Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pograłem trochę w Wiedźmina 3 testując moją nową, piękną kartę i powiem Wam, że nie żałuję zakupu :D Gra w 1440p na ultra (bez włosów Nvidii) wygląda cudownie. Jak ktoś mi powie teraz, że między 30kl/s a 60 nie ma różnicy to mogę go kulturalnie wyśmiać :)
Co do samej karty- pracuje dość cicho (czasami coś tam poskrzypi, ale w porównaniu z 770 to jest cudownie), moja obudowa ma dość głośne przednie wiatraki, więc jak i tak je włączę to karty nie słychać :D
Maksymalna temperatura to 69st. (HWMonitor tak mówi), jak wspomniałem rzadko mam spadki poniżej 60kl/s i ogólnie jest świetnie.
Mam tylko jeszcze jedną sprawę dotyczącą mojego monitora- obraz był okropnie ciemny nawet przy maksymalnej jasności (oraz maksymalnych ustawieniach gamma w grze), ale znalazłem w opcjach coś takiego jak "zakres HDMI RGB PC" i tam miałem ustawione RGB 16~235, po zmianie na 0~255 jest już ok. Nie wiem dokładnie co to zmienia, ale przynajmniej widzę atakującego mnie niedźwiedzia :D

@lis_23
Szczerze po tych kilku godzinach mogę polecić Gainward GTX 1070 GS, bo wydaje mi się, że ta karta im się dość dobrze udała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 16:17, Snafu napisał:

Zawsze zastanawiała mnie kultura pracy tych "referentów" od Asusa czy innych producentów.
Potencjał OC jest pewnie mniejszy, ale czy chłodzenie aż tak odstaje od wersji niereferencyjnych?


Odstaje, ale też działa na nieco innej zasadzie - wyrzuca powietrze śledziem na zewnątrz obudowy. Bardzo dobry pomysł do SLI, który jednak średnio sie sprawdza przy pojedynczej karcie.

Natomiast jest sporo osób, które kupują tylko referenty i sobie je chwalą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile masz przeciętnie kl/s? Zrób sobie test frapsem i wrzuć tu wykres, to sporo powie. Najlepiej testować W3 w lesie, tam karta dostaje ostry wycisk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu tego testu widzę, że to jednak nie takie płynne i piękne 60kl/s :D Ale na obronę mojego Gainwarda powiem, że jeździłem wieczorem po lesie w Białym Sadzie i widoki były piękne. Jeden spadek był odczuwalny przy przejściu w galop, ale ogólnie i tak jestem zadowolony :D
Muszę też zauważyć, że mam moda The Witcher 3 HD Reworked Project ( http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?), którego dzisiaj "zainstalowałem" oraz miałem (nie mam pojęcia czy dalej działa, bo zniknęła informacja przy uruchamianiu gry) E3FX ( http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/23/?).
Więc może ten wykres nie jest jakiś zachwycający ale i tak oceniam zakup tej 1070 na plus :)

20160719185213921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że Biały Sad jest kiepską lokacją testową. Mapa jest względnie mała i niezbyt wymagająca dla karty graficznej. Poszwendaj się trochę po bagnach Velen i wtedy napisz, ile masz średnio klatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 16:17, Snafu napisał:

Zawsze zastanawiała mnie kultura pracy tych "referentów" od Asusa czy innych producentów.
Potencjał OC jest pewnie mniejszy, ale czy chłodzenie aż tak odstaje od wersji niereferencyjnych?


Nie odstaje o 200 zł jeśli o to ci chodzi :P W tej chwili tę kartę można wręcz śmiało polecać u nas bo jest JEDYNYM dobrze wycenionym nowym produktem poniżej 2000 zł - wyraźnie szybsza od 970tki a przy tym od niej tańsza, RX480 za 1299 zł jest o 120 zł zawyżony jednak względem ceny oficjalnej. Chyba że w DX12 ale to jeszcze minimum rok żeby być może odwróciły się proporcje między 480tką a 1060tką.

