Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2016 o 10:48, ziptofaf napisał:

Nie no, jak się baaaardzo postarasz to dasz radę, nie takie rzeczy da się zrobić. Ale
będzie wymagać to dużej porcji siły i całkowitego zignorowania tego co widzisz przed
oczami.

Eh dzisiaj chciałem sobie sam trochę uporządkować sprawę z kablami, bo nie mam ich ładnie ułożonych z tyłu tylko są tak "rzucone". Jednak próba przeniesienia ich na tył skończyła się totalną porażką, bo jeden nie sięgał, drugi mógłby się złamać w pół... W końcu się poddałem. Pewnie jakbym chciał to ładnie zrobić to musiałbym wszystko wyciągnąć i wkładać na nowo, a tego się trochę obawiam.
Jeszcze zauważyłem jedną ciekawą sprawę- podczas montażu był problem z jednym wiatrakiem i mam jego zasilanie połączone z kablem, który łączy się z jednym od karty graficznej i razem idą sobie do zasilacza :D Wiem, że to dziwne ale działa. Kłotpot pewnie zacznie się po wymianie karty.

Dnia 08.07.2016 o 10:48, ziptofaf napisał:

Na aukcjach liczy się tylko ostatnia minuta. Sam sobie napisałem bota który w ostatnich
10 sekundach licytuje wcześniej podaną kwotę, przydatna rzecz bo nie dajesz konkurencji
czasu na przelicytowanie cię... chyba że też używają botów (a używają :P).

Domyślam się, że tak sobie poprowadzę do ostatniego dnia, a potem ktoś mnie przebije :p Widziałem koniec aukcji referenta i podczas ostatnich 30 sekund cena skoczyła o ~80zł.

Dnia 08.07.2016 o 10:48, ziptofaf napisał:

Podejrzewam że nawet ci się uda - nawet dziś śmignął używany przez tydzień GTX1070 za
1950 zł (Founders Edition) a 980Ti jednak jest starszym układem o podobnej wydajności.

Jest trochę tych licytacji na samym Allegro ale boli mnie czas ich trwania... Strasznie długo to schodzi, a i tak wiadomo, że walka rozpocznie się w ostatnich minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 18:05, fenr1r napisał:

1279 - sugerowana cena GTX1060 w Polsce.

Zapowiada się ciekawie.


Tja...

RX 480 - 1170 zł - sugerowana cena w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszycie szuranie? To nVidia zamiata :D

A tak serio, to zabawnie by było gdyby Radeony 480 w dniu premiery nadal kosztowały 1349zł (pomijam jedyny wyjątek 1279 z Moreli) a tutaj nVidia wkracza z kartą szybszą, oszczędniejszą i trochę tańszą. Mówimy oczywiście o referentach. Chociaż myślę, że dobre półpasywne niereferenty powinny zmieścić się w kwocie 1400-1500zł.

Ciekawie ciekawie :)

Ziptofaf - a może do nVidii nic nie doliczą, a nie jak w przypadku 480 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 18:49, KannX napisał:

Ziptofaf - a może do nVidii nic nie doliczą, a nie jak w przypadku 480 :)

...Wierzysz w to?

Tak przypomnę - u nas GTXy 1080 były najdroższe w Europie, tylko bodajże Szwecja rywalizowała.

Ja mam nadzieję że nie doliczą ale nasza waluta jest skoczna i niestabilna zaś rynek zbyt mały by przejmować się takimi rzeczami jak sensowność cen. Gdzieś miałem wcześniej taką fajną tabelkę z której wynikało że cena sugerowana sama w sobie była o 140 zł wyższa niż np. w Niemczech. A realnie jeszcze drożej :P

Ale tak jak piszę - mam nieśmiałe nadzieje że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2016 o 19:31, ziptofaf napisał:

Ale tak jak piszę - mam nieśmiałe nadzieje że się mylę.


