Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2016 o 23:39, ziptofaf napisał:

To mam lepszy pomysł:
https://www.caseking.de/en/search/index/sSearch/gtx+1070
8-9? za przesyłkę. Od ręki masz 4 różne firmy z niereferentami do wyboru. Akurat nie
EVGA ale nie ma co narzekać, MSI też robi dobre karty. Palit też się postarał tym razem.


Od ręki mam takie karty do wyboru:

http://www.x-kom.pl/products/311411/show
http://www.x-kom.pl/products/309923/show

Tylko ani to ładne, ani dobre :D A ja muszę mieć i ciche, i wydajne, i ładne :D Dlatego właśnie czekałem na EVGĘ i w sumie dalej mogę poczekać, ale nagle wyskoczyła ta alfa BF1, którą z wielką chęcią bym potestował.

Dnia 01.07.2016 o 23:39, ziptofaf napisał:



I taniej niż w Polsce wychodzi nawet po doliczeniu przesyłki bo poniżej 2300 zł za większość
kart... w sumie pewnie sam się skuszę bo co prawda planowałem RX-a 480 to o ile nie zobaczę
modelu niereferencyjnego dościgającego 980tkę w ciągu 2 tygodni (wiem że KIEDYŚ mają
być bo RX 480 Nitro robi to od ręki) to dla odmiany wybiorę coś od Nvidii.


Liczyłem na RX480, ale nawet dobijając do GTX980 po mocnym OC to nadal zzbyt mała różnica w stosunku do GTX970.

Swoją drogą - nie polecam sprzedawania karty przed premierą nowej generacji - przetestowane :D Jedyny plus, że miałem więcej czasu na inne rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2016 o 23:52, KannX napisał:

Co do spalenia audio, to faktycznie koleś postawił 3 karty. Szaleństwo. Nie wiem w sumie
po co? Lepiej by kupił jednego 1080.


Dla szpanu że mógł. Skalowanie Trifire z mojego doświadczenia nie istnieje. Dwóch kart jest niezłe gdy działa ale często nie działa. Przy trzeciej zysk jest rzędu 20%. Przy czwartej - jak masz farta to kolejne 20%. A czasem MINUS 10% względem trzech :D

Dnia 01.07.2016 o 23:52, KannX napisał:

Resztę posta też przeczytałem, trochę nowych rzeczy się dowiedziałem i nie mam nic konstruktywnego
do odpisania. Życzę AMD, żeby niereferenty były dobre i wyraźnie wydajniejsze od 970.
Wszystko potwierdza regułę, że referentów (albo foundersów ;)) się nie kupuje :)


A to prawda.

Dnia 01.07.2016 o 23:52, KannX napisał:

A czy jeśli problem z energią leży w PCB, to nie da się tego zupełnie naprawić? Jakiś
throttling sterownikami, albo bardziej ograniczony powerlimit? Tylko takie zabiegi raczej
wyeliminują możliwość podkręcania.


Ten problem jest dziwny (tutaj jednak uprzedzę - nie jestem elektronikiem i mogę spytać znajomego który projektuje układy scalone ale to dopiero w poniedziałek więc do tego czasu wszystko co napiszę poniżej ma spore szanse bycia bzdurą). Karta idealnie dobija do 75W po złączu 6-pin. Tak jak powinna, idealnie trzyma się standardów. A potem cholera jedna wie czemu zaczyna brać energię TYLKO ze złącza PCI-E.

I tak być nie powinno - wtyczka 6-pinowa POWINNA być priorytetem. Zawsze. Bo jednak to czystsza moc nieidąca przez płytę główną oraz co najważniejsze - jest jej po prostu więcej. Bo producenci PSU już od wielu, wielu lat pozwolili na to by bolec 6-pinowy który zgodnie ze specyfikacją nie powinien być do niczego podłączony w rzeczywistości mógł spokojnie sobie ten prąd dostarczać. Obrazek poglądowy:
http://cdn.overclock.net/a/ac/1000x2000px-LL-ac82eb1d_pinout.png

Co to oznacza w praktyce? Że 6-pin od 8-pin różni się tylko dodatkowym uziemieniem. Oba mogą oddawać 150W energii, z tym że 8-pin jest bezpieczniejszy. I gdyby brać prąd z niego a to dla PCI-E w jakiś sposób to ZABLOKOWAĆ dla 75W to problem znika dla wszystkich poza tymi którzy planują potężne podkręcanie do 1.4GHz.

