Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2016 o 12:23, Zand79 napisał:

pamiętam i chyba zamówię wcześniej na szczęście mam punkt odbioru osobistego wiec nie
dopłacę nic za przesyłkę ;D

Dnia 07.07.2016 o 12:23, Zand79 napisał:

- Zainstaluj Win7/8 no to jasne
- Zaktualizuj do 10tki to w sumie też ;D
- Zainstaluj 10tkę na czysto - a skąd wziąć instalkę Win10? zostają pliki instalacyjne


Ze strony microsoftu.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Ot, chodzi o to by ta 10tka się zainstalowała i aktywowała na twoim komputerze. Potem już można ją zainstalować na czysto z USB czy DVD (przy zapytaniu o klucz po prostu dajesz pomiń, Windows sam sobie pobierze na podstawie płyty głównej).

Dodajmy - reinstalacja w inny sposób (tam gdzie cię pytają czy chcesz coś zostawić/usunąć wszystko) o dziwo również zostawia po sobie syf. Sprawdzałem.

Ogółem 10tka jest stabilna ale właśnie po normalnej czystej instalacji.

A tak - bezpośrednio też można ją instalować (wtedy nie trzeba się bawić w aktualizacje żadne) wpisując klucz z 7 lub 8.1 o ile ten nie był wcześniej użyty.

Dnia 07.07.2016 o 12:23, Zand79 napisał:

spoko będę miał co robić zanim wybiorę kartę ;D najpierw poczekać na niereferencyjne
480 jak wyjdą to będę się zastanawiał czy 1060 nie będzie lepszym wyborem i znowu będę
czekał na wyniki testów a jak 1060 miałoby być lepsze to na wersje niereferencyjne znowu
przyjdzie poczekać ;D. A potem dowalą cenę, że i tak człowiek wróci do nieref. 480 ;D


$299. Licz 1600 zł przy obecnym kursie minimum... za drogo jeśli to tylko 10% ponad RX480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 14:07, ziptofaf napisał:

$299 za 6GB (a 3 to po prostu za mało). Licz 1600 zł przy obecnym kursie minimum... za
drogo jeśli to tylko 10% ponad RX480.


Tutej piszą, że będzie tylko wersja 6GB od 249$ (!), a 299 będzie za Fool''s Edition. Dowiemy się wszystkiego miejmy nadzieję o 15-tej :)

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/931982,geforce-gtx-1060-debiutuje-dzisiaj-za-249-usd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 14:15, KannX napisał:

Tutej piszą, że będzie tylko wersja 6GB od 249$ (!), a 299 będzie za Fool''s Edition.
Dowiemy się wszystkiego miejmy nadzieję o 15-tej :)

Znaczy się w ciągu najbliższego miesiąca tylko FE a potem może coś tańszego? Albo i później biorąc pod uwagę co się dzieje z 1070tkami (na które popyt jest dużo niższy) ^_^

Dnia 07.07.2016 o 14:15, KannX napisał:


Akurat żadnego GTX''a 1060 nie dostałem od Nvidii więc też czekam z niecierpliwością bo wiem o nim tyle co i ty :P Akurat znajomy kupił RX''a 480 za moją rekomendacją więc liczę na to że to była dobra decyzja. Choć i tak by go nie było stać na GPU za ponad 1600 zł - do dyspozycji były 2 tysiaki na CPU, GPU, RAM i płytę. Więc poszedł i3-6100, RX 480, 8GB najtańszego chłamu jakie mogłem znaleźć i jakaś płyta na H110. W sobotę się pobawię w złożenie tego.

AMD zresztą dzisiaj obiecało wydać szereg poprawek dla Polarisów. Obiecali wyższą wydajność we wszystkich popularnych grach, poprawienie problemu z TDP oraz dla tych którzy NIE mogą przekroczyć 150W tryb kompatybilności który zaniży nieco wydajność ale w zamian gwarantuje że prądu jeść więcej karta nie będzie. Mnie interesuje to pierwsze - dodatkowe 3-5% bardzo bym chciał zobaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 14:22, ziptofaf napisał:

Znaczy się w ciągu najbliższego miesiąca tylko FE a potem może coś tańszego? Albo i później
biorąc pod uwagę co się dzieje z 1070tkami (na które popyt jest dużo niższy) ^_^


Haha, dokładnie :D Swoją drogą obstawiam, że karta będzie szybsza od 980-tki i... to dlatego nie ma złącza SLI. nVidia uznała, że strzelą sobie w stopę oferując karty mid-end, które połączone będą szybsze od 1080.

