Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie wiem jaki masz zasilacz i jakie tam są złącza PCI-E, ale często masz albo wtyczki 6pin, albo 6+2pin, które mozesz podłączyć i do 6pinowych, i do 8pinowych gniazd. Choć z tego co widzę ta 8 jest jedną całością :D

Musisz znaleźć drugi kabel 8/6+2 pin :) Szukaj po prostu podobnego :D Kable EPS 8pin są podobne do PCI-E 8pin, ale nie wejdą Ci do gniazda PCI-E, wieć w sumie nie ma co sie martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 21:31, KannX napisał:

Temperatura świetna, ale wiatraki przy tych obrotach to musi być istna wichura :) Mógłbyś
spróbować to nieco wyciszyć poprzez zmianę temp targetu. Ustawić np. na 75 stopni i wtedy
karta będzie trzymać tę temperaturę przy niższych obrotach wentylatorów.


Będę z tym kombinował, bo na razie jeszcze się nie bawiłem :D Dobrze, że przynajmniej jest połpasywna :D

Dnia 07.07.2016 o 21:31, KannX napisał:

A strasznie się miały kręcić, wręcz pod niebiosa :) A co do kultury to tak myślałem,
bo to Gigabyte a nie Asus. Aż się trochę zdziwiłem, że wziąłeś Gigabyte''a po sprzedaży
arcykulturalnego Strixa.


To była raczej konieczność, a nie wybór :D Nie ma aż takiej tragedii, choc wybitny model to też nie jest.

Dnia 07.07.2016 o 21:31, KannX napisał:

Ładnie ładnie, dropy do 40fps to nadal komfortowa gra. A z drugiej strony jaki ten Wiesiek
jest strasznie wymagający...


Jest wymagający, bo też wygląda po prostu fenomenalnie. Jeśli w FHD powoduje czasem opad szczeny, to nie wiem jak to wygląda w 4K (i co jest w stanie utrzymać w 4K 30 kl/s) ;D Przepiękna gra, choć to dopiero w pełni doceniam teraz, kiedy rozgrywka jest w miarę płynna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 21:43, Radekl2 napisał:

Podawałem wzesniej ale proszę jeszcze raz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze


Faktycznie, przepraszam :) Masz tam dwie wtyczki 6-pin i dwie wtyczki 8-pin. Wszystko powinno działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza podałem wyżej ale powiem szczerze, że nic nie rozumiem z tych 6, 6+2 i 8 pinów :D Najwygodniej byłoby zobaczyć tą 980ti i spróbować włożyć kabel ale gorzej jak jednak coś nie będzie pasowało. No ale do czasu aż znajdę jakąś w miarę tanią kartę to jeszcze zdążę o tym poczytać :)

@KannX
Czyli domyślam się że np. to po lewej to jest 8-pinowa, a po prawej 6? Czy to jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 22:00, Radekl2 napisał:

Model zasilacza podałem wyżej ale powiem szczerze, że nic nie rozumiem z tych 6, 6+2
i 8 pinów :D Najwygodniej byłoby zobaczyć tą 980ti i spróbować włożyć kabel ale gorzej
jak jednak coś nie będzie pasowało. No ale do czasu aż znajdę jakąś w miarę tanią kartę
to jeszcze zdążę o tym poczytać :)


Zasilacz da sobie radę, ma wystarczającą moc oraz liczbę wtyczek. Po prostu podłączysz dwie wtyczki 6+2 pin - otóż są one po to, żebyś mógł podłączać karty graficzne posiadające złącza 6 pinowe, albo te z gniazdami 8 pinowymi (są też karty graficzne z różną konfiguracją gniazd - 6 i 8 pin, a nawet 8+8+6 pin) :D Charakteryzują się tym, że wtyczka na koncu jest rozdzielona na jedną 6 pin i jedną małą 2 pin - można je wetknąć razem w gniazdo 8 pin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 22:00, Radekl2 napisał:

@KannX
Czyli domyślam się że np. to po lewej to jest 8-pinowa, a po prawej 6? Czy to jeszcze
coś innego?


Z tego co widzę to masz to wpięte następująco:
Patrząc od lewej wpięta jest wtyczka 6-pin, a 8-pin sobie wisi. Następnie masz wpięte 8-pin poprzez adapter 2x6pin -> 8pin.

