Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2016 o 14:55, ziptofaf napisał:

> Czyli nawet na przyszłość nie ma sensu inwestować- tendencja jest, aby zmniejszać
prądożerność?

Cóż...ujmijmy to tak:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_msi_geforce_gtx_1080_gaming_x_cicho_chlodno_wydajnie?page=0,15

GTX1080 je prądu minimalnie więcej od 980tki wyprzedzając ją miejscami niemal dwukrotnie.


Kurde chciałem zamówić jednak tego rm650x, a tu się okazało, że dostępny dopiero za tydzień w czwartek. Kurde, ale pech i chyba wezmę rm550x. Mam nadzieję, że nie będę żałował za parę lat :) jak stwierdzę, że jednak potrzebne jest więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wreszcie kupiłem nową klawiaturę!
Ostateczny wybór padł na Corsaira Strafe RGB MX Red.

Od razu po wyjęciu z pudełka widać, że to sprzęt najwyższej klasy (i od razu ceny :D ) - ciężka, elegancka, plastiki świetnej jakości (i oby tak pozostało). Wziąłem niby najgorsze do pisania Redy, ale w porównaniu do membranówki (G110 Logitecha) i tak pisze się po prostu wybornie :)

Już wiem, że do "zwykłych" klawiatur nie wrócę (ewentualnie do pisania preferuję też klawiatury laptopowe) :D Test w grach jeszcze przede mną, ale jakoś o jego wynik jestem spokojny.

Dźwięk też wspaniały - bez tego kliknięcia "niebieskich" przełączników, ale i tak brzmi świetnie.

Cały czas stanowisko udoskonalam, w sumie już niczego nie brakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 18:44, ziptofaf napisał:

> A takie coś może być?
> http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-dvi-d-24-1-dual-link-auda-2m-i6202025157.html


Jak najbardziej. Byle lokalny sklep zresztą pewnie ma takie kable, nie ma potrzeby zamawiać
z Allegro.

Ten który podałeś ma 18+1 pin a ten z allegro 24+1 ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 18:55, cmurder napisał:

Ten który podałeś ma 18+1 pin a ten z allegro 24+1 ma to jakieś znaczenie?


Z tego co mi wiadomo, to kabel 18-pinowy (single link) obsługuje max rozdzielczość 1920x1080. Natomiast 24-pinowy (dual link) aż do 2560x1600. Więc lepiej weź dual link, będziesz miał na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 07.06.2016 o 19:05, KannX napisał:

Z tego co mi wiadomo, to kabel 18-pinowy (single link) obsługuje max rozdzielczość 1920x1080.
Natomiast 24-pinowy (dual link) aż do 2560x1600. Więc lepiej weź dual link, będziesz
miał na zapas :)

ok czyli wszystko jasne . Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 18:16, pawbuk napisał:

Wziąłem niby
najgorsze do pisania Redy, ale w porównaniu do membranówki (G110 Logitecha) i tak pisze
się po prostu wybornie :)


Redy są nie tyle najgorsze do pisania co "zbyt łatwo" wchodzą. W Blue i Brown czuć jednak opór i niemożliwe jest przypadkowe wciśnięcie klawisza (i masz "gwarancję" że go wcisnąłeś bo to czujesz i słyszysz). W porównaniu do membranówki i tak jednak nawet mechanik nie stworzony do tego celu to zupełnie inna kategoria. Fakt że i cena spora.

Dnia 07.06.2016 o 18:16, pawbuk napisał:

Cały czas stanowisko udoskonalam, w sumie już niczego nie brakuje :D

Zawsze da się coś wymyślić! Może np. DAC + jakieś słuchawki Hi-Fi by się przydały? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 22:05, ziptofaf napisał:

Redy są nie tyle najgorsze do pisania co "zbyt łatwo" wchodzą. W Blue i Brown czuć jednak
opór i niemożliwe jest przypadkowe wciśnięcie klawisza (i masz "gwarancję" że go wcisnąłeś
bo to czujesz i słyszysz). W porównaniu do membranówki i tak jednak nawet mechanik nie
stworzony do tego celu to zupełnie inna kategoria. Fakt że i cena spora.


