Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2016 o 14:12, Zand79 napisał:

witam i z góry przepraszam, że się powtarzam ale czekając na nowe Radeony siedzę i przeglądam
net i analizuję co można ewentualnie więcej uciągnąć pozmieniać aby było jak najlepiej
;D

To dzisiaj AMD pokazuje swoje nowe zabawki na E3 akurat, będziemy wiedzieć coś więcej. Na 100% będzie pokaz ich nowego procka ale przy odrobinie szczęścia również RX 490.

Dnia 13.06.2016 o 14:12, Zand79 napisał:

no właśnie dzisiaj wymyśliłem, że jeśli zrezygnował bym z dysku SSD (na chwile obecną
posiadam ssd 60 gb na system i programy na razie starcza a na grach, aż tak bardzo mi
nie zależy aby trzymać je na ssd, no chyba że Win10 zajmuje dużo więcej miejsca na dysku)

Na 60GB mi by osobiście było trudno (akurat świeżo przeinstalowałem system i na razie zajmuje 28GB) ale nie jest to niemożliwe.

Dnia 13.06.2016 o 14:12, Zand79 napisał:

to w sumie za dopłatą 70 zł mógłbym wymienić procesor na i7 6700K w wersji OEM (dlaczego
dopłacać do BOX jeśli i tak nie ma tam chłodzenia, czy wersji OEM jeszcze czegoś brakuje?)

Gwarancji. OEM ma krótszą. Choć to i tak bez znaczenia.

Dnia 13.06.2016 o 14:12, Zand79 napisał:

Czy taka zmiana ma sens czy może jest już to przerost ambicji? :D czy ewentualnie jeszcze
coś da się zmienić? ulepszyć?

Ma. Co prawda SSD daje wyraźny skok wydajnościowy ale jak zauważył pawbuk - nikt nie każe ci go kupować od razu (zwłaszcza że mały bo mały ale jakiś masz). 6700k to układ jednak wyraźnie wydajniejszy od 6600k. Byleby jego zakup nie miał się odbić negatywnie na karcie graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja ma swoje lata i jest to:
procesor - AMD Phenom 955 BE
płyta - Asus M4A89GTD PRO
karte - Asus Radeon 6950
zasilacz - Tagan SuperRock Series 500W
buda - Lancool K62
dysk ssd 60Gb
Ram 8 Gb GoodRama

myślę, że jeśli nowy zestaw przeżyje taki sam okres czasu to będzie to mój ostatni upgrade sprzętu, a w sprawie kolejnego będzie pisał już mój syn ;D więc rozumiesz, że chciałbym wyciągnąć maxa. Wiadomo kupno pojedynczego dysku czy kości ramu to nie to samo co zmiana całej platformy i tego nie wykluczam. Natomiast korzystając z okazji, że żona wyraziła zgodę na zmianę komputera chciałbym uzyskać solidną podstawę na przyszłość (nie wiem jakie masz na tym polu doświadczenia ale próby przekonywania do takich decyzji żon częściej niż raz na 5 lat maja niskie szanse powodzenia ;D)
Z obecnego zestawu zostanie obudowa, ssd 60 Gb oraz jeden dysk 500 Gb który swoje lata też już ma. Na resztę znalazłem kupca w rodzinie.

Jeśli chodzi o dopłatę tych 500 do karty to myślałem o nowym Radeonie a z tego co czytam dopłata nawet 500 nie wystarczy na gtx1070 wiec dlatego pomyślałem o lepszym procesorze (przynajmniej jedna cześć będzie z topu ;D)

@Saref do tej pory tego unikałem ale tak ten zamierzam podkęcać
@Ziptofaf tak jak pisałem wyżej, czekam na informacje o nowym Radeona i odłożyłem na ten cel 1500, jeśli sprawdzą się przewidywania i faktycznie 490 będzie wydajnościowo ok i w cenie 300$ to będe usatysfakcjonowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 19:29, cmurder napisał:

Gdzie można wyrwać gtx 1070 w normalnej cenie , bo na morele stoi po 2,5k


Nigdzie na razie. Te karty dopiero lecą w stronę Holandii a stamtąd znajdą się w Polsce. Dopóki ich ilość jest tak straszliwie limitowana że nawet w USA największe sklepy nie wiedzą kiedy będą miały jakiekolwiek zapasy to ceny nie spadną.

