Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2016 o 13:51, Wilzyg napisał:

Procesor siedzi Core2 Duo E8600. Co do karty to celuję najbardziej w GeForce GT 520,
chyba że macie jakieś inne propozycję. Nie potrzeba mi czegoś z kosmosu. Na sprzęcie
nie znam się prawie wcale tak więc jestem otwarty na sugestię.


Może inaczej - co masz teraz, ile chcesz wydać i jaki cel osiagnąć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 15:02, pawbuk napisał:

> Procesor siedzi Core2 Duo E8600. Co do karty to celuję najbardziej w GeForce GT
520,
> chyba że macie jakieś inne propozycję. Nie potrzeba mi czegoś z kosmosu. Na sprzęcie

> nie znam się prawie wcale tak więc jestem otwarty na sugestię.

Może inaczej - co masz teraz, ile chcesz wydać i jaki cel osiagnąć? ;)


Teraz mam wsadzone GeForce 310, chce wydać tyle ile trzeba będzie acz nie więcej niż mi potrzeba, a moim celem jest WoW - Legion którego moja karta już nie pociągnie temu chcę wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 15:35, Wilzyg napisał:

Teraz mam wsadzone GeForce 310, chce wydać tyle ile trzeba będzie acz nie więcej niż
mi potrzeba, a moim celem jest WoW - Legion którego moja karta już nie pociągnie temu
chcę wymienić.


Mam nadzieję że mówiąc WoW Legion masz na myśli co najwyżej 5 osobowe insty a nie żadne raidy i BG.

Bo to zabija procesor a nie kartę - jak miałem G3220 (procesor dwakroć mocniejszy od tego co masz) w połączeniu z R9 280X (tak z 20x mocniejszy) to o ile garrison i zwiedzanie świata przebiegało bardzo przyjemnie nawet w wysokich detalach o tyle pójdziesz tylko do raidów typu HFC czy Blackrock Foundry i już trzeba było ciąć detale do minimalnych żeby mieć powyżej 30 klatek podczas walk z bossami.

Zmiana procka w zasadzie podwoiła mi fpsy.

WoW jest niestety grą która wymaga wszystkiego po trochu. A przesiadka z GeForce 310 na 520 tak naprawdę nic nie da, nadal pozostanie niegrywalny. Radziłbym polować (nawet z allegro) w używane chociaż HD7770 albo R7 250X. A najlepiej na R7 260X/GTX660/GTX750. Na tym już da się uruchomić gry. Wszystko co w GeForce'ach ma w nazwie GT a nie GTX jest kartą biurową, w sam raz do filmików na YouTube i gier z 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 14:43, KannX napisał:

Najpiękniejsza karta jaką kiedykolwiek widziałem!

http://videocardz.com/62220/xfx-radeon-rx-480-double-dissipation-pictured-some-more

Siła smukłości, moc minimalizmu, potęga prostoty.


faktycznie fajna też zwróciłem na nią wczoraj uwagę ;D no i nie ma durszlaka/tarki do sera :D
pytanie jak z zegarami czy dociągnie do Devila? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 15:58, ziptofaf napisał:

> Teraz mam wsadzone GeForce 310, chce wydać tyle ile trzeba będzie acz nie więcej
niż
> mi potrzeba, a moim celem jest WoW - Legion którego moja karta już nie pociągnie
temu
> chcę wymienić.

Mam nadzieję że mówiąc WoW Legion masz na myśli co najwyżej 5 osobowe insty a nie żadne
raidy i BG.


Na obecnym sprzęcie i Wow''ie z dreanorem gram na ustawieniach średnio wysokich i wszystko mi płynnie działa. Oczywiscie przy raidach zdarzają mi się spadki klatek ale uwierz że rzadziej niż myślisz. Nawet jeżeli przy Legionie musiałbym grać na wszystkim na minimum to mi to nie przeszkadza. Chcę w to po prostu zagrać, a nie podziwiać tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 10:54, pawbuk napisał:

Czemu miałbyś nie wsadzić?
Core v21 to naprawdę spora buda - tam wejdzie bez problemu chłodnica 280 mm :D Wszelkie
problemy z temperaturami znikną :)


Pasywny GTX 750Ti w Modecomie trzyma standardowe temp. dla budy bez wentylacji - 80 stopni. No ale 750Ti bierze ponad 3x mniej prądu od 280x.

