Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2016 o 10:51, ziptofaf napisał:

No proszę, ktoś okazał się idiotą i złamał NDA Nvidii :D


Porównując benchmarki, wychodzi na to, że 1060 ma wydajność 980. Czyli tak jak zapowiadano. Zobaczymy jak będzie w grach, może już o północy się dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

Nie da się ukryć, że 1070 to potworek :D Dziwi mnie jednak, że o tyle przebiło to wynik
z PurePC...

Niereferent vs referent, sterowniki dla prasy vs nowsze normalne sterowniki itp. Różnice rzędu 10% są normalne.

Dnia 18.07.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

Wg mnie lepiej mieć ciut mniejszą wydajność, ale niższą temperaturę ;)

A to już kwestia dyskusyjna - ja jeszcze pamiętam 2x HD4850 w moim daaawnym PC-cie i ich śliczne 100 stopni Celsjusza. Wyło? Jak cholera. Grzało się? Jak grzejnik. Ale było SZYBKIE.

Dnia 18.07.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

U mnie procesor już jednak nieco zaniża wyniki :D W grach cały czas jakoś sobie daje
radę, choć już widać, że lata lecą :D Za miesiąc miną 4 lata od zakupu, a nadal jest
nieźle :D

Słynna nieśmiertelność Core i5 :P

Dnia 18.07.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

Wyniki w Doomie naprawdę wyglądają bardzo fajnie, ale 4GB to już niedługo będzie za mało.
Na rok też specjalnie nie opłaca się tej karty brać, bo pewnie straci na wartości znacznie.

Dnia 18.07.2016 o 18:58, pawbuk napisał:

Trochę lipa z dostępnością RX480, chyba pierwszego GTX1060 zobaczymy w sklepach (niereferenty)
:D

Mi się nigdzie nie spieszy, jedynym tylko czego mi naprawdę brakuje to zakres 1500-2000 zł. RX480 i 1060tka są dobre w swojej klasie cenowej ale jednak od 1070tki (która obiektywnie jest mi niepotrzebna, ja naprawdę rzadko gram w wymagające tytuły i nie boli mnie już aż tak że będą detale wysokie a nie ultra) dzieli je w niektórych grach po 50% różnicy. R9 390X cierpi na pobór mocy z kosmosu i zerowe OC, GTX980 ma takie wsparcie dla DX12 co Radeon do OpenGL a w Fury który daje dokładnie taką wydajność jaką bym chciał jest 4GB pamięci, o przynajmniej 2 za mało... Jest jeszcze 980Ti ale tutaj trzeba szukać po Allegro więc też przeciętnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 18:12, pawbuk napisał:


Jeśli juz masz brać któregoś z dwójki Gigabyte albo Asus, to bierz Asusa. Jednak oczywiście
rynek kart graficznych do trio MSI, Gigabyte, Asus sie nie ogranicza, wbrew temu co widać
po dostępności w polskich sklepach. Są jeszcze takie uznane marki jak EVGA, HIS, ZOTAC,
KFA2, Point of View, czy właśnie Palit :D Owszem, jeszcze stosunkowo niedawno Palit był
uważany za tańszą i słabszą alternatywę, ale teraz robi nie gorsze karty niż ci najbardziej
znani. Zresztą, jak jeszcze kilka lat temu były traktowane produkty takich firm jak Asrock
czy Microstar (MSI)...


No właśnie - mi osobiście Palit nadal kojarzy się z budżetówka, a Gainwarda nie zakupię już nic po niemiłych wspomnieniach po GTX 570 - podobnie jak i procesorów od AMD.
Ziptofaf - a Ty który model 1070 polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:10, lis_23 napisał:

No właśnie - mi osobiście Palit nadal kojarzy się z budżetówka, a Gainwarda nie zakupię
już nic po niemiłych wspomnieniach po GTX 570 - podobnie jak i procesorów od AMD.

Ej no, z prockami AMD nie mów hop. Pod koniec roku dopiero wypuszczają nowe modele dla entuzjastów i może się okazać że będą całkiem ciekawe.

Poza tym to nawet nie wiem co do nich masz. AMD FX chyba nigdy nie kupowałeś bo dobra, PO TYM to można się było zrazić do AMD :D Ale wszystkie ich pozostałe jednostki niczym nie ustępowały konkurencji Intela w wyraźnym stopniu. Pamiętam jak laaata temu się nawet ścigałem moim Phenomem II tutaj z kimś kto miał Core 2 Duo E8400 :P

Dnia 18.07.2016 o 19:10, lis_23 napisał:

Ziptofaf - a Ty który model 1070 polecasz?


