Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2016 o 07:55, ruden napisał:

A jeśli jednak bym się zdecydował- jaką płytę główną byście polecali do 6600K? Jakie
ramy no i chłodzenie, bo wiadomo, że będę kręcił.


Ogółem Skylake wymaga nieco lepszej jakościowo płyty głównej niż Haswelle do osiągnięcia pełnych nie-ekstremalnych możliwości procka przy OC (dla 6600k byłoby to 4.6 GHz). Więc zalecałbym coś typu Asus Z170 Pro Gaming / MSI Gaming M3.
Co do chłodzenia zaś - zwykły SilentiumPC Fortis 3. Grandis XE1236 jeśli chcesz bardziej na bogato.

Zaś co do RAMu - poszukaj sobie DDR4 2666 MHz CL15. Bądź wyżej ale tylko jeśli będzie w tej samej cenie bo wzrost wydajności powyżej tej wartości w zasadzie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 07:55, ruden napisał:

Jakie
ramy no i chłodzenie, bo wiadomo, że będę kręcił.


Jak chcesz kupić porządne, efektowne i w miarę niedrogie chłodzenie to bierz Fortisa Malik Customs :) Radiator jest niklowany i ma 4 wymienne daszki, dzięki czemu możesz idealnie dobrać kolor pod resztę podzespołów :) To bydle schłodziłoby nawet FXa 9590.

https://www.silentiumpc.com/fortis-3-he1425-malik-customs-edition/
https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-malik-customs-edition-spc138-773407/

Kosztuje 209zł, to jest jakieś 100zł taniej od podobnej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2016 o 13:17, ziptofaf napisał:

Z modeli tańszych - zwróć uwagę na Coolermastery Quickfire. Bardzo często polecane przez
graczy osu! jako dobre budżetowe modele a biorąc pod uwagę że mówimy o osobach które
mordują klawiaturę gumkową w 2 miesiące to jestem gotów uwierzyć w te zapewnienia.



Dzięki za odp! Sporo wyjaśniłeś i rozglądam się za "brązowymi" klawiszami :)


Moje finalny typy trochę się zmieniły, tak wiem w cenie różnią się sporawo, design mi pasuje w obydwu klawiaturach, obydwie minimalistyczne, pełna numeryczna, bez zbędnych bajerów, obydwie mają dobre recencje i wiem że to już kwestia teraz gustu co wybrać i na co wydać pieniążki, ale może coś jeszcze doradzicie? :) Poprostu obydwie mi się podobają i zagwozdke mam :D


Jedno to Cmstorm
https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-xti-sgk-4060-kkcm1-779714/
Drugi gigabyte
https://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k85-886906/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 11:27, Deathblade napisał:


Ten Gigabyte to aby na pewno Cherry MX a nie podróbki (Kailh)?
Ale tak czy siak brałbym Quickfire.
https://www.keychatter.com/2015/07/17/review-cooler-master-quickfire-xti/

Zgodnie z tą recką jest godna polecenia a tam się nie patyczkują i nawet jakość lutowania sprawdzają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania 980ti dzień 483 :D
Dalej sobie przeglądam wszystko co jest związane z 980ti i szukam jakiejś fajnej oferty- tutaj trochę przegrałem, bo przegapiłem 3-miesięczną kartę od gigabyte w wersji xtreme za 1900zł (niby i tak przekraczało mój planowy budżet o 100zł, ale cóż).
Co do samych kart to zastanawia mnie jedno- w testach najlepiej wypadały Strix od Asusa i AMP! Extreme od Zotac ale ta pierwsza ma najwyższą temperaturę (83st.), gdy druga chyba najniższą (68st.). Co ten Asus porobił, że ich karta tak się grzeje? Jest to jakaś poważna sprawa czy wystarczy, żeby nie grać w Wiedźmina 24h na dobę? W obu tych przypadkach martwi mnie nadal ten pobór prądu o ok. 200W niż mam obecnie.
Druga sprawa to dalej tak nieśmiało patrzę w stronę 1070 jak widzę te oferty 980ti zbliżające się do 2000zł i tutaj jest kolejna moja wątpliwość- od premiery minęło już sporo czasu, a jakoś mało jest tych niereferentów... Ma ktoś z was jakieś przecieki, domniemania czy jest szansa, że w najbliższym czasie to się zmieni, czy może im z tym zejść nawet do 2017 roku?

