Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ciekawostki z Radeonowego świata:

Niereferencyjne modele RX480 mają być dostępne od 22 lipca. I:

PowerColor Devil - 1367mhz
HIS Roaring - 1342mhz
XFX Black - 1328mhz
Sapphire Nitro - tu jeszcze nie wiadomo

Ceny też już podane:

Devil - 249.95 funtów
Nitro - 249.95 funtów

Tak dla porównania - zwykłe 480tki kosztują w UK 220-240 funtów. Więc patrzymy na ceny rzędu 1300-1350 zł za niereferenty (fakt że bezpośrednio w Polsce będzie drożej).

Ten Devil ma fajne taktowania tak czy siak - fabryczne 1367 MHz to 7.8% OC, nie licząc w ogóle VRAMu oraz tego że nie będzie dochodzić do spadku zegarów pod obciążeniem. Byleby dało się wyciągnąć stabilne 1400+ i już wiem co sobie ostatecznie kupię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze Sapphire się postara i będzie w Nitro miało podobne taktowania jak Devil. Nitro moim zdaniem ładniejsze ;D poza tym budę mam podświetlaną na niebiesko więc jak to będzie wyglądało? jak powiedział znany większości gospodarz domu przy ul. Alternatywy 4 Anioł - "jak gó.no w lesie" ;DDDD
czekamy wiec dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2016 o 12:02, Zand79 napisał:

Mam nadzieję, ze Sapphire się postara i będzie w Nitro miało podobne taktowania jak Devil.
Nitro moim zdaniem ładniejsze ;D poza tym budę mam podświetlaną na niebiesko więc jak
to będzie wyglądało? jak powiedział znany większości gospodarz domu przy ul. Alternatywy
4 Anioł - "jak gó.no w lesie" ;DDDD
czekamy wiec dalej


Nie spodziewałbym się wydajności Diabła.

http://www.guru3d.com/news-story/sapphire-radeon-rx-480-nitro.html

"The dual-BIOS card is expected to run 1317 MHz on the max boost frequency." - 1317mhz w booście, trochę słabo, ale zobaczymy. Co jak co, ale Nitro na wg mnie najładniejszy 480 jaki ma wejść do sprzedaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I have ascended :) Klawiaturka jak na razie jest super, wrażenia mega a podświetlenie daje po oczach :D

Koniec zakupów z kompem, została tylko grafika jako upgrade ale to dopiero jak bym odczuwał spadki w No man''s sky :)

20160714205449390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2016 o 20:55, Deathblade napisał:

I have ascended :) Klawiaturka jak na razie jest super, wrażenia mega a podświetlenie
daje po oczach :D


Fajnie się prezentuje i komponuje z myszką :) Wrzuć zdjęcie całego stanowiska ;)

To jest stary Rival, czy 300? Swoją drogą, mam normalnie dość podobny zestaw, choć teraz coś w nim nie pasuje - zgadnijcie co :D

Dnia 14.07.2016 o 20:55, Deathblade napisał:


Koniec zakupów z kompem, została tylko grafika jako upgrade ale to dopiero jak bym odczuwał
spadki w No man''s sky :)


Ja teraz na GTX1070 odczuwam spadki w American Truck Simulator :D Jak silnik gry nie jest do konca zrobiony dobrze, to każdą kartę da się zadusić :D

20160714220418546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy 3D Mark wyszedł :)

http://www.pcworld.com/article/3095301/components-graphics/3dmark-time-spy-tested-we-pit-radeon-vs-geforce-in-this-major-new-dx12-benchmark.html

Wyniki zapewne takie jak wszyscy oczekiwali i które zostały potwierdzone przez Dooma - RX 480 zjada 980tkę jeśli Async jest włączony i dorównuje jej gdy jest wyłączony. Zakładając oczywiście zegary domyślne - jak pokazuje PCPer (niżej) to 980tka wolniejsza od RX480 nie jest jeśli zostaje podkręcona... za to wyniki 970tki pozostawiają bardzo dużo do życzenia.

Co ciekawe - Pascale mają pewne wsparcie dla Async Compute o którym było sporo kontrowersji. No dobra, technicznie rzecz biorąc to co wspiera Pascal to Pixel Level Pre-Emption ale tak czy siak - jest pewien wzrost wydajności podczas gdy Maxwellom wyniki spadają.

