Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2016 o 17:39, Radekl2 napisał:

Widać za dużo gier, które sponsorowała Nvidia i jakoś mi się wbiło w głowę, że Nvidia=gry
:D


Prawda jest też taka, że nVidia jest w chwili obecnej prawie trzykrotnie popularniejsza wśród graczy od AMD (statystyki Steama) - z tego też powodu może się wielu graczom nie siedzącym zbytnio w sprawach sprzętu wydawać, że jej karty lepiej nadają się do gier.
Ja bym jednak tak nie uogolniał - i jednym, i drugim zdarzają się słabsze momenty. Ostatnio słabiej sobie radziło AMD, ale wystarczy im jedynie kilka dobrze wycenionych kart, żeby zbliżyć się do nVidii. Myślę, że w najbliższych miesiącach wielu graczy będzie wymieniać GPU, pojawia się więc szansa na zawojowanie rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 17:26, lis_23 napisał:

A ile będzie trzeba poczekać na te lepsze karty od AMD?


Do pół roku jeśli masz na myśli high-end. Te które wychodzą w czerwcu, o czym pisałem już dziś kilka razy, to zaledwie mid-end. Ale to samo tyczy się Nvidii i 1080Ti - też nie ma co się tego spodziewać szybciej niż w czwartym kwartale.

Dnia 01.06.2016 o 17:26, lis_23 napisał:

Ewentualnie mogę załatwić już kasę i czekać na premierę - nie wiem tylko, czy pod koniec czerwca też dostanę ten 1000
zł za 980

Dzisiaj to byś dostał nawet więcej.
Ale ja i tak nie rozumiem twojego pośpiechu. Masz high-endową kartę z poprzedniej generacji, o ile tylko obniżysz detale z Ultra na wysokie to pograsz we wszystko co wyjdzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. A to że obecna karta straci na wartości? Kogo to obchodzi? W międzyczasie w podobnym stopniu na wartości stracą najnowsze układy.

Rozumiem ludzi którzy przesiadają się, tak jak ja, z kart sprzed 2 generacji. Bo jednak 280X po prostu sobie z niektórymi tytułami nie radzi (no i w moim przypadku ta karta jednak pracowała przez rok w trybie 24/7 pod maksymalnym obciążeniem więc liczę się z tym że może mnie zawieść szybciej niż by mi to pasowało). Rozumiem ludzi wymieniających GTX''y 970 bo dla nich ta wymiana jest opłacalna (w najgorszym wypadku płacą 0 i dostają RX 480 który będzie przynajmniej tak samo szybki a być może okaże się że znacząco wydajniejszy niż to, poza tym jest też GTX1070 i możliwe że na RX 480 się lineup AMD nie kończy i będzie coś w okolicach $250-300 o wydajności zbliżonej do 1070tki). Rozumiem też ludzi którzy mają wielgaśne monitory 3440x1440 i 4k bo do tej rozdziałki optymalnym to byłyby 2 karty graficzne z najwyższej półki.

Ale nie rozumiem osób które po prostu chcą sobie pograć i nie mają super dobrego wzroku pozwalającego im dostrzec każdy piksel z osobna, nie celują w super wysoką ilość klatek na sekundę, nie mają olbrzymich ekranów... a sądzą że potrzebny im do tego sprzęt za ponad 3000 zł a kartę sprzed jednej generacji już traktują jako zło które trzeba wyegzorcyzmować z komputera. Ale teraz już tylko po raz n-ty powtarzam to samo więc temat ze swojej strony traktuję za zamknięty. Jak chcesz kupować sobie 1080tkę bo po prostu lubisz wydawać kasę i myśleć że to się "opłaca" to kupuj, twoja sprawa.

Dnia 01.06.2016 o 17:26, lis_23 napisał:

Tak, miałem ATI HD4870 i nie wspominam tej karty najmilej: cięła w "F.E.A.R.2 " tak
niemiłosiernie, ze nie dało się grać i co miesiąc trzeba było ją odkurzać, bo zalegał
weń kusz i były artefakty graficzne na ekranie. Nie wspominając już o 109 stopniach w
"F.E.A.R2" ;)


A bo HD4870 wymagał fanfixa do poprawnego działania jak kupowałeś referenta. Ale z drugiej jednak strony - przy cenie 800 zł był o jakieś 20% wolniejszy od GTX''a 280 za 2000. Zresztą ty i tak miałeś lekko, ja w tym czasie siedziałem na 2x HD4850 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 15:26, ziptofaf napisał:

