Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2016 o 15:09, Zand79 napisał:

rozumiem że o wersji 480X czy też 490 nadal względna cisza? zaczynam gryźć paznokcie
z niecierpliwości :D


O RX480 coś było, dokładnie post wyżej. O 490tce zaś... cóż, Lisa Su wczoraj pokazała, jak to sama ujęła, "Full Polaris Lineup" i były tam RX 460, RX 470 oraz RX 480. Więc albo zostawiają to na ostatnią chwilę albo pojawi się w osobnym teminie. Albo wcale.

Więc na razie niszę 1400-1900 zł należy potraktować jako pole dla używanych GTX980Ti/Fury.

Dnia 14.06.2016 o 15:09, Zand79 napisał:

ps. czemu nie widzę u siebie postów na które odpowiadam? tak ma być? używam opcji odpowiedz
w tym wątku. Wasze widzę na co odpowiadacie ;(

Eeee, nie, tak nie ma być. Ja tam widzę twój post na który właśnie odpisuję. Oraz wszystkie poprzednie. Zakładając rzecz jasna że używasz przycisku cytuj ten post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

Nie mówiąc nawet o FullHD - no ale jak do dyspozycji na wszystko jest tylko 8GB pamięci
to ciężko się dziwić, same tekstury w nowym Mirror''s Edge w ogóle NIE URUCHAMIAJĄ się
w Hyper na kartach mających mniej niż 6GB. Swoją drogą:
https://youtu.be/Bm5ZCJah-FY?t=40 - ten filmik ostatecznie pokazał jak obrzymia jest
różnica między 970tką a R9 390. 14 vs 53 fps...


O co chodzi z tymi teksturami w ME:C? Mam tę grę i chyba wszystko ustawiłem na maxa .... w ogóle nie widziałem tej opcji z jakimiś lepszymi teksturami, ba! grę uruchomiłem z tą opcją DSR Invidii.

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:


Dla mnie rozwiązanie problemu PC vs konsola jest dosyć proste osobiście - to i to :P
I tak mocny PC mi osobiście potrzebny - przynajmniej od strony CPU i RAMu a GPU jednak
też jest ostatnio przydatne do obliczeń - więc zrobienie dopłaty do gamingowej karty
to już problem niewielki.

A używany PS4.5 czy Xbox One S po pół roku do roku od premiery też pewnie nie będzie
kosztować majątku. Wszystkie platformy mają swoje exclusive''y, nie ma co na siłę poświęcać
się ku tylko jednej jedynej.


Wiesz, PS4 mam już od prawie dwóch lat, ale XOne od 9 miesięcy i to jednak niesamowicie wkurza, że na rynku docelowo mają być dwie PS4 i aż trzy XBOXY ... I o ile taki PS4 NEO i Xbox ONE S nie będą jakieś drogie i nie zaoferują chyba nic, poza wsparciem dla 4K/UHD w grach i HDR, to taki Scorpio może być niezły - o ile na prawdę odpali gry w 4K, ale on może już kosztować z 4 tys. na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 15:46, lis_23 napisał:

O co chodzi z tymi teksturami w ME:C? Mam tę grę i chyba wszystko ustawiłem na maxa ....
w ogóle nie widziałem tej opcji z jakimiś lepszymi teksturami, ba! grę uruchomiłem z
tą opcją DSR Invidii.


Nie uruchomiłeś. Detale Hyper są tak naprawdę NIEDOSTĘPNE na karcie mającej poniżej 6GB. Objerzyj sobie ten filmik który zlinkowałem, na samym początku pokazują że trzeba włączyć dodatkową opcję w ustawieniach żeby mieć prawdziwe Ultra.

Wchodzisz w Settings->Video->GPU Memory Restrictions. Musisz to WYŁĄCZYĆ bodajże. W polskiej wersji pewnie zwie się "Limity pamięci karty graficznej". I dopiero wówczas możesz zobaczyć ME w pełnej krasie.

Tylko że przy 4GB VRAM to życzę powodzenia.

Dnia 14.06.2016 o 15:46, lis_23 napisał:

Wiesz, PS4 mam już od prawie dwóch lat, ale XOne od 9 miesięcy i to jednak niesamowicie
wkurza, że na rynku docelowo mają być dwie PS4 i aż trzy XBOXY ... I o ile taki PS4 NEO
i Xbox ONE S nie będą jakieś drogie i nie zaoferują chyba nic, poza wsparciem dla 4K/UHD
w grach i HDR, to taki Scorpio może być niezły - o ile na prawdę odpali gry w 4K, ale
on może już kosztować z 4 tys. na premierę.