A ja myślę, że się nie mylisz. Jak GTX 1060 będzie kosztował niecałe 1300 zł to jaki idiota kupi zalegające w magazynach 970 i 980? ;)

Może za pół roku takie ceny będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ogólnie jestem dobrej myśli i szczerze to nie mam parcia na nową kartę graficzną, bo żaden interesujący mnie tytuł się ostatnio nie pojawił. No może w wakacje sobie Technomancera kupię, ale on spokojnie na 970-tce pójdzie.

A co do zalegających 970 i 980 to nVidii to wisi. Już ich nie produkują, karty poszły do sklepów i to sklepów problem co z nimi zrobią :) Najważniejsze to sprzedać najnowszy produkt.

Echh 1400zł za porządnego nierefa, mocniejszego o 15% od 480 to byłby killer! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2016 o 20:46, KannX napisał:

A co do zalegających 970 i 980 to nVidii to wisi. Już ich nie produkują, karty poszły
do sklepów i to sklepów problem co z nimi zrobią :) Najważniejsze to sprzedać najnowszy
produkt.


nVidii może to wisi, ale nie kupujesz od nich tylko od dystrybutorów detalicznych i może z tego powodu cena RX 480 jest w Polsce taka a nie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 20:59, fenr1r napisał:

nVidii może to wisi, ale nie kupujesz od nich tylko od dystrybutorów detalicznych i może
z tego powodu cena RX 480 jest w Polsce taka a nie inna.


W sumie racja, bo wszelakie ceny wyjściowe są jedynie cenami sugerowanymi przez producenta. A polska dystrybucja się tymi sugestiami zbytnio nie przejmuje ;) A tutaj ciekawostka:

http://pclab.pl/news70509.html

"Co bardzo istotne, ceny dotyczą GeForce GTX 1060 w wersjach niereferencyjnych." - kto wie, może dostaniemy jednak mocne nierefy za ok. 1400zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nius co prawda z PC Laba, ale ciekawy :) Radeon 490 będzie prawdopodobnie podwójnym Polarisem.

http://pclab.pl/news70503.html

Nie wiem czy taka karta ma jakiś sens, bo po co łączyć dwa średnio wydajne układy w jedną kartę? Chociaż z drugiej strony jeśli by to kosztowało wyraźnie mniej od 1080 i miało takową to byłoby ciekawie. Chociaż w sumie to nie wiem, może mnie ktoś oświeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 22:07, KannX napisał:

Nie wiem czy taka karta ma jakiś sens, bo po co łączyć dwa średnio wydajne układy w jedną
kartę? Chociaż z drugiej strony jeśli by to kosztowało wyraźnie mniej od 1080 i miało
takową to byłoby ciekawie. Chociaż w sumie to nie wiem, może mnie ktoś oświeci :)


Ech, źródłem tego "newsu" jest wccftech. Oni wymyślą każdą bzdurę na każdy temat i rzucają gównem licząc na to że się przyklei. Słyszałem u nich o tym że AMD nie jest w stanie przekroczyć 1 GHz na Polarisach przed premierą, że będą super hiper podkręcone wersja za $300 (1600 MHz, trololo)...

Ostatnio nawet subreddit AMD ich chyba zbanował na dobre.

Więc nieważne czy taka karta miałaby powstać (co jest możliwe, AMD dużo częściej niż Nvidia robi Dual GPU) czy nie, sam fakt że to pochodzi z wccftech dla mnie sprawia że tematu nie ma.

Osobiście uważam to jednak za dziwne posunięcie z uwagi na samo nazewnictwo - 480X2 miałoby sens. RX 490 jako podwójne GPU już niekoniecznie. Źródłem tych rewelacji jest jednak tylko informacyjna stronka AMD o grach które możesz dostać za darmo przy zakupie, równie dobrze to literówka albo coś co miało być planowane na później i przesunięte.