Można próbować zamawiania z Niemiec bądź Francji. Widzę Founders Edition za 499€ na mindfactory.de i nawet jakiś niereferent za 469€ się trafił:
http://www.mindfactory.de/search_result.php?search_query=gtx+1070&x=0&y=0
Ale i tak na kartę zaczekasz zamawiając teraz z 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 18:41, Zand79 napisał:

myślę, że jeśli nowy zestaw przeżyje taki sam okres czasu to będzie to mój ostatni upgrade
sprzętu, a w sprawie kolejnego będzie pisał już mój syn ;D więc rozumiesz, że chciałbym
wyciągnąć maxa. Wiadomo kupno pojedynczego dysku czy kości ramu to nie to samo co zmiana
całej platformy i tego nie wykluczam. Natomiast korzystając z okazji, że żona wyraziła
zgodę na zmianę komputera chciałbym uzyskać solidną podstawę na przyszłość (nie wiem
jakie masz na tym polu doświadczenia ale próby przekonywania do takich decyzji żon częściej
niż raz na 5 lat maja niskie szanse powodzenia ;D)


Wiesz co, dopiero w przyszłym roku biorę ślub, wiec nie mam jeszcze doświadczenia, ale zamierzam na pewno mieć dwa konta - jedno własne, a jedno wspólne :D Zresztą, moja narzeczona potrafi wydać trochę na jeden obiektyw mikro 4/3, więc nie sądzę, żeby mi wypominała kartę graficzna za ponad 2 tys. zł :D Jeśli jednak masz zgodę na zakup nowego zestawu to korzystaj ;)

Dnia 13.06.2016 o 18:41, Zand79 napisał:

Z obecnego zestawu zostanie obudowa, ssd 60 Gb oraz jeden dysk 500 Gb który swoje lata
też już ma. Na resztę znalazłem kupca w rodzinie.


Dobrze już coś mieć, a nie kupować wszystko od nowa. 60GB to trochę mało, ale na system i kilka programów wystarczy. U mnie na dysku systemowym mam gdzieś tak zajęte 80GB, ale system, moje dokumenty i programy zajmują jedynie 45GB (okazało się, że folder Windows.old zajmuje 35GB :/ )

Dnia 13.06.2016 o 18:41, Zand79 napisał:

Jeśli chodzi o dopłatę tych 500 do karty to myślałem o nowym Radeonie a z tego co czytam
dopłata nawet 500 nie wystarczy na gtx1070 wiec dlatego pomyślałem o lepszym procesorze
(przynajmniej jedna cześć będzie z topu ;D)


Do gier lepiej kupić mocniejszą kartę graficzna niż procesor, ale jeśli dokonujesz zakupu na kilka lat to moim zdaniem warto dopłacic do i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 20:05, pawbuk napisał:


To chyba lepiej RX 480 brać, wydajność ta sama trololo:

http://i.imgur.com/vlvcbxM.jpg

(Fake jak jasna cholera ale niektórzy w niego wierzą, aż takiej wiary w AMD to nawet po pijaku bym nie pokładał osobiście, nastawiałbym się raczej na okolice zwykłej 980tki :D)

Ale juz poważniej to 980Ti w tej wersji jest szybszy od 1070tki, tak przed jak i po OC. Choć nie wiadomo jak będzie za rok-dwa, Nvidia nie znosi wspierania starszych układów. Tym niemniej rynek używek spadnie zaraz jeszcze bardziej przez ten krok a za 1800 to już zdecydowanie karta warta kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 20:15, ziptofaf napisał:

(Fake jak jasna cholera ale niektórzy w niego wierzą, aż takiej wiary w AMD to nawet
po pijaku bym nie pokładał osobiście, nastawiałbym się raczej na okolice zwykłej 980tki
:D)


No i niestety będzie rozczarowanie, bo nie dostaną ludzie karty o wydajnosći GTX1070 za 1000 zł :D Musiałoby być AMD niewiarygodnie zdesperowane i mieć niesamowicie niskie koszty produkcji tych układów, bo raczej dokładać do interesu nie będą :D Ciekawe czy dzisiaj sie czegoś dowiemy na temat kart graficznych od AMD, czy dalej trzeba będzie czekać na przecieki i tak dotrwać do 29...