4000? Skąd taka kwota? RX 480 w sprzedaży detalicznej kosztuje $200. Powiedzmy że $250 za wersję 8GB. Z tym że to nie jest sprzedaż detaliczna z 40% marżą a taka gdzie zarabiasz poniżej dolca na karcie. Osobiście nastawiałbym się na okolice max. $650 (czyli coś jak GTX1080). Powyżej tego ludzie raczej nie kupią konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2016 o 16:00, ziptofaf napisał:


Nie uruchomiłeś. Detale Hyper są tak naprawdę NIEDOSTĘPNE na karcie mającej poniżej 6GB.
Objerzyj sobie ten filmik który zlinkowałem, na samym początku pokazują że trzeba włączyć
dodatkową opcję w ustawieniach żeby mieć prawdziwe Ultra.

Wchodzisz w Settings->Video->GPU Memory Restrictions. Musisz to WYŁĄCZYĆ bodajże.
W polskiej wersji pewnie zwie się "Limity pamięci karty graficznej". I dopiero wówczas
możesz zobaczyć ME w pełnej krasie.

Tylko że przy 4GB VRAM to życzę powodzenia.

Yhy, czyli GTX 1080 miałby co do roboty (swoją drogą, mogę już zamówić Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming za 3300 zł, a finalnie 2300, bo gość da za mojego GTX 980 1000 zł), ale z drugiej strony, czy akurat w tej grze te lepsze tekstury są:
a: - widoczne?
b: - potrzebne?

Dnia 14.06.2016 o 16:00, ziptofaf napisał:

4000? Skąd taka kwota? RX 480 w sprzedaży detalicznej kosztuje $200. Powiedzmy że $250
za wersję 8GB. Z tym że to nie jest sprzedaż detaliczna z 40% marżą a taka gdzie zarabiasz
poniżej dolca na karcie. Osobiście nastawiałbym się na okolice max. $650 (czyli coś jak
GTX1080). Powyżej tego ludzie raczej nie kupią konsoli.


Ja po prostu pamiętam, ile na starcie kosztowało PS2 - choć z drugiej strony, jeśli będą chcieli sprzedać tę konsole masom, to nie będą mogli zabetonować ceny. Myślisz, że taka karta w tej konsoli uruchomi gry w 4K z lepszym efektem, niż pojedyncze GPU na PC? ( czyli z większą ilością różnorakich efektów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:09, lis_23 napisał:

Yhy, czyli GTX 1080 miałby co do roboty (swoją drogą, mogę już zamówić Gigabyte GTX 1080
G1 Gaming za 3300 zł, a finalnie 2300, bo gość da za mojego GTX 980 1000 zł)

I tak nie zrozumiem twojego zakupu (za 3700-3800 dostaniesz 2x 980Ti z gwarancją) ani motywacji za nim więc rób co chcesz :P

Dnia 14.06.2016 o 16:09, lis_23 napisał:

, ale z drugiej
strony, czy akurat w tej grze te lepsze tekstury są:
a: - widoczne?

Tak. Tam nie tylko tekstury się zmieniają.

Dnia 14.06.2016 o 16:09, lis_23 napisał:

b: - potrzebne?

Nie. To tytuł nastawiony na prędkość (nawet konsole celują w 60 fps a nie "filmowe" 30) a nie fotorealizm.
Ot, dla mnie takie coś to bardzo dobra sprawa bo zapewnia grze future proofing - teraz nie uruchomisz w Ultra ale za rok już tak.

Dnia 14.06.2016 o 16:09, lis_23 napisał:

Ja po prostu pamiętam, ile na starcie kosztowało PS2 - choć z drugiej strony, jeśli będą
chcieli sprzedać tę konsole masom, to nie będą mogli zabetonować ceny. Myślisz, że taka
karta w tej konsoli uruchomi gry w 4K z lepszym efektem, niż pojedyncze GPU na PC? (
czyli z większą ilością różnorakich efektów).


PSX i PS2 były czymś zupełnie innym niż PC''ty bo w dniu premiery osiągały wydajność jaka się komputerom nawet nie śniła. A nie coś co zaledwie dogania twój dwuletni PC. Więc ciężko porównywać. No i kurs dolara się zmienił przez lata nie do poznania (zaś sama elektronika jest dużo 10x tańsza).

