Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2016 o 17:55, KannX napisał:

Nowe informacje o 480 :) Mam tylko nadzieję, że cena 264 i 302 euro to jedynie wybryk
jednego ze słowackich sklepów i ogólnie ceny będą jak zapowiadano. Ładne te Radki na
taśmie na pierwszym zdjęciu, nawet backplaty mają - a ja lubię backplaty :)


Wg mnie warto sugerować sie przelicznikiem na złotówki z dolara ok 5,10 - 5,20 - wychodziłoby trochę ponad 1000 zł za wersję 4GB, choć pewnie niereferenty byłyby nieco droższe. Na początek pewnie z 1100 zł będzie RX480 kosztował.

Tymi pierwszymi cenami zazwyczaj nie warto się sugerować ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

To karta na wymianę :D Miałem kiedyś klienta, który chyba z 20 GTX970 przerobił, żeby
wybrać 4, w których cewki nie piszczały :D


To się tak da w ogóle? Ja wiem że jest termin 10 dni na oddanie bez podania przyczyny ale po 5 karcie z rzędu chyba się już wkurzają w sklepie :D

Dnia 20.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

Prodigy to nie znowu taki wielki wydatek - kupujesz raz na kilka lat i masz spokój :D

Sam w sobie to żaden z moich wydatków nie jest duży. Ale niestety na jednym się nigdy nie kończy :D

Dnia 20.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

Tak samo Kindle - mojego PW2 mam od dwóch lat i dopóki nie padnie, to będę go używał.
Jeszcze gwarancje przedłużyłem na niego do 5 lat :D

Kindle to chyba się w ogóle nie psują. Ja nawet nie jestem pewny ile lat ma mój obecny ale sądzę że może podchodzić pod 5 (jeszcze ma przyciski) i działa dobrze. Ale ostatnio szukam sobie czegoś o wyższej rozdzielczości niż mój obecny bo jednak najczęściej to przeglądam na nim tekst który nie najlepiej zamienia się w .mobi. No i brak podświetlenia trochę irytuje.

Dnia 20.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

Najgorzej jest z GPU, bo po dwóch latach to już warto wymienić :D

Dwóch? Ja planuję jedną wymianę za tydzień i jedną tak za 6 miesięcy jak wyjdzie Vega (chyba że RX 480 okaże się naprawdę dobrze skalować w CF) :P Fakt że to drugie ma mi już starczyć na przynajmniej 3 jak R9 280X.

Dnia 20.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

Mam niewielkie potrzeby, ale pytanie czy mam czas i ochotę bawić sie w cos customowego
:D

A tam, czasu dużo to akurat nie zajmuje. Postawienie jakiegoś FreeNAS-a to kwestia z 45 minut. Fakt - to i tak dłużej niż po prostu wypakowanie Synology z pudełka ale nadal nie jest źle :P No i większe możliwości bo NASa który sobie by np. z Plexem poradził to ja nie widziałem. A to też bardzo przydatna rzecz (zwłaszcza dla urządzeń mobilnych):
https://www.linux.com/learn/how-create-streaming-media-server-linux-using-plex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2016 o 17:55, KannX napisał:

Nowe informacje o 480 :) Mam tylko nadzieję, że cena 264 i 302 euro to jedynie wybryk
jednego ze słowackich sklepów i ogólnie ceny będą jak zapowiadano. Ładne te Radki na
taśmie na pierwszym zdjęciu, nawet backplaty mają - a ja lubię backplaty :)


Co do cen, bezpośrednio od AMD Polska:

29 czerwca. Sugerowana cena to 229 USD (za model 8 GB, 199 za 4 GB). Cenę w złotówkach ustalimy bliżej premiery, aby uniknąć różnic wynikających ze zmian kursu walut.

