Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2016 o 20:03, KannX napisał:

Chodzi o te testy? http://pclab.pl/news70512.html
Bo to znowu tez nieszczęsny AOTS :) Może w DX11 nie będzie tak źle i karta wyprzedzi
980-tke. Bo jeśli nie, to nie mam na co i za co zmieniać (bo 1070 droogi) :)


Jasne że nie, nie chodzi mi o AoTS. Ta gra jest tak dobrym przykładem wydajności GeForce''ów co Project Cars Radeonów.

Ale tak na chwilę obecną, bez pisania rzeczy których jeszcze pisać nie wolno:
http://www.3dmark.com/compare/fs/9202637/fs/9188962#
To po lewej to podkręcony GTX1060.
To po prawej to podkręcony RX480.

Tak napomknę, niby "bez związku", iż Nvidia wprost pisała jaki to GTX1070 jest szybki i że wyprzedza Titana X i 980Ti. Co jest prawdą ale tylko w stosunku do referentów.

Oczywiście - przypomnę również że sterowniki przedpremierowe są wyraźnie niedopracowane (RX 480 już przyspieszył o 3.5% już PO premierze) i wyniki potrafią się zmieniać drastycznie.

Inna zupełnie sprawa że jeśli w DX12 GTX1060 przegrywałby z GTX980 to by świadczyło o tej karcie bardzo, baaaaaardzo źle. Bo 980tce to wydajność w DX12 względem DX11 wręcz spada bo nie da się "oszukiwać" na sterownikach i liczą się tylko realne parametry sprzętu.
Zaś co do samego AoTS jako benchmarka - o ile porównanie GeForce vs Radeon jest nie fair o tyle nie widzę nic złego w porównaniu GeForce vs GeForce - szybsza karta zawsze wysuwa się tam na prowadzenie.
I ja tylko to tu zostawię:
http://www.ashesofthesingularity.com/metaverse#/personas/07872e2d-22fa-47ce-863d-8848e32934f7/match-details/67799983-53f7-4d66-bccd-127b29ebfdee
3000 punktów, GTX980. Extreme 4k.
http://cdn.videocardz.com/1/2016/07/GeForce-GTX-1060-AOTS-Extreme-4K.jpg < i GTX1060.

Ogółem jednak - radzę ciułać na 1070tkę jeśli potrzebujesz czegoś wyraźnie szybszego niż podkręcony GTX970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2016 o 20:03, KannX napisał:

Chodzi o te testy? http://pclab.pl/news70512.html
Bo to znowu tez nieszczęsny AOTS :) Może w DX11 nie będzie tak źle i karta wyprzedzi
980-tke. Bo jeśli nie, to nie mam na co i za co zmieniać (bo 1070 droogi) :)


Ciezko będzie zastąpić 970, bo to znakomita karta była/jest :D Bardzo dobrze wyceniona w stosunku do wydajności i nawet te afery z pamięcią i specyfikacją nie mogą zatrzeć faktu, że w grach sprawdza się naprawdę dobrze. A że gorzej znosi upływ czasu niż Radeony...cóż, ja już się jej pozbyłem i znów jestem o krok przed :D Za rok, kiedy AMD znów dogoni nVidię, ja po raz kolejny najprawdopodobniej przejdę na nowe GPU ;)

A co do 1060 - nie ufać przeciekom, czekać na premierę :D To już tylko 8 dni, jakoś się wytrzyma ;) Pamiętam ten hajp przed premierą RX480 - ludzie tylko się rozczarowali.
Zresztą, mnie 1070 pod niektórymi względami też mocno rozczarowuje niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 19:29, Radekl2 napisał:

Ma to sens, ale wiesz jak to jest :p Nie można mieć pełnego zaufania do ludzi, bo można
się na tym przejechać :D

Ech, ja czasem kupuję nowy sprzęt, czasem używany, w swoim czasie sprzedawałem 4 karty graficzne pod rząd... i jeszcze się nie nadziałem. Prywatni sprzedawcy (a nie sklepy które wciskają regenerowany sprzęt jako nowy) są w porządku, należy tylko unikać dziwnie tanich ofert.