W przypadku Redów czujemy (i słyszymy) uderzenie klawisza o podstawkę, a nie moment aktywacji. W sumie wielkiej różnicy nie ma :D I tak ciężko być tak delikatnym, żeby nie docisnąć klawisza do końca. Prawdą jest, że praktycznie same się klikają ;D
Cena oczywiście kolosalna jak za klawiaturę, ale nie kupujemy ich codziennie :D Poza tym klawiatura i myszka maja gigantyczny wpływ na komfort korzystania z komputera. Wg mnie jedynie podkładka pod nadgarstki mogłaby być trochę dłuższa. Trochę czepiam się skoro wiele mechaników, nawet droższych, w ogóle podkładki pod nadgarstki nie ma :D

Dnia 07.06.2016 o 22:05, ziptofaf napisał:

Zawsze da się coś wymyślić! Może np. DAC + jakieś słuchawki Hi-Fi by się przydały? :P


Mam Fiio E07K Andes połączone ze słuchawkami Encore Rockmaster :) Oczywiście, nie jest to żaden top, ale ja też aż takiego delikatnego i wyszkolonego ucha nie mam :D Są pilniejsze w tej chwili rzeczy do kupienia - choćby karta graficzna :D
Nie wiem też co z myszką, bo Rival poszedł na serwis i nie mam jeszcze informacji co do decyzji o naprawie lub wymianie.

W sumie to głośników w ogóle nie mam... hmmmm :D W tej chwili jak muszę coś komuś puścić to włączam głośniczki wbudowane w monitor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzyłem dzisiaj na używane 980ti i jest kilka sztuk poniżej 2k, zastanawiam się czy to realne że są to "wporządku" egzemplarze, bo cena można było oczekiwać że spadnie ewentualnie ale jednak dość szybko mi się wydaje.

Tak sobie rozkminiam bo brat chciałby kupić 770 ode mnie to ja bym sobie zamienił na coś lepszego ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 14:49, FAILoZOFF napisał:

Tak sobie patrzyłem dzisiaj na używane 980ti i jest kilka sztuk poniżej 2k, zastanawiam
się czy to realne że są to "wporządku" egzemplarze, bo cena można było oczekiwać że spadnie
ewentualnie ale jednak dość szybko mi się wydaje.

Tak sobie rozkminiam bo brat chciałby kupić 770 ode mnie to ja bym sobie zamienił na
coś lepszego ^^.


Ceny uzywek leca ostatnio na leb na szyje, bierz pod uwage tylko takie z gwarancja i po problemie.
Osobiscie widzialem niedawno coraz wiecej 970 ponizej 1k na allegro, gdzie jeszcze 3 tyg temu trzeba bylo dac minimum 1150, choc z drugiej strony w x-comie nówke funkiel 970 niedawno mozna bylo wyrwac w promocji za 1350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 15:26, FAILoZOFF napisał:

Uhm no to pięknie, poczekam może jeszcze z miesiąc czy 2 bo nie mam "musu" w tym momencie
i sobie zamienie ^^


Poczekaj, bo może się okazać, że lepszym wyborem za te 2 - 3 miesiace będzie GTX 1070 :) Nie jest jednak powiedziane, że to nie używka 980Ti okaże się ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A KannX tymczasem czeka niczym ninja i analizuje rynek ;) Czekam aż pojawią się Radeony 480 i porównam je z GTX 1070. Bo może zamiast dwóch 480 lepiej będzie wziąć jednego 1070. Bo 1080 to odpada w ogóle :)

Na Benchmarku trochę wróżenia z fusów :)
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-rx-480-wydajnosc-karty-graficznej-poalris-analiza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest główna różnica między płytami Asus Z170 i Asus H170 lub Asus B150? Czy jeżeli nie planuję podkręcania i dokupywania drugiej karty graficznej, to wystarczy H170 lub B150? Do tych dwóch dodawana jest gratisowo klawiatura cerberus. Wiem, że podawana jest szczegółowa specyfikacja każdej płyty, ale ja jestem w tej kwestii całkowitym laikiem, więc wolę się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 21:11, berbelek napisał:

Jaka jest główna różnica między płytami Asus Z170 i Asus H170 lub Asus B150? Czy jeżeli
nie planuję podkręcania i dokupywania drugiej karty graficznej, to wystarczy H170 lub
B150? Do tych dwóch dodawana jest gratisowo klawiatura cerberus. Wiem, że podawana jest
szczegółowa specyfikacja każdej płyty, ale ja jestem w tej kwestii całkowitym laikiem,
więc wolę się dopytać.


Jeśli nie masz zamiaru podkręcać procesora i interesuje Cie zapłacenie jak najmniejszej kwoty za płytę główną, to nie ma sensu dopłacać do Z170 :)
Zamierzasz złożyć komputer, czy tylko wymienić niektóre podzespoły? Napisz coś więcej, chętnie doradzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 21:11, berbelek napisał:

Jaka jest główna różnica między płytami Asus Z170 i Asus H170 lub Asus B150? Czy jeżeli
nie planuję podkręcania i dokupywania drugiej karty graficznej, to wystarczy H170 lub
B150?

