Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2016 o 10:39, ziptofaf napisał:

Ceny będą normalne - ACX 3.0 powinien być porównywalny z najtańszymi Founders jakie widzisz.
A przynajmniej po tyle idą w USA.

To pewnie poczekam na ich premierę, chociaż czuję po kościach, że to nic nie da, bo i tak się nie załapię :D
Na stronie Evgi widzę, że mają zaplanowane 4 wersje i ACX 3.0 to taki referent tylko z dodatkowym chłodzeniem, tak? Potem zaczynają się już fabrycznie podkręcone? Np. taki SC Gaming też ma pojawić się w sklepach 22, czy te "lepsze" modele będą później?
Jeszcze jedna sprawa, zrobiłem "badania rynku" i wytypowałem 4 monitory w rozdzielczości 2560x1440 do ewentualnego rozważenia:
1. https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml
2. https://www.morele.net/monitor-dell-u2515h-210-adzg-3-lata-gwarancji-next-business-day-706876/
3. https://www.morele.net/monitor-benq-gw2765ht-667852/
4. https://www.morele.net/monitor-iiyama-b2783qsu-b1-733632/
Któryś z nich się jakoś fajnie wyróżnia lub oferuje najlepsze wrażenia w stosunku do ceny? Jeśli ufać internetom to BenQ jest najpopularniejszy ale również najdroższy. Acer to propozycja z tego forum i cena nawet, nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, w nawiązaniu do tego co ostatnio pisałem o wymianie z 2500k na nowszy procek- wybrałem coś takiego:
https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600k-3-5ghz-6mb-box-bx80662i56600k-707264/
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-gaming-pro-carbon-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-773423/
https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15b-771106/

do tego wziąłbym chłodzenie- pewnie Grandisa

Co o tym myślicie? Jeszcze się na 100% nie zdecydowałem, ale trochę mnie kusi czy nie kupić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu odrzucił nr 4 - iiyamę, bo ma panel TN. W tym przedziale cenowym taki panel nie przystoi. A co do reszty, to może się ktoś jeszcze wypowie. Ja bym brał Acera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego cena jest najbardziej kusząca. BenQ ma te 2 cale więcej i wybrałem go tutaj dlatego, że ma dobre oceny i sporo osób go kupiło.

Btw. Dobrze widzę, że cenę tego Acera można jeszcze obniżyć o 100zł? Na stronie jest komunikat "Skopiuj i wpisz kod 0C4AD9 obniżysz cenę o 100 zł", no wtedy to byłaby już chyba dobra oferta przebijająca BenQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 15:28, Radekl2 napisał:

Btw. Dobrze widzę, że cenę tego Acera można jeszcze obniżyć o 100zł? Na stronie jest
komunikat "Skopiuj i wpisz kod 0C4AD9 obniżysz cenę o 100 zł", no wtedy to byłaby już
chyba dobra oferta przebijająca BenQ.


Ogólnie w internetach bardzo chwalą tego Acera. Że to król stosunku cena/jakość :) A z obniżką i finalną ceną 1199zł to pozostaje tylko brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakiś czas temu o i5 6400, że całkiem udana konstrukcja. Tańsza o kilkaset złotych od 6600k, a da się ją podkręcić i uzyskać podobną wydajność do 6600k. Jak myślicie warto się w taki procek pakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam jakieś recenzje i faktycznie wydaje się dobrym wyborem tylko najgorsze, że na razie nie mam karty, która by to wszystko udźwignęła :D
Jakby udało mi się sprzedać mój obecny monitor i 770 to jakaś część pieniędzy by się zwróciła, ale nie wiem czy to tak dobrze pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 15:58, Radekl2 napisał:

Oglądam jakieś recenzje i faktycznie wydaje się dobrym wyborem tylko najgorsze, że na
razie nie mam karty, która by to wszystko udźwignęła :D



Taa, wiem co czujesz :) Miałem kupować ten monitor wraz z premierą Radeona 480. Ale jaki Radeon jest każdy widzi (czytaj słaby), więc poczekałem na benchmarki 1060, ale wychodzi na to że też jest dosyć słaby (jak referencyjny 980). I tym sposobem nic nie kupuję :D

O, nowe wyniki:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_specyfikacja_i_kolejne_wyniki_wydajnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD i Nvidia zawodzą w równym stopniu :D
Ja jednak jakąś kartę kupię, nawet jakby miała to być 1070, bo tyle sobie obiecałem :D I jak ją już kupię to chciałbym też wypróbować coś więcej niż FHD.
Kolejną sprawą jest to czy mój procesor nie będzie się w tym wszystkim źle czuł? On, płyta główna i pamięci zostaną niewymienione, bo na to to już mnie nie stać w ogóle. Same wybory... gorzej niż w Wiedźminie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe wyniki 1060 :)

http://videocardz.com/62122/nvidia-geforce-gtx-1060-official-performance-leaked

Wynika że 1060 jest szybszy wszędzie. Hitmana nie podano, bo Hitman jest zepsuty ;) Jest tylko jeden szkopuł, są to dane prosto od nVidii i może być z nimi podobnie jak ze slajdami od AMD :D Wielka szkoda, że nVidia porównuje 1060 z 960, a nie z 970.