Dnia 11.07.2016 o 19:29, Radekl2 napisał:

Nie wiem co robi to ostatnie ale jak jest więcej to pewnie lepiej.


To jest po prostu moc obliczeniowa karty. Im więcej tym lepiej. To niezupełnie przelicza się tak do gier (bo tu dochodzi milion innych czynników) ale do programów i owszem.

Dnia 11.07.2016 o 19:29, Radekl2 napisał:

Co do gwarancji to właśnie jak to jest? Kontaktowałem się z kilkoma sprzedającymi i ktoś
mi pisał, że paragonu/faktury na kartę nie ma ale jest zarejestrowana na stornie Asusa
i gwarancję ma. Może być coś takiego? Czy jak będę już kupował jakaś kartę to muszę dostać
fakturę i tylko z nią mogę zgłaszać się do producenta? I właśnie- do producenta czy do
sklepu, który sprzedał tą kartę (człowiekowi, który mi sprzedaje)? To może pytanie nie
na temat, ale serio nie znam się na używanych sprzętach i nie wiem czy jak na fakturze
będą dane innej osoby to gwarancja mnie też dotyczy.


A więc:
Niektóre firmy (jak np. EVGA) pozwalają przenieść rejestrację karty/zasilacza itp. na inną osobę. To rozwiązuje wszystkie problemy - bo oryginalny nabywca MUSIAŁ kartę zarejestrować u nich, wysłać skan paragonu itp.

Dalej - część firm ma gwarancję opartą na numerze seryjnym a nie na właścicielu. Znowu - to rozwiązuje problem.

Ponownie problem rozwiązuje jeśli gwarancja idzie przez sklep. W końcu na paragonie zapewne NIE MA twojego imienia i nazwiska. Paragon pokazuje że karta została zakupiona i że to właśnie ta sztuka karty co być powinna. Ale już KTO z tym paragonem przyjdzie jest bez znaczenia.

Więc ujmijmy to tak - unikaj kupowania kart od ludzi którzy pogubili paragony i porejestrowali karty na swoje dane osobowe. Chyba że umówisz się ze sprzedającym że jakby co to podesłałby kartę na gwarancję na swoje dane ale z tym to bym uważał.

Tu masz opis jak to robi EVGA (Transferable Warranty (Secondary Owner)):
http://www.evga.com/support/warranty/graphics-cards/

Ogółem wiem że Asusowa gwara jest przypisana do pierwszego nabywcy, Gigabyte bodajże działa po numerze seryjnym karty (więc jest okej dla ciebie), MSI o ile kojarzę - tak samo jak Gigabyte. Zotac - tylko pierwszy nabywca.

Dnia 11.07.2016 o 19:29, Radekl2 napisał:

> na estetykę wnętrza.
Może jednak jakieś 2st. udałoby się tym zbić, bo jakby były ładnie schowane to wiatraki
z przodu nie miałyby takich kłopotów z dostarczeniem zimniejszego powietrza.

Nawet nie 2. LinusTechTips to testował:
https://www.youtube.com/watch?v=YDCMMf-_ASE

Dnia 11.07.2016 o 19:29, Radekl2 napisał:

Pewnie nie wiem co tracę i jakbym zobaczył
jakąś fajną obudowę z dobrze schowanymi kablami i do tego wyciszoną to nie chciałbym
wrócić do swojej. Ale nie widziałem to musi mi wystarczyć :D


Szczerze? Ja mam drogą budę, dobrze zrobiony cable management... i aż tak się tym nie przejmuję :P Bawię się w trochę taniego moddingu ale to raczej dla wprawy aniżeli dlatego że mi to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 21:07, ziptofaf napisał:

Ech, ja czasem kupuję nowy sprzęt, czasem używany, w swoim czasie sprzedawałem 4 karty
graficzne pod rząd... i jeszcze się nie nadziałem. Prywatni sprzedawcy (a nie sklepy
które wciskają regenerowany sprzęt jako nowy) są w porządku, należy tylko unikać dziwnie
tanich ofert.

