Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2016 o 15:49, KannX napisał:

4 dni do premiery Radeona 480, a jeszcze nikt nie stestował go oficjalnie. Jakieś embargo
do dnia premiery jest? Bo KannX się doczekać nie może. No i faktycznie wychodzi na to,
że za cenę GTX 1070 (niereferent np. MSI kosztuje 2399zł) będzie można mieć dwa Radeony
480 i to w wersji 8GB.


Jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś wie :) Czy możliwe jest ponowne napełnienie chłodzenia wodnego typu all-in-one? Np. takiego Corsaira H60. Nie żebym go miał zamiar rozpruwać, tylko czy np. można w takim chłodzeniu wymienić radiator na wydajniejszy? :) I jak wygląda ponowne napełnianie i odpowietrzanie.

W internecie jakoś nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2016 o 18:02, KannX napisał:

Mam pytanko, może ktoś wie :) Czy możliwe jest ponowne napełnienie chłodzenia wodnego
typu all-in-one? Np. takiego Corsaira H60. Nie żebym go miał zamiar rozpruwać, tylko
czy np. można w takim chłodzeniu wymienić radiator na wydajniejszy? :) I jak wygląda
ponowne napełnianie i odpowietrzanie.


Nie słyszałem o niczym takim w zastosowaniach domowych. Jak coś to warto kupować AIO, które umożliwiają rozbudowę - o ile pamiętam choćby AIO od Fractala, Raijinteka, czy też nowe od EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 14:42, Zand79 napisał:


Myślę, że to kwestia miesiąca (może 2) zanim pojawią się niereferenty. Zresztą tak ładnych referentów jak obecne Radeony to nigdy nie było. Piękno i prostota.

A z innych rzeczy to prognozują, że Radeon 470 ma mieć wydajność pomiędzy 380X a 970, więc też nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 20:12, KannX napisał:

Zresztą tak ładnych
referentów jak obecne Radeony to nigdy nie było. Piękno i prostota.


Ładnie czy nie, radiator wygląda bardzo skromnie. Może wystarczający, ale ja jednak wolę uzbrojony w vapor chamber nitro tri-x sapphire czy heat-pipe''y w twin frozr od msi, choć ten pierwszy pewnie dopiero w 490 wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 20:12, KannX napisał:

Zresztą tak ładnych
referentów jak obecne Radeony to nigdy nie było. Piękno i prostota.


Ładnie czy nie, radiator wygląda bardzo skromnie. Może wystarczający, ale ja jednak wolę uzbrojony w vapor chamber nitro tri-x sapphire czy heat-pipe''y w twin frozr od msi, choć ten pierwszy pewnie dopiero w 490 wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 20:12, KannX napisał:

Myślę, że to kwestia miesiąca (może 2) zanim pojawią się niereferenty. Zresztą tak ładnych
referentów jak obecne Radeony to nigdy nie było. Piękno i prostota.


Poczekajmy na testy jak ten referent się sprawuje :D Już tylko 2 dni i będziemy wszyscy wiedzieć na czym stoimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 20:28, bVarador napisał:

Ładnie czy nie, radiator wygląda bardzo skromnie. Może wystarczający, ale ja jednak wolę
uzbrojony w vapor chamber nitro tri-x sapphire czy heat-pipe''y w twin frozr od msi,
choć ten pierwszy pewnie dopiero w 490 wróci.


Nie no, RX 480 je do 140W energii a nie 280 jak R9 390 Nitro.

Ogółem po OC one się nawet nie przegrzewają w obecnym wariancie.

Wersje niereferencyjne... cóż, ujmijmy to tak - nie znam nikogo kto dostał taką już do recenzji. Ale pogłoski mówią o tym że pojawią się szybko, mowa bowiem raczej o pierwszej połowie lipca. W dniu premiery dostaniesz co najwyżej model z backplatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, choć ciągle liczę że ten najwyższy polaris za 300$ który oficjalnie nie istnieje jednak okaże się prawdą i trafi na półki przed nowym Deus Ex''em. Wcześniej nie potrzebna mi nowa karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 16:27, KannX napisał:

Poczytajcie o podkręcaniu 480, a raczej braku takiej możliwości. Ogólnie wygląda to słabo,
wydajność gorsza od podkręconej 970-tki.


A ja tylko powiem coś ciekawego. Widziałeś kiedyś JAKIEGOKOLWIEK R9 380X który wyprzedza podkręconą 970tkę bądź zbliża się na odległość poniżej 20% do niej? :D Bo to sugerują te fotki.

Ciekawe też co to te bardzo wysokie detale w Wiedźminie, włączony Hairworks? :D

Ot, zaczekaj jeszcze 21 godzin i 59 minut a dostaniesz miarodajne wyniki. A nie 3 gry z których dwie nie nadają się na benchmark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 17:06, ziptofaf napisał:

Ot, zaczekaj jeszcze 21 godzin i 59 minut a dostaniesz miarodajne wyniki. A nie 3 gry
z których dwie nie nadają się na benchmark.


No czekam czekam i się doczekać nie mogę. Ale mimo tego przecieku jest bardzo dobrej myśli co do 480-tki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 17:14, KannX napisał:

No czekam czekam i się doczekać nie mogę. Ale mimo tego przecieku jest bardzo dobrej
myśli co do 480-


Nie ma co się podniecać, lepiej podejść do tego wszystkiego na spokojnie :D ja już ponad miesiąc siedzę na integrze i jakoś wytrzymałem - akurat tak jakoś na sesję i EURO zostałem bez karty, więc specjalnie tego nie odczułem ;)
Wg mnie RX480 nie będzie tak mocny jak uważają optymiści, ale też nie będzie tak słaby jak myślą pesymiści. Pewnie trochę wydajniejszy od 970, po mocnym OC może dogoni 980. Karta w zupełności wystarczająca do FHD :)
Robi się jednak ogromna luka pomiędzy 480, a 1070 - nie wierzę, że producenci nie będą chcieli tego zyskownego segmentu czymś wypełnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:


Nie ma co się podniecać, lepiej podejść do tego wszystkiego na spokojnie :D ja już ponad
miesiąc siedzę na integrze i jakoś wytrzymałem - akurat tak jakoś na sesję i EURO zostałem
bez karty, więc specjalnie tego nie odczułem ;)


Ja natomiast skusiłem się na gtx 1070 od msi i muszę powiedzieć, że po przesiadce z gtx 970 od gigabyta różnica jest kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 18:30, cmurder napisał:

Ja natomiast skusiłem się na gtx 1070 od msi i muszę powiedzieć, że po przesiadce z
gtx 970 od gigabyta różnica jest kolosalna


Brałbym MSI gdyby nie ten odpustowy wygląd :D Niestety, w mojej obudowie karta musi też odpowiednio wyglądać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 18:07, pawbuk napisał:

Robi się jednak ogromna luka pomiędzy 480, a 1070 - nie wierzę, że producenci nie będą
chcieli tego zyskownego segmentu czymś wypełnić :D


nVidia zapewne wypełni tę lukę GTXem 1060 :) Jakby jeszcze zrobili jakieś wersje pasywne i low-profile to byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się