Takiego którego nigdy nie weźmiesz - albo Zotac AMP! Extreme albo właśnie Gainward GTX1070 Phoenix GS. Pierwszy dla tych co po prostu chcą najszybszej dostępnej 1070tki a drugi dla tych którym wystarcza lekko podkręcona ale za to dobrze chłodzona i stosunkowo tania 1070tka.

A tak! I jeszcze OCZYWIŚCIE EVGA GTX1070 FTW Gaming! Bo to EVGA, najlepszy producent GeForce'ów. Nie żadne Szajsobajty ani Szitusy a właśnie EVGA bo traktują nabywcę jak człowieka a nie dziwoląga. Chcesz sprzedać kartę? Nie ma sprawy, można przetransferować nabywcy gwarancję. A może zepsułeś coś przy OC? Ich gwarancja to pokrywa. Ot, jakość wsparcia technicznego EVGA jest o klasę lepsza niż jakiejkolwiek innej firmy hardware'owej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:10, ziptofaf napisał:

Niereferent vs referent, sterowniki dla prasy vs nowsze normalne sterowniki itp. Różnice
rzędu 10% są normalne.


Z tymi możliwościami niereferentów w porównaniu do referentów bym nie przesadzał - edycja FE nie jest znowu tak tragiczna :D Natomiast sterowniki rzeczywiście mogły wpłynąć na wynik ;)

Dnia 18.07.2016 o 19:10, ziptofaf napisał:

A to już kwestia dyskusyjna - ja jeszcze pamiętam 2x HD4850 w moim daaawnym PC-cie i
ich śliczne 100 stopni Celsjusza. Wyło? Jak cholera. Grzało się? Jak grzejnik. Ale było
SZYBKIE.


Zależy na czym komu zależy - jak masz kartę w wyciszanej obudowie, która stoi za oknem, to możesz olać głośność :D U mnie buda stoi na biurku, tuż obok mnie, a ta szajsopleksi od NZXT na pewno nic nie wygłusza :D Zresztą, te 2 kl/s w grach mnie nie ratują, a obroty wentylatorów już trzeba ostro podbijać ;)

Dnia 18.07.2016 o 19:10, ziptofaf napisał:

Słynna nieśmiertelność Core i5 :P


To prawda, te procki są nie do zajechania. Mobo padają, karty graficzne padają, zasiłki padają, nawet ramowi sie zdarzy, a te procki od Intela nadal pięknie chodzą :D Podejrzewam, że nadal wiele osób ma gdzieś działającą pierwszą generację i5 (Lynnfield), nie mówiąc już o Sandy Bridge :D

Dnia 18.07.2016 o 19:10, ziptofaf napisał:

Mi się nigdzie nie spieszy, jedynym tylko czego mi naprawdę brakuje to zakres 1500-2000
zł. RX480 i 1060tka są dobre w swojej klasie cenowej ale jednak od 1070tki (która obiektywnie
jest mi niepotrzebna, ja naprawdę rzadko gram w wymagające tytuły i nie boli mnie już
aż tak że będą detale wysokie a nie ultra) dzieli je w niektórych grach po 50% różnicy.
R9 390X cierpi na pobór mocy z kosmosu i zerowe OC, GTX980 ma takie wsparcie dla DX12
co Radeon do OpenGL a w Fury który daje dokładnie taką wydajność jaką bym chciał jest
4GB pamięci, o przynajmniej 2 za mało... Jest jeszcze 980Ti ale tutaj trzeba szukać po
Allegro więc też przeciętnie...


W tym momencie 1500 - 2000 to głównie używki. Jeśli jednak Ci sie nie spieszy to czekaj nadal :) W tym momencie absolutnego killera nie ma, ludzie czekaja na dostępność 480 i 1060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 19:16, ziptofaf napisał:


Ej no, z prockami AMD nie mów hop. Pod koniec roku dopiero wypuszczają nowe modele dla
entuzjastów i może się okazać że będą całkiem ciekawe.

No ok, ale to, co miałem w latach 2008 - 2011 wołało o pomstę do nieba i zaniżało mi wydajność Radeona, a procek i grafikę zakupiłem w tym samym czasie. To był jakiś trzyrdzeniowiec i bardzo mnie on zniechęcił do tej firmy.

