Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ceny 1070 widzę ładne podali :D No ja jeszcze przynajmniej miesiąc będę czekał ale już teraz zapytam- wszystkie kosztują tyle samo to skąd mam wiedzieć, którą wybrać? Asusa, MSI, czy jeszcze inną? Jest to jakaś ogromna różnica czy raczej nie? Asus (chyba) ostatnio rozdawał dużo gier do swoich 9xx :p
Moją 770 mam od gigabyte- trochę "piszczy" (od początku) w dziwnych momentach ale da się przeżyć, więc raczej jestem zadowolony. Czyli z 1070 od nich powinno być tak samo?
Bardziej chodzi mi o to czy te wszystkie wersje różnią się czymś więcej niż firmą? A najbardzej czy wydajność w grach może być różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 21:59, Radekl2 napisał:

Ceny 1070 widzę ładne podali :D No ja jeszcze przynajmniej miesiąc będę czekał ale już
teraz zapytam- wszystkie kosztują tyle samo to skąd mam wiedzieć, którą wybrać? Asusa,
MSI, czy jeszcze inną? Jest to jakaś ogromna różnica czy raczej nie? Asus (chyba) ostatnio
rozdawał dużo gier do swoich 9xx :p


Asus rzeczywiście rozdawał sporo gier, ale generalnie to mają być gry do nowo zakupionych kart. Mieli jakiś błąd w weryfikacji i ja sobie gry dodałem do konta mimo że swoją 970 kupowałem 1,5 roku temu :D Na to bym specjalnie nie zwracał uwagi, bo też nie wiadomo czy jeszcze takę akcję zrobią.
Przy wyborze karty możesz kierować się ceną, możesz opinią o producencie, możesz testami - jedne są podkręcone fabrycznie, inne nie, mozesz zwracać uwagę na głośność, pobór energii, czy dany model posiada tryb pasywny... Kryteriów jest naprawdę sporo. Miałem GTX 970 os Asusa - fajnego Strixa, ale tym razem wezmę EVGĘ ze względu na opinie wielu różnych osób twierdzących, że pod względem obsługi posprzedażowej EVGA bije inne firmy na głowę.

Dnia 10.06.2016 o 21:59, Radekl2 napisał:

Moją 770 mam od gigabyte- trochę "piszczy" (od początku) w dziwnych momentach ale da
się przeżyć, więc raczej jestem zadowolony. Czyli z 1070 od nich powinno być tak samo?


Niekoniecznie, choć oczywiście problemu piszczących cewek nie można wykluczyć. Do tej pory nic takiego nie wypłynęło, choć początkowo przy GTX 970 też się o tym wiele nie mówiło.

Ja na razie kartę zamówiłem, ale jeszcze nie wiem czy teraz już kupię czy poczekam - na razie nie płaciłem :D Testów niereferentów jeszcze nie ma, choć w sumie można popatrzeć jak wyglądają wersje GTX1080 - GTX1070 powinien dostać bliźniacze konstrukcje.

Popatrz jakie potrafią być różnice w poziomie głośności pomiędzy konstrukcjami różnych producentów:
http://pclab.pl/art67996-61.html

A sprawę komplikuje jeszcze fakt, że jeden producent potrafi wypuścić nawet 6 różnych wersji, które znacząco sie od siebie różnią.
Ja jestem sceptyczny wobec konstrukcji Gigabyte, MSI wygląda odpustowo, więc zastanawiam się nad EVGA FWT albo Asus Strix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 22:09, pawbuk napisał:

ale tym razem wezmę EVGĘ ze względu na opinie wielu różnych
osób twierdzących, że pod względem obsługi posprzedażowej EVGA bije inne firmy na głowę.