PS. Jest fajna, słabo odwiedzana i licytowana EVGA 980Ti HYBRID, ale z montażem tego czegoś to już na 100% bym sobie nie poradził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 11:40, ziptofaf napisał:



Masz rację, sprawdziłem dokładnie o to nie są przełączniki Cherry w tym gigabyte :)
Leci zamówienie na tego quickfire :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

PS. Jest fajna, słabo odwiedzana i licytowana EVGA 980Ti HYBRID, ale z montażem tego
czegoś to już na 100% bym sobie nie poradził :D


Bez przesady, chyba jesteś w stanie przykręcić 4 śrubki do obudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 09:51, ziptofaf napisał:

Ogółem Skylake wymaga nieco lepszej jakościowo płyty głównej niż Haswelle do osiągnięcia
pełnych nie-ekstremalnych możliwości procka przy OC (dla 6600k byłoby to 4.6 GHz). Więc
zalecałbym coś typu Asus Z170 Pro Gaming / MSI Gaming M3.
Co do chłodzenia zaś - zwykły SilentiumPC Fortis 3. Grandis XE1236 jeśli chcesz bardziej
na bogato.

Heh, myślałem, że płyty główne wyszłyby ok. 800-900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to trzeba bawić się w wymianę wiatraka wbudowanego w obudowę. Nie wiem czy mam na to ochotę :p A tak w ogóle to są dwie te karty wystawione i też dwie osoby o nie walczą (obecnie), jedna już ma cenę ponad 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 12:18, EylembertTigg napisał:

Mam pytanie odnośnie dysków SSD, a dokładniej jaki byście polecali? Czy w ogóle jest
sens kupowanie takiego dysku pod system?


Jasne że tak. Co do tego jakie:

- GoodRAM Iridium Pro oferują dobre parametry jak na swoją cenę (250GB + komórki MLC + 5 lat gwarancji za 300 zł).
Alternatywami (nieco szybszymi ale też droższymi) są Samsung Evo 850 i Crucial MX200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

Dalej sobie przeglądam wszystko co jest związane z 980ti i szukam jakiejś fajnej oferty-
tutaj trochę przegrałem, bo przegapiłem 3-miesięczną kartę od gigabyte w wersji xtreme
za 1900zł (niby i tak przekraczało mój planowy budżet o 100zł, ale cóż).


Za 1900 jest Zotac AMP! Extreme z gwarancją jeszcze przez rok.

Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

Co do samych kart to zastanawia mnie jedno- w testach najlepiej wypadały Strix od Asusa
i AMP! Extreme od Zotac ale ta pierwsza ma najwyższą temperaturę (83st.), gdy druga chyba
najniższą (68st.). Co ten Asus porobił, że ich karta tak się grzeje? Jest to jakaś poważna
sprawa czy wystarczy, żeby nie grać w Wiedźmina 24h na dobę? W obu tych przypadkach martwi
mnie nadal ten pobór prądu o ok. 200W niż mam obecnie.

200W? Znaczy się obecnie używasz notebooka? :P Bo 980Ti zjada ok. 250W a modele podkręcone do 270.
GTX770 zaś je ok. 180-190W. Więc mówimy o różnicy mniejszej niż 100W.

Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

Druga sprawa to dalej tak nieśmiało patrzę w stronę 1070 jak widzę te oferty 980ti zbliżające
się do 2000zł i tutaj jest kolejna moja wątpliwość- od premiery minęło już sporo czasu,
a jakoś mało jest tych niereferentów... Ma ktoś z was jakieś przecieki, domniemania czy
jest szansa, że w najbliższym czasie to się zmieni, czy może im z tym zejść nawet do
2017 roku?

Bez pośpiechu. EVGA ma backlog na najbliższe półtora miesiąca jeszcze w wielu krajach. Ot, to największa premiera w dziejach GPU i te karty idą w kolosalnych liczbach.

Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

PS. Jest fajna, słabo odwiedzana i licytowana EVGA 980Ti HYBRID, ale z montażem tego
czegoś to już na 100% bym sobie nie poradził :D

Nah, to jest prościzna. Dosłownie 4 śruby wkręcić. Łatwiej niż boxowe chłodzenie na procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

Co do samych kart to zastanawia mnie jedno- w testach najlepiej wypadały Strix od Asusa
i AMP! Extreme od Zotac ale ta pierwsza ma najwyższą temperaturę (83st.), gdy druga chyba
najniższą (68st.). Co ten Asus porobił, że ich karta tak się grzeje? Jest to jakaś poważna
sprawa czy wystarczy, żeby nie grać w Wiedźmina 24h na dobę? W obu tych przypadkach martwi
mnie nadal ten pobór prądu o ok. 200W niż mam obecnie.