Za mało danych by zgadywać. Ale 2x RX 480 nie jest dobrym combo. To znaczy - kiedy działa to jest. Tylko zazwyczaj nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 22:07, KannX napisał:

Nie wiem czy taka karta ma jakiś sens, bo po co łączyć dwa średnio wydajne układy w jedną
kartę? Chociaż z drugiej strony jeśli by to kosztowało wyraźnie mniej od 1080 i miało
takową to byłoby ciekawie. Chociaż w sumie to nie wiem, może mnie ktoś oświeci :)


Jeśli by to były połączone dwie RX480 to dzisiaj na PCLabie mamy wyniki takiego połączenia.

Jedno jest pewne - SLI/CF mają sens jedynie wtedy, gdy nie wystarcza Ci najmocniejsza na rynku pojedyncza karta (oczywiśćie mówię tutaj o obecnej sytuacji rynkowej). Przede wszystkim taki podwójny układ nie ma żadnego sensu do FHD, najlepiej się sprawdza w 4K. No i znacząco rośnie też zużycie prądu, a spada kultura pracy. Tak więc sens zakupu 2xRX480 jest żaden :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 00:17, pawbuk napisał:

Jeśli by to były połączone dwie RX480 to dzisiaj na PCLabie mamy wyniki takiego połączenia.


Nie no świetnie działa... Może poprawią jeszcze sterowniki, bo np. w Doomie pojedyncza karta działa szybciej niż dwie. Wow, much performance, many efficency :) Chociaż nie! W Crysisie 3 i Mirror''s Edge 2 w 2K jest świetnie... i w sumie tylko tam. Ale przecież zapowiadali na slajdach (lol) że dwa 480 przeganiają 1080, a tutaj raptem czasem nieco wyprzedzą 1070.

I dobrze się dowiedzieć, że WCCF to takie szambo niepewnych informacji. W sumie dwie pierwszej litery ich nazwy nawet sugerują kibel.

Dziękuję wszystkim na poszerzenie mojej wiedzy, na tę noc już nie mam nic więcej ciekawego do przekazania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 00:45, KannX napisał:

Nie no świetnie działa... Może poprawią jeszcze sterowniki, bo np. w Doomie pojedyncza
karta działa szybciej niż dwie. Wow, much performance, many efficency :) Chociaż nie!

To jest normalne zjawisko - dwa GPU to zwiększony narzut na procesor. To samo masz na GeForce''ach.

Dnia 09.07.2016 o 00:45, KannX napisał:

W Crysisie 3 i Mirror''s Edge 2 w 2K jest świetnie... i w sumie tylko tam. Ale przecież
zapowiadali na slajdach (lol) że dwa 480 przeganiają 1080, a tutaj raptem czasem nieco
wyprzedzą 1070.

A Nvidia twierdzi że GTX1080 jest dwa razy szybszy od Titana X więc... :D Ot, taka marketingowa papka.

Dnia 09.07.2016 o 00:45, KannX napisał:

I dobrze się dowiedzieć, że WCCF to takie szambo niepewnych informacji. W sumie dwie
pierwszej litery ich nazwy nawet sugerują kibel.

Oj tak. WCCF należy unikać.

Dnia 09.07.2016 o 00:45, KannX napisał:

Dziękuję wszystkim na poszerzenie mojej wiedzy, na tę noc już nie mam nic więcej ciekawego
do przekazania :)

A ja mam. Jak mówiłem, budowałem kompka z RX 480 i i3-6100 znajomemu.
http://www.3dmark.com/3dm/13052299
Fajna maszyna, szybsza od mojej :P

Referencyjny RX480 wygląda z bliska zaskakująco ładnie. Wykorzystana była wersja od XFX, z backplatem (ale nie Black). AMD niezbyt dobrze pooznaczała opcje w sterownikach - są tam dwie obok siebie odpowiedzialne za (chyba) oszczędzanie energii. Jedna to compatibility mode (i tą dałem na off). Druga po lewej to również było coś z prądem (Power efficiency) i tą dałem na On. Z tego co teraz czytam to niepotrzebnie bo tylko zegary karty mi zaniżyło :D