Tak.

Dnia 08.06.2016 o 21:11, berbelek napisał:

Do tych dwóch dodawana jest gratisowo klawiatura cerberus. Wiem, że podawana jest
szczegółowa specyfikacja każdej płyty, ale ja jestem w tej kwestii całkowitym laikiem,
więc wolę się dopytać.


Nie ma czegoś takiego jak po prostu Z170. Musiałbyś podać konkretne modele które porównujesz (np. Asus Z170-A).

Ale tak ogólnie płyty główne różnią się:
- obsługą RAM''u - tylko modele pod Z170 obsługują pamięć szybszą niż 2133 MHz. Co ma pewne znaczenie dla wydajności.
- ilość złącz USB 3.1 (type C i Gen 2, Gen 1 to tak naprawdę zwykłe 3.0), czy jest M.2/SATA Express na płycie głównej dla zamontowania szybkich dysków SSD.
- układem dźwiękowym. Te lepsze płyty zazwyczaj mają wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i korzystają z kodeka Realtek ALC1150. Te gorsze mają inne układy typu Realtek ALC888. Znaczenie: dość istotne.
- układem sieciowym. Najlepsze sieciówki to te Intela, potem wszelkiej maści Killer LAN a na koniec Realteki. Znaczenie: pomijalnie małe.
- jakością zastosowanych radiatorów, sekcji zasilającej itd (w sumie znaczenie ma to tylko dla Z170 i podkręcania)
- kolorem ;)

Ogółem pewnie do szczęścia wystarczy ci dowolna płyta pod B150 chyba że masz nietypowe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2016 o 21:24, ziptofaf napisał:


Nie ma czegoś takiego jak po prostu Z170. Musiałbyś podać konkretne modele które porównujesz
(np. Asus Z170-A).


Asus Z170 Pro Gaming, Asus H170 Pro gaming i Asus B150 Pro gaming. To będzie płyta do zestawu z GTX 1070 i dysk ssd też oczywiście kupię. Wiem, że te dwie ostatnie obsługują tylko pamięć 2133 MHz, ale taką właśnie zamierzałem kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 18:55, KannX napisał:

A KannX tymczasem czeka niczym ninja i analizuje rynek ;) Czekam aż pojawią się Radeony
480 i porównam je z GTX 1070. Bo może zamiast dwóch 480 lepiej będzie wziąć jednego 1070.
Bo 1080 to odpada w ogóle :)


Ja też zrezygnowałem z pomysłu zakupu 1080 - miałem początkowo nadzieje na niższą cenę :D Obstawiam, że ostatecznie do mnie trafi 1070, bo po prostu zbyt długo czekać nie chcę - chyba od 3 tygodni w nic nie grałem :D

480 obawiam się, że będzie dla mnie za słaba - owszem, pewnie bym dostał nieco większą wydajność od GTX970 za cenę, którą uzyskałem z jego sprzedaży, ale jednak zależy mi na tej większej wydajności. To 45%, o które 1070 wyprzedza swoja poprzedniczkę to naprawdę sporo - w takim W3 to dla mnie przeskok z 40 kl/s na 60 :)

Pomysł na CF z 480? Zbyt obawiam się o sterowniki, żeby w takie coś inwestować.

W tym momencie biję się z myślami co zrobić. Pascal też ma swoje wady - wysoka cena, słaby potencjał OC, wysokie temperatury... Z drugiej strony nie bardzo mam na co czekać w najbliższych miesiącach, bo firmy chyba zaczynają dzielić się rynkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 21:35, berbelek napisał:

Asus Z170 Pro Gaming, Asus H170 Pro gaming i Asus B150 Pro gaming. To będzie płyta do
zestawu z GTX 1070 i dysk ssd też oczywiście kupię. Wiem, że te dwie ostatnie obsługują
tylko pamięć 2133 MHz, ale taką właśnie zamierzałem kupić.


Ja bym na Twoim miejscu wziął taką płytkę:
https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170x-gaming-3-z170-ddr4-sata-hdmi-dvi-type-c-atx-ga-z170x-gaming-3-eu-767362/

Chipset Z170, bardzo wypasiona, aktualnie w świetnej cenie. Z fajnych rzeczy ma podwójne m.2 i obsługuje zarówno SLI jak i Crossfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się