Ja to wszystko rozumiem, ale wiesz jak to jest jak się pierwszy raz kupuje taki sprzęt i to za takie pieniądze. Jakieś watpliwości muszę mieć :D

Dnia 11.07.2016 o 21:07, ziptofaf napisał:

Ogółem wiem że Asusowa gwara jest przypisana do pierwszego nabywcy, Gigabyte bodajże
działa po numerze seryjnym karty (więc jest okej dla ciebie), MSI o ile kojarzę - tak
samo jak Gigabyte. Zotac - tylko pierwszy nabywca.

Z moich obserwacji wynika, że ciężko dorwać Evge, niby jest ale wywołuje chyba większe emocje niż Asusowy Strix i licytacja pewnie będzie ciężka. Sporo jest Gigabyte i ten jeden Zotac.
Widzę, że lepiej brać Evge lub modlić się o to, żeby gwarancja nie była potrzebna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 21:28, Radekl2 napisał:

Z moich obserwacji wynika, że ciężko dorwać Evge, niby jest ale wywołuje chyba większe
emocje niż Asusowy Strix i licytacja pewnie będzie ciężka. Sporo jest Gigabyte i ten
jeden Zotac.
Widzę, że lepiej brać Evge lub modlić się o to, żeby gwarancja nie była potrzebna :D


Czasem sprzedający piszą w jakim sklepie nabyli sprzęt - jeśli to X-Kom, morele, agito czy podobna duża sieć i jest na kartę graficzną faktura/paragon, to spokojnie może dowolna osoba reklamować sprzęt w sklepie. I może to zrobić dowolna osoba, o ile ma jakiś dowód zakupu.

Tak więc jeśli sprzedający nie posiada dowodu zakupu, to odpuściłbym sobie od razu taką aukcję Po co sobie robić ewentualne problemy? Przy niewielkich kwotach można jeszcze ryzykować, ale przy sprzęcie za 2 tys.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 20:29, ziptofaf napisał:

Ale tak na chwilę obecną, bez pisania rzeczy których jeszcze pisać nie wolno:
http://www.3dmark.com/compare/fs/9202637/fs/9188962#
To po lewej to podkręcony GTX1060.
To po prawej to podkręcony RX480.


Ok, to chyba tyle jeśli chodzi o moje potencjalne kupowanie 1060 :) No chyba, żeby low-profile zrobili, to wtedy htpc zrobię. A jak nie, to albo 1070 albo nic.

Dnia 11.07.2016 o 20:29, ziptofaf napisał:

Zaś co do samego AoTS jako benchmarka - o ile porównanie GeForce vs Radeon jest nie fair
o tyle nie widzę nic złego w porównaniu GeForce vs GeForce - szybsza karta zawsze wysuwa
się tam na prowadzenie.
I ja tylko to tu zostawię:
http://www.ashesofthesingularity.com/metaverse#/personas/07872e2d-22fa-47ce-863d-8848e32934f7/match-details/67799983-53f7-4d66-bccd-127b29ebfdee
3000 punktów, GTX980. Extreme 4k.
http://cdn.videocardz.com/1/2016/07/GeForce-GTX-1060-AOTS-Extreme-4K.jpg < i GTX1060.


No to pozamiatane, jeśli chodzi o wyjątkowość 1060 :)

Dnia 11.07.2016 o 20:29, ziptofaf napisał:

Ogółem jednak - radzę ciułać na 1070tkę jeśli potrzebujesz czegoś wyraźnie szybszego
niż podkręcony GTX970.


Normalnie zakup życia ten mój 970 :) To już wszystko wiem i nie będę więcej nudził w tej kwestii. Ale linki do fajnych kart wrzucać będę :)

Pawbuk - co do rozczarowania 1070 to obstawiam kwestię głośności i mały potencjał oc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 21:28, Radekl2 napisał:

Z moich obserwacji wynika, że ciężko dorwać Evge, niby jest ale wywołuje chyba większe
emocje niż Asusowy Strix i licytacja pewnie będzie ciężka. Sporo jest Gigabyte i ten
jeden Zotac.


