komputroniku pojawiły się już dwa niereferenty: ASUS GeForce R GTX 1080 STRIX 8GB
GDDR5X VR Ready i MSI GeForce R GTX 1080 Gaming 8GB GDDR5X VR Ready - obie w cenie 3
599 zł ... masakra.


Ja tam sądzę że to dobra cena. Za tyle samo co Founders dostajesz lepszą kartę. Ty chyba nie sądziłeś że one będą DUŻO tańsze (i to jeszcze w preorderze :P), poniżej 3299 zejdą tylko najwolniejsze modele z jednym wentylatorem. Kilka niereferentów będzie w okolicach 3350 o ile dobrze myślę ale dopiero pod koniec czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2016 o 13:43, ziptofaf napisał:


Ja tam sądzę że to dobra cena. Za tyle samo co Founders dostajesz lepszą kartę. Ty chyba
nie sądziłeś że one będą DUŻO tańsze (i to jeszcze w preorderze :P), poniżej 3299 zejdą
tylko najwolniejsze modele z jednym wentylatorem. Kilka niereferentów będzie w okolicach
3350 o ile dobrze myślę ale dopiero pod koniec czerwca.


Liczyłem na 3 tys. za niereferenty - chyba się przeliczyłem ;)
Ciekawe, kiedy można się spodziewać tych kart od Gigabyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa co prawda sprzed paru dni, ale ciągle mam wątpliwości.

Dnia 26.05.2016 o 09:54, ziptofaf napisał:

Samsung Evo 850, Crucial MX200 - jeśli chcesz po prostu szybkiego i nowoczesnego dysku.


Czytałem o obu dyskach i słyszałem różne opinie. Z jednej strony Samsung osiąga o wiele lepsze wyniki, a różnica z Crucialem wynosi jedynie 30-40zł.

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-850-Evo-250GB-vs-Crucial-MX200-250GB/2977vs3196

Z drugiej zaś strony na innym forum mocno psioczyli na Samsunga ze względu na TLC.

http://forum.benchmark.pl/topic/183611-samsung-850-evo-vs-crucial-mx200/

Póki co, mimo wszystko jestem za Samsungiem, ale niestety nie jestem w stanie samodzielnie podjąć decyzji, a i moja wiedza mi na to nie pozwala.
Tak więc ostatecznie i bez większego namysłu, która z tych pozycji będzie lepszym zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na wzmiankowane koszty nowego gtx1070 (liczyłem na trochę niższa cenę oscylującą w granicach 1700-1800) rośnie moje zainteresowanie nowościami od AMD. Czy wiadomo coś więcej kiedy możemy się spodziewać na polskim rynku r9 480X a najlepiej ich niereferencyjnych rozwiązań?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!

Na wstępie chciałbym podziękować @ziptofafowi za doradztwo w sprawie kupna sprzętu, którym cieszę się już parę miesięcy :)

Przychodzę jednak z kolejną prośbą, tym razem w sprawie mojego dobrego kolegi. Przedstawię specyfikację jego obecnie posiadanego sprzętu i proszę o poradę, do której pytanie zamieszczę na końcu posta.

SPECS

Płyta główna: Gigabyte GA-880GA-UD3H [PL-SAM3-GA-031]

Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor, 3013 MHz

Chłodzenie CPU: Silentium Spartan (więcej danych brak, kupiony ok. 6 miesięcy temu za kwotę 90zł)

Karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 Series

Pamięć: Patriot PVS34G1333LLK PC3-10666 1333MHz 4GB (2 x 2GB Kit) Viper Extreme Performance Low Latency 240pin DIMM Desktop DDR3

+

Bliżej niezidentyfikowane kości dokupione 2x 2GB DDR3 (brakuje mi danych na temat producenta, ale twierdzi, że kompatybilne, bo czymś sprawdzał)

Zasilacz: RAPTOXX CLASSIC 500W 12CM FAN PASSIVE-PFC BOX - zamontowany u góry - podobno tykająca bomba

Obudowa: Tu pojawia się niejasność, ale wydaje mi się, że jest to typ Orion Midi

------------------------------------------------------------------------------------- -----------