Jutro pewnie testy w grach jeszcze ale 3DMark sugeruje że ten build jest w pełni VR Ready (mimo teoretycznie za słabego procka) o ile tylko się pobawię chwilkę w BIOS-ie, wyłączę zbędny tryb oszczędzania energii oraz ustawię porządny power limit na +25-50%, niech się karta bawi. I tak nawet jeśli GPU żarłoby 200W to cały PC nie dobije nawet do 300 więc nie ma powodu by ją ograniczać.

Ogółem jak na build za 2000 zł (chociaż to trochę oszukane 2000 bo jednak zasilacz, buda i dysk były osobno) i tak jestem zaskoczony wydajnością po pierwszych testach, będę musiał poważnie przemyśleć czy może nie lepiej inwestować w mocniejsze GPU zamiast w Core i5. Bo jednak 6362 physics score to... bardzo blisko osiągów i5-6400 (i tyle samo ile uzyskuje i5-4460):
http://www.3dmark.com/3dm/9075593
http://www.3dmark.com/3dm/4111258

Intel w tej generacji wyraźnie poprawił i3, ich wysokie zegary sprawiły że całość jest całkiem opłacalna, dużo bardziej niż w przypadku Haswelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 16:41, KannX napisał:

Chociaż nie, Asusy są całkiem ładne, wersja Dual mi się podoba najbardziej.


To są chyba te same układy chłodzenia co w 1070 i 1080 - Asus i Gigabyte wyglądają naprawdę dobrze, reszta tak sobie lub zwyczajnie brzydko :D Wiadomo jednak, że o gustach sie nie dyskutuje ;)

A co do mojego G1 Gaming:

Wczoraj udało mi się go podkręcić do 1974MHz w grach, dalej już zbytnio nie chce iść. Temperatura 72 stopnie, wentylator niestety suszarka i zastanawiam się czy jednak nie olać OC i nie iść w ciszę - być może lepiej pójdzie z downvoltingiem :D

Bardziej mnie jednak martwi dźwięk pod obciążeniem oprócz szumu wentylatorów. Takie jakieś dziwne dźwięki w regularnych odstępach czasowych. Muszę się temu bliżej przysłuchać, bo mam jeszcze tydzień na ewentualne oddanie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś wrzucę :)

Na początek potfforny RX 480 z piekła rodem:
http://videocardz.com/61978/powercolor-radeon-rx-480-red-devil-gets-new-picture

Podsumuję jego wygląd wierszem:

Krew, zagłada, ból, zniszczenie
Mord, posoka, niweczenie
Propan, butan, hel i freon
Toż to diabeł nie Radeon

A zaraz za tym potfforem nadciągają malutkie 1060-tki od Zotaca. Słodziutkie i chłodne jak Cirno:
http://videocardz.com/62073/zotac-geforce-gtx-1060-amp-and-mini-detailed

Zwróćcie uwagę, że najmniejsza wersja ma 3 paski i skierowana jest najwyraźniej do dresiarzy. A szkoda, bo może bym taką kupił, ale nie jestem dresiarzem i pewno mi nie sprzedadzą :( Na stronie głównej videocardz.com jest jeszcze RX 480 od MSI, ale wygląda "jak zwykle", więc o nim się nie będę rozpisywał :)

Mam nadzieję, że czytanie tego niusa sprawiło Wam radość i miło spędzicie sobotni wieczór ;)

EDIT: Pawbuk, jak bym poszedł w ciszę, no chyba że przyrosty w fpsach są znaczne przy każdych 20mhz więcej na rdzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 17:41, KannX napisał:

Znowu coś wrzucę :)

Na początek potfforny RX 480 z piekła rodem:
http://videocardz.com/61978/powercolor-radeon-rx-480-red-devil-gets-new-picture