Ech, ja mam osobiście złe wspomnienia z Crossfire ale to jeszcze z czasów podwójnego
HD4850 - 100 stopni Celsjusza i wycie wentylatorów niemal tak straszliwe jak referencyjnego
290X. I micro stuttering z kosmosu. Więc jakkolwiek też nad tym myślę to najpierw sobie
kupię jedną karciochę, zobaczę czy nadaje się toto dla moich potrzeb i dopiero potem
zastanowię się nad drugą. Płyta też niby wspiera tak SLI jak i CF, zasilacz mam wystarczający
nawet na Quadfire... kto wie, może dam podwójnemu GPU szansę.


Jeśli chodzi o hałas i temperatury to się o to zbytnio nie boję. Jeśli będę robił Crossfire, to na górę wezmę dłuższą kartę z blowerem, a na dół krótszą z normalnymi wiatrakami. To powinno zapewnić dobre temperatury podczas ostrego grania przy niezbyt dużym hałasie. Zresztą to się nie będzie chyba zbytnio grzało, skoro 480 ma max TDP 150W.

A jak lepiej podłączać zasilanie kart? Mogę z jednego kabelka 8-pin puścić rozdzielacz na 2x6-pin, czy lepiej osobno 2 kabelki 8-pin z zasilacza do każdej z kart?

No i jeszcze nie wiadomo co do wydajności tegoż 480. Oktaba obstawia wydajność bliższą 970 niż 980, a wtedy nie ma sensu, żebym wymieniał :)

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_480_wydajnosc_gtx_970_za_199_dolarow

Tak więc czekam na testy i wtedy pomyślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 20:53, KannX napisał:

A jak lepiej podłączać zasilanie kart? Mogę z jednego kabelka 8-pin puścić rozdzielacz
na 2x6-pin, czy lepiej osobno 2 kabelki 8-pin z zasilacza do każdej z kart?

Ja ci dam rozdzielacz. Dwa osobne kabelki!

Dnia 01.06.2016 o 20:53, KannX napisał:

Tak więc czekam na testy i wtedy pomyślę :)


A bo Oktaba nie widział czegoś co wyszło dosłownie kwadrans temu i co sprawiło że opadła mi szczęka:

http://www.techpowerup.com/img/16-06-01/22a.jpg - to jest RX 480. 67DF:C7 (tak swoją drogą 1266 MHz to trochę nisko jak na 14nm, ciekawe jak bardzo da się toto podkręcić). Ta nazwa modelu jest bardzo istotna bo:
http://videocardz.com/60253/amd-radeon-r9-480-3dmark11-benchmarks

Są dwa ujawnione testy Polarisów. 67DF:C7 bliski mocą Fury i wyprzedzający GTX''a 980. Oraz 67DF:C4 w niewielkim stopniu przewyższający GTX''a 970.

I prawdę mówiąc podejrzewałem (i pewnie nie tylko ja) że RX 480 to ten drugi (i tak wydajność GTX'a 970 za 1000 zł to duży krok do przodu) a pierwszy to jakiś nieujawniony RX 485X i największy z Polarisów. Ale... nie. RX 480 kosztujący $200 to ten większy chip który dościga Fury. I to prowadzi do kolejnego wniosku - to drugie coś przewyższające GTX''a 970 musi kosztować mniej od niego. Rynkowi używanych kart możemy powiedzieć papa jeśli to się sprawdzi.

I tak swoją drogą - wcześniej w Ashes of Singularity był też benchmark 67DF:CA czyli pełnego Polarisa (RX 480 nie jest pełnym chipem, brakuje w nim shaderów) ale tajemniczo zniknął.

Oczywiście - należy podejść do tych wyników z pewną nieufnością bo jednak te benchmarki to robota inżynierów AMD. Możliwe że pierwsze niższe wyniki brały się z niedopracowanych chipów a obecne to już to co pójdzie na rynek. Ale możliwe też że te śliczne liczby 18060 i 16164 to karty już mocno podkręcone.