Naprawdę? Ja widzę ACX 2.0 do wzięcia za 1950 zł, jeszcze rok gwarancji i jest nawet paragon :P Ba, niby możliwość negocjacji nawet wchodzi w grę. Zerknij na olx-a.


@ KannX

Moim zdaniem to interes życia zrobiły osoby które za 1500 zł kupiły w 2013 R9 290. W sumie - nie jest wolniejszy od 970tki, cena ta sama i był dostępny o rok wcześniej :D Jakim cudem AMD udało się spartoczyć marketing mając taki hardware to nikt nie wie. Nawet portale branżowe wprost pisały że to jest szybsze od GTX'a 780 za 2 tysiaki... ale cóż.

Tym niemniej 970tka jest bardzo udanym układem graficznym. Nie kosztując aż takiego majątku pozwalała na stabilne ultra przez cały okres jej życia. Dopiero teraz powoli zaczyna brakować jej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 22:38, ziptofaf napisał:

Naprawdę? Ja widzę ACX 2.0 do wzięcia za 1950 zł, jeszcze rok gwarancji i jest nawet
paragon :P Ba, niby możliwość negocjacji nawet wchodzi w grę. Zerknij na olx-a.


Faktycznie jest, ja przeglądnąłem te wszystkie oferty jak mój budżet to było ~1800zł i wszystko powyżej odrzuciłem.
Ale powiem szczerze, że powoli męczy mnie to szukanie, a przecież tak długo tego nie robię :D
Eh gdyby te 1070 kosztowały tak 1999zł, wyglądałoby to dużo ładniej :D Dzisiaj jestem już w takim stanie, że jakby były dostępne dobre niereferenty za nawet 2200 (a najlepiej 2199) to bym kupił. Ale liczę, że mi przejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 23:08, Radekl2 napisał:

Ale powiem szczerze, że powoli męczy mnie to szukanie, a przecież tak długo tego nie
robię :D

Znam ten ból :P Też czasami szukam czegoś konkretnego na Allegro (np. ładnej niedrogiej obudowy czy tabletu) i potrafię szukać przez tydzień, patrzeć na ceny, porównywać... a potem się wkurzam i kupuję pierwsze co choć w przybliżeniu spełnia moje założenia.

Dnia 11.07.2016 o 23:08, Radekl2 napisał:

Eh gdyby te 1070 kosztowały tak 1999zł, wyglądałoby to dużo ładniej :D Dzisiaj jestem
już w takim stanie, że jakby były dostępne dobre niereferenty za nawet 2200 (a najlepiej
2199) to bym kupił. Ale liczę, że mi przejdzie :D


Za 2200 to już są, nawet bliżej 2100 się da.
https://www.caseking.de/gainward-geforce-gtx-1070-phoenix-8192-mb-gddr5-gcgw-110.html
Z przesyłką 2161 zł. Oraz:
https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-gtx-1070-oc-windforce-2x-8192-mb-gddr5-gcgb-145.html
2112 zł z przesyłką przy obecnym kursie. Jakbyś zamówił jutro to do piątku dojdzie.

Nie są to najlepsze niereferenty (domyślne zegary mają) ale na pewno nie jest to też taki gruz co Fanboy''s Edition.

Tylko uwaga przy płaceniu za granicą - radzę raczej korzystać z Visy aniżeli PayPala bo ten miewa paskudne kursy walutowe.

A tak, w Polsce też są, w podobnych cenach:
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72748
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 20:29, ziptofaf napisał:


Ale tak na chwilę obecną, bez pisania rzeczy których jeszcze pisać nie wolno:
http://www.3dmark.com/compare/fs/9202637/fs/9188962#
To po lewej to podkręcony GTX1060.
To po prawej to podkręcony RX480.


ja dobrze rozumiem to czego nie napisałeś? i nie ma sensu czekać do 19 lipca a zakupy pozostałej części mogę realizować już po 15 lipca? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 23:45, Zand79 napisał:

ja dobrze rozumiem to czego nie napisałeś? i nie ma sensu czekać do 19 lipca a zakupy
pozostałej części mogę realizować już po 15 lipca? ;D


Tego nie powiedziałem. Nigdy też nie napisałem że GTX1060 jest WOLNIEJSZY od RX480 (3D Mark jednak ma z 5-10% niedokładności).