Dnia 13.06.2016 o 20:15, ziptofaf napisał:

Ale juz poważniej to 980Ti w tej wersji jest szybszy od 1070tki, tak przed jak i po OC.
Choć nie wiadomo jak będzie za rok-dwa, Nvidia nie znosi wspierania starszych układów.
Tym niemniej rynek używek spadnie zaraz jeszcze bardziej przez ten krok a za 1800 to
już zdecydowanie karta warta kupna.


Ja jestem bardzo ciekaw jak będą sie te 1070 kręciły jak dostana je w łapy użytkownicy :D Za 1800 bardzo poważnie bym rozważył zakup 980Ti (jakaś wersja od EVGI), ale to dopiero za kilka tygodni pewnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 20:25, pawbuk napisał:

No i niestety będzie rozczarowanie, bo nie dostaną ludzie karty o wydajnosći GTX1070
za 1000 zł :D Musiałoby być AMD niewiarygodnie zdesperowane i mieć niesamowicie niskie
koszty produkcji tych układów, bo raczej dokładać do interesu nie będą :D

Nie no, trzeba by mieć nie po kolei w głowie by w ogóle myśleć że to nie jest fake :P Wszystko powyżej R9 390 i tak jest przynajmniej 50% wzrostem wydajności w tej samej cenie względem R9 380...

Dnia 13.06.2016 o 20:25, pawbuk napisał:

Ciekawe czy dzisiaj sie czegoś dowiemy na temat kart graficznych od AMD, czy dalej trzeba będzie
czekać na przecieki i tak dotrwać do 29...


Już wiemy co nieco z E3:
http://venturebeat.com/2016/06/13/amd-shows-off-three-low-cost-polaris-graphics-chips-that-can-run-vr/
Na razie potwierdzone RX 470 i RX 460. Dostępne w sprzedaży od 29 czerwca.

No i teraz pytanie czy na evencie numer dwa ( https://www.twitch.tv/pcgamer) pokażą coś jeszcze.

Dnia 13.06.2016 o 20:25, pawbuk napisał:

Ja jestem bardzo ciekaw jak będą sie te 1070 kręciły jak dostana je w łapy użytkownicy
:D Za 1800 bardzo poważnie bym rozważył zakup 980Ti (jakaś wersja od EVGI), ale to dopiero
za kilka tygodni pewnie :D


Na razie nikomu się nie udało ich za bardzo podkręcić więc na porównywalny sukces 9xx bym się nie nastawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf - Ty znasz się też na innym sprzęcie niż podzespoły PC?
znajomy polecił mi coś takiego pod telewizor SUHD:

http://www.denon.pl/pl/news/news/545

Niestety, nie miałem do czynienia z tak zaawansowanym sprzętem i nie wiem, jak to to dokładnie działa? Tam jest 8 wejść HDMI 2.0 i dwa wyjścia HDMI, czym to się różni? Teoretycznie mógłbym tam podpiąć wszystkie konsole i ten wzmacniacz mi upscaluje obraz do 4K? Z gier też? Czy w takim wypadku będzie mi jeszcze potrzebny odtwarzacz BD/UHDBD, np. Samsung UBD-K8500 i czy taki odtwarzacz najlepiej by było podpiąć już bezpośrednio do tv (zostałby mi wtedy aż 3 wolne HDMI w tv) czy także do tego amplitunera? Czy mógłbym to jakoś połączyć w jeden zestaw z amplitunerem Yamahy R-S500 i odtwarzaczem CD CD-S300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 20:40, lis_23 napisał:

Ziptofaf - Ty znasz się też na innym sprzęcie niż podzespoły PC?