Tylko że to niekoniecznie jest coś co w ogóle można rozwiązać sterownikowo. Widziałeś kiedyś zasilacz od środka? Poza nielicznymi wyjątkami (Corsair AXi na przykład) całość nie ma żadnej prawdziwej elektroniki. Ot, PCB ogólnego zastosowania, kilka kondensatorków, regulator napięć... jak wiesz co robisz to możesz sobie taki tandetny bo tandetny ale samemu zbudować wręcz w domu.

I dlatego nie jestem przekonany czy DOBRE rozwiązanie problemu jest wykonalne i czy po prostu można poprosić kartę o branie prądu z molexa.

Jasne, można uzyskać tą samą wydajność przy nieco niższych temperaturach i poborze energii poprzez undervolting ale nie każda karta ma wystarczająco dobry ASIC na to. Samemu stosowałem tą metodę przy kopaniu kryptowalut i zjechałem z poborem prądu o dobre 10% ale czy da się to zastosować jako ogólną łatkę dla WSZYSTKICH kart - nie wiem.

Można też, i owszem, zmniejszyć zegary poprzez throttling i power limit. Tylko że limity są po to by je omijać i nadal ludzie będą sobie palić płyty, nawet czasami nieświadomie. Poprzez VBIOS by się dało. Tylko jak sam zauważyłeś - wydajność od tego z całą pewnością zmaleje. Zwłaszcza w DX12 (a ponoć choćby nowy Battlefield akurat sprawia że Radeony ogółem pokazują pazur) który jest ostoją AMD.

Ot, zgadywanka. Nikt nie zna tak do końca przyczyny problemu, jego skutków ani częstotliwości występowania. Osobiście wątpię by AMD na serio miało wszystkich w tyłku i przygotowało ze 100000 kart bez przetestowania ich zgodności bo Unia dowaliłaby im karę jak Volkswagenowi a w USA dostali by stosy pozwów sądowych sięgających niebios. Za to uwierzę iż mogli nie docenić poboru energii przy OC. I jeśli na tym się skończy - to cały problem duży nie jest, referenty nigdy dobrze się nie kręciły, tutaj po prostu trzeba to uciąć jeszcze nieco dalej. Ciekawostką jest jednak to że sama sekcja zasilająca w RX 480 jest zaskakująco dobrze wykonana, lepiej niż GTX''a 1070 Founders. Tak jakby planowali od samego początku 8-pinów i OC bo nie ma sensu pakować czegoś takiego w przeciwnym razie.

Nadal 4GB wersja pozostawałaby cholernie dobrą okazją bo w cenie 960tki dostajesz 970tkę + 0.5 GB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 00:00, pawbuk napisał:

Tylko ani to ładne, ani dobre :D A ja muszę mieć i ciche, i wydajne, i ładne :D Dlatego
właśnie czekałem na EVGĘ i w sumie dalej mogę poczekać, ale nagle wyskoczyła ta alfa
BF1, którą z wielką chęcią bym potestował.

Kup referenta i blok wodny :D

Dnia 02.07.2016 o 00:00, pawbuk napisał:

Liczyłem na RX480, ale nawet dobijając do GTX980 po mocnym OC to nadal zzbyt mała różnica
w stosunku do GTX970.

Nie zaprzeczę. 10-15% różnicy to za mało by uzasadnić wymianę. Samemu się nadal waham nad tą 480tką teraz (i czekam na wyniki OC niereferentów) mimo że mam gwarantowane przynajmniej te 50% względem 280X.

Dnia 02.07.2016 o 00:00, pawbuk napisał:

Swoją drogą - nie polecam sprzedawania karty przed premierą nowej generacji - przetestowane
:D Jedyny plus, że miałem więcej czasu na inne rzeczy :D


Eee tam, po prostu trzeba to robić na tydzień a nie miesiąc przed :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 00:27, ziptofaf napisał:

Kup referenta i blok wodny :D


Właśnie kupiłem OM-D za 4 tys., nie chcę stracić zdolności kredytowej jak Lis :D

Dnia 02.07.2016 o 00:27, ziptofaf napisał:

Nie zaprzeczę. 10-15% różnicy to za mało by uzasadnić wymianę. Samemu się nadal waham
nad tą 480tką teraz (i czekam na wyniki OC niereferentów) mimo że mam gwarantowane przynajmniej
te 50% względem 280X.