Bardzo brakuje przynajmniej jednego miejsca z przodu albo z góry dla wentylatora 120mm, który by wprowadzał powietrze z zewnątrz. Teoretycznie na spodzie jest miejsce na montaż 120mm (byłoby to optymalne rozwiązanie dla układu 1 na dole wprowadzający, 2 na górze wyprowadzające), ale raz - przepływ powietrza byłby blokowany przez kable, dwa - otwory montażowe zakrywa standardowej wielkości zasilacz ATX.

Alfa M2 ma kilka bardzo fajnych rozwiązań, ale niektóre rzeczy są po prostu nieprzemyślane.

Core v21 jest spory, mógłby być trochę mniejszy. Generalnie obudowa jest bardzo fajna i składanie z nią kompa to czysta przyjemności. Dużo miejsca, z każdej strony bardzo dobry dostęp i dużo opcji na montaż chłodzenia. 200 wentylator z przodu to jednak pomyłka, jedyne co robi to zbiera kurz na przednim panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 14:03, KannX napisał:

Myślę, że w tej obudowie bardzo pomógłby cooler wieżowy. Np. SilentiumPC Spartan. Cały
gorąc procesora byłby wydmuchiwany z obudowy i jeszcze te dwa wentyle 80mm by mu w tym
pomagały. Ten cooler co masz teraz dmucha na procesor, ale całe gorące powietrze jest
rozpraszane we wszystkich kierunkach do obudowy.


Jest to jakaś myśl i pewnie by pomogło, ale wydaje mi się, że głównym winowajcą jest 280X, który jest zwyczajnie zbyt duży dla tej obudowy. Dusi się w niej bo nie ma skąd pobrać chłodnego powietrza i gdzie oddać ciepła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 08:38, Zand79 napisał:

> Ze strony microsoftu.
> https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

krótkie pytanie: która wersję wybrać?


Taką jaką masz Siódemkę/8.1

Jak miałeś Home - to bierz Home.
Jak miałeś Home N - to home N.
Jak miałeś Professional - to Pro.

W każdym przypadku 64-bit oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 15:58, ziptofaf napisał:

WoW jest niestety grą która wymaga wszystkiego po trochu. A przesiadka z GeForce 310
na 520 tak naprawdę nic nie da, nadal pozostanie niegrywalny. Radziłbym polować (nawet
z allegro) w używane chociaż HD7770 albo R7 250X. A najlepiej na R7 260X/GTX660/GTX750.
Na tym już da się uruchomić gry. Wszystko co w GeForce''ach ma w nazwie GT a nie GTX jest
kartą biurową, w sam raz do filmików na YouTube i gier z 2010 roku.


Szczerze tak osobiście to nawet do gier z 2010 roku te karty się nie nadają gdyż taki Geforce 520 nie jest w stanie pociągnąć Arkham Asylum z 2009 na przyzwoitych detalach i rozdzielczości. Jak już to można pisać o grach z roku 2006. I sam miałem dzisiaj zakup nowej karty z deczka przymusowy, bo wyskakiwał mi BSOD że karta uszkodzona i faktycznie była TT^TT(ale po częsci od początku miałem z nią problemy). No i musiałem zakupić nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyduję się wreszcie na GTX 1070, tylko który model wybrać? Waham się pomiędzy:


ASUS GeForce ® GTX 1070 STRIX OC 8GB GDDR5 VR Ready - 2400 zł

a

GIGABYTE GeForce ® GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 VR Ready - 2300 zł

chyba, że polecacie inny, lepszy model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeden i drugi model nie są najlepsze. Trochę żałuję zakupu G1 Gaming, ale też nie bardzo co innego miałem kupić...

Ludzie polecają ogólnie modele Gainwarda lub Palita (podobno świetny jest Gamerock), więc ich spróbuj poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 17:22, pawbuk napisał:

I jeden i drugi model nie są najlepsze. Trochę żałuję zakupu G1 Gaming, ale też nie bardzo
co innego miałem kupić...

Ludzie polecają ogólnie modele Gainwarda lub Palita (podobno świetny jest Gamerock),
więc ich spróbuj poszukać ;)


A co jest nie tak z w. w. modelami?
Poza tym ten model:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8192-mb-gddr5-ne51070t15p2g-932428/

ma tylko dwa wentylatory, a w. w. trzy, Strix jest też szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 17:35, lis_23 napisał:

A co jest nie tak z w. w. modelami?
Poza tym ten model:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8192-mb-gddr5-ne51070t15p2g-932428/

ma tylko dwa wentylatory, a w. w. trzy, Strix jest też szybszy.