GTX1080 na chwilę obecną zjada dokładnie każdą kartę graficzną na rynku:
http://www.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2016-07-14/timespy-3.png

Ot, niby nic o czym nie było wiadome wcześniej ale jednak miło mieć konkretne liczby co, jak i o ile :P

A tak - no i Fury jednak AMD nie wyszło patrząc na te wyniki. O ile R9 390 i 480 mają zaskakująco dobrą wydajność o tyle najmocniejsza rodzina kart zdecydowanie wymaga rozbudowy. Biorąc pod uwagę absurdalną specyfikację techniczną tych kart to spodziewałem się że dorównają 1070tce ale odstają od niej o dobre 10%. Nawet 980Ti nie wyprzedzają (coś koło 5200-5300 Graphics Score). W sumie ma to sens bo i gry to potwierdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umarła mi płyta główna, czy ktoś mógłby znaleźć mi coś godnego zainwestowania w zamian, do tego zestawu?

Płyta główna AsRock AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
Procesor AMD AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 125W, AM3,
GIGABYTE RADEON R7 260X
Ram 3x GoodRam 8GB 1333MHz CL9
Dysk Samsung Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
Zasilacz Corsair Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dowolna płyta na AM3+ (AMD rzadko zmienia podstawki i do tego procka z 2009 roku istotnie pasuje płyta główna wyprodukowana niedawno, nie ma potrzeby szukania na Allegro). Może taka?
https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/
Albo taka:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g43-amd-970-socket-am3-970a-g43-547795/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo to faktycznie coś będzie z tego Radeona 480 :) Wygląda na to, że mniej zasobni gracze lepiej zrobią kupując 480 zamiast 1060. Może i 1060 będzie o te 15% szybszy tu i teraz, ale nie wiadomo na jak długo. A wszelakie problemy referentów zostaną na pewno rozwiązane prze konstrukcje podwykonawców. Brawo AMD, piszę to bez złośliwości.

Cóż pozostaje mi wymienić kartę na 1070 ;) Już nawet chyba wiem na którego:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1070_dual_tanszy_pascal_w_bialej_obudowie

Ten model ma nieco krótsze pcb o długości 24cm, więc wszedłby do Metisa (karty dłuższe niż 25cm nie wchodzą bez wymontowania gniazd USB, po ich wymontowaniu max długość karty to 27cm), gdybym później składał kompletnie nową platformę z Zenem lub Kaby Lakiem lub jeszcze czym innym :) No i całkiem ładny jest i na pewno będzie cichszy od 1070 ITX z jednym wentylem od Gigabyte''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 13:20, KannX napisał:

Noo to faktycznie coś będzie z tego Radeona 480 :) Wygląda na to, że mniej zasobni gracze
lepiej zrobią kupując 480 zamiast 1060. Może i 1060 będzie o te 15% szybszy tu i teraz,
ale nie wiadomo na jak długo. A wszelakie problemy referentów zostaną na pewno rozwiązane
prze konstrukcje podwykonawców. Brawo AMD, piszę to bez złośliwości.


Nie no, konkurencja to ważna rzecz i tyle :P AMD ma swoje problemy ale lepiej żeby ich karty mogły rywalizować z produktami Nvidii i żeby te 20-30% rynku chociaż mieli.

Ogółem wokół 480tki wybuchło za dużo hype''u i tyle, ludzie liczyli na niemożliwe i już się pojawiały wzmianki o tym że po OC dorównuje Fury X (...chyba na ciekłym azocie). Ot, dostaliśmy wydajność mniej więcej na poziomie R9 390X/GTX980 w FullHD i nieco więcej niż 970tka w UltraHD w cenie 1180-1190 zł (pomijając ich cenę bezpośrednio u nas bo to już z polityką AMD nie ma nic wspólnego). Czyli taki odpowiednik karty z poprzedniej generacji (gdyby taka istniała) za jakieś 1700-1800 zł.