Dodatkowo Sebastian Oktaba z PurePC donosi:

1.) Cena 1279 PLN ma być za najtańsze niereferenty 6GB.
2.) Wersja 3GB w ogóle nie jest przez NVIDIA planowana, to raczej wymysły producentów.
3.) GTX 1060 FE będzie dostępny tylko przez sklep NVIDII, więc nie powinien "psuć" rynku.

Są to dane, jak on to określa "z zielonego źródła" :) Jeśli będzie tak jak pisze to super! 1279zł za NIEreferenty 6GB!! Pewnie za tyle będzie np. taki Zotaczek 1060 Mini. Dobra oferta, zobaczymy co na to Janusze biznesu i ile dowalą myta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, ale zaraz z tych 1279pln sie zrobi 1400+pln, do tego wyjda prawdziwe testy, w których okaze sie ze wcale nie wyprzedzaja 480tek, ewentualnie sie z nimi "tylko" równają i juz nie bedzie tak opłacalnie.
Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Wiem, że macie mnie już pewnie dość ale jeszcze trochę wytrzymajcie :)
U mnie wszystko może się łatwo zmienić ale na chwilę obecną jeszcze staram się znaleźć jakąś 980ti i czekam na niereferenty 1070 od Evgi.
Podstawowa kwestia, która mnie teraz męczy to czy warto brać 1070 (lub 980ti) + monitor 2560x1440 (jak coś to na 99% ten https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu) i dokładać to wszystko do procesora i5-4670 oraz 8GB pamięci DDR3 1600MHz? Chciałbym dostać zapewnienie, że nie jest to całkowitą głupotą i, że procesor da radę to pociągnąć jakiś czas (raczej dłużej niż miesiąc).
Męczę was tak, bo jakbym się zdecydował na 1070 + monitor to będzie to dość spory wydatek i nie chciałbym zobaczyć, że to procesor nie daje rady w wyższej rozdzielczości. A nie widzi mi się wydawanie kolejnych 2000zł na płytę główną, procesor i pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 18:46, Radekl2 napisał:

Podstawowa kwestia, która mnie teraz męczy to czy warto brać 1070 (lub 980ti) + monitor
2560x1440 (jak coś to na 99% ten https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-g257hu)
i dokładać to wszystko do procesora i5-4670 oraz 8GB pamięci DDR3 1600MHz? Chciałbym
dostać zapewnienie, że nie jest to całkowitą głupotą i, że procesor da radę to pociągnąć
jakiś czas (raczej dłużej niż miesiąc).


Zarówno 980Ti jak i 1070 będą z tym co masz współpracować wprost fantastycznie. To jest nadal świetny procesor mimo swoich lat. I do kart tego pokroju monitor 1440p jest wręcz obowiązkowy. A jeśli nie masz zamiaru wymieniać monitora i zostać przy 1920x1080 to wtedy weź jakąś tańszą kartę, Radeona 480 lub GTX 1060. Zobaczymy po testach, czy ten 1060 jest coś warty :)

TigerX - cicho tam, nie psuj człowiekowi urojeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie jakby ten procesor pozostał fajny jakieś 2-3 lata :p A co myślisz o 8GB pamięci? Wystarczy czy tutaj przydałoby się więcej? Kolejne 8GB to wydatek 159zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2016 o 07:09, ruden napisał:

Hej, mam podkręconego i5 2500K do 4,5 GHz.


Jestem w sumie noga z części komputerowych do OC, ale jako ciekawostkę powiem, zauważyłem w opisie na jednej z aukcji, I5-2500k który pracował na 4,2 Ghz, sprzedawca przesiadł się na i5-6600k i stwierdził, ze gdyby wiedział co osiągnie nie zmieniał części(proc, plyta, karta, pamieci) na nowsze.
Nie wiem czy to prawdą czy historyjka motywująca do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 19:33, Sarinew napisał:

Jestem w sumie noga z części komputerowych do OC, ale jako ciekawostkę powiem, zauważyłem
w opisie na jednej z aukcji, I5-2500k który pracował na 4,2 Ghz, sprzedawca przesiadł
się na i5-6600k i stwierdził, ze gdyby wiedział co osiągnie nie zmieniał części(proc,
plyta, karta, pamieci) na nowsze.
Nie wiem czy to prawdą czy historyjka motywująca do zakupu.