Liczba wentylatorów nie ma żadnego znaczenia, układ chłodzenia to trochę więcej niż śmigła ;) A ten Palit ma dobry potencjał OC oraz ciche i wydajne chłodzenie ;) Strix i G1 są dosć powszechnie krytykowane w tej generacji, choć urody nie można im odmówić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 17:38, pawbuk napisał:


Liczba wentylatorów nie ma żadnego znaczenia, układ chłodzenia to trochę więcej niż śmigła
;) A ten Palit ma dobry potencjał OC oraz ciche i wydajne chłodzenie ;) Strix i G1 są
dosć powszechnie krytykowane w tej generacji, choć urody nie można im odmówić :D


Ale za co te modele są konkretnie krytykowane? Osobiście nie zależy mi na ciszy, tylko na niskiej temperaturze, a na OC i tak się nie znam, a Strix już jest po OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 17:58, lis_23 napisał:

Ale za co te modele są konkretnie krytykowane? Osobiście nie zależy mi na ciszy, tylko
na niskiej temperaturze, a na OC i tak się nie znam, a Strix już jest po OC.


Jeśli juz masz brać któregoś z dwójki Gigabyte albo Asus, to bierz Asusa. Jednak oczywiście rynek kart graficznych do trio MSI, Gigabyte, Asus sie nie ogranicza, wbrew temu co widać po dostępności w polskich sklepach. Są jeszcze takie uznane marki jak EVGA, HIS, ZOTAC, KFA2, Point of View, czy właśnie Palit :D Owszem, jeszcze stosunkowo niedawno Palit był uważany za tańszą i słabszą alternatywę, ale teraz robi nie gorsze karty niż ci najbardziej znani. Zresztą, jak jeszcze kilka lat temu były traktowane produkty takich firm jak Asrock czy Microstar (MSI)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 17:36, pawbuk napisał:

Pochwalę się moim wynikiem:

O, ponad 6000 Graphics Score.

Ja bym się pochwalił swoim ale...
http://puu.sh/q2J68/21c02bdacb.jpg
...tu nie ma czym się chwalić :P

Maks jakie mogłem wycisnąć to 3750 na procku (tylko że bez chłodzenia wodnego to nie jest stabilne, 1.37V na CPU musiałem dowalić) i 2270 na GPU. Time Spy nie lubi się z moim Radeonem :D Ale już tylko kilka dni i zastąpię go czymś co dobije do okolic 4500. Ech, szkoda tylko że te cholerne Fury mają tylko 4GB HBMu bo nówkę od Sapphire za 300 funtów można dostać. A w cenie 1600 zł NIC temu nie dorówna... tylko że tej pamięci za mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 18:18, ziptofaf napisał:

O, ponad 6000 Graphics Score.


Nie da się ukryć, że 1070 to potworek :D Dziwi mnie jednak, że o tyle przebiło to wynik z PurePC...

Dnia 18.07.2016 o 18:18, ziptofaf napisał:

Maks jakie mogłem wycisnąć to 3750 na procku (tylko że bez chłodzenia wodnego to nie
jest stabilne, 1.37V na CPU musiałem dowalić) i 2270 na GPU. Time Spy nie lubi się z
moim Radeonem :D


Wg mnie lepiej mieć ciut mniejszą wydajność, ale niższą temperaturę ;)
U mnie procesor już jednak nieco zaniża wyniki :D W grach cały czas jakoś sobie daje radę, choć już widać, że lata lecą :D Za miesiąc miną 4 lata od zakupu, a nadal jest nieźle :D

Dnia 18.07.2016 o 18:18, ziptofaf napisał:

Ale już tylko kilka dni i zastąpię go czymś co dobije do okolic 4500.
Ech, szkoda tylko że te cholerne Fury mają tylko 4GB HBMu bo nówkę od Sapphire za 300
funtów można dostać. A w cenie 1600 zł NIC temu nie dorówna... tylko że tej pamięci za
mało :D


Wyniki w Doomie naprawdę wyglądają bardzo fajnie, ale 4GB to już niedługo będzie za mało. Na rok też specjalnie nie opłaca się tej karty brać, bo pewnie straci na wartości znacznie.
Trochę lipa z dostępnością RX480, chyba pierwszego GTX1060 zobaczymy w sklepach (niereferenty) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się