Tym niemniej zapowiada się bardzo fajny lipiec dla osób budujących PC''ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

I prawdę mówiąc podejrzewałem (i pewnie nie tylko ja) że RX 480 to ten drugi (i tak wydajność
GTX''a 970 za 1000 zł to duży krok do przodu) a pierwszy to jakiś nieujawniony RX 485X
i największy z Polarisów. Ale... nie. RX 480 kosztujący $200 to ten większy chip który
dościga Fury. I to prowadzi do kolejnego wniosku - to drugie coś przewyższające GTX''a
970 musi kosztować mniej od niego. Rynkowi używanych kart możemy powiedzieć papa
jeśli to się sprawdzi.


Zobaczymy czy warto było sprzedawać już teraz 970 i siedzieć na integrze :D w sumie nie powinniśmy się dziwić, że po 1,5 roku od premiery Maxwelli wychodzi coś wydajniejszego za mniejsze pieniądze...

Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

Oczywiście - należy podejść do tych wyników z pewną nieufnością bo jednak te benchmarki
to robota inżynierów AMD. Możliwe że pierwsze niższe wyniki brały się z niedopracowanych
chipów a obecne to już to co pójdzie na rynek. Ale możliwe też że te śliczne liczby 18060
i 16164 to karty już mocno podkręcone.


Wszyscy wiemy jak to bywa z wykresami od AMD... oby jednak tym razem dali radę, bo konkurencja na rynku jest wręcz konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś w tym jest, bo ja nie siedzę zbytnio w sprawach sprzętu i nawet szczerze nie myślałem, żeby patrzyć na karty od AMD :D Dlatego tak jak np. wiem, że do 970 następcą i konkurencją powinna być 1070 tak nazw produktów AMD w ogóle nie kojarzyłem i nie wiedziałem czego testów powinienem szukać/na jakie czekać :D Mogliby wydać do sierpnia taką super konkurencję do 1070, pozwalającą fajnie wymienić moją 770 tak żeby dobrze to działało przez przynajmniej 3 generacje w okolicach 1500zł :D Trzymam kciuki za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

Są dwa ujawnione testy Polarisów. 67DF:C7 bliski mocą Fury i wyprzedzający GTX''a 980.
Oraz 67DF:C4 w niewielkim stopniu przewyższający GTX''a 970.

I prawdę mówiąc podejrzewałem (i pewnie nie tylko ja) że RX 480 to ten drugi (i tak wydajność
GTX''a 970 za 1000 zł to duży krok do przodu) a pierwszy to jakiś nieujawniony RX 485X
i największy z Polarisów. Ale... nie. RX 480 kosztujący $200 to ten większy chip który
dościga Fury. I to prowadzi do kolejnego wniosku - to drugie coś przewyższające GTX''a
970 musi kosztować mniej od niego. Rynkowi używanych kart możemy powiedzieć papa
jeśli to się sprawdzi.


I dobrze, bo cena 1070 rozczarowuje. Nvidia pojechałą po bandzie, a ja nie mam zamiaru wydawać ponad 2 tyś. na kartę. A taki RX 480 bardzo ładnie wpasowuje się w mój budżet i wydajnościowo też jest zaskakująco dobry (przynajmniej wg. wstępnych spekulacji). I właśnie o to chodzi - dużo więcej za te same pieniądze. W takim przypadku możemy mówić o faktycznym postępie. Ludzie wypisują, że 150W to względnie sporo, ale i tak mniej niż w porównaniu do kart poprzedniej generacji. Wymiana zasilacza raczej nikomu nie grozi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

A bo Oktaba nie widział czegoś co wyszło dosłownie kwadrans temu i co sprawiło że opadła
mi szczęka:

http://www.techpowerup.com/img/16-06-01/22a.jpg - to jest RX 480. 67DF:C7 (tak swoją
drogą 1266 MHz to trochę nisko jak na 14nm, ciekawe jak bardzo da się toto podkręcić).
Ta nazwa modelu jest bardzo istotna bo:
http://videocardz.com/60253/amd-radeon-r9-480-3dmark11-benchmarks


No, jeśli tak to będzie cudownie, bo nawet jeśli Crossfire nie będzie idealne, to i tak wydajność będzie bardzo dobra. Nawet do grania w 1440p.

Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

Są dwa ujawnione testy Polarisów. 67DF:C7 bliski mocą Fury i wyprzedzający GTX''a 980.
Oraz 67DF:C4 w niewielkim stopniu przewyższający GTX''a 970.


A ten drugi słabszy Polaris to co? Wydajność 970 w cenie 150$? :D To byłaby destrukcja.