Czyli potwierdzone równe $30 różnicy między 4 a 8GB. Oczywiście należy pamiętać że jeśli taki GTX1070 FE ma cenę w MSRP ustaloną jako $450 to z tego się robi 480€ (więc o 6% więcej):
http://www.mindfactory.de/search_result.php?search_query=gtx+1070&x=0&y=0

Zgodnie z takim przelicznikiem to RX 480 w Niemczech kosztować powinien 213€ za 4GB i ok. 250€ za 8GB. No i ponad 300 za wersję Hiperclocked ale tych w dniu premiery nie uświadczysz. Plus Polska ma VAT 23% a nie 19% jak Niemcy więc te 5% też trzeba by doliczyć. Ogółem nastawiałbym się na 999,99 za 4GB i 1149,99 za 8GB. Plus minus (ale raczej plus niż minus :P) 50 zł.

Dnia 20.06.2016 o 17:55, KannX napisał:

Z minusów to brak złącz DVI. Kupiłem jakiś czas temu odpowiednią przelotkę więc spoko,
ale to trochę dziwne bo ta karta jest kierowana do mniej zamożnych graczy. Chyba większość
ludzi na świecie używa DVI, czy się mylę? :)

Przejściówkę z HDMI/DP do DVI można dorzucić do pudełka i do 1920x1080 + typowe 60-75 Hz starczy. Wyjątkiem jest sytuacja gdy potrzebujesz DVI-D (np. jeśli masz 144 Hz) bo tu i owszem jest kiepsko - aktywne konwertery to już duży wydatek. Ale jak sam napisałeś - wersje niereferencyjne to złącze mogą mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka pytań. Ogółem zmieniłem mojego MSI GTX 970 na MSI GTX 980TI. Zmieniłem również monitor na 27 cali i rozdzielczość 1440p. Poza tym w końcu zakupiłem zasilacz RM650x i wrzuciłem nowe chłodzenie do obudowy- wiatraczki be-quiet pure wings 2.

W planach mam po pierwsze zakup jakiegoś fajnego zestawu grającego hi-fi wraz z podłączeniem do kompa. Obecne głośniki wywaliłem i teoretycznie jadę na słuchawkach. Teoretycznie- bo mój monitor jakieś tam głośniczki ma (mam Asusa MX27AQ). Tylko niestety mam całkowity problem z ich uruchomieniem. Wgrałem wszelkie stery do gtx980ti wraz z HD Audio, podłączam przez HDMI i nic. Monitor ma również wejście jack- podpinam pomiędzy monitorem i integrą i również kicha. Zaczynam powoli mysleć, że głośniki są skopane. Jakoś płakać nie będę z tego powodu- ale zastanawiam się czy w związku z tym przypadkiem monitora nie zareklamować- tylko wiadomo- muszę mieć pewność, że te głośniki są uszkodzone. Monitor jakby co kupiłem używany, na gwarancji, kupiony w Morele.net. Macie może jakiś pomysł jak te głośniki w monitorze ustawić? Jeszcze ciekawostka- normalnie jak podpinam słuchawki na jacku pod panel przedni obudowy- wszystko ładnie gra. Jak podpinam monitor- cisza. Ustawienia głośności monitora są na maxa. Próbowałem również w ustawieniach dźwięku coś pokombinować, aby szło przez HDMI, ale również kicha.

Druga sprawa- zmieniłem chłodzenie w obudowie (Zalman Z3 Plus) na te be-quiety i chyba zaczynam żałować. Bo powiem szczerze, że mam wrażenie, że chodzą trochę głośniej. Może jakoś je źle podłączyłem- bo coś tam kiedyś słyszałem, że w zależności od złącza i napięcia mają inne obroty. W każdym razie nie wchodząc w to głębiej- niedawno czytałem tutaj na forum o wyciszonych obudowach. No i trochę mnie to zainteresowało. Parę obudów mi się nawet spodobało. Tylko część z nich ma otwierane klapki z przodu. Czy to oznacza, że podczas uruchomienia komputera- ta klapka z przodu musi być otwarta? Nie ukrywam- interesuje mnie cicha praca komputera. Już GTX 970 pod obciążeniem trochę mnie denerwował. Niestety jak kupowałem w zeszłym roku obudowę, to nie miałem świadomości istnienia wyciszonych obudów. Obecnie nie chce mi się znowu wszystkiego przekładać, a najbardziej segregować tych głupich kabli. Ale mimo wszystko prosiłbym Was o poradę w kwestii wyboru obudowy wyciszonej. Interesują mnie obudowy w kolorze białym, aby dobrze mi się komponowała z otoczeniem w pokoju. Jeżeli jednak uznacie, że jest jakaś obudowa, która nie występuje w tym kolorze- to jak najbardziej piszcie- o ile naprawdę taka obudowa jest tego warta.
i jeszcze kwestia tej klapki z przodu- jeśli do pracy kompa jest wymagane jej ciągłe otwarcie (po wiatraki z przodu nie mają jak wtedy wtłaczać powietrza do wewnątrz)- to trochę słabo. Słabo to wygląda, poza tym mam małe dziecko, które na bank się na tych drzwiczkach uwiesi i urwie itd. Poza tym naprawdę średnio mi się takie drzwiczki podobają :D
Z góry dzięki za propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2016 o 10:38, ruden napisał:

Macie może jakiś pomysł jak te głośniki
w monitorze ustawić? Jeszcze ciekawostka- normalnie jak podpinam słuchawki na jacku pod
panel przedni obudowy- wszystko ładnie gra. Jak podpinam monitor- cisza. Ustawienia głośności
monitora są na maxa. Próbowałem również w ustawieniach dźwięku coś pokombinować, aby
szło przez HDMI, ale również kicha.


Pewnie sprawdzałeś, ale skoro dźwięk ma iść przez kabel HDMI, więc de facto przez kartę graficzną, to czy:
1) zainstalowałeś sterownik dźwiękowy do kart graficznych Nvidii?
2) w panelu sterowania Nvidia (nie geforce experience!) w którejś zakładce powinny być opcje przesyłania dźwięku do monitora - nie masz czasem ustawionego żeby dźwięk nie był wysyłany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 22.06.2016 o 10:38, ruden napisał:

Słabo to wygląda, poza tym mam małe dziecko, które na bank się na tych
drzwiczkach uwiesi i urwie itd. Poza tym naprawdę średnio mi się takie drzwiczki podobają
:D


Eee, nie. Te drzwiczki nie mają żadnego wpływu na wlot i wylot powietrza. Te bowiem są w innym miejscu, niezależnym od drzwi:
http://puu.sh/pBG42/074aa051df.jpg

Z białych propozycji - Fractal Design Define R4 i R5. Nowe są dość drogie (ponad 4 stówy) ale to popularna rzecz na Allegro - ja za swoją Define R4 (w dobrym stanie) z oknem zapłaciłem 270 zł bodajże, nawet 2 miesiące gwarancji jeszcze były.

Wyposażone w kontroler obrotów (i to częściowo dzięki niemu jest tak cicho - ustawiasz sobie wiatraki na minimum i tyle :P), potężnie zbudowane (jedna ścianka boczna waży prawie tyle co cały Zalman Z1 z uwagi na maty bitumiczne na niej) i całkiem estetyczne.

Jak drzwiczek nie lubisz to jest Fractal Define Design S (tutaj nie ma ich wcale ale nie ma również miejsca na napęd optyczny) albo Be Quiet Silent Base 600 (tutaj drzwiczki są ale malutkie: http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2015/be_quiet_silent_base_600/be_quiet_silent_base_600_test_review_2m.jpg).

Są też jeszcze produkty firmy Nanoxia (rodzina Deep Silence). Dużo o nich nie wiem więc wolę się nie wypowiadać.

No i jest jeszcze SilentiumPC Pax M70. Nie ma wersji z oknem, jest tylko opcja czarna ale w zamian jest chyba najtańszą wyciszoną obudową.

Ogółem jeśli o czystą ciszę chodzi: Be-Quiet Silent Base > Fractal Design Define R4/R5 > SilentiumPC Pax M70. Fakt że jak łatwo zgadnąć - im bardziej skuteczne wyciszenie tym gorzej z temperaturami. Więc jeśli masz w planach absurdalny overclocking (do typowego problemu to nie robi) to musiałbyś to poważnie przemyśleć.