Ja cały czas czekam na pierwsze testy niereferentów, ale cudów sie nie spodziewam - za wydajność trzeba zapłacić i karty o wydajnośći 1080 nie kupię za 1500 zł :D

Dnia 02.07.2016 o 00:27, ziptofaf napisał:

Eee tam, po prostu trzeba to robić na tydzień a nie miesiąc przed :D


Zrobiłem tuż przed premierą, ale nie mogłem przewidzieć tragicznej dostępnośći nowych kart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do gruntownej renowacji mojego budżetowego Della sprzed kilku lat:

PŁYTA GŁÓWNA - Dell 0YJPT1 ver. A00 (seria 1155)
ZASILACZ - Dell 350 W
PROCESOR - Intel(R) Core(TM) i5-3450 CPU @ 3.10GHz
KARTA GRAFICZNA - NVIDIA GeForce GT 440 OEM 1.5 GB RAM
DYSK HDD - ST31000524AS ATA Device (931 GB, IDE)
DYSK SSD - CT250BX100SSD1 250GB SATA 6Gb/s
PAMIĘĆ RAM - DDR3 8 GB
MONITOR - Acer G185H 60 Hz 1366x768 LCD Monitor VGA

Jedyne co w tym zestawie zmieniałem od momentu otrzymania to dołożenie karty graficznej i dysku SSD. Teraz w ramach dysponowanych przeze mnie 1300 zł planuję kupić:

Obudowa - Corsair Carbide Series 500R Mid Tower
Zasilacz - Corsair CS650M 650W Gold BOX
Dysk HDD - WD 2TB 5400obr. 64MB BLUE

Później, kiedy mój budżet się zwiększy, planuję zainwestować w monitor full HD i nową kartę graficzną, prawdopodobnie Radeon RX 480.

Konsultowałem to na razie z jedną osobą, stąd post na forum. Co sądzicie o powyższych częściach? Jakieś uwagi, porady odnośnie ewentualnych zmian?

Mam na pewno jedno konkretne pytanie odnośnie dysku. Generalnie planuję kupić BLUE - http://www.x-kom.pl/p/254254-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-5400obr-64mb-blue.html - ale mam możliwość dołożenia kilkudziesięciu złotych do PURPLE - http://www.x-kom.pl/p/176016-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-7200obr-64mb-purple.html. Nie wiem tylko, na czym polega praktyczna różnica między nimi i czy warto dokładać pieniądze do drugiej opcji. Chętnie poznam Wasze opinie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 13:00, Kardithron napisał:

Przymierzam się powoli do gruntownej renowacji mojego budżetowego Della sprzed kilku
lat:


Masz naprawdę sensowny pomysł na zmiany, ale problem tkwi w szczegółach :D

Przede wszystkim - na pewno potrzebna Ci tak droga obudowa? Nie lepiej wybrać coś tańszego (do 300 zł masz naprawdę bardzo fajne konstrukcje od SilentiumPC), a kasę przeznaczyć na upgrade innych podzespołów? Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że wygląd może być bardzo istotny, ale czy na pewno w tę stronę chcesz iść? :D

Zasilacz też trochę na wyrost, choć być może ziptofaf mnie tutaj zgani :D Ja bym sie w żadne 650W do tego zestawu nie pchał, chyba że chcesz tam w niedalekiej przyszłosci wsadzić i7 + 2x GTX1070 :D
Lepiej chyba wziać:
https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-enduro-fm1-gold-550w-modular-czarny-spc118-744535/

Zawsze trochę kasy zostanie w kieszeni :)

Dysk twardy wg mnie może zostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 13:00, Kardithron napisał:

Jedyne co w tym zestawie zmieniałem od momentu otrzymania to dołożenie karty graficznej
i dysku SSD. Teraz w ramach dysponowanych przeze mnie 1300 zł planuję kupić:

Obudowa - Corsair Carbide Series 500R Mid Tower
Zasilacz - Corsair CS650M 650W Gold BOX
Dysk HDD - WD 2TB 5400obr. 64MB BLUE

Później, kiedy mój budżet się zwiększy, planuję zainwestować w monitor full HD i nową
kartę graficzną, prawdopodobnie Radeon RX 480.

Konsultowałem to na razie z jedną osobą, stąd post na forum. Co sądzicie o powyższych
częściach? Jakieś uwagi, porady odnośnie ewentualnych zmian?