Dnia 07.07.2016 o 14:22, ziptofaf napisał:

do dyspozycji były 2 tysiaki na CPU, GPU, RAM i płytę. Więc poszedł i3-6100,
RX 480, 8GB najtańszego chłamu jakie mogłem znaleźć i jakaś płyta na H110. W sobotę się
pobawię w złożenie tego.


To będzie chłopak na tym grał w 1080p aż miło!

Dnia 07.07.2016 o 14:22, ziptofaf napisał:

AMD zresztą dzisiaj obiecało wydać szereg poprawek dla Polarisów. Obiecali wyższą wydajność
we wszystkich popularnych grach, poprawienie problemu z TDP oraz dla tych którzy NIE
mogą przekroczyć 150W tryb kompatybilności który zaniży nieco wydajność ale w zamian
gwarantuje że prądu jeść więcej karta nie będzie. Mnie interesuje to pierwsze - dodatkowe
3-5% bardzo bym chciał zobaczyć :P


Ja im również tego życzę, wszak zdrowa konkurencja zdrowiem dla portfela konsumentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 14:48, KannX napisał:

Haha, dokładnie :D Swoją drogą obstawiam, że karta będzie szybsza od 980-tki i... to
dlatego nie ma złącza SLI. nVidia uznała, że strzelą sobie w stopę oferując karty mid-end,
które połączone będą szybsze od 1080.

Oho... I recenzje przeniesione na 19 lipca, w dzień premiery :P Ciekawe.

Dnia 07.07.2016 o 14:48, KannX napisał:

To będzie chłopak na tym grał w 1080p aż miło!


A przynajmniej powinien. Myślałem czy nie dałoby rady jakoś Core i5 wrzucić ale w tym budżecie okazało się to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 15:12, ziptofaf napisał:

Oho... I recenzje przeniesione na 19 lipca, w dzień premiery :P Ciekawe.


Przynajmniej od razu testy niereferentów będą (tak na PurePC piszą). Echh a nastawiałem się na dzisiaj, nawet do 1-szej w nocy czekałem :)

Niechże ktoś zrobi z 1060 wersje low-profile :< SIlverstone ma takie ładne obudowy na biurko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuję oddać swój stary komputer bardzo bliskiej mi osobie, tylko nie chcę aby sprzęt nagle okazał się, że przez swoje lata, nie nadaje się już do niczego.

Ogólnie komputer ma w sobie takie parametry:
Inter Core2 duo E7500 2.93Ghz
4GB pamięci DDR2
Gefroce 260 GTX marki Gainward
Płyta główna: Gigabyte S-Series 965P-DS3

Nie wiem czy był sens instalowania na nim 64 bitowego systemu, bo wczoraj jak go sprawdzałem to pomimo, że Windows7 był świeżo postawiony to cały czas pamięć fizyczna była w 90% wykorzystywana, przez co mulił niemiłosiernie. Z drugiej strony pomyślałem, że dołożenie kolejnych 4GB pamięci problem by rozwiązał.

W każdym razie jest jakakolwiek nadzieja, żeby bardzo małym kosztem (do 300 złotych) ulepszyć ten sprzęt? Ważne, żeby na nim działały dobrze produkcje Blizzarda (WoW i Diablo3, swego czasu na tym sprzęcie obie gry działały mi na pełnych detalach, wczoraj po testach WoW ledwo chodził na średnio niskich). Byleby nie na najniższych detalach.

Aha...karta graficzna, pomimo, że nie protestowała mi wczoraj, to wiem, że jest przeżuta przez swoją pracę (ona zmusiła mnie 2 lata temu do kupna nowego kompa, wywalała mi co chwilę komunikat pokroju "sterowniki odzyskały sprawność" i nawet w "Minecrafcie" się wykraczało), więc i ją należałoby wymienić.

Wiadomo, że biorę pod uwagę kupno używanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 17:03, Osiol napisał:

Nie wiem czy był sens instalowania na nim 64 bitowego systemu, bo wczoraj jak go sprawdzałem
to pomimo, że Windows7 był świeżo postawiony to cały czas pamięć fizyczna była w 90%
wykorzystywana, przez co mulił niemiłosiernie. Z drugiej strony pomyślałem, że dołożenie
kolejnych 4GB pamięci problem by rozwiązał.


Co do reszty sie nie wypowiem, bo mamy tutaj lepszych fachowców, którzy zaraz pewnie postaraja sie Ci pomóc. Ja tylko dodam ze dosyc dlugo jechałem na win7 64bity na 4gb dd2 667 mhz i zadnych problemów nie stwierdzilem. Wiec problemu z tym wpieprzaniem 90% pamieci szukalbym raczej gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 17:03, Osiol napisał:

Wiadomo, że biorę pod uwagę kupno używanych części.