Ni w ząb, nawet telewizora w domu nie mam (naprawdę!). Typowy sprzęt komputerowy to TEŻ tylko moje hobby zresztą :D

Dnia 13.06.2016 o 20:40, lis_23 napisał:

Niestety, nie miałem do czynienia z tak zaawansowanym sprzętem i nie wiem, jak to to
dokładnie działa? Tam jest 8 wejść HDMI 2.0 i dwa wyjścia HDMI, czym to się różni?

A to akurat wiem! HDMI 2.0 wspiera większą rozdzielczość lub większą ilość herców. Wyjścia zapewne są po to by coś wysłać na ekran a wejścia po to by coś do tunera podłączyć.

Dnia 13.06.2016 o 20:40, lis_23 napisał:

Teoretycznie mógłbym tam podpiąć wszystkie konsole i ten wzmacniacz mi upscaluje obraz do 4K?

Nie mam najmniejszego pojęcia ale to debilny pomysł - co jak co ale jakość od tego nie wzrośnie. Tylko piksele będą większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2016 o 20:48, ziptofaf napisał:

Nie mam najmniejszego pojęcia ale to debilny pomysł - co jak co ale jakość od tego nie
wzrośnie. Tylko piksele będą większe.

Hmmm ...
"Zbudowany z myślą o przyszłości, AVR-X1300W posiada szereg zaawansowanych funkcji, w tym kompatybilność z najnowszą specyfikacją HDMI 2.0a, a także HDCP 2.2 we wszystkich wejściach, wymagany do obsługi formatu 4k Ultra HD. Dostępnych jest 6 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, by zapewnić możliwość podłączenia nowoczesnych urządzeń HDMI, jak odtwarzacze Blu-ray lub konsole do gier. AVR dodatkowo wspiera rozdzielczość 4K Ultra HD, w tym pełnej rozdzielczości 4: 4: 4 Pure Color sub-sampling pass-through, HDR (High Dynamic Range) i BT.2020."

Zaawansowany procesor wideo ze skalowaniem 4K dla źródeł HDMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was zauważył jak bardzo nowe karty nVidii urosły na wysokość? Chodzi mi o wystawanie pcb powyżej końca śledzia. Nie wiem nawet czy taki 1070 wszedłby na szerokość do mojego Brutusa.

A zresztą teraz to nie wiem czy będę robił upgrade, bo Microsoft zapowiedział nowego Klocka. Jeśli faktycznie będzie miał 6 teraflopów, to będzie mocny jak nadchodzący Radeon 480 :) Może rzeczywiście będzie się dało na tym grać w 1440p przy 60fps. Zobaczymy :)

Jak coś pokręciłem, to proszę mnie poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 22:45, KannX napisał:

A zresztą teraz to nie wiem czy będę robił upgrade, bo Microsoft zapowiedział nowego
Klocka. Jeśli faktycznie będzie miał 6 teraflopów, to będzie mocny jak nadchodzący Radeon
480 :) Może rzeczywiście będzie się dało na tym grać w 1440p przy 60fps. Zobaczymy :)


To prawda, zapowiedział jakiegoś nowego XBOXa, ale dopiero na drugą połowę przyszłego roku. A kto wie kiedy to realnie wyjdzie...
Ale wymiana konsoli na kolejną wersję już po 4 latach? Widać wyraźnie, że ta generacja już od samego początku technicznie nie wyrabiała i nie jest przygotowana nawet na 1440p, nie mówiąc już o 4K ;D Teoretyczna wydajność spora, ale nie uwierzę, dopóki nie zobaczę jak to się w grach sprawdza ;)

Ja na razie zostaję przy pececie, choć po przeprowadzce będę musiał zdecydować co podpiąć pod telewizor 4K (być może na początku będzie jakiś FHD tani, ale docelowo 4K OLED) - czy iść w konsole (tańsze i bardziej pragmatyczne rozwiązanie), czy też w stronę mocnego peceta, być może w nietypowej obudowie (czaję się na ZOE) i zwodowanego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 20:57, lis_23 napisał:

Zaawansowany procesor wideo ze skalowaniem 4K dla źródeł HDMI


To co ja tu widzę to blablablablablaa, kup nasz produkt, blablablabla. Ot, dużo marketingowego bełkotu który w sumie nic nie znaczy (za to jak fajnie brzmi). Jak na serio szukasz info na temat tego tunera na stronie producenta (która nadaje się tylko do tego by sprawdzić specyfikację techniczną) to życzę powodzenia.

Nie ukrywam że na tej dziedzinie sprzętu nie znam się wcale a wcale i nie wiem czy wydatek 2000 zł to dużo czy mało. Ale wiem że strona producenta nigdy nie nadaje się do ocenienia czy dany kawałek elektroniki się do czegoś nadaje i czy jest w ogóle wart swojej ceny.

Ale na szczęście recenzje istnieją:
http://nerdtechy.com/denon-avr-x1300w-avr-x2300w-review

"The channel wattage of the AVR-X1300W is slightly lower, and doesn't include 4K upscaling like the AVR-X2300W" - 1300W NIE WSPIERA tego upscalingu do 4k. Nie to że to istotne ale jeśli uważałeś tę funkcję za przydatną to na pewno w tej wersji jej nie masz.

Osobiście nie wiem też czy w ogóle wsparcie dla systemów 7.2 ma znaczenie. Bo to trzeba całe pomieszczenie przystosować chyba żeby zastosować taką konfigurację głośników (a przynajmniej oceniam po znajomym audiofilu który ma zestaw 5.1 i to nie jest tak że sobie w pobliżu telewizora to poustawiał a wszystko miał wymierzone).

Ot, ja jestem tylko laikiem w tej kwestii ale nie rozumiem tak w sumie po co ci tuner przeznaczony dla telewizorów 4k @ 60 Hz (masz w ogóle taki?) i systemów audio za grube tysiaki. Dla mnie to brzmi jak branie GTX'a 1080 do 1920x1080 + 60 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 23:02, pawbuk napisał:

Ale wymiana konsoli na kolejną wersję już po 4 latach? Widać wyraźnie, że ta generacja
już od samego początku technicznie nie wyrabiała i nie jest przygotowana nawet na 1440p,
nie mówiąc już o 4K ;D

Nie mówiąc nawet o FullHD - no ale jak do dyspozycji na wszystko jest tylko 8GB pamięci to ciężko się dziwić, same tekstury w nowym Mirror''s Edge w ogóle NIE URUCHAMIAJĄ się w Hyper na kartach mających mniej niż 6GB. Swoją drogą:
https://youtu.be/Bm5ZCJah-FY?t=40 - ten filmik ostatecznie pokazał jak obrzymia jest różnica między 970tką a R9 390. 14 vs 53 fps...

Dnia 13.06.2016 o 23:02, pawbuk napisał:

Teoretyczna wydajność spora, ale nie uwierzę, dopóki nie zobaczę
jak to się w grach sprawdza ;)

Ta teoretyczna wydajność odpowiada po prostu RX 480 (5.7 TFlops, zostaje 0.3 na CPU). Nie widziałbym w tym nic niezwykłego - jakby powiem nie patrzeć Xbox One i PS4 korzystały z odpowiednika HD7850/7870 w czasie gdy na rynku najwyższymi modelami były HD7950 i HD7970. Czyli w sumie taki mid-end, po prostu nowszy.

To czego się w tym momencie jednak obawiam to co się stanie z wersjami PC-towymi. Z góry trzeba liczyć 50% więcej mocy by osiągnąć taką samą jakość co konsola, zaraz się okaże że GTX1080 ledwo wystarczy :P Choć to w sumie dobrze, może choć raz Ubisoft nie będzie musiało ciąć jakości swoich gier do poziomu czegoś 4x słabszego niż obecne gamingowe PC-ty.