Tym niemniej - GTX 1060 ma malutkie TDP i nawet ta wersja nie przekroczy pewnie 85 stopni ani nie będzie jakiś straszliwie głośny. Co innego w większych kartach - tutaj już wydzielanie ciepła jest dużo większe a oszczędzanie na jakości PCB morduje potencjał overclockingu a to jednak w GPU za 2000 zł jest już jednak bardzo pożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak - rozdzielczość 2560x1080, wszystko na Ultra, łącznie z Hairworks. Jazda galopem po lesie w Velen, pogoda - późne południe, zachód słońca.

20160719200057890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 18:57, Radekl2 napisał:

Po zrobieniu tego testu widzę, że to jednak nie takie płynne i piękne 60kl/s :D

Jeśli chodzi o ustawienia to zalecam zmienienie kilku opcji w panelu sterowania nvidia . Osobiście gram w rozdzielczości full hd i mam stałe 60 fps

20160719200340218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie cacuszka nie wyją aż tak bardzo? Aktualnie posiadam R9 280 od Gigabyte w wersji z trzema wentylatorami które jest podobno bardzo głośna, ale mi szczególnie to nie przeszkadza. Więc jeśli hałas jest porównywalny, to nie mam czego się bać :P Zastanawiam się jeszcze nad Palitem, dokładniej tym modelem( https://www.overclockers.co.uk/palit-geforce-gtx-1060-dual-6144mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-03k-pl.html) i coś mi się wydaje że to będzie chyba nieco lepsza alternatywa w zbliżonej cenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy na życzenie część 2 :D
Przeniosłem się do Velen na bagna, godzina: po 20, deszcz. Oba testy trwały po 5min. i zakładały całkowicie losowe galopowanie po lesie :D W 1 ustawienia to całkowite ultra bez włosów od Nvidii w rozdzielczości 1440p. Gdzieś w połowie zahaczyłem o jakiś bandytów i stoczyłem z nimi konną walkę, a reszta to deszcz i lasy/bagna. W 2 to ultra + Nvidia Hairworks, również jeździłem po lesie (nie ta sama trasa, bo jej nie pamiętałem ale kilka punktów się powtórzyło, więc tereny podobne) oraz stoczyłem walkę z wilkami i biesem (dla przetestowania włosów), gdzieś pod koniec przestał padać deszcz.
Ogólnie jestem trochę zdziwiony, bo było dużo płynniej niż w Białym Sadzie, a miało być bardziej wymagające dla karty- jeździło się bardzo przyjemnie, bez najmniejszych przycięć (na wykresach niby coś tam jest, ale ja tego nie odczułem).
I dalej zadziwia mnie temperatura- 68st. tym razem to był max., nie wiem czy na dobry punkt patrzę ale HWMonitor pokazuje mi Fans PWN na maksymalnie 38%, więc czy ta karta w ogóle się nie grzeje, że wiatraki praktycznie nie muszą się kręcić?

EDIT:
Odwróciło mi kolejność zdjęć, oczywiście to dobijające do 60kl/s to bez Hairworks- mogłem podpisać wykresy :D

20160719204805281

20160719204807515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 20:37, Snafu napisał:

Czyli takie cacuszka nie wyją aż tak bardzo? Aktualnie posiadam R9 280 od Gigabyte w
wersji z trzema wentylatorami które jest podobno bardzo głośna, ale mi szczególnie to
nie przeszkadza. Więc jeśli hałas jest porównywalny, to nie mam czego się bać :P Zastanawiam
się jeszcze nad Palitem, dokładniej tym modelem( https://www.overclockers.co.uk/palit-geforce-gtx-1060-dual-6144mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-03k-pl.html)
i coś mi się wydaje że to będzie chyba nieco lepsza alternatywa w zbliżonej cenie :P


O, z Overclockers zamawiasz? Tam jest 30 funtów za przesyłkę do Polski więc nagle cena robi się całkiem normalna a nie wyjątkowo okazyjna :P I równie dobrze można wziąć z Polski - w podobnej cenie powinny już być MSI Armor, Asus Dual i Gigabyte G1 Gaming (ten ostatni ma być jutro na komputroniku za 1439 zł).