Jest to bardzo prawdopodobne w sytuacji, gdy do tego 2500K była dołączona jakaś słabsza karta graficzna, która stanowiła wąskie gardło. W rozdzielczościach powyżej FHD też wymiana procesora na nowszy nie da spektakularnych efektów.

Zresztą, wydaje mi się, że ziptofaf gdzieś to kilka dni temu wyjaśniał. Jeśli jednak ktoś chce brać GTX1080 do FullHD, to musi mieć naprawdę mocny procesor, żeby nie ograniczał tej karty.

Jeśli jednak ktoś wymieniał i5 2500K z kartą graficzną GTX570 (mniej wiećej odpowiadająca wiekowo procesorowi) na 6600K z 1070 (a nawet 970), to różnica jest po prostu kolosalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 19:44, pawbuk napisał:

Jest to bardzo prawdopodobne w sytuacji, gdy do tego 2500K była dołączona jakaś słabsza
karta graficzna, która stanowiła wąskie gardło.


Akurat nie napisał na jaką kartę wymienił-bo z nowych części podał tylko nazwę płyty i typ pamięci, wiadomo, że używał GTX760 OC 2GB. Pewnie przydałoby się wiedzieć na jakich konkretnie ustawieniach grał, że nowy zakup tak komentuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 19:13, Radekl2 napisał:

Byłoby fajnie jakby ten procesor pozostał fajny jakieś 2-3 lata :p A co myślisz o 8GB
pamięci? Wystarczy czy tutaj przydałoby się więcej? Kolejne 8GB to wydatek 159zł.


Aktualnie 8gb starcza do absolutnie każdej gry. Jak zacznie haczyć, tzn. zaczną się pojawiać 1-2 sekundowe freezy podczas gry w jakieś najnowsze produkcje (np. podczas gwałtownego ruchu kamerą o 180 stopni), to będzie znak, że brakuje ramu. Na dzień dzisiejszy 8gb bym zostawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 19:44, pawbuk napisał:

Jeśli jednak ktoś wymieniał i5 2500K z kartą graficzną GTX570 (mniej wiećej odpowiadająca
wiekowo procesorowi) na 6600K z 1070 (a nawet 970), to różnica jest po prostu kolosalna
:D

A jak ktoś ma zamiar wymienić tylko kartę, gdy procesor i karta była kupowana w tym samym czasie to też odczuje fajną różnice? :D
Co do Twojej 1070 od Gigabyte to sam w jakiej rozdzielczości grasz? I ogólnie coś się zmieniło w Twojej ocenie tej karty, czy dalej jesteś średnio zadowolony?

EDIT
@KannX
No to nie będę tego RAMu kupował, jak coś to pózniej coś dorzucę, raczej nie ucieknie ze sklepów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 20:14, Radekl2 napisał:

A jak ktoś ma zamiar wymienić tylko kartę, gdy procesor i karta była kupowana w tym samym
czasie to też odczuje fajną różnice? :D
Co do Twojej 1070 od Gigabyte to sam w jakiej rozdzielczości grasz? I ogólnie coś się
zmieniło w Twojej ocenie tej karty, czy dalej jesteś średnio zadowolony?


Opowiem Ci zabawną historyjkę o tym jak KannX wymieniał platformę, zostawiając starą kartę graficzną.

Wymieniłem wiekowe Core2Duo na 4690K, 8GB ramu DDR3, a jako że brakło mi kasy na ten moment, to zostawiłem starego GTX 260. Wiedźmin 2 na starym kompie chodził w średnio-wysokich.

Po wymianie samego procka i ramu... chodził niemal tak samo :D No może jakieś 5fps przybyło. Myślałem, że z fotela spadnę jak to zobaczyłem. A potem KannX kupił 750Ti, a pół roku później GTX 970 i miał orgazm przez tydzień od natłoku wydajności ;)

Reasumując, mając dobry procek i dobrą grafę (tak jak Ty), lepiej wymienić grafę na lepszą, niż procek na nieco lepszy. Zawsze lepiej sprawdzają się konfiguracje średni procek + mocna grafa, niż mocny procek + średnia grafa.

Koniec opowieści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się