Dnia 01.06.2016 o 21:06, ziptofaf napisał:

I prawdę mówiąc podejrzewałem (i pewnie nie tylko ja) że RX 480 to ten drugi (i tak wydajność
GTX''a 970 za 1000 zł to duży krok do przodu) a pierwszy to jakiś nieujawniony RX 485X
i największy z Polarisów. Ale... nie. RX 480 kosztujący $200 to ten większy chip który
dościga Fury. I to prowadzi do kolejnego wniosku - to drugie coś przewyższające GTX''a
970 musi kosztować mniej od niego. Rynkowi używanych kart możemy powiedzieć papa
jeśli to się sprawdzi.

I tak swoją drogą - wcześniej w Ashes of Singularity był też benchmark 67DF:CA czyli
pełnego Polarisa (RX 480 nie jest pełnym chipem, brakuje w nim shaderów) ale tajemniczo
zniknął.


Na Videcardz obstawiają, że "pełny" Polaris będzie kosztował 349$, ale to już trochę drogo. Chociaż jeśli miałby wydajność zbliżoną do 980Ti/1070 to czemu nie :) Obstawiam wydajność wyraźnie niższą od 1070, ale cenę 300$. Ale sobie fajnie można gdybać przez ten miesiąc :)

No nic, czekam. Zrobiłbym coś, ale trzeba czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf: Planuję zostać na obecnym sprzęcie do ok. listopada 2020 r., więc najdłużej w mojej komputerowej historii ( do tej pory zmieniałem sprzęt co trzy lata ), więc chcę dołożyć doń najmocniejszą kartę graficzną, która ten okres po prostu wytrzyma, a cały sprzęt wymienię na raz, właśnie pod koniec 2020 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 12:14, lis_23 napisał:

Ziptofaf: Planuję zostać na obecnym sprzęcie do ok. listopada 2020 r., więc najdłużej
w mojej komputerowej historii ( do tej pory zmieniałem sprzęt co trzy lata ), więc chcę
dołożyć doń najmocniejszą kartę graficzną, która ten okres po prostu wytrzyma, a cały
sprzęt wymienię na raz, właśnie pod koniec 2020 r.


Wraz z wymianą karty koniecznie kup nowy monitor. Jakieś 2560x1440, 144hz by się przydało, żeby się coś pokroju GTX 1080 się nie marnowało. Bez zmiany monitora zmiana samej karty jest bardzo bez sensu, bo taki 980 którego masz świetnie sobie radzi w 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2016 o 13:52, KannX napisał:


Wraz z wymianą karty koniecznie kup nowy monitor. Jakieś 2560x1440, 144hz by się przydało,
żeby się coś pokroju GTX 1080 się nie marnowało. Bez zmiany monitora zmiana samej karty
jest bardzo bez sensu, bo taki 980 którego masz świetnie sobie radzi w 1920x1080.


Tyle, że mój obecny monitor ma jeszcze cztery lata gwarancji i jak pisałem, jest to najlepszy monitor jaki do tej pory miałem. Patrzyłem już ile kosztują monitory Eizo w rozdzielczości, którą mi proponujecie i są one dosyć drogie, droższe od GTX 1080 - chyba, ze znacie jakiś dobry i tańszy odpowiednik? Ale i tak szkoda by mi było wydawać kasy na coś, co dobrze działa ( ok, karta też dobrze działa, ale chcę mieć zapas mocy na te najbliższe cztery lata ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2016 o 14:10, lis_23 napisał:

Tyle, że mój obecny monitor ma jeszcze cztery lata gwarancji i jak pisałem, jest to najlepszy
monitor jaki do tej pory miałem. Patrzyłem już ile kosztują monitory Eizo w rozdzielczości,
którą mi proponujecie i są one dosyć drogie, droższe od GTX 1080 - chyba, ze znacie jakiś
dobry i tańszy odpowiednik? Ale i tak szkoda by mi było wydawać kasy na coś, co dobrze
działa ( ok, karta też dobrze działa, ale chcę mieć zapas mocy na te najbliższe cztery
lata ).