Wolałbym nie musieć kontaktować się z producentem po zakupie, bo to zazwyczaj oznacza, że coś jest źle :D

Dnia 10.06.2016 o 22:09, pawbuk napisał:

Popatrz jakie potrafią być różnice w poziomie głośności pomiędzy konstrukcjami różnych
producentów:

Mój cały zestaw nie jest jakoś super cichy i w sumie mi to strasznie nie przeszkadza, więc to jest dla mnie mały czynnik. Ważniejsza jest niezawodność i brak usterek ale to okropnie cieżko przewidzieć :D
Pobór energii jest na tyle ważny, żeby mój zasilacz wytrzymał, ale z tego co tam widziałem to chyba 1070 potrzebuje mniej mocy niż 770 (chyba, że coś pomieszałem).
Myślę, że do czasu jak będę zdecydowany na zakup to będzie jasne, która firma przygotowała najlepszą wersję, oby tylko cena utrzymała się (lub spadła), a nie wzrosła, bo to już wyglada nieciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 22:25, Radekl2 napisał:

Wolałbym nie musieć kontaktować się z producentem po zakupie, bo to zazwyczaj oznacza,
że coś jest źle :D


Każdy by wolał, ale nawet nie chodzi o awaryjność, a kwestie np plombowania produktów. Jeśli chodzi o jakość to EVGA to absolutny TOP - czy myślimy o kartach graficznych, czy też o zasilaczach.

Dnia 10.06.2016 o 22:25, Radekl2 napisał:

Mój cały zestaw nie jest jakoś super cichy i w sumie mi to strasznie nie przeszkadza,
więc to jest dla mnie mały czynnik. Ważniejsza jest niezawodność i brak usterek ale to
okropnie cieżko przewidzieć :D


W przypadku kart graficznych patrzę na producenta i jego poprzednie dokonania. Asus, MSI, EVGA to bardzo cenione firmy. Zotac przygotowuje bardzo mocno podkręcone karty, z świetną sekcją zasilania ,ale jakoś nie mam przekonania do kultury pracy jego systemów chłodzenia. Omijam raczej producentów typu: Gainward, Palit czy Inno - być mozę to jakieś moje uprzedzenia, ale nie mam do nich zaufania :D

Dnia 10.06.2016 o 22:25, Radekl2 napisał:

Pobór energii jest na tyle ważny, żeby mój zasilacz wytrzymał, ale z tego co tam widziałem
to chyba 1070 potrzebuje mniej mocy niż 770 (chyba, że coś pomieszałem).


1070 nie jest zbyt prądożerną kartą, ale lepiej podaj swój model zasilacza, zobaczymy co to za cudo ;)

Dnia 10.06.2016 o 22:25, Radekl2 napisał:

Myślę, że do czasu jak będę zdecydowany na zakup to będzie jasne, która firma przygotowała
najlepszą wersję, oby tylko cena utrzymała się (lub spadła), a nie wzrosła, bo to już
wyglada nieciekawie :D


Testy powinny być na dniach, a w niepolskojęzycznych portalach już sie pierwsze pojawiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 23:07, pawbuk napisał:

1070 nie jest zbyt prądożerną kartą, ale lepiej podaj swój model zasilacza, zobaczymy
co to za cudo ;)

Nie powinno być źle, bo sam mi pomagałeś składać ten zestaw :D Mam SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze, więc chyba nie powinien wylecieć w powietrze (mam taką nadzieję) :D
Testy na 100% przeczytam jak będą ale ile wiedzy z nich wyciągnę to nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 23:24, Radekl2 napisał:

Nie powinno być źle, bo sam mi pomagałeś składać ten zestaw :D Mam SilentiumPC Deus 600W
PSU 80Plus Bronze, więc chyba nie powinien wylecieć w powietrze (mam taką nadzieję) :D


Mnóstwo osób posiada te zasilacze i jeśli już sie coś z nimi dzieje, to zazwyczaj nie pociągają za sobą innych podzespołów - z 1070 powinien spokojnie sobie poradzić, choć oczywiście to raczej low-end jeśli chodzi o jakość PSU.