Dnia 18.07.2016 o 19:16, ziptofaf napisał:



Takiego którego nigdy nie weźmiesz - albo Zotac AMP! Extreme albo właśnie Gainward GTX1070
Phoenix GS. Pierwszy dla tych co po prostu chcą najszybszej dostępnej 1070tki a drugi
dla tych którym wystarcza lekko podkręcona ale za to dobrze chłodzona i stosunkowo tania
1070tka.

Ten Zotac ma tylko taką zaletę, że jest łatwo dostępny? A co myślisz o Asusue Strix? Widzę, że jest jeszcze wersja ROG:

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1070-rog-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-d-box-strix-gtx1070-o8g-gaming-774259/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:38, pawbuk napisał:

Z tymi możliwościami niereferentów w porównaniu do referentów bym nie przesadzał - edycja
FE nie jest znowu tak tragiczna :D

Ale ty zapewne swoje GPU już ręcznie podkręcałeś a PurePC testowało na domyślnych taktowaniach ;)

Dnia 18.07.2016 o 19:38, pawbuk napisał:

Zależy na czym komu zależy - jak masz kartę w wyciszanej obudowie, która stoi za oknem,
to możesz olać głośność :D U mnie buda stoi na biurku, tuż obok mnie, a ta szajsopleksi
od NZXT na pewno nic nie wygłusza :D


Wyciszone obudowy niestety przestają być dobrze wyciszone w momencie gdy zakładasz na nie okno, Define R4 przynajmniej tak ma. Albo wygląd albo cisza. Z pleksi nadal jest nieco lepiej niż w normalnej budzie ale zdecydowanie nie aż tak jak ze standardową 4kg ścianką boczną z wielgaśnym kawałkiem maty bitumicznej.

Dnia 18.07.2016 o 19:38, pawbuk napisał:

Zresztą, te 2 kl/s w grach mnie nie ratują, a obroty wentylatorów już trzeba ostro podbijać ;)


Nie no, ostatnimi laty też pewną rolę do głośności przywiązuję. Fabryczny R9 290 był już z lekka irytujący, jego 3.5k RPM i głośność która w pojedynkę pobijała 3x R9 280X... jak coś się przebija przez moje słuchawki to już mi minimalnie przeszkadza.

Dnia 18.07.2016 o 19:38, pawbuk napisał:

To prawda, te procki są nie do zajechania. Mobo padają, karty graficzne padają, zasiłki
padają, nawet ramowi sie zdarzy, a te procki od Intela nadal pięknie chodzą :D Podejrzewam,
że nadal wiele osób ma gdzieś działającą pierwszą generację i5 (Lynnfield), nie mówiąc
już o Sandy Bridge :D


A to na pewno. Intelowi za dobrze wyszedł Sandy, powinni brać przykład z Nvidii - po dwóch latach koniec wsparcia dla danego procka i spadek wydajności we wszystkich kolejnych tytułach. A nie tak przyszłościowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:45, lis_23 napisał:

Ten Zotac ma tylko taką zaletę, że jest łatwo dostępny? A co myślisz o Asusue Strix?
Widzę, że jest jeszcze wersja ROG:

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1070-rog-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-d-box-strix-gtx1070-o8g-gaming-774259/


Popatrz sobie na cenę, totalnie nieopłacalne... Te wszystkie wersje GTX 1070 wydajnością się nie różnią zbytnio, więc płacisz głównie za kulturę pracy. A tutaj z trójki Asus, Gigabyte, MSI najlepiej jednak wypada MSI.
Zresztą, i tak zrobisz jak chcesz. Palit i Gainward wypadaja nieźle i pod kątem wydajności, i kultury pracy. ZOTAC pewnie jest najwydajniejszy, ale i tak cudów bym się nie spodziewał. EVGA nie zachwyca raczej wydajnością, ich chłodzenia to również nie jest mistrzostwo świata, ale ma najlepsze podejście do klienta. MSI jest stosunkowo niezłą propozycją, o ile dostaniesz je w dobrej cenie.
Niestety, Asus i Gigabyte nie grzeszą kulturą pracy, nowe Strixy i G1 Gaming specjalnie udanymi konstrukcjami nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:45, lis_23 napisał:

No ok, ale to, co miałem w latach 2008 - 2011 wołało o pomstę do nieba i zaniżało mi
wydajność Radeona, a procek i grafikę zakupiłem w tym samym czasie. To był jakiś trzyrdzeniowiec
i bardzo mnie on zniechęcił do tej firmy.