A nie lepiej np za 1,5 roku kupić kartę, która umożliwi Ci dalej granie w wysokich/bardzo wysokich ustawieniach za 70% ceny, którą musiałbyś wydać obecnie, bo np skąd wieszczy za 1,5 roku nie kupisz czegoś co wydajnościowo prześciga GTX1080Ti w cenie GTX970?
Teraz wydasz na GTX1070 powiedzmy 2500 PLN a na twoim monitorze różnicy nie zauważysz w stosunku do GTX980. A wtedy kiedy różnica zacznie być zauważalna możliwe, że coś o wydajności GTX1070 będzie kosztować 1500PLN a nie 2500PLN, a może będzie wystarczyło ustawić wtedy detale średnie, które będą wyglądały jak obecnie wysokie i wszystko będzie Ci chodzić płynnie. Jest też możliwość, że kupisz teraz kartę, która jest och i ach a za 2 lata wprowadzą nową technologię, która na obecnych karatach jest nieosiągalna i żeby wybrać ustawienia wysokie trzeba znowu wyłożyć pieniądze.

Ot naucz się w końcu, że się nie kupuje nic na zapas, bo rynek ten zmienia się zbyt dynamicznie, bo teraz chcesz wydać 2500PLN za być może wzrost wydajności za 2 lata. Coś jak kupię sobie dziś motocykl mimo iż nie mam na niego prawa jazdy, ale za 2 lata je sobie chcę zrobić, a do tej pory i tak będę jeździł rowerem. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2016 o 14:45, Nufiko napisał:

Jest też możliwość, że kupisz teraz kartę, która jest och i ach a
za 2 lata wprowadzą nową technologię, która na obecnych karatach jest nieosiągalna i
żeby wybrać ustawienia wysokie trzeba znowu wyłożyć pieniądze.

Na pewno za ok. dwa lata wyjdą kolejne karty graficzne ale, jak już pisałem, całego kompa chcę zmienić pod koniec 2020 r.
Chciałbym zakupić GTX 1080 ze względu na:

- lepszą obsługę DX12 niż w serii 900
- 8GB VRAMu
- mimo wszystko, prawie dwukrotnie więcej kl/s w wielu grach w FHD ( np. "Wiedźmin3" na ultra )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, zrobiłem sobie tryb półpasywny w kompie :) A przynajmniej w przednim wentylatorze (dmucha na chłodnice Corsaira H60). Wgrałem Gigabyte APP Center, a następnie System Information Viewe. No i tam jest taka cudowna opcja gdzie można sobie ustawić "wykres" odnośnie każdego wentylatora w obudowie. Ustawiłem sobie przedni wentylator tak, że włącza się dopiero gdy procesor osiąga 60 stopni. Podczas przeglądania internetu i lekkiego grania się nie włącza.

Co ciekawe na płycie mam dwa 4-pinowe gniazda od wentylatorów procesora. Jedno CPU, a drugie CPU_OPT. Gdy podłączę wentylator pod CPU, to wtedy nie ma możliwości całkowitego go wyłączenia (niby PWM na 0, ale wentyl kręci). Przy CPU_OPT można wszystko ładnie ustawić.

Dodatkowo odłączyłem reduktor 12->9V który miałem wpięty w pompę H60 i również tym programem ustawiłem 80% prędkości pompy. Temperatura spadła o kilka stopni, pompka kręci 4100obr zamiast 3700 i jest zauważalnie ciszej (max obroty pompki to 4600obr). Widocznie przy 3700 cośtam wpadało w wibracje (takie jakby pur-pur-pur).

Jestem niezwykle zadowolony z siebie jak i z mojej płyty. Aż chyba w nagrodę Crossfire dostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 15:02, lis_23 napisał:

Na pewno za ok. dwa lata wyjdą kolejne karty graficzne ale, jak już pisałem, całego kompa
chcę zmienić pod koniec 2020 r.


Nie rozumiem teraz możesz wydać 2,5k PLN a za 2 lata nie możesz dać 1,5k PLN przy prawie niezauważalnej zmianie wydajności.

Dnia 02.06.2016 o 15:02, lis_23 napisał:

Chciałbym zakupić GTX 1080 ze względu na:

- lepszą obsługę DX12 niż w serii 900


A co wymiernego da ci DX12, żeby się w to pchać? On nie dodaje żadnych nowych efektów graficznych więc obrazy renderowane przez DX11 i DX12 będą identyczne,

Dnia 02.06.2016 o 15:02, lis_23 napisał:

- 8GB VRAMu


A do czego Ci to potrzebne przy FHD gdy 4 GB RAM w 99% przypadków wystarczają?