A do 980Ti wtyczki by pasowały, bo wtyczki PCIE to zunifikowany standard i pasują z obecnych zasilaczy do obecnych kart graficznych :)

EDIT: Widzisz Pawbuk też Ci napisał, że będzie się dało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh szczerze dalej tego nie rozumiem ale jak zrobili to na tyle dobrze, żeby tak mało ogarniający ludzie jak ja mogli sobie wymienić kartę to nie włożę złego kabla do złej wtyczki.
Teraz całkowicie inna sprawa- przeglądałem testy samej 980ti i powiedzmy w takim Wiedźminie ma kilka fps więcej niż w teście 1070. To wynika z tego, że redakcja mogła trochę zmienić miejsce testowania, czy może nvidia faktycznie już przez ten rok podziałała sterownikami "raniąc" wydajności starszej karty? To tylko tak z ciekawości pytam, bo dalej radzi sobie dobrze :)

EDIT:
Ale dalej dobrze rozumiem, że nie wystarczy przepiąć tego co teraz mam podpiętego do 770 tylko będę musiał pobawić się trochę z tymi adapterami/wiszącym 8-pinowym kablem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 22:20, Radekl2 napisał:

Eh szczerze dalej tego nie rozumiem ale jak zrobili to na tyle dobrze, żeby tak mało
ogarniający ludzie jak ja mogli sobie wymienić kartę to nie włożę złego kabla do złej
wtyczki.


To jest akurat bardzo proste. Wtyczka 6+2 pin może być albo wtyczką 6 pin albo 8 pin. Nie da się tego włożyć źle - są konkretne kształty każdego elementu wtyczki i tylko w jedno miejsce wchodzą. Dwa dodatkowe bolce gdy z 6 robisz 8 idą po prawej stronie.

Dnia 07.07.2016 o 22:20, Radekl2 napisał:

Teraz całkowicie inna sprawa- przeglądałem testy samej 980ti i powiedzmy w takim Wiedźminie
ma kilka fps więcej niż w teście 1070. To wynika z tego, że redakcja mogła trochę zmienić
miejsce testowania, czy może nvidia faktycznie już przez ten rok podziałała sterownikami
"raniąc" wydajności starszej karty? To tylko tak z ciekawości pytam, bo dalej radzi sobie
dobrze :)


Nope. Patche do Wiedźmaka 3 obniżyły wydajność. PurePC też o tym pisało.

Tak swoją drogą - za 1900 jest ładny Zotac z rokiem gwarancji i trzema wentylatorami jak chwilę poszperasz :P Jeszcze nie super okazja ale można się pewnie potargować o parę dyszek.

Jeśli teraz do 770tki masz podłączone 2x 6 pin to wystarczy je przepiąć bo tam są dwie złączki po 2 piny które po prostu dyndają nie podłączone... jeden obraz powie więcej niż tysiąc słów:
http://obrazki.elektroda.pl/3318678700_1391787004.jpg
O, tak wyglądają te kable u ciebie (ten po prawej) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 22:24, ziptofaf napisał:

Nie da się tego włożyć źle - są konkretne kształty każdego elementu wtyczki i tylko w
jedno miejsce wchodzą. Dwa dodatkowe bolce gdy z 6 robisz 8 idą po prawej stronie.

Powiedzmy, że zapewnienie o tym, że nie da się tego włożyć źle mi wystarczy :p

Dnia 07.07.2016 o 22:24, ziptofaf napisał:

Nope. Patche do Wiedźmaka 3 obniżyły wydajność. PurePC też o tym pisało.

Ok, tego nie widziałem. No to moje teorie spiskowe są na nic.

Dnia 07.07.2016 o 22:24, ziptofaf napisał:

Tak swoją drogą - za 1900 jest ładny Zotac z rokiem gwarancji i trzema wentylatorami
jak chwilę poszperasz :P

Nie powinienem teraz za to się brać, bo próbuję zdobyć Strix''a tylko licytacje mają swoje własne zasady :) Nie mam doświadczenia w tym i tak mi się jakoś "samo" przebiło i teraz prowadzę, ale sporo czasu jeszcze zostało.
A i tak powiedziałem sobie, że raczej nie wydam więcej niż 1800, więc poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 22:34, Radekl2 napisał:

Powiedzmy, że zapewnienie o tym, że nie da się tego włożyć źle mi wystarczy :p

Nie no, jak się baaaardzo postarasz to dasz radę, nie takie rzeczy da się zrobić. Ale będzie wymagać to dużej porcji siły i całkowitego zignorowania tego co widzisz przed oczami.