Phenom II X3? Albo Athlon II X3? Oba były ciekawymi jednostkami bo dawało się odblokować czwarty rdzeń często. Wydajnościowo zresztą - wcale nie było złe. Ot, obstawiam że to raczej był twój błąd pt. "połączę se tani procek z GPU za 2x tyle" aniżeli wina AMD.

Dnia 18.07.2016 o 19:45, lis_23 napisał:

Ten Zotac ma tylko taką zaletę, że jest łatwo dostępny?

Nie. Ten Zotac ma tą zaletę że jest selektem i jako jedyny potrafi średnio uzyskiwać stabilne 2.1 GHz (a przynajmniej oceniam po tym co widzę na reddicie). Jest to wielkie krówsko z potężnym systemem chłodzenia i sekcją zasilania oraz naprawdę wysokim zegarem. Ot, to po prostu bardzo dobra 1070tka.

Dnia 18.07.2016 o 19:45, lis_23 napisał:

Nie polecam kart Asusa bo ta akurat firma to sobie potrafi zrobić jaja typu "a weźmiemy nasz cooler do jednej karty, wsadzimy do zupełnie innej, a cholera z tym że 2 z 3 heatpipe''ów nawet nie dotykają rdzenia!".

Więc nie lubię ich z przyczyn częściowo ideologicznych a częściowo z powodu fuszerki którą nie raz i nie dwa im się zdarzyło zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 19:57, pawbuk napisał:



Popatrz sobie na cenę, totalnie nieopłacalne... Te wszystkie wersje GTX 1070 wydajnością
się nie różnią zbytnio, więc płacisz głównie za kulturę pracy. A tutaj z trójki Asus,
Gigabyte, MSI najlepiej jednak wypada MSI.
Zresztą, i tak zrobisz jak chcesz. Palit i Gainward wypadaja nieźle i pod kątem wydajności,
i kultury pracy. ZOTAC pewnie jest najwydajniejszy, ale i tak cudów bym się nie spodziewał.
EVGA nie zachwyca raczej wydajnością, ich chłodzenia to również nie jest mistrzostwo
świata, ale ma najlepsze podejście do klienta. MSI jest stosunkowo niezłą propozycją,
o ile dostaniesz je w dobrej cenie.
Niestety, Asus i Gigabyte nie grzeszą kulturą pracy, nowe Strixy i G1 Gaming specjalnie
udanymi konstrukcjami nie są.


Różnice cenowe nie są wielkie: 2300 za G1 Gaming, 2400 za Strix i chyba 2500 za Strix ROG.
O jakim modelu MSI Mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 20:03, lis_23 napisał:

Różnice cenowe nie są wielkie: 2300 za G1 Gaming, 2400 za Strix i chyba 2500 za Strix
ROG.

A w tym samym czasie masz Gainward Phoenix za 2150. Ja jednak widzę różnicę między 2150 a 2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 20:04, ziptofaf napisał:

A w tym samym czasie masz Gainward Phoenix za 2150. Ja jednak widzę różnicę między 2150
a 2500 zł.


Ty widzisz, ale przecież dobrze wiesz, że Lis ma problemy ze wzrokiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 20:02, ziptofaf napisał:


Phenom II X3? Albo Athlon II X3? Oba były ciekawymi jednostkami bo dawało się odblokować
czwarty rdzeń często. Wydajnościowo zresztą - wcale nie było złe. Ot, obstawiam że to
raczej był twój błąd pt. "połączę se tani procek z GPU za 2x tyle" aniżeli wina AMD.

Phenom X3 i pamiętam, że pisaliście mi wtedy na forum, iż stanowi on wąskie gardło dla Radeona HD4070.

Dnia 18.07.2016 o 20:02, ziptofaf napisał:

> Ten Zotac ma tylko taką zaletę, że jest łatwo dostępny?
Nie. Ten Zotac ma tą zaletę że jest selektem i jako jedyny potrafi średnio uzyskiwać
stabilne 2.1 GHz (a przynajmniej oceniam po tym co widzę na reddicie). Jest to wielkie
krówsko z potężnym systemem chłodzenia i sekcją zasilania oraz naprawdę wysokim zegarem.
Ot, to po prostu bardzo dobra 1070tka.