Podsumuję jego wygląd wierszem:

Krew, zagłada, ból, zniszczenie
Mord, posoka, niweczenie
Propan, butan, hel i freon
Toż to diabeł nie Radeon

Wierszyk zacny. A tutaj pełna lista znanych niereferentów:
https://imgur.com/a/DnI4v
Osobiście chyba skuszę się na Nitro albo XFX''a. Właśnie dlatego że mają prosty wygląd a nie kosmiczny :P

...Albo wybiorę 1070tkę bo ostatnio coraz poważniej myślę nad tą opcją - dostępne jednak od ręki.

Dnia 09.07.2016 o 17:41, KannX napisał:

Zwróćcie uwagę, że najmniejsza wersja ma 3 paski i skierowana jest najwyraźniej do dresiarzy.
A szkoda, bo może bym taką kupił, ale nie jestem dresiarzem i pewno mi nie sprzedadzą
:( Na stronie głównej videocardz.com jest jeszcze RX 480 od MSI, ale wygląda "jak zwykle",
więc o nim się nie będę rozpisywał :)


Też fajne. Ten Zotac AMP naprawdę mi się podoba, kolejna firma która uznała że nie trzeba wydawać GPU z kosmicznymi plastikami a można zrobić coś prostego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 17:32, pawbuk napisał:

Bardziej mnie jednak martwi dźwięk pod obciążeniem oprócz szumu wentylatorów. Takie jakieś
dziwne dźwięki w regularnych odstępach czasowych. Muszę się temu bliżej przysłuchać,
bo mam jeszcze tydzień na ewentualne oddanie karty.


W moim 1070 G1 Gaming wentylatory przy starcie wydaja taki dziwny warkot. Jak gra nie obciąża mocno karty i temperatura jest w okolicy 50 stopni to wentylator tak na zmianę startuje i się zatrzymuje. No i przy każdym starcie wentylatora mam z obudowy "wrrrrrr". Strasznie to irytujące. Naprawiłem to zmieniając ustawienia wentylatora żeby zawsze się kręcił. Niech już ma te 500 RPM niech tylko nie warczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 17:50, ziptofaf napisał:

Wierszyk zacny. A tutaj pełna lista znanych niereferentów:
https://imgur.com/a/DnI4v
Osobiście chyba skuszę się na Nitro albo XFX''a. Właśnie dlatego że mają prosty wygląd
a nie kosmiczny :P


Dokładnie. Mnie nadal najbardziej z RX 480 podoba się Nitro. Jak tylko zmienili kolor ze srebrnego na czarny, to od razu nabrał estetycznej elegancji.

Dnia 09.07.2016 o 17:50, ziptofaf napisał:

...Albo wybiorę 1070tkę bo ostatnio coraz poważniej myślę nad tą opcją - dostępne jednak
od ręki.


Po tym co napisał Pawbuk, to jakbym miał brać 1070 to chyba wziąłbym fabrycznie zwodowaną, np. MSI Sea Hawk. Bo głośność pod obciążeniem pozostawia jak widać wiele do życzenia.

Dnia 09.07.2016 o 17:50, ziptofaf napisał:

Też fajne. Ten Zotac AMP naprawdę mi się podoba, kolejna firma która uznała że nie trzeba
wydawać GPU z kosmicznymi plastikami a można zrobić coś prostego.


Ciekawe że Zotac dał opcje 3-gigową w jednej z najmniejszych 1060. I zobacz jaki tam jest radiator pod wentylatorem. Wygląda jak zwykły blok aluminium bez heatpipe''ów. Czyżby 1060 był aż tak chłodny? Szalenie podobają mi się te wersje Mini, właśnie przez prostotę i "pudełkowość" obudowy :) Ciekawe czy te maleństwa rozgromią lub chociaż trochę przegonią Radeona Nano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się