Jak chcesz zaoszczędzić to zaczekaj aż w niemieckich sklepach się pojawią (czyli pewnie jutro) - tam przesyłka to max 30€ a średnio 10-20 a ceny te same co w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 20:53, Radekl2 napisał:

Ogólnie jestem trochę zdziwiony, bo było dużo płynniej niż w Białym Sadzie, a miało być
bardziej wymagające dla karty- jeździło się bardzo przyjemnie, bez najmniejszych przycięć
(na wykresach niby coś tam jest, ale ja tego nie odczułem).

Kwestie konkretnego miejsca testowego, warunków pogodowych, ustawień (z wygładzaniem krawędzi z tego co widzę nie przesadzałeś patrząc po ilości klatek). Jak najbardziej SĄ w Velen takie obszary gdzie ilość klatek ci spadnie do okolic 50 nawet bez Hairworks (fakt że z włączonym AA).

Tym niemniej - GTX 1070 jest mocną kartą i Wiedźmin 3, o ile na serio nie ustawisz WSZYSTKICH ustawień na maksa, jej nie straszny.

Dnia 19.07.2016 o 20:53, Radekl2 napisał:

I dalej zadziwia mnie temperatura- 68st. tym razem to był max., nie wiem czy na dobry
punkt patrzę ale HWMonitor pokazuje mi Fans PWN na maksymalnie 38%, więc czy ta karta
w ogóle się nie grzeje, że wiatraki praktycznie nie muszą się kręcić?

Podejrzewam że przez chwilę mogło być powyżej 38%, Wiedźmin 3 POTRAFI doprowadzić dowolne GPU do pokazania swojej maksymalnej rozsądnej temperatury przy dłuższych sesjach (w recenzjach przyjmuje się iż należy GPU dać godzinę na rozgrzanie się). Tym niemniej - dobrze wykonane niereferenty chyba nigdy nie pracują na powyżej 70% obrotów a i powyżej 50 nie jest aż tak częste ostatnio. Ot, po to tych wentylatorów kilka by mogły pracować cicho a nie wirować jak pralka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trochę benchmarków GTX 1060, ogólnie karta fajna, ale tyłka nie urywa. U nas jak zwykle drogo, nie licząc tego jedynego Asusa za 1279zł. To akurat super cena jak za kartę o takiej wydajności. Reasumując, nie kupuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 21:01, ziptofaf napisał:


Tym niemniej - GTX 1070 jest mocną kartą i Wiedźmin 3, o ile na serio nie ustawisz WSZYSTKICH
ustawień na maksa, jej nie straszny.

Kiedyś Pisałeś, że ustawienia ultra są dla przyszłych kart, więc taki GTX 1070 JEST (a przynajmniej powinien być) przyszłą kartą dla rocznego "Wiedźmina 3" i powinien na niej hulać ze wszystkim na maxa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 21:01, ziptofaf napisał:

Kwestie konkretnego miejsca testowego, warunków pogodowych, ustawień (z wygładzaniem
krawędzi z tego co widzę nie przesadzałeś patrząc po ilości klatek). Jak najbardziej
SĄ w Velen takie obszary gdzie ilość klatek ci spadnie do okolic 50 nawet bez Hairworks
(fakt że z włączonym AA).

Przyznaję się bez bicia, że wyszło na to, że zbyt dobrym testerem to ja nie jestem :D W postprocesorach miałem kilka opcji wyłączonych (zgodnie z zaleceniami do moda E3FX). Teraz już wszystko przesunąłem w prawo.
Test znowu 5min w Velen, godzina 20, brak deszczu, lasy i bagna oraz walka z niedźwiedziem i wilkami.