Za 3 stówki będzie ciężko. Samemu chcę wreszcie opchnąć walającego mi się Pentiuma G3220 (tak w sumie z 3x szybszy od 7500) i Asusa H81M Plus i nawet w wersji używanej i już bez gwarancji są warte ok. 220-250 zł. Zostaje z 80 na kostkę RAMu. Jeszcze gorsze ceny panują na Allegro.

Nie widzę więc jak zmieścić GPU. Bo takie które się do czegokolwiek nadają do wydatek od 200 zł wzwyż.

Można spróbować zmieścić SAMO GPU z pominięciem innych części ale wtedy patrzymy na PC z płytą główną z roku 2006. To się rozpadnie szybciej niż podejrzewasz.

IMHO - tu nie ma za bardzo co próbować rozbudować. Proponuję spróbować sprzedać procesor i RAM na allegro, dozbierać chociaż tą stówkę-dwie i wtedy coś by się dało zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie brak obniżek cen Radeonów serii Fury w związku z premierą RX 480 (i GTXów 10xx w sumie też). Aż się prosi o obniżenie ceny Nano z 499$ na 399$. Jest dużo szybszy od 480-tki, więc nie zagroziłby jej, a po obniżce na pewno znalazłby wielu nabywców. Aktualna cena, czyli 2200-2400zł plasuje go na cenowej równi z GTX 1070, co jest bez sensu, bo 1070 jest znaacznie szybszy. Teraz jeszcze do Nano zbliży się 1060 (albo i wyprzedzi), więc cena w ogóle będzie z kosmosu :) Reszcie Fury też należałaby się obniżka, bo nie stanowią konkurencji dla Zielonych.

AMD żyje chyba we własnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 19:33, KannX napisał:

Reszcie Fury też należałaby się obniżka,
bo nie stanowią konkurencji dla Zielonych.

AMD żyje chyba we własnym świecie.


A widziałeś oficjalne obniżki Titana X, GTX''a 980 oraz GTX''a 970 od strony Nvidii?

Dokładnie. Tych kart po prostu się już nie produkuje. To już nie w gestii AMD by obniżyć ich ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Potestowałem trochę GTX1070 G1 Gaming od Gigabyte i o ile z nominalnej wydajności jestem zadowolony, o tyle z kultury pracy i możliwości OC już nie za bardzo. No więc w trybie automatycznym OC karta ma ustawiony zegar na 1621MHz, podczas gry w Wiedźmina 3 maksymalnie osiagnęła 1949MHz, ale głównie było 1911MHz. Zegar pamieći - 4212MHz. Temperatura pracy to ok 69 stopni, obroty wentylatora 2385 RPM - podczas gry w słuchawkach jej nie słyszę, ale jak zdejmę to chodzi dość głośno. Oczywiście, obudowę mam na biurku, w dodatku nie jest wyciszana. Strix chodził jednak lepiej.
Zużycie pamięci podczas gry w W3 na Ultra to maksymalnie 2200MB - myślałem, że będzie więcej.

Potencjał OC ma jednak praktycznie zerowy - nie chciała trzymać 1660MHz (w Boost ok 2000MHz - stress testy wszystkie oblewała). Nie chce mi się już karty oddawać, bo reszta niereferentów też nie jest wybitna, ale za rok na pewno ją sprzedam. Absolutnie nie zamierzam narzekać na czystą wydajność karty, bo pod tym względem jest świetnie, ale kultura pracy i stosunek cena/wydajnosć zdecydowanie do poprawy :D

A tutaj wykres kl/s z Wiedźmina 3 na Ultra - głownie las oraz walka w lesie ;) Wszystkie efekty włączone, wszystkie suwaki na maksa :D

20160707202851328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już po wielkim problemie z RX480:
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-Edition-16.7.1-Release-Notes.aspx

I testy:
http://www.tomshardware.de/amd-radeon-rx-480-polaris-grafikkarte-treiber,testberichte-242146.html