Dnia 15.07.2016 o 13:20, KannX napisał:

Cóż pozostaje mi wymienić kartę na 1070 ;) Już nawet chyba wiem na którego:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1070_dual_tanszy_pascal_w_bialej_obudowie

O, ładna. Czysta biel to nietypowa rzecz w dzisiejszych czasach. Ciekawe czy jest też biały backplate :P

Ja osobiście w zasadzie już się zdecydowałem na 480tkę o ile tylko cena Devila (swoją drogą - powinni do niego Dooma dorzucić, pasowałoby tematycznie :P) bądź Nitro będzie w miarę przystępna (do 1300 zł). Jeśli jednak walną jakieś chore kwoty typu 1400 zł (zamawiając z Niemiec/UK, nie z Polski bo u nas to jest wręcz gwarantowane) to wybiorę 1070tkę bo jednak za 2150 jest GTX1070 Gainward Phoenix Golden Sample a jakby poczekać to i EVGA FTW powinna się niedługo pokazać. 1060tka mnie nieszczególnie interesuje - w grach jest bardzo okej (no, poza tytułami które korzystają właśnie z Vulkana i DX12) ale w obliczeniach bieda i nędza (jednak 4.4 TFLops vs 5.8 Tflops to JEST różnica).

Co do Metisa - o ile kojarzę to ta buda jest identyczna jak SilentiumPC Q50? Jeśli tak to uważaj nieco na dłuższe (zwłaszcza modularne) zasilacze - zasłonią ci miejsce na kartę graficzną odcinając jakieś 3-4 cm miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 13:41, ziptofaf napisał:

Ja osobiście w zasadzie już się zdecydowałem na 480tkę o ile tylko cena Devila (swoją
drogą - powinni do niego Dooma dorzucić, pasowałoby tematycznie :P)


To byłoby dobre! :)

Dnia 15.07.2016 o 13:41, ziptofaf napisał:

Co do Metisa - o ile kojarzę to ta buda jest identyczna jak SilentiumPC Q50? Jeśli tak
to uważaj nieco na dłuższe (zwłaszcza modularne) zasilacze - zasłonią ci miejsce na kartę
graficzną odcinając jakieś 3-4 cm miejsca.


Dokładnie tak. Długie karty mieszczą się tylko z zasilaczami SFX lub SFX-L (lub krótkimi niemodularnymi ATX). Na szczęście Silverstone ma w ofercie półpasywny, modularny SFX-L i jeszcze Gold na dodatek :) I do Silverstonów można dokupować poszczególne fabrycznie oplecione kable, więc można ładnie wszystko przystroić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2016 o 22:04, pawbuk napisał:

> I have ascended :) Klawiaturka jak na razie jest super, wrażenia mega a podświetlenie

> daje po oczach :D

Fajnie się prezentuje i komponuje z myszką :) Wrzuć zdjęcie całego stanowiska ;)


A proszę bardzo :)
Muszę gondole wykombinować z ikeii na budę żeby ją powiesić pod biurkiem, tutaj trochę ciasnawo się robi a nie chcę na podłodze bo zakurzy się szybko przy takiej ilości zwierzaków :)

Dnia 14.07.2016 o 22:04, pawbuk napisał:


To jest stary Rival, czy 300? Swoją drogą, mam normalnie dość podobny zestaw, choć teraz
coś w nim nie pasuje - zgadnijcie co :D


300 :) Zastanawiałem się nad 100 ew. nad starym ale niezłą zniżkę dostałem w saturnie co śmieszne na 300 i ją hapsnąłem. Zadowolony z niej jak na razie, w porównaniu do orochi co miałem to ten rival jest mega wygodny :P

20160715183305968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 18:33, Deathblade napisał:

A proszę bardzo :)
Muszę gondole wykombinować z ikeii na budę żeby ją powiesić pod biurkiem, tutaj trochę
ciasnawo się robi a nie chcę na podłodze bo zakurzy się szybko przy takiej ilości zwierzaków
:)


Wg mnie konieczne jest zaklejenie jakaś taśmą (np. karbonową) wszystkich otworów w obudowie od spodu, które nie mają żadnej ochrony przeciwkurzowej ;) Ja tak zrobiłem w swojej starej budzie (zakleiłem nawet otwory na śrubki) i od razu zaczęlo sie mniej kurzu zbierać - polecam ;)