I nie. Jeśli chodzi o czystą moc obliczeniową to nic się tutaj nie zmieni, nie sprawisz by karta o wydajności mniej więcej R9 390X-GTX980 nagle zaczęła płynnie działać w 4k z full bajerami. Ale już konsolowa magiczna technika aka "renderujemy 1440p i upscalujemy do 4k" pewnie jest możliwa. Konsole mają lepiej zoptymalizowane gry niż PC-ty ale pełne 4k z bajerami to odległy cel, dopiero za generację-dwie kart graficznych trafi pod strzechy.

Zresztą i tak w nie aż tak odległej przyszłości na rynku PC-tów czeka nas to:
http://puu.sh/proBS/3d3159bae2.jpg

Aka jaki jest obecny cel VR. Na razie nędzne 2160x1200 @ 90 fps. I tak swoją drogą - nawet ta "nędza" wymaga większej mocy obliczeniowej niż ten Scorpion. A celem jest rozdziałka 16k + 144 Hz (i 81x większa moc obliczeniowa niż GTX1080) ^^

Więc jak widać - czego byś nie kupił i ile byś nie wydał to cele na najbliższe lata i tak są ustawione kilkudziesięciokrotnie wyżej niż obecny hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:17, FAILoZOFF napisał:

Tak patrzyłem na testy 1070 i już kupno używanego 980ti za ~2k nie wydaje sie takim świetnym
pomysłem


Hm? GTX980Ti jest szybszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego absurdalne wyniki w OC. Ale tak przed jak i po OC dorównuje 1070tce:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1070_strix_gaming_test_karty_graficznej?page=0,5

Za ~2k pewnie się już nie opłaca bo oszczędzasz 3 stówy względem nowej 1070tki. Więc pewnie ceny niebawem spadną dalej (choć też w Polsce aż tak dużo posiadaczy 980Ti nie ma i mało komu się uśmiecha sprzedać kartę którą kupił za 3000 zł za 1800 3 miesiące później).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydajność RX 480 wydaje się być taka jak zapowiadano i faktycznie w CF wydajność 1080. Ale benchmarkami się człowiek nie naje, więc zobaczymy co pokaże w grach.

Tak mi dzisiaj wykiełkowała pewna myśl jeśli chodzi o zapowiadanego mocniejszego Xboxa Scorpiona. Może Microsoft zamierza użyć Radeona 480 jako jego układu graficznego? Czy to możliwe? Wiem, że to to Polarisy 11 miały iść do laptopów i mniej wydajnych PieCyków, ale może powstała jakaś specjalna wersja 480-tki dla Microsoftu? :) Bo by się nawet zapowiadane teraflopy zgadzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:27, ziptofaf napisał:

> Yhy, czyli GTX 1080 miałby co do roboty (swoją drogą, mogę już zamówić Gigabyte
GTX 1080
> G1 Gaming za 3300 zł, a finalnie 2300, bo gość da za mojego GTX 980 1000 zł)
I tak nie zrozumiem twojego zakupu (za 3700-3800 dostaniesz 2x 980Ti z gwarancją) ani
motywacji za nim więc rób co chcesz :P


Tylko po co mi 2xGTX 980TI do FHD, gdzie trzeba się bawić, bo nie wszystkie gry obsługują chyba dwie karty graficzne, trzeba się bawić w sterownikach, a i VRAM się nie sumuje. 1080 Ma przynajmniej te 8GB VRAM i to się przyda, jak widać po przykładzie MEC czy "Shadows of Mordor" i modach do Skyrima, F4, itp. Może zmodowany Skyrim będzie miał więcej, niż 20 kl/s ;0 a i "Wiesiek 3" będzie działał lepiej, a i większość gier odpalę z tym DSR.
Tak swoją droga, znalazłem prosty sposób, jak grać na padzie od XONE na PC z W10 - wystarczy kabelek od pada do PS4 ;) Jakoś wcześniej na to nie wpadłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:50, lis_23 napisał:

Tylko po co mi 2xGTX 980TI do FHD, gdzie trzeba się bawić, bo nie wszystkie gry obsługują
chyba dwie karty graficzne, trzeba się bawić w sterownikach, a i VRAM się nie sumuje.

Z dokładnie z tego samego powodu dla którego chcesz kupić 1080tkę do FullHD - dla szpanu że możesz bo sensu to i tak nie ma :D Tylko że tutaj nawet przelicznik cena/wydajność nie byłby tragiczny.