Już jest ładnie i nie przekracza 75W po PCI-E. A nawet spadnie poniżej 70 (i łącznie ok. 150w) jak włączysz compatibility mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że macie pewnie dość takich pytań ale cóż :D Czytam sobie coraz więcej o 980ti i teraz zauważyłem, że do zasilania są potrzebne 2x 8-pinowe kable. Przyznam się bez bicia, że nie składałem swojego komputera sam, ale chciałem jednak spróbować sam podmienić 770 na nową. I tutaj jest moje pytanie- mój zasilacz ma podobno 2 takie wtyczki i mogę być pewny, że tak jest? Nie mam ich podpiętych do czegoś innego i jakoś je tam rozpoznam w tej obudowie? Wiem, że głupie pytanie ale wolałbym się upewnić, że chociaż kablowo nie będę miał z tym problemów. Marzyłem o tym, żeby zwyczajnie przepiąć kable od starej karty do nowej ale widzę, że tak się chyba nie uda :)
A co do samych kart to dzisiaj skończyła się licytacja nowego referenta i ktoś oferował ~1820zł ale nie była to cena minimalna, więc pewnie nie sprzedane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o złożenie jakiegoś "gejmingowego" PC+win10 w cenie 5000zł? W grę wchodzą tylko nowe części. Sprzęt ma być dla znajomego. Myślałem o niereferencie rx480 + jakiś mocny procesor - znajomy chciałby sobie czasem uruchomić jakieś CAD''y czy inne tego typu programy (nie znam się :V), więc również zależy mu na mocnym procesorze. Z góry dzięki za propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie zdjęcie pomoże ale ogólnie mam tam dość sporą plątaninę to ciężko uchwycić zasilacz i kartę na 1 zdjęciu :D
Moja 770 z tego co wyczytałem potrzebuje 6 i 8 pinowe kable, czyli to pewnie jest to. Ogólnie zauważyłem (wiem, że po 3 latach to spore odkrycie), że tam są jakby 4 kable, łączone po 2 (po prawej łączą się w 1 i idą pewnie do zasilacza, a po lewej jedna "odnoga" jest wolna i tak sobie wisi). Wiem, że opis godny mistrza, ale tyle zaobserwowałem :D

20160707210535593

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 20:29, pawbuk napisał:

Temperatura pracy
to ok 69 stopni, obroty wentylatora 2385 RPM - podczas gry w słuchawkach jej nie słyszę,
ale jak zdejmę to chodzi dość głośno. Oczywiście, obudowę mam na biurku, w dodatku nie
jest wyciszana. Strix chodził jednak lepiej.


Temperatura świetna, ale wiatraki przy tych obrotach to musi być istna wichura :) Mógłbyś spróbować to nieco wyciszyć poprzez zmianę temp targetu. Ustawić np. na 75 stopni i wtedy karta będzie trzymać tę temperaturę przy niższych obrotach wentylatorów.

Dnia 07.07.2016 o 20:29, pawbuk napisał:

Potencjał OC ma jednak praktycznie zerowy - nie chciała trzymać 1660MHz (w Boost ok 2000MHz
- stress testy wszystkie oblewała). Nie chce mi się już karty oddawać, bo reszta niereferentów
też nie jest wybitna, ale za rok na pewno ją sprzedam. Absolutnie nie zamierzam narzekać
na czystą wydajność karty, bo pod tym względem jest świetnie, ale kultura pracy i stosunek
cena/wydajnosć zdecydowanie do poprawy :D


A strasznie się miały kręcić, wręcz pod niebiosa :) A co do kultury to tak myślałem, bo to Gigabyte a nie Asus. Aż się trochę zdziwiłem, że wziąłeś Gigabyte''a po sprzedaży arcykulturalnego Strixa.

Dnia 07.07.2016 o 20:29, pawbuk napisał:

A tutaj wykres kl/s z Wiedźmina 3 na Ultra - głownie las oraz walka w lesie ;) Wszystkie
efekty włączone, wszystkie suwaki na maksa :D


Ładnie ładnie, dropy do 40fps to nadal komfortowa gra. A z drugiej strony jaki ten Wiesiek jest strasznie wymagający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 21:10, Radekl2 napisał:

Moja 770 z tego co wyczytałem potrzebuje 6 i 8 pinowe kable, czyli to pewnie jest to.
Ogólnie zauważyłem (wiem, że po 3 latach to spore odkrycie), że tam są jakby 4 kable,
łączone po 2 (po prawej łączą się w 1 i idą pewnie do zasilacza, a po lewej jedna "odnoga"
jest wolna i tak sobie wisi). Wiem, że opis godny mistrza, ale tyle zaobserwowałem :D


Model zasilacza byś podał. To co na boku ma zasiłka napisane, to wtedy dojdziemy co tam masz :) Ale wygląda na to, że masz cztery wtyczki 6pin, czyli powinno 980Ti uciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się