Dnia 10.06.2016 o 23:24, Radekl2 napisał:

Testy na 100% przeczytam jak będą ale ile wiedzy z nich wyciągnę to nie wiem :D


Ja bym patrzył głównie na głośność i temperatury i wybierał karty, które w obu tych kategoriach wypadają dobrze. Tylko nie patrz na temperatury w spoczynku, bo tam różne rzeczy wychodzą w zależności od tego czy karta jest półpasywna, czy nie.
Ja czekam na testy możliwośći OC - widziałem już pierwsze plotki mówiące o tym, że z 1070 może nie być źle, choć tak naprawdę profesjonalne testy przeprowadzą dopiero użytkownicy i zawodowi overclockerzy. Być możę potencjał oC jest ograniczony przez BIOS karty i bez ingerencji sie nie obejdzie. Ciekawy jestem też czy OC zależy od sekcji zasilania karty.

Ech, zamówiłem model wymagający 2x 8pin PCI-E - dodatkowe 80 zł będzie mnie kosztować kabel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 21:14, KannX napisał:

Paczajcie, 480-tka od Sapphire. Niezbyt mi się podoba, po co ta masa dziurek? To jest
karta graficzna a nie durszlak.

A to widać w ogóle? :P I tak wentylatory idą do dołu, byle backplate był ładny.

Dnia 10.06.2016 o 21:14, KannX napisał:


Ja to się poważnie zastanawiam nad ichnym referentem bo jest całkiem ładny (góra jak u AMD a na dole taki mały backplate: http://cdn.videocardz.com/1/2016/06/7a79ec5bc2629bc83777c6e1fc6a5c17_1465221326_7469.jpg - po prawej) a w Crossfire akurat chłodzenie wywiewające ciepło poza obudowę jest pożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 01:06, ziptofaf napisał:

Ja to się poważnie zastanawiam nad ichnym referentem bo jest całkiem ładny (góra jak
u AMD a na dole taki mały backplate: http://cdn.videocardz.com/1/2016/06/7a79ec5bc2629bc83777c6e1fc6a5c17_1465221326_7469.jpg
- po prawej) a w Crossfire akurat chłodzenie wywiewające ciepło poza obudowę jest pożądane.


Mi referenty od AMD zbyt przypominają pudełka, nie moja bajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 08:21, pawbuk napisał:

Mi referenty od AMD zbyt przypominają pudełka, nie moja bajka :D


Normalnie też ich nadmiernie bym nie chciał ale przy okazji Crossfire... kto wie. Choć podejrzewam że szarpnę się ostatecznie na skrywanego RX 490 bo coś ciekawe wieści do mnie dotarły zza NDA, to najwyraźniej nie będzie TYLKO 40 CU.

A, taki spoiler - RX 480 już wylądował u recenzentów. I, co jeszcze ciekawsze, w sklepach. Wychodzi na to że 29 pojawią się recenzje innej karty niż tej bo coś za szybko to wszystko idzie, tak jakby premiera miała być przy okazji E3 (oceniając po tym że PurePC dostało 1080tkę na dzień przed premierą a w sklepach pojawiły się śladowe ilości na ostatnią chwilę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 08:44, ziptofaf napisał:

Normalnie też ich nadmiernie bym nie chciał ale przy okazji Crossfire... kto wie. Choć
podejrzewam że szarpnę się ostatecznie na skrywanego RX 490 bo coś ciekawe wieści do
mnie dotarły zza NDA, to najwyraźniej nie będzie TYLKO 40 CU.


Do CF rzeczywiście referenty mogą być lepszym wyborem, jednak przy single GPU nie maja większego sensu :)

Dnia 11.06.2016 o 08:44, ziptofaf napisał:

A, taki spoiler - RX 480 już wylądował u recenzentów. I, co jeszcze ciekawsze, w sklepach.
Wychodzi na to że 29 pojawią się recenzje innej karty niż tej bo coś za szybko
to wszystko idzie, tak jakby premiera miała być przy okazji E3 (oceniając po tym że PurePC
dostało 1080tkę na dzień przed premierą a w sklepach pojawiły się śladowe ilości na ostatnią
chwilę).


Podejrzewam, że i tak w sklepach pojawią sie te karty dopiero w drugiej połowie lipca. Jak ktoś ma na czym grać, to warto czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie na odmianę aktualne referenty AMD niezwykle się podobają :) Piękne i minimalistyczne. Od premiery Fury AMD obrało wg mnie świetną drogę designu. Jakby 480 była w takiej wersji jaką zaprezentował pan Raja, to brałbym :) I dobra byłaby do CF, bo chłodzenie suszarkowe.