Dnia 02.06.2016 o 15:02, lis_23 napisał:

- mimo wszystko, prawie dwukrotnie więcej kl/s w wielu grach w FHD ( np. "Wiedźmin3"
na ultra )


To ile ich masz, że się nie da grać 20? Jak masz okolice 40 lub więcej to różnica będzie niezauważalna. No i jeszcze ile FPS jest w stanie wyświetlić monitor bo ja jak do tej pory zauważyłem, że jak generowane FPS> odświeżanie monitora to mam niemiłosierny screen tearing (rwanie ekranu) i bez włączenia V-synca się nie obejdzie, a to ogranicza liczbę FPS do okolic 60. Jasne fajnie jest mieć dużo FPS pytanie czy monitor Ci to wyświetli.

Generalnie upierasz się zrobić głupotę zdaniem większości forumowiczów i żadne argumenty do Ciebie nie przemawiają, bo ty masz mistyczne FPS i jakieś błędne pojęcie. generalnie Twoja kasa, ale nie oczekuj, że uzyskasz tu błogosławieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jeszcze pchać się w GTX-y 970/980 czy lepiej czekać mimo wszystko na GTX 1070/1080? Pytałem w Sferisie kiedy planują wprowadzić do sprzedaży ale na razie oficjalnych dat nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 20:41, cooosty napisał:

Czy warto jeszcze pchać się w GTX-y 970/980 czy lepiej czekać mimo wszystko na GTX 1070/1080?
Pytałem w Sferisie kiedy planują wprowadzić do sprzedaży ale na razie oficjalnych dat
nie ma :/


Nie warto. Wszystko z uwagi na AMD RX 480 z premierą pod koniec czerwca. Cena - $200 za wersję 4GB, $230 za 8GB. Czyli jest szansa na 999 zł na 4GB. Wydajność przewyższająca GTX''a 980 według pierwszych testów. GTX1080 to w ogóle inna półka cenowa (grupo ponad 3000) i prawdę mówiąc to się średnio opłaca na razie.

GTX 970 jest więc martwą kartą której nie należy kupować w ogóle.

No i po cholerę komu nowa 980tka jak za 2000 od ręki masz na Allegro 980Ti z 20-30 miesiącami gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 20:44, ziptofaf napisał:

Nie warto. Wszystko z uwagi na AMD RX 480 z premierą pod koniec czerwca. Cena - $200
za wersję 4GB, $230 za 8GB. Czyli jest szansa na 999 zł na 4GB.


A czy dwie karty z 4GB na pokładzie starczą do gry w 2560x1440 (lub 2560x1080), czy to już trochę za mało pamięci? Czytałem że niby w Rise of the Tomb Raider cośtam zaczyna brakować.

Tak sobie gdybam i planuję na przyszłe miesiące, bo takie dwa Radki 480 bym łyknął. I przy okazji będziecie wiedzieli jak się to sprawuje w grach jakby kto jeszcze chciał kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 15:04, Zand79 napisał:

no właśnie Ziptofaf próbuje to wytłumaczyć już od kilku stron w tym wątku :D


Próbował ale się poddał.

Ale chyba zrozumiałem logikę Lisa! Ot, mu chodzi o to by po prostu kupić najdroższą kartę jaką znajdzie na rynku gdy tylko wartość jego obecnej zbliża się do tysiaka! Bo jak każdy wie karty za tysiąc złotych nie nadają się do grania, no chyba że w Pasjansa w niskich detalach i 720p. I jak spojrzysz z tej perspektywy to wszystko jest oczywiste!
Nie chodzi o żadną opłacalność (bo 1080 się nie opłaca) ani wydajność (bo ktoś komu na tym zależy to zaczekałby z 2 tygodnie aż ceny 980Ti opadną do okolic 1800 zł i po prostu kupił dwie takie - cena w sumie ta sama a wydajność tak o 50% wyższa) a o to by po prostu mieć najwyższy model GPU jaki da się dostać w tydzień po jego premierze. Ot, taka fanboyowatość po prostu, nie ma w tym nic niezwykłego.


A już w poważniejszych tonach:
https://www.meijburg.com/news/ita-eu-import-duties-on-a-wide-range-of-electronic-products-eliminated-as-of-july-1-2016

Od 1 lipca 2016 schodzą do 0% opłaty za import elektroniki. Nie całej (i nie jestem pewny czy da się pod to podciągnąć jakieś podzespoły komputerowe) ale tak czy siak fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się