Mój mały Asusik 970 Mini podczas długiego grania grzeje się do 81 stopni i karta taką temperaturę utrzymuje. I można tak grać i grać nawet 10 godzin pod rząd (sprawdzone w Tomb Raiderze :)). Nie ma throttlingu ani żadnych problemów. Widocznie Asus stwierdził, że dla większej ciszy podniesie nieco temperaturę pracy w 980Ti, aby wentylatory obracały się wolniej. Nie należy się tym przejmować. Zotac musi być głośny, bo 68 stopni to na odmianę niezwykle niska temperatura jak na obciążenie więc wiatraki muszą robić istne tornado :)

Dnia 11.07.2016 o 11:44, Radekl2 napisał:

PS. Jest fajna, słabo odwiedzana i licytowana EVGA 980Ti HYBRID, ale z montażem tego
czegoś to już na 100% bym sobie nie poradził :D


Ogarnąłbyś to spokojnie. A jak coś to byśmy Ci podpowiedzieli :) Tylko musiałbyś zamieścić fotki swojej obudowy, bo nie wiadomo czy całość by się zmieściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 15:52, ziptofaf napisał:

Za 1900 jest Zotac AMP! Extreme z gwarancją jeszcze przez rok.

Postanowiłem pomęczyć sprzedającego kilkoma pytaniami i zobaczę co z tego wyjdzie.
Widząc jednak takie oferty nadal zastanawiam się czemu ci ludzie sprzedają te karty. Albo coś jest z nimi źle (z kartami), albo zwyczajnie lubią wymieniać sprzęt co rok i mają na to pieniądze. Jak już wspominałem, nigdy nie kupowałem używanego sprzętu, a już na pewno nie o takiej wartości i zawsze mi się ta ostrzegawcza lampka zapala :)

Dnia 11.07.2016 o 15:52, ziptofaf napisał:

200W? Znaczy się obecnie używasz notebooka? :P Bo 980Ti zjada ok. 250W a modele podkręcone
do 270.
GTX770 zaś je ok. 180-190W. Więc mówimy o różnicy mniejszej niż 100W.

Odkopałem jakieś testy, które pokazują, że 770 zjada jakieś 190W, a taki Zotac 416W, Strix zaś 400W. Prostą matematyką wyszło mi ponad 200W :D Chociaż jak tak teraz patrzę to nie miałem racji, bo faktycznie tylko przy 980ti podali, że tyle to potrzebuje cały zestaw, a przy 770 już nie. Moja wina, moje niedopatrzenie :)

Dnia 11.07.2016 o 15:52, ziptofaf napisał:

Bez pośpiechu. EVGA ma backlog na najbliższe półtora miesiąca jeszcze w wielu krajach.
Ot, to największa premiera w dziejach GPU i te karty idą w kolosalnych liczbach.

Ja to wszystko rozumiem, że ludzie kupują, ale jak kupują to powinni starać się zwiększać produkcję. Chyba, że im się opłaca tak powoli wysyłać te karty na rynek, bo wtedy cena jest wysoka i stabilna :)

Dnia 11.07.2016 o 15:52, ziptofaf napisał:

Nah, to jest prościzna. Dosłownie 4 śruby wkręcić. Łatwiej niż boxowe chłodzenie na procesor.

Możliwe, może być tak, że sam wygląd karty, bez ładnych wiatraczków przy niej mnie trochę zszokował :D

Btw. Wspominałeś chyba tutaj, że sam zastanawiasz się nad zakupem 1070- mogę wiedzieć jaki model sobie upatrzyłeś? I co powoduje, że jednak 1070, a nie np. 980ti?
I już ostatnie- 1060 nie będzie raczej konkurencją dla 980ti? Nie ma co liczyć na zdecydowany spadek cen po jej premierze?

EDIT
@KannX
Miejsce w obudowie to bym miał jakbym poukładał te wszystkie kable, i pewnie temperatura byłaby niższa i w ogóle :D Ale jakoś nie mogę się przekonać do rozkręcania tego wszystkiego jak działa. Gorzej, bo 980ti (jak kupię) jest z tego co czytałem większy niż 770 i może okazać się, że te kable trochę będą mu zawadzały. Próbowałem przenieść kable od zasilacza do płyty głównej, miałem już wszystko ładnie przełożone z tyłu, a tu bach i brakło kilka centymetrów... No to się poddałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co tam pochwale się ;D
mózg, płucka i reszta nowego lokatora już są teraz czekam jeszcze na serducho ;D ale to pewnie po 19 lipca ;P
dzięki za pomoc Panowie

2016071116520015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcie :) Życzę miłego składania i układania kabli. Pamiętaj, z takim zasilaczem ładne ułożenie kabli jest obowiązkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