Ale tak ogółem, bez podawania liczb - nie nastawiaj się na cuda choć poczekać imho warto. Choćby i na to by niereferencyjne 480tki zawitały w kraju (część ma się pokazać 15-tego ale to nie oznacza że od razu będą u nas).

A tak, apropos tego że wydajność Radeonów rośnie z czasem a GeForce'ów niekoniecznie:
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4sbf58/doom_now_supports_vulkan_post_your_results/

Po włączeniu Vulkana posiadacze GTX'a 1080 odczuli... spadek wydajności w Doomie. A tymczasem w stajni AMD +27%:
http://radeon.com/doom-vulkan/ :D

Żeby tak jeszcze zrobili coś z DX11 to w ogóle byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, poza plotkami, wiadomo coś na temat kart AMD które mają być odpowiedzią na 1080 czy nadchodzącą raczej prędzej niż później wersje Ti? Coś tam kiedyś mówili, że na początku następnego roku. Wierzyć mi się nie chce, że oddadzą ten segment rynku bez walki.

CF z dwóch 480 to kiepska alternatywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 00:18, Shinigami napisał:

Tak na marginesie, poza plotkami, wiadomo coś na temat kart AMD które mają być odpowiedzią
na 1080 czy nadchodzącą raczej prędzej niż później wersje Ti? Coś tam kiedyś mówili,
że na początku następnego roku. Wierzyć mi się nie chce, że oddadzą ten segment rynku
bez walki.


Bez walki? Nie. Ale jak sam główny inżynier AMD stwierdził - ich budżet na R&D jest wyraźnie niższy a Vega i Polaris to o wiele bardziej skomplikowany skok generacyjny niż Pascale (które są po prostu pomniejszonymi Maxwellami - dlatego tak ładnie można je porównywać i jak masz GTX'a 1070 szybszego w jednej grze od dajmy na to 970tki o X to jest szybszy o X w zasadzie każdej grze. Zaś jak spojrzysz na RX480 to ta karta potrafi wyprzedzać R9 390X o 15% w Hitmanie by po chwili przegrać o 15% z R9 390 w Crysisie 3 - zupełnie inna architektura). Masowa produkcja HBM2 też NIE zacznie się szybciej niż Q4 2016. Więc najprawdopodobniej oficjalne info o Q1 2017 jest realne.

Ale tak w ogóle - ten segment rynku to 5% użytkowników więc z perspektywy biznesowej nie ma o co się bić.

Ogółem o tych kartach wiadomo tylko kilka rzeczy:
- pamięć HBM2 (8-16GB)
- chipy do 550mm^2.

Co do ich wydajności to można zgadywać - mówimy o karcie ponad dwukrotnie większej od RX480. I należy spodziewać się więc porównywalnego wzrostu wydajności.

A tak, z oficjalnych nowinek - będzie Vega 10 i 11. Ta pierwsza to najprawdopodobniej RX490, te drugie to Fury2. To dwa różne chipy zupełnie i istnieje możliwość by np. Vega 10 korzystała z GDDR5X (ale na 100% 11tka ma HBM2).

Dnia 12.07.2016 o 00:18, Shinigami napisał:

CF z dwóch 480 to kiepska alternatywa ;)

To żadna alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 00:26, ziptofaf napisał:

Ale tak w ogóle - ten segment rynku to 5% użytkowników więc z perspektywy biznesowej nie ma o co się bić.


Widzisz, może w ich skali tak, jednak mimo wszystko to marne kilka procent wydaje na karty (czy sprzęt ogólnie) znacznie więcej niż przeciętny szaraczek. Warto o nich walczyć, szczególnie, że marże to oni mają na nich kosmiczne. Zresztą sam wiesz jak zieloni lubią doić, a tutaj bez konkurencji mogą w zasadzie wszystko.
Oby tylko ich fantazja za bardzo nie poniosła.