Szczerze to średnio mi się podobają. Obudowa za 5 stów przystosowana pod chłodzenie wodne i 6 dysków twardych. Nie wiem po co ci W OGÓLE coś zgodnego z E-ATX - to jest dla osób które poważnie myślą o 3-4 kartach graficznych - w środku jest wówczas dość miejsca na to by dwa komputery złożyć. Jak chcesz wydawać dużą kasę na obudowę to chociaż weź taką w pełni wyciszoną bo budżet na to masz. Ewentualnie warto zahaczyć Allegro - tutaj naprawdę się super okazje trafiają.

Corsair CS jest za drogi w stosunku do możliwości - za 3 zł więcej masz RMx 550W:
https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/
Różnica? 10 lat gwarancji zamiast trzech, w pełni japońskie kondensatory, niższe skoki napięć, wyższa jakość budowy. A komputer z RX 480 i tak nie dobije nawet do 400W więc 650 nie ma sensu.

Ewentualnie oszczędzasz kolejne 50 zł i bierzesz taki:
https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-sf-550p14xe-80plus-gold-550w-hx-621329/

SuperFlower jest naprawdę uznaną marką i po prostu jest to zasilacz lepszy od CS''a w niższej cenie.

Dnia 02.07.2016 o 13:00, Kardithron napisał:

Mam na pewno jedno konkretne pytanie odnośnie dysku. Generalnie planuję kupić BLUE -
http://www.x-kom.pl/p/254254-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-5400obr-64mb-blue.html - ale
mam możliwość dołożenia kilkudziesięciu złotych do PURPLE - http://www.x-kom.pl/p/176016-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-7200obr-64mb-purple.html.

Purple jest do monitoringu. Niska wydajność w pracy codziennej ale przeznaczony do zapisywania danych w systemie ciągłym. Swoją drogą - czemu chcesz 5400 obrotów dla tego Blue? Standardem jest 7200.

Dnia 02.07.2016 o 13:00, Kardithron napisał:

Nie wiem tylko, na czym polega praktyczna różnica między nimi i czy warto dokładać pieniądze
do drugiej opcji. Chętnie poznam Wasze opinie w tym temacie.


Blue - do pracy codziennej.
Green - do trzymania backupów, energooszczędny, nie jest za to zbyt wydajny ani nie należy na nim polegać przy częstym odczytywaniu danych (głowice parkują gdy nie są w użyciu)
Black - szybszy blue.
Red - przeznaczony do NAS''ów i Raid0/1, seria półprofesjonalna o zwiększonej żywotności.
Purple - monitoring 24/7.

@pawbuk
Enduro jest oki ale jak w tej samej cenie masz SuperFlowera to już go nie polecam :D Za to SilentiumPC wydało Supremo M2:
https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/
A za niecałe 3 stówki o ile nie zmienili producenta (pierwsza generacja pochodziła od Sirfy) to jest to naprawdę niezły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wybrałeś złe podzespoły. Przepłacone wszystko :) Ja bym wziął takie:

DYSK:
https://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/

7200br zamiast 5400.

OBUDOWA:
https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s30-pure-black-bt-s30-660804/

Obudowa jest bardzo fajna i wszystko się do niej elegancko mieści, nawet chłodzenie wodne, wiem bo taką mam :)

ZASILACZ:
https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-9-500w-cm-bn267-868434/

Ale na zasilaczach to się w sumie nie znam :)

RAZEM 699zł.

Resztę pieniędzy sobie zostaw i dozbieraj na nową kartę graficzną. Poczekaj na premierę GTX 1060, bo ta karta może mocno namieszać w średnim segmencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 13:40, KannX napisał:

Obudowa jest bardzo fajna i wszystko się do niej elegancko mieści, nawet chłodzenie wodne,
wiem bo taką mam :)


Nie wszystko, nie wszystko. To jednak tylko mATX :P Nie jestem pewny jak wygląda u niego płyta główna bo to Dellowskie OEM-owe dziwactwo więc lepiej wziąć coś nieco większego na wszelki wypadek, niech ten ATX wspiera.

Dnia 02.07.2016 o 13:40, KannX napisał:


Ej no, spójrz na Supremo M2. Cena ta sama, modularność ta sama, za to jest Gold zamiast Silver i 50W więcej. Na oko ciekawszy niż Pure Power 9. Choć jednocześnie nie ukrywam - u siebie go nie miałem do testów (zakładam że ma te same parametry co M1) a Pure Powera już tak i wyglądał okej.