Dnia 07.07.2016 o 22:34, Radekl2 napisał:

Nie powinienem teraz za to się brać, bo próbuję zdobyć Strix''a tylko licytacje mają
swoje własne zasady :) Nie mam doświadczenia w tym i tak mi się jakoś "samo" przebiło
i teraz prowadzę, ale sporo czasu jeszcze zostało.

Na aukcjach liczy się tylko ostatnia minuta. Sam sobie napisałem bota który w ostatnich 10 sekundach licytuje wcześniej podaną kwotę, przydatna rzecz bo nie dajesz konkurencji czasu na przelicytowanie cię... chyba że też używają botów (a używają :P).

Dnia 07.07.2016 o 22:34, Radekl2 napisał:

A i tak powiedziałem sobie, że raczej nie wydam więcej niż 1800, więc poczekam :)

Podejrzewam że nawet ci się uda - nawet dziś śmignął używany przez tydzień GTX1070 za 1950 zł (Founders Edition) a 980Ti jednak jest starszym układem o podobnej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się komuś złożyć jak najprostszy pc do pracy biurowej? Wymagania: ma na tym działać Word, przeglądarka, notatnik, i żeby jakaś muzyka w tle mogła lecieć. Potrzebna jest cała skrzynka, wszelkie inne peryferia(mysz, klawiatura, ekran, słuchawki) już są.

Chyba najbardziej problematyczną rzeczą jest to, że ma toto posiadać Windows 10. Pamiętam że wspominaliście tutaj o tym jak z klucza Win7 można się uaktualnić do 10, ale co, jak i gdzie kupić tak żeby nie było z tym problemów(możliwie jak najtaniej, więc pewnie Allegro) to pojęcia nie mam.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 13:10, Nephren-Ka napisał:

Chciałoby się komuś złożyć jak najprostszy pc do pracy biurowej? Wymagania: ma na
tym działać Word, przeglądarka, notatnik, i żeby jakaś muzyka w tle mogła lecieć.

Potrzebna jest cała skrzynka, wszelkie inne peryferia(mysz, klawiatura, ekran, słuchawki)
już są.

Oho. To się dowiedz co do dwóch rzeczy - czy ta myszka i klawiatura to jest USB oraz czy ekran ma jakieś gniazdo cyfrowe czy tylko D-Sub? Bo to ma pewne znaczenie :P

Co do samego kompka:
https://www.morele.net/inventory/info/Rv0Y9O/

Prosta maszynka ale oparta na najnowszej platformie Intela. Wszystko wsadzone w małą i leciutką skrzynkę, połączone z markowym dobrej jakości zasilaczem (5 lat gwarancji) i z polskim akcentem w postaci RAMu :P A tak, jest też 120GB dysk SSD - nie pisałeś że potrzebne jest dużo wolnego miejsca a w tanich komputerach SSD zamiast HDD to największy zysk wydajności dla użytkownika.

Tak ogółem - da się taniej ale odmawiam podpisania się pod takim PC-tem. Bo jasne - wsadzić Chiefteca 350W za 100 zł, jakąś obudowę za 40 zł i zastąpić ten model dysku SSD jakimś HDD-kiem z Allegro i oszczędzisz ze 150 zł. Ja wiem że tak się robi (albo i gorzej bo zasilaczem zostaje jakiś Whitenergy o takiej jakości że mogę sobie taki sam złożyć w garażu) ale na pewno nie ode mnie.

Budowałem w swoim czasie nieco podobną maszynę - Celeron G1820 (poprzednik 3900), 4GB RAM (na 2 ścinało) i dziesiątka miło śmiga. Nawet Hearthstone i Battlefield 2 chodzą płynnie :D

Dnia 08.07.2016 o 13:10, Nephren-Ka napisał:

Chyba najbardziej problematyczną rzeczą jest to, że ma toto posiadać Windows 10. Pamiętam
że wspominaliście tutaj o tym jak z klucza Win7 można się uaktualnić do 10, ale co, jak
i gdzie kupić tak żeby nie było z tym problemów(możliwie jak najtaniej, więc pewnie Allegro)
to pojęcia nie mam.;/