Bo jeśli SLI działa to wyprzedzasz 1080tkę o blisko 70%. Jeśli nie działa to przegrywasz o 20% co i tak oznacza wzrost wydajności rzędu 45% względem 980tki. No i spójrz na plusy - jedna karta to coś co prawie każdy ma! Ale dwie o łącznej mocy zapewniającej tak wysoką wydajność - o, tu już jesteś w 0.5% graczy!

No i jest jedno ale - VRAM nie sumuje się w DX11. Tutaj i owszem, masz 6GB. Ale w DX12/Vulkanie się sumuje i tu masz 12GB. I tam już w sumie też nie ma zabawy ze sterownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:40, KannX napisał:

Czyli wydajność RX 480 wydaje się być taka jak zapowiadano i faktycznie w CF wydajność
1080. Ale benchmarkami się człowiek nie naje, więc zobaczymy co pokaże w grach.


A to prawda. Ale też wyniki 3D Marka zazwyczaj nie odstają znacząco od rzeczywistości i wszystko się już rozbija o konkretną grę - raz nieco lepiej, raz nieco gorzej.

Dnia 14.06.2016 o 16:40, KannX napisał:

ale może powstała jakaś specjalna wersja 480-tki dla Microsoftu? :) Bo by się nawet zapowiadane
teraflopy zgadzały :)


Oj, nie czytało się dzisiaj tego tematu uważnie!
http://puu.sh/psqRH/fc94e9869a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:59, ziptofaf napisał:

Oj, nie czytało się dzisiaj tego tematu uważnie!
http://puu.sh/psqRH/fc94e9869a.png


Nie wiem jakim cudem mi to umknęło. Kupiłbym takiego Xboxa jakby gry chodziły w 1440p. Niech już nawet będzie te 30fps, byleby rozdziałka była wyższa a 30fps stabilne. Wtedy miałbym jeden monitor 1440p do kompa i konsoli. Wygoda. Ale z drugiej strony premiera jest zapowiedziana na koniec 2017, a to straszny szmat czasu. Do tego czasu człowiek zrobi przynajmniej jeden upgrade, a zapowiadana teraz potężna moc "zmaleje" i nie będzie już robić takiego wrażenia.

A tak na marginesie, tryb półpasywny uzyskany programikiem Gigabyte''a nie sprawdził się zbytnio. Owszem w idlu i YT wentylator nie kręcił, ale są momenty gdy ni z gruchy ni z pietruchy wentylator włącza się na parę sekund na pełne obroty (1300 obrotów 140mm śmigła słychać że hej) :)

Okazało się że lepszym wyborem jest zrobienie własnego trybu "silent" (łagodnie ustawiłem krzywą obciążenia). Wentylator kręci w idlu 400obr i jest niesłyszalny, a pod większym obciążeniem czasami dobija do 800obr. Pompkę wody ustawiłem na 70%. Zero huczenia, rzężenia i bulkania. Słychać jedynie wentylator na 970. Znowu sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 17:22, KannX napisał:

Do tego czasu człowiek
zrobi przynajmniej jeden upgrade, a zapowiadana teraz potężna moc "zmaleje" i nie będzie
już robić takiego wrażenia.


Pod koniec 2017 mówisz... Na ten rok akurat nie ma zapowiedzianego nic przełomowego:
http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2016/03/Roadmap-640x360.jpg
Navi wychodzi dopiero w 2018-2019.

Choć fakt że pojawi się 1080Ti, Titan 2, RX Fury itp a przynajmniej część z nich przebije wynik 10 Tflops.

Więc nadal będzie to sprzęt mocny ale na poziomie mid a nie high-endu. Ale nic lepszego i tak się obecnie już nie da.
Ot, to jest taki wyścig którego nie da się wygrać, Pc-ty może rozwijają się dużo wolniej niż kiedyś ale nadal ciężko im dorównać bez albo nietypowej architektury (co sprawia że tworzenie gier na twoją konsolę jest trudniejsze i się nie opłaca - spójrz na PS3 vs Xbox 360 - ten pierwszy był dużo mocniejszy a gry w większości brzydsze) albo ustalenia ceny startowej na astronomicznym poziomie.