No i należy zrozumieć jedno - wyciszona nie oznacza bezgłośna. Gdy wykorzystałem wyciszoną ściankę boczną zamiast tej z oknem w swoim Define R4 oraz skorzystałem z narzędzi do płyty głównej i samego kontrolera by wyregulować obroty na wentylatorach to i owszem, jest DUŻO ciszej niż na typowej obudowie za 100 zł. Ale nie ma takiej obudowy (a przynajmniej nie w ludzkim budżecie) że włączasz sobie Wiedźmina 3 z wszystkimi detalami na Ultra - GPU i CPU podkręcone o 30% - i to będzie całkowicie niesłyszalne. Bo nie będzie i jakkolwiek poziom decybeli nie urwie ci uszu to na pewno jest odczuwalny. Takie rzeczy to są przeznaczone dla posiadaczy najpotężniejszych coolerów a najlepiej customowego chłodzenia wodnego z 360mm chłodnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2016 o 00:45, ziptofaf napisał:

To się tak da w ogóle? Ja wiem że jest termin 10 dni na oddanie bez podania przyczyny
ale po 5 karcie z rzędu chyba się już wkurzają w sklepie :D


Od 25 grudnia 2014 masz 14 dni na ewentualny zwrot sprzętu zakupionego przez internet bez podania przyczyny :D W tym przypadku facet chciał wydać sporą sumę pieniędzy, a problem piszczących cewek był powszechnie znany, więć nikt nie robił mu problemów, choć mieliśmy przez to więcej roboty :D

Dnia 21.06.2016 o 00:45, ziptofaf napisał:

Sam w sobie to żaden z moich wydatków nie jest duży. Ale niestety na jednym się nigdy
nie kończy :D


U mnie niestety też te wydatki sie kumulują i nawet nie mam kiedy odłożyć kasy nas przyszłość :D Teraz jeszcze pewnie będę chciał jakiegoś bezlusterkowca kupić, bo zostanę bez aparatu :D

Dnia 21.06.2016 o 00:45, ziptofaf napisał:

Dwóch? Ja planuję jedną wymianę za tydzień i jedną tak za 6 miesięcy jak wyjdzie Vega
(chyba że RX 480 okaże się naprawdę dobrze skalować w CF) :P Fakt że to drugie ma mi
już starczyć na przynajmniej 3 jak R9 280X.


A ja sie nadal zastanawiam czy brać zamówionego GTX1070 czy RX480 - za trydzień poznam pewnie odpowiedź na to pytanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2016 o 17:42, pawbuk napisał:

A ja sie nadal zastanawiam czy brać zamówionego GTX1070 czy RX480 - za trydzień poznam
pewnie odpowiedź na to pytanie ;D


To może trzecia opcja: 2x RX480 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2016 o 20:28, KannX napisał:

To może trzecia opcja: 2x RX480 :)


Nadal nie jestem przekonany do tej opcji :D SLI albo CF mają może sens, jeśli nie wystarcza Ci najmocniejsza dostępna pojedyncza karta, ale przy kartach za 1000 zł...obawiam się, że ogólnie i tak bardziej opłacalną opcja może być sam GTX1070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2016 o 11:08, Cierpik182 napisał:

Pewnie sprawdzałeś, ale skoro dźwięk ma iść przez kabel HDMI, więc de facto przez kartę
graficzną, to czy:
1) zainstalowałeś sterownik dźwiękowy do kart graficznych Nvidii?
2) w panelu sterowania Nvidia (nie geforce experience!) w którejś zakładce powinny być
opcje przesyłania dźwięku do monitora - nie masz czasem ustawionego żeby dźwięk nie był
wysyłany?


Hej, dzięki wielkie- ogółem wszystko sprawdzałem. Zainstalowałem sterownik nvidii, w panelu też zmieniałem ten dźwięk na hdmi do monitora. Ogółem zacząłem kombinować z różnymi ustawieniami i jakoś przez przypadek zaczęło działać :DD
Chyba musiałem popróbować różnych konfiguracji, aż w końcu trafiłem :D
Dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2016 o 11:41, ziptofaf napisał:

Eee, nie. Te drzwiczki nie mają żadnego wpływu na wlot i wylot powietrza. Te bowiem
są w innym miejscu, niezależnym od drzwi:
http://puu.sh/pBG42/074aa051df.jpg

To znaczy widziałem te kratki z boku i przypuszczałem, że umożliwiają wsysanie powietrza do środka, ale czy nie jest to mniej efektywne w takiej sytuacji?