Ziptofaf, a jaka jest spodziewana wydajność Radeon 490? Wiesz coś może? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 13:28, KannX napisał:

Ziptofaf, a jaka jest spodziewana wydajność Radeon 490? Wiesz coś może? :)


Chciałbym ale nie. O ile mi wiadomo (choć moje źródła idealne nie są) to podczas eventu w Makau dopiero finalizowali specyfikację techniczną dla RX 490. Zresztą nawet RX 480 ma tylko info o ">5 TFlops" (a realnie jest bliżej 6). Na to że wyprzedzi GTX''a 1070 się bym nadmiernie nie nastawiał. Choć to też nie jest niemożliwe - zyski z GPU są naprawdę duże i miejsc na cięcia jest mnóstwo, ja jeszcze pamiętam premierę HD4870. GTX280 za 2000 zł (przy kursie dolca takim że na dzisiejsze to byłoby 3600 zł), GTX 260 z 1500... I HD4870 za <800 który dorównywał 280tce. Byłoby fajnie choć to niestety wątpliwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 19:09, berbelek napisał:


Parę zmian bym zrobił.

a) Po co ci obudowa E-ATX? Dwa komputery chcesz w środku budować albo 4 karty graficzne? :D Biorąc pod uwagę skromną ilość dysków i nie wielgaśne chłodzenie to i MicroATX by ci starczyła (choć wtedy trzeba by też płytę na taką zmienić).
b) Be-Quiet L8 to nie klasa do OC. Zwłaszcza NIE za cenę bliską 400 zł, ten zasilacz jest warty z 320 :P Za 399 masz Corsair RM550x: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/
10 lat gwarancji mówi chyba samo za siebie. Jeśli koniecznie Be Quiet to raczej seria Straight Power.
I tak, 550W to aż nadto.
c) Jak już bierzesz płytę pod Z170 to można by i lepszy RAM wrzucić a nie się ograniczać do 2133. Może takie? https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16gb-2x8gb-2666mhz-pv416g266c5k-768822/
Zawsze to kilka % wydajności PC-ta więcej a różnica cenowa minimalna. Zwłaszcza że z pojedynczymi 16GB kościami będziesz mieć problemy bo one nie ruszą bez aktualizacji BIOSu.

Podsumowując, zmiany jakie bym zaproponował to:
Nieco mniejsza płyta główna ( https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170m-extreme-4-intel-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-matx-90-mxb0x0-a0uayz-827811/) i DUŻO mniejsza obudowa (może taka? https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/). A zaoszczędzone środki przerzucić na lepszy RAM i zasilacz.

Można też rozmiarowo uciąć tylko trochę i wybrać obudowę ATX, wtedy płyta główna bez zmiany:
https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m45w-pure-black-spc129-779413/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 20:37, berbelek napisał:

Poprzeglądałem jeszcze budy i ta mi się podoba. Może być pod względem funkcjonalnym?
Wszystko się do niej pomieści? Co do zasilacza i pamięci to skorzystam z Twojej rady
:) dzięki za pomoc


Pomieścić się pomieści ale TANIEJ masz Fractal Design Define R4 a to lepsza buda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 20:37, berbelek napisał:

Poprzeglądałem jeszcze budy i ta mi się podoba. Może być pod względem funkcjonalnym?
Wszystko się do niej pomieści? Co do zasilacza i pamięci to skorzystam z Twojej rady
:) dzięki za pomoc

ja mam coś takiego https://www.morele.net/obudowa-aerocool-1000-biala-en55309-737898/ i jestem bardzo zadowolony , jedyny problem to dość głośne wentylatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 21:16, ziptofaf napisał:

Pomieścić się pomieści ale TANIEJ masz Fractal Design Define R4 a to lepsza buda :P


Mógłbyś napisać dlaczego Twoim zdaniem jest lepsza, abstrachując od tego, że jest tańsza? Też mi się podoba, więc może się na nią zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się