Dnia 14.06.2016 o 17:22, KannX napisał:

A tak na marginesie, tryb półpasywny uzyskany programikiem Gigabyte''a nie sprawdził
się zbytnio. Owszem w idlu i YT wentylator nie kręcił, ale są momenty gdy ni z gruchy
ni z pietruchy wentylator włącza się na parę sekund na pełne obroty (1300 obrotów 140mm
śmigła słychać że hej) :)

A, czyli sumarycznie uzyskałeś chłodzenie jak w GTX 1080 FE? :D Zgodnie z tym co mówi Nvidia to już klasa premium, nie powinieneś narzekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

Nie mówiąc nawet o FullHD - no ale jak do dyspozycji na wszystko jest tylko 8GB pamięci
to ciężko się dziwić, same tekstury w nowym Mirror''s Edge w ogóle NIE URUCHAMIAJĄ się
w Hyper na kartach mających mniej niż 6GB. Swoją drogą:
https://youtu.be/Bm5ZCJah-FY?t=40 - ten filmik ostatecznie pokazał jak obrzymia jest
różnica między 970tką a R9 390. 14 vs 53 fps...


O ile pamiętam podobna historia była z Shadow of Mordor i teksturami w wysokiej rozdzielczości - tam też GTX770 dostawał łupnia, bo miał na pokładzie tylko 2GB pamieci:
http://pclab.pl/art60028-9.html

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

Ta teoretyczna wydajność odpowiada po prostu RX 480 (5.7 TFlops, zostaje 0.3 na CPU).
Nie widziałbym w tym nic niezwykłego - jakby powiem nie patrzeć Xbox One i PS4 korzystały
z odpowiednika HD7850/7870 w czasie gdy na rynku najwyższymi modelami były HD7950 i HD7970.
Czyli w sumie taki mid-end, po prostu nowszy.


Na razie data premiery jest na tyle odległa, że nie warto sie tym przejmować, choć w tym momencie na pewno nie zdecydowałbym sie na kupno PS4 albo XONE, skoro sami producenci są świadomi, że są to zbyt słabe sprzętowo konsole :D

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:


To czego się w tym momencie jednak obawiam to co się stanie z wersjami PC-towymi. Z góry
trzeba liczyć 50% więcej mocy by osiągnąć taką samą jakość co konsola, zaraz się okaże
że GTX1080 ledwo wystarczy :P Choć to w sumie dobrze, może choć raz Ubisoft nie będzie
musiało ciąć jakości swoich gier do poziomu czegoś 4x słabszego niż obecne gamingowe
PC-ty.


Podejrzewam, że może tak być. I tak nastawiam sie na wymianę karty graficznej co generację, a pewnie i resztę platformy w przyszłym roku wymienię, więc nowych konsol sie nie boję :D

Bardziej jestem ciekaw jaka będzie odpowiedź Sony, bo chyba na to nie byli do końca przygotowani :D

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:


No, w sumie w tej matematyce tylko jedno mi się nie zgadza. Zakładając 5.7 Tflops na
GPU nadal musi być 0.3 na CPU żeby dobić do 6. Nawet gdyby to miało być 5.8 to potrzeba
wciąż 200Gflops. A to jest... zaskakująco duża liczba bo tak mniej więcej 2x wyższa od
i7-2600k/FX8350 (i nieco wyższa od i7-4770). Jakiegoś 6-rdzeniowego Summit Ridge''a chcą
tam upchnąć czy jak?


Moze AMD coś specjalnego dla nich szykuje, albo po prostu więcej przypadnie na GPU (nieco mocniejsza wersja 480?).

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

ZOE? A co to?


Customowa obudowa, która bardzo mi sie podoba. Problem jest tylko jeden - nie wiem czy w ogóle będzie do nabycia, bo twórca nie jest przekonany co do wytworzenia większej ilości sztuk :D

Dnia 14.06.2016 o 10:55, ziptofaf napisał:

Dla mnie rozwiązanie problemu PC vs konsola jest dosyć proste osobiście - to i to :P
I tak mocny PC mi osobiście potrzebny - przynajmniej od strony CPU i RAMu a GPU jednak
też jest ostatnio przydatne do obliczeń - więc zrobienie dopłaty do gamingowej karty
to już problem niewielki.


Wiesz co, komputer na pewno będę miał - podłączony do monitora, na biurku. Zastanawiam się czy do salonu wybrać konsolę czy jakiegoś małego (ale niekoniecznie słabego) peceta :D Bo dwóch sprzętów na pewno pod telewizor nie wcisnę :D Przy telewizorze chciałbym sobie zrobić stanowisko do gier rajdowych/wyścigowych i wszelkich tytułów, gdzie korzystamy glównie z pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.06.2016 o 16:56, ziptofaf napisał:


No i jest jedno ale - VRAM nie sumuje się w DX11. Tutaj i owszem, masz 6GB. Ale w DX12/Vulkanie
się sumuje i tu masz 12GB. I tam już w sumie też nie ma zabawy ze sterownikami.