Stanowisko fajne, choć nie myślałeś nad większym monitorem? Te słuchawki Fatality też kiedyś miałem - cieszę się, ze się popsuły (w sumie ja je popsułem), bo były mega słabe i niewygodne :D

Dnia 15.07.2016 o 18:33, Deathblade napisał:

300 :) Zastanawiałem się nad 100 ew. nad starym ale niezłą zniżkę dostałem w saturnie
co śmieszne na 300 i ją hapsnąłem. Zadowolony z niej jak na razie, w porównaniu do orochi
co miałem to ten rival jest mega wygodny :P


Ja mam tego starego Rivala - bardzo dobry sensor i wygodna myszka, choć ta guma z boku pozłaziła i zepsuła się rolka - od ponad miesiaca siedzi w serwisie. Tragedia po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkładka którą macie daje radę? Szukam czegoś podobnego, a tanie to jak cholera pytanie tylko czy wytrzymałe i dobrze zrobione. Szczególnie na tle konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 19:47, Shinigami napisał:

Podkładka którą macie daje radę? Szukam czegoś podobnego, a tanie to jak cholera pytanie
tylko czy wytrzymałe i dobrze zrobione. Szczególnie na tle konkurencji.


Mam ją pół roku i jak na razie nie mam żadnych problemów - myszki ładnie się ślizgają, powierzchnia jest gładka, obszycie się nie strzępi. Nie obciera rąk (a słyszałem, że niektóre modele mają z tym problem) przy krawędziach. Jedyna wada wg mnie, że widać dobrze na niej kurz, ale łatwo go wytrzeć - albo szmatą na mokro (znosi to zdecydowanie lepiej niż mój poprzedni Razer Goliathus), albo za pomocą wałka do odkłaczania (taki jak do ubrań).

Ze swojej strony zdecydowanie polecam, bo podkładka bardzo dobra, ogromna, w śmiesznie niskiej cenie :) z tego co wiem jest jeszcze wersja z jakimś nadrukiem, ale mi jakoś średnio podpasowała kolorystycznie :)

Myślalem jeszcze kiedyś o modelu XXL od Steelseries lub Razera, ale ten pierwszy nie miał obszytych krawędzi, a ten drugi był mniejszy. No i 3 razy droższe były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zamawiał ktoś już sprzęt np. z Niemiec lub UK? Czasem mam wrażenie, że ceny u nas są mocno przestrzelone i bardziej opłacalne byłoby ściągnięcie, nawet jeśli doliczyć koszt dostawy.

P.S.

Czy wszystkie GTX970 miały wtyczkę zasilania minimum 8 pin? Czy może trafiła się jakaś wersja z 6 pin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 15:34, maniekk napisał:

Zamawiał ktoś już sprzęt np. z Niemiec lub UK? Czasem mam wrażenie, że ceny u nas są
mocno przestrzelone i bardziej opłacalne byłoby ściągnięcie, nawet jeśli doliczyć koszt
dostawy.

Tak. Caseking.de ma bardzo rozsądne ceny bo 8€ za dostawę tylko.

Dnia 16.07.2016 o 15:34, maniekk napisał:

Czy wszystkie GTX970 miały wtyczkę zasilania minimum 8 pin? Czy może trafiła się jakaś
wersja z 6 pin?


Po prostu kup RX480 - ten ma wtyczkę 6-pin. I jest szybszy, zwłaszcza w najnowszych grach (choćby w Doomie: http://puu.sh/q3CX6/f56706b490.png). Oraz cenowo lepszy - 1200 zł z dostawą za wersję 8GB.

Ewentualnie jak już musi być GeForce to zaczekaj z 3-5 dni bo wychodzi GTX1060. Szybszy od RX480 w DX11, wolniejszy nieco w Vulkanie i DX12. Też ma wtyczkę 6-pin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 15:34, maniekk napisał:

Czy wszystkie GTX970 miały wtyczkę zasilania minimum 8 pin? Czy może trafiła się jakaś
wersja z 6 pin?


Minimum 8-pin, na ogół jednak było to 8-pin + 6-pin. Z tego co się orientuję jedynie DWA modele 970 miały konfigurację 8-pin, a były to: Asus 970 STRIX i mój słodki Asus 970 Mini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się