EDIT A nie, M2 przeszedł cięcia względem M1 - o 20w mniej na linii 12V, mniejszy wentylator (120mm zamiast 135mm). Nadal kuszący o ile to produkt Sirfy ale jeśli nie to niekoniecznie.

EDIT 2. Dobra, nieważne:
http://ithardware.pl/testyirecenzje/wnetrze-296-5.html
Nie kupować M2 :D To jest SAMA czyli szajs :D

Choć tak czy siak i to BARDZO WAŻNE DLA KARDITHRONA (źle że nie wspomniałem o tym wcześniej) - lepiej niech dostarczy nam fotki z wnętrza obudowy. Bo Dell miewa dziwne standardy które z ATX''em nie mają nic wspólnego (np. jakieś dziwaczne 18-pinowe wtyczki do płyty głównej).

I może się okazać że zasilacz kupi ale nie podłączy... I co prawda są chore metody typu 2 zasilacze naraz, z czego jeden np. tylko dla karty graficznej, ale w tym momencie już lepiej doliczyć koszt innej płyty głównej jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może za te 1300zł chciałbyś zupełnie nową platformę? Płyta z socketem 1151 + procek + ram i przyzwoita zasiłka.

Złożyłem coś takiego. Jestem zdania, że to bardzo porządny zestaw jak na kwotę 1235zł :)

https://www.morele.net/inventory/info/XxAe8O/

Przyzwoita płyta główna z możliwością dalszej rozbudowy, procesor i3 6100, 8gb DDR4, zasilacz XFX 430W.

Jakbyś potem zmienił kartę graficzną na mocniejszą, to całość to spokojnie uciągnie.

Niech reszta użytkowników oceni ten zestaw :) Może zasilacz dałoby się lepszy w tej kwocie zmieścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 13:49, ziptofaf napisał:

Choć tak czy siak i to BARDZO WAŻNE DLA KARDITHRONA (źle że nie wspomniałem o
tym wcześniej) - lepiej niech dostarczy nam fotki z wnętrza obudowy. Bo Dell miewa dziwne
standardy które z ATX''em nie mają nic wspólnego (np. jakieś dziwaczne 18-pinowe wtyczki
do płyty głównej).

http://www82.zippyshare.com/v/e3QhiI6k/file.html - robione już jakiś czas temu, ale zestaw się nie zmienił od tamtego czasu.

5400 obr. wzięło się m. in. stąd, że na x-com nie znalazłem WD BLUE 2TB o 7200 obrotach, a chciałem kupić dysk konkretnie w tym sklepie ze względu na to, że mógłbym wówczas zamówić u nich wszystkie części za jednym zamachem i odebrać w punkcie niedaleko domu.
Tu trzeba wyjaśnić jeszcze kwestię zarządzania pamięcią dysków. System i wszelkiego rodzaju aplikacje trzymam na SSD, HDD służy natomiast do przechowywania danych, ewentualnie jakichś rzadziej używanych programów, które na SSD się nie mieszczą (ale takich problemów na razie nie mam). Stąd też nie wiem, czy 7200 obrotów w ogóle będzie mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 15:22, Kardithron napisał:

http://www82.zippyshare.com/v/e3QhiI6k/file.html - robione już jakiś czas temu, ale zestaw
się nie zmienił od tamtego czasu.

Na fotce niestety nie widać jednego.
http://www.smps.us/atx-connector-20-24pin.jpeg
Spójrz na kabel łączący płytę główną i zasilacz. Powinien mieć 20 lub 24 piny, oznaczone tak jak na obrazku. Jak jest coś innego to znaczy że wymiana będzie trudna.

Dnia 02.07.2016 o 15:22, Kardithron napisał:

5400 obr. wzięło się m. in. stąd, że na x-com nie znalazłem WD BLUE 2TB o 7200 obrotach,
a chciałem kupić dysk konkretnie w tym sklepie ze względu na to, że mógłbym wówczas zamówić
u nich wszystkie części za jednym zamachem i odebrać w punkcie niedaleko domu.

Zawsze jest Seagate (tylko unikać modeli 3TB bo te są zwalone), Toshiba i Hitachi. To nie jest tak że tylko WD robi dyski :P

Dnia 02.07.2016 o 15:22, Kardithron napisał:

Stąd też nie wiem, czy 7200 obrotów w ogóle będzie mi potrzebne.

Chyba że tak! Wówczas i owszem, nie ma konieczności wybierania szybszego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 15:04, KannX napisał:

Niech reszta użytkowników oceni ten zestaw :) Może zasilacz dałoby się lepszy w tej kwocie
zmieścić?