Teraz tak. Koleżka chciałby przede wszystkim się dowiedzieć, czy jego obecny sprzęt nadaje się do modernizacji. Chciałby trochę podwyższyć sobie FPSy w grach, nic wielkiego, bez szału. Powiedział mi, że jego budżet to ok. 700 zł, ale znając Was, zapewne podacie mi różne warianty, więc nie musicie się kurczowo trzymać tej granicy. Oczywiście wszystko w miarę rozsądku. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie kupić Lenovo IdeaPad 100S-11IBY i zainstalować na nim Windowsa 7 32bit. Jednak po wejściu na stronę ze sterownikami lenovo

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/100-series/100s-11iby?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers%20and%20Software|Drivers%20and%20Software&beta=false

Okazuje się, że do Windowsa 7 praktycznie nie ma sterowników (mimo, że sami twierdzą, iż netbook jest kompatybilny z tym systemem!). Brak sterowników do sieci WLAN, chipsetu. Nigdzie nie widzę także sterowników do karty graficznej. Tak ma być, czy po prostu ten model nie jest kompatybilny z systemami innymi niż Windows 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 14:42, Zand79 napisał:

Z uwagi na wzmiankowane koszty nowego gtx1070 (liczyłem na trochę niższa cenę oscylującą
w granicach 1700-1800) rośnie moje zainteresowanie nowościami od AMD. Czy wiadomo coś
więcej kiedy możemy się spodziewać na polskim rynku r9 480X a najlepiej ich niereferencyjnych
rozwiązań?


Jutro bardzo wczesnym rankiem jest Computex - wówczas dowiemy się co nieco o nowych kartach. Same benchmarki itd od indywidualnych recenzentów mają NDA aż do 29 czerwca więc zapewne nowe karty wyjdą na początku lipca.

W przeciwieństwie do produktów Nvidii nie ma żadnej wzmianku o Founder''s Edition a niektóre firmy już chwaliły się systemami chłodzeń przygotowanych dla nowych kart więc pewnie i pierwszego dnia dostaniesz niereferenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 14:43, Tuchaczevsky napisał:

Teraz tak. Koleżka chciałby przede wszystkim się dowiedzieć, czy jego obecny sprzęt nadaje
się do modernizacji.


W sumie to się da. Phenom II X4 945 jest bardzo wolną jednostką na dzień dzisiejszy i nic nie sprawi że gry wymagające mocnego procesora zaczną działać lepiej. Ale większość tytułów na szczęście aż tak uzależnionych od CPU nie jest i można znacznie przyspieszyć wymieniając samą kartę graficzną. Z tym że to półśrodki i radzę jednak powoli myśleć o przeprowadzce na nową platformę (coś w stylu Core i3-6100 + 8GB DDR4 + płyta główna na H110M/B150M to wydatek poniżej 1000 zł a stanowiłoby dobrą podstawkę do komputera growego).

Tak czy siak:
Nowa karta graficzna: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-oc-gv-n950oc-2gd-707402/
I zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/

Wyjdą raczej okolice 800 zł aniżeli 700 ale to raczej nieuniknione.

GTX950 jest wydajnym układem i w momentach gdy nie będzie ograniczany przez procesor poradzi sobie z dowolną dzisiejszą grą chociaż w średnich detalach. Na pewno skok wydajnościowy względem obecnie posiadanej będzie olbrzymi (na pewno więcej niż dwukrotny). Byleby kolega nie nastawiał się na płynną rozgrywkę w GTA V, Watch Dogs, nowego Total War albo Dark Souls 3 bo tutaj będzie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 14:43, Tuchaczevsky napisał:

Teraz tak. Koleżka chciałby przede wszystkim się dowiedzieć, czy jego obecny sprzęt nadaje
się do modernizacji. Chciałby trochę podwyższyć sobie FPSy w grach, nic wielkiego, bez
szału. Powiedział mi, że jego budżet to ok. 700 zł, ale znając Was, zapewne podacie mi
różne warianty, więc nie musicie się kurczowo trzymać tej granicy. Oczywiście wszystko
w miarę rozsądku. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi :)


Zasilacz bym wymienił na taki:
https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/

I do tego wziął kartę graficzną:
http://proline.pl/?p=GTX+950+2GD5+OC&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo

Razem 800zł. Komp kolegi dostanie solidnego kopa i nie będzie już ryzyka że od tego kopa zasilacz kopnie w kalendarz :)

A jakby kolega chciał kupić wszystko na Morelach, to wtedy do zasilacza niech weźmie takiego GTXa z Moreli:
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-oc-gv-n950oc-2gd-707402/

Jeszcze niech się ktoś wypowie, bo może maja inne ciekawe pomysły :)


EDIT: HAHAHA to samo podaliśmy, tylko ja nieco dłużej myślałem :D No to już kolega wie, co ma brać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf @KannX

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie. Chcę się odnieść do fragmentu o wymianie całej podstawki, jako podwalin pod komputer do gier. Nie taki jest zamiar, kolega nie posiada aż tyle czasu, po prostu chciałby czerpać odrobinę więcej przyjemności :)

Pytanie: Czy wymiana zasilacza oraz grafiki, które to podzespoły podaliście, nie wpłynie negatywnie na procesor. Upraszczając - czy procesor nie będzie miał nic przeciwko takim zmianom?