Postanowiłem pomęczyć sprzedającego kilkoma pytaniami i zobaczę co z tego wyjdzie.
Widząc jednak takie oferty nadal zastanawiam się czemu ci ludzie sprzedają te karty.
Albo coś jest z nimi źle (z kartami), albo zwyczajnie lubią wymieniać sprzęt co rok i
mają na to pieniądze. Jak już wspominałem, nigdy nie kupowałem używanego sprzętu, a już
na pewno nie o takiej wartości i zawsze mi się ta ostrzegawcza lampka zapala :)


Bo wymiana w ten sposób jest... tańsza. Ja w swoim czasie też co generację wymieniałem sprzęt nie patrząc na to CO w tym kompie było. Miałem po prostu roczny budżet ustalony na upgrade. Ot, sprzedawać GPU póki jeszcze ma jakąś wartość.

No i ludzie mają po prostu różne cele w grach. 980Ti jest najmocniejszą sensowną kartą poprzedniej generacji ale nawet ona NIE wystarcza do w pełni płynnego 1440p ani tym bardziej do 4k. Jeśli celujesz we wszystkie graficzne bajery to warto przesiąść się na 1080tkę.

Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

Ja to wszystko rozumiem, że ludzie kupują, ale jak kupują to powinni starać się zwiększać
produkcję. Chyba, że im się opłaca tak powoli wysyłać te karty na rynek, bo wtedy cena
jest wysoka i stabilna :)

Nie są w stanie. Procesy 14 i 16nm są jeszcze niedopracowane. AMD ominęło ten problem budując małe chipy, tam odpadów nie ma aż tak wiele. Ale w przypadku GTX1070 i 1080 (zwłaszcza ten drugi) chipy są o 50% większe bodajże co oznacza że i ilość uszkodzonych znacznie rośnie.

Poza tym - paradoksalnie ta sytuacja jest na rękę producentom GPU - popyt przekracza podaż, można walić ceny do woli.

Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

Możliwe, może być tak, że sam wygląd karty, bez ładnych wiatraczków przy niej mnie trochę
zszokował :D

Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

Btw. Wspominałeś chyba tutaj, że sam zastanawiasz się nad zakupem 1070- mogę wiedzieć
jaki model sobie upatrzyłeś? I co powoduje, że jednak 1070, a nie np. 980ti?

Trzy rzeczy - obliczenia na GPU, to że myślę nad VR oraz fakt że ja płacę cenę netto a nie brutto. 1070tka przoduje nad 980Ti o 900 Gflops.
Virtual Reality - Nvidia wprowadziła tutaj kilka dodatkowych ficzerów w Pascalach które drastycznie poprawiają wydajność jeśli zostaną zaimplementowane.
No i punkt ostatni - o ile ten 980Ti nie jest sprzedawany przez sklep to nie mogę sobie odliczyć 23% VATu bo faktury to ja nie dostanę. A wówczas wychodzi mi coś koło 1850 zł za 1070tkę... lub koło 900 zł za RX 480 8GB, też bardzo wówczas kuszące.

Co do tego KTÓRA 1070tka - EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0. Szybciej niż za miesiąc-dwa jej w sklepie nie zobaczę ale EVGA to jedyna firma która traktuje cię jak człowieka (zdecydowanie najlepsze warunki gwarancyjne i w zasadzie 100% że przyjmą bez zbędnych pytań o ile nie rzucałeś GPU o ścianę) więc jeśli już wezmę GeForce''a to właśnie od nich, niech będzie i w najdroższej najbardziej wypasionej edycji. Mi i tak się nie spieszy. Mooooże ewentualnie też model SC Gaming ACX 3.0 jeśli FTW będzie zdecydowanie za droga.

Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

I już ostatnie- 1060 nie będzie raczej konkurencją dla 980ti? Nie ma co liczyć na zdecydowany
spadek cen po jej premierze?

Oj nie. Jej pierwsze testy pokazują zaledwie poziom wydajności zbliżony do GTX''a 980. To karta nieco szybsza (na dzień dzisiejszy) od RX480 (tylko że GeForce''y od zawsze starzały się gorzej niż Radeony więc znając życie sytuacja za rok się odwróci :P).