Dnia 22.06.2016 o 11:41, ziptofaf napisał:

Są też jeszcze produkty firmy Nanoxia (rodzina Deep Silence). Dużo o nich nie wiem więc
wolę się nie wypowiadać.

A NZXT i H440?

Dnia 22.06.2016 o 11:41, ziptofaf napisał:

No i należy zrozumieć jedno - wyciszona nie oznacza bezgłośna. Gdy wykorzystałem
wyciszoną ściankę boczną zamiast tej z oknem w swoim Define R4 oraz skorzystałem z narzędzi
do płyty głównej i samego kontrolera by wyregulować obroty na wentylatorach to i owszem,
jest DUŻO ciszej niż na typowej obudowie za 100 zł. Ale nie ma takiej obudowy (a przynajmniej
nie w ludzkim budżecie) że włączasz sobie Wiedźmina 3 z wszystkimi detalami na Ultra
- GPU i CPU podkręcone o 30% - i to będzie całkowicie niesłyszalne. Bo nie będzie i jakkolwiek
poziom decybeli nie urwie ci uszu to na pewno jest odczuwalny. Takie rzeczy to są przeznaczone
dla posiadaczy najpotężniejszych coolerów a najlepiej customowego chłodzenia wodnego
z 360mm chłodnicą.

Po tym co napisałeś- chyba całkowicie sobie wybiłem z głowy zmianę obudowy. Może jak będę robił kolejną przebudowę za rok lub dwa lata. W końcu będę musiał wymienić i5 2500k, a wraz z nim na pewno pójdzie płyta główna. Właśnie wtedy będzie dobry moment na zmianę obudowy. Bo i tak będę musiał połowę rzeczy wykręcić, kable znowu poprzestawiać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję w najbliższym czasie zmienić monitor i potrzebuję porady, bo może jest lepszy wybór w tej cenie :)
Patrzę w miarę budżetowo ;) Karta obecna to 950gtx, zastanawiam się też czy by nie dołożyć i kupić monitor 2k z freesynciem np. i wymienić grafikę na radka jak wyjdą i przeboleć ten okres na niższych ustawieniach :)


Myślałem o 24'' FHD

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-649008/
lub taki
https://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/

Z drugiej strony, myślałem o takiej ultra panoramie 2k (budżetowej) z znośnymi parametrami i free synciem. Ale też co zdołałem wyczytać to za taką cene IPS to średni pomysł.

https://www.morele.net/monitor-lg-29um68-p-859976/

A wy jak myślicie? Znajde coś ciekawszego w tej cenie? Może Benq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod powyższe pytanie. Liczę, że RX 480 da radę w 1440p przynajmniej na średnich ustawieniach. Wtedy mógłbym się przerzucić na wyższą rozdzielczość. Przy czym wydaje mi się, że 27" ma większy sens. I jak to jest z freesync? Czytałem, że rozwiązanie konkurencji sprawdza się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2016 o 10:22, fenr1r napisał:

Podpinam się pod powyższe pytanie. Liczę, że RX 480 da radę w 1440p przynajmniej na średnich
ustawieniach. Wtedy mógłbym się przerzucić na wyższą rozdzielczość.

Nie musisz liczyć. Da. Ale więcej powiedzieć nie wolno bo NDA :P

Dnia 24.06.2016 o 10:22, fenr1r napisał:

Przy czym wydaje
mi się, że 27" ma większy sens. I jak to jest z freesync? Czytałem, że rozwiązanie konkurencji
sprawdza się lepiej.