Wracając do kart, cóż jeżeli ktoś aktualnie celuje w najwyższą półkę to alternatywy nie ma. Pozostaje tylko trzymać kciuku za szybką odpowiedź AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 23:42, ziptofaf napisał:

Znam ten ból :P Też czasami szukam czegoś konkretnego na Allegro (np. ładnej niedrogiej
obudowy czy tabletu) i potrafię szukać przez tydzień, patrzeć na ceny, porównywać...
a potem się wkurzam i kupuję pierwsze co choć w przybliżeniu spełnia moje założenia.

To ja zdecydowanie jestem już w tym stadium :D Najgorsze tylko jest to, że wszystko "kup teraz" jest w okolicach 2000zł, a wtedy to już zaciera się ta różnica między nową 1070. Jednak olx mnie ciągle zawodzi i z każdą ofertą są jakieś problemy...

> https://www.caseking.de/gainward-geforce-gtx-1070-phoenix-8192-mb-gddr5-gcgw-110.html

Dnia 11.07.2016 o 23:42, ziptofaf napisał:

Z przesyłką 2161 zł. Oraz:
https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-gtx-1070-oc-windforce-2x-8192-mb-gddr5-gcgb-145.html
2112 zł z przesyłką przy obecnym kursie. Jakbyś zamówił jutro to do piątku dojdzie.

I to znowu byłaby nowość dla mnie, czyli zakupy za granicą :D Widzę, że moje tradycyjne podejście do zakupów nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem :D

Dnia 11.07.2016 o 23:42, ziptofaf napisał:

Nie są to najlepsze niereferenty (domyślne zegary mają) ale na pewno nie jest to też
taki gruz co Fanboy''s Edition.

Ten Gainward to taki trochę noname dla mnie i szczerze to sama karta nie wygląda przekonywująco :D Chociaż jak już ją podłączę to mi różnicy to nie zrobi.
A wersję od Gigabyte ma chyba pawbuk i nie był zbyt szczęśliwy.
Dzisiaj jest nowy dzień, a ja dalej mam kryzys poszukiwacza okazji to może podzielisz się ze mną jakie wersje 1070 są obecnie najlepsze i dostępne (ale tak bez szaleństw cenowych, czyli 2500 nie przekraczamy i dostępne, czyli jest szansa, że będą w lipcu- ewentualnie początek sierpnia). Sam trochę oglądałem i wersja od MSI wydaje się chyba ok, jest droższa, ale ją podkręcili i w testach ma te 4fps więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 08:59, Radekl2 napisał:

To ja zdecydowanie jestem już w tym stadium :D Najgorsze tylko jest to, że wszystko "kup
teraz" jest w okolicach 2000zł, a wtedy to już zaciera się ta różnica między nową 1070.
Jednak olx mnie ciągle zawodzi i z każdą ofertą są jakieś problemy...

Dnia 12.07.2016 o 08:59, Radekl2 napisał:

I to znowu byłaby nowość dla mnie, czyli zakupy za granicą :D Widzę, że moje tradycyjne
podejście do zakupów nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem :D


Cóż, albo wygoda albo oszczędności. Na GTX''ach 1070 jeszcze nie ma dużej procentowej różnicy między Polską a Niemcami ale już np. RX480 8GB w Niemczech jest za 259€. 1145 zł. Zamiast 1299 u nas. A tu już ta stówka przesądza o tym czy warto kartę brać.

Dnia 12.07.2016 o 08:59, Radekl2 napisał:

Ten Gainward to taki trochę noname dla mnie i szczerze to sama karta nie wygląda przekonywująco
:D Chociaż jak już ją podłączę to mi różnicy to nie zrobi.

Gainward to jeden z najbardziej uznanych producentów GeForce''ów. Na rynku są już od BARDZO wielu lat (od samego początku wręcz i kart typu Riva oraz GeForce''a 1), obecnie zostali wykupieni przez Palita ale ich produkty to nadal własny design.

Dnia 12.07.2016 o 08:59, Radekl2 napisał:

A wersję od Gigabyte ma chyba pawbuk i nie był zbyt szczęśliwy.

Pawbuk, tak jak ja, jest entuzjastą. Podkręcanie do oporu, szukanie optymalnych temperatur i głośności wentylatorów...