No, w sumie w tej matematyce tylko jedno mi się nie zgadza. Zakładając 5.7 Tflops na GPU nadal musi być 0.3 na CPU żeby dobić do 6. Nawet gdyby to miało być 5.8 to potrzeba wciąż 200Gflops. A to jest... zaskakująco duża liczba bo tak mniej więcej 2x wyższa od i7-2600k/FX8350 (i nieco wyższa od i7-4770). Jakiegoś 6-rdzeniowego Summit Ridge''a chcą tam upchnąć czy jak?

Dnia 13.06.2016 o 23:02, pawbuk napisał:

Ja na razie zostaję przy pececie, choć po przeprowadzce będę musiał zdecydować co podpiąć
pod telewizor 4K (być może na początku będzie jakiś FHD tani, ale docelowo 4K OLED) -
czy iść w konsole (tańsze i bardziej pragmatyczne rozwiązanie), czy też w stronę mocnego
peceta, być może w nietypowej obudowie (czaję się na ZOE) i zwodowanego...


ZOE? A co to?

Dla mnie rozwiązanie problemu PC vs konsola jest dosyć proste osobiście - to i to :P I tak mocny PC mi osobiście potrzebny - przynajmniej od strony CPU i RAMu a GPU jednak też jest ostatnio przydatne do obliczeń - więc zrobienie dopłaty do gamingowej karty to już problem niewielki.

A używany PS4.5 czy Xbox One S po pół roku do roku od premiery też pewnie nie będzie kosztować majątku. Wszystkie platformy mają swoje exclusive''y, nie ma co na siłę poświęcać się ku tylko jednej jedynej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

A używany PS4.5 czy Xbox One S po pół roku do roku od premiery też pewnie nie będzie
kosztować majątku.


Xbox One S to poprostu mniejsza wersja aktualnego Xboxa One. Ten potężniejszy nazywa się Project Scorpion :)

A ZOE to taka fikuśna obudowa :) Zdjęcie na dole.

2016061413411078

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 13:41, KannX napisał:

Xbox One S to poprostu mniejsza wersja aktualnego Xboxa One. Ten potężniejszy nazywa
się Project Scorpion :)

Ah! Mój błąd.

Dnia 14.06.2016 o 13:41, KannX napisał:

A ZOE to taka fikuśna obudowa :) Zdjęcie na dole.

Nawet nie wiem z której strony na to patrzeć! :P To jest otwarta konstrukcja czy jakieś wyjątkowo przezroczyste pleksi?

A tak, wreszcie jakieś normalne i potwierdzone testy RX 480 w FireStrike a nie chińskie dziwactwa bądź przestarzały 3D Mark ''11:
http://videocardz.com/61005/new-amd-radeon-rx-480-3dmark-benchmarks

Wyniki pomiędzy R9 390X a GTX980 na niepodkręconej karcie. Mniej więcej tego się spodziewałem od początku więc jestem zadowolony. Jakby nie patrzeć - 21% szybciej niż R9 390 przy niższej cenie (co w sumie oznacza z 70% wzrost względem mojego R9 280X :D). Nawet też co nieco testów z Crossfire wrzucili, całkiem ładne skalowanie. Teraz tylko pytanie jak się toto podkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że o wersji 480X czy też 490 nadal względna cisza? zaczynam gryźć paznokcie z niecierpliwości :D

ps. czemu nie widzę u siebie postów na które odpowiadam? tak ma być? używam opcji odpowiedz w tym wątku. Wasze widzę na co odpowiadacie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 15:09, Zand79 napisał:

ps. czemu nie widzę u siebie postów na które odpowiadam? tak ma być? używam opcji odpowiedz
w tym wątku. Wasze widzę na co odpowiadacie ;(


Opcja "odpowiedz w tym wątku" to po prostu napisanie posta w temacie :P. Jeśli chcesz odpowiedzieć na jakiś post tak jak np. ja teraz odpowiadam Tobie to używaj opcji "cytuj ten post" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się