Niezupełnie lepiej. Ot, jeśli kupujesz monitor za 6 stów więcej to zapewne ma on też nieco lepsze parametry. Ogółem FreeSync ma jedną realną wadę względem G-Sync - ograniczony zakres działania. O ile G-Sync bowiem chodzi prawie po całym zakresie od 30 do 144 Hz (zakładając że masz taki monitor) to przykładowo FreeSync na takim może działać tylko w zakresie od 35 do 90. Nie jest to olbrzymi problem (bo i tak jeśli masz stabilne ponad 100 fps to FreeSync/G-Sync praktycznie nic nie daje i najbardziej przydaje się właśnie tam gdzie są spadki poniżej 60/144) ale należy o nim wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2016 o 09:42, Deathblade napisał:

A wy jak myślicie? Znajde coś ciekawszego w tej cenie? Może Benq?


Nie ma czegoś takiego jak IPS to średni pomysł. Nawet przeciętny monitor IPS to i tak krok naprzód względem 99% TN-ek. A 2560x1080 to fajna sprawa. Więc jak cię stać to śmiało, 21:9 się przydaje zresztą nie tylko do gier :P Fakt że pamiętaj iż 29" 21:9 odpowiada mniej więcej 22" ekranowi 16:9 co do rozmiaru w pionie.

A jak nie to i owszem, ta Iiyama X2483HSU-B2 również jest niezłym monitorem. Tak czy siak powinieneś być zadowolony jeśli obecnie używałeś czegoś o niższej rozdzielczości.

Poza tym to że monitor ma FreeSync nie oznacza że MUSISZ kupować Radeona, to tylko miły ficzer który w znaczącym stopniu na cenę nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz podobną zagwozdkę co ja :) Ja planuję to wszystko tak. Jeśli pojedynczy Radeon 480 okaże się wystarczający do 1440p (w co szczerze wątpię, bo lubię grac na maxa), to wtedy kupię taki monitor:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

A jeśli będzie konieczność kupna dwóch Radeonów 480 to wtedy biorę ultrawide, taki jak podałeś czyli:

https://www.morele.net/monitor-lg-29um68-p-859976/

Ta ultrapanorama jest naprawdę niezła. No i ma freesync, idealny do dwóch kart AMD. Jakby nie patrzeć każda opcja jest dobra :)

W Twoim przypadku przesiadka z 950 na Radeona 480 będzie ogromnym wzrostem wydajności. Mogę polecić Ci jeszcze jeden monitor, tym razem 1080p, typowo do strzelanek i gier wyścigowych.

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24GM77
https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/

Jest ultraszybki i ma odświeżanie 144hz, jego jedynym minusem jest matryca TN. Ale przy tej cenie nie ma szans na IPS. Cena swoją drogą atrakcyjna. To najlepsza TNka 1080p jaką można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2016 o 11:03, Deathblade napisał:

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Iiyamy :) Przesiadka z 1650 na FHD jest ogromna,
na razie jestem mega zadowolony :)


Którą Iiyamę ostatecznie wybrałeś? ;)

Dla mnie szokiem była przesiadka z 21" 16:9 na 29" 21:9 - mam teraz ogromną taflę szkła przed sobą :D A najchętniej bym w tej chwili wymienił ten monitor na 34" 3440x1440 - to jest dopiero kolos ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 dni do premiery Radeona 480, a jeszcze nikt nie stestował go oficjalnie. Jakieś embargo do dnia premiery jest? Bo KannX się doczekać nie może. No i faktycznie wychodzi na to, że za cenę GTX 1070 (niereferent np. MSI kosztuje 2399zł) będzie można mieć dwa Radeony 480 i to w wersji 8GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2016 o 15:49, KannX napisał:

4 dni do premiery Radeona 480, a jeszcze nikt nie stestował go oficjalnie. Jakieś embargo
do dnia premiery jest?


Oczywiście że tak. Wychodzą karty do sklepów i w tym samym czasie masz zalew recenzji. Prawdę mówiąc AMD zresztą tą premierę rozwiązuje dużo lepiej niż Pascale - żadnych recenzji pisanych na kolanie na 2 godziny przed końcem NDA. Wszyscy którzy kartę mieli dostać do testów mieli na to kilka dobrych dni. Z dostępnością problemów nie będzie więc nie trzeba się bawić w preordery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się