Dnia 19.07.2016 o 21:01, ziptofaf napisał:

Podejrzewam że przez chwilę mogło być powyżej 38%, Wiedźmin 3 POTRAFI doprowadzić dowolne
GPU do pokazania swojej maksymalnej rozsądnej temperatury przy dłuższych sesjach (w recenzjach
przyjmuje się iż należy GPU dać godzinę na rozgrzanie się). Tym niemniej - dobrze wykonane
niereferenty chyba nigdy nie pracują na powyżej 70% obrotów a i powyżej 50 nie
jest aż tak częste ostatnio. Ot, po to tych wentylatorów kilka by mogły pracować cicho
a nie wirować jak pralka :P

Jak wcześniej grałem ponad godzinę to 69st. i 38% to był max. Ale nawet jakby to 38% było oszukane to obecnie na to dzieło Gainwarda złego słowa powiedzieć nie mogę.

20160719213220812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 21:29, lis_23 napisał:

Kiedyś Pisałeś, że ustawienia ultra są dla przyszłych kart, więc taki GTX 1070 JEST (a
przynajmniej powinien być) przyszłą kartą dla rocznego "Wiedźmina 3" i powinien na niej
hulać ze wszystkim na maxa ;)


Nie no, wydajnościowo GTX1070 odpowiada "tylko" 980Ti więc poprzedniej generacji :D Jeszcze trochę więcej trzeba jeśli chciałbyś 60 fps W PRAWDZIWYM i nieudawanym Ultra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to zamawiałbym pierwszy raz :P No i gdybym płacił za wysyłkę to pewnie faktycznie opłacalność byłaby średnia, ale mogę załatwić sobie przewóz "przy okazji" gdy rodzinka będzie przylatywać do Polski na wakacje :D Ogólnie i tak póki co wszystko sobie analizuję a kartkę będę kupował na początku sierpnia. Może jakieś niereferenty Rx 480 się pokażą w przystępnej cenie, kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 21:57, Snafu napisał:

Może jakieś niereferenty Rx 480 się pokażą w przystępnej cenie, kto wie?


Ależ ceny to ja ci mogę ich pokazać, z tego samego sklepu nawet:
https://www.overclockers.co.uk/search?sSearch=rx+480

Sapphire Nitro+ - 239 funtów
PowerColor Dual - 235 funtów
PowerColor Devil - 250 funtów
Zwykłe referencyjne 8GB powinno dla porównania być za 225-229 funtów.

Są też modele 4GB - Nitro ma być za równo 200:
https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-rx-480-nitro-4096mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-37d-sp.html

Ogółem różnice względem 1060tek niezbyt duże (choć to preorder i powinny spaść jeszcze o te 5-10 funtów). Fakt że radzę się decydować szybko - samo Sapphire ma zgodnie z informacjami sklepu w UK (więc info potwierdzone) już 5000 backloga na REFERENTY. Więc wersje niereferencyjne zejdą w ciągu dwóch godzin... zresztą amerykański newegg sprzedał wszystkie posiadane 1060tki w 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, na reddicie jeden bardzo miły człowiek opublikował śliczne porównanie wydajności kart GTX970, 980, 960, RX 390X, RX 480 i GTX1060 na podstawie 5 różnych stron (więc wyniki są tak obiektywne jak się tylko da :P):
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4tlje7/a_tldr_about_the_1060_vs_480/d5ies2x

I jak ktoś nie lubi reddita to screenshot:
http://puu.sh/q7po9/8bb6965ee9.png

Ładnie widać co i gdzie jest lepsze oraz czy jest jakikolwiek sens wymiany na którąś z nich (spoiler - jak macie sprzęt o wydajności do 960tki to tak, jak macie 970tkę to zdecydowanie nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 21:55, ziptofaf napisał:


Nie no, wydajnościowo GTX1070 odpowiada "tylko" 980Ti więc poprzedniej generacji :D Jeszcze
trochę więcej trzeba jeśli chciałbyś 60 fps W PRAWDZIWYM i nieudawanym Ultra :P


To po co mi go polecacie? ;) A, no tak - 8GB VRAM ;)
Serio, różnica pomiędzy GTX 980 a 1070 jest tak mała? Mimo wszystko myślę, że w FHD powinno być ok, nawet w Wieśku Trzecim na ultra, skoro na 980 jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się