Dnia 11.07.2016 o 16:47, Radekl2 napisał:

EDIT
@KannX
Próbowałem przenieść kable od zasilacza
do płyty głównej, miałem już wszystko ładnie przełożone z tyłu, a tu bach i brakło kilka
centymetrów... No to się poddałem :)

To się kupuje przedłużacz :P
Ale co do temperatur - a tu różnic byś NIE zauważył. Cable management ma wpływ jedynie na estetykę wnętrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiłem na obudowę Modecom Alfa. Spodobała mi się przez swój minimalizm i elegancki wygląd zewnętrzny. Zaglądam dzisiaj na allegro i widzę, że srebrna wersja Alfa M2 jest o stówę niższa niż normalnie - 125zł nowa ze sklepu. Zastanawiam się czy nie kupić na zapas. Mam wątpliwość czy wszystko upchnę, bo miejsca tam niewiele.

Zna ktoś jakieś godne polecenia płyty micro-ATX LGA 1150?
Oprócz 16x PCI-ex Musi być przynajmniej jedno 1x PCI-ex lub jedno PCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Bo wymiana w ten sposób jest... tańsza. Ja w swoim czasie też co generację wymieniałem
sprzęt nie patrząc na to CO w tym kompie było. Miałem po prostu roczny budżet ustalony
na upgrade. Ot, sprzedawać GPU póki jeszcze ma jakąś wartość.

Ma to sens, ale wiesz jak to jest :p Nie można mieć pełnego zaufania do ludzi, bo można się na tym przejechać :D

Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Poza tym - paradoksalnie ta sytuacja jest na rękę producentom GPU - popyt przekracza
podaż, można walić ceny do woli.

I to jest chyba lepszy argument dla producentów niż problemy z wydajnością produkcji :p

Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Trzy rzeczy - obliczenia na GPU, to że myślę nad VR oraz fakt że ja płacę cenę netto
a nie brutto. 1070tka przoduje nad 980Ti o 900 Gflops.

Nie wiem co robi to ostatnie ale jak jest więcej to pewnie lepiej. A jak faktycznie masz możliwość kupienia 1070 w cenie 980ti to wszystko się wyjaśniło.

Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

EVGA to jedyna firma która traktuje cię jak
człowieka (zdecydowanie najlepsze warunki gwarancyjne i w zasadzie 100% że przyjmą bez
zbędnych pytań o ile nie rzucałeś GPU o ścianę) więc jeśli już wezmę GeForce''a to właśnie
od nich, niech będzie i w najdroższej najbardziej wypasionej edycji.

Co do gwarancji to właśnie jak to jest? Kontaktowałem się z kilkoma sprzedającymi i ktoś mi pisał, że paragonu/faktury na kartę nie ma ale jest zarejestrowana na stornie Asusa i gwarancję ma. Może być coś takiego? Czy jak będę już kupował jakaś kartę to muszę dostać fakturę i tylko z nią mogę zgłaszać się do producenta? I właśnie- do producenta czy do sklepu, który sprzedał tą kartę (człowiekowi, który mi sprzedaje)? To może pytanie nie na temat, ale serio nie znam się na używanych sprzętach i nie wiem czy jak na fakturze będą dane innej osoby to gwarancja mnie też dotyczy.

Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

To się kupuje przedłużacz :P

Wpadłem na to ale to był chwilowy przypływ chęci uporządkowania tej sytuacji i nie wiem czy jednak będę się z tym bawił :p

Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Ale co do temperatur - a tu różnic byś NIE zauważył. Cable management ma wpływ jedynie
na estetykę wnętrza.

Może jednak jakieś 2st. udałoby się tym zbić, bo jakby były ładnie schowane to wiatraki z przodu nie miałyby takich kłopotów z dostarczeniem zimniejszego powietrza.
Co do estetyki to jakoś na to nie zwracam uwagi, bo obudowa nie ma przeźroczystych ścian, więc nikt (włącznie ze mną) tego nie widzi :D Tak samo jak na ewentualną głośność pracy karty, bo moja 770 piszczy jak szalona (ktoś tu wrzucał kiedyś filmik, ale mogę się założyć, że moja przebija tą nagraną dwukrotnie) :D Pewnie nie wiem co tracę i jakbym zobaczył jakąś fajną obudowę z dobrze schowanymi kablami i do tego wyciszoną to nie chciałbym wrócić do swojej. Ale nie widziałem to musi mi wystarczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Oj nie. Jej pierwsze testy pokazują zaledwie poziom wydajności zbliżony do GTX''a 980.
To karta nieco szybsza (na dzień dzisiejszy) od RX480 (tylko że GeForce''y od zawsze
starzały się gorzej niż Radeony więc znając życie sytuacja za rok się odwróci :P).


Chodzi o te testy? http://pclab.pl/news70512.html
Bo to znowu tez nieszczęsny AOTS :) Może w DX11 nie będzie tak źle i karta wyprzedzi 980-tke. Bo jeśli nie, to nie mam na co i za co zmieniać (bo 1070 droogi) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się