Nie polecam kart Asusa bo ta akurat firma to sobie potrafi zrobić jaja typu "a weźmiemy
nasz cooler do jednej karty, wsadzimy do zupełnie innej, a cholera z tym że 2 z 3 heatpipe''ów
nawet nie dotykają rdzenia!".

Więc nie lubię ich z przyczyn częściowo ideologicznych a częściowo z powodu fuszerki


... Więc teraz sam nie wiem, co brać, a umówiłem się z gościem, że załatwi mi tego Asusa ...

Dnia 18.07.2016 o 20:02, ziptofaf napisał:

którą nie raz i nie dwa im się zdarzyło zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 20:04, ziptofaf napisał:

A w tym samym czasie masz Gainward Phoenix za 2150. Ja jednak widzę różnicę między 2150
a 2500 zł.

Jak pisałem, karty tej firmy już nie zakupię po przygodach z GTX 570.
Czyli najbardziej polecacie ten model?:

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 20:09, lis_23 napisał:


Ja bym ten model albo od razu podwiesił, albo czymś podparł, bo to gigant jest :D Mój Gigabyte jest spory, a ma 28 cm długości - ten ma 32 cm i spory system chłodzenia :D Wg mnie bierz najtańszy model z tu polecanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 20:39, pawbuk napisał:



Ja bym ten model albo od razu podwiesił, albo czymś podparł, bo to gigant jest :D Mój
Gigabyte jest spory, a ma 28 cm długości - ten ma 32 cm i spory system chłodzenia :D
Wg mnie bierz najtańszy model z tu polecanych ;)


Trzy centymetry więcej niż Asus, to tak wiele? Sam nie wiem, ile mam miejsca w budzie ... mam: Maksymalna długość karty graficznej: 430mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły do mnie monitor i karta i po kilkugodzinnej walce udało mi się chyba wszystko dobrze podłączyć, bo mogę tutaj napisać.
Pojawił się tylko jeden kłopot- karta okazała się tak wielka, że przysłoniła miejsca gdzie był podłączony dysk i napęd.
Miałem je podłączone do miejsca wskazanego nr 1, a po okropnej udręce z tymi kablami jakimś cudem udało mi się wpiąć dysk do 2, a napęd do 3 (nie pytajcie czy na górę, czy dół, bo nie mam pojęcia w co trafiłem.
Chciałem zapytać tylko czy ma to jakieś ogromne znaczenie?
Co do samej wymiany sprzętu to powiem szczerze, że nie jestem szczęśliwy, bo może się to wydawać żałosne ale siłowałem się z tym kilka godzin, a do tego bałem się, że coś zrobię tej nowej karcie, a potem doszła ta zabawa z kablami. Może wydajność w grach pomoże mi przezwyciężyć te złe emocje, ale obecnie mam mieszane uczucia. Tyle stresu to ja dawno nie miałem...

PS. Jakby ktoś chciał model to MSI B85-G43 Sc LGA1150
PS2. Monitor ma dwa kable- HDMI i DP, któryś jest wyraźnie lepszy?

20160718210340765

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 21:07, Radekl2 napisał:

Chciałem zapytać tylko czy ma to jakieś ogromne znaczenie?


Nie ma żadnego znaczenia.

Dnia 18.07.2016 o 21:07, Radekl2 napisał:

Co do samej wymiany sprzętu to powiem szczerze, że nie jestem szczęśliwy, bo może się
to wydawać żałosne ale siłowałem się z tym kilka godzin, a do tego bałem się, że coś
zrobię tej nowej karcie, a potem doszła ta zabawa z kablami. Może wydajność w grach pomoże
mi przezwyciężyć te złe emocje, ale obecnie mam mieszane uczucia. Tyle stresu to ja dawno
nie miałem...


Ja tam to lubię. W sobotę grzebałem kilka godzin w moim kompie. W niedziele jeszcze trochę. Mi to sprawia przyjemność, ale rozumiem, że dla niektórych to kłopot. Za którymś razem wiedziałem czego się spodziewać, a przede wszystkim zacząłem planować po kolei kroki montażu. Trochę jednak trzeba pomyśleć zanim zabierze się do składania kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości/długości karty - moja obudowa to SilentiumPC gladius x80 pure black, 2 napędy i cztery dyski, w tym jeden SSD i karta powinna się tak wpasować, żeby niczego z powyższych nie zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się