Rozumiem, że kości mogą zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam zamiar kupić nowy procesor,kartę graficzną,zasilacz,płytę główną,ram.
Budżet do 1500 zł złoży mi ktoś coś sensownego ?
Komputer ma być wykorzystywany do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie w tej chwili widać po co była ta cała edycja FE - w tej chwili producenci niereferentów mogą sobie spokojnie podnosić ceny, bo nie ma już tańszych referentów :D Jeśli chcemy porządną konstrukcje to musimy zapłacic praktycznie cenę sugerowaną za edycję FE.

Podejrzewam, że dokladnie to samo będzie w przypadku pozostałych nowych kart - 1070 za 2200 zł. Na tym przykładzie widać dlaczego monopol na rynku jest tak szkodliwy i dlaczego państwa z taka bezwzględnością ścigają wszelkie praktyki monopolistyczne.
Lepiej już nie wspominać co Intel wyprawia ze swoimi procesorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 16:52, 865432 napisał:

Siemka mam zamiar kupić nowy procesor,kartę graficzną,zasilacz,płytę główną,ram.
Budżet do 1500 zł złoży mi ktoś coś sensownego ?
Komputer ma być wykorzystywany do gier.


Proszę bardzo. Absolutny max jeśli chodzi o kwotę do 1500zł.

http://www.morele.net/inventory/info/4G8DmI/

Rozumiem, że dysk twardy i obudowę zostawiasz starą? Na tym co podałem pograsz w każdą nową grę na medium. Jak najbardziej sensowny komputer, a RAM masz pod kolor radiatorów płyty głównej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 17:57, pawbuk napisał:

Wyraźnie w tej chwili widać po co była ta cała edycja FE - w tej chwili producenci niereferentów
mogą sobie spokojnie podnosić ceny, bo nie ma już tańszych referentów :D Jeśli chcemy
porządną konstrukcje to musimy zapłacic praktycznie cenę sugerowaną za edycję FE.


No w Komputroniku już można zamawiać 1080 od MSI z ichniejszym chłodzeniem za 3599zł, czyli cena jak za FE :)

Dnia 31.05.2016 o 17:57, pawbuk napisał:

Podejrzewam, że dokladnie to samo będzie w przypadku pozostałych nowych kart - 1070 za
2200 zł.


No to sobie chyba jednak 1070 nie kupię :)

Dnia 31.05.2016 o 17:57, pawbuk napisał:

Na tym przykładzie widać dlaczego monopol na rynku jest tak szkodliwy i dlaczego
państwa z taka bezwzględnością ścigają wszelkie praktyki monopolistyczne.
Lepiej już nie wspominać co Intel wyprawia ze swoimi procesorami...


Ojtam ojtam, Intel po prostu dopracowuje procki z każdą generacją. To tak jak Porsche z modelem 911 :D Dobra koniec ironii.

Jeśli Polaris 10 będzie miał wydajność 980/Fury i będzie kosztował 1200zł (raczej wątpię), to sobie kupię 2 takie Polarisy i będę miał wydajność 1080 o 1000zł taniej ;) Kiedyś wielu graczy stosowało trik łącząc dwa GTXy 760 - dawało to świetną wydajność przy znacznie niższej cenie niż jakby kupić jedną mocną kartę (nie pamiętam co było wtedy na topie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2016 o 16:44, Tuchaczevsky napisał:

Pytanie: Czy wymiana zasilacza oraz grafiki, które to podzespoły podaliście, nie wpłynie
negatywnie na procesor. Upraszczając - czy procesor nie będzie miał nic przeciwko takim
zmianom?


Nie. Po prostu karta graficzna w niektórych grach będzie ograniczana wydajnością procesora.

Dnia 31.05.2016 o 16:44, Tuchaczevsky napisał:

Rozumiem, że kości mogą zostać?

Mogą bo nie ma zmiany procesora i płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się