Dla normalnego użytkownika KAŻDY niereferent jest okej a i referent byłby w porządku gdyby nie to że wyje.

Dnia 12.07.2016 o 08:59, Radekl2 napisał:

Dzisiaj jest nowy dzień, a ja dalej mam kryzys poszukiwacza okazji to może podzielisz
się ze mną jakie wersje 1070 są obecnie najlepsze i dostępne (ale tak bez szaleństw cenowych,
czyli 2500 nie przekraczamy i dostępne, czyli jest szansa, że będą w lipcu- ewentualnie
początek sierpnia). Sam trochę oglądałem i wersja od MSI wydaje się chyba ok, jest droższa,
ale ją podkręcili i w testach ma te 4fps więcej :D


Najlepsza jest EVGA, zawsze i wszędzie. Ale pierwsze dostawy ich kart są planowane dopiero na 22 lipca.

A pozostałe to bez znaczenia dla ciebie - te 2-3 klatki różnicy nie zrobią a i tak można ręcznie podkręcić do tego poziomu w parę minut. Nie wydawałbym na tę kartę 2500 zł, tak czy siak. Po prostu poszukaj czegoś z 2-3 wentylatorami i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 09:27, ziptofaf napisał:

Najlepsza jest EVGA, zawsze i wszędzie. Ale pierwsze dostawy ich kart są planowane dopiero
na 22 lipca.

Do 22 jeszcze mógłbym poczekać ale pewnie dostarczą 10% zapotrzebowania i 23 nie będzie już niczego :D

Dnia 12.07.2016 o 09:27, ziptofaf napisał:

A pozostałe to bez znaczenia dla ciebie - te 2-3 klatki różnicy nie zrobią a i tak można
ręcznie podkręcić do tego poziomu w parę minut. Nie wydawałbym na tę kartę 2500 zł, tak
czy siak. Po prostu poszukaj czegoś z 2-3 wentylatorami i tyle.

Czyli taki MSI GTX1070 Gaming X za ~2350zł nie ma sensu jak jest Gigabyte G1 Gaming za ~2200?
Asus jeszcze robi chyba dość dobre karty- nie wiesz kiedy można się ich spodziewać?
Kusi ta Evga jak ją tak chwalisz ale są dwa problemy- do sierpnia pewnie się dostępność nie ustabilizuje i ciekawe jaką cenę sobie zażyczą, żeby nie było, że czekałem tyle na kartę za 2600.
Daję szansę 980ti do końca tego tygodnia, potem będę rozglądał się za 1070, bo dłużej tego nie wytrzymam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 09:46, Radekl2 napisał:

Do 22 jeszcze mógłbym poczekać ale pewnie dostarczą 10% zapotrzebowania i 23 nie będzie
już niczego :D

A tego nie można wykluczyć ;)

Dnia 12.07.2016 o 09:46, Radekl2 napisał:

Czyli taki MSI GTX1070 Gaming X za ~2350zł nie ma sensu jak jest Gigabyte G1 Gaming za
~2200?

Dla ciebie prawdopodobnie nie. Kilka decybeli albo nieco wyższe wyniki w OC nie są przydatne normalnemu użytkownikowi.

Dnia 12.07.2016 o 09:46, Radekl2 napisał:

Asus jeszcze robi chyba dość dobre karty- nie wiesz kiedy można się ich spodziewać?

Nie lubię kart Asusa (za często wydają skopane produkty a takiej kaszany jak ich Asus R9 280X to chyba nikomu nie udało się powtórzyć) więc nic o nich nie wiem.

Dnia 12.07.2016 o 09:46, Radekl2 napisał:

Kusi ta Evga jak ją tak chwalisz ale są dwa problemy- do sierpnia pewnie się dostępność
nie ustabilizuje i ciekawe jaką cenę sobie zażyczą, żeby nie było, że czekałem tyle na
kartę za 2600.

Ceny będą normalne - ACX 3.0 powinien być porównywalny z najtańszymi Founders jakie widzisz. A przynajmniej po tyle idą w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się