Szukasz sobie Windowsa 7 w okolicach 140-150 zł, tam gdzie jest dużo kupujących. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiało ciekawsza wizją przyszłości - w jednym ze sklepów internetowych (żeby nie było reklamy) szafirowy radeon 480 już za 1279,01 złociszy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 13:54, Zand79 napisał:

powiało ciekawsza wizją przyszłości - w jednym ze sklepów internetowych (żeby nie było
reklamy) szafirowy radeon 480 już za 1279,01 złociszy ;D


A bo Sapphire nie uznało zmowy cenowej za najlepszy pomysł :P Ale i tak taniej zamówić 4GB kartę w Niemczech i ściągnąć sobie dodatkowe 4GB VRAMu (na serio się da - obecne 4GB karty mają tylko limit w bios-ie, fizycznie wsadzili do nich 8GB :D). 970-1000 zł z przesyłką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 13:36, ziptofaf napisał:

Oho. To się dowiedz co do dwóch rzeczy - czy ta myszka i klawiatura to jest USB oraz
czy ekran ma jakieś gniazdo cyfrowe czy tylko D-Sub? Bo to ma pewne znaczenie :P


Są pod usb, monitor to w pewnym sensie mój stary LG który ma dvi i hdmi nawet.

Dnia 08.07.2016 o 13:36, ziptofaf napisał:

Co do samego kompka:
https://www.morele.net/inventory/info/Rv0Y9O/
Tak ogółem - da się taniej ale odmawiam podpisania się pod takim PC-tem. Bo jasne
- wsadzić Chiefteca 350W za 100 zł, jakąś obudowę za 40 zł i zastąpić ten model dysku
SSD jakimś HDD-kiem z Allegro i oszczędzisz ze 150 zł. Ja wiem że tak się robi (albo
i gorzej bo zasilaczem zostaje jakiś Whitenergy o takiej jakości że mogę sobie taki sam
złożyć w garażu) ale na pewno nie ode mnie.


Nie no, w granicach tysiaka jest lux, akurat będzie dobry stosunek jakości do ceny. Nie lubię się grzebać we wszelkiej maści używanym sprzęcie.
Podziękował!

Dnia 08.07.2016 o 13:36, ziptofaf napisał:

Szukasz sobie Windowsa 7 w okolicach 140-150 zł, tam gdzie jest dużo kupujących. I tyle.


http://allegro.pl/coa-ms-windows-7-professional-32-64-bit-oem-fvat-i6234768611.html Takie coś kupuję najwięcej osób, ale cena coś podejrzanie niska.
A sam proces aktualizacji jak wygląda? Ostatnio pojawiały się tutaj informacje że najpierw aktualizacja, potem format i dopiero czysta 10, coś takiego? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 13:54, Zand79 napisał:

powiało ciekawsza wizją przyszłości - w jednym ze sklepów internetowych (żeby nie było
reklamy) szafirowy radeon 480 już za 1279,01 złociszy ;D


Eee, myślałem że za wersję Nitro tyle chcą :) To byłaby nie lada okazja. Zresztą 1279zł to i tak przebitka o stówkę od tego co AMD zapowiadało. Tak jak pisze Ziptofaf, lepiej brać z Niemiec. I potem się dziwią, że polacy nie wspierają swoich biznesów. A czemu mają niby drożyznę wspierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf
z tego co śledzę wątek to również zastanawiasz się nad 480? jakbyś się zdecydował i planował zakupy za granicami to może pomyślałbyś o wspólnych zakupach? Koszty przesyłki dodatkowo się rozłożą i wyjdzie jeszcze taniej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 15:20, Zand79 napisał:

Ziptofaf
z tego co śledzę wątek to również zastanawiasz się nad 480? jakbyś się zdecydował i planował
zakupy za granicami to może pomyślałbyś o wspólnych zakupach? Koszty przesyłki dodatkowo
się rozłożą i wyjdzie jeszcze taniej ;D


Nie mam nic przeciwko tylko nie wiem czy nie będę mieć z tym problemów na fakturze - jedną kartę odliczę bez problemu ale nie wiem czy mi się uda z dwoma (więc trzeba by na dwie osobne). No i to wcale nie wyjdzie taniej - z casekinga przesyłka jest za 8€ do Polski. Dochodzi do jednego z nas, wtedy trzeba drugą kartę odesłać a dla osób prywatnych ubezpieczona paczka kurierska to dwie dychy :P

No i tak czy siak czekam na niereferenty więc przed 15. lipca nic nie zamawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się