Ok, ale to jest 3800, a za 1080 dam 2300. Poza tym, ja miałbym obawy przed zakupem używanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 17:35, lis_23 napisał:

Ok, ale to jest 3800, a za 1080 dam 2300. Poza tym, ja miałbym obawy przed zakupem używanych
części.


A co to za używane części jeśli mają po 12-24 miesięcy gwarancji producenta, znaczna część tego co widzę na Allegro była kupiona mniej niż 6 miesięcy temu? W zasadzie nówki.

No i nadal sprzedajesz GTX''a 980 więc robi się 2800.

I tak się nie dogadamy jednak :P Ty się uparłeś na najwyższy model jaki się da i masz gdzieś tak współczynnik cena/wydajność jak i czystą wydajność a ja próbuję rozumować w tych kategoriach więc cóż, dyskusję uważam za skończoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 16:09, lis_23 napisał:

Yhy, czyli GTX 1080 miałby co do roboty (swoją drogą, mogę już zamówić Gigabyte GTX 1080
G1 Gaming za 3300 zł, a finalnie 2300, bo gość da za mojego GTX 980 1000 zł), ale z drugiej
strony, czy akurat w tej grze te lepsze tekstury są:


Ile masz jeszcze gwarancji na tego GTX980? Bo 1000 zł to trochę niska cena, skoro na Allegro spokojnie byś dostał 1300 - 1400 zł. GTX970 w tym momencie jeszcze za 1100 - 1150 zł można sprzedać...
Wg mnie postępujesz mało rozsądnie, ale to Twoje pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrum wrum, oficjalne wyniki RX 470 (oraz 480M) w grach!

https://tweakers.net/nieuws/112519/amd-geeft-benchmarks-vrij-van-rx-480-en-rx-470-en-onthult-rx-480m.html

Ogółem - dwa razy szybciej niż R9 270X i mniej więcej odpowiadające R9 290 (o ile porównujemy stock vs stock a nie z wersjami podkręconymi). Tylko teraz nie ma pewności w jakim stopniu jest to wykarczowany 480 - techpowerup twierdzi że RX 470 ma 1536 shaderów ( https://www.techpowerup.com/gpudb/2861/radeon-rx-470) a wiadomo na pewno że RX 480 ma ich 2304. Jeśli to się potwierdzi to potencjalnie najwyższy Polaris 10 ma o 50% wyższą moc obliczeniową od 470tki (swoją drogą spore cięcie, czyżby aż tak dużo niedorobionych kart?). Co... w sumie odpowiadałoby właśnie niereferencyjnym 980tkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2016 o 07:19, ziptofaf napisał:

Ogółem - dwa razy szybciej niż R9 270X i mniej więcej odpowiadające R9 290 (o ile porównujemy
stock vs stock a nie z wersjami podkręconymi).


Co to się porobiło, żeby low-end był taki szybki :) Wyjdzie na to, że dzięki Polarisom 10 będzie można złożyć bardzo mocnego kompa za 2000zł, w którym normalnie zagościłby GTX 950, a zamiast niego będzie taki mocny Radek.

Dnia 15.06.2016 o 07:19, ziptofaf napisał:

Jeśli to się potwierdzi to potencjalnie najwyższy
Polaris 10 ma o 50% wyższą moc obliczeniową od 470tki (swoją drogą spore cięcie, czyżby
aż tak dużo niedorobionych kart?). Co... w sumie odpowiadałoby właśnie niereferencyjnym
980tkom.


Byłoby wspaniale :) Bardzo możliwe, że dzięki Polarisom AMD zdominuje low i mid-end. nVidia może mieć ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o 1060. Obstawiam jego specyfikację jako połowę 1080 (jak to było z 960). Zieloni najchętniej wyceniliby go pewnie na jakieś 250-300$, a tutaj może się okazać że będą musieli bardzo zejść z ceny, żeby był konkurencyjny względem 480.

Ale się dzieje :)


Paczajcie! ITXowe cacuszko, mieszczące pełnowymiarową kartę graficzną zostało już sfinansowane na Kickstarterze. Ta obudowa to majstersztyk, nie da się zrobić lepszej i mniejszej :)

https://www.kickstarter.com/projects/33753221/dan-cases-a4-sfx-the-worlds-smallest-gaming-tower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się