Mi się nie podoba. Jego obecny komp to jednak ma tego i5-3450 więc zmiana na i3-6100 to nierzadko SPADEK wydajności. Tutaj nie ma sensu jeszcze przesiadka na DDR4 itp chyba że za uprzednim sprzedaniem wszystkich obecnych części.

Ja osobiście zacząłbym od zasilacza (tutaj jednak wolałbym markowe 450-500W a nie XFX-a opartego co prawda na Seasonicu ale z 2011 roku) oraz GPU (jak zamówisz w normalnym kraju a nie u nas to będzie z 1200 zł za RX 480 wliczając wysyłkę, opcja 4GB też wchodzi w grę) chyba że obecny dysk już teraz nie domaga. Daje to największy zysk wydajności... podczas gdy na obudowę popatrzysz przez pół dnia i prawdopodobnie zdasz sobie sprawę że wywaliłeś kilkaset złotych które mogły pójść na coś lepszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dotarła do mnie nowa karta :D

Ostatecznie padło na GTX1070 od Gigabyte, choć gdyby coś mi w nim nie pasowało, to zawsze do 14 dni mogę zwrócić i poczekać na EVGA :D Powiem szczerze, że oprócz modelu Strix ten mi sie najbardziej podoba z niereferentów :)

20160702164044953

2016070216404646

20160702164047203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 16:40, pawbuk napisał:

Panowie, dotarła do mnie nowa karta :D

Ostatecznie padło na GTX1070 od Gigabyte, choć gdyby coś mi w nim nie pasowało, to zawsze
do 14 dni mogę zwrócić i poczekać na EVGA :D Powiem szczerze, że oprócz modelu Strix
ten mi sie najbardziej podoba z niereferentów :)

Prawie tak ładny jak mój msi ;-) .Gratulacje z zakupu widzę ,że przełamałeś się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 17:48, cmurder napisał:

Prawie tak ładny jak mój msi ;-) .Gratulacje z zakupu widzę ,że przełamałeś się


Miałem nie kupować Gigabyte, ale jakoś tak wyszło... I tak pewnie za rok sprzedam i kupie coś nowego ;)

Grunt, że w obudowie wygląda w porządku :)

20160702180756140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 16:40, pawbuk napisał:

Powiem szczerze, że oprócz modelu Strix
ten mi sie najbardziej podoba z niereferentów :)


Podoba Ci się, bo jest zwyczajnie ładny i to dlatego :D Ja na przykład nie mogę przeboleć tego co zrobiła EVGA z nowymi coolerami do kart serii 10xx. Tak tandetnie wyglądają, że szok. Jakieś srebrne blaszki, jakieś siateczki, no jak BMW po wiejskim tuningu...

Zapomniałem jakiej firmy masz wentylatory w budzie. ID-Cooling?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 16:17, ziptofaf napisał:

Na fotce niestety nie widać jednego.
http://www.smps.us/atx-connector-20-24pin.jpeg
Spójrz na kabel łączący płytę główną i zasilacz. Powinien mieć 20 lub 24 piny, oznaczone
tak jak na obrazku. Jak jest coś innego to znaczy że wymiana będzie trudna.

Złącze widać m. in. na "zas (4).jpg". :) Ma 24 piny, więc myślę, że nie powinno być problemu.

Dzięki wszystkim za opinie i propozycje! Jak będę miał jeszcze jakieś wątpliwości, to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2016 o 18:14, KannX napisał:

Podoba Ci się, bo jest zwyczajnie ładny i to dlatego :D Ja na przykład nie mogę przeboleć
tego co zrobiła EVGA z nowymi coolerami do kart serii 10xx. Tak tandetnie wyglądają,
że szok. Jakieś srebrne blaszki, jakieś siateczki, no jak BMW po wiejskim tuningu...


Ja co EVGI mam neutralny stosunek - ani specjalnie ładna, ani brzydka :D Natomiast stwierdziłem, że w tym roku nie będę robił LC, więc EVGA nie do końca mi potrzebna. I tak pewnie sprzedam 1070 w przyszłym roku :D

Dnia 02.07.2016 o 18:14, KannX napisał:

Zapomniałem jakiej firmy masz wentylatory w budzie. ID-Cooling?


Thermaltake Riing 12 - bardzo fajne wentyle, w miarę ciche